Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Τα διαβασα. Αυτο δεν δειχνει οτι ειναι ασχετος. Μεχρι και εγω που δεννξερω τιποτα , μοιαζει να ξερω περισσοτερα. Δεν γινεται ενας καθηγητης πανεπιστημιου να μην ξερει αυτα τα βασικα. Μοιαζει να ηθελε να την αποτυχει. Σοκ εχω παθει. 

Ή μοιαζει να ηθελε να της τσιμπήσει  οσα περισσοτερα ωάρια μπορει !! Δηλαδη δε του φτανανε 10 ή 15 ;;; ηθελε 30; Μμμμ Γιατι ;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ή μοιαζει να ηθελε να της τσιμπήσει  οσα περισσοτερα ωάρια μπορει !! Δηλαδη δε του φτανανε 10 ή 15 ;;; ηθελε 30; Μμμμ Γιατι ;;;;;;

Δεν ειναι μονο τα ωαρια... Καταλαβαινω τι θες να πεις ...εγω βλεπω και την υπολοιπη πορεια οτι μοιαζει σαν να ηθελε να αποτυχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ποσό αμη εχεις ; Εκεινη 7,4 και δεν εχει  πολυκυστικες με τελειες εξετασεις 28 χρονων λογω αντρα πηγανε για εξωσωαμτικη. 30 ωαρια της πηρε.!μετα την υπερδιεγ. της έδωσε φουλ ανταγωνιστές και μαζεψε υγρο πνεύμονες ωοθηκες κοιλια,χωρια ο πονος  ! Εκανε 2 μηνες  να συνελθει!αυτα δε γινονται σορυ ! 

Αμη δεν έχω κάνει ποτέ αλλά όταν έκανα διέγερση με 300 μονάδες ηλικιακά ήμουν 25 σκέψου τώρα με 175 μονάδες έβγαλα 49ωοαρια είχα 30 έμβρυα 3ων ημερών! Ναι θέλει μεγάλη προσοχή και στενή παρακουλουθηση και αν δεν ξέρει μπορεί να προβεί όπως ανάφερες αλλά απαράδεχτο που δεν την πρόσεξε συγνώμη τώρα το διάβασα ανταγωνιστές έδωσε μετά από την ωοληψια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Αμη δεν έχω κάνει ποτέ αλλά όταν έκανα διέγερση με 300 μονάδες ηλικιακά ήμουν 25 σκέψου τώρα με 175 μονάδες έβγαλα 49ωοαρια είχα 30 έμβρυα 3ων ημερών! Ναι θέλει μεγάλη προσοχή και στενή παρακουλουθηση και αν δεν ξέρει μπορεί να προβεί όπως ανάφερες αλλά απαράδεχτο που δεν την πρόσεξε συγνώμη τώρα το διάβασα ανταγωνιστές έδωσε μετά από την ωοληψια;

Και εκεινη 30 ωαρια της πηρε κ γονιμοποιηθηκαν και τα 30 και της μεινανε 9 βλαστοκυστες ειπε ο καθηγητης .τα παρακατω παραθέτει το κοριτσι. :-(

Είχα πάθει τον Δεκεμβρίου μετά την ωοληψια με είχε με 300 μονάδες μενοπουρ έφτασαν οι ωοθήκες 13 εκ μάζεψα ελεύθερο υγρό σε κοιλιά ωοθήκες και γύρω από τα πνευμονια δεν μπορούσα να ανασάνω νόμιζα έπαθα πνευμονική εμβολή και πήγα στο διαβαλκανικό και όλες οι ειδικότητες είχαν πάθει σοκ , είχαν αρχίσει να με ετοιμάζουν και για ετ τόσο καλά .. δεν έγινε φυσικά τρόμαξα να συνέλθω για ένα μήνα και έκανα δυο ανταγωνιστές την μέρα και αντιπηκτικές εννοείτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Δεν ειναι μονο τα ωαρια... Καταλαβαινω τι θες να πεις ...εγω βλεπω και την υπολοιπη πορεια οτι μοιαζει σαν να ηθελε να αποτυχει

Πολυ περιεργα  πραγματα ..σου εστειλα μηνυμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Και εκεινη 30 ωαρια της πηρε κ γονιμοποιηθηκαν και τα 30 και της μεινανε 9 βλαστοκυστες ειπε ο καθηγητης .τα παρακατω παραθέτει το κοριτσι. :-(

Είχα πάθει τον Δεκεμβρίου μετά την ωοληψια με είχε με 300 μονάδες μενοπουρ έφτασαν οι ωοθήκες 13 εκ μάζεψα ελεύθερο υγρό σε κοιλιά ωοθήκες και γύρω από τα πνευμονια δεν μπορούσα να ανασάνω νόμιζα έπαθα πνευμονική εμβολή και πήγα στο διαβαλκανικό και όλες οι ειδικότητες είχαν πάθει σοκ , είχαν αρχίσει να με ετοιμάζουν και για ετ τόσο καλά .. δεν έγινε φυσικά τρόμαξα να συνέλθω για ένα μήνα και έκανα δυο ανταγωνιστές την μέρα και αντιπηκτικές εννοείτε 

Ανταγωνιστές γιατί; Δεν υπάρχουν λόγια αλήθεια παρόμοιο έχει γίνει εδώ Αθήνα σε δημόσιο νοσοκομείο που έκανε κοπέλα θυμάμαι που έγραφε σε μια ομάδα στο Facebook σοκ είχα πάθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι για τις μενοπουρ μου είπε ότι χρειάζεται βεβαίωση και μου τη ζήτησαν και από το φαρμακείο που τους τη ζήτησαν από την φαρμακαποθηκη για να τις φέρουν. Όπως και  τα σικλακουρ τα δίνουν αυστηρά μόνο με συνταγή.  Προφανώς είναι σε έλλειψη. 

τα σικλακούρ όντως γράφονται όμως μπορείς να τα αγοράσεις και χωρίς συνταγή! Πριν κανα χρόνο μπορεί κ να ήταν υποχρεωτική για κάποιους φαρμακοποιους η συνταγη γιατι ηταν σε ελλειψη! Τώρα κυκλοφορούν κανονικά! Και σε έλλειψη είναι το utrogestan 200! 
Για τις menopur δε ξερω κατι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Μην το λες κι εγώ 300 έκανα την πρώτη φορά αλλά ένταξη ξέραμε για υπερδιεγερση και με πρόσεξε! Τώρα έχουμε δει πόλους να βάζουν και μιας ημέρας και δυο με την δικαιολογία ότι είναι καλύτερα μέσα στην μήτρα τώρα με 5 χοριακη όντος δύσκολα 

Εγω έβαλα 2 ημερών ακριβώς γιατί είχα μόλις 4 γονιμοποίημενα και μου είπαν είναι καλύτερα στη μήτρα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Έτσι κι εγώ!! Εδώ θυμάμαι να ξυπνάω μετά από υστεροσκοπιση και τους ζήταγα συγνώμη θυμάμαι που με άκουγα και εκεγα συγνώμη μέσα στον ύπνο μου 

Καλέ μπας κ έκανες ωοληψια μαζί μ εμένα; Γιατί η κοπέλα που βγήκε πριν από μένα ζητούσε συγγνώμη που την πήρε ο ύπνος 😂😂😂 Φαντάσου τραύλιζε ακόμα η γλυκούλα από τη μέθη και ζήταγε συγνώμη! Και λέω Χριστε μου τι λέμε και δεν τα θυμόμαστε μετά!! 
Κ εγώ έτσι ήμουν στην αρχη! Δεν ρωτούσα κι έκανα ότι μου έλεγαν! Κι έφαγα τα μούτρα μου τόσες φορές! Αυτή τη φορά πρέπει να πήρα ίσα με 100 φορές τηλ! Ότι μου κατέβαινε έπαιρνα να ρωτήσω, κ έπαιρνε κ επιτόπου γιατί όπως είπες κ εσυ μετά το ξεχνάω! Ζήτησα μια δυο φορές συγγνώμη αλλά όπως είπε κ η @BlackCat η δουλειά τους είναι! Εμένα με πρήζουν όλη μέρα στα τηλέφωνα για πολύ πιο ασήμαντα πράγματα! Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι τώρα θα τα καταφέρω αλλά δεν θα έχω αμφιβολίες ότι υπηρξε κάτι που με απασχόλησε και δεν το ανέφερα! 
 

Καλημέρα κορίτσια μου!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Καλέ μπας κ έκανες ωοληψια μαζί μ εμένα; Γιατί η κοπέλα που βγήκε πριν από μένα ζητούσε συγγνώμη που την πήρε ο ύπνος 😂😂😂 Φαντάσου τραύλιζε ακόμα η γλυκούλα από τη μέθη και ζήταγε συγνώμη! Και λέω Χριστε μου τι λέμε και δεν τα θυμόμαστε μετά!! 
Κ εγώ έτσι ήμουν στην αρχη! Δεν ρωτούσα κι έκανα ότι μου έλεγαν! Κι έφαγα τα μούτρα μου τόσες φορές! Αυτή τη φορά πρέπει να πήρα ίσα με 100 φορές τηλ! Ότι μου κατέβαινε έπαιρνα να ρωτήσω, κ έπαιρνε κ επιτόπου γιατί όπως είπες κ εσυ μετά το ξεχνάω! Ζήτησα μια δυο φορές συγγνώμη αλλά όπως είπε κ η @BlackCat η δουλειά τους είναι! Εμένα με πρήζουν όλη μέρα στα τηλέφωνα για πολύ πιο ασήμαντα πράγματα! Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι τώρα θα τα καταφέρω αλλά δεν θα έχω αμφιβολίες ότι υπηρξε κάτι που με απασχόλησε και δεν το ανέφερα! 
 

Καλημέρα κορίτσια μου!! ❤️❤️❤️

Καλημέρα κορίτσι, πολύ καλά κάνεις φυσικά! 
Πρωινός τύπος κι εσύ ε; Εγώ έχω ξυπνήσει από τις 6 παρά 10 και με τόσες σκέψεις δεν μπορώ να κοιμηθώ. 
Πως είσαι; Εγώ άρχισα να σκέφτομαι διάφορα και αγχώθηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κορίτσι, πολύ καλά κάνεις φυσικά! 
Πρωινός τύπος κι εσύ ε; Εγώ έχω ξυπνήσει από τις 6 παρά 10 και με τόσες σκέψεις δεν μπορώ να κοιμηθώ. 
Πως είσαι; Εγώ άρχισα να σκέφτομαι διάφορα και αγχώθηκα. 

Πρωινός τύπος δεν λες τίποτα!! Κ εγώ 6:20 σηκώθηκα! Βλέπω περίεργα όνειρα, πάω να γυρίσω πλευρό και φοβάμαι, αστα!! Σε γενικές γραμμές είμαι σε μια φάση απάθειας νομίζω. Την έχω ψιλό δεδομένη την αποτυχία, προσέχω όμως τα βασικά, μήπως και! Μα πέρα από κάτι τσιμπηματάκια που κ που δεν υπάρχει κανένα άλλο σύμπτωμα. Ξέρω είναι πολύ νωρίς αλλά κάτι να μας δώσει θάρρος βρε παιδί μου!! 
 

Εσυ να μην μου αγχώνεσαι! Έχεις 4 τέλεια εμβρυακια στην κοιλιτσα! Είπαμε έφτασε η στιγμή σου!  ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tselek είπε:

Γύρισα από το δεύτερο κέντρο και εκει ευτυχώς μου έκανε ο γιατρός υπέρηχο, καθώς μου βρήκε μια τεράστια κύστη που πιθανόν να μας χαλάσει την προσπάθεια. Έκανα ορμονολογικές για να δούμε τι γίνεται γενικά και τ αποτελέσματα είναι τα εξής: LH:6,15 Προγεστερονη:0,313 Ε2:135,1 αν ξέρει καμία τι σημαίνουν αυτά τα νούμερα στην 2η μέρα του κύκλου που βρίσκομαι και με μια κύστη σαν το κεφάλι μου, να μας πει!!

Δεν χορηγεί κλομιφαινη παρά μόνο femara καθώς μου είπε ότι σε κάποιες χώρες έχει καταργηθεί! Εγώ πάσχω από πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια και ζήτημα αν βγάλω και ένα καλό ωάριο.. θα προσπαθήσω και με μια ήπια διέγερση και σε φυσικό απ´ο,τι μου είπε. 

Καλημερα!! Η προγεστερονη μια χαρα! Η οιστραδιολη ειναι υψηλη κ αυτο αποδεικνυει κ την κυατη που εχεις! Αυτον τον κυκλο ειναι καλυτερα να τον αφησεις! Σε εμενα ετσι ειχαν κανει. Γιατι λενε τα φαρμακα τα απορροφα η κυστη πιο απλα…δεν πειραζει ο επομενος θα ειναη σιγουρα καλυτερος!!

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Αρχικα επαιρνα 4 ουτρο 6 σικλακουρ κ μια κλεξαν! Στο πρωτο κοκκινο αιμα μου αυξησε αλλο ενα ουτρο δηλαδη 5! Βγηκε η πρωτη χοριακη μια χαρα, ενδιαμεσα με τη δευτερη χοριακη ξαναειδα αιμα κοκκινο κ μου εδωσε αλλο ενα ουτρο δηλαδη 6! Πηρα τη δευτερη χοριακη! Και το αποτελεσμα της προγεστερονης! Μου πε πως ειναι καλη η χοριακη κ να παω Δευτερα να κανω υπερηχο! Την ρωτησα για το νουμερο της προγεστερονης κ μου πε πως ηδη τα 6 χαπια απο το στομα ειναι αρκετα κ πως ο οργανισμος θα αρχισει να παραγει κ μονος του προγεστερονη κ πως δεν ειναι καλο να παιρνω πολλες ορμονες! Της ειπα οτι εξακολουθω να ποναω κ μου πε να παιρνω ανα 6ωρο μπουσκοπαν κ μετα απο 3 ωρες αμα ειμαι εντονος πονος ενα ντρπον χιλιαρι! Κ οτι ειναι λογικο να κανει συσπασεις η μητρα! Της ειπς οτι ειχα κ καφε αιματακι κ μου πε να μην ανησυχω γιατι το καφε ειναι αιμα που χει παλιωσει! Δε ξερω πραγματικα! Εχω τρομοκρατηθει κ δε ξερω πως θα περασουν οι μερες μεχρι την Δευτερα να παω για υπερηχο κ 3η χοριακη! Κ ο φοβος τρελος!

Ειναι οντως χαμηλη η προγεστερονη σου βεβαια αυτο δεν σημαινει κ κατι απαραιτητα! Κ εγω ειχα το ιδιο θεμα κ ζητουσα να παρω παραπανω κ δεν μου εδιναν μου ελεγαν ειναι μεσα στα ορια..δεν ειχα καλη καταληξη εγω αλλα δεν νομιζω να εφταιξε αυτο, δεν στο λεω για να σε φοβισω η στεναχωρησω δεν ειναι το ιδιο για ολες, αλλωστε οταν εκανα υστεροσκοπηση εκει που ηταν το εμβρυο υπηρχε κ κατι σαν πολυποδας οπου μου ειπαν οτι δεν ξερουν αν δημιουργηθηκε στην εμφυτευση η προυπηρχε κ οτι ειναι σαν το αυγο με την κοτα! Οτι κ αν ειναι η Δευτερα θα σου ξεκαθαρισει το τοπιο κ πιστευω ολα θα πανε καλα!!!! Λιγο υπομονη ακομα!!

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Joann είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είμαι χαρούμενη αλλά συγκράτημενη ακόμα....έκανα χοριακη σήμερα ήταν να πάω αύριο αλλά είναι όλα κλειστά... Θα πάω την Δευτέρα ξανά γτ εκεί που πηγα σήμερα το σκ είναι κλειστά..έκανα χοριακη και είναι 32.76 τι λέτε είναι καλή η τιμή;να ελπίζω;

Συγχαρητηρια εισαι εγκυουλα οπως κ να εχει!! Καλους διπλο-τριπλασιασμους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

τα σικλακούρ όντως γράφονται όμως μπορείς να τα αγοράσεις και χωρίς συνταγή! Πριν κανα χρόνο μπορεί κ να ήταν υποχρεωτική για κάποιους φαρμακοποιους η συνταγη γιατι ηταν σε ελλειψη! Τώρα κυκλοφορούν κανονικά! Και σε έλλειψη είναι το utrogestan 200! 
Για τις menopur δε ξερω κατι!!! 

Καλημέρα! Εδώ συμβαίνει το αντίθετο.  Τα σικλακουρ είναι σε έλλειψη,  τα δίνουν μόνο με συνταγή και περιμένω πάντα να τα φέρουν από την αποθήκη. Με τα ουτρο δεν υπάρχει θέμα.

Πώς είσαι σήμερα? Πονάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλέ μπας κ έκανες ωοληψια μαζί μ εμένα; Γιατί η κοπέλα που βγήκε πριν από μένα ζητούσε συγγνώμη που την πήρε ο ύπνος 😂😂😂 Φαντάσου τραύλιζε ακόμα η γλυκούλα από τη μέθη και ζήταγε συγνώμη! Και λέω Χριστε μου τι λέμε και δεν τα θυμόμαστε μετά!! 
Κ εγώ έτσι ήμουν στην αρχη! Δεν ρωτούσα κι έκανα ότι μου έλεγαν! Κι έφαγα τα μούτρα μου τόσες φορές! Αυτή τη φορά πρέπει να πήρα ίσα με 100 φορές τηλ! Ότι μου κατέβαινε έπαιρνα να ρωτήσω, κ έπαιρνε κ επιτόπου γιατί όπως είπες κ εσυ μετά το ξεχνάω! Ζήτησα μια δυο φορές συγγνώμη αλλά όπως είπε κ η @BlackCat η δουλειά τους είναι! Εμένα με πρήζουν όλη μέρα στα τηλέφωνα για πολύ πιο ασήμαντα πράγματα! Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι τώρα θα τα καταφέρω αλλά δεν θα έχω αμφιβολίες ότι υπηρξε κάτι που με απασχόλησε και δεν το ανέφερα! 
 

Καλημέρα κορίτσια μου!! ❤️❤️❤️

Κοιτά σε ωοληψια ως τώρα δεν έχω πει συγνώμη και ούτε μιλάω (κατά τα λεγόμενα του γιατρού) το μόνο που τους κάνω είναι να ανησυχούν τους κρατάω στην τσίτα βρε παιδί μου εγώ παντος ευχαριστιέμαι τον ύπνο μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω έβαλα 2 ημερών ακριβώς γιατί είχα μόλις 4 γονιμοποίημενα και μου είπαν είναι καλύτερα στη μήτρα.  

🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χρόνια πολλά κοριτσάκι μου. 

Ελπιδα , δύναμη και πολλές πολλές επιτυχίες.  

Αντε και επειδή έχουμε καλοκαιράκι εδώ σου αφιερώνω ένα τραγουδάκι 

 

αχαχαχαχαχαχα φοβερη 😂 ευχαριστώ πολύ για τις ευχές φροιντιν μου❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα! Εδώ συμβαίνει το αντίθετο.  Τα σικλακουρ είναι σε έλλειψη,  τα δίνουν μόνο με συνταγή και περιμένω πάντα να τα φέρουν από την αποθήκη. Με τα ουτρο δεν υπάρχει θέμα.

Πώς είσαι σήμερα? Πονάς?

Καλημεραααα!

και σήμερα ποναω αλλα πολυ λιγοτερο απο χτες κ το καφε αιμα εχει λιγοστέψει! Θα πινω τα χαπια μου κ ευχομαι μα μη μου επιφυλλασει κατι ασχημο μεσα στο σκ κ Δευτερα να παω για τον υπερηχο μου κ να ναι ολα καλα!

Χρόνια πολλά σε όλες για σήμερα! Η Παναγιά μαζί μας! Να έχουμε την ευλογία Της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Salvation78 ξημέρωσε καινούργια μέρα.... Μέρα γενεθλίων, μέρα χαράς!! Σαν σήμερα γεννήθηκες και σαν σήμερα πήρε και σαν σήμερα έδωσες χαρά στους δικούς σου ανθρώπους❤️ 

Χρόνια σου πολλά!!!🥳🥳 Χρόνια πολλά για τα γενέθλια σου😍😍

Υγεία σου εύχομαι πάνω απ'όλα. Να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σου και οι στόχοι σου. Να είσαι πάντα χαρούμενη και πάντα χαμογελαστή. Να βρίσκεις τη δύναμη να συνεχίζεις σε κάθε εμπόδιο που βρίσκεις μπροστά σου με αισιοδοξία και πίστη! Του χρόνου πρώτα ο Θεός θα κάνεις γενέθλια με νινάκι*α και θα λάμεις διπλά, γιατί και σήμερα να λάμψεις και να περάσεις παρα πολύ ομορφα!!!!

Σου στέλνω την αγάπη μου, την αγκαλιά μου και τα φιλιά μου🥰🥰😘😘

Και αν καταλάβω πως έστω και λίγο παρεκκλίνεις από τη χαρά θα έρθω να σε βρω να σου δώσω τούρτα. Θα τρέχω με τη ρόμπα που φοράω και τις παντόφλες/πιτζαμες μες στην Αθήνα σαν τρελή να σε βρω. Θα φτάσω στη παρέλαση και θα με βαλουν μέσα γιατί θα θεωρούν πως το έσκασα απο το Δαφνί. Ακους?!?!?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά για τη μέρα αυτή.

Χρόνια πολλά σε ΄όσες κοπέλες γιορτάζουν σήμερα. Χρόνια πολλά και στους δικούς τους ανθρώπους, στις οικογένεις σας. 

Εύχομαι υγεία και αισιοδοξία, πίστη και ελπίδα!😀😀

Γιορτάστε την εθνική επέτειο μας, γιορτάστε τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου. Η Παναγία να είναι πάντα δίπλα σε όλους μας.🙏🙏

Να έχετε όλες μια όμορφη ηλιόλουστη και καλή μέρα. Μόνο χαρές και χαμόγελα!!!! 

Σας στέλνω την αγάπη μου

❤️❤️❤️🥰🥰🥰😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Χρόνια πολλά. Δε κατάφερα να κοιμηθώ σχεδόν καθόλου. Αυτό το κρύωμα με βασανίζει. Φτερνιζομαι συνέχεια κ φοβάμαι ότι αυτό θα έχει πολύ άσχημο αποτέλεσμα. Την έκανα την έμβρυομεταφορά την προηγούμενη Παρασκευή. Δε ξέρω τι να κάνω? Ήταν κάποια άλλη κοπέλα άρρωστη κατά την αναμονή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

 

( Φιλολογε μου αγαπημενη συγνωμη που γραφεται στο σχολιο σου αλλα δεν ξερω οτι εχω κανει και δεν μπορω να γραψω αλλου) 

κοριτσια καλημερα και χρονια πολλα με υγεια σε ολο το κοσμο! χτες ταραχτηκαμε με αφορμη την κοπελα απ το αλλο φορουμ.. σημερα ξυπνησα και το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν ψυχραιμια και λογικη. το πιο σωστο απ ολα ειναι παρατηρηση και να μιλησω με τον γιατρο μου αναφεροντας το σαν γεγονος που συνεβει σε γνωστη. εγω σε αυτον τον γιατρο μαλλον θα παω γιατι ειναι φιλος του γιατρου μου. δλδ και σε επισκεψεις δεν μου πηρε καν χρηματα λογω φιλιας.οποτε ηταν ενα δειγμα οτι δεν παω στο ασχετο. οποτε ευχομαι να εχω και την απαραιτητη προσοχη. τωρα σε δευτερη φαση εγω δεν τον ξερω οποτε δεν εχω λογο και να υπερασπιστω κανεναν. θα στηριχτω στη λογικη μου και θα πω... πρωτον λιγο ακραιο μου φαινεται το να μην γνωριζει τι κανει η να μην ξερει να χειριστει πρωτοκολλα ενας ανθρωπος που διδασκει στο αριστοτελειο και εβγαλε αλλους γιατρους. δευτερον ειναι απο τους πιο παλιους στο χωρο και κανει εξωσωματικες απ το 80 κατι. τριτον επιασα καποιες λεπτομερειες στα λεγομενα της κοπελας που με μπερδεψαν. πρωτον δεν ειναι μονος εκει μεσα ειναι και ο αδερφος του ( επισης καθηγητης στο απθ) και αλλοι δυο γιατροι γυναικολογοι που λιγο τα βιογραφικα που ειδα δεν τους λες ασχετους. αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι μπορει οντως σε μια περιπτωση να μην την προσεξαν οπως της επρεπε και αυτ ειναι ανθρωπινα αδικαιολογητο. ομως γνωριζω στη ζωη μου οτι το νομισμα εχει δυο οψεις. και τωρα ειδαμε μια κοπελα , ενω παραλληλα μπορει να υπαρχουν αλλες 10 που θα πουν π.χ τα καλυτερα. γι αυτο το λογο και δεν ειμαι σε θεση να καταδικασω εναν ανθρωπο με ενα γεγονος. αν ειχα δειγμα 20 γυναικων με ιδια περιστατικα και 1 περιστατικο καλο ..ναι θα ηταν πιο ευκολο να βγαλεις ενα συμπερασμα. οσο προχωραει η συζητηση βλεπω και καποια αλλα αποριας αξια. οτι η κοπελα ειπε την βαλανε για ετ την ταδε του μηνος μαζι με αλλες 4 ( δεν το  βρισκω παραλογο ουτε υποπτο ..και εγω οταν πηγα για υπερηχο ειχε αλλες 5 εκεινη τηννωρα) τωρα οσον αφορα τη μερα που εγινε , δεν μπορω να θεωρησω πρωτοκολλο το 6 μερες γιατι δεν ξερουμε καν τον οργανισμο αυτης της κοπελας η τι αλλο μπορει να συνεβαινε για να γινει. δλδ πιο πολυ πιστευω οτι μπορει να την απετυχε παρα οτι δεν ηξερε τη δουλεια του. και το τελευταιο διαβαζα εναν χαμο για το οτι την εδωσε μονο ενα ουτρο ( και ολοι γραψαν εγκλημα .) ενω παρακατω η ιδια ανεφερε ενα ακομα φαρμακο τζελ το οποιο εν τελει γραψαν οτι οταν το παιρνεις επειδη εινακ προγεστερονη αυτο και οτι το ενα ουτρο παραλληλα με αυτο και πολυ ειναι να το παρεις. καταληγω στο οτι γιατρος δεν ειμαι , γνωριζω λιγοτερα απο εσας αλλα κ απο την αλλη δεν γινεται να λειτουργησω υπο πανικο αυτο τον καιρο και να βγαζω συμπερασματα με ενα γεγονος γι αυτο σκεφτηκα ολο αυτο να το συζητησω με τον γιατρο μου... αυτα τα πολλα απο μενα! ωστοσο ευχαριστω τα κοριτσια που μου το εδειξαν γιατι ναι , δεν θελω να ακουω μονο τα καλα , θελω και τα ασχημα... ελπιζω να καταλαβαινετε οτι δεν αποσκοπω καπου ουτε υπονοω κατι και οτι δεχομαι οτι ειμαι ασχετη στον τομεα παρολο που κουβαλαω 5 χρονια υπογονιμοτητας στην καμπουρα μου. 
θα σας γραψω και κατι που μου ειχε πει παλια ενας γιατρος μου σε ενα ασχετο προβλημα που επεμενα να κανω το κατινπαραπανω λογω οτι διαβαζα .. λεει" η ιατρικη δεν ειναι αυτο που φανταζεσαι και οτι 1 +1 κανει δυο...οταν ποναει η κοιλια καποιου δεν τον στελνουμε αμεσως για μαγνητικη.. για να φτασει εκει πρεπει να προηγηθουν αλλα.. καθε περιπτωση ειναι μοναδικη δεν υπαρχει λιστα οδηγιων ουτε ολοι οι οργανισμοι ειναι ιδιοι"καλημερα και να περασουμε ολοι σημερα πανεμορφα!!!!! χρονια πολλα και στις ευαγγελιες αν εχουμε στην παρεα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Salvation78 ξημέρωσε καινούργια μέρα.... Μέρα γενεθλίων, μέρα χαράς!! Σαν σήμερα γεννήθηκες και σαν σήμερα πήρε και σαν σήμερα έδωσες χαρά στους δικούς σου ανθρώπους❤️ 

Χρόνια σου πολλά!!!🥳🥳 Χρόνια πολλά για τα γενέθλια σου😍😍

Υγεία σου εύχομαι πάνω απ'όλα. Να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σου και οι στόχοι σου. Να είσαι πάντα χαρούμενη και πάντα χαμογελαστή. Να βρίσκεις τη δύναμη να συνεχίζεις σε κάθε εμπόδιο που βρίσκεις μπροστά σου με αισιοδοξία και πίστη! Του χρόνου πρώτα ο Θεός θα κάνεις γενέθλια με νινάκι*α και θα λάμεις διπλά, γιατί και σήμερα να λάμψεις και να περάσεις παρα πολύ ομορφα!!!!

Σου στέλνω την αγάπη μου, την αγκαλιά μου και τα φιλιά μου🥰🥰😘😘

Και αν καταλάβω πως έστω και λίγο παρεκκλίνεις από τη χαρά θα έρθω να σε βρω να σου δώσω τούρτα. Θα τρέχω με τη ρόμπα που φοράω και τις παντόφλες/πιτζαμες μες στην Αθήνα σαν τρελή να σε βρω. Θα φτάσω στη παρέλαση και θα με βαλουν μέσα γιατί θα θεωρούν πως το έσκασα απο το Δαφνί. Ακους?!?!?!

Χρόνια πολλά σε όλους μας μεγάλη γιορτή σήμερα για τη Παναγία μας

Ευχαριστω για τις εγκαρδιες ευχές και  εύχομαι για όλες μας υγεία πρώτα και μετά να έρθει το θαύμα που καθεμία μας περιμένει 

Με έχει πάρει η αλήθεια πολύ από κάτω.... ΟΜΩΣ πήρα τη καφεδαρα μου πήρα και τα βουνά  και παρακολουθώ τα αεροσκάφη της παρέλασης αποο κάπου ψηλά. 

Αν σε στείλουν Δαφνί...  σε καλό δρόμο θα είσαιγια να συναντηθουμε

Και πάλι ευχαριστώ φιλιά σε όλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά για την μέρα..χτες το βράδυ είχα πόνο λίγο ροζ με καφέ το είδα το πρωί στο εσώρουχο.

σήμερα το πρωί τίποτα όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Joann είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά για την μέρα..χτες το βράδυ είχα πόνο λίγο ροζ με καφέ το είδα το πρωί στο εσώρουχο.

σήμερα το πρωί τίποτα όλα καλά...

Καλημέρα προσπαθώ να γράψω από χτες κ δε με αφήνει. Ξέρει κάποιος γιατί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...