Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα πήγα πάλι για χοριακη και δυστυχώς παλινδρόμησε! Ενώ η δεύτερη ήταν μεγαλύτερη η σημερινή έπεσε αρκετά! Θα χρειαστώ λίγο χρόνο για να συνέλθω όποτε θα λείψω λίγο από δω!! Θέλω να ευχηθώ σε όλες σας καλή συνέχεια! Αυτές που είναι στην προσπάθεια να πάνε ολα τέλεια και στις εγκυούλες μας τελειομηνες εγκυμοσύνες!! Να προσέχετε!! 

Κορίτσακι μου δεν έχω λόγια, λυπάμαι πάρα πολύ!!! Ότι χρειαστείς θα είμαστε εδώ !!!! Σου στέλνω μια νοηρη αγκαλιά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι, παρε τα φάρμακα σου, έστω κ προληπτικά καλά έκανε κ στα έδωσε ο γιατρός, ηρέμησε κ ξεκουρασου. Σκέψου απλώς πως τις επόμενες  θα ξεκινήσει ένα πολύ όμορφο ταξίδι για τα εμβρυακια σου από εκεί που είναι στα παγωμένα σε μια ζεστή κοιλίτσα. Θετική σκέψη και όλα θα γίνουν. Να λες πως θα είμαι έγκυος κ ας φοβάσαι 100% πως κάτι μπορεί να πάει στραβά. Εσύ να πιστεύεις πως όλα θα πάνε καλά. Γιατί καμιά φορά το υπερβολικό άγχος μόνο κακο μας κάνει. Κ δυστυχώς όσο κ να προετοιμαστει κανεις για μια ενδεχόμενη κακή έκβαση όταν έρχεται ποτέ δεν ειναι έτοιμος. Για αυτό μόνο θετικά!! Κ στο λέω για να τα ακούω κ εγώ εννοείται 😁😁😁.. 

Τι ωραία που μου τα είπες κοπέλα μου 🤗 συγκίνηση πραγματικά!! Θα κάνω ότι λες και σου εύχομαι μόνο τα καλύτερα , ευχαριστω πάρα πολύ κοπελαρα μου💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2021 at 12:58 ΜΜ, ο/η JNtina είπε:

Ακομα τιποτα! Υπνηλίες, συχνοουρίες, αρχίζει και πρηζετε και το στηθος και πονάκια στην κοιλια που λιγο με ανησυχούν... κατα τα αλλα ειναι ησυχουλι το γλυκουλακι μου!!! Αντε σε περιμενω να φτασεις κι εσυ εδω να μου λες κι εσυ τα συμπτώματα! 
Οι αλλες εγκυουλες πως τα πατε;; 

Γεια σας κορίτσια! Πήγα σήμερα στον πρώτο μου υπέρηχο... είδαμε ένα στρογγυλούλικο σακουλάκι! Είμαι 5 εβδομάδων ακριβώς σήμερα. Θα με ξαναδεί σε 2 εβδομάδες μου είπε για να ακούσουμε καρδούλα.

@JNtina τίποτα ακόμα. Ησυχίες. Λίγο το στήθος και σε μένα άρχισε να φουσκώνει και νοιώθω και αρκετά φουσκωμένη τη κοιλιά αλλά μάλλον είναι από τη πολλή προγεστερόνη που παίρνω...

@Διόνη σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! Αμήν να έρθει και η ευλογημένη η ώρα που θα βαφτίσουμε και μεις το παιδάκι μας... έχουμε δρόμο μπροστά μας.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geokou είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πήγα σήμερα στον πρώτο μου υπέρηχο... είδαμε ένα στρογγυλούλικο σακουλάκι! Είμαι 5 εβδομάδων ακριβώς σήμερα. Θα με ξαναδεί σε 2 εβδομάδες μου είπε για να ακούσουμε καρδούλα.

@JNtina τίποτα ακόμα. Ησυχίες. Λίγο το στήθος και σε μένα άρχισε να φουσκώνει και νοιώθω και αρκετά φουσκωμένη τη κοιλιά αλλά μάλλον είναι από τη πολλή προγεστερόνη που παίρνω...

@Διόνη σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! Αμήν να έρθει και η ευλογημένη η ώρα που θα βαφτίσουμε και μεις το παιδάκι μας... έχουμε δρόμο μπροστά μας.... 

Μπραβο κοριτσακι μου!!!! Με το καλο για την καρδουλα!!!! 
Κι εγω την επόμενη εβδομάδα θα παω στον γυναικολόγο μου και ελπιζω κι εγω να δω σακουλάκι!! 🥰🙏

Καλη συνεχεια να εχουμε!!! Κι εγω φουσκωμένη ειμαι απο την προγεστερονη!! Ασε τούμπανο!! 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

@Αννια27 ευχαριστώ πολύ!! Δεν το ήξερα! Και καλή ώρα μόλις αδιαθετησα... Θέλω και τη βοήθεια σας... Ροζ αίμα δεν είναι πολύ να τη συμπεριλάβω ως 1η μέρα;; η γιατρός μου στην Πάτρα μου είπε να πάω αύριο να κάνω εξέταση αίματος και να κάνουμε υπέρηχο.. Και κατ επέκταση να αρχίσω τις ενέσεις αλλά κάτι μου λέει πως αυτή δεν είναι η πρώτη μέρα σήμερα..

Εσείς τι λέτε; 

Διόνη μου εμένα πάντα ο γιατρός μου μου λέει η πρώτη μέρα να είναι καθαρό κόκκινο αίμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η geokou είπε:

Διόνη μου εμένα πάντα ο γιατρός μου μου λέει η πρώτη μέρα να είναι καθαρό κόκκινο αίμα....

Οκ. 😁 μετά διάβασα τα υπόλοιπα και είδα ότι αδιαθέτησες κανονικά...😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα πήγα πάλι για χοριακη και δυστυχώς παλινδρόμησε! Ενώ η δεύτερη ήταν μεγαλύτερη η σημερινή έπεσε αρκετά! Θα χρειαστώ λίγο χρόνο για να συνέλθω όποτε θα λείψω λίγο από δω!! Θέλω να ευχηθώ σε όλες σας καλή συνέχεια! Αυτές που είναι στην προσπάθεια να πάνε ολα τέλεια και στις εγκυούλες μας τελειομηνες εγκυμοσύνες!! Να προσέχετε!! 

Είναι πολύ στενάχωρο!!!! Το ξέρω.... Καλά θα κάνεις να πάρεις τον χρόνο σου από όλα αυτά!!! Να ηρεμήσεις και να ξεκουραστείς και όταν θελήσεις πάλι να πάνε όλα καλά!🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίμα βρε κοπέλα μου @nikol88, πάρε το χρόνο σου να ηρεμήσεις κ εμείς εδώ θα είμαστε!! Βρε κορίτσια (απευθύνομαι στις πιο έμπειρες) για ποιο λόγο μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο αφού στα εργαστήρια προχωράνε κανονικά, μέσα στη μήτρα που θεωρητικά είναι το περιβάλλον τους γιατί δεν αναπτύσσονται περαιτέρω; κ με όλα τα συμπληρωματικά φάρμακα που δίνουν οι γιατροί!! Τι να πω, εύχομαι μόνο ευχάριστα από εδώ κ πέρα  κ για τη @nikol88@nikol88 κ για όλες μας!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Τι ωραία που μου τα είπες κοπέλα μου 🤗 συγκίνηση πραγματικά!! Θα κάνω ότι λες και σου εύχομαι μόνο τα καλύτερα , ευχαριστω πάρα πολύ κοπελαρα μου💕

Σου είπα τα λέω για να τα ακούσω κ εγώ. Πέρσι τέτοιο καιρό ούτε που σκεφτόμουν για εξωσωματική κ όλες τις στενοχωριες κ αποτυχίες κάθε μήνα που ερχόταν η περίοδος. Σκέψου πως από το άγχος μου στις 2 προηγούμενες προσπάθειες με φυσικό κύκλο βέβαια απέκτησα περίοδοντιτιδα στα δόντια κ άσπρες τρίχες μια εβδομάδα μετά από βάψιμο ρίζας!! Κ ο κακομοίρης ο άντρας μου να με βλέπει να φυτοζοω από δωμάτιο σε δωμάτιο κ να μη μιλάει. Αλλά στη 3η προσπάθεια είπα μέσα μου όλα θα πάνε καλά, φτάνει πια το άγχος κ η θλίψη. Κ όντως πήγαν έχω 9 βλαστοκυστες να με περιμένουν!! Εγώ που σε 2 φυσικούς κύκλος κ 4 ωαρια δεν είχα καμία γονιμοποίηση. Οπότε πρέπει να το λέμε από μέσα μας κ ας μην το πιστεύουμε κ απόλυτα. Ίσως έτσι τα πράγματα κατευθύνονται προς τη σωστή τους πορεία, τι να πω!! 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου η ανάληψη του Χριστού ειναι σημερα! Άναψα κεράκια κι εγω για ολες μας, για την προσπάθεια μας και για τα μωράκια που ειναι στο δρομο αλλα και για εκείνα που θα αργήσουν λιγο ακομα αλλα στο τελος θα βρουν το δρομο τους και θα έρθουν!!! 
Τα φιλια μου σε ολες!!! Υπομονη, επιμονή, δύναμη και υγεια και ΟΛΑ γίνονται!! 🙏🙂🙂🥰🥰🥰🍀🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου , να ξέρεις ότι τα κέντρα είναι ανοιχτά σαββατοκύριακα για τέτοιες περιπτώσεις , οπότε μη σε αγχώνει καθόλου , θα γίνει οπότε πρέπει .... Η icsi γίνεται καλύτερη δουλειά πιστεύω αλλά είναι θέμα ιστορικού... Εμείς για παράδειγμα λόγω αζωοσπερμιας και λόγω αναζήτησης καλύτερου σπέρματος από βιοψία κάνουμε μόνο μικρογονιμοποιηση... 

Αλήθεια ; δεν το ήξερα και είχα ένα άγχος γιατί δεν θα ήθελα να βάλω 3 ημερών, στο πλάνο έχω 5 ημερών. Αλλά μέχρι τότε έχουμε μέλλον.

Σε εμάς λόγο κακής ποιότητας σπέρματος πάμε για εξωσωματική.  Ολιγοαζωσπερμια έγραφε στα χαρτιά.

Τωρα φυσικά όλα είναι και λίγο τύχη γιατί το ίδιο θέμα είχαμε και το 2017 που τελικά έμεινα έγκυος μόνο με χαπια  χωρίς παρακολουθήσει (τα είχα παρατήσει ήθελα χρονο) , θέλω να σκέφτομαι θετικά..  

Σου εύχομαι  τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα πήγα πάλι για χοριακη και δυστυχώς παλινδρόμησε! Ενώ η δεύτερη ήταν μεγαλύτερη η σημερινή έπεσε αρκετά! Θα χρειαστώ λίγο χρόνο για να συνέλθω όποτε θα λείψω λίγο από δω!! Θέλω να ευχηθώ σε όλες σας καλή συνέχεια! Αυτές που είναι στην προσπάθεια να πάνε ολα τέλεια και στις εγκυούλες μας τελειομηνες εγκυμοσύνες!! Να προσέχετε!! 

Αγαπη μου λυπάμαι τόσο πολύ, 

Ίσως φανεί χαζή η ερώτηση μου , πηγές στο ίδιο κέντρο να κάνεις Χοριακή?

 

Πάρε τον χρόνο σου και αν θέλεις και οτιδήποτε να πεις είμαστε εδώ..  κάποιοι άνθρωποι θέλουν να είναι μόνοι και κάποιοι άλλοι θέλουν να τα βγάλουν από μέσα τους. Ότι θελήσεις εμείς εδώ ήμαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Σου είπα τα λέω για να τα ακούσω κ εγώ. Πέρσι τέτοιο καιρό ούτε που σκεφτόμουν για εξωσωματική κ όλες τις στενοχωριες κ αποτυχίες κάθε μήνα που ερχόταν η περίοδος. Σκέψου πως από το άγχος μου στις 2 προηγούμενες προσπάθειες με φυσικό κύκλο βέβαια απέκτησα περίοδοντιτιδα στα δόντια κ άσπρες τρίχες μια εβδομάδα μετά από βάψιμο ρίζας!! Κ ο κακομοίρης ο άντρας μου να με βλέπει να φυτοζοω από δωμάτιο σε δωμάτιο κ να μη μιλάει. Αλλά στη 3η προσπάθεια είπα μέσα μου όλα θα πάνε καλά, φτάνει πια το άγχος κ η θλίψη. Κ όντως πήγαν έχω 9 βλαστοκυστες να με περιμένουν!! Εγώ που σε 2 φυσικούς κύκλος κ 4 ωαρια δεν είχα καμία γονιμοποίηση. Οπότε πρέπει να το λέμε από μέσα μας κ ας μην το πιστεύουμε κ απόλυτα. Ίσως έτσι τα πράγματα κατευθύνονται προς τη σωστή τους πορεία, τι να πω!! 😁😁

Είσαι πολύ σωστή κορίτσακι μου !!! Και όλη έχουμε περάσει από αυτή τη φάση που περιέγραψες!!! Μπράβο για την επιμονή σου και σίγουρα θα ανταμειφθεις τα έμβρυακια σου σε περιμένουν να φωλιάσουν στην κοιλίτσα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αλήθεια ; δεν το ήξερα και είχα ένα άγχος γιατί δεν θα ήθελα να βάλω 3 ημερών, στο πλάνο έχω 5 ημερών. Αλλά μέχρι τότε έχουμε μέλλον.

Σε εμάς λόγο κακής ποιότητας σπέρματος πάμε για εξωσωματική.  Ολιγοαζωσπερμια έγραφε στα χαρτιά.

Τωρα φυσικά όλα είναι και λίγο τύχη γιατί το ίδιο θέμα είχαμε και το 2017 που τελικά έμεινα έγκυος μόνο με χαπια  χωρίς παρακολουθήσει (τα είχα παρατήσει ήθελα χρονο) , θέλω να σκέφτομαι θετικά..  

Σου εύχομαι  τα καλύτερα 

Όλα θα πάνε τέλεια κορίτσι μου ,καλά έκανες και πήρες χρόνο,όλες το χρειαζόμαστε !! Η θετική σκέψη σου θα γίνει πραγματικότητα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ναι δεν είχα ούτε μια α ποιότητας βλαστοκύστες και ελέγχθηκαν τρίτης μέρας , τώρα κάνουν διαφορετικά πράγματα απλώς αγχώνομαι μη χαλάσουν η ποιότητά τους και μη δε βρούμε κάποιο γερό ...

Να σαι αισιοδοξη!

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα πήγα πάλι για χοριακη και δυστυχώς παλινδρόμησε! Ενώ η δεύτερη ήταν μεγαλύτερη η σημερινή έπεσε αρκετά! Θα χρειαστώ λίγο χρόνο για να συνέλθω όποτε θα λείψω λίγο από δω!! Θέλω να ευχηθώ σε όλες σας καλή συνέχεια! Αυτές που είναι στην προσπάθεια να πάνε ολα τέλεια και στις εγκυούλες μας τελειομηνες εγκυμοσύνες!! Να προσέχετε!! 

Λυπαμαι παρα πολυ κοριτσι μου...Οτι και οποτε μας χρειαστεις εμεις θα ειμαστε εδω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια μου η ανάληψη του Χριστού ειναι σημερα! Άναψα κεράκια κι εγω για ολες μας, για την προσπάθεια μας και για τα μωράκια που ειναι στο δρομο αλλα και για εκείνα που θα αργήσουν λιγο ακομα αλλα στο τελος θα βρουν το δρομο τους και θα έρθουν!!! 
Τα φιλια μου σε ολες!!! Υπομονη, επιμονή, δύναμη και υγεια και ΟΛΑ γίνονται!! 🙏🙂🙂🥰🥰🥰🍀🍀

Να σαι καλά!!! Και εγώ κάθε βράδυ προσεύχομαι για όλες μας. Όλα θα γίνουν για κάποιες πιο γρήγορα για κάποιες άλλες λίγο αργότερα.  Αλλά όλες μας θα γίνουμε μανούλες με μωράκια στην αγκαλια μας κάποια στιγμή.  Γιατι πιστεύω ότι όλες μας δικαιούμαστε να φέρουμε αυτόν τον τίτλο αφού έχουμε ήδη χάσει μωρακια με τον έναν ή τον άλλον τρόπο ή κάποιες άλλες θέλουν πολύ ένα μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά!!! Και εγώ κάθε βράδυ προσεύχομαι για όλες μας. Όλα θα γίνουν για κάποιες πιο γρήγορα για κάποιες άλλες λίγο αργότερα.  Αλλά όλες μας θα γίνουμε μανούλες με μωράκια στην αγκαλια μας κάποια στιγμή.  Γιατι πιστεύω ότι όλες μας δικαιούμαστε να φέρουμε αυτόν τον τίτλο αφού έχουμε ήδη χάσει μωρακια με τον έναν ή τον άλλον τρόπο ή κάποιες άλλες θέλουν πολύ ένα μωράκι.

Ακριβως κοριτσι μου!!! Οπως ειπε και η φιλη μας εδω στο φορουμ ειμαστε και μανούλες καρδιάς και κοιλιάς γιατι ειμαστε φουλ συνειδητοποιημενες για αυτο που κανουμε και το πολεμάμε με ολες μας τις δυνάμεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αλήθεια ; δεν το ήξερα και είχα ένα άγχος γιατί δεν θα ήθελα να βάλω 3 ημερών, στο πλάνο έχω 5 ημερών. Αλλά μέχρι τότε έχουμε μέλλον.

Σε εμάς λόγο κακής ποιότητας σπέρματος πάμε για εξωσωματική.  Ολιγοαζωσπερμια έγραφε στα χαρτιά.

Τωρα φυσικά όλα είναι και λίγο τύχη γιατί το ίδιο θέμα είχαμε και το 2017 που τελικά έμεινα έγκυος μόνο με χαπια  χωρίς παρακολουθήσει (τα είχα παρατήσει ήθελα χρονο) , θέλω να σκέφτομαι θετικά..  

Σου εύχομαι  τα καλύτερα 

Όλα θα πάνε καλά... Εδώ εμείς με αζωοσπερμία και γονιμοποιηθηκαν... Αν δεν είχαμε το στίγμα θα πέταγα από την χαρά μου , τώρα είμαι προσγειωμένη μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα ... Θα σου πάνε όλα καλά θα το δεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Όλα θα πάνε καλά... Εδώ εμείς με αζωοσπερμία και γονιμοποιηθηκαν... Αν δεν είχαμε το στίγμα θα πέταγα από την χαρά μου , τώρα είμαι προσγειωμένη μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα ... Θα σου πάνε όλα καλά θα το δεις!!!!!!

Είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε την άκρη , με εξωσωματική ελέγχουν, στη φυσιολογική σύλληψη δεν ξέρεις. Φρόντισε να μην έχεις άγχος 😉 ξερω ότι το μυαλό σου είναι εκει (ας μην κρύβομαι απ το δάχτυλο μου και εγώ έτσι θα ημουν) τα καλύτερα έρχονται 

:-*

Είμαι πολύ αισιόδοξη , του λέω εδώ το καλό χωράφι... θα δωσουμε λίγα φυτοφάρμακα και τσουπ ζουμπούλια θα σου φέρει.. να σου πω την αλήθεια κάνω πλάκα ετσι μόνο μπορώ να πάρω δύναμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε την άκρη , με εξωσωματική ελέγχουν, στη φυσιολογική σύλληψη δεν ξέρεις. Φρόντισε να μην έχεις άγχος 😉 ξερω ότι το μυαλό σου είναι εκει (ας μην κρύβομαι απ το δάχτυλο μου και εγώ έτσι θα ημουν) τα καλύτερα έρχονται 

:-*

Είμαι πολύ αισιόδοξη , του λέω εδώ το καλό χωράφι... θα δωσουμε λίγα φυτοφάρμακα και τσουπ ζουμπούλια θα σου φέρει.. να σου πω την αλήθεια κάνω πλάκα ετσι μόνο μπορώ να πάρω δύναμη. 

Έχεις δίκιο πρέπει να βρίσκουμε τρόπο να γελάμε , να ξεχνιόμαστε ... Εμείς κάνουμε υπεράνθρωπες προσπάθειες από κει και πέρα ότι είναι θέλημα να γίνει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2021 at 8:23 ΜΜ, ο/η condios είπε:

Εύχομαι τώρα που είσαι πιο ουδέτερη,,,άρα εύχομαι και πιο χαλαρή,,,όποιες βλαστοκύστες μεταφέρεις να είναι τα μελλοντικά παιδάκια σου επιτέλους. Είσαι από τις "παλιές" αν επιτρέπεται να το πω έτσι,,,ελπίζω ολόψυχα φέτος να είναι η αρχή της νέα ζωής/ζωών που θα φέρεις στον κόσμο και θα ολοκληρώσουν την ευτυχία σας. 🙏👶💖👶💖

Η εξέταση ngs και οι γαλακτοβάκιλλοι τί είναι και πως επηρεάζουν? Πρώτη φορά διαβάζω κάτι τέτοιο για ετ. Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μας ενημερώσεις. Πραγματικά πόσα θα μάθουμε ποια? και πόσα υπάρχουν? 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, να είσαι καλα! Μακαρι ολες να τα καταφερουν χωρίς ταλαιπωρία.

Βιοψία ενδομητρίου είναι με τεχνική ngs (σαν pcr λίγο πιο συγχρονη μεθοδος), οι γαλακτοβάκιλλοι είναι τα καλα βακτήρια που πρεπει θεωρητικά να είναι πανω από 90% στο ενδομήτριο και παιρνω θεραπεία για να τους ανεβάσουμε.

Μην ασχολείσαι με αυτό κορίτσι μου ουτε να αγχώνεσαι...κι εγω δε το πολυπιστευω...το κανω για να πω οτι κατι έκανα... Νομίζω όλα αυτα είναι υπερβολικά απλά επειδη εχω τετοιο ιστορικό ψαχνουμε και πραγματα πολύ εξειδικευμένα και ευχομαι καμία κοπέλα να μη φτάσει σε αυτό το σημείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2021 at 11:42 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μην ακούω χαζα... 

Ας ξεκινήσουμε ότι δεν λέμε μακάρι αλλά αμήν (θυμάσαι την μαμμυ 86)

Μην ξεχνάς ότι έγινε μια φορά αρα σίγουρα θα πετύχει. Είμαι βέβαιη. 

Ποτε με το καλό? 

Δεν μπορώ να αντλήσω τετοια σιγουριά και αισιοδοξία πλεον... με στοιχειώνει που επέβαλα υγιή εμβρυα... παρόλα αυτα είμαι καλά και χαμογελάω επιτέλους!

Δε ξερω ακόμα πότε...

Εσυ τι έγινε βρε αγαπη? Πως και σε βρίσκω σε αυτό το θέμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, να μπω κι εγώ στην παρέα σας ? 

Σας διαβάζω και εύχομαι όλες να έχουμε σύντομα φουσκωμένες κοιλιτσες και να κρατήσουμε τα μωρά μας στην αγκαλιά. 

Εχτές 10/6 πέρασα επιτροπή, σήμερα είμαι στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ να πάρω τα φάρμακα και κατά τις 20/6 ξεκινάω ενέσεις. Την 3η ημέρα της ακατανομαστης δηλαδή. 

Έχω αγχωθει λίγο αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη ! 

Προσπαθούμε 1.5 χρόνο με μια εξωμητριο στο ενδιάμεσο και αφαίρεση αριστερής σάλπιγγας. Ο σύζυγος έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια. Εγώ είμαι 29 και ο σύζυγος 38. 

Θα πάμε με βραχυ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές και freeze all. Θα κάνουμε επίσης μικρογονιμοποιηση μας είπαν . Εγώ έχω και πολυκιστικες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, να μπω κι εγώ στην παρέα σας ? 

Σας διαβάζω και εύχομαι όλες να έχουμε σύντομα φουσκωμένες κοιλιτσες και να κρατήσουμε τα μωρά μας στην αγκαλιά. 

Εχτές 10/6 πέρασα επιτροπή, σήμερα είμαι στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ να πάρω τα φάρμακα και κατά τις 20/6 ξεκινάω ενέσεις. Την 3η ημέρα της ακατανομαστης δηλαδή. 

Έχω αγχωθει λίγο αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη ! 

Προσπαθούμε 1.5 χρόνο με μια εξωμητριο στο ενδιάμεσο και αφαίρεση αριστερής σάλπιγγας. Ο σύζυγος έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια. Εγώ είμαι 29 και ο σύζυγος 38. 

Θα πάμε με βραχυ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές και freeze all. Θα κάνουμε επίσης μικρογονιμοποιηση μας είπαν . Εγώ έχω και πολυκιστικες. 

 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου ,όλοι οι καλοί χωράνε με το καλό να ξεκινήσεις και να είσαι εγκυουλα με την πρώτη 😉 καλή επιτυχία 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Δεν μπορώ να αντλήσω τετοια σιγουριά και αισιοδοξία πλεον... με στοιχειώνει που επέβαλα υγιή εμβρυα... παρόλα αυτα είμαι καλά και χαμογελάω επιτέλους!

Δε ξερω ακόμα πότε...

Εσυ τι έγινε βρε αγαπη? Πως και σε βρίσκω σε αυτό το θέμα?

Καρντεσακι μου είσαι θηρίο..  θα στο λέω συνέχεια.

Το πότε θα σου πω όταν θα είσαι καλά... θα πας διακοπές και είμαι βέβαιηω οτι θα πετύχει. 

Νομίζω σε όλες μας στοιχειώνει μια αποβολή, αλλά έχουμε τόσο δύναμη που προχωράμε για να υποδεχτούμε τα καλύτερα. 

Δυστυχώς το σπερμα από τότε που ήταν χάλια χειροτέρεψε (+ 2 αποβολές, + μεγάλωσα ) πρέπει να κάνω εξωσωματική αλλά είμαι αισιόδοξη (θα φάω τα μούτρα μου το ξέρω αλλά τώρα λέω να μείνω ότι θα πετύχει 100% εδω γελαμε) 

Στις 2 αποβολές μου είπαν έφταιξε ο θυροειδης. Ξερω σίγουρα ότι το έχεις ψάξει αλλά είπα να στο μπας και 1 στο εκατομμύριο δεν το έχεις δει. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...