Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Ααα Την γλυκούλα, το ζουζουνακι μωλε😍😍😍😍😍😍!!!!!!!!!! Να χει μια ευτυχισμένη ζωή!!!!!!!!!!!! Είμαστε καλα παιδάκια, άδικα μας παρεξηγούν όταν ακουν σκορπιό.... 😅😍

Μα πολύ άδικα όμως! Τα καλύτερα παιδιά είμαστε! 😂 εγώ είμαι στο τέλος! 20/11!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, καλησπέρα!!

Θα σας κουράσω για ακόμα μια φορά με το θέμα της ovitrelle.. άνοιξα και αντίστοιχο θέμα σχετικά.. αν και δεν πιεζομαστε χρονικά μιλώντας για άμεσα.. αλλά δε ξέρω κιόλας πως θα μπορούσαμε να βρούμε 5 ovitrelle στη παλιά μορφή της πένας που χρειαζόμαστε σε δύο εβδομάδες περίπου..

Όποια μπορεί να βοηθήσει με τον όποιο τρόπο θα ήμουν ευγνώμων..! 

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τις τελευταίες σελίδες που γράψατε.. και είδα και κάποιο tag που δε μπόρεσα να απαντήσω ακόμα.. ειλικρινά συγχωρατε με.. πιεζομαι πάρα πολύ τελευταία..

Σας φιλώ όλες και μια μια ξεχωριστά!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Εγώ έκανα ετ 9/3! (Εμβρυα 3ων ημερών κι εγώ) 13/3 είχα πολύ εντονους πόνους περιόδου! 16/3 κανω τεστ κ ειναι αρνητικο! 18/3 ειδα κοκκινοροζ αιμα στο σκουπισμα! Και σήμερα ροζ στο σκουπισμα! Για πόνους περιόδου καποια μικρα πονακια αλλα μου ειπε η μαια να πινω μπουσκοπαν καθε 6 ωρες για να αποφυγω τις συσπασεις της μητρας! Αυριο πρωι θα κανω αλλο ενα τεστ μαλλον κ Δευτερα χοριακη! Με εχει φοβισει το αιμα η αληθεια ειναι αλλα ειναι μονο στο σκουπισμα! Εύχομαι να ναι οι χοριακες μας τέλειες!!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ελα βρε πουλακι μου αφου δεν ειναι αιμα ολα οκ να σου πω το ειπες στο γιατρο; Μηπως σου αυξησει τα utro? Εχεις κανει εξεταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα!!

Θα σας κουράσω για ακόμα μια φορά με το θέμα της ovitrelle.. άνοιξα και αντίστοιχο θέμα σχετικά.. αν και δεν πιεζομαστε χρονικά μιλώντας για άμεσα.. αλλά δε ξέρω κιόλας πως θα μπορούσαμε να βρούμε 5 ovitrelle στη παλιά μορφή της πένας που χρειαζόμαστε σε δύο εβδομάδες περίπου..

Όποια μπορεί να βοηθήσει με τον όποιο τρόπο θα ήμουν ευγνώμων..! 

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τις τελευταίες σελίδες που γράψατε.. και είδα και κάποιο tag που δε μπόρεσα να απαντήσω ακόμα.. ειλικρινά συγχωρατε με.. πιεζομαι πάρα πολύ τελευταία..

Σας φιλώ όλες και μια μια ξεχωριστά!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Αγαπη εγω εχθες αγορα απο τον Ταλαρουγκα στο Ψυχικο, δυστυχως δεν πηρα την πενα αλλα με ρωτησε θες την παλια την πενα η την ενεση του λεω την ενεση αλλα σιγουρα ειχε 100%την πενα ovitrelle

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α βέβαια! Υπερτροφη για τη γονιμότητα. Και μόνο το σχήμα του παραπέμπει σε μήτρα. Βοηθά στην παχυνση του ενδομητριου και στην εμφύτευση του εμβρύου. Αυτά τα διάβασα σε διάφορα άρθρα, όχι μόνο σε ένα. Αλλά πέρα από αυτά έχει απίστευτα οφέλη για τον οργανισμο και επίσης τρελαίνομαι να τα τρώω. Ξεκίνα τα αβοκάντο!!!

 Το έχω ακούσει κι εγώ για το αβοκάντο αλλά δεν μπορώ να τκ φάω έχει απαίσια γευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ελα βρε πουλακι μου αφου δεν ειναι αιμα ολα οκ να σου πω το ειπες στο γιατρο; Μηπως σου αυξησει τα utro? Εχεις κανει εξεταση;

Μιλησα απο χτες κ μου τα αυξησε ενα χαπι των 200 παραπάνω κ μπουσκοπαν για τις συσπασεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ίδια ημερομηνία βρε φίλη:-) παλιά δεν ήξερα κανέναν να έχει γεννεθλια Νοέμβριο και από τότε που γεννησα συνέχεια.. εσύ, ο συνάδελφος μου ακριβώς 9.11 αφού του λέω πάψε (το όνομα του γιου μου ) ναι γελάει χαχααχχα και της συνάδελφου μου ο γιος έχει 11.09 γίνεται χαμός τον Νοέμβριο πλέον ποιος θα πάρει άδεια εκείνη την εβδομάδα  χαχαχαχ

Εντάξει, φοβερό............!!!!!!!!!

Σε περικύκλωσαν οι σκορπιοί Χεχεχε... 😅😂🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

 Το έχω ακούσει κι εγώ για το αβοκάντο αλλά δεν μπορώ να τκ φάω έχει απαίσια γευση

@LacostakiΔεν είσαι η μόνη και εγω σκέτο με το κουτάλι οσο ώριμο και να είναι δεν το μπορω. Αλλα φτιάχνω smoothies με διαφορά μέσα και έτσι μια χαρά 🥑🥝🍍🍌🍍🍊🥤. Ρε κορίτσια πείτε και αλλες ιδέες πως μπορούμε να το φάμε.... 

@twinkletwinlkle😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Μα πολύ άδικα όμως! Τα καλύτερα παιδιά είμαστε! 😂 εγώ είμαι στο τέλος! 20/11!

@nikol88Τα καλυτεροτερα παιδιά.... 😅😂

Καλοί φίλοι, πιστοί σύντροφοι, ερωτικό ζώδιο.... Φωτιά 😂 μα ποσα καλα και θετικά μπορούμε να λέμε;;; αμέτρητα .... 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα!!

Θα σας κουράσω για ακόμα μια φορά με το θέμα της ovitrelle.. άνοιξα και αντίστοιχο θέμα σχετικά.. αν και δεν πιεζομαστε χρονικά μιλώντας για άμεσα.. αλλά δε ξέρω κιόλας πως θα μπορούσαμε να βρούμε 5 ovitrelle στη παλιά μορφή της πένας που χρειαζόμαστε σε δύο εβδομάδες περίπου..

Όποια μπορεί να βοηθήσει με τον όποιο τρόπο θα ήμουν ευγνώμων..! 

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τις τελευταίες σελίδες που γράψατε.. και είδα και κάποιο tag που δε μπόρεσα να απαντήσω ακόμα.. ειλικρινά συγχωρατε με.. πιεζομαι πάρα πολύ τελευταία..

Σας φιλώ όλες και μια μια ξεχωριστά!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Δεν υπάρχει η παλιά πλέον είναι προγεμισμενη ένεση δεν έχει κάποια διαφορά με την πενα όσες μονάδες είχε η πενα έχει κι ένεση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Δεν υπάρχει η παλιά πλέον είναι προγεμισμενη ένεση δεν έχει κάποια διαφορά με την πενα όσες μονάδες είχε η πενα έχει κι ένεση 

Έχεις δικιο είναι το ίδιο αλλα το κορίτσι χρειάζεται την παλια την έχει ξανα ψάξει γιατι αν θυμάμαι την χρειάζεται για άντρα. Την ένεση αυτη την κάνουν και άντρες και μπορεί να χρειαστεί συγκεκριμένες μονάδες απο την ένεση και οχι να κάνει ολη την ένεση. Κάτι τέτοιο... Μακάρι να βρει... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@nikol88Τα καλυτεροτερα παιδιά.... 😅😂

Καλοί φίλοι, πιστοί σύντροφοι, ερωτικό ζώδιο.... Φωτιά 😂 μα ποσα καλα και θετικά μπορούμε να λέμε;;; αμέτρητα .... 😂😂😂

Να τα λέμε εμείς γιατί δεν τα λέει κανένας άλλος 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Έχεις δικιο είναι το ίδιο αλλα το κορίτσι χρειάζεται την παλια την έχει ξανα ψάξει γιατι αν θυμάμαι την χρειάζεται για άντρα. Την ένεση αυτη την κάνουν και άντρες και μπορεί να χρειαστεί συγκεκριμένες μονάδες απο την ένεση και οχι να κάνει ολη την ένεση. Κάτι τέτοιο... Μακάρι να βρει... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Αυτό θα το κρίνει μια μάνα σκορπιούς χαχαχαχα το τραβάω... αχ θα πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα!!

Θα σας κουράσω για ακόμα μια φορά με το θέμα της ovitrelle.. άνοιξα και αντίστοιχο θέμα σχετικά.. αν και δεν πιεζομαστε χρονικά μιλώντας για άμεσα.. αλλά δε ξέρω κιόλας πως θα μπορούσαμε να βρούμε 5 ovitrelle στη παλιά μορφή της πένας που χρειαζόμαστε σε δύο εβδομάδες περίπου..

Όποια μπορεί να βοηθήσει με τον όποιο τρόπο θα ήμουν ευγνώμων..! 

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τις τελευταίες σελίδες που γράψατε.. και είδα και κάποιο tag που δε μπόρεσα να απαντήσω ακόμα.. ειλικρινά συγχωρατε με.. πιεζομαι πάρα πολύ τελευταία..

Σας φιλώ όλες και μια μια ξεχωριστά!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Αγαπη δεν είναι αυτή η πράσινη ε; να ρωτήσω δεν ταιριάζει στην πενα; να σας το βγάλω φωτο να δείτε πως είναι μεσα; διαθέσιμο έχω μόνο την πενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα!!

Θα σας κουράσω για ακόμα μια φορά με το θέμα της ovitrelle.. άνοιξα και αντίστοιχο θέμα σχετικά.. αν και δεν πιεζομαστε χρονικά μιλώντας για άμεσα.. αλλά δε ξέρω κιόλας πως θα μπορούσαμε να βρούμε 5 ovitrelle στη παλιά μορφή της πένας που χρειαζόμαστε σε δύο εβδομάδες περίπου..

Όποια μπορεί να βοηθήσει με τον όποιο τρόπο θα ήμουν ευγνώμων..! 

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τις τελευταίες σελίδες που γράψατε.. και είδα και κάποιο tag που δε μπόρεσα να απαντήσω ακόμα.. ειλικρινά συγχωρατε με.. πιεζομαι πάρα πολύ τελευταία..

Σας φιλώ όλες και μια μια ξεχωριστά!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Μου ήρθε μια ιδέα. Να την παραγγείλουμε από Γερμανία;  λογικά θα χρειαστούμε τη συνταγή στα αγγλικά.  Εσείς πληρώνεται μόνοι σας τις ενεσεις; αν ναι τότε θα γίνεται αυτό με τα αγγλικά αλλιώς δεν ξέρω.  

Ίσως να σου λέω χαζα αλλά προσπαθώ να σκεφτώ να βρούμε κάτι να σε βοηθήσει.  

Και εδώ που ψάχνω δεν έχει pen μόνο αυτή στα 250μm 

Screenshot_20220319-215911_Chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@LacostakiΔεν είσαι η μόνη και εγω σκέτο με το κουτάλι οσο ώριμο και να είναι δεν το μπορω. Αλλα φτιάχνω smoothies με διαφορά μέσα και έτσι μια χαρά 🥑🥝🍍🍌🍍🍊🥤. Ρε κορίτσια πείτε και αλλες ιδέες πως μπορούμε να το φάμε.... 

@twinkletwinlkle😁

Μμμ σωθηκες τώρα...περιμένεις από εμένα συνταγές... εγω παιδί μου είμαι ακαματα. Το τρώω με βραστό αυγό. Προχθές το έφαγα με άγριο ρυζι, φασολάκια μαυροματικα, τόνο Αλοννήσου και αβοκαντο όλα μαζι σαν σαλάτα. Λαδάκι, λεμονάκι, πιπερακι...εξαιρετικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Έχεις δικιο είναι το ίδιο αλλα το κορίτσι χρειάζεται την παλια την έχει ξανα ψάξει γιατι αν θυμάμαι την χρειάζεται για άντρα. Την ένεση αυτη την κάνουν και άντρες και μπορεί να χρειαστεί συγκεκριμένες μονάδες απο την ένεση και οχι να κάνει ολη την ένεση. Κάτι τέτοιο... Μακάρι να βρει... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Μα και η πενα μια μονάδα έχει 250 δεν έχει άλλη όπως η gonal που βάζεις τις μονάδες! Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μμμ σωθηκες τώρα...περιμένεις από εμένα συνταγές... εγω παιδί μου είμαι ακαματα. Το τρώω με βραστό αυγό. Προχθές το έφαγα με άγριο ρυζι, φασολάκια μαυροματικα, τόνο Αλοννήσου και αβοκαντο όλα μαζι σαν σαλάτα. Λαδάκι, λεμονάκι, πιπερακι...εξαιρετικό!!!

Μαθρ την πιο απλή φρουτοκρεμα σύντομα θα φτιάχνεις:-) αβοκάντο μπανάνα 😋😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μμμ σωθηκες τώρα...περιμένεις από εμένα συνταγές... εγω παιδί μου είμαι ακαματα. Το τρώω με βραστό αυγό. Προχθές το έφαγα με άγριο ρυζι, φασολάκια μαυροματικα, τόνο Αλοννήσου και αβοκαντο όλα μαζι σαν σαλάτα. Λαδάκι, λεμονάκι, πιπερακι...εξαιρετικό!!!

Κλαίω με το ακαματα😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Κάνε μαθήματα μαγειρικής... Τι θα τρώει το παιδι; μονο αβοκάντο και γαλα; 😂σε πειράζω 😘

Τόνο Αλοννήσου δεν ξέρω αν θα βρω, αλλα όντως έχει ενδιαφέρον ο συνδυασμός σου.... I like it.... 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτό θα το κρίνει μια μάνα σκορπιούς χαχαχαχα το τραβάω... αχ θα πω 

Αχ μανούλα..... Ευτυχώς πέρασε ο μήνας για να βγει σκορπιός και το δεύτερο 🤯🤯🤯🤯😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Να τα λέμε εμείς γιατί δεν τα λέει κανένας άλλος 😂😂

Ετσι έτσι!!!!!!!!!!!!! 

Μας αδικούν...... 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μαθρ την πιο απλή φρουτοκρεμα σύντομα θα φτιάχνεις:-) αβοκάντο μπανάνα 😋😋😋

Μωρε ας γεννηθεί αυτό το παιδί και γουακαμολε θα του κάνω!!!

Ήρθε η ακατανομαστη ε? Πάμε βουρ για χριστουγενννιατικη μπεμπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Κλαίω με το ακαματα😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Κάνε μαθήματα μαγειρικής... Τι θα τρώει το παιδι; μονο αβοκάντο και γαλα; 😂σε πειράζω 😘

Τόνο Αλοννήσου δεν ξέρω αν θα βρω, αλλα όντως έχει ενδιαφέρον ο συνδυασμός σου.... I like it.... 😘

Ας γεννηθεί αυτό και ευτυχώς υπάρχει και η γιαγιά! Αλλιώς θα βλέπω σαιτ μαγειρικής, τι να κάνω. Λοιπόν ο τόνος Αλοννήσου είναι σε βαζάκι και τον αγοράζω από ντελικατεσεν μαγαζιά. Πχ μανάβικα με πιο γκουρμέ και "ψαγμενα" προϊόντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Αγαπη εγω εχθες αγορα απο τον Ταλαρουγκα στο Ψυχικο, δυστυχως δεν πηρα την πενα αλλα με ρωτησε θες την παλια την πενα η την ενεση του λεω την ενεση αλλα σιγουρα ειχε 100%την πενα ovitrelle

Σε ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ βρε κοριτσάκι μου!!!! Θα πάρω Δευτέρα πρωί πρωί τηλέφωνο!!! Σε ευχαριστώ!!! Και όποια άλλη μπορεί να ξέρει δηλαδή φαρμακείο, ξέρω εγώ;! Το οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει να καλύψουμε άλλον έναν μήνα.... γιατί από τη  Merck φάγαμε άκυρο...! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Δεν υπάρχει η παλιά πλέον είναι προγεμισμενη ένεση δεν έχει κάποια διαφορά με την πενα όσες μονάδες είχε η πενα έχει κι ένεση 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Έχεις δικιο είναι το ίδιο αλλα το κορίτσι χρειάζεται την παλια την έχει ξανα ψάξει γιατι αν θυμάμαι την χρειάζεται για άντρα. Την ένεση αυτη την κάνουν και άντρες και μπορεί να χρειαστεί συγκεκριμένες μονάδες απο την ένεση και οχι να κάνει ολη την ένεση. Κάτι τέτοιο... Μακάρι να βρει... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Αυτό ακριβώς... @kaposetsi πολύ σωστά, σαν ουσία και δόση είναι ακριβώς το ίδιο.. αααν δηλαδή είσαι γυναίκα που χρειάζεται να κάνει ολόκληρη τη δόση μονομιάς, δεν αλλάζει τίποτα απολύτως..! Αν ήταν για εμένα δηλαδή ούτε που θα με απασχολούσε... Αν τώρα είσαι άντρας που κάνει θεραπεία και δεν χρησιμοποιείς όλη τη δόση με τη μια.. κάτσε στον άξονα, ποιος χ@@στηκε άλλωστε..;! Γιατί με τη καινούργια ούτε η βελόνα βγαίνει ούτε η δόση μπορεί να υπολογιστεί ακριβώς.. μάλιστα σε ανάλογη ερώτηση μου σε εκπρόσωπο της εταιρείας μου είπε να το κάνουμε με το μάτι (!) και για τη βελόνα μας είπε να πάρουμε από το φαρμακείο βελόνες να βγάλουμε αυτή που έχει και να βάλουμε την άλλη (!) Δηλαδή ουδεμία επαφή κάν με το τι έχουν αλλάξει ακριβώς και το πώς είναι η καινούργια...!! Και δεν υπάρχει πλέον και η  pregnyl στην Ελλάδα όπως υπήρχε κάποτε.. η οποία μάλιστα έβγαζε και ακριβώς δοσολογίες για χρήση από άντρες.. αλλά είπαμε.. ποιος χ@@στηκε.... 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Μα και η πενα μια μονάδα έχει 250 δεν έχει άλλη όπως η gonal που βάζεις τις μονάδες! Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση 

Υπολογίζεται βασικά.. κάθε κλικ που γυρίζεις αντιστοιχεί σε 282,3iu ή 282,6iu.. κάπου εκεί, ο άντρας μου κάνει 2.826iu για να είμαι ακριβής, τα οποία αντιστοιχούν σε 10 κλικ. Συνολικά η πένα έχει 23 κλικ στα οποία από κάθε πένα μας περισσεύουν 3 κλικ (δηλαδή 847iu) και όταν μας μείνουν 3 πένες οι οποίες έχουν από 3 κλικ η κάθε πένα (συνολικά 9 κλικ και άρα 2.541iu) τότε τις κάνει όλες μαζί για να βγάλουμε άλλη μια δόση.. 

Ακόμα, το ίδιο σημαντικό είναι το ότι βγαίνει η βελονιτσα στη πένα (όπως στη gonal πχ) και μπορεί να κουμπώσει καινούργια αποστειρωμενη βελόνα, σε αντίθεση με τη καινούργια που έτσι όπως το έχουν κάνει είναι πλήρως ενοποιημένη η βελόνα και αναγκάζεσαι να χρησιμοποιήσεις την ίδια.. με ότι αυτό συνεπάγεται όταν επαναχρησιμοποιεις μια βελόνα για υποδόρια ένεση...

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μου ήρθε μια ιδέα. Να την παραγγείλουμε από Γερμανία;  λογικά θα χρειαστούμε τη συνταγή στα αγγλικά.  Εσείς πληρώνεται μόνοι σας τις ενεσεις; αν ναι τότε θα γίνεται αυτό με τα αγγλικά αλλιώς δεν ξέρω.  

Ίσως να σου λέω χαζα αλλά προσπαθώ να σκεφτώ να βρούμε κάτι να σε βοηθήσει.  

Και εδώ που ψάχνω δεν έχει pen μόνο αυτή στα 250μm 

Screenshot_20220319-215911_Chrome.jpg

Σόκ!!! Δες εκεί τιμή!!! 5,50€;;;;; Εδώ έχει λιανική χωρίς συνταγή 33,47€... 😮😮 Και με συνταγή δηλαδή περισσότερο βγαίνει... Αυτή είναι η καινούργια πάντως..

Δυστυχώς κοριτσάκι μου.. δε μπορείς να εισαγεις φάρμακο ακόμα και από χώρες της ΕΕ.. ο μόνος τρόπος είναι να το έχεις μαζί σου περνώντας από τα σύνορα και αυτό με έγγραφη βεβαίωση γιατρού ότι είναι για εσένα και για το λόγο τον οποίο το χρειάζεσαι.. ΚΑΙ αυτό το είχαμε ψάξει.. 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2021 at 11:28 ΠΜ, ο/η Jesabell είπε:

Κορίτσια να καλώς ορίσουμε το νεο θεματάκι μας για τις μέλλουσες μανουλες με εξωσωματικη 2022❣️ 
Ταγκαρω κοριτσια συγχωρέστε με και προσθέσετε οποιο κοριτσι ξεχασω! 
Ας ειναι τυχερο με πολλες πολλες εγκυούλες, πολλες χαρες και αγαπη! 
 

@JNtina @Νικολίνι @Vasilique 

Καλησπέρα κ από μένα.εκανα την ωοληψια 26/2 και 1/3 την εμβρυομεταφορα.στις 12/3 έκανα την πρ τη χοριακη κ ήταν και την  Τετάρτη 16/3 πήγε 280.ειναι συγκρατημενα αισιόδοξοι.τωρα τη δευτερα μου είπε να ξανακάνω.ειχα πριν 5 χρόνια μια βιοχημικό με φυσιολογική σύλληψη κ όπως καταλαβαίνετε προσπαθώ να από αλλω υο άγχος.το αστείο είναι ότι είμαι ψυχολόγος και κλεω σε άλλους να μην αγχώνονται!!!!!ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί το θέλουμε και οι 2 τόσο πολύ.σας ευχαριστώ  για τη φιλοξενία.να πάνε καλά σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν.τη θετική μου ενέργεια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
    • @Elli13 κορίτσι μ εφοσον ζοριζεσαι τοσο αυτό τ διαστημα μήπως να δωσεις λιγο περιθωριο να ξεπεταχτει η μπουμπου σου? Και σε ενα εξαμηνο απο τωρα να ρθει παλι μικρη διαφορά θα εχουν. Πάντως εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη Σάββατο Δευτέρα Τετάρτη, με θετικο τεστ τη Δευτέρα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...