Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Καλε μην την ακουτε εχει ηδη κανει συμφωνα με προχειρους υπολογισμους καμια δεκαρια. 😂😂😂περιμενει απλα να μας το πει μετα απο 4 μερες 

Χαχαχαχαχ να εκειβτο κουτί γεμάτο είναι ..να δούμε για πόσο θα μαι ζεν χαχαχαχα

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εμένα πάντως με την πρώτη θετική χοριακη αμέσως μου έδωσε ο γιατρός βιταμινη d χωρίς καν να κάνω εξετάσεις να δει πόση είναι.  Μάλιστα είναι το μοναδικό συμπλήρωμα που μου έδωσε γιατί παίρνω τόσα πολλά χάπια γενικά που δεν ήθελε να παίρνω συμπληρωματα. Δηλαδή παρόλο που έχω πολύ χαμηλό αιματοκριτη ήταν κάθετος ότι θα ξεκινήσω συμπλήρωμα στην αρχή του δεύτερου τριμήνου μόλις κόψω τα υπόλοιπα χαπια. 

Άρα με βάση τις οδηγίες του, τουλάχιστον για αυτόν, η βιταμίνη d είναι πολύ σημαντική.

Εμενα μου έχει δώσει ένα συμπλήρωμα. Που έχει πολλές βιταμίνες μέσα.  Καθίστε να σας το βάλω 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Εμένα το αντίθετο. Στο εξωτερικό τόσα χρόνια μεσα στην ομίχλη και την μουντιλα (που καταγούσταρα παρεμπιπτόντως) κομπλέ και με το που γύρισα εδώ πήγε 8! Δεν μου πάει βρε παιδί μου η λιακάδα 🤣🤣🤣 Πάντως γενικά σχετιζεται άμεσα και με διάφορα αυτοανοσα. 

Για αυτό παιδί μου έλα μια βόλτα από εδώ με την κοιλιά τουρνα.  :-) βασικα εμείς εδώ όπως ξέρεις σαν τα σαλιγκάρια ήμαστε μόλις δούμε ήλιο τρέχουμε έξω. Μήπως για αυτό μαζεύουμε; ; 

 

 

Πάντως προσωπική εμπειρία δεν έχω για την βιταμίνη D δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα . Τον μικρο έδινα για ένα χρόνο γτ γεννήθηκε χειμώνα. Ένα 6 μηνο το χειμωνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτες που παίρνω αναγράφουν αυτα: 800 μικρογραμμάρια φυλλικού οξέος, το μισό από τα οποία είναι φολικό οξύ και Metafolin®1 (η δραστική μορφή του φυλλικού οξέος) για τη μείωση του κινδύνου ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα και την υποστήριξη της κυτταρικής διαίρεσης
 Ο ψευδάργυρος υποστηρίζει τη φυσιολογική γονιμότητα και την αναπαραγωγή
 Το σελήνιο υποστηρίζει την προστασία των κυττάρων από το οξειδωτικό στρες
 Ο σίδηρος συμβάλλει στον φυσιολογικό σχηματισμό των ερυθρών αιμοσφαιρίων και της μητρικής αιμοσφαιρίνης
 Το ιώδιο υποστηρίζει τη φυσιολογική γνωστική λειτουργία και συμβάλλει στη λειτουργία του θυρεοειδούς
 Άλλα συστατικά: Ασβέστιο, Βιοτίνη, Νιασίνη, Παντοθενικό Οξύ, Μαγγάνιο, Μαγνήσιο και Χαλκός και Βιταμίνες Α, Β1, Β2, Β6, Β12, C, D και Ε

Screenshot_20220406-183322_Chrome.jpg

Screenshot_20220406-183300_Chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Όπου έχω ρωτήσει αυτό μου έχουν πει ότι το πρώτο τρίμηνο D3 δεν κάνει να περνούμε. 

Μεγάλο λαθος κ απορω πραγματικα ..η @hope501& η @Karmelietτα λενε πολυ καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Η λευκου φιλολογαρα σε εδωσε lecalsif των 25000????? 1 αμπουλα την εβδομαδα?? 

Αυτό μου το έδωσε η ρευματολογος. 2 φορές την εβδομάδα μου είχε πει και η Λευκού μου το μείωσε σε 1 φορά την εβδομάδα.  Όχι αμπούλα, κάψουλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μεγάλο λαθος κ απορω πραγματικα ..η @hope501& η @Karmelietτα λενε πολυ καλα!

Ειδικός δεν είμαι θα κάνω ότι μου πουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karmeliet είπε:

Να σε ρωτήσω αυτόν τον γιατρό τον ξέρεις? Μου πετάγεται συνέχεια στο Facebook με μελέτες για το Χασιμοτο.  Εγω εχω Χασιμοτο και επειδή νομίζω ότι δεν έχω βρει κάποιον ενδοκρινολόγο να με ικανοποιεί, σκέφτομαι μήπως πάρω ένα τηλέφωνο.

Εν τω μεταξύ με την πρώτη χοριακή tsh 1,5 . Έκανα χθες εξετάσεις tsh 0,6.

Είναι φυσιολογικό τώρα αυτό? Νόμιζα ότι με την εγκυμοσύνη θα εκτοξευοταν η tsh και ότι για αυτό πρέπει να κάνω συνέχεια εξετάσεις. Και αυτή έχει πτωτική πορεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Μαζί θα είμαστε οντως (καλώς εχόντων των πραγμάτων)! Μου είπε ν αφήσω ένα κύκλο και να πάω το Μάιο με Serpafar να πάρουμε λιγότερα ωάρια μήπως είναι λίγο καλύτερα, να κάνουμε πάλι picsi, θα χει πάρει κ το αγόρι περισσότερη θεραπεία κι ίσως πάνε καλύτερα! Όποτε θα κάνουμε παρέα! 🥰

Από προσωπική εμπειρία μου θα πω ότι στα 10 είχα 4 γονιμοποιημενα που τα 2 φτάσανε 3 ημερών. Πολύ καλά. 

Στα 6 είχα 3 γονιμοποιημενα που τα 2 φτάσανε 3 ημερών. Άριστα.   Άρα τι μας λένε τα μαθηματικά;  θέλουμε ποιοτικά και όχι ποσότητα.  Θα συμφωνήσω με το γιατρό σου. Επίσης νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσεις φολικο είτε κάποια βιταμίνη όπως εγώ.  Τώρα που το λένε τα κορίτσια.  

Αν καπνίζεις ελάττωση ή ακόμα καλύτερα κόψιμο. Και είμαι σίγουρη θα είναι πολύ πολύ καλύτερα. 

Επίσης έχει και διέγερση μιας άλλης μάρκας που λέγανε είναι σαν τις δικές σου αλλά είναι πιο οικονομικές νομίζω απο Bou ξεκινάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σε ρωτήσω αυτόν τον γιατρό τον ξέρεις? Μου πετάγεται συνέχεια στο Facebook με μελέτες για το Χασιμοτο.  Εγω εχω Χασιμοτο και επειδή νομίζω ότι δεν έχω βρει κάποιον ενδοκρινολόγο να με ικανοποιεί, σκέφτομαι μήπως πάρω ένα τηλέφωνο.

Εν τω μεταξύ με την πρώτη χοριακή tsh 1,5 . Έκανα χθες εξετάσεις tsh 0,6.

Είναι φυσιολογικό τώρα αυτό? Νόμιζα ότι με την εγκατάσταση θα εκτοξευοταν η tsh και ότι για αυτό πρέπει να κάνω συνέχεια εξετάσεις. Και αυτή έχει πτωτική πορεία. 

Ειναι πανακριβος κ δινει πολλα σκευάσματα ! Θα συνιστούσα αλλον ενδοκρινολογο να πας.Εγώ στο ξαναγραψα ειχα παντα 1,5 κ  με τη θετικη χοριακη κ σε ολη τη κυηση επεσε 0,44330μIU/mL.μην ανησυχεθσ απλα θα τσεκαρεις και τις αλλες καποια στογμη πχ ft3, ft 4 κλπ κ θα βγει  συμπερασμα ..μονη της δε λεει κατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σε ρωτήσω αυτόν τον γιατρό τον ξέρεις? Μου πετάγεται συνέχεια στο Facebook με μελέτες για το Χασιμοτο.  Εγω εχω Χασιμοτο και επειδή νομίζω ότι δεν έχω βρει κάποιον ενδοκρινολόγο να με ικανοποιεί, σκέφτομαι μήπως πάρω ένα τηλέφωνο.

Εν τω μεταξύ με την πρώτη χοριακή tsh 1,5 . Έκανα χθες εξετάσεις tsh 0,6.

Είναι φυσιολογικό τώρα αυτό? Νόμιζα ότι με την εγκατάσταση θα εκτοξευοταν η tsh και ότι για αυτό πρέπει να κάνω συνέχεια εξετάσεις. Και αυτή έχει πτωτική πορεία. 

Όχι, δεν έχω προσωπική εμπειρία, απλα έτυχε να διαβάσω το συγκεκριμένο άρθρο, και μου έκανε πολυ καλή εντύπωση. Εχω κι εγώ Χασιμοτο, αλλα βρίσκομαι εξωτερικό. Δε χάνεις κάτι πάντως να έρθεις σε επαφή μαζί του. Σίγουρα πρέπει να βρεις καλό ενδοκρινολόγο, πάντως, που να σου εμπνέει εμπιστοσύνη, να σε παρακολουθεί τώρα στην εγκυμοσύνη. @Nefeliap νομίζω εσύ έχεις αναφέρει πως γνωρίζεις καλο ενδοκρινολόγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι μόλις το διάβασα. Δεν ξέρω 8 ενδοκρινολογοι όλοι μου έλεγαν ότι όταν είναι να πάω για ετ την σταματάω δεν ξέρω τι να πω 

8;;; Ενταξει την βδομαδα της ετ δεν ειναι αναγκη να παιρνουμε μηπως ενννουσαν αυτο; Τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα ο άνθρωπος μου επισήμανε το θέμα της ντε γιατί έχω 12,4!είναι πάρα πάρα πολύ χαμηλή.να πάει 40 τουλάχιστον μου ειπε

 

@kaposetsiγια ποιο κέντρο λες δεν καταλαβα?του γιατρού που πήγα σήμερα?το εργαστήριο για τις εξετάσεις σπέρματος?στο κέντρο που ήμουνα κ δεν πήγε καλά?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

8;;; Ενταξει την βδομαδα της ετ δεν ειναι αναγκη να παιρνουμε μηπως ενννουσαν αυτο; Τι να πω..

Ναι πέρασα από πόλους μέχρι να βρω τον σωστό για εμένα μου το σταμάταγαν ΟΤΑ ερχόταν η περίοδος και ετοιμαζόμουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια εμένα ο άνθρωπος μου επισήμανε το θέμα της ντε γιατί έχω 12,4!είναι πάρα πάρα πολύ χαμηλή.να πάει 40 τουλάχιστον μου ειπε

 

@kaposetsiγια ποιο κέντρο λες δεν καταλαβα?του γιατρού που πήγα σήμερα?το εργαστήριο για τις εξετάσεις σπέρματος?στο κέντρο που ήμουνα κ δεν πήγε καλά?

 

Με ποιο κέντρο συνεργάζεται ο γιατρός για εξωσωματική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ειναι πανακριβος κ δινει πολλα σκευάσματα ! Θα συνιστούσα αλλον ενδοκρινολογο να πας.Εγώ στο ξαναγραψα ειχα παντα 1,5 κ  με τη θετικη χοριακη κ σε ολη τη κυηση επεσε 0,44330μIU/mL.μην ανησυχεθσ απλα θα τσεκαρεις και τις αλλες καποια στογμη πχ ft3, ft 4 κλπ κ θα βγει  συμπερασμα ..μονη της δε λεει κατι..

Α οκ ευχαριστώ! Κοίτα τώρα να δεις. Εμένα ο γιατρός μου έγραψε και ft3 και ft4. Η ενδοκρινολόγος που πήγα μου είπε ότι κάθε μήνα να κάνω tsh και να την παίρνω τηλέφωνο να της λέω την τιμή. Να μην κάνω λέει ft3 και ft4   γιατί η t4 με την εγκυμοσύνη τρελαίνεται και δίνει πραπλανητικες τιμές. Τωρα τι να πω? Θα την πάρω αύριο ενα τηλέφωνο να της πω τις τιμές να δω τι θα μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σε ρωτήσω αυτόν τον γιατρό τον ξέρεις? Μου πετάγεται συνέχεια στο Facebook με μελέτες για το Χασιμοτο.  Εγω εχω Χασιμοτο και επειδή νομίζω ότι δεν έχω βρει κάποιον ενδοκρινολόγο να με ικανοποιεί, σκέφτομαι μήπως πάρω ένα τηλέφωνο.

Εν τω μεταξύ με την πρώτη χοριακή tsh 1,5 . Έκανα χθες εξετάσεις tsh 0,6.

Είναι φυσιολογικό τώρα αυτό? Νόμιζα ότι με την εγκυμοσύνη θα εκτοξευοταν η tsh και ότι για αυτό πρέπει να κάνω συνέχεια εξετάσεις. Και αυτή έχει πτωτική πορεία. 

Με τις εγκυμοσύνες πάντα μου ανέβαινε. Μάλλον σου βγήκε το χάσιμο το για αυτό πέφτει . Να το παρακολουθείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α οκ ευχαριστώ! Κοίτα τώρα να δεις. Εμένα ο γιατρός μου έγραψε και ft3 και ft4. Η ενδοκρινολόγος που πήγα μου είπε ότι κάθε μήνα να κάνω tsh και να την παίρνω τηλέφωνο να της λέω την τιμή. Να μην κάνω λέει ft3 και ft4   γιατί η t4 με την εγκυμοσύνη τρελαίνεται και δίνει πραπλανητικες τιμές. Τωρα τι να πω? Θα την πάρω αύριο ενα τηλέφωνο να της πω τις τιμές να δω τι θα μου πει.

Με πρόλαβες αυτό πρέπει κάθε μηνα. Σου ανέβασαν την δόση απ τα Τ4? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Με τις εγκυμοσύνες πάντα μου ανέβαινε. Μάλλον σου βγήκε το χάσιμο το για αυτό πέφτει . Να το παρακολουθείς. 

Ναι εννοείται ότι το παρακολουθώ.  Τίποτα δεν αφήνω πλέον στην τύχη του. Τι κάνουν οι Τοξοτινες σου? Πέρασαν τα πονάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι εννοείται ότι το παρακολουθώ.  Τίποτα δεν αφήνω πλέον στην τύχη του. Τι κάνουν οι Τοξοτινες σου? Πέρασαν τα πονάκια?

Αχααχ θα αρχίζω να το πιστέψω ότι έχω 2 τοξίνες τώρα μέσα νου . 

Όλη μέρα ήμουν καλά απ το μεσημέρι που σηκώθηκα να κάμω κάτι στν κουζίνα τσουπ ξεκίνησαν..  εμ τοξίνες είναι αυτές βέλη πετάνε μέσα στην κοιλίτσα μου. 

Έτσι κοριτσάκι μου αν και πλέον δεν έχεις τίποτα α φοβάσαι ποσο είσαι;  11 ή 12 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχααχ θα αρχίζω να το πιστέψω ότι έχω 2 τοξίνες τώρα μέσα νου . 

Όλη μέρα ήμουν καλά απ το μεσημέρι που σηκώθηκα να κάμω κάτι στν κουζίνα τσουπ ξεκίνησαν..  εμ τοξίνες είναι αυτές βέλη πετάνε μέσα στην κοιλίτσα μου. 

Έτσι κοριτσάκι μου αν και πλέον δεν έχεις τίποτα α φοβάσαι ποσο είσαι;  11 ή 12 

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά, θα το δεις!

11 ακόμα... Μακάρι να ημουν 12, θα είχα ηρεμήσει περισσότερο. Και εγω εχω πόνους σήμερα ρε γαμωτο. Αύριο έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό και αν όλα πάνε καλά, πρώτα ο Θεός, την άλλη βδομάδα έχουμε την αυχενική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά, θα το δεις!

11 ακόμα... Μακάρι να ημουν 12, θα είχα ηρεμήσει περισσότερο. Και εγω εχω πόνους σήμερα ρε γαμωτο. Αύριο έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό και αν όλα πάνε καλά, πρώτα ο Θεός, την άλλη βδομάδα έχουμε την αυχενική. 

Έχεις πονους λογικό γτ μεγαλώνει η μήτρα σου στην εβδομάδα που είσαι λογικό μου φαίνεται... πωπω μαξιλαράκι έτσι παχύ παχύ και μαλακό.  :-) τίποτα δεν θα ναι όπως παλιά. Πλέον δες τι όμορφα έφτασες μαξιλαράκι. 

Έλα πάρε και μια 👡👡👡 γτ έχω καιρό να πετάξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χαχαχαχαχ να εκειβτο κουτί γεμάτο είναι ..να δούμε για πόσο θα μαι ζεν χαχαχαχα

Εμενα μου έχει δώσει ένα συμπλήρωμα. Που έχει πολλές βιταμίνες μέσα.  Καθίστε να σας το βάλω 

Για αυτό παιδί μου έλα μια βόλτα από εδώ με την κοιλιά τουρνα.  :-) βασικα εμείς εδώ όπως ξέρεις σαν τα σαλιγκάρια ήμαστε μόλις δούμε ήλιο τρέχουμε έξω. Μήπως για αυτό μαζεύουμε; ; 

 

 

Πάντως προσωπική εμπειρία δεν έχω για την βιταμίνη D δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα . Τον μικρο έδινα για ένα χρόνο γτ γεννήθηκε χειμώνα. Ένα 6 μηνο το χειμωνα

Το πρώτο μας ταξιδι με μωρό εξωτερικό σιγουρα εκεί θα είναι χεχε Πως τα πας; Με τα φάρμακα; Εμένα με έχει τσακίσει το utrogestan. Συνέχεια ζάλη έχω! Μου ειπε ο doc οτι προτιμά να το παιρνω απο το στομα. Αλλά αν έχω θέμα με τη δουλειά ας βάζω το πρωινό κολπικά. Αυτο θα κάνω αύριο γιατί έφθασε η ώρα της επιστροφής στη δουλειά. Ένιωθα κάτι τσιμπηματάκια και κάτι τέτοια 2 μέρες τώρα, αλλά πάντα ετσι λέω και τελικά δεν γίνεται τίποτα. Περιμένω στωικά μέχρι τη Δευτέρα. Τα τεστ ούτε που θα τα αγγίξω πάντως!

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σε ρωτήσω αυτόν τον γιατρό τον ξέρεις? Μου πετάγεται συνέχεια στο Facebook με μελέτες για το Χασιμοτο.  Εγω εχω Χασιμοτο και επειδή νομίζω ότι δεν έχω βρει κάποιον ενδοκρινολόγο να με ικανοποιεί, σκέφτομαι μήπως πάρω ένα τηλέφωνο.

Εν τω μεταξύ με την πρώτη χοριακή tsh 1,5 . Έκανα χθες εξετάσεις tsh 0,6.

Είναι φυσιολογικό τώρα αυτό? Νόμιζα ότι με την εγκυμοσύνη θα εκτοξευοταν η tsh και ότι για αυτό πρέπει να κάνω συνέχεια εξετάσεις. Και αυτή έχει πτωτική πορεία. 

Γενικά με το Χασιμότο η tsh εχει μια τάση να αυξάνεται. Τώρα τελευταία όμως διάβαζα οτι σε πολλές περιπτώσεις πεφτει στην αρχή της εγκυμοσύνης. Οπως και να'ναι εσύ να μην ανησυχείς. Στις φυσιολογικές τιμές είσαι. Και αφού το παρακολουθείς με ενδοκρινολόγο μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι αν και νομίζω θα πετάξω κοτσανα

Αλλά λέω θα το ρωτησω και ας ρεζιλευτω

Με εξωσωματική μπορεί να γίνει καθυστερημένη σύλληψη 

Όχι ε? 

Ρωτάω γιατί ακόμα αναρωτιέμαι πως 6 w 2 d είδαμε 2ο σάκο που δεν έβλεπε πριν έχω κολλήσει με αυτο

Πρέπει να εχω ρωτήσει μέγιστη βλακεια ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έχεις πονους λογικό γτ μεγαλώνει η μήτρα σου στην εβδομάδα που είσαι λογικό μου φαίνεται... πωπω μαξιλαράκι έτσι παχύ παχύ και μαλακό.  :-) τίποτα δεν θα ναι όπως παλιά. Πλέον δες τι όμορφα έφτασες μαξιλαράκι. 

Έλα πάρε και μια 👡👡👡 γτ έχω καιρό να πετάξω 

Έτσι πλέον τσοκαρα μόνο γιατί εδώ είναι κλασικό καλοκαίρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Πρέπει να εχω ρωτήσει μέγιστη βλακεια ε? 

Το είχαν ξαναρωτησει αυτό και κάποια κοπέλα είπε ότι μπορεί να γίνει και στην εξωσωματικη.  Εγω δεν έχω ιδέα να σου πω την αλήθεια. 

Θα σου πω όμως ότι όταν είχαμε δει και εμείς 2 σάκους,  το ένα που έμεινε χτυπούσε η καρδιά του και το δεύτερο φαινόταν μόνο ο σάκος χωρίς τίποτα μέσα. Μου είπε ο γιατρός ότι θα περιμένουμε 10 μέρες περίπου να δούμε πώς θα εξελιχθεί γιατί πολλε φορές κάποια αναπτύσσονται πιο αργά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...