Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ τελείωσα με την ωοληψια σήμερα! Πήραμε 21 από τα οποία έκαναν picsi στα 20! Γενικά μας είπαν ότι το σπερμα ήταν σχετικά καλό κι είχε μέτρια πρόσδεση στο υαλουρονικο. Τα ωάρια απ ότι καταλαβα ψιλό μέτρια γιατί τα 4 από τα 20 ήδη δεν είναι βιώσιμα γιατί ήταν πιο ευαίσθητα λέεικαι μετά το τρύπημα με τη βελόνα, πάνε. Και κάποια αλλά είχαν πιο μαλακό περίβλημα και κατι τέτοια! Όποτε είμαστε ήδη στα 16 κ αύριο θα ξέρουμε ποσά γονιμοποιήθηκαν!
Θα πεθάνω απ το άγχος μου μέχρι αύριο!! 

@Lavender συγχαρητήρια!! Ιστορίες σαν τη δικιά σας μόνο δύναμη μπορούν να δώσουν! Ευχομαι τα καλύτερα!! ❣️

Σε ευχαριστω!! ❤️ Καλη επιτυχία, και συντομα με όσα υγιειη μωράκια επιθυμεί η καρδούλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

 

Πω πω το αβοκάντο ειναι λατρεία, τρωώ σχεδόν κάθε μέρα! 🥑🥑🥑 Να σας πω να δοκιμάσετε και τη συνταγή ενος spread που κάνω και το βάζω σε φρυγανισμένο ψωμί ολικής. Λιωμένο αβοκάντο, τριμμένο καρότο, ελάχιστο ελαιόλαδο, τριμμένο λιναρόσπορο, μπόλικο λεμόνι και λίγο σκονη τσίλι ή τζιντζερ. Γιαμ γιαμ!

Μπράβο, τα πήγατε τέλεια!!! Με το καλο να γινει και ετ! Για να σου έδωσε αυτά τα φάρμακα σε αυτό τον κύκλο θα την κάνετε. Επειδή είμαστε στο ίδιο κεντρο να σου πω πως θα σου δώσουν και usb με βιντεάκι που δείχνει την ανάπτυξή τους από την 1η ημέρα εως την 5η. Και φωτογραφία. Στην έκθεση που δίνουν την ημέρα της ετ λέει πχ καλής ποιότητας, αλλά δεν λέει τη βαθμολογία των εμβρύων. Μπορείς ομως να ζητήσεις να σου την πουν, όπως έκανα εγώ. Πολύ πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι! 🍀

Έρχομαι κοντά σου 22.03 έχω ραντεβού..  έκανε την εμφάνισή της η περίοδος..   🤯🤯🤯 

Αμα σου πω έχω βρει την ευκολία μου το κόβω στη μέση το έχω στη δουλειά και με ένα κουτάλι σαν τα γιαουρτάκια  το τρώω  . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lavender είπε:

Ναι, τα χα βάψει μαύρα… Τελικά δεν ξερω αν πρεπει να τον βρίσω η να τον ευχαριστήσω τον συγκεκριμένο γιατρό!

Θα σου έλεγα να τον ευχαριστήσεις γτ σε χαλάρωσε νόμιζες ότι δεν έκανες και δεν είχες εκεί το μυαλό σου 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Η περιοδος σου κάνει παρέα με την δικιά μου 😂😂😂

Τωρα που την θελουμε έχει πάει περίπατο και αιντε εσυ είσαι κ νιατο εγώ μήπως πάω για εμμηνόπαυση και δεν το ξέρω;;;

Πες την περίοδο σου τώρα πρέπει να συντονιστεί μόλις είδα τις πρώτες μου σταγόνες... :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου! Μόλις με πήραν! Γονιμοποιήθηκαν τα 13! Αύριο τώρα θα ξέρουμε περισσότερα για διαιρέσεις κλπ γιατί σήμερα είναι νωρίς! Μου είπαν βέβαια ότι περίπου το 40% φτάνει σε βλαστοκυστες! Ελπίζω να έχουμε λίγες παραπάνω κ όχι παρακάτω! Αυτά τα νέα μου! Για να δούμε αύριο τώρα τι θα γίνει! Κ απ ότι φαίνεται Τετάρτη πάω για ετ αν όλα πάνε καλά με τα εμβρυα και δεν νιώσω εγώ καμία δυσφορία λόγω των πολλών ωαρίων που έβγαλα! 

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλο η ετ τώρα!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ξαναείδα ροζ στο χαρτι!! Πφφφφ ειμαι να σκάσω! Έχω κ λιγα πονάκια! Πίνω βέβαια μπουσκοπαν! Όμως έχω αγχωθεί! Αχ αυτή η Δευτέρα μου φαίνεται αιώνας!!! 🥺🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έρχομαι κοντά σου 22.03 έχω ραντεβού..  έκανε την εμφάνισή της η περίοδος..   🤯🤯🤯 

Αμα σου πω έχω βρει την ευκολία μου το κόβω στη μέση το έχω στη δουλειά και με ένα κουτάλι σαν τα γιαουρτάκια  το τρώω  . 

Τέλεια!!! Καλή αρχή 💜 Πάμε για ενεσούλες 💉💉💉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου ξαναείδα ροζ στο χαρτι!! Πφφφφ ειμαι να σκάσω! Έχω κ λιγα πονάκια! Πίνω βέβαια μπουσκοπαν! Όμως έχω αγχωθεί! Αχ αυτή η Δευτέρα μου φαίνεται αιώνας!!! 🥺🙏🏻

Κοριτσι μ κανε λιγο υπομονη μεχρι τη Δευτερα ..καταλαβαινω το αγχος σου αλλα μονο κακο σ κανει ταλαιπωρεισαι ψυχολογικα ..ελπιζω να μη το εριξες στα τεστ ..βεβαια μιλαω εγω π εκανα 4η μερα ετ και μ ειπαν τα κοριτσια οτι εσπασα ρεκορ εδω μεσα 😂😂😂ευχομαι τη Δευτερα να παρεις ενα τεραστιο νουμερακι κ το αιματακι να ηταν εμφυτευσης 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έλα ρε συ με έχεις για notebook? (Άσχετα ότι το έχω δει 3,4 φορες) πολύ γλυκανάλατο. Λοιπόν τώρα βλέπω μια εκπληκτική σειρά στο ertflix "Η ιστορία μιας θεραπαινιδας " . Εντάξει είναι απίστευτη! Σκληρή και δεν ξέρω πόσες θα αντέξετε να τη δείτε γιατί έχει και άμεση σχέση με το θέμα μας. Η υπόθεση είναι ότι λόγω της εκφυλισης των ηθων κτλ γίνεται πραξικόπημα και ο κόσμος (στη Βοστόνη) χωρίζεται σε τάξεις . Οι γυναίκες δεν έχουν κανένα δικαίωμα και όσες γυναίκες μπορούν να τεκνοποιουν γίνονται θεραπαινιδες. Παίρνει από μια γυναίκα κάθε ζευγάρι που υποτίθεται ότι η γυναίκα είναι στείρα (η υπογονιμοτητα οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στη γυναίκα) και ο άντρας κάνεις σεξ με τη θεραπαινιδα μια φορά τον μήνα στη γόνιμη μέρα, παρουσια της γυναίκας του, ώστε να μείνει έγκυος και να κρατήσει το ζευγάρι το παιδί. Εντάξει κορίτσια η σειρά είναι εκπληκτική με πολύ βαθιά νοήματα. Δεν είναι δηλαδή να την δεις για να χαλαρώσεις. Θυμίζει πολύ Λανθιμο.

Ένα έχω να σου πω….. τελειωσα το Virgin River… τι κλάμα έριξα στα τρία τελευταία επεισόδια!!! Και να κάθομαι στο μετρο πρωι πρωι πηγαίνοντας για δουλειά και να κλαιω. Αστα φίλη… ανυπομονώ να δω την συνέχεια. Αχχχχ και λέω να δω το άλλο που μου πρότεινες. Μιας και δεν πάω ακόμα για διεγερση καί μπορω να κλάψω άφοβα 😂😂😂😂

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

Για όσες δε με θυμαστε ή δε με γνωρίζετε είμαι κ εγώ μια μανούλα εξωσωματικής του 2022, γεννησαμε χθες ένα πανέμορφο μπέμπη κ μια πανέμορφη μπέμπα στις 36 εβδομάδες κ 6μερες. Συνέχεια διάβαζα τα νέα σας κ ας μην ήμουν ενεργή καθότι ήμουν κ από τις τυχερές που πέτυχε με την πρώτη έμβρυο μεταφορά. Σας στέλνω απεριόριστη μπεμπεδοσκονη κ αμέριστη συμπαράσταση. Να σας πάνε όλα καλά κ μέσα στο 2022 ή ακόμα κ στο 2023 να γίνετε όλες σας μανουλες. Είναι μαγική εμπειρία κ αξίζει όλο τον κόπο που έχετε καταβάλλει κ με το παραπάνω. Είναι ένα όνειρο που αξίζει να γίνει πραγματικότητα κ σας εύχομαι όλες να το κατορθώσετε. Φιλια πολλά κ στις παλιές @BlackCat, αρχηγαρα φοβερή κ σε όλες τις υπόλοιπες!! 🥰🥰

Να σας ζήσουν 🥰🥰 Γερά να είναι και να τα δείτε όπως επιθυμείτε ❤️

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου! Μόλις με πήραν! Γονιμοποιήθηκαν τα 13! Αύριο τώρα θα ξέρουμε περισσότερα για διαιρέσεις κλπ γιατί σήμερα είναι νωρίς! Μου είπαν βέβαια ότι περίπου το 40% φτάνει σε βλαστοκυστες! Ελπίζω να έχουμε λίγες παραπάνω κ όχι παρακάτω! Αυτά τα νέα μου! Για να δούμε αύριο τώρα τι θα γίνει! Κ απ ότι φαίνεται Τετάρτη πάω για ετ αν όλα πάνε καλά με τα εμβρυα και δεν νιώσω εγώ καμία δυσφορία λόγω των πολλών ωαρίων που έβγαλα! 

Συγχαρητήρια!!! 13. Τελειο το νούμερο. Εν κάνεις ετ η Τρίτη ή Παρασκευή θα είναι και γουρλίδικα 😁😁😁 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έρχομαι κοντά σου 22.03 έχω ραντεβού..  έκανε την εμφάνισή της η περίοδος..   🤯🤯🤯 

Αμα σου πω έχω βρει την ευκολία μου το κόβω στη μέση το έχω στη δουλειά και με ένα κουτάλι σαν τα γιαουρτάκια  το τρώω  . 

Καλώς τα δέχτηκες!!! Καλή αρχή μαινε λιμπε φροιντιν❤️

στις πριν 14 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Στο καινούριο με το συδιροδρομο για όνομα 

Πες μου ότι είσαι στο διαγνωστι.& θεραπευτικό ινστ. γονιμότητας 😯😯 αυτό είναι το σιδηρόδρομος που ήμουν πριν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Έλα τώρα τέλεια τα 13!!!

Με όλη μου την ΤΥΧΗ θα πω είναι σημαδιακό 😂😂😂😂

😂😂😂 θα πιστέψω στην τύχη σου και θα νιώσω συγκρατημένα αισιόδοξη!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Ναι, και ειναι πολύ συγκινητικό να τα βλέπεις 😍 Σε ευχαριστώ πολύ! Χθες έκανα την 1η μου ένεση και προχωράμε. 

Καλή επιτυχία!! Να βγάλεις τα καλύτερα ωαριάκια να γίνουν τα πιο γλυκα μωράκια! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lavender είπε:

Σε ευχαριστω!! ❤️ Καλη επιτυχία, και συντομα με όσα υγιειη μωράκια επιθυμεί η καρδούλα σου!

Σ ευχαριστώ παρα πολύ! Κ εσυ να έχεις μια υγιή και ευχάριστη, χωρίς καθόλου άγχος εγκυμοσύνη!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλο η ετ τώρα!!! 😘

🥰🥰 Μην αγχώνεσαι, όλα είναι για καλό! Τα μωράκια σου είναι εκεί και στο αποδεικνύουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ένα έχω να σου πω….. τελειωσα το Virgin River… τι κλάμα έριξα στα τρία τελευταία επεισόδια!!! Και να κάθομαι στο μετρο πρωι πρωι πηγαίνοντας για δουλειά και να κλαιω. Αστα φίλη… ανυπομονώ να δω την συνέχεια. Αχχχχ και λέω να δω το άλλο που μου πρότεινες. Μιας και δεν πάω ακόμα για διεγερση καί μπορω να κλάψω άφοβα 😂😂😂😂

Να σας ζήσουν 🥰🥰 Γερά να είναι και να τα δείτε όπως επιθυμείτε ❤️

Συγχαρητήρια!!! 13. Τελειο το νούμερο. Εν κάνεις ετ η Τρίτη ή Παρασκευή θα είναι και γουρλίδικα 😁😁😁 

Καλώς τα δέχτηκες!!! Καλή αρχή μαινε λιμπε φροιντιν❤️

Πες μου ότι είσαι στο διαγνωστι.& θεραπευτικό ινστ. γονιμότητας 😯😯 αυτό είναι το σιδηρόδρομος που ήμουν πριν. 

🥰 Μπα Τετάρτη πέφτει, αλλά θα το σκεφτώ μέχρι τη Δευτέρα αν θα κάνω ετ τώρα γιατί δεν μου λένε κ ξεκάθαρα τι είναι καλύτερο κ αν με δω πολύ πρησμένη θα πάρω την απόφαση μόνη μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

🥰 Μπα Τετάρτη πέφτει, αλλά θα το σκεφτώ μέχρι τη Δευτέρα αν θα κάνω ετ τώρα γιατί δεν μου λένε κ ξεκάθαρα τι είναι καλύτερο κ αν με δω πολύ πρησμένη θα πάρω την απόφαση μόνη μου!! 

Γιατί δεν σου λένε ξεκάθαρα; Τι τους εμποδίζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2022 at 7:06 ΠΜ, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

Για όσες δε με θυμαστε ή δε με γνωρίζετε είμαι κ εγώ μια μανούλα εξωσωματικής του 2022, γεννησαμε χθες ένα πανέμορφο μπέμπη κ μια πανέμορφη μπέμπα στις 36 εβδομάδες κ 6μερες. Συνέχεια διάβαζα τα νέα σας κ ας μην ήμουν ενεργή καθότι ήμουν κ από τις τυχερές που πέτυχε με την πρώτη έμβρυο μεταφορά. Σας στέλνω απεριόριστη μπεμπεδοσκονη κ αμέριστη συμπαράσταση. Να σας πάνε όλα καλά κ μέσα στο 2022 ή ακόμα κ στο 2023 να γίνετε όλες σας μανουλες. Είναι μαγική εμπειρία κ αξίζει όλο τον κόπο που έχετε καταβάλλει κ με το παραπάνω. Είναι ένα όνειρο που αξίζει να γίνει πραγματικότητα κ σας εύχομαι όλες να το κατορθώσετε. Φιλια πολλά κ στις παλιές @BlackCat, αρχηγαρα φοβερή κ σε όλες τις υπόλοιπες!! 🥰🥰

Και εγω σε θυμάμαι... @Tvz Ναιιιιιιιιιιιιιι...........!!!!!!!!! 

Να σας ζήσουν καλότυχα και γερά!!!!! Συγχαρητήρια!!!!!!! 🧿🧿🧿👨‍👩‍👧‍👦💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου ξαναείδα ροζ στο χαρτι!! Πφφφφ ειμαι να σκάσω! Έχω κ λιγα πονάκια! Πίνω βέβαια μπουσκοπαν! Όμως έχω αγχωθεί! Αχ αυτή η Δευτέρα μου φαίνεται αιώνας!!! 🥺🙏🏻

Δύο έβαλες ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Τέλεια!!! Καλή αρχή 💜 Πάμε για ενεσούλες 💉💉💉

Ενέσεις και χαρά χαχχχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Σκορπίνα μου όλα θα καλά θα πάνε! Έτσι δείχνουν τα σημάδια! Ήρθε η στιγμή σου και το αξίζεις γιατί ταλαιπωρήθηκες!! Άντε και μετά να πάρω κ εγώ η σκορπίνα σειρά!! ❤️❤️

@nikol88 και σκορπιός και του 88 εισαι; κ εγω!!!! 

Παρε σειρά αγάπη να ξανα πάρω κ εγω και να ναι επιτυχής και τελευταία και για τις 2 μας🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Γιατί δεν σου λένε ξεκάθαρα; Τι τους εμποδίζει;

Ξέρω κ εγώ;; Μου είπαν να ξεκινήσω τα φάρμακα! Αλλά αν νιώσω δυσφορία η πρηστω πολύ λόγω πολλών ωαρίων κλπ κλπ να πάμε τον επόμενο μήνα. Αν πάλι νιώθω καλά να πάμε τώρα! Και να παίρνω τα φάρμακα μέχρι τη Δευτέρα να δούμε πως θα είμαι κι αποφασίζουμε τότε! Δηλαδή δεν μας φτάνουν τα συμπτώματα που ψάχνουμε μετά την ετ, τώρα θα ψάχνω και συμπτώματα υπερδιέγερσης μέχρι την ετ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

@nikol88 και σκορπιός και του 88 εισαι; κ εγω!!!! 

Παρε σειρά αγάπη να ξανα πάρω κ εγω και να ναι επιτυχής και τελευταία και για τις 2 μας🙏🏻

Ναι ναι σκορπιουδάκι του 88! Άντε να τελειώσουν τα «βάσανα» μας φέτος!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

🥰 Μπα Τετάρτη πέφτει, αλλά θα το σκεφτώ μέχρι τη Δευτέρα αν θα κάνω ετ τώρα γιατί δεν μου λένε κ ξεκάθαρα τι είναι καλύτερο κ αν με δω πολύ πρησμένη θα πάρω την απόφαση μόνη μου!! 

Το ενδομήτριο μήπως θέλουν να δουνε; τι είσαι γιατρός και θα πάρεις μονη σου την απόφαση;  πες τους να σου που γτ Τετάρτη ποια τα θετικά ποια τα αρνητικά και φυσικά τι προτείνουν.  

Ένα σας λέω στη γραμματεία ακούμε το όνομα μου και σούζα (μετά από αυτά που κάνανε-λάθος οδηγίες ) αν πάρω τηλ ζητάω πάντα τον γιατρό ότι καιβνα μου πει στη γραμματεία πάντα λέω όχι θέλω με τον γιατρό. σέβομαι το κάθε εργαζόμενο μέχρι να μου αποδείξει ότι έκανε λάθος . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ναι ναι σκορπιουδάκι του 88! Άντε να τελειώσουν τα «βάσανα» μας φέτος!! 🙏🙏

Είμαστε πολλές!!!!!! Και εγωωωωω Σκορπίνα.... 9 Νοεμβρίου 1988. 

Αντε το 13 ειναι το τυχερό σου. Θα τα καταφέρεις οτι βάζουμε στο μυαλο μας το καταφέρνουμε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου ξαναείδα ροζ στο χαρτι!! Πφφφφ ειμαι να σκάσω! Έχω κ λιγα πονάκια! Πίνω βέβαια μπουσκοπαν! Όμως έχω αγχωθεί! Αχ αυτή η Δευτέρα μου φαίνεται αιώνας!!! 🥺🙏🏻

Ποσο σε καταλαβαίνω η Δευτέρα φαίνεται τόσο μακριά...μήπως να το πεις στο γιατρό σου για το ροζ; μην χάνεις την πίστη σου ολα καλα θα ναι...σου στέλνουμε ολες θετική ενέργεια και την αγάπη μας🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...