Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αχ με συγκινησες μπραβο βρε κοριτσι μου αντε να ηρεμισεις κ εσυ λιγο✌️

Ευχαριστώ! Σὐντομα και στα δικά σας να ζήσουμε και αλλες πολλε΄ς συγκινήσεις! Μόνο ευχάριστες συγκινήσεις από εδω και στο εξής να εχουμε ολες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

αχ τι τελεια εικονα ❤️❤️❤️ μπραβο κοριτσακι μου!! αυτην την φορα θα πανε ολα καλα!!! η κοιλιτσα φουσκωσε καθολου? τι ομορφα ολα αυτα ❤️❤️ 

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Και εσύ θα τη ζήσεις σύντομα και μάλιστα εις διπλουν!  Αλήθεια πότε θα πας για υπέρηχο; Μη μου πεις ρε θηρίο οτι θα αντέξεις μέχρι την αυχενική! Δεν θα φανούν εσένα τσουτσουνια αφού έχεις τσούπρες! Πώς είσαι; Ηρέμησες καθολου με τους εμετούς; 

Η κοιλιά φουσκωσε λίγο αλλά το βλέπω μόνο εγώ, δεν είναι ορατή στους άλλους. Φοράω και τα φαρδια μου ρούχα και όλα καλα! Σε εσένα φαντάζομαι θα φαίνεται που είσαι και αδυνατούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό! Ήταν ο πιο συγκινητικός υπέρηχος σήμερα. Ποτέ δεν έχω φτάσει μέχρι τη 10η εβδομάδα. Βέβαια δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου από το άγχος, άσχημα όνειρα και δεν ήθελα και να πάω, φοβόμουν. Πέρασαν και κάποια δευτερόλεπτα σιωπής και ψαξίματος μέχρι να το δει και να μου πει ότι όλα είναι καλα. Πήγε πάλι η ψυχή μου στην κούλουρη... Λέω ωχ πάλι τα ίδια... Και όμως το μωράκι μας ήταν εκει δυνατό δυνατο. 182 παλμοί, 3 εκατοστά. Και για πρώτη φορά το είδα και κατάλαβα πού είναι το μωρό. Είδα χεράκια και ποδαράκια. Μέχρι τώρα δεν εβλεπα τιποτα. Περάσαμε λοιπον και αυτό τον σκοπελο και σύμφωνα με τον γιατρό έχουμε ακόμα μία κρίσιμη εβδομάδα και μετά να μην φοβάμαι τιποτα. Αλλά μου είπε ότι ολα θα πανε καλα και να να μην φοβαμαι. Πόσο αγαπώ τον γιατρό μου και πόση ασφάλεια μου παρέχει. Με το που τον ειδα, μου έφυγε το άγχος. Και μου ειπε να ηρεμήσω επιτέλους και να το χαρω. Αχ κορίτσια μου ειλικρινα μεσα από την ψυχή μου ευχομαι να το ζήσετε πολύ συντομα όλες σας γιατι καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα το ζήσετε όλες σας! Αυτό που εύχομαι είναι να γίνει όσο γρηγορότερα και πιο ανώδυνα γίνεται! 

@Nefeliap τον ρώτησα για τις κλεξάν και μου ειπε ότι δεν τον νοιάζει να αλλάξω. Δεν θέλει τις ιβορ όμως. Μου είπε ομως ότι αν τις αλλάξω, δεν μπορώ να τις αλλάξω ξανά σε ινοχέπ. Και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αν μου είναι χειρότερες; Επίσης οι ινοχεπ ειναι 4500, ενώ οι κλεξάν 4000 και σκέφτομαι μήπως δεν με φτάνει. Θα μιλήσω και με Λευκού απόψε και θα δω τι θα μου πει. 

Και μου είπε ότι την επόμενη εβδομάδα θα κόψω τα σικλακούρ και έχω χαρεί τοοοοσο πολύ! Μόνο που σκέφτομαι κάθε φορά ότι πρέπει να τα πάρω, μου έρχεται ανακατωσούρα. 

 

Μα τι υπέροχα νεα είναι αυτά!!!!! Τέλεια!!!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις😍😍

Το αγόρι είναι πλεον καλύτερα και αρνητικός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλά εσύ το τερμάτισες..Εγώ δεν έχω φτάσει καν να σκέφτομαι ποτε θα κάνω ωοληψία τώρα όχι τον Ιούλιο.

Αν έμαθα ένα πράγμα σε αυτό το ταξίδι είναι οτι ΕΧΩ υπομονή και οτι ΔΕΝ κάνω πρόγραμμα μακρύ🤣🤣

Φυσικά και πολύ καλά κάνεις! Έχεις υποδειγματική υπομονή για αυτό και θα ανταμειφθεις οσονουπω! Πραγματικά δεν ξέρω αν έχω ξαναγνωρίσει ατομο με την υπομονή σου και το εντυπωσιακό είναι ότι δεν γκρινιάζεις. Περιμένεις απλά υπομονετικά να αδράξεις τους καρπους της προσπάθειάς σου. Πραγματικά είσαι αξια θαυμασμού! Αλλά ως γνήσιο παρθενάκι γνωρίζεις πολύ καλα πως "αγαθά κοποις κτωνται"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Αύριο έχουμε υπερηχο ν δουμε περισσότερα από το σαοο ππυ είδαμε την προηγούμενη Πέμπτη.μακαρι!!!αλλά κ πάλι δεν το βάζω κάτω  πρώτη μου φορά ήταν.βεβαια είμαι 43.....προς τι παρόν σκέφτομαι θετικά.μου έδωσες πολύ κουράγιο!!!!

Αυριο θα έχεις μπει στις 6 εβδομάδες ε? Θα το δεις που θα δείτε αυτά που πρέπει να δείτε και όλα θα είναι υπέροχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Και εσύ θα τη ζήσεις σύντομα και μάλιστα εις διπλουν!  Αλήθεια πότε θα πας για υπέρηχο; Μη μου πεις ρε θηρίο οτι θα αντέξεις μέχρι την αυχενική! Δεν θα φανούν εσένα τσουτσουνια αφού έχεις τσούπρες! Πώς είσαι; Ηρέμησες καθολου με τους εμετούς; 

Η κοιλιά φουσκωσε λίγο αλλά το βλέπω μόνο εγώ, δεν είναι ορατή στους άλλους. Φοράω και τα φαρδια μου ρούχα και όλα καλα! Σε εσένα φαντάζομαι θα φαίνεται που είσαι και αδυνατούλα!

χαχα αρχικα γελαω που θα αντεχα μεχρι την αυχενικη! ουτε καν...την παρασκευη εχω! θελω τοσοοοοο πολυ να παω να δω οτι ολα συνεχιζουν καλα ❤️❤️ 

δευτερο γελιο το αδυνατουλα...τωρα εχασα λογω εμμετων 4 κιλα οποτε εχω λιγο περιθωριο να τα παρω...αλλα η κοιλιτσα φαινεται σιγα σιγα , λογικα γτ ειναι δυο τ μικρακια μου! 

απο εμμετους ενω ειχα ξεκινησει ενα σιροπι και 2-3 μερες ειχα ηρεμισει απο χθες παλι τα ιδια χαλια...τουλαχιστον 2 την ημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου! Πόσο χαρηκα! Μεγαλώνει το νινάκι σου! Με το καλό να στεριώσει για τα καλά κ να πάψουν οι ανησυχίες!🙏🏻🙏🏻🙏🏻 🤗🤗🤗

Εγώ στο σκούπισμα είδα και σήμερα 3 κουκιδίτσες αίμα κοκκινο το πρωι! Απο τότε δεν εχω ξαναδεί κάτι! Αλλά έχω και πονάκια! Ανησυχω δε ξερω τι να συμβαίνει και θα τρελαθώ μέχρι την επόμενη βδομάδα που θα παω για τον υπερηχο! Είπαμε με τον αντρούλη μου να πάω αύριο να κάνω 4η χοριακή να μου φυγει η ανησυχια τουλάχιστον ως προς την αναπτυξη… για να δουμε!!!🙏🏻

Ναι μακάρι να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα! 

Όλα καλά θα πάνε και με σενα! Πολλές γυναίκες έχουν αιματάκι, ειδικά αυτές με δίδυμα. Να σου πω αμα αγχωνεσαι τ΄όσο πολύ μήπως να ξαναπας για υπέρηχο; Πότε ήταν η τελευταία φορά που πήγες ; Εγώ δεν χαμπαριάζω και ας γίνομαι γραφική. Και αν δεν με δεχόταν ο γιατρός καθε εβδομάδα θα ειχα και αλλον γυναικολογο να μοιράζω τις μέρες 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Μα τι υπέροχα νεα είναι αυτά!!!!! Τέλεια!!!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις😍😍

Το αγόρι είναι πλεον καλύτερα και αρνητικός?

Μακάρι! Ναι το αγόρι είναι αρνητικό από την προηγούμενη Τετάρτη. Μια χαρά είναι, σαν να μην πέρασε ποτέ κοβιντ, πράμα δεν επαθε. 

Σύντομα κοριτσι μου να μας πεις και εσύ τα δικά σου ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

χαχα αρχικα γελαω που θα αντεχα μεχρι την αυχενικη! ουτε καν...την παρασκευη εχω! θελω τοσοοοοο πολυ να παω να δω οτι ολα συνεχιζουν καλα ❤️❤️ 

δευτερο γελιο το αδυνατουλα...τωρα εχασα λογω εμμετων 4 κιλα οποτε εχω λιγο περιθωριο να τα παρω...αλλα η κοιλιτσα φαινεται σιγα σιγα , λογικα γτ ειναι δυο τ μικρακια μου! 

απο εμμετους ενω ειχα ξεκινησει ενα σιροπι και 2-3 μερες ειχα ηρεμισει απο χθες παλι τα ιδια χαλια...τουλαχιστον 2 την ημερα...

Και πάρα πολύ άντεξες! Λίγη υπομονή ακομα με τους εμετούς και οπου να ναι θα περασουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μακάρι! Ναι το αγόρι είναι αρνητικό από την προηγούμενη Τετάρτη. Μια χαρά είναι, σαν να μην πέρασε ποτέ κοβιντ, πράμα δεν επαθε. 

Σύντομα κοριτσι μου να μας πεις και εσύ τα δικά σου ευχάριστα! 

Τέλεια. Πάει και ο ιός λοιπόν και όλα παίρνουν το δρόμο τους!!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι μακάρι να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα! 

Όλα καλά θα πάνε και με σενα! Πολλές γυναίκες έχουν αιματάκι, ειδικά αυτές με δίδυμα. Να σου πω αμα αγχωνεσαι τ΄όσο πολύ μήπως να ξαναπας για υπέρηχο; Πότε ήταν η τελευταία φορά που πήγες ; Εγώ δεν χαμπαριάζω και ας γίνομαι γραφική. Και αν δεν με δεχόταν ο γιατρός καθε εβδομάδα θα ειχα και αλλον γυναικολογο να μοιράζω τις μέρες 😄

χαχαχα και εγώ το ίδιο θα έκανα😂😂τώρα που έμαθα από αυτά που έπαθα ξέρω πως δεν θα αρκεστώ 
(όταν με το καλό) με 1 η 2 χοριακές και αν χρειαστεί και γιατρό καβάτζα για υπέρηχο😂

@skorpina78 σου εύχομαι να πάνε όλα καλά

@Salvation78 πήγες για υπέρηχο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Συντομα και στα δικά σου! Ο Θεός μας στέλνει το παιδάκι μας όταν είμαστε ετοιμες. Και από ο, τι είδα έχεις νεό σύντροφο, οπότε αυτός θα είναι ο καταλληλος και θα κάνετε το παιδάκι σας! 

Μακαρι κοριτσι μου να εχει ερθει η ωρα μου! Τον Απριλιο λεω να κανουμε την γονιμοποιηση κ να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε!! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι μακάρι να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα! 

Όλα καλά θα πάνε και με σενα! Πολλές γυναίκες έχουν αιματάκι, ειδικά αυτές με δίδυμα. Να σου πω αμα αγχωνεσαι τ΄όσο πολύ μήπως να ξαναπας για υπέρηχο; Πότε ήταν η τελευταία φορά που πήγες ; Εγώ δεν χαμπαριάζω και ας γίνομαι γραφική. Και αν δεν με δεχόταν ο γιατρός καθε εβδομάδα θα ειχα και αλλον γυναικολογο να μοιράζω τις μέρες 😄

Χτες έκανα τον υπέρηχο!! Γι αυτο σκεφτήκαμε με τον αντρα μου χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό! Ήταν ο πιο συγκινητικός υπέρηχος σήμερα. Ποτέ δεν έχω φτάσει μέχρι τη 10η εβδομάδα. Βέβαια δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου από το άγχος, άσχημα όνειρα και δεν ήθελα και να πάω, φοβόμουν. Πέρασαν και κάποια δευτερόλεπτα σιωπής και ψαξίματος μέχρι να το δει και να μου πει ότι όλα είναι καλα. Πήγε πάλι η ψυχή μου στην κούλουρη... Λέω ωχ πάλι τα ίδια... Και όμως το μωράκι μας ήταν εκει δυνατό δυνατο. 182 παλμοί, 3 εκατοστά. Και για πρώτη φορά το είδα και κατάλαβα πού είναι το μωρό. Είδα χεράκια και ποδαράκια. Μέχρι τώρα δεν εβλεπα τιποτα. Περάσαμε λοιπον και αυτό τον σκοπελο και σύμφωνα με τον γιατρό έχουμε ακόμα μία κρίσιμη εβδομάδα και μετά να μην φοβάμαι τιποτα. Αλλά μου είπε ότι ολα θα πανε καλα και να να μην φοβαμαι. Πόσο αγαπώ τον γιατρό μου και πόση ασφάλεια μου παρέχει. Με το που τον ειδα, μου έφυγε το άγχος. Και μου ειπε να ηρεμήσω επιτέλους και να το χαρω. Αχ κορίτσια μου ειλικρινα μεσα από την ψυχή μου ευχομαι να το ζήσετε πολύ συντομα όλες σας γιατι καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα το ζήσετε όλες σας! Αυτό που εύχομαι είναι να γίνει όσο γρηγορότερα και πιο ανώδυνα γίνεται! 

@Nefeliap τον ρώτησα για τις κλεξάν και μου ειπε ότι δεν τον νοιάζει να αλλάξω. Δεν θέλει τις ιβορ όμως. Μου είπε ομως ότι αν τις αλλάξω, δεν μπορώ να τις αλλάξω ξανά σε ινοχέπ. Και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αν μου είναι χειρότερες; Επίσης οι ινοχεπ ειναι 4500, ενώ οι κλεξάν 4000 και σκέφτομαι μήπως δεν με φτάνει. Θα μιλήσω και με Λευκού απόψε και θα δω τι θα μου πει. 

Και μου είπε ότι την επόμενη εβδομάδα θα κόψω τα σικλακούρ και έχω χαρεί τοοοοσο πολύ! Μόνο που σκέφτομαι κάθε φορά ότι πρέπει να τα πάρω, μου έρχεται ανακατωσούρα. 

 

Μπράβο κορίτσι μου , μπράβο ψυχή μου...πέρασαν όλα τα άσχημα...!!! Έρχεται χαρά και ευτυχία στο σπίτι σας!! Να σου πάνε όλα τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό! Ήταν ο πιο συγκινητικός υπέρηχος σήμερα. Ποτέ δεν έχω φτάσει μέχρι τη 10η εβδομάδα. Βέβαια δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου από το άγχος, άσχημα όνειρα και δεν ήθελα και να πάω, φοβόμουν. Πέρασαν και κάποια δευτερόλεπτα σιωπής και ψαξίματος μέχρι να το δει και να μου πει ότι όλα είναι καλα. Πήγε πάλι η ψυχή μου στην κούλουρη... Λέω ωχ πάλι τα ίδια... Και όμως το μωράκι μας ήταν εκει δυνατό δυνατο. 182 παλμοί, 3 εκατοστά. Και για πρώτη φορά το είδα και κατάλαβα πού είναι το μωρό. Είδα χεράκια και ποδαράκια. Μέχρι τώρα δεν εβλεπα τιποτα. Περάσαμε λοιπον και αυτό τον σκοπελο και σύμφωνα με τον γιατρό έχουμε ακόμα μία κρίσιμη εβδομάδα και μετά να μην φοβάμαι τιποτα. Αλλά μου είπε ότι ολα θα πανε καλα και να να μην φοβαμαι. Πόσο αγαπώ τον γιατρό μου και πόση ασφάλεια μου παρέχει. Με το που τον ειδα, μου έφυγε το άγχος. Και μου ειπε να ηρεμήσω επιτέλους και να το χαρω. Αχ κορίτσια μου ειλικρινα μεσα από την ψυχή μου ευχομαι να το ζήσετε πολύ συντομα όλες σας γιατι καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα το ζήσετε όλες σας! Αυτό που εύχομαι είναι να γίνει όσο γρηγορότερα και πιο ανώδυνα γίνεται! 

@Nefeliap τον ρώτησα για τις κλεξάν και μου ειπε ότι δεν τον νοιάζει να αλλάξω. Δεν θέλει τις ιβορ όμως. Μου είπε ομως ότι αν τις αλλάξω, δεν μπορώ να τις αλλάξω ξανά σε ινοχέπ. Και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αν μου είναι χειρότερες; Επίσης οι ινοχεπ ειναι 4500, ενώ οι κλεξάν 4000 και σκέφτομαι μήπως δεν με φτάνει. Θα μιλήσω και με Λευκού απόψε και θα δω τι θα μου πει. 

Και μου είπε ότι την επόμενη εβδομάδα θα κόψω τα σικλακούρ και έχω χαρεί τοοοοσο πολύ! Μόνο που σκέφτομαι κάθε φορά ότι πρέπει να τα πάρω, μου έρχεται ανακατωσούρα. 

 

Μπράβο ρε κοριτσι μου!! Άντε να το χαρείς επιτέλους ❤️❤️ Όλα τα καλά του κόσμου από δω και πέρα ευχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ Κατερινάκι μου! Και εσύ σύντομα θα ζήσεις αυτή τη στιγμή, είμαι σίγουρη! Πήγες για νυφικό;

Εγώ τα έκλεισα σχεδόν όλα,  οι προκαταβολές πανε και έρχονται (που μόνο πανε δλδ 🤣) μου έμεινε το νυφικό,  δεν βόλεψε ακόμα να ασχοληθώ και με αυτό, εντάξει δεν αγχώνομαι έχω χρόνο μπροστά μου.. μπορώ να πω περισσότερο αγχώνομαι για το πολυπόθητο θέμα της εγκυμοσύνης παρά για τον γάμο,  εξάλλου υπό άλλες συνθήκες δεν θα το έκανα φέτος.. αλλα μια ψυχή που είναι να βγει ας βγει 🤣🤣🤣 

Αχ ρε συ αναπολώ τις μέρες που ήμουν ξάπλα περιμένοντας με αγωνία μετά την ετ και θυμάμαι μου έκανες παρέα και εσύ μια εβδομάδα ετ πιο μπροστά από εμένα... ποοοοσο χαίρομαι Για εσένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αυριο θα έχεις μπει στις 6 εβδομάδες ε? Θα το δεις που θα δείτε αυτά που πρέπει να δείτε και όλα θα είναι υπέροχα! 

Αυριο θα είμαι 6 και κάτι νομίζω και 3 ημερών.μακαρι να είναι εκεί το σκατουλι μας και να το δούμε!!!!!σευχαριστω πάντως για το κουράγιο!!!ν🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Οοοοοχχχιιι εγώ θα κάνω! Εξάρτηση παιδί μου σου λέω! Σήμερα έκανα και εγκυμοσύνης και ωορρηξιας όπως με συμβούλεψε η φιλί μου η @Παρασκευαιδου. Και τα δυο θετικά λίγο πιο αργά από το πεντάλεπτο βέβαια! Άχνη αλλά εμφανής γραμμή! Τι να πω;; Αφού λέω στον άντρα μου το πρωί, ανυπομονώ να έρθει η ώρα να κάνω το αυριανό 😂😂

Τι κ ωορηξια θετικό;  και η άλλη της εγκυμοσύνης άρχισε να σκουραινει   κατάλαβα πας για 2 δαγκωτό..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό! Ήταν ο πιο συγκινητικός υπέρηχος σήμερα. Ποτέ δεν έχω φτάσει μέχρι τη 10η εβδομάδα. Βέβαια δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου από το άγχος, άσχημα όνειρα και δεν ήθελα και να πάω, φοβόμουν. Πέρασαν και κάποια δευτερόλεπτα σιωπής και ψαξίματος μέχρι να το δει και να μου πει ότι όλα είναι καλα. Πήγε πάλι η ψυχή μου στην κούλουρη... Λέω ωχ πάλι τα ίδια... Και όμως το μωράκι μας ήταν εκει δυνατό δυνατο. 182 παλμοί, 3 εκατοστά. Και για πρώτη φορά το είδα και κατάλαβα πού είναι το μωρό. Είδα χεράκια και ποδαράκια. Μέχρι τώρα δεν εβλεπα τιποτα. Περάσαμε λοιπον και αυτό τον σκοπελο και σύμφωνα με τον γιατρό έχουμε ακόμα μία κρίσιμη εβδομάδα και μετά να μην φοβάμαι τιποτα. Αλλά μου είπε ότι ολα θα πανε καλα και να να μην φοβαμαι. Πόσο αγαπώ τον γιατρό μου και πόση ασφάλεια μου παρέχει. Με το που τον ειδα, μου έφυγε το άγχος. Και μου ειπε να ηρεμήσω επιτέλους και να το χαρω. Αχ κορίτσια μου ειλικρινα μεσα από την ψυχή μου ευχομαι να το ζήσετε πολύ συντομα όλες σας γιατι καποια στιγμή είναι δεδομένο ότι θα το ζήσετε όλες σας! Αυτό που εύχομαι είναι να γίνει όσο γρηγορότερα και πιο ανώδυνα γίνεται! 

@Nefeliap τον ρώτησα για τις κλεξάν και μου ειπε ότι δεν τον νοιάζει να αλλάξω. Δεν θέλει τις ιβορ όμως. Μου είπε ομως ότι αν τις αλλάξω, δεν μπορώ να τις αλλάξω ξανά σε ινοχέπ. Και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί αν μου είναι χειρότερες; Επίσης οι ινοχεπ ειναι 4500, ενώ οι κλεξάν 4000 και σκέφτομαι μήπως δεν με φτάνει. Θα μιλήσω και με Λευκού απόψε και θα δω τι θα μου πει. 

Και μου είπε ότι την επόμενη εβδομάδα θα κόψω τα σικλακούρ και έχω χαρεί τοοοοσο πολύ! Μόνο που σκέφτομαι κάθε φορά ότι πρέπει να τα πάρω, μου έρχεται ανακατωσούρα. 

 

Αχ πόσο συγκίνηση μου έφερε αυτό το μήνυμα σου.  Μπράβο κοριτσάκι μου οι παντόφλες μου ήταν με πολύ πολύ αγάπη :-) σήμερα σε σκεφτόμουν λέω είναι 10 εβδομάδες με ένα μεγάλο μαξιλαρακι.  Τώρα μόνο χαρμόσυνα.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης θέλω να σας πω αυτή την φορά δεν είμαι όπως ήμουν, την προηγούμενη ήμουν μες την τρελή χαρά ένιωθα ότι όλα καλα θα πάνε και τώρα απλά έχω κλειστεί και κάνω άσχημες σκέψεις (ναι ναι πετάξτε παντόφλες) όλο το σκ έλεγα να δεις δε θα έχω αντιδράσει καλά στα φάρμακα και θα πάω και θα έχω είτε λίγα είτε πολύ μεγάλα και γενικά τα δικά μου. 

Παντόφλες παρακαλωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Επίσης θέλω να σας πω αυτή την φορά δεν είμαι όπως ήμουν, την προηγούμενη ήμουν μες την τρελή χαρά ένιωθα ότι όλα καλα θα πάνε και τώρα απλά έχω κλειστεί και κάνω άσχημες σκέψεις (ναι ναι πετάξτε παντόφλες) όλο το σκ έλεγα να δεις δε θα έχω αντιδράσει καλά στα φάρμακα και θα πάω και θα έχω είτε λίγα είτε πολύ μεγάλα και γενικά τα δικά μου. 

Παντόφλες παρακαλωωωωωω

832b.thumb.jpg.3812a9e832999eff00d2fb6ef611de99.jpg@Παρασκευαιδου σου στέλνω το παλιό τσόκαρο το γνήσιο το ορθόδοξο!!!

Για να επανανέλθεις παρακαλώ, 12 ΄έχεις ήδη και θα πάρετε περισσότερα θα δεις.

Ο φόβος είναι μην πάθεις οτι έπαθες πάλι. Είναι λογικό να το σκέφτεσαι αλλά με αυτε΄ς τις σκέψεις δεν πάμε πουθενά. Δεν πάμε μπροστά. Οταν έρχονται αυτές θα λες οχι αυτή τη φορά θα τα καταφέρω τώρα είναι η στιγμή μου. Και θα κάνεις έξοδο σαν Ζωζώ Σαπουντζάκη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

832b.thumb.jpg.3812a9e832999eff00d2fb6ef611de99.jpg@Παρασκευαιδου σου στέλνω το παλιό τσόκαρο το γνήσιο το ορθόδοξο!!!

Για να επανανέλθεις παρακαλώ, 12 ΄έχεις ήδη και θα πάρετε περισσότερα θα δεις.

Ο φόβος είναι μην πάθεις οτι έπαθες πάλι. Είναι λογικό να το σκέφτεσαι αλλά με αυτε΄ς τις σκέψεις δεν πάμε πουθενά. Δεν πάμε μπροστά. Οταν έρχονται αυτές θα λες οχι αυτή τη φορά θα τα καταφέρω τώρα είναι η στιγμή μου. Και θα κάνεις έξοδο σαν Ζωζώ Σαπουντζάκη!!!

Αχχχααχαχχαχαχαχα πανάθεμα σε τι παντοφλαρα είναι αυτή.  Την χρειαζόμουν. 

Μου κατέβασε τη δόση έπαιρνα 200 και τώρα με πήγε στα 150. Και αυτό με αγχωσε 😕

αρε αρχηγαρα την χρειαζόμουν.  

το σκ ελεγα δεν θα έχω.  Χθες ζάλισα την @Κατεριναπαπ ότι είναι 15 χιλ και άρα ως την Παρασκευή είναι μεγάλα γενικά να έχω να σκέφτομαι περίεργα.  

που θα παει θα έρθει και η Παρασκευή.  

Μετά θα χω αλλά να σκέφτομαι δε με φοβάμαι . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τι κ ωορηξια θετικό;  και η άλλη της εγκυμοσύνης άρχισε να σκουραινει   κατάλαβα πας για 2 δαγκωτό..  

Ναι αλλά αφού είχε περάσει το πεντάλεπτο! Και τώρα έκανα πάλι κι ίσα που φαίνονται! Θα σκάσω μέχρι την Παρασκευη! Κάτσε μην είναι κανένα αρνητικό μετά και κλαίω, δυο δεν δίνω καμία πιθανότητα! Ας είναι ένα Παναγίτσα μου κ θα κάνω και τούμπες! Κ εσυ μην απελπίζεσαι, με θετική διάθεση να πηγαίνεις, όλα θα πάνε καλά και θα δεις χριστουγεννιάτικο η πρωτοχρονιάτικο μπεμπεδάκι!! Η και 2!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχχχααχαχχαχαχαχα πανάθεμα σε τι παντοφλαρα είναι αυτή.  Την χρειαζόμουν. 

Μου κατέβασε τη δόση έπαιρνα 200 και τώρα με πήγε στα 150. Και αυτό με αγχωσε 😕

αρε αρχηγαρα την χρειαζόμουν.  

το σκ ελεγα δεν θα έχω.  Χθες ζάλισα την @Κατεριναπαπ ότι είναι 15 χιλ και άρα ως την Παρασκευή είναι μεγάλα γενικά να έχω να σκέφτομαι περίεργα.  

που θα παει θα έρθει και η Παρασκευή.  

Μετά θα χω αλλά να σκέφτομαι δε με φοβάμαι . 

Σου κατέβασε την δόση γιατί δεν θέλει να βγουν και άλλα στα ξαφνικα΄ και να μην συμβαδίζουν σε μέγεθος

Θέλει να κρατήσει αυτά που έχεις στο να μεγαλώνουν ομοιόμορφα!!

Μια χαρά σε πάει!!

Έλα και τσούζει το τσόκαρο!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...