Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

Με το καλό ο υπέρηχος, να μας γραψεις τέλεια νεα να παρουμε κουραγιο εμεις οι "αναξιοπαθουσες" για μένα μιλάω στο πληθυντικο

 εσενα αν δε σε κουράζω πωσ ήταν οι τιμές σου?

Φυσικά δεν με.κουραζεις μην τ ξαναπείς.εγω έβαλα 2 grade 1 τριών ημερών απλά το ένα ήταν ήδη πάνω από 8 κύτταρα κ πήγαινα για βλαστοκυστη.η εμβρυομεταφορα εγινε 1.3.πρωτη χοριακη  έκανα 12.3 κ ήταν 84.η δεύτερη εγινε 16.3. Κ ήταν 280 (που εδώ φρίκαρα κ γω να ξερεις......) και η τρίτη ήταν τη δευτερα 21.3 που πήγε 963.μου είπε πάμε καλά είναι εντός φυσιολογικού κ τώρα πάμε για υπερηχο τέλος βδομάδας.ο απολυτος διπλασιασμός δεν είναι απαραιτητος.εγω πιστεύω ότι είσαι μια χαρά.ενταξει καταλαβαινω το άγχος προς θεου.εγω δουλεύω φουλ να μη σκέφτομαι.βοηθαω στα προβλήματα άλλων κ ξεχνάω τα δικά μου!!!όλα καλά θα πανε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Τι κάνουν τα κορίτσια μου; Πώς είστε; Δεν μπορώ να πω πως σας διαβάζω ανελλιπώς καθόσον χρόνος γιοκ! 😂 Τρέχω σαν τον Βέγγο κ μετράω άπειρα ξενύχτια! Ο μαύρος κύκλος κοντεύει να φτάσει στην φτέρνα αλλά δεν με νοιάζει! Η ζωή είναι ωραία! 🥰Απλά σας ενημερώνω για το τι ακολουθεί! Εύχομαι να το πάθετε όλες! Συγχαρητήρια στα κορίτσια με τις θετικές χοριακές, υπομονή κ πίστη σε αυτές που περιμένουν αποτελέσματα…

@TRigirl εσύ που είσαι από τις παλιές καραβάνες, εύχομαι από καρδιάς να πάρεις το πολυπόθητο θετικό! @nikol88 όλα θα πάνε σούπερ! Θα το δεις! @skorpina78 σε θυμάμαι κοριτσάκι μου που τα λέγαμε κ παλιότερα… Τα κατάφερες! Μπράβο σου! Άλλη μια που απέδειξε πως όποιος επιμένει νικά!

Καλή τύχη κ στα υπόλοιπα κορίτσια που μπήκαν προσφάτως στην ομάδα και που ναι μεν δεν έτυχε να μιλήσουμε κ μαζί αλλά να ξέρουν πως βρίσκονται στο πιο τέλειο, υποστηρικτικό κ διασκεδαστικό παρεάκι! 😉

Με την ευκαιρία να πω πως έχω μία cetrotide που λήγει τέλη του μήνα κ άπειρα αγαπημένα utrogestan! Όποια ενδιαφέρεται ας μου στείλει… Γενικά είμαι κάπου εδώ, μην το ξεχνάτε! Σας φιλώ κ σας στέλνω απεριόριστη μωρουδίλα! 🤱🤱

Να σου ζήσει ή ζήσουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

σε 2μερες θέλουμε το λιγότερο 60%αυξηση κ διπλασιασμό σε 3, που εσυ τον εχεις !!μη σκας!!ολα θα πανε καλά!!

πόσο σε ευχαριστώ 

τη μια με παιρνει απο κάτω την άλλη λέω κινούμαι στα φυσιολογικά ορια

πωπω σκαμπανεβασματα , ειναι και τα χαπια χάλια με κάνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Salvation78 είπε:

στο ίδιο κανω τισ ιδιεσ ωρες 

η πρώτη αυξηθηκε 98,2%(σχεδον διπλασιασμός) σε 72 ωρες και νομιζω επρεπε να γινει αυτο σε 48 ωρες

 επειτα ειδα και το νουμερο της SKOPRINA 78 και λεω παει το ονειρο εσβησε νωρις...

 ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΊΝΕΙ ΘΑ ΓΊΝΕΙ ΌΜΩΣ

 

Μη το κοιτας ετσι! Άσχετο με το νουμερο μου πιστευω οτι η εγκυμοσύνη μου κινδυνευει! Εχω πολυ εντονους πονους περιοδου! Και καφε αιμα! Κ τρέμω πάλι μην το καφε γινει και πάλι κοκκινο! Θελω να μαι αισιοδοξη αλλα ποναω τοσο πολυ! Καποιες στιγμες υπερβολικα πολυ! Και καθε 6 ωρες παιρνω κ μπουσκοπαν που μου χει πει ο γιατρος! Δε ξερω τι θα γινει μεχρι τη Δευτερα που θα παω για υπερηχο κ αλλη μια χοριακη! Το μονο που ζηταω απο τον Θεό είναι να μείνει έστω ένα! Ενα!! 😔🙏🏻
κάνε κι εσυ τη χοριακή σου πάλι κ όλα καλά θα πάνε θα δεις!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaposetsi είπε:

Να σου ζήσει ή ζήσουν!!! 

Ευχαριστώ πολύ! Τα καλύτερα να μην αργήσουν κ για εσένα! 💪🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η skorpina78 είπε:

Μη το κοιτας ετσι! Άσχετο με το νουμερο μου πιστευω οτι η εγκυμοσύνη μου κινδυνευει! Εχω πολυ εντονους πονους περιοδου! Και καφε αιμα! Κ τρέμω πάλι μην το καφε γινει και πάλι κοκκινο! Θελω να μαι αισιοδοξη αλλα ποναω τοσο πολυ! Καποιες στιγμες υπερβολικα πολυ! Και καθε 6 ωρες παιρνω κ μπουσκοπαν που μου χει πει ο γιατρος! Δε ξερω τι θα γινει μεχρι τη Δευτερα που θα παω για υπερηχο κ αλλη μια χοριακη! Το μονο που ζηταω απο τον Θεό είναι να μείνει έστω ένα! Ενα!! 😔🙏🏻
κάνε κι εσυ τη χοριακή σου πάλι κ όλα καλά θα πάνε θα δεις!! 😘

ολα θα πάνε καλα μη σκας, ξαναρώτησες το γιατρό για ποιό λόγο πονας τόσο ?

μπορει να είναι λογικο δε το ξερουμε αυτο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

ολα θα πάνε καλα μη σκας, ξαναρώτησες το γιατρό για ποιό λόγο πονας τόσο ?

μπορει να είναι λογικο δε το ξερουμε αυτο ε?

Δε μιλησα μαζι του σημερα! Την Τριτη που είχα ξανα κοκκινο αιμα κ τον πηρα μου πε πως λογικο να κανει συσπασεις η μητρα! Ακόμα νιώθει τον ξενιστη μεσα της! Αυτο όμως εμενα με κανει κ φοβαμαι οτι τελικα θα με κανει να αποβαλλω! Ο πονος με τρελενει δε ξερω τι να κανω! Δεν περνα ουτε με ντεπον! Κ οι συσπασεις δε σταματουν με το μπουσκοπαν! Καθε 6 ωρες πινω συνεχεια μπουσκοπαν!! Οτι ειναι να γινει θα γινει σιγουρα! Απλα εκλιπαρω συνεχεια τον Θεο να μου αφήσει εστω ενα εμβρυακι! Και να παψω να ποναω! Δεν το αντεχω αλλο!!!😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η skorpina78 είπε:

Δε μιλησα μαζι του σημερα! Την Τριτη που είχα ξανα κοκκινο αιμα κ τον πηρα μου πε πως λογικο να κανει συσπασεις η μητρα! Ακόμα νιώθει τον ξενιστη μεσα της! Αυτο όμως εμενα με κανει κ φοβαμαι οτι τελικα θα με κανει να αποβαλλω! Ο πονος με τρελενει δε ξερω τι να κανω! Δεν περνα ουτε με ντεπον! Κ οι συσπασεις δε σταματουν με το μπουσκοπαν! Καθε 6 ωρες πινω συνεχεια μπουσκοπαν!! Οτι ειναι να γινει θα γινει σιγουρα! Απλα εκλιπαρω συνεχεια τον Θεο να μου αφήσει εστω ενα εμβρυακι! Και να παψω να ποναω! Δεν το αντεχω αλλο!!!😔

χθες όμως που εκανεσ χοριακή και του στειλες δε μιλήσατε?

 εγω πιστευω οτι οσο αυξανεται η χοριακή σου σε τέτοιες τιμές ειναι καλο και  όντως επασαν παραπάνω απο 1 και παλέυουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Παρθένος είσαι??

Χρόνια πολλά κοριτσάκι μου. 

Ελπιδα , δύναμη και πολλές πολλές επιτυχίες.  

Αντε και επειδή έχουμε καλοκαιράκι εδώ σου αφιερώνω ένα τραγουδάκι 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tselek είπε:

@BlackCat δεν μου είπε τίποτα για ενέσεις και γενικότερα νιώθω ότι δεν είναι και πολυ καταρτισμένος καθώς και το κέντρο είναι κοσμάρα! Με ξεπετάει νιώθω, δεν θα έπρεπε 2η μέρα κύκλου να μου γράψει ορμονολογικές; Ήδη μίλησα με άλλο κέντρο 😜

Καλη επιτυχία και σε σένα σε οοοοο,τι κανεις!♥️

@Παρασκευαιδουσε παρακολουθώ το τελευταίο διάστημα, ποσο κόσμο έχεις βοηθήσει με την εμπειρία σου;! Ευτυχώς που υπάρχεις! ♥️
Οπως είπα και πιο πάνω, κάτι δεν μου κάθεται, σε λίγο έχω ραντεβού με άλλον γιατρό και θα συγκρίνω τη δίκη του προσέγγιση..  Θα επανέλθω με νέες πληροφορίες- αποριες δεν γλιτώνετε!! 😂

Να σου πω την αλήθεια δεν ήθελα να στο πω για να μου σου χάλασω την ψυχολογία  αλλά εφόσον αποφάσισες να πας και άλλου θα στην πω τα κλομιφερ ήταν χειρότερα απ ότι οι ενέσεις μου φέρανε πιο πολλά νεύρα κτλ το θέμα πάντως είναι οι τιμές εδώ που πρέπει να σκεφτείς στα κλομιφερ έδινα 5-6€ (ζω Γερμανία) και στις ενέσεις δίνω 500€ . Έχει διαφορά. 

Εάν πας για εξωσωματική γτ να κανεις το μήνα 2-3 ωάρια;  τότε πάνε απλά σε φυσικό κύκλο ώστε να μαζέψεις ωάρια χωρίς να γεμίσεις ορμόνες.

Επίσης να συζητησεςι και το διάστημα που μπορείς να τα πάρεις  εδώ σε εμάς είναι 3 μήνες και μετά αποχή 6 χωρίς χαπια. . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Τι κάνουν τα κορίτσια μου; Πώς είστε; Δεν μπορώ να πω πως σας διαβάζω ανελλιπώς καθόσον χρόνος γιοκ! 😂 Τρέχω σαν τον Βέγγο κ μετράω άπειρα ξενύχτια! Ο μαύρος κύκλος κοντεύει να φτάσει στην φτέρνα αλλά δεν με νοιάζει! Η ζωή είναι ωραία! 🥰Απλά σας ενημερώνω για το τι ακολουθεί! Εύχομαι να το πάθετε όλες! Συγχαρητήρια στα κορίτσια με τις θετικές χοριακές, υπομονή κ πίστη σε αυτές που περιμένουν αποτελέσματα…

@TRigirl εσύ που είσαι από τις παλιές καραβάνες, εύχομαι από καρδιάς να πάρεις το πολυπόθητο θετικό! @nikol88 όλα θα πάνε σούπερ! Θα το δεις! @skorpina78 σε θυμάμαι κοριτσάκι μου που τα λέγαμε κ παλιότερα… Τα κατάφερες! Μπράβο σου! Άλλη μια που απέδειξε πως όποιος επιμένει νικά!

Καλή τύχη κ στα υπόλοιπα κορίτσια που μπήκαν προσφάτως στην ομάδα και που ναι μεν δεν έτυχε να μιλήσουμε κ μαζί αλλά να ξέρουν πως βρίσκονται στο πιο τέλειο, υποστηρικτικό κ διασκεδαστικό παρεάκι! 😉

Με την ευκαιρία να πω πως έχω μία cetrotide που λήγει τέλη του μήνα κ άπειρα αγαπημένα utrogestan! Όποια ενδιαφέρεται ας μου στείλει… Γενικά είμαι κάπου εδώ, μην το ξεχνάτε! Σας φιλώ κ σας στέλνω απεριόριστη μωρουδίλα! 🤱🤱

Αχ Βασιλικούλα μου πως πέρασε ο καιρός και γέννησες ήδη!! Να σου ζήσουν τα κουκλάκια σου! Ακόμη θυμάμαι την μέρα της θετικής χοριακής σου! Τεράστιο νούμερο,  τι χαρά μαζεμένη!!!
Μακάρι να έχουμε όλες την τύχη σου! Δεν έμπαινα για αρκετό καιρό λόγω απογοήτευσης,  οπότε δεν ξέρω ούτε τι φύλλο είναι τα τέλεια μωρουδάκια σου! Ότι και να είναι δεν έχει σημασία, γερά και καλότυχα να είναι,  να τα χαίρεσαι!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Μη το κοιτας ετσι! Άσχετο με το νουμερο μου πιστευω οτι η εγκυμοσύνη μου κινδυνευει! Εχω πολυ εντονους πονους περιοδου! Και καφε αιμα! Κ τρέμω πάλι μην το καφε γινει και πάλι κοκκινο! Θελω να μαι αισιοδοξη αλλα ποναω τοσο πολυ! Καποιες στιγμες υπερβολικα πολυ! Και καθε 6 ωρες παιρνω κ μπουσκοπαν που μου χει πει ο γιατρος! Δε ξερω τι θα γινει μεχρι τη Δευτερα που θα παω για υπερηχο κ αλλη μια χοριακη! Το μονο που ζηταω απο τον Θεό είναι να μείνει έστω ένα! Ενα!! 😔🙏🏻
κάνε κι εσυ τη χοριακή σου πάλι κ όλα καλά θα πάνε θα δεις!! 😘

Γιατι ρε γαμωτο πονας όμως τόσο πολύ? Συγγνώμη γιατρός δεν είμαι, αλλά έγραψες ότι η προγεστερονη σου είναι χαμηλή, ναι μεν μέσα στα όρια, αλλά χαμηλή και δεν σου  αύξησε την αγωγή. Αν θέλεις γράψε μας τις τιμές των εξετάσεων. Και εμένα πάντως με είχαν πιάσει έντονοι πονοι στις πολύ αρχές (όχι βέβαια τόσο έντονοι όσο λες) και επειδή ήταν Κυριακή και δεν μπορουσε να με δει μου είπε να κάνω ένεση προλουτεξ,  παρόλο που η προγεστερονη μου ήταν πολύ υψηλή. Μου είπε μάλιστα ότι αν συνεχιστούν οι πονοι, να πάω στην κλινική να μου κάνουν lentogest (επίσης προγεστερονη). Μετά που έκανα όμως την προλουτεξ ηρεμησαν κάπως οι πονοι και δεν χρειάστηκε να πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ήθελα να στο πω για να μου σου χάλασω την ψυχολογία  αλλά εφόσον αποφάσισες να πας και άλλου θα στην πω τα κλομιφερ ήταν χειρότερα απ ότι οι ενέσεις μου φέρανε πιο πολλά νεύρα κτλ το θέμα πάντως είναι οι τιμές εδώ που πρέπει να σκεφτείς στα κλομιφερ έδινα 5-6€ (ζω Γερμανία) και στις ενέσεις δίνω 500€ . Έχει διαφορά. 

Εάν πας για εξωσωματική γτ να κανεις το μήνα 2-3 ωάρια;  τότε πάνε απλά σε φυσικό κύκλο ώστε να μαζέψεις ωάρια χωρίς να γεμίσεις ορμόνες.

Επίσης να συζητησεςι και το διάστημα που μπορείς να τα πάρεις  εδώ σε εμάς είναι 3 μήνες και μετά αποχή 6 χωρίς χαπια. . 

Γύρισα από το δεύτερο κέντρο και εκει ευτυχώς μου έκανε ο γιατρός υπέρηχο, καθώς μου βρήκε μια τεράστια κύστη που πιθανόν να μας χαλάσει την προσπάθεια. Έκανα ορμονολογικές για να δούμε τι γίνεται γενικά και τ αποτελέσματα είναι τα εξής: LH:6,15 Προγεστερονη:0,313 Ε2:135,1 αν ξέρει καμία τι σημαίνουν αυτά τα νούμερα στην 2η μέρα του κύκλου που βρίσκομαι και με μια κύστη σαν το κεφάλι μου, να μας πει!!

Δεν χορηγεί κλομιφαινη παρά μόνο femara καθώς μου είπε ότι σε κάποιες χώρες έχει καταργηθεί! Εγώ πάσχω από πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια και ζήτημα αν βγάλω και ένα καλό ωάριο.. θα προσπαθήσω και με μια ήπια διέγερση και σε φυσικό απ´ο,τι μου είπε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Μη το κοιτας ετσι! Άσχετο με το νουμερο μου πιστευω οτι η εγκυμοσύνη μου κινδυνευει! Εχω πολυ εντονους πονους περιοδου! Και καφε αιμα! Κ τρέμω πάλι μην το καφε γινει και πάλι κοκκινο! Θελω να μαι αισιοδοξη αλλα ποναω τοσο πολυ! Καποιες στιγμες υπερβολικα πολυ! Και καθε 6 ωρες παιρνω κ μπουσκοπαν που μου χει πει ο γιατρος! Δε ξερω τι θα γινει μεχρι τη Δευτερα που θα παω για υπερηχο κ αλλη μια χοριακη! Το μονο που ζηταω απο τον Θεό είναι να μείνει έστω ένα! Ενα!! 😔🙏🏻
κάνε κι εσυ τη χοριακή σου πάλι κ όλα καλά θα πάνε θα δεις!! 😘

Κοπέλα μου Γτ δεν κανείς λεντοτζεστ; Εγώ όταν είχα αίμα έκανα απευθείας λεντοζεστ και όχι μόνο μια σκέψου έκανα δυο απανωτές! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Και την Δευτέρα που θα πας να είναι εκεί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γιατι ρε γαμωτο πονας όμως τόσο πολύ? Συγγνώμη γιατρός δεν είμαι, αλλά έγραψες ότι η προγεστερονη σου είναι χαμηλή, ναι μεν μέσα στα όρια, αλλά χαμηλή και δεν σου  αύξησε την αγωγή. Αν θέλεις γράψε μας τις τιμές των εξετάσεων. Και εμένα πάντως με είχαν πιάσει έντονοι πονοι στις πολύ αρχές (όχι βέβαια τόσο έντονοι όσο λες) και επειδή ήταν Κυριακή και δεν μπορουσε να με δει μου είπε να κάνω ένεση προλουτεξ,  παρόλο που η προγεστερονη μου ήταν πολύ υψηλή. Μου είπε μάλιστα ότι αν συνεχιστούν οι πονοι, να πάω στην κλινική να μου κάνουν lentogest (επίσης προγεστερονη). Μετά που έκανα όμως την προλουτεξ ηρεμησαν κάπως οι πονοι και δεν χρειάστηκε να πάω.

15,54

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Από αγωγη τι παιρνεις τώρα; 

Αρχικα επαιρνα 4 ουτρο 6 σικλακουρ κ μια κλεξαν! Στο πρωτο κοκκινο αιμα μου αυξησε αλλο ενα ουτρο δηλαδη 5! Βγηκε η πρωτη χοριακη μια χαρα, ενδιαμεσα με τη δευτερη χοριακη ξαναειδα αιμα κοκκινο κ μου εδωσε αλλο ενα ουτρο δηλαδη 6! Πηρα τη δευτερη χοριακη! Και το αποτελεσμα της προγεστερονης! Μου πε πως ειναι καλη η χοριακη κ να παω Δευτερα να κανω υπερηχο! Την ρωτησα για το νουμερο της προγεστερονης κ μου πε πως ηδη τα 6 χαπια απο το στομα ειναι αρκετα κ πως ο οργανισμος θα αρχισει να παραγει κ μονος του προγεστερονη κ πως δεν ειναι καλο να παιρνω πολλες ορμονες! Της ειπα οτι εξακολουθω να ποναω κ μου πε να παιρνω ανα 6ωρο μπουσκοπαν κ μετα απο 3 ωρες αμα ειμαι εντονος πονος ενα ντρπον χιλιαρι! Κ οτι ειναι λογικο να κανει συσπασεις η μητρα! Της ειπς οτι ειχα κ καφε αιματακι κ μου πε να μην ανησυχω γιατι το καφε ειναι αιμα που χει παλιωσει! Δε ξερω πραγματικα! Εχω τρομοκρατηθει κ δε ξερω πως θα περασουν οι μερες μεχρι την Δευτερα να παω για υπερηχο κ 3η χοριακη! Κ ο φοβος τρελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Αρχικα επαιρνα 4 ουτρο 6 σικλακουρ κ μια κλεξαν! Στο πρωτο κοκκινο αιμα μου αυξησε αλλο ενα ουτρο δηλαδη 5! Βγηκε η πρωτη χοριακη μια χαρα, ενδιαμεσα με τη δευτερη χοριακη ξαναειδα αιμα κοκκινο κ μου εδωσε αλλο ενα ουτρο δηλαδη 6! Πηρα τη δευτερη χοριακη! Και το αποτελεσμα της προγεστερονης! Μου πε πως ειναι καλη η χοριακη κ να παω Δευτερα να κανω υπερηχο! Την ρωτησα για το νουμερο της προγεστερονης κ μου πε πως ηδη τα 6 χαπια απο το στομα ειναι αρκετα κ πως ο οργανισμος θα αρχισει να παραγει κ μονος του προγεστερονη κ πως δεν ειναι καλο να παιρνω πολλες ορμονες! Της ειπα οτι εξακολουθω να ποναω κ μου πε να παιρνω ανα 6ωρο μπουσκοπαν κ μετα απο 3 ωρες αμα ειμαι εντονος πονος ενα ντρπον χιλιαρι! Κ οτι ειναι λογικο να κανει συσπασεις η μητρα! Της ειπς οτι ειχα κ καφε αιματακι κ μου πε να μην ανησυχω γιατι το καφε ειναι αιμα που χει παλιωσει! Δε ξερω πραγματικα! Εχω τρομοκρατηθει κ δε ξερω πως θα περασουν οι μερες μεχρι την Δευτερα να παω για υπερηχο κ 3η χοριακη! Κ ο φοβος τρελος!

Συγνώμη αλλά διαφωνώ ότι τα 6 είναι πολλά! Εγώ επερνα 9 ουτρο και ένεση προλουτεξ και βασκλορ Γτ κι εμένα ήταν χαμηλή όποτε μου από 3 μου τα έκανε 9 όπου είναι 3 χάπια πρωί 3 μεσημέρι 3 βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Συγνώμη αλλά διαφωνώ ότι τα 6 είναι πολλά! Εγώ επερνα 9 ουτρο και ένεση προλουτεξ και βασκλορ Γτ κι εμένα ήταν χαμηλή όποτε μου από 3 μου τα έκανε 9 όπου είναι 3 χάπια πρωί 3 μεσημέρι 3 βράδυ 

Τι να πω πραγματικα! Δεν είπε τιποτα για το νουμερο! Εγω το ειδα οτι ηταν χαμηλο απο τους δεικτες! Δε μου δωσε αλλη προγεστερόνη! Τι να κανω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Αρχικα επαιρνα 4 ουτρο 6 σικλακουρ κ μια κλεξαν! Στο πρωτο κοκκινο αιμα μου αυξησε αλλο ενα ουτρο δηλαδη 5! Βγηκε η πρωτη χοριακη μια χαρα, ενδιαμεσα με τη δευτερη χοριακη ξαναειδα αιμα κοκκινο κ μου εδωσε αλλο ενα ουτρο δηλαδη 6! Πηρα τη δευτερη χοριακη! Και το αποτελεσμα της προγεστερονης! Μου πε πως ειναι καλη η χοριακη κ να παω Δευτερα να κανω υπερηχο! Την ρωτησα για το νουμερο της προγεστερονης κ μου πε πως ηδη τα 6 χαπια απο το στομα ειναι αρκετα κ πως ο οργανισμος θα αρχισει να παραγει κ μονος του προγεστερονη κ πως δεν ειναι καλο να παιρνω πολλες ορμονες! Της ειπα οτι εξακολουθω να ποναω κ μου πε να παιρνω ανα 6ωρο μπουσκοπαν κ μετα απο 3 ωρες αμα ειμαι εντονος πονος ενα ντρπον χιλιαρι! Κ οτι ειναι λογικο να κανει συσπασεις η μητρα! Της ειπς οτι ειχα κ καφε αιματακι κ μου πε να μην ανησυχω γιατι το καφε ειναι αιμα που χει παλιωσει! Δε ξερω πραγματικα! Εχω τρομοκρατηθει κ δε ξερω πως θα περασουν οι μερες μεχρι την Δευτερα να παω για υπερηχο κ 3η χοριακη! Κ ο φοβος τρελος!

Εγω θα σου πω τι γμωμη μου απο αυτα που μου εχει πει ο γιατρος μου.γιατι εμεις γιατροι φυσικα δεν ημαστε κ εννοεται  δεν αμφισβητω τον δικο σου που δε ξερω κ ποιος ειναι..να παρεις ουτρο 1 απο στομα και 1 να βαζεις κολπο πρωι μεσημερι βραδυ  .απορροφούνται καλυτερα κ θα αυξηθει η προγεστερονη που θελουμε να στηριξει τη κυηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Αρχικα επαιρνα 4 ουτρο 6 σικλακουρ κ μια κλεξαν! Στο πρωτο κοκκινο αιμα μου αυξησε αλλο ενα ουτρο δηλαδη 5! Βγηκε η πρωτη χοριακη μια χαρα, ενδιαμεσα με τη δευτερη χοριακη ξαναειδα αιμα κοκκινο κ μου εδωσε αλλο ενα ουτρο δηλαδη 6! Πηρα τη δευτερη χοριακη! Και το αποτελεσμα της προγεστερονης! Μου πε πως ειναι καλη η χοριακη κ να παω Δευτερα να κανω υπερηχο! Την ρωτησα για το νουμερο της προγεστερονης κ μου πε πως ηδη τα 6 χαπια απο το στομα ειναι αρκετα κ πως ο οργανισμος θα αρχισει να παραγει κ μονος του προγεστερονη κ πως δεν ειναι καλο να παιρνω πολλες ορμονες! Της ειπα οτι εξακολουθω να ποναω κ μου πε να παιρνω ανα 6ωρο μπουσκοπαν κ μετα απο 3 ωρες αμα ειμαι εντονος πονος ενα ντρπον χιλιαρι! Κ οτι ειναι λογικο να κανει συσπασεις η μητρα! Της ειπς οτι ειχα κ καφε αιματακι κ μου πε να μην ανησυχω γιατι το καφε ειναι αιμα που χει παλιωσει! Δε ξερω πραγματικα! Εχω τρομοκρατηθει κ δε ξερω πως θα περασουν οι μερες μεχρι την Δευτερα να παω για υπερηχο κ 3η χοριακη! Κ ο φοβος τρελος!

Κοίτα η θέση μου είναι λεπτή γιατί φοβάμαι μην παρεξηγηθώ οτι το παίζω ξερόλας και γιατρός κτλ.  Εγω φαντάσου ότι έπαιρνα 6 κολπικα και 3 από το στόμα και είχα προγεστερονη 90. Μου είπε τότε λοιπόν ότι θα τα μειώσουμε γιατί θέλουμε να πέσει η προγεστερονη και παρ όλα αυτά μου το μείωσε λίγο. Τωρα παιρνω 4 κολπικα, 2 από το στόμα και 1 προλουτεξ και είμαι σταθερά γύρω στο 60 που θεωρεί ότι είναι πολύ καλή τιμή. Ναι το σώμα μας μπορεί να παράξει μόνο του προγεστερονη, αλλά εδώ μιλάμε για εξωσωματικη που έχουμε πάρε του κόσμου τις ορμόνες και κάνουμε ο, τι μπορούμε για να βοηθήσουμε την εγκυμοσύνη να πάει καλά. Πλέον και στις φυσικές συλλήψεις ειναι πολυ σύνηθες να δίνουν οι γιατροί προγεστερονη για να ενισχύσουν την εγκυμοσύνη. Εμείς και από εξωσωματικη είμαστε και τα χρονάκια μας τα έχουμε. Η οιστραδιολη σου πόσο είναι?

Επειδή πάντως ακολουθεί αργία και σκ εγω θα έπαιρνα απόψε ενα τηλέφωνο τον γιατρό και οχι τη μαία και θα επεμενα να κάνω λεντοτζεστ δήθεν μου ότι διάβασες οτι βοηθάει στον πόνο και στην αιμορραγία. Και να σου πω και κάτι? Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι εχεις παραπάνω από 1 που σημαίνει ότι χρειάζεται παραπάνω στηριξη.  Συγγνώμη αν στα λέω έτσι και ενδεχομένως σε προβληματιζω,  αλλά νομίζω ότι πρέπει να επιμείνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Τι να πω πραγματικα! Δεν είπε τιποτα για το νουμερο! Εγω το ειδα οτι ηταν χαμηλο απο τους δεικτες! Δε μου δωσε αλλη προγεστερόνη! Τι να κανω;

Τη θελουμε ανω των 25 στη φαση που εισαι.δε παθαινεις κατι οπως σου ειπα να τα βαλεις.μη φοβασαι !το ιδιο ειναι κ ισα ισα που θα ειναι κ καλυτερα .κ να ξαναμετρησεις το σαββατο χοριακη κ prg.ε2 ποσο εχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα η θέση μου είναι λεπτή γιατί φοβάμαι μην παρεξηγηθώ οτι το παίζω ξερόλας και γιατρός κτλ.  Εγω φαντάσου ότι έπαιρνα 6 κολπικα και 3 από το στόμα και είχα προγεστερονη 90. Μου είπε τότε λοιπόν ότι θα τα μειώσουμε γιατί θέλουμε να πέσει η προγεστερονη και παρ όλα αυτά μου το μείωσε λίγο. Τωρα παιρνω 4 κολπικα, 2 από το στόμα και 1 προλουτεξ και είμαι σταθερά γύρω στο 60 που θεωρεί ότι είναι πολύ καλή τιμή. Ναι το σώμα μας μπορεί να παράξει μόνο του προγεστερονη, αλλά εδώ μιλάμε για εξωσωματικη που έχουμε πάρε του κόσμου τις ορμόνες και κάνουμε ο, τι μπορούμε για να βοηθήσουμε την εγκυμοσύνη να πάει καλά. Πλέον και στις φυσικές συλλήψεις ειναι πολυ σύνηθες να δίνουν οι γιατροί προγεστερονη για να ενισχύσουν την εγκυμοσύνη. Εμείς και από εξωσωματικη είμαστε και τα χρονάκια μας τα έχουμε. Η οιστραδιολη σου πόσο είναι?

Επειδή πάντως ακολουθεί αργία και σκ εγω θα έπαιρνα απόψε ενα τηλέφωνο τον γιατρό και οχι τη μαία και θα επεμενα να κάνω λεντοτζεστ δήθεν μου ότι διάβασες οτι βοηθάει στον πόνο και στην αιμορραγία. Και να σου πω και κάτι? Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι εχεις παραπάνω από 1 που σημαίνει ότι χρειάζεται παραπάνω στηριξη.  Συγγνώμη αν στα λέω έτσι και ενδεχομένως σε προβληματιζω,  αλλά νομίζω ότι πρέπει να επιμείνεις.

Σιγά μη πρεξηγηθεις!  εδω συμπασχουμε ολες κ θελουμε  απλα να βοηθησουμε γιατι τα εχουμε περασει!! Δεν εχουμε αλλο λογο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Σιγά μη πρεξηγηθεις!  εδω συμπασχουμε ολες κ θελουμε  απλα να βοηθησουμε γιατι τα εχουμε περασει!! Δεν εχουμε αλλο λογο! 

Γεια σας κορίτσια. Γράφω για πρώτη φορά. Την προηγούμενη Παρασκευή έκανα έμβρυομεταφορά 2 εμβρύων 5η μέρας. Είναι η τρίτη προσπάθεια. Κατεψυγμένα. Τη δεύτερη μέρα στη τουαλέτα είδα ελάχιστο καφέ σαν βλέννα στο σκούπισμα κ ένα μικρό στρογγυλό πηχτό αίμα. Δεν ξέρω τι ήταν αυτό κ αν θα μπορούσε να ήταν το ένα απ' τα δύο έμβρυα. Από τότε τπτ. Στην αρχή είχα λίγο πονακια μέχρι Τετάρτη μέρα τώρα ούτε κ αυτά. Κανένα σύμπτωμα. Το άσχημο είναι ότι από χτες είμαι κ με άσχημο συνάχι κ φοβάμαι που μπορεί να εξελιχθεί αφού δε μπορώ να πιω τπτ. Είχε κάποια από σας παρόμοια κατάσταση? Έχω αγχωθει αρκετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα είμαι χαρούμενη αλλά συγκράτημενη ακόμα....έκανα χοριακη σήμερα ήταν να πάω αύριο αλλά είναι όλα κλειστά... Θα πάω την Δευτέρα ξανά γτ εκεί που πηγα σήμερα το σκ είναι κλειστά..έκανα χοριακη και είναι 32.76 τι λέτε είναι καλή η τιμή;να ελπίζω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...