Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Φωτογραφία πήρα τα έμβρυα απ το εργαστήριο.  Αλλά όταν έκανα την εμβρυομεταφορα έβλεπα και εγώ την οθόνη του υπερηχου και όταν τελειώσαμε μου το έδειξε η γυναικολόγος το άσπρο (μου λέει να εδώ είναι) παγώνουν την εικόνα γτ αυτά τα κρατάνε σαν αρχείο. 

Άφησα μήνυμα να με πάρουν τηλ . 

Να περάσει ο πόνος να μείνουν τα μωράκια, ευχομαι ο πονος να ειναι επειδή γατζώνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Εγώ θα πάω στις 12

Τέλεια. Βρε κορίτσια να ρωτήσω μπέικα στο σάιτ για το τμήμα αποβολών του Έλενα όχι στο 1315 στο σάιτ και λέει ότι το κέντρο λειτουργεί από τις 11:00 ως τις 13:00 και αναρωτιέμαι εγώ όταν έκλεισα ραντεβού μου είπαν 9 το πρωί να πάω και συγνώμη αν ανοίγει στις 11 από τις 9 γιατί λένε; Επίσης μόνο δυο ώρες και δυο μέρες; Προλαβαίνουν να δουν; Για αυτό έχει και τόσο αναμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η troia είπε:

Αν δεν έχεις 'περίεργο' σώμα, δες μήπως μπορείς να αγοράσεις το δείγμα. Κάπως έτσι πήρα νυφικό από σχεδιαστή και όχι από οίκο με 750eur το 2015. Και μου το προσάρμοσαν πάνω στο σώμα μου και το πήρα δικό μου. Το έχω στη ντουλάπα μου, αν το θέλει να το φορέσει κάποια άλλη κοπέλα μελλοντικά.

Σωματαρα έχει;-) γτ θα πει τα χαζούλα της την προλαβαίνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Τέλεια. Βρε κορίτσια να ρωτήσω μπέικα στο σάιτ για το τμήμα αποβολών του Έλενα όχι στο 1315 στο σάιτ και λέει ότι το κέντρο λειτουργεί από τις 11:00 ως τις 13:00 και αναρωτιέμαι εγώ όταν έκλεισα ραντεβού μου είπαν 9 το πρωί να πάω και συγνώμη αν ανοίγει στις 11 από τις 9 γιατί λένε; Επίσης μόνο δυο ώρες και δυο μέρες; Προλαβαίνουν να δουν; Για αυτό έχει και τόσο αναμονή 

Καλά, άσε τι λέει το site. Μπορεί αυτά που λέει να ίσχυαν παλιά και να έχουν αλλάξει. Αφού φαντάζομαι ακόμα το όνομα της Τσεκούρα αναφέρει. Από το πρωί ανοίγουν για αιμοληψίες και κλείνουν κατά τις 3 το μεσημέρι. Κάθε μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σωματαρα έχει;-) γτ θα πει τα χαζούλα της την προλαβαίνω. 

Έχετε γνωριστεί από κοντά;

Είδα τις εξελίξεις σου και θέλω να σου πω να μην αγχώνεσαι, γιατί κι εγώ και τις 2 φορές ένιωσα έναν οξύ πόνο, τη μία την ώρα που έκανα βελονισμό και την άλλη στον ύπνο μου. Και στις 2 περιπτώσεις είχε γίνει εμφύτευση. Καλή επιτυχία εύχομαι και σε λίγες μέρες περιμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Τέλεια. Βρε κορίτσια να ρωτήσω μπέικα στο σάιτ για το τμήμα αποβολών του Έλενα όχι στο 1315 στο σάιτ και λέει ότι το κέντρο λειτουργεί από τις 11:00 ως τις 13:00 και αναρωτιέμαι εγώ όταν έκλεισα ραντεβού μου είπαν 9 το πρωί να πάω και συγνώμη αν ανοίγει στις 11 από τις 9 γιατί λένε; Επίσης μόνο δυο ώρες και δυο μέρες; Προλαβαίνουν να δουν; Για αυτό έχει και τόσο αναμονή 

Όχι βρε από νωρίς λειτουργούν.αφου κ στο σαιτ που κλείνεις ραντεβου έχει ξ ώρες ραντεβού 1000 και πιο νωρίς.ισως δεν το χουν ενημερώσει δεν ξέρω.

Να ρωτήσω ξέρει καμία στον άντρα τι εξετάσεις κάνουν στο τμήμα αποβολων???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η troia είπε:

Έχετε γνωριστεί από κοντά;

Είδα τις εξελίξεις σου και θέλω να σου πω να μην αγχώνεσαι, γιατί κι εγώ και τις 2 φορές ένιωσα έναν οξύ πόνο, τη μία την ώρα που έκανα βελονισμό και την άλλη στον ύπνο μου. Και στις 2 περιπτώσεις είχε γίνει εμφύτευση. Καλή επιτυχία εύχομαι και σε λίγες μέρες περιμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα!

Από κοντά δυστυχώς όχι 2000 χιλ είναι αυτά... αλλα σε άλλο σιτε μιλάμε και ξέρω πως φαίνεται χαΧΧ 😉

Τι κάνει η μικρούλα σου; ξεκινήσατε στερεές τροφες; 

Νιώθω όμως πξνους περιόδου και φοβάμαι κλασικά της ελπίδας θα κάνω συσπάσεις και θα διώξω τα μωράκια μου 🥱

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Να περάσει ο πόνοσ να μείνουν τα μωράκια, ευχομαι ο πονο ς να ειναι επιδή γατζώνονται!

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου..αμήν 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Καλησπέρα. Υπάρχει ακόμα το ραντεβού; Ίσως ενδιαφέρεται μια φίλη μου. Πες μου αν είναι διαθέσιμο να τη ρωτήσω αν μπορεί.

Ναι @troiaμου είναι διαθέσιμο ακόμα. Αν ενδιαφέρεται να συνεννοηθούμε πως να το πάρει. Αχ η κυρία Τσεκούρα μας… βέβαια δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο και από την κα Οικονομόπουλου, είναι εξαιρετικές και οι δυο και η δουλειά που κάνουν στο τμήμα συνολικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Όχι βρε από νωρίς λειτουργούν.αφου κ στο σαιτ που κλείνεις ραντεβου έχει ξ ώρες ραντεβού 1000 και πιο νωρίς.ισως δεν το χουν ενημερώσει δεν ξέρω.

Να ρωτήσω ξέρει καμία στον άντρα τι εξετάσεις κάνουν στο τμήμα αποβολων???

Για τον άνδρα υπάρχει άλλο τμήμα, το ανδρολογικό, όπου κάνουν πολλές εξετάσεις δωρεάν, αλλά αν βρεθεί ουρολογικό πρόβλημα θα πρέπει να απευθυνθείτε αλλού για ουρολόγο, γιατί εκεί δεν έχουν. Εκεί έχουν ενδοκρινολόγους, σας καλύπτουν μόνο αν βρεθεί ορμονικό πρόβλημα. Στο τμ. αποβολών επίσης τα αξιολογούν αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η E.D. είπε:

Ναι @troiaμου είναι διαθέσιμο ακόμα. Αν ενδιαφέρεται να συνεννοηθούμε πως να το πάρει. Αχ η κυρία Τσεκούρα μας… βέβαια δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο και από την κα Οικονομόπουλου, είναι εξαιρετικές και οι δυο και η δουλειά που κάνουν στο τμήμα συνολικά 

μισό να την ρωτήσω αν μπορεί και επανέρχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

γιατί στη ετ θέλει να πιεις πολύ νερό? Εμένα μου είπαν το αντίθετο.

Στην ετ οταν γινεται με υπερηχογραφικη καθοδηγιση θελει να ειναι γεματη η κυστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Επειδή διάβασα ότι έχεις αιμορραγίες, παίρνεις και αντιπηκτικές και salospir? Γιατί εμένα ο τωρινός γιατρός που τον ρώτησα αν είναι να πάρω και salospir όπως έκανε ο προηγούμενος που μου έδινε και τα 2 ήταν κατηγορηματικός! Με τίποτα μου λέει αντιπηκτικές και salospir μπορεί να προκαλέσει αιμορραγία! Εγω κάνω μόνο αντιπηκτικές. Δεν ξέρω αν σε βοήθησα, ελπίζω πραγματικά να σου περάσουν σύντομα και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου! Σου στέλνω αγάπη και θετική ενέργεια! ❤️❤️❤️

Εσυ τι εγινε σημερα δεν μαζ ειπες νεα τι σου ειπε το πρωι ειπες οτι εκανες εξετασεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η troia είπε:

Καλά, άσε τι λέει το site. Μπορεί αυτά που λέει να ίσχυαν παλιά και να έχουν αλλάξει. Αφού φαντάζομαι ακόμα το όνομα της Τσεκούρα αναφέρει. Από το πρωί ανοίγουν για αιμοληψίες και κλείνουν κατά τις 3 το μεσημέρι. Κάθε μέρα.

Δεν ειδα αν λέει όνομα 😂 α οκ. 

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Όχι βρε από νωρίς λειτουργούν.αφου κ στο σαιτ που κλείνεις ραντεβου έχει ξ ώρες ραντεβού 1000 και πιο νωρίς.ισως δεν το χουν ενημερώσει δεν ξέρω.

Να ρωτήσω ξέρει καμία στον άντρα τι εξετάσεις κάνουν στο τμήμα αποβολων???

Ναι το ξέρω αυτό ότι έχουν νωρίς απλά ειδα στο σάιτ και λέει 11 με 13 και λέω το αν θα πάω πρέπει να περιμένω από τις 9 ως τις 11 που ανοίγει και θέλω να ελπίζω ότι θα με πάρουν 9 γιατί αν περιμένω από κάπου θα με μαζέψουν μου είπαν και ότι είναι και σε υπόγειο όποτε δεν θα έχω αντοχή να περιμένω ώρες. Ακόμη το σκέφτομαι αν θα πάω τώρα τι εξετάσεις κάνουν δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η E.D. είπε:

Ναι @troiaμου είναι διαθέσιμο ακόμα. Αν ενδιαφέρεται να συνεννοηθούμε πως να το πάρει. Αχ η κυρία Τσεκούρα μας… βέβαια δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο και από την κα Οικονομόπουλου, είναι εξαιρετικές και οι δυο και η δουλειά που κάνουν στο τμήμα συνολικά 

Σε ευχαριστώ πολύ εκ μέρους της. Σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα. Μπορείς να το δεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Εσυ τι εγινε σημερα δεν μαζ ειπες νεα τι σου ειπε το πρωι ειπες οτι εκανες εξετασεις;

Είπα να μην σας ζαλίζω συνέχεια… Λοιπόν πήγα εκεί και ήταν η μαία μόνο -αφού πήγα ξημερώματα-  7:30 το πρωί. Μου πήρε αίμα και της ζήτησα να μου κάνει προγεστερόνη και οιστραδιόλη επιπλέον, μου είπε δεν χρειάζεται αφού παίρνεις χάπια. Μετράμε μόνο σε φυσική σύλληψη. Της λέω ναι οκ, αλλά παίρνω ίσως λίγα, γιατί κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και θα θελα να είμαι καλυμμένη… Έχω ακούσει από φίλη μου ότι έχει αποβάλει λόγω χαμηλών τιμών. Μου λέει αν το πω αυτό στο γιατρό θα εκνευριστεί! Ε, λέω πες του ότι εγώ το ζήτησα επειδή είναι τρελή! Δεν της είπα ότι έκανα χθες εξετάσεις - για να μην λέει ότι δεν κάνω αυτά που μου λένε-  και τις ξαναέκανα τελικά και σήμερα πάλι!! 
Με πήρε το μεσημέρι τηλ να μου πει ότι η χοριακή είναι 397 και είναι τέλεια κι επειδή αγχώνομαι και ακούω γνώμες  εδώ κι εκεί, να πάρω επιπλέον 1 χάπι utrogestan και κολπικά το βράδυ gel προγεστερόνης Crinone. Cyclacur όπως τα παίρνω 2. Έχω όμως vasclor από άλλη φορά και μου είπε ότι είναι το ίδιο. 
*Σημείωση σήμερα η προγεστερόνη 11.8 και η οιστραδιόλη 210 ( είχα πάρει χάπι μιση ώρα πριν). 
Ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

πως να είμαι παλι μια εβδομαδα αναμονή και βλεπουμε 

μπασ και δουμε καρδιά

Ακριβώς οσο εισαι τωρα εσυ σημερα τοσο ακουσα εγω καρδιες και ειδαμε και σακους 6+3 ημουν..εσυ εισαι 6+2..Μου ειχε πει ο γιατρος τοτε να μην παω πιο νωρις γιατι τζαμπα θα καναμε υπερηχο κ δε θα φαινοτανε τιποτα..για αυτο πηγα 6+3! Οποτε συγκρινω και σκεφτομαι μηπως να πας σαββατο; Κατι θα φανει τοτε!για να μην αγωνιας  ξανα για 1 βδομαδα..ειναι τοσο ψυχοφθορο..βεβαια πολλές γυνιακες ακούσανε καρδιά την 7η και ακομα κ 8η!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, σ’ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αλλά αν κατάλαβα καλά έβαζες cyclacur στον κόλπο; Δεν το έχω ξανακούσει! Είμαι ήδη στον γιατρό και περιμένω να έρθει. 🙏💙

Ναι σωστα!!σικλακουρ κόλπο και στομα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Α , μου ειχαν κανει και lentogest στο μαιευτηριο θυμαμαι και ειχα παρει και μια σπιτι να εχω μετα.

Και μενα μου ειχανε πει να εχω στο συρταρι μου παντα 2 λεντοτζεστ για περιπτωση …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση!!!εξειδικευμένοες εξετάσεις σπέρματος dfi,fish,καλλιέργεια κλπ μόνο ιδιωτικά να φανταστώ?ρωτάω μην κλείσω ραντεβού πληρώσουμε ένα 300αρι κ μετά.μου.πουν στο ελενα η αλλου τις κάνουμε δωρεάν.δεν είμαστε να χαλάμε έτσι λεφτά!τα μαζεύουμε για ιερό σκοπό!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι σωστα!!σικλακουρ κόλπο και στομα !

Δεν το ήξερα αυτό, ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα. Άλλη μια φορά έχω πάρει cyclacur μόνο στόμα που πήγα με κατεψυγμένα. Εκεί μου έδινε 4 και μετά 5. Τώρα όμως έβαλα 3 φρέσκα και ένα frozen. Δεν μου τα αύξησε όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Πολύ ωραίο το νυφικό... θα κάνουμε όμαδα στο whatsapp να μιλάμε για τα του γάμου😂

Έμένα πριν απο ετ μου είπαν να παω τουαλέτα να βγάλω και ότι νερό απέμεινε.

Κορίτσια εσείς πριν την ετ ήπιατε όλες νερο????

Εγώ καθολου γιατι ο γιατρος τα βαζει τα εμβρυα χωρίς υπερηχο.τωρα πως γινεται κ τα καταφερνει ;! δεν εχω ιδεα.την 1η φορα τρομαξα ..σκεφτομουν που εμπλεξα  ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Δεν το ήξερα αυτό, ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα. Άλλη μια φορά έχω πάρει cyclacur μόνο στόμα που πήγα με κατεψυγμένα. Εκεί μου έδινε 4 και μετά 5. Τώρα όμως έβαλα 3 φρέσκα και ένα frozen. Δεν μου τα αύξησε όμως 

Και εγώ 2 φρεσκα συν ενα απο καταψυξη είχα βαλει..οποτε σου ειπε οτι ειναι οκ η τιμη 11 της προγεστερονης κ συνεχιζεις κανονικα την αγωγη σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Είπα να μην σας ζαλίζω συνέχεια… Λοιπόν πήγα εκεί και ήταν η μαία μόνο -αφού πήγα ξημερώματα-  7:30 το πρωί. Μου πήρε αίμα και της ζήτησα να μου κάνει προγεστερόνη και οιστραδιόλη επιπλέον, μου είπε δεν χρειάζεται αφού παίρνεις χάπια. Μετράμε μόνο σε φυσική σύλληψη. Της λέω ναι οκ, αλλά παίρνω ίσως λίγα, γιατί κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και θα θελα να είμαι καλυμμένη… Έχω ακούσει από φίλη μου ότι έχει αποβάλει λόγω χαμηλών τιμών. Μου λέει αν το πω αυτό στο γιατρό θα εκνευριστεί! Ε, λέω πες του ότι εγώ το ζήτησα επειδή είναι τρελή! Δεν της είπα ότι έκανα χθες εξετάσεις - για να μην λέει ότι δεν κάνω αυτά που μου λένε-  και τις ξαναέκανα τελικά και σήμερα πάλι!! 
Με πήρε το μεσημέρι τηλ να μου πει ότι η χοριακή είναι 397 και είναι τέλεια κι επειδή αγχώνομαι και ακούω γνώμες  εδώ κι εκεί, να πάρω επιπλέον 1 χάπι utrogestan και κολπικά το βράδυ gel προγεστερόνης Crinone. Cyclacur όπως τα παίρνω 2. Έχω όμως vasclor από άλλη φορά και μου είπε ότι είναι το ίδιο. 
*Σημείωση σήμερα η προγεστερόνη 11.8 και η οιστραδιόλη 210 ( είχα πάρει χάπι μιση ώρα πριν). 
Ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον! 

Δεν μας ζαλίζεις παιδάκι μου τι λες..

Ολες σε σκεφτόμαστε κ εσένα κ όλα τα κορίτσια αλλά εγώ πολλές φορές κολλάω να ρωτήσω γιατί λέω αν χτυπά ξύλο έχει πάρει άσχημα νέα η κάθε κοπέλα μπορεί να έρθει σε δύσκολη θέση κ μα μην θέλει να το μοιραστεί!

Πολυ καλή η χοριακη σου συγχαρητήρια ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Ερώτηση!!!εξειδικευμένοες εξετάσεις σπέρματος dfi,fish,καλλιέργεια κλπ μόνο ιδιωτικά να φανταστώ?ρωτάω μην κλείσω ραντεβού πληρώσουμε ένα 300αρι κ μετά.μου.πουν στο ελενα η αλλου τις κάνουμε δωρεάν.δεν είμαστε να χαλάμε έτσι λεφτά!τα μαζεύουμε για ιερό σκοπό!🥰

Στο Έλενα κάνουν μόνο απλό σπερμοδιαγραμμα τίποτα άλλο.Ίσως κ καλλιέργεια αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Τα υπόλοιπα ιδιωτικά κατά προτίμηση σε εξειδικευμένο κέντρο πχ Λυμπερ..λος κ σίγουρα υπάρχει κ άλλο κέντρο που δεν θυμάμαι τώρα πως λέγεται αλλά αφού θα τα κάνετε κ αυτά ας κάνει κ σπερμοδιαγραμμα ίσως έχει καλύτερη τιμή για πακετο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...