Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Μπράβο ρε κοριτσι μου!! Άντε να το χαρείς επιτέλους ❤️❤️ Όλα τα καλά του κόσμου από δω και πέρα ευχομαι!! 

Ευχαριστώ πολύ! Λίγες μέρες έμειναν να γιορτάσουμε και τα δικά σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ πόσο συγκίνηση μου έφερε αυτό το μήνυμα σου.  Μπράβο κοριτσάκι μου οι παντόφλες μου ήταν με πολύ πολύ αγάπη :-) σήμερα σε σκεφτόμουν λέω είναι 10 εβδομάδες με ένα μεγάλο μαξιλαρακι.  Τώρα μόνο χαρμόσυνα.  

 

Να σου πω κοπελιά... τι διαβάζουν τα ματάκια μου; ΄Όχι όχι δεν θέλω απαισιοδοξία, ειδικά από εσένα. Εσύ είσαι μια  Ελπίδα, μια φωτεινή ηλιαχτίδα που δεν χωράνε μαύρες σκέψεις. Μωρέ να σου πω? Μπας και έκανες κανένα τεστ και απογοητεύτηκες; 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

καλησπέρα σας 

  συγχαρητήρία σε όλες τις κοπέλες που είδαν τα μωράκια και ειδικά στη @twinkletwinlkle, που αν κατάλαβα το μωρό τη χαιρετούσε με χέρια και πόδια!! ,

 κορίτσια  το πρωι πήγα νοσοκομείο για υπέρηχο,ευτυχως αποκλεισαμε το εξωμήτριο , είδαμε ενδωμήτριο , σακο με εμβρυικό υλικό κανονικά , σε μέγεθος τέτοιο που είναι σύμφωνο με την ηλικία της κύησης  5 εβδ κι 2 μέρες

 τωρα το οτι η χοριακή δεν ανεβαίνει , σίγουρα δείχνει οτι παει για παλλινδρομη

 ο γιατρος επέμεινε να το δο΄σουμε παλι σε μια εβδομάδα και να δώσουμε μια ευκαιρία  στο εμβρυο.

 Πιστευω οι πιθανότητες  να ειναι βιώσιμη η κύηση ειναι 10% και περιπου τόσο επιβεβαιώνει και ο γιατρός, οπότε και αναμενω μεχρι την άλλη Τριτη( με κανένα ενθουσιασμο και πίστη)

Ο γιατρος απλα ανάφερε κανα 2 φορεσ οτι εχει δει πολλά με τις χοριακες ΄και οτι αν δεν ειχε δει τις δικές χοριακές  μου δε θα υποπτευοτανοτι κατι δε παει καλα, δεδομένου οτι βλεπει και εμβρυο τόσο νωρΙς και σακο οσο ηλικια τησ κύησης

εγώ παλι πιστευω οτι ακομα δε παλλινδρόμησε απλα γιατι εστω και λίγο ανεβαλινει η χοριακή

ελπίζω το καλύτερο να γινει για μένα και για ολεσ εσας που κατραλαβανω τα αγχη και τισ στεναχώριες σασ

 χθεσ εκλαιγα απο το απογευμα μεχρι σημερα το πρωι, μοναχουλα

ποσο λυπαμαι καμια φορά τον εαυτο μου....

 

 

 

Θα συμφωνήσω με την αγαπημένη μας μαυρόγατα τη @BlackCat ! 

Αρχικά και μόνο το ότι δεν είναι εξωμήτριο, είναι ένα υπέροχο νέο από μόνο του (ναι ναι εδώ που φτάσαμε όλες μας ακομα και αυτό είναι ένα σημαντικό νέο)

Κατά δεύτερον θα σου πω ότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου που παλινδρόμησε την 9η εβδομάδα και εγώ όπως και η μαυρογατούλα μας έκανα μόνη μου χοριακές ανά 2 μέρες για να βλέπω ότι όλα είναι καλα που πηγαιναν σφαίρα και κοιμόμουν και εγώ τον υπνο του δικαιου. Μάλιστα όταν είχα παει για τον υπερηχο που είδαμε ότι παλινδρόμησε, ήμουν έτοιμη να μην πάω γιατι ΄΄ημουν στα μαύρα μου τα χαλια απο τις ανακατωσουρες κτλ λόγω της υψηλής χοριακής. 

Σε αυτή την εγκυμοσύνη που η χοριακή κάνει τα δικά της και ήμουν και εγώ σιγουρη την τελευταια φορα που είχα κα΄νει χοριακή ότι θα έχει παλινδρομήσει, φτάσαμε αισίως στη 10η εβδομάδα.

Φυσικά και καταλαβαίνω και αντιλαμβάνομαι το άγχος σου και φαντάζομαι το πόσο θα ζοριστείς αυτή την εβδομάδα μέχρι να ξαναπάς για υπέρηχο. Εγώ θα σταθώ όμως στο γεγονός ότι αυτά που είδε στον υπέρηχο ο γιατρός είναι αναλογα της ημερομηνίας κύησης.

Και να σου πω και κάτι τελευταιο για τα ποσοστά; 

Μας είχαν πει ότι το να υπάρξει φυσική συλληψη είναι αδύνατον. Και όταν ρώτησα για ποσοστό μου ειπαν πολύ κα΄τω του 5%. 

Και εμεινα 2 φορές εγκυος με φυσική συλληψη σε διαστημα 7 μηνών άσχετα από την καταληξη. Οποτε τα ποσοστά τα ακουω λιγο βερεσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Τελεια τα νεα σου! Θα τα κοψεις τα φαρμακα και θα πετας !! Ιβορ με τιποτα καλέ.μονο κλεξαν !ρωτα κ τη Λ.και ας ειναι 4000.. ακουσε με ειναι πιο λεπτή η βελόνα καμια σχεση με τις ινοχεπ.Κ επισης να ησυχασεις τωρα γιατι η ο κινδυνος παει ,περασε! Αναλαμβανει ο παλκουντασ Πλεον κ ολα θα ειναι σουπερ!να ξεκουραζεσαι αυτο μονο τωρα κ ηρεμια!θα ξανααγχωθεις λιγακι στην αυχενικη κ να προσεχεις μη μειωθει ο τραχηλος απο κουραση.θα σε τσεκαρει κ η λευκου κ θα κανεις καθε μηνα αιμα κ υπερηχο και ολα καλα!!!!

Να σαι καλά!  Ανυπομονώ να κόψω τα φάρμακα. Μου τη λένε και από το φαρμακείο. Με το ζόρι πήρα σήμερα τα σικλακουρ γιατί εβγαζε πρόβλημα το σύστημα επειδή ε΄χω παρει τα απειρα! Μίλησα με τη Λευκου. Μου είπε ότι ολα ειναι εντάξει, να συνεχισω τις ινοχεπ και ότι μελανιαζω γιατί τις κάνω λάθος. Μου εξήγησε πώς να τις κάνω και μου είπε ότι αν συνεχισω να ποναω, τότε θα μου τις αλλάξει. Μου είπε να της στειλω την αυχενική διαφάνεια όταν την κα΄νω και θα ξαναμιλήσουμε τότε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Mπράβο βρε κοριτσάρα, ήρθε το μπεμπάκι και σε λίγους μήνες θα το αγκαλιάσεις! Πίστεψε το! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!  Με το καλό να προχωρήσεις στην ετ σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Συγκινήθηκα τόσο με την ανάρτησή σου, μπράβο κορίτσι μου είσαι σπουδαία! Τι ωραία που πάνε όλα τόσο τέλεια!!
Μακάρι όλες να έχουμε την τύχη σου, τι αγωνία περνάμε βρε κορίτσια;! 
Ξεκινάει με την αναμονή της χοριακής και συνεχίζεται μετά… Αν επιτρέπεται πόσο χρονών είσαι, για να παίρνουμε θάρρος εμείς οι μεγαλύτερες της παρέας… 

@nikol88κοριτσάκι μου μπράβο και σε σένα που αντέχεις και κάνεις τα τεστ, εμένα τρέμει το φυλλοκάρδι μου μόνο που το σκέφτομαι… ανεβάζω παλμούς μόνο στην ιδέα… έχω 2 τεστ αλλά δεν τολμάω να τα κάνω. 
Αν κάνω ένα Πέμπτη πρωί θα δείξει λέτε; Παρασκευή πάω για χοριακή. 
Συγχαρητήρια και σε όλα τα κορίτσια που πάνε τόσο καλά οι διεγέρσεις τους με τόσα πολλά ωάρια και στις @skorpina78 που τα λέγαμε την προηγούμενη φορά και ινμποξ γιατί είχαμε σχεδόν μαζί την δύσκολη αναμονή. Ειδες που ο επιμένων ΝΙΚΑ στο τέλος απλά θέλει λίγη υπομονή. Όλες μπορούμε να τα καταφέρουμε το πιστεύω, άλλες πιο σύντομα άλλες πιο αργά, αλλά ΟΛΕΣ! @Salvation78μην προτρέχεις, one steep at a time. Αφού όλα είναι όπως πρέπει να είναι μην ασχολείσαι με μετρήσεις. Τα ποσοστά δεν λένε πάντα την αλήθεια, είναι απλά αριθμοί και τίποτα άλλο. 
Σας φιλώ όλες ❤️❤️❤️
 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Την Παρασκευή θα γιορτάζουμε και τα δικά σας νέα! 

Τον Αύγουστο κλείνω τα 40, άρα 39,5 είμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ποσο όμορφα αυτα που γράφεις. Επιτέλους έφτασε ο καιρός να το απολαύσεις και να αφήσεις πίσω ότι άσχημο έχεις βιώσει ως εδώ. Από δω και πέρα έρχονται μόνο ευχάριστα ❤️

Μακάρι, μακάρι να έρχονται μόνο ευχάριστα για ολες μας! Κοντεύει και σε΄να η ώρα σου. Θα δεις ότι αυτή η φορά θα είναι και για σένα η τυχερή σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Και τα δυο 😂😂 

Το χρώμα των γραμμών του αποτελέσματος είναι το ίδιο έντονο στα 2? Ρωτάω γιατί εγω μονο οωρηξιας είχα κάνει οταν πήρα θετική χοριακη 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Διάβασα ότι θέλουν γνωμάτευση από τον γιατρό με αιτιολόγηση πχ φραγμένες σάλπιγγες και λέω τι στο καλό αν δεν έχουμε κάποιο θέμα τι γίνεται... Ανεξήγητη υπογονιμοτητα στα 42 δεν το λες δυστυχώς υπάρχει εξήγηση και την ξέρουμε πολύ καλά αλλά τι να κάνουμε εμένα το βιολογικό μου ρολόι τότε χτυπησε

Ο συνδυασμός των παραπάνων σίγουρα  σου εξασφαλίζει έγκριση 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

χα όχι δεν κάνω Παρασκευή ωοληψια παω για επανελεγχο

κατσε μην δεν κάνω καθόλου ωοληψια κ γελάσουμε 😂😂

Ναι κι εγώ στη θέση σου θα είχα μια αγωνία γιατί είναι χαμηλή η οιστραδιολη. Θα δεις την παρασκευη την τιμή και ρώτα τον στα ίσια..ζήτα να μιλήσεις με τον ίδιο όταν μάθεις την ε2 και ρώτησε ευθέως αν μια χαμηλή τιμή (κάτω από 100 πχ) σημαίνει ότι δεν έχει νόημα καν να προχωρήσετε. Ξέρω ότι μετά από τόσα που έχεις περάσει δε χαμπαριάζεις και καλύτερα, μη μας θεωρούν και εντελώς πρόβατα πια και οι γιατροί…

τωρα που ο μαέστρος ο δικός μου δε με βάζει να μετρήσω ορμόνες, τι σου λέει? Θα ξαναπάω για υπέρηχο αύριο αλλά κάτι μου λέει πως πάλι δεν θα μου πάρουν  αίμα…σαν το σκυλί στ´ αμπέλι θα με βάλουν για ωοληψια μου φαίνεται χωρίς να ξέρω κι εγώ τί τιμή έχω..τεσπα…έτσι που σου πήγε και σένα κάτσε μην ξανασυντονιστούν τα ωάρια μας από μονα τους και μας στείλουν για ωοληψια την ίδια μέρα πάνω που νομίζαμε ότι αποσυντονιστηκαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat δεν εχω ιδεα απο τις ορμονες. Ενα θα σου πω μονο. Απο αυτα που εχω ακουσει και απο αυτα που λες και εσυ για τον γιατρο σου, δεν τον κόβω για καιροσκόπο. Αν έβλεπε δηλαδη ότι ο κύκλος δεν είναι καλός, δεν θα σε πηγαινε για ωοληψια μονο και μονο για να παρει τα λεφτα. Ετσι νομιζω τουλαχιστον εγω. Οποτε υπομονή μεχρι την Παρασκευή που θα σε δει λογικα΄ αυτος, να κανετε και τις αιματολογικές και αποφασιζεις. Δεν ξέρω ποσο κοστιζει η διαδικασια της ωοληψιας αλλα και 2 ωοθυλακια αμαρτία δεν ειναι να τα αφήσεις; 

Αντε κανε ενα κουραγιο να παρεις και το 4ο γιατι το αγορι σου σε περιμενει καιρο τωρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Το χρώμα των γραμμών του αποτελέσματος είναι το ίδιο έντονο στα 2? Ρωτάω γιατί εγω μονο οωρηξιας είχα κάνει οταν πήρα θετική χοριακη 🤣🤣🤣

Τι εννοείς;; Με τη γραμμή ελέγχου, οχι δεν έχουν καμία σχέση, είναι πολύ πιο άχνη η γραμμή και στα δυο!  Τώρα στης ωορρηξιας η γραμμή είναι πιο έντονη απ αυτό της εγκυμοσύνης! Καλά δεν ξέρω και κατά ποσό ισχύει αυτό με της ωορρηξιας, έτσι για πλάκα το έκανα για να δω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θα συμφωνήσω με την αγαπημένη μας μαυρόγατα τη @BlackCat ! 

Αρχικά και μόνο το ότι δεν είναι εξωμήτριο, είναι ένα υπέροχο νέο από μόνο του (ναι ναι εδώ που φτάσαμε όλες μας ακομα και αυτό είναι ένα σημαντικό νέο)

Κατά δεύτερον θα σου πω ότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου που παλινδρόμησε την 9η εβδομάδα και εγώ όπως και η μαυρογατούλα μας έκανα μόνη μου χοριακές ανά 2 μέρες για να βλέπω ότι όλα είναι καλα που πηγαιναν σφαίρα και κοιμόμουν και εγώ τον υπνο του δικαιου. Μάλιστα όταν είχα παει για τον υπερηχο που είδαμε ότι παλινδρόμησε, ήμουν έτοιμη να μην πάω γιατι ΄΄ημουν στα μαύρα μου τα χαλια απο τις ανακατωσουρες κτλ λόγω της υψηλής χοριακής. 

Σε αυτή την εγκυμοσύνη που η χοριακή κάνει τα δικά της και ήμουν και εγώ σιγουρη την τελευταια φορα που είχα κα΄νει χοριακή ότι θα έχει παλινδρομήσει, φτάσαμε αισίως στη 10η εβδομάδα.

Φυσικά και καταλαβαίνω και αντιλαμβάνομαι το άγχος σου και φαντάζομαι το πόσο θα ζοριστείς αυτή την εβδομάδα μέχρι να ξαναπάς για υπέρηχο. Εγώ θα σταθώ όμως στο γεγονός ότι αυτά που είδε στον υπέρηχο ο γιατρός είναι αναλογα της ημερομηνίας κύησης.

Και να σου πω και κάτι τελευταιο για τα ποσοστά; 

Μας είχαν πει ότι το να υπάρξει φυσική συλληψη είναι αδύνατον. Και όταν ρώτησα για ποσοστό μου ειπαν πολύ κα΄τω του 5%. 

Και εμεινα 2 φορές εγκυος με φυσική συλληψη σε διαστημα 7 μηνών άσχετα από την καταληξη. Οποτε τα ποσοστά τα ακουω λιγο βερεσε. 

Θα σας εκπληξω αλλά σημερα είμαι πιο ήρεμη από όλες τις μέρες.

Ξέρω που βαδίζω και δε σας κρύβω ότι μέτα από τόσες όμορφες ευχές και ενώ είμαι φύση  απαισιόδοξη εξελαβα μια νότα αισιοδοξίας στα λόγια του γιατρού 

Όπως και να ναι  προσεύχομαι να  γίνει ότι είναι καλό για μένα και το πλασματακθ μου 

Σας ευχαριστώ ολες θερμά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι κι εγώ στη θέση σου θα είχα μια αγωνία γιατί είναι χαμηλή η οιστραδιολη. Θα δεις την παρασκευη την τιμή και ρώτα τον στα ίσια..ζήτα να μιλήσεις με τον ίδιο όταν μάθεις την ε2 και ρώτησε ευθέως αν μια χαμηλή τιμή (κάτω από 100 πχ) σημαίνει ότι δεν έχει νόημα καν να προχωρήσετε. Ξέρω ότι μετά από τόσα που έχεις περάσει δε χαμπαριάζεις και καλύτερα, μη μας θεωρούν και εντελώς πρόβατα πια και οι γιατροί…

τωρα που ο μαέστρος ο δικός μου δε με βάζει να μετρήσω ορμόνες, τι σου λέει? Θα ξαναπάω για υπέρηχο αύριο αλλά κάτι μου λέει πως πάλι δεν θα μου πάρουν  αίμα…σαν το σκυλί στ´ αμπέλι θα με βάλουν για ωοληψια μου φαίνεται χωρίς να ξέρω κι εγώ τί τιμή έχω..τεσπα…έτσι που σου πήγε και σένα κάτσε μην ξανασυντονιστούν τα ωάρια μας από μονα τους και μας στείλουν για ωοληψια την ίδια μέρα πάνω που νομίζαμε ότι αποσυντονιστηκαν..

Δεν θα σε βάλει για αίμα αφού δεν σε έβαλε ήδη. Οι περισσότεροι δεν κάνουν αίμα. Το θέμα είναι να έχει μεγαλώσει κ θα έχουν θα δεις. Μια χαρά θα τα πας.

Καλα εννοείται ότι θα ρωτήσω ευθέως τον ίδιο αλλά ξέρω την απάντηση αν είναι κοντά στο 100 θα μου πει πάμε μόνο η ωοληψια θα δείξει..Εκτός αν τον προβληματίσει και κάτι άλλο. Τεσπα θα φανεί..

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@BlackCat δεν εχω ιδεα απο τις ορμονες. Ενα θα σου πω μονο. Απο αυτα που εχω ακουσει και απο αυτα που λες και εσυ για τον γιατρο σου, δεν τον κόβω για καιροσκόπο. Αν έβλεπε δηλαδη ότι ο κύκλος δεν είναι καλός, δεν θα σε πηγαινε για ωοληψια μονο και μονο για να παρει τα λεφτα. Ετσι νομιζω τουλαχιστον εγω. Οποτε υπομονή μεχρι την Παρασκευή που θα σε δει λογικα΄ αυτος, να κανετε και τις αιματολογικές και αποφασιζεις. Δεν ξέρω ποσο κοστιζει η διαδικασια της ωοληψιας αλλα και 2 ωοθυλακια αμαρτία δεν ειναι να τα αφήσεις; 

Αντε κανε ενα κουραγιο να παρεις και το 4ο γιατι το αγορι σου σε περιμενει καιρο τωρα! 

Δεν το κάνει για τα λεφτά γιατί σε κύκλο που δεν πήραμε τα ωάρια ήταν δηλαδή κενά πλήρωσα πολύ λιγότερα κάτω απο τα μισά κ στην ουσία πληρωσα την μέθη κ τον κριπουλα τον καρδιολόγο 😂😂

Αν επέλεγα να πάω χωρίς μέθη κ χωρίς καρδιολόγο δεν ξέρω αν θα πλήρωνα..

Οπως τον έχω διαβάσει αυτός δεν θέλει να αφήνει ωάριο για ωάριο σου λέει και αν είναι καλό;; 

Τεσπα θα φανεί πάντως εδώ κλείνω το κεφάλαιο ωοληψιες μπαίνει τελεία και παύλα. Θα πάω θα κάνω το χατήρι των boys και αφήνω τις ωοθήκες να πάνε διακοπές μετά από αυτόν τον κύκλο..🏝🏝🏝

παμε ή για όλα ή για τίποτα!!🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν θα σε βάλει για αίμα αφού δεν σε έβαλε ήδη. Οι περισσότεροι δεν κάνουν αίμα. Το θέμα είναι να έχει μεγαλώσει κ θα έχουν θα δεις. Μια χαρά θα τα πας.

Καλα εννοείται ότι θα ρωτήσω ευθέως τον ίδιο αλλά ξέρω την απάντηση αν είναι κοντά στο 100 θα μου πει πάμε μόνο η ωοληψια θα δείξει..Εκτός αν τον προβληματίσει και κάτι άλλο. Τεσπα θα φανεί..

Δεν το κάνει για τα λεφτά γιατί σε κύκλο που δεν πήραμε τα ωάρια ήταν δηλαδή κενά πλήρωσα πολύ λιγότερα κάτω απο τα μισά κ στην ουσία πληρωσα την μέθη κ τον κριπουλα τον καρδιολόγο 😂😂

Αν επέλεγα να πάω χωρίς μέθη κ χωρίς καρδιολόγο δεν ξέρω αν θα πλήρωνα..

Οπως τον έχω διαβάσει αυτός δεν θέλει να αφήνει ωάριο για ωάριο σου λέει και αν είναι καλό;; 

Τεσπα θα φανεί πάντως εδώ κλείνω το κεφάλαιο ωοληψιες μπαίνει τελεία και παύλα. Θα πάω θα κάνω το χατήρι των boys και αφήνω τις ωοθήκες να πάνε διακοπές μετά από αυτόν τον κύκλο..🏝🏝🏝

παμε ή για όλα ή για τίποτα!!🤞🤞

Έχω κάνει ένα φυσικό στον οποίο η Ε2 ήταν χαμηλή αρχικά απλά το παρακολούθησα ς πιο στενά και ανέβηκε πήρα το ωράριο και τώρα είναι κατάψυξη μαζί με άλλα 2

Νομιζω είμαστε στον ιδιο γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Τι εννοείς;; Με τη γραμμή ελέγχου, οχι δεν έχουν καμία σχέση, είναι πολύ πιο άχνη η γραμμή και στα δυο!  Τώρα στης ωορρηξιας η γραμμή είναι πιο έντονη απ αυτό της εγκυμοσύνης! Καλά δεν ξέρω και κατά ποσό ισχύει αυτό με της ωορρηξιας, έτσι για πλάκα το έκανα για να δω! 

Στα γερμανικα λένε αμα σκουραινει από μέρα σε μέρα είναι είναι θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι το ξέρω ότι αργουν το θέμα είναι ότι στο Έλενα δεν μου κλείνουν ραντεβού με την γιατρό αν δεν έχω την υστεροσαλπιγγογραφια τώρα περιμένω 14 Απριλίου περίοδο για να πάρω στο Αλέξανδρας να κλείσω ραντεβού το πρόβλημα είναι ότι 7 με 12 μέρα του κύκλου θα πέσει μέσα στην Μεγάλη Εβδομάδα οπότε αν δεν μου το κλείσουν το ραντεβού λόγω εορτών πάμε για Μάιο.. Σκέφτομαι ότι αν πάρω τώρα και μου κλείσουν ραντεβού για Μάιο-Ιούνιο μπορεί καν να μην έχω προλάβει να πάω στη γιατρό να συζητήσουμε το ιστορικό μας οπότε θα το χάσω το Ραντεβού και δεν ξέρω αν θα μπορώ να κλείσω σύντομα δευτερο

Θυμισε μου εισαι σε δημοσιο νοσοκομειο; Δες για ραντεβου κ στο 1535

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι κι εγώ στη θέση σου θα είχα μια αγωνία γιατί είναι χαμηλή η οιστραδιολη. Θα δεις την παρασκευη την τιμή και ρώτα τον στα ίσια..ζήτα να μιλήσεις με τον ίδιο όταν μάθεις την ε2 και ρώτησε ευθέως αν μια χαμηλή τιμή (κάτω από 100 πχ) σημαίνει ότι δεν έχει νόημα καν να προχωρήσετε. Ξέρω ότι μετά από τόσα που έχεις περάσει δε χαμπαριάζεις και καλύτερα, μη μας θεωρούν και εντελώς πρόβατα πια και οι γιατροί…

τωρα που ο μαέστρος ο δικός μου δε με βάζει να μετρήσω ορμόνες, τι σου λέει? Θα ξαναπάω για υπέρηχο αύριο αλλά κάτι μου λέει πως πάλι δεν θα μου πάρουν  αίμα…σαν το σκυλί στ´ αμπέλι θα με βάλουν για ωοληψια μου φαίνεται χωρίς να ξέρω κι εγώ τί τιμή έχω..τεσπα…έτσι που σου πήγε και σένα κάτσε μην ξανασυντονιστούν τα ωάρια μας από μονα τους και μας στείλουν για ωοληψια την ίδια μέρα πάνω που νομίζαμε ότι αποσυντονιστηκαν..

Και εμένα δε με πήρανε αίμα:-/ και ούτε θα πάω την Τετάρτη.  Μια και καλή την παρασκε 😕

αιμα έδωσα 22 που πήγα για τον πρώτο υπέρηχο αλλά μετά τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ροζουλι ροζουλι  το θέλω ροζ χαχαχαχα 🤣🤣🤣

Θα βαλω το κοκκινο να ξεβαψει σε τσοκαρο ροζ; Μου βαζεις δυσκολα μικρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Βρε ότι θα πάω θα πάω την Παρασκευή αλλά αν πάλι η LH μου φανεί χαμηλή γιατί μεταξύ μας ποσό να εκτοξευθεί κ μου πει πάμε για Ωοληψια τι να πω; Όχι δεν έρχομαι Γιατί δεν έχω καλό feeling; Δεν λέγεται αυτό είναι σαν να του λέω μες στην μούρη του ξέρω καλύτερα από σένα που δεν είναι κ αλήθεια..

Ουφ τι ήθελα κ άκουσα τα boys καλά είμαι με τα τρία παγωτάκια μου..

Κατσε ρε μαυρογατο η Lh σε ανησυχει η Ε2; Ποσο επρεπε να ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margitc είπε:

Κατσε ρε μαυρογατο η Lh σε ανησυχει η Ε2; Ποσο επρεπε να ειναι;

Η Ε2 μπερδεύτηκα στο μήνυμα παραπάνω 

Ειπαμε δεν έχω ακόμα phd σε αυτές τις καριες τις ορμόνες 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλολογαρα μουυυυυ @twinkletwinlkle ασε τα τσουτσουνια τα δικα μας και δες το δικο σου που θα το αντικρισεις λιαν συντομως!!!! Μπραβο μπραβο μπραβο!!!!! Γερη να εισαι να πανε ολα καλα και το μωρακι να μεγαλωνει ετσι και να σε συγκινει και σαν εμβρυο και σαν βρεφος και σαν παιδι και σαν ανθρωπος!!!!εμενα η χαρα μου οπως και η λυπη οπως και ολα τα συναισθηματα ειναι λιγο πιο εντονα απ οτι κανονικα, γι αυτο απ τη χαρα μου που γραφω τωρα κατι  ευχαριστο , μου ρχεται να πω την @BlackCat να με βαλει μια χοριακη 788 να χαρω και εγω λιγο και να ζησω το ονειρο!!! 😂😂😂Ελπιζω ολες συντομα να ερθουμε στη θεση σου και να συγκινηθουμε  με ολη μας την ψυχη γι αυτο το τοσο μεγαλο θαυμα! @Παρασκευαιδου πως εισαι μωρακι? Αιντεεεε οι μερες περνανε και η " ονειρικη "  μασκουλα σε περιμενειιιιι με το καλο να γεμισεις καλαθι αυγων σου ευχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν θα σε βάλει για αίμα αφού δεν σε έβαλε ήδη. Οι περισσότεροι δεν κάνουν αίμα. Το θέμα είναι να έχει μεγαλώσει κ θα έχουν θα δεις. Μια χαρά θα τα πας.

Καλα εννοείται ότι θα ρωτήσω ευθέως τον ίδιο αλλά ξέρω την απάντηση αν είναι κοντά στο 100 θα μου πει πάμε μόνο η ωοληψια θα δείξει..Εκτός αν τον προβληματίσει και κάτι άλλο. Τεσπα θα φανεί..

Δεν το κάνει για τα λεφτά γιατί σε κύκλο που δεν πήραμε τα ωάρια ήταν δηλαδή κενά πλήρωσα πολύ λιγότερα κάτω απο τα μισά κ στην ουσία πληρωσα την μέθη κ τον κριπουλα τον καρδιολόγο 😂😂

Αν επέλεγα να πάω χωρίς μέθη κ χωρίς καρδιολόγο δεν ξέρω αν θα πλήρωνα..

Οπως τον έχω διαβάσει αυτός δεν θέλει να αφήνει ωάριο για ωάριο σου λέει και αν είναι καλό;; 

Τεσπα θα φανεί πάντως εδώ κλείνω το κεφάλαιο ωοληψιες μπαίνει τελεία και παύλα. Θα πάω θα κάνω το χατήρι των boys και αφήνω τις ωοθήκες να πάνε διακοπές μετά από αυτόν τον κύκλο..🏝🏝🏝

παμε ή για όλα ή για τίποτα!!🤞🤞

✌️✌️✌️✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Θα βαλω το κοκκινο να ξεβαψει σε τσοκαρο ροζ; Μου βαζεις δυσκολα μικρη

Ειδικη παραγγελεια !😂😜

B6D18A9E-918C-4898-AE3F-41F1F4571D93.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...