Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tselek είπε:

Μακάρι! Αλήθεια… για όλες μας το εύχομαι, είτε προσπαθούμε εκει είτε οπουδήποτε αλλου..

Και εγώ μετά από παρότρυνση της γυναικολόγου μου απευθύνθηκα εκει αν και από αξιολογήσεις και κριτικές είναι πολύ φτωχό σε σύγκριση με το πιο φημισμένο κέντρο της Καλαμαριάς! Με ένα γρήγορο research υπάρχουν θετικές αξιολογησεις από δικούς τους, που εργάζονται εκει! Δεν μου πολυαρεσε για να είμαι ειλικρινής.. 

Οπως και να ´χει, θα την κανω την προσπάθειά μου εκει αφού ξεκίνησα και μετά ίσως απευθυνθώ και αλλου! 
Τι καλά μωρέ να πετυχαίναμε η μια την άλλη;! Μας εύχομαι να είναι η πρώτη και η τελευταία ταλαιπωρία που θα υποστούμε! Όλες μας ♥️

Ναι καταλαβα τι λες, γιατι και εγω στην αρχη ειχα σκαλωσει σ αυτο γι αυτο μπηκα λιγο στη διαδικασια των βιογραφικων να δω για μια μινι συγκριση τυπικα βεβαια γιατι και αυτο δεν λεει κατι... Οπως και εσυ ετσι και εγω παω ξεκαθαρα για τον γιατρο μου που επεμενε και ειναι οντως εμπιστοσυνης . . Τι να πω μακαρι να πανε ολα καλα γιατι δεν παιζει μονο το κεντρο ρολο , απλα παιζει και αυτο... Ειναι τοσα πολλοι οι παραγοντες.. και οι κριτικες καμια φορα ειναι τοσο υποκειμενικες και επηρεαζονται απο γεγονοτα που μπορει να μην ειναι και αντικειμενικα. Εχει τυχει πολλες φορες να δω κριτικες για καποιο προιον που το πατωνουν κι ομως για μενα ειναι το καλυτερο και μου ταιριαζει γαντι...  ας ευχηθουμε για το καλυτερο γιατι μονο αυτο μπορουμε να κανουμε... Μπορει και να ειδωθουμε , αλλα δεν θα γνωριζομαστε...🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Το σπερμα είναι μέτριο! Την πρώτη φορά όμως θεωρούνταν καλό και πάλι μέτρια εμβρυα είχαμε! Τώρα είναι μέτριο, παίρνει θεραπεία και κάναμε και picsi. Σήμερα που την ρώτησα τι μπορεί να φταίει μου είπε ότι απ ότι φαίνεται είναι συνδυασμός και των δυο. Δηλαδή, ναι μεν από την Τρίτη μέρα ως την βλαστοκύστη παίζει μεγάλο ρόλο το σπερμα κ εκεί έχουμε απώλειες αλλά και οι διαιρέσεις που είχαν από την αρχη ήταν κ αυτές μέτριες (πράγμα που οφείλεται στα ωάρια). Γενικά ένα μπάχαλο! Πάντως ελπίζω να γίνει ένα μεγάλο θαύμα και να μη χρειαστεί να πάω να δω το ωάριο του επόμενου μήνα! Ακόμα κ έτσι σκατα όπως νιώθω σήμερα, η ελπίδα υπάρχει! 

Συνδυασμος οκ αλλα απορω για τα δικα σου εστω,μικρή κοπελα..αλλα τελικα ειναι πολυ παραγοντες.διατροφη που λεει κ η τροια αγχος γονιδια..Εγώ ειπα να πάρεις κ το φυσικο του μηνα απλα για να βλεπατε τι ποιοτητα βλαστοκυστη θα εφτανε..αν θελατε να εχετε κ άλλα «καβα»Αν αποφασίσατε να κανετε ετ με το καλό να πανε ολα κοριτσι μου και ολα γινονΤαι να το θυμασαι!! Πιστεψε στα εμβρυακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ πήγα εχθές στο γιατρό του πεδυ να πάρω παραπεμπτικό για υστεροσαλπιγγογραφια και ορμονικές το πρόβλημα όμως είναι ότι το παραπεμπτικό για ιδιωτικούς φορείς λήγει 12/4 και για δημόσια 17/5 εγώ περιμένω την επόμενη περίοδο 14/4 οπότε είπα να δω μήπως προλαβαίνω να την κάνω σε αυτον τον κύκλο στο Ιασώ δεν έβγαλα άκρη προσπαθούσαν να με συνδέσουν με το ακτινολογικό αλλά δεν το σήκωνε κάνεις στο Ρέα δεν το δέχονται μόνο στο λητω μου είπαν ότι δέχονται το παραπεμπτικό αλλά είναι συν 100 ευρώ η αμοιβή του γιατρού συν το σκιαγραφικό που πρέπει να το πάρω εγώ τωρα τι καλύπτει το παραπεμπτικό αφού γιατρό και φάρμακο θα τα πληρώσω εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα... Θα βάλω τον άντρα μου να πάρει το πρωί στο Αλεξανδρας και στο Έλενα να δούμε μήπως βρούμε κανένα ραντεβού αλλιώς θα πάρω στο λητω να δω αν έχει ραντεβού για την άλλη εβδομάδα και αν δεν έχει θα το κάνω χωρίς παραπεμπτικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ πήγα εχθές στο γιατρό του πεδυ να πάρω παραπεμπτικό για υστεροσαλπιγγογραφια και ορμονικές το πρόβλημα όμως είναι ότι το παραπεμπτικό για ιδιωτικούς φορείς λήγει 12/4 και για δημόσια 17/5 εγώ περιμένω την επόμενη περίοδο 14/4 οπότε είπα να δω μήπως προλαβαίνω να την κάνω σε αυτον τον κύκλο στο Ιασώ δεν έβγαλα άκρη προσπαθούσαν να με συνδέσουν με το ακτινολογικό αλλά δεν το σήκωνε κάνεις στο Ρέα δεν το δέχονται μόνο στο λητω μου είπαν ότι δέχονται το παραπεμπτικό αλλά είναι συν 100 ευρώ η αμοιβή του γιατρού συν το σκιαγραφικό που πρέπει να το πάρω εγώ τωρα τι καλύπτει το παραπεμπτικό αφού γιατρό και φάρμακο θα τα πληρώσω εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα... Θα βάλω τον άντρα μου να πάρει το πρωί στο Αλεξανδρας και στο Έλενα να δούμε μήπως βρούμε κανένα ραντεβού αλλιώς θα πάρω στο λητω να δω αν έχει ραντεβού για την άλλη εβδομάδα και αν δεν έχει θα το κάνω χωρίς παραπεμπτικό

Καλησπερα

Εγώ είχα βρει άμεσα (εντός 2 ημερών) σε διαγνωστικό στο πειραια

Απεικονιστικη Χαλ... ης  ψάξε αν θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Συνδυασμος οκ αλλα απορω για τα δικα σου εστω,μικρή κοπελα..αλλα τελικα ειναι πολυ παραγοντες.διατροφη που λεει κ η τροια αγχος γονιδια..Εγώ ειπα να πάρεις κ το φυσικο του μηνα απλα για να βλεπατε τι ποιοτητα βλαστοκυστη θα εφτανε..αν θελατε να εχετε κ άλλα «καβα»Αν αποφασίσατε να κανετε ετ με το καλό να πανε ολα κοριτσι μου και ολα γινονΤαι να το θυμασαι!! Πιστεψε στα εμβρυακια!!!

Καλέ κάναμε ετ σήμερα! Γι αυτό είπα να μη χρειαστεί! Αλλιώς αν μη κακό δεν πάνε καλά τα πράγματα εννοείται το σκέφτηκα κ εγώ για το ωάριο του μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ πήγα εχθές στο γιατρό του πεδυ να πάρω παραπεμπτικό για υστεροσαλπιγγογραφια και ορμονικές το πρόβλημα όμως είναι ότι το παραπεμπτικό για ιδιωτικούς φορείς λήγει 12/4 και για δημόσια 17/5 εγώ περιμένω την επόμενη περίοδο 14/4 οπότε είπα να δω μήπως προλαβαίνω να την κάνω σε αυτον τον κύκλο στο Ιασώ δεν έβγαλα άκρη προσπαθούσαν να με συνδέσουν με το ακτινολογικό αλλά δεν το σήκωνε κάνεις στο Ρέα δεν το δέχονται μόνο στο λητω μου είπαν ότι δέχονται το παραπεμπτικό αλλά είναι συν 100 ευρώ η αμοιβή του γιατρού συν το σκιαγραφικό που πρέπει να το πάρω εγώ τωρα τι καλύπτει το παραπεμπτικό αφού γιατρό και φάρμακο θα τα πληρώσω εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα... Θα βάλω τον άντρα μου να πάρει το πρωί στο Αλεξανδρας και στο Έλενα να δούμε μήπως βρούμε κανένα ραντεβού αλλιώς θα πάρω στο λητω να δω αν έχει ραντεβού για την άλλη εβδομάδα και αν δεν έχει θα το κάνω χωρίς παραπεμπτικό

Καλησπέρα! Η υστεροσαλπιγγογραφια πρέπει να γίνει μέχρι τη 12η ημέρα του κυκλου για να μην υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης.. εσύ σε ποια μέρα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Πηρες αρκετες μερες μεριοφερτ σαν διεγερση κανονικη μου φαινεται απλα με μικρη δοση κ φαρμακα…τι να πω…θα δω κ εγω τι θα μου πουν οταν ερθει η ωρα!! Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!

Αν σκεφτείς ότι σε όλες τις διεγέρσεις πάω με 300 μονάδες συν αγωνιστές ,ανταγωνιστές κλπ για μενα αυτός είναι τροποποιημένος βασιζόμενος στο δικό μου ορμονικό προφίλ ,ιστορικό και ηλικία φαντάζομαι. 
Σε σένα προφανώς κρίνει ο γιατρός ότι αυτό που σου προτείνει είναι το καλύτερο.

Στην δίκη σου περίπτωση το μόνο που θα με άγχωνε θα ήταν ο προεμφυτευτικος θα ήθελα δηλαδή αρκετά έμβρυα.

Αφου έχεις ωάρια κατάψυξη γιατί δεν ξεκινάς να γονιμοποιήσεις  αυτά να δεις ποσά θα μείνουν εν τελει βλαστοκυστες κ μετά αποφασίζεται αν πάτε σε κανονική διέγερση ή τροποποιημένο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εφόσον κανεις τεχνητό κύκλο είναι εντάξει το ενδομήτριο για αυτή τη μέρα.. δεν έχει σημασία αν είναι 11η ή 14η όταν είναι τεχνητός ο κύκλος.. Όσο πάρει μέχρι να μεγαλώσει το ενδομήτριο.. εγώ σε εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο (που ξεκινάς παρακολούθηση 8η μέρα, σου δίνει ovitrel για ωορρηξία και μετά μετράς τις μέρες ανάλογα με το πόσο ημερών έμβρυο έχεις, έκανα) έκανα  Ετ την 16η  μέρα και σε ετ σε τεχνητό κύκλο επειδή αργούσε να μεγαλώσει το ενδομήτριο έφτασα να κάνω ετ 25η μέρα! Από όπου έχω τον 2ο γιο μου ενός μηνός! Όποτε πιστεύω όλα καλά είναι, δες τι θα σου πει και ο γιατρος σου.. 

Έλα ρε λισακι γεννησες; να σου ζήσει. Γερός και τυχερός να είναι και ο μεγάλος πλέον αδελφός να τον απολαύσει στα φιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Tselek είπε:

Κορίτσια, μετά από την επικοινωνία με τον γιατρό, συμβουλεύομαι εσάς που παίζει να ξέρετε περισσότερα και από τους ίδιους πλέον 😜 Αδιαθέτησα το πρωί, μίλησα με τον εξωσωματικό και λόγω της κατάστασής μου (ΠΩΑ), μου πρότεινε να πάμε σε τροποποιημένο φυσικό τελικά και να παιρνω από την Παρασκευή μέχρι και τη Δευτέρα, πρωί βράδυ από 1 χάπι κλομιφαινης και την Τρίτη να με δει.
Καθότι άσχετη και πρωτάρα, πώς σας ακούγονται αυτές οι οδηγίες; Έχουν παρενέργειες αυτά τα χάπια; 

Εμένα δεν είχαν καμία παρενέργεια

Αν διαβάσεις τις οδηγίες θα πέσεις να πεθάνεις βέβαια όπως με όλα τα φάρμακα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορια

Λογικα θα σου προσθέσει ενέσεις (χαμηλή δόση) μετά την Δευτέρα όποτε καλό είναι να ρωτήσεις να τις έχεις γιατί δεν τις βρίσκεις κ άμεσα εκτός αν τις έχεις ηδη

Καλη επιτυχία ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Το σπερμα είναι μέτριο! Την πρώτη φορά όμως θεωρούνταν καλό και πάλι μέτρια εμβρυα είχαμε! Τώρα είναι μέτριο, παίρνει θεραπεία και κάναμε και picsi. Σήμερα που την ρώτησα τι μπορεί να φταίει μου είπε ότι απ ότι φαίνεται είναι συνδυασμός και των δυο. Δηλαδή, ναι μεν από την Τρίτη μέρα ως την βλαστοκύστη παίζει μεγάλο ρόλο το σπερμα κ εκεί έχουμε απώλειες αλλά και οι διαιρέσεις που είχαν από την αρχη ήταν κ αυτές μέτριες (πράγμα που οφείλεται στα ωάρια). Γενικά ένα μπάχαλο! Πάντως ελπίζω να γίνει ένα μεγάλο θαύμα και να μη χρειαστεί να πάω να δω το ωάριο του επόμενου μήνα! Ακόμα κ έτσι σκατα όπως νιώθω σήμερα, η ελπίδα υπάρχει! 

Χωρίς Ελπίδα δεν πάμε πουθενά 😍

Να σου στείλω και την @Παρασκευαιδουσπιτι με τα παντοφλακια της;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Το σπερμα είναι μέτριο! Την πρώτη φορά όμως θεωρούνταν καλό και πάλι μέτρια εμβρυα είχαμε! Τώρα είναι μέτριο, παίρνει θεραπεία και κάναμε και picsi. Σήμερα που την ρώτησα τι μπορεί να φταίει μου είπε ότι απ ότι φαίνεται είναι συνδυασμός και των δυο. Δηλαδή, ναι μεν από την Τρίτη μέρα ως την βλαστοκύστη παίζει μεγάλο ρόλο το σπερμα κ εκεί έχουμε απώλειες αλλά και οι διαιρέσεις που είχαν από την αρχη ήταν κ αυτές μέτριες (πράγμα που οφείλεται στα ωάρια). Γενικά ένα μπάχαλο! Πάντως ελπίζω να γίνει ένα μεγάλο θαύμα και να μη χρειαστεί να πάω να δω το ωάριο του επόμενου μήνα! Ακόμα κ έτσι σκατα όπως νιώθω σήμερα, η ελπίδα υπάρχει! 

Κανόνισε υπάρχω... και όπως είπε η @BlackCat θα φέρω και τα παντοφλακια . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Χωρίς Ελπίδα δεν πάμε πουθενά 😍

Να σου στείλω και την @Παρασκευαιδουσπιτι με τα παντοφλακια της;;

https://www.instagram.com/p/CbcxgMwsOOv/?utm_medium=copy_link

Δεν φταίω εγώ η ομάδα μας φταίει 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ανταγωνιστές ποτε ξεκιναμε; δεν θυμάμαι καθόλου 

Εγώ 7η-10η έκανα με ωοληψια την 12η.

Στον προηγούμενο γιατρό βεβαια αυτό αλλά νομίζω κάπως έτσι πάει.

Στον Σφακ τώρα τον Σεπτερβριο πήγα με αγωνιστές (Avercap) όχι ανταγωνιστές και έπαιρνα ταυτόχρονα Avercap+meriofert

Τωρα που τα γράφω έχω δοκιμάσει πολλά σχήματα τελικά…🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καλησπερα

Εγώ είχα βρει άμεσα (εντός 2 ημερών) σε διαγνωστικό στο πειραια

Απεικονιστικη Χαλ... ης  ψάξε αν θες

Ναι το έχω βρει μέσω doctoranytime αλλά επειδή τα διαγνωστικά δεν δέχονται το παραπεμπτικό είπα να πάρω σε νοσοκομείο αλλά μάλλον εκεί θα καταληξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

https://www.instagram.com/p/CbcxgMwsOOv/?utm_medium=copy_link

Δεν φταίω εγώ η ομάδα μας φταίει 😉

♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα! Η υστεροσαλπιγγογραφια πρέπει να γίνει μέχρι τη 12η ημέρα του κυκλου για να μην υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης.. εσύ σε ποια μέρα είσαι?

Εγώ ήξερα 7 με 11 και συγκεκριμένα πριν την ωορρηξία οπότε από τη στιγμή που εγώ έχω συνήθως θετικό ωορρηξίας 12 μέρα δεν πρέπει να γίνει νωρίτερα; 31 του μήνα θα είμαι στην 12 μέρα μπορώ να την κάνω και τότε;; αν δεν βρω σε δημοσιο για Απρίλιο...Αχ πες μου ναι που θα έχω πληρωθεί κι ολας και δεν θα χρειαστεί να πάρω δανεικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι το έχω βρει μέσω doctoranytime αλλά επειδή τα διαγνωστικά δεν δέχονται το παραπεμπτικό είπα να πάρω σε νοσοκομείο αλλά μάλλον εκεί θα καταληξω

Κοίτα και  εγώ νοσοκομείο έψαχνα αλλά λόγω του ότι ήμουν 11η μέρα του κύκλου όταν μου την έγραψαν και δεν ήθελα να πάω στον επόμενο, ήταν το μόνο κέντρο που μου την έκαναν άμεσα. 

Είχα κάνει και στο ιασω παλθοτερα

Έμεινα ικανοποιημενη περισσότερο από το διαγνωστικό ως προς τα μηχανήματα, ο γιατρός είπε ότι είδε ευκρίνεια, αλλά και από το κέντρο που με έχωσε τελευταία στιγμή σε ραντεβού. 

Αποτελέσματα όμως παίρνεις μετά από 6 ώρες εγώ την έκανα τον Ιουλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Χωρίς Ελπίδα δεν πάμε πουθενά 😍

Να σου στείλω και την @Παρασκευαιδουσπιτι με τα παντοφλακια της;;

Ναι ναι την χρειάζομαι!! Να με βάλει στη θέση μου!! Και να της ευχηθώ κ εγώ πολύ πολύ καλή επιτυχία!! Καλή αρχη με τσαμπουκά @Παρασκευαιδου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Χωρίς Ελπίδα δεν πάμε πουθενά 😍

Να σου στείλω και την @Παρασκευαιδουσπιτι με τα παντοφλακια της;;

Μεγάλη κουβέντα αυτή…. Η ΕΛΠΙΔΑ πεθαίνει τελευταία… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

https://www.instagram.com/p/CbcxgMwsOOv/?utm_medium=copy_link

Δεν φταίω εγώ η ομάδα μας φταίει 😉

❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Κοίτα και  εγώ νοσοκομείο έψαχνα αλλά λόγω του ότι ήμουν 11η μέρα του κύκλου όταν μου την έγραψαν και δεν ήθελα να πάω στον επόμενο, ήταν το μόνο κέντρο που μου την έκαναν άμεσα. 

Είχα κάνει και στο ιασω παλθοτερα

Έμεινα ικανοποιημενη περισσότερο από το διαγνωστικό ως προς τα μηχανήματα, ο γιατρός είπε ότι είδε ευκρίνεια, αλλά και από το κέντρο που με έχωσε τελευταία στιγμή σε ραντεβού. 

Αποτελέσματα όμως παίρνεις μετά από 6 ώρες εγώ την έκανα τον Ιουλιο

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο μέσα στην τιμή ήταν και η αμοιβή του ακτινολόγο και το σκιαγραφικό ή αυτά είναι έξτρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ ήξερα 7 με 11 και συγκεκριμένα πριν την ωορρηξία οπότε από τη στιγμή που εγώ έχω συνήθως θετικό ωορρηξίας 12 μέρα δεν πρέπει να γίνει νωρίτερα; 31 του μήνα θα είμαι στην 12 μέρα μπορώ να την κάνω και τότε;; αν δεν βρω σε δημοσιο για Απρίλιο...Αχ πες μου ναι που θα έχω πληρωθεί κι ολας και δεν θα χρειαστεί να πάρω δανεικα

Εμένα το χαρτί που μ είχε δώσει ο γιατρός μου γράφει 8η-12η.. Το κοίταξα τώρα για να βεβαιωθώ. νομίζω πως το θέμα είναι να προσέξετε τις επαφές σας εκείνες τις ημέρες έτσι ώστε σίγουρα να μην υπάρχει εγκυμοσύνη, αφού 12η ημέρα έχεις ωορρηξία.. Έτσι το σκέφτομαι.. αν θες ρώτα και τον γιατρό σου μιας και σε βολεύει και η ημερομηνία να είσαι σίγουρη. 

Επίσης, πολλοί γιατροί συστήνουν να έχετε επαφές με προφυλάξεις μετά την εξέταση για να μην υπαρξει εγκυμοσύνη εκεινο το μήνα, λόγω της ακτινοβολίας. Ρώτησε το και αυτό να είσαι σίγουρη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Μεγάλη κουβέντα αυτή…. Η ΕΛΠΙΔΑ πεθαίνει τελευταία… 

♥️♥️♥️♥️+♥️♥️
μωρο μωρό μωρό μωρό + μαμα μπαμπάς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Καλέ κάναμε ετ σήμερα! Γι αυτό είπα να μη χρειαστεί! Αλλιώς αν μη κακό δεν πάνε καλά τα πράγματα εννοείται το σκέφτηκα κ εγώ για το ωάριο του μήνα!

Α Ενταξει κοριτσακι μου δε το καταλαβα γιατι διαβασα γρηγορα με συγχωρείς! Νομιζα θα κανατε αργοτερα !Ολα να πανε τελεια μεσα απο τη καρδια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...