Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Το είχαν ξαναρωτησει αυτό και κάποια κοπέλα είπε ότι μπορεί να γίνει και στην εξωσωματικη.  Εγω δεν έχω ιδέα να σου πω την αλήθεια. 

Θα σου πω όμως ότι όταν είχαμε δει και εμείς 2 σάκους,  το ένα που έμεινε χτυπούσε η καρδιά του και το δεύτερο φαινόταν μόνο ο σάκος χωρίς τίποτα μέσα. Μου είπε ο γιατρός ότι θα περιμένουμε 10 μέρες περίπου να δούμε πώς θα εξελιχθεί γιατί πολλε φορές κάποια αναπτύσσονται πιο αργά.

Ευχαριστω πολυ

Αλλά ο ένας ο μικρός πριν μια εβδομάδα δεν υπήρχε πως γίνεται τώρα αυτό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Το πρώτο μας ταξιδι με μωρό εξωτερικό σιγουρα εκεί θα είναι χεχε Πως τα πας; Με τα φάρμακα; Εμένα με έχει τσακίσει το utrogestan. Συνέχεια ζάλη έχω! Μου ειπε ο doc οτι προτιμά να το παιρνω απο το στομα. Αλλά αν έχω θέμα με τη δουλειά ας βάζω το πρωινό κολπικά. Αυτο θα κάνω αύριο γιατί έφθασε η ώρα της επιστροφής στη δουλειά. Ένιωθα κάτι τσιμπηματάκια και κάτι τέτοια 2 μέρες τώρα, αλλά πάντα ετσι λέω και τελικά δεν γίνεται τίποτα. Περιμένω στωικά μέχρι τη Δευτέρα. Τα τεστ ούτε που θα τα αγγίξω πάντως!

Γενικά με το Χασιμότο η tsh εχει μια τάση να αυξάνεται. Τώρα τελευταία όμως διάβαζα οτι σε πολλές περιπτώσεις πεφτει στην αρχή της εγκυμοσύνης. Οπως και να'ναι εσύ να μην ανησυχείς. Στις φυσιολογικές τιμές είσαι. Και αφού το παρακολουθείς με ενδοκρινολόγο μια χαρά! 

Απ τα χαπια οκ είμαι έχω τα ενοχλητικά στήθος κτλ αλλά δε δίνω βάση. Είμαι σίγουρη Δευτέρα θα είναι + . 

Εγω την Παρασκευή ξεκινάω στη δουλειά και δεν θέλω με τίποτα να πάω :-( αν νιώθω τους ίδιους πονους και την Παρασκευή πως θα την παλέψω;  βλέπω έρχονται αμα κάνω κάτι παραπάνω.  

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Πρέπει να εχω ρωτήσει μέγιστη βλακεια ε? 

Ναι οι σακοι δεν είναι ίδιοι εξου και τα διδιμα δεν γεννιούνται ίδιο βάρος ίδια cm 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Απ τα χαπια οκ είμαι έχω τα ενοχλητικά στήθος κτλ αλλά δε δίνω βάση. Είμαι σίγουρη Δευτέρα θα είναι + . 

Εγω την Παρασκευή ξεκινάω στη δουλειά και δεν θέλω με τίποτα να πάω :-( αν νιώθω τους ίδιους πονους και την Παρασκευή πως θα την παλέψω;  βλέπω έρχονται αμα κάνω κάτι παραπάνω.  

Ναι οι σακοι δεν είναι ίδιοι εξου και τα διδιμα δεν γεννιούνται ίδιο βάρος ίδια cm 😉

Για να δούμε βρε αγάπη, γιατί ως τώρα μόνο μηδενικά έχουμε δει. Καλά για σενα δεν ανησυχώ, κάνεις εμφύτευση και με αέρα! Γέλια που θα ρίξετε αν ειναι 2!!! Ένας φίλος του άντρα μου έκαναν το πρώτο τους με εξωσωματική και είπαν οκ ας κάνουμε και ενα αδερφάκι. Και έκαναν τελικά δίδυμα και τωρα τρέχουν και δεν φτάνουν με 3 μωρά 🤣 Μάνα μου μάνα μου τα τοξοτάκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Απ τα χαπια οκ είμαι έχω τα ενοχλητικά στήθος κτλ αλλά δε δίνω βάση. Είμαι σίγουρη Δευτέρα θα είναι + . 

Εγω την Παρασκευή ξεκινάω στη δουλειά και δεν θέλω με τίποτα να πάω :-( αν νιώθω τους ίδιους πονους και την Παρασκευή πως θα την παλέψω;  βλέπω έρχονται αμα κάνω κάτι παραπάνω.  

Ναι οι σακοι δεν είναι ίδιοι εξου και τα διδιμα δεν γεννιούνται ίδιο βάρος ίδια cm 😉

Ευχαριστω πολύ 

Σύνηλθες από του; πόνου σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Εχεχε λογικό επίσης, πού να φτιάξει ο οργανισμός ντε με το αντηλιακό και το γυαλί ηλίου; Είχα διαβάσει κάπου, πως τα μάτια λαμβάνουν μέρος στην όλη διαδικασία, κι όταν φοράς γυαλιά ηλίου δεν δίνεται σήμα στον εγκέφαλο για να ξεκινήσει η παραγωγή ντε

Η D απο τον ηλιο μαζευεται οχι απο τα ματια αλλα απο τα ακρα μας καρπους κ αστραγαλους κ χρειαζεται μωλις 10 λεπτα εκθεσης για επαρκη αποθεματα μεσα στη μερα, στην Ελλαδα κ γενικα σε χωρες της Μεσογειου οπου υπαρχει μεγαλυτερη ηλιοφανεια μεσα στο χρονο η χρηση αντιλιακων ειναι μεγαλυτερη κ πολλες φορες δεν εχουν την ιδια επαρκεια απο φυσικη βιταμινη D σε σχεση με Σκανδιναβικες χωρες πχ. Αυτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Η D απο τον ηλιο μαζευεται οχι απο τα ματια αλλα απο τα ακρα μας καρπους κ αστραγαλους κ χρειαζεται μωλις 10 λεπτα εκθεσης για επαρκη αποθεματα μεσα στη μερα, στην Ελλαδα κ γενικα σε χωρες της Μεσογειου οπου υπαρχει μεγαλυτερη ηλιοφανεια μεσα στο χρονο η χρηση αντιλιακων ειναι μεγαλυτερη κ πολλες φορες δεν εχουν την ιδια επαρκεια απο φυσικη βιταμινη D σε σχεση με Σκανδιναβικες χωρες πχ. Αυτα!!

Ναι, ναι, ευχαριστώ! Μου εγραψε και η Luna πιο πάνω πως είναι μύθος αυτό με τα μάτια, ευχαριστώ. Οπότε, μόνο τα αντηλιακά είναι πρόβλημα, good to know 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Ευχαριστω πολυ

Αλλά ο ένας ο μικρός πριν μια εβδομάδα δεν υπήρχε πως γίνεται τώρα αυτό? 

Υπήρχε απλά δεν φαινόταν δεν τον έπιανε ο υπερηχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Ευχαριστω πολύ 

Σύνηλθες από του; πόνου σου? 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Για να δούμε βρε αγάπη, γιατί ως τώρα μόνο μηδενικά έχουμε δει. Καλά για σενα δεν ανησυχώ, κάνεις εμφύτευση και με αέρα! Γέλια που θα ρίξετε αν ειναι 2!!! Ένας φίλος του άντρα μου έκαναν το πρώτο τους με εξωσωματική και είπαν οκ ας κάνουμε και ενα αδερφάκι. Και έκαναν τελικά δίδυμα και τωρα τρέχουν και δεν φτάνουν με 3 μωρά 🤣 Μάνα μου μάνα μου τα τοξοτάκια! 

Τίποτα @Salvation78εύχομαι να μεγαλώσει. Για να τρέχεις και εσύ με 2 αλλιώς το άλλο το μωράκι μια χαρά είμαι εκεί:-) την άλλη εβδομάδα θα ακούσεις και καρδούλες. 

 

Μην ξεχνάς είχες άριστες βλαστοκυστες @Luna777  😉

Για την Δευτέρα είμαι σίγουρη ότι θα έχεις θετικό... 100%

 

Ότι είναι να γίνει θα γίνει λέω πλέον ως ζεν εγωζ το προσπάθησα αν δεν  έρθει δεν ήρθε τι να κάνουμε;  παράπονο δεν έχω έχω εκεί τον σκορπιο να με τρελαίνει ψαχχαχα έπεσε σήμερα απ τον καναπέ στον πωπο του.. πως πήγε να καθίσει δεννξερω και άρχισα να γελάω... ώρες ποιος είδε Σκορπιός και δεν φοβήθηκε...

Screenshot_20220405-231145_Instagram.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Ευχαριστω πολυ

Αλλά ο ένας ο μικρός πριν μια εβδομάδα δεν υπήρχε πως γίνεται τώρα αυτό? 

Καταρχάς καμία ερώτηση δεν είναι βλακεία. 
Ο 2ος μπορεί να μην φαινόταν στον υπέρηχο. Να ρητά πιο μικρός «κρυμμένος». Θέλουν ένα συγκεκριμένο μέγεθος ώστε να τα πιάσει ο υπέρηχος και να καταλάβουν διαφορα οι γιατροί. Τι θα κανεις τελικά; Θα περιμένεις μέχρι την άλλη εβδομάδα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου να ρωτησω κατι η επιτροπή μας εγκρίνει 2 κύκλους.(βασικά δύο και δυο) τελοσπαντων μετά από πόσο καιρό μπορείς να κάνεις το δεύτερο?διάβασα 4 μήνες.δλδ αν εγώ πήρα τα φσρμακα 2 Ιανουαρίου μπορεί να  ξαναπάρω τα επομενα 2 μαιου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κοριτσια μου να ρωτησω κατι η επιτροπή μας εγκρίνει 2 κύκλους.(βασικά δύο και δυο) τελοσπαντων μετά από πόσο καιρό μπορείς να κάνεις το δεύτερο?διάβασα 4 μήνες.δλδ αν εγώ πήρα τα φσρμακα 2 Ιανουαρίου μπορεί να  ξαναπάρω τα επομενα 2 μαιου????

Καλησπέρα κορίτσι μου,4 μήνες μετά την ωοληψια.Εγω ας πούμε έκανα 26 Νοεμβρίου ωοληψια και μπορούσα ξανά 26 Μαρτίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,4 μήνες μετά την ωοληψια.Εγω ας πούμε έκανα 26 Νοεμβρίου ωοληψια και μπορούσα ξανά 26 Μαρτίου.

Μισο μπορούσες 26 Μαρτίου να πάρεις τα φαρμακα η να κάνεις την ωοληψια?και τι ζητάνε για τη δεύτερη φορά για να πάρεις τα φσρμακα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις βρήκα τα προσωπικά μνμτα!! 🥳🥳🥳😂😂😂 Ούτε ήξερα που ήταν, ούτε μέιλ ερχόταν, ούτε ειδοποίηση!! 
Απλα σας το λέω γιατί απάντησα σε κάποιες από σας που μου είχατε στείλει! Δεν σας αγνόησα απλά μόλις τα ειδα! Αυτά! Καληνύχτα 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Μισο μπορούσες 26 Μαρτίου να πάρεις τα φαρμακα η να κάνεις την ωοληψια?και τι ζητάνε για τη δεύτερη φορά για να πάρεις τα φσρμακα?

Θέλει χαρτί από το κέντρο ότι δεν έχεις κατάψυξη μια χοριακη αρνητική ταυτότητα το χαρτί τις επιτροπής γνήσιο και φωτοτυπία το βιβλιάριο και την συνταγή από το γιατρό. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχουν περάσει 4 μήνες από όταν πήρες τα φάρμακα τα πρώτα (αλλά δεν είμαι σίγουρη αν είναι από όταν τα πήρες ή από την πρώτη ημέρα τις διέγερσης με φάρμακα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Θέλει χαρτί από το κέντρο ότι δεν έχεις κατάψυξη μια χοριακη αρνητική ταυτότητα το χαρτί τις επιτροπής γνήσιο και φωτοτυπία το βιβλιάριο και την συνταγή από το γιατρό. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχουν περάσει 4 μήνες από όταν πήρες τα φάρμακα τα πρώτα (αλλά δεν είμαι σίγουρη αν είναι από όταν τα πήρες ή από την πρώτη ημέρα τις διέγερσης με φάρμακα) 

Κ γω ετσι νομίζω από τα φαρμακα.γιστι αυτοί ποτέ ξέρουν τι έκανα?????μόνο έτσι αποδεικνύεται. Και εγώ που αλλάζω κέντρο θα κου δώσει το νέο κέντρο ότι δεν έχω καταψυξει τπτ?πωπωπω μπέρδεμα.....δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε κ τα κλασικά γραφειοκρατίκα ελληνικά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Μισο μπορούσες 26 Μαρτίου να πάρεις τα φαρμακα η να κάνεις την ωοληψια?και τι ζητάνε για τη δεύτερη φορά για να πάρεις τα φσρμακα?

Χρειάζεται διάφορα 4 μηνών από την ημερομηνία της ωοληψιας σου.Εκανα ωοληψια 26 Νοεμβρίου κ μπορούσα να ξαναπάρω φάρμακα 26 Μαρτίου.

Αν θυμάμαι καλά γιατί δεν έχω πάει ακόμα να πάρω τα φάρμακα για την δεύτερη προσπάθεια,θέλει σίγουρα την πρωτότυπη απόφαση της επιτροπής,αρνητική χοριακη,χαρτί από το κέντρο με την ημερομηνία της ωοληψιας καθώς κ ότι δεν έχεις κατάψυξη.Α,κ συνταγή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

Κοριτσια μου να ρωτησω κατι η επιτροπή μας εγκρίνει 2 κύκλους.(βασικά δύο και δυο) τελοσπαντων μετά από πόσο καιρό μπορείς να κάνεις το δεύτερο?διάβασα 4 μήνες.δλδ αν εγώ πήρα τα φσρμακα 2 Ιανουαρίου μπορεί να  ξαναπάρω τα επομενα 2 μαιου????

Ναι ακριβως με μια χοριακη εντος 15 ημερων μια βεβαιωση απο την κλινικη που να γραφει τις προσπαθειες κ οτι χρησιμοποιηθηκαν ολα τα φαρμακα κ δαν εχεις καταψυξη κ με το χαρτι της αποφασης , φυσικα κ με την συνταγη για τα νεα φαρμακα πας κατευθειαν στο φαρμακειο του εοπυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κ γω ετσι νομίζω από τα φαρμακα.γιστι αυτοί ποτέ ξέρουν τι έκανα?????μόνο έτσι αποδεικνύεται. Και εγώ που αλλάζω κέντρο θα κου δώσει το νέο κέντρο ότι δεν έχω καταψυξει τπτ?πωπωπω μπέρδεμα.....δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε κ τα κλασικά γραφειοκρατίκα ελληνικά!!!!!

Οχι οχι βιβλιαριο δεν χρειαζεται θελει μια βεβαιωση απο το κεντρο που γραφει ποτε εγινε η ωοληψια ημερομηνια ποτε η μεταφορα κ πρεπει να γραφει οτι δεν εχεις στην καταψυξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margitc είπε:

Οχι οχι βιβλιαριο δεν χρειαζεται θελει μια βεβαιωση απο το κεντρο που γραφει ποτε εγινε η ωοληψια ημερομηνια ποτε η μεταφορα κ πρεπει να γραφει οτι δεν εχεις στην καταψυξη 

Το θέμα είναι ότι εγώ άλλαξα κέντρο κ γιατρό......πφφφφφφ......δεν θέλω να πάω να τα ζητήσω αυτά.....όπως βλέπω θα αναγκαστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κ γω ετσι νομίζω από τα φαρμακα.γιστι αυτοί ποτέ ξέρουν τι έκανα?????μόνο έτσι αποδεικνύεται. Και εγώ που αλλάζω κέντρο θα κου δώσει το νέο κέντρο ότι δεν έχω καταψυξει τπτ?πωπωπω μπέρδεμα.....δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε κ τα κλασικά γραφειοκρατίκα ελληνικά!!!!!

Κοριτσι μου απο το παλιο σου κεντρο θα τα παρεις αυτα το νεο θα σου δωσει μονο την συνταγη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Margitc είπε:

Κοριτσι μου απο το παλιο σου κεντρο θα τα παρεις αυτα το νεο θα σου δωσει μονο την συνταγη .

Δυστυχώς!!!!!!!!αυτό λεω ότι δε θέλω να πάω να τα ζητήσω!κ θα αναγκαστώ να πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κ γω ετσι νομίζω από τα φαρμακα.γιστι αυτοί ποτέ ξέρουν τι έκανα?????μόνο έτσι αποδεικνύεται. Και εγώ που αλλάζω κέντρο θα κου δώσει το νέο κέντρο ότι δεν έχω καταψυξει τπτ?πωπωπω μπέρδεμα.....δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα έχουμε κ τα κλασικά γραφειοκρατίκα ελληνικά!!!!!

Από το χαρτί του κέντρου βλέπουν ποτέ έκανες διέγερση ωοληψια και μεταφορά θα πρέπει να πας στο παλιό γιατρό να στα δώσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Οχι οχι βιβλιαριο δεν χρειαζεται θελει μια βεβαιωση απο το κεντρο που γραφει ποτε εγινε η ωοληψια ημερομηνια ποτε η μεταφορα κ πρεπει να γραφει οτι δεν εχεις στην καταψυξη 

Αν δεν υπάρχει οκ αλλά αν έχει γράφουν εκεί ποτέ πήραν φάρμακα και σφραγκιζουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...