Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου ..ευχομαι σημερα να χεις πολλα εμβρυακια γονιμοποιημενα ..κ γω δεν τα καταφερα δυστυχως στην πρωτη μ προσπαθεια

Καλημέρα! Σ ευχαριστώ πολύ! Να μην απογοητεύεσαι! Δες κ εμένα κι άλλες τόσες κοπέλες εδώ μέσα! Δεν το έχουμε βάλει κάτω! Είναι το πρώτο σοκ της αποτυχίας και μετά μπαίνεις και πάλι στον αγώνα! Η αντοχή που κρύβουμε μέσα μας είναι τεράστια! Πάρε μια ανάσα, μαζέψτε δυνάμεις και θα ξεκινήσετε πάλι όταν είστε έτοιμοι! Δεν θα τα παρατήσουμε μέχρι να τα καταφέρουμε! Κ αυτό δείχνει ποσό καλές μανούλες θα γίνουμε όταν μας αξιώσει ο θεός! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Να σου ζήσουν τα μπεμπάκια σου καλή μου! Να ναι γερά και τυχερά στη ζωή τους! Στείλε μας μπόλικη μπεμπεδόσκονη κι εμενα σε παρακαλώ! 21/3 παω για χοριακή (εμένα είναι η 8η προσπάθεια)ενώ χτες το πρωι είδα στο σκούπισμα λιγο ροζκοκκινο αιμα κ εχω μουδιάσει!!!
μια μεγάλη αγκαλιά!!!

♥️

Σκορπίνα μου όλα θα καλά θα πάνε! Έτσι δείχνουν τα σημάδια! Ήρθε η στιγμή σου και το αξίζεις γιατί ταλαιπωρήθηκες!! Άντε και μετά να πάρω κ εγώ η σκορπίνα σειρά!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

Για όσες δε με θυμαστε ή δε με γνωρίζετε είμαι κ εγώ μια μανούλα εξωσωματικής του 2022, γεννησαμε χθες ένα πανέμορφο μπέμπη κ μια πανέμορφη μπέμπα στις 36 εβδομάδες κ 6μερες. Συνέχεια διάβαζα τα νέα σας κ ας μην ήμουν ενεργή καθότι ήμουν κ από τις τυχερές που πέτυχε με την πρώτη έμβρυο μεταφορά. Σας στέλνω απεριόριστη μπεμπεδοσκονη κ αμέριστη συμπαράσταση. Να σας πάνε όλα καλά κ μέσα στο 2022 ή ακόμα κ στο 2023 να γίνετε όλες σας μανουλες. Είναι μαγική εμπειρία κ αξίζει όλο τον κόπο που έχετε καταβάλλει κ με το παραπάνω. Είναι ένα όνειρο που αξίζει να γίνει πραγματικότητα κ σας εύχομαι όλες να το κατορθώσετε. Φιλια πολλά κ στις παλιές @BlackCat, αρχηγαρα φοβερή κ σε όλες τις υπόλοιπες!! 🥰🥰

Να σας ζήσουν τα μωρουλια σας ,γερά & τυχερά να είναι σε όλη τους την ζωή!

Καλη ανάρρωση στη μαμά με το καλό να πάτε σπίτι σας ❤️❤️❤️

Πόσο ωραίο που μια μια μαμά που πέρασε στην απέναντι όχθη είναι εδώ για να μοιραστεί την χαρά της & να μας θυμίσει ότι και εμείς οι από εδώ θα φτάσουμε στο από κει, αρκεί να συνεχίσουμε τον αγώνα με δύναμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

Για όσες δε με θυμαστε ή δε με γνωρίζετε είμαι κ εγώ μια μανούλα εξωσωματικής του 2022, γεννησαμε χθες ένα πανέμορφο μπέμπη κ μια πανέμορφη μπέμπα στις 36 εβδομάδες κ 6μερες. Συνέχεια διάβαζα τα νέα σας κ ας μην ήμουν ενεργή καθότι ήμουν κ από τις τυχερές που πέτυχε με την πρώτη έμβρυο μεταφορά. Σας στέλνω απεριόριστη μπεμπεδοσκονη κ αμέριστη συμπαράσταση. Να σας πάνε όλα καλά κ μέσα στο 2022 ή ακόμα κ στο 2023 να γίνετε όλες σας μανουλες. Είναι μαγική εμπειρία κ αξίζει όλο τον κόπο που έχετε καταβάλλει κ με το παραπάνω. Είναι ένα όνειρο που αξίζει να γίνει πραγματικότητα κ σας εύχομαι όλες να το κατορθώσετε. Φιλια πολλά κ στις παλιές @BlackCat, αρχηγαρα φοβερή κ σε όλες τις υπόλοιπες!! 🥰🥰

Μα τι υπέροχα νέα διαβάζουμε το τελευταίο διάστημα! Φυσικά και σε θυμόμαστε! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας, να έχουν στη ζωή τους υγεία και μόνο χαρές και εσείς να είστε καλά να τα καμαρωνετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου! Μόλις με πήραν! Γονιμοποιήθηκαν τα 13! Αύριο τώρα θα ξέρουμε περισσότερα για διαιρέσεις κλπ γιατί σήμερα είναι νωρίς! Μου είπαν βέβαια ότι περίπου το 40% φτάνει σε βλαστοκυστες! Ελπίζω να έχουμε λίγες παραπάνω κ όχι παρακάτω! Αυτά τα νέα μου! Για να δούμε αύριο τώρα τι θα γίνει! Κ απ ότι φαίνεται Τετάρτη πάω για ετ αν όλα πάνε καλά με τα εμβρυα και δεν νιώσω εγώ καμία δυσφορία λόγω των πολλών ωαρίων που έβγαλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου! Μόλις με πήραν! Γονιμοποιήθηκαν τα 13! Αύριο τώρα θα ξέρουμε περισσότερα για διαιρέσεις κλπ γιατί σήμερα είναι νωρίς! Μου είπαν βέβαια ότι περίπου το 40% φτάνει σε βλαστοκυστες! Ελπίζω να έχουμε λίγες παραπάνω κ όχι παρακάτω! Αυτά τα νέα μου! Για να δούμε αύριο τώρα τι θα γίνει! Κ απ ότι φαίνεται Τετάρτη πάω για ετ αν όλα πάνε καλά με τα εμβρυα και δεν νιώσω εγώ καμία δυσφορία λόγω των πολλών ωαρίων που έβγαλα! 

Μπράβο κοριτσι μου! Υπέροχα τα νέα σου! Με το καλο λοιπόν η ετ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου! Μόλις με πήραν! Γονιμοποιήθηκαν τα 13! Αύριο τώρα θα ξέρουμε περισσότερα για διαιρέσεις κλπ γιατί σήμερα είναι νωρίς! Μου είπαν βέβαια ότι περίπου το 40% φτάνει σε βλαστοκυστες! Ελπίζω να έχουμε λίγες παραπάνω κ όχι παρακάτω! Αυτά τα νέα μου! Για να δούμε αύριο τώρα τι θα γίνει! Κ απ ότι φαίνεται Τετάρτη πάω για ετ αν όλα πάνε καλά με τα εμβρυα και δεν νιώσω εγώ καμία δυσφορία λόγω των πολλών ωαρίων που έβγαλα! 

Υπέροχα αα νέα κοριτσάκι μου 13 :-) τι νούμερά είναι αυτή  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,

Για όσες δε με θυμαστε ή δε με γνωρίζετε είμαι κ εγώ μια μανούλα εξωσωματικής του 2022, γεννησαμε χθες ένα πανέμορφο μπέμπη κ μια πανέμορφη μπέμπα στις 36 εβδομάδες κ 6μερες. Συνέχεια διάβαζα τα νέα σας κ ας μην ήμουν ενεργή καθότι ήμουν κ από τις τυχερές που πέτυχε με την πρώτη έμβρυο μεταφορά. Σας στέλνω απεριόριστη μπεμπεδοσκονη κ αμέριστη συμπαράσταση. Να σας πάνε όλα καλά κ μέσα στο 2022 ή ακόμα κ στο 2023 να γίνετε όλες σας μανουλες. Είναι μαγική εμπειρία κ αξίζει όλο τον κόπο που έχετε καταβάλλει κ με το παραπάνω. Είναι ένα όνειρο που αξίζει να γίνει πραγματικότητα κ σας εύχομαι όλες να το κατορθώσετε. Φιλια πολλά κ στις παλιές @BlackCat, αρχηγαρα φοβερή κ σε όλες τις υπόλοιπες!! 🥰🥰

Ελα ρε αγαπουλα μου γέννησες..   συγχαρητήρια κοριτσάκι μου . Υγεία και ευτυχία να έχετε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε ολες

Ει αι κάποια από εσάς που δεν είχε κανένα σύμπτωμα οθυτε και αίμα εμφύτευση και να είδε θετική χοριακή? 

Ήθελα σήμερα να πάω για χοριακή να τελειωσω το μαρτύριο, αλλά με απέτρεψε ο σύζυγος που θέλει να κάνουμε κατά γράμμα ότι μας λέει ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο κοριτσι μου! Υπέροχα τα νέα σου! Με το καλο λοιπόν η ετ!

Ευχαριστώ πολύ! Μακαρι να συνεχίσουν καλά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Υπέροχα αα νέα κοριτσάκι μου 13 :-) τι νούμερά είναι αυτή  

❤️❤️❤️ Άντε τώρα περιμένουμε κ εσένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Μακαρι να συνεχίσουν καλά! ❤️

ΘΑ συνεχίσουν καλά! Το 13 είναι γουρλιδικο νούμερο. 13 ωάρια έβγαλα και ήταν τυχερό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

❤️❤️❤️ Άντε τώρα περιμένουμε κ εσένα! 

Μπα εμένα τόσα πολλά ούτε για δειγμα 😕 είχα βγάλει 11 το ένα τζουφιο  και γονιμοποίηθηκαν 4 :-ο μετέφερα 2 και τα άλλα 2 τα είχα αφήσει για βλαστοκυστες και δεν πήγαν οπότε ειχα μείνει με τα 2 που έβαλα :-(

Τωρα κατευθείαν θα τα βάλω κατάψυξη 3 ημερών.  Ξέρω ότι δεν μπορούν εύκολα να τα πάνε σε βλαστοκυστες εδώ . Δεν ξεεω γτ αλλά δυσκολεύονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

ΘΑ συνεχίσουν καλά! Το 13 είναι γουρλιδικο νούμερο. 13 ωάρια έβγαλα και ήταν τυχερό.

Κ εγώ το πιστεύω! 13 παντρεύτηκα άλλωστε!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikol88 είπε:

Κ εγώ το πιστεύω! 13 παντρεύτηκα άλλωστε!! ❤️

Εντάξει τι να λέμε τώρα, η επιτυχία της ειναι δεδομένη! Μην φοβάσαι καθόλου! Το έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μπα εμένα τόσα πολλά ούτε για δειγμα 😕 είχα βγάλει 11 το ένα τζουφιο  και γονιμοποίηθηκαν 4 :-ο μετέφερα 2 και τα άλλα 2 τα είχα αφήσει για βλαστοκυστες και δεν πήγαν οπότε ειχα μείνει με τα 2 που έβαλα :-(

Τωρα κατευθείαν θα τα βάλω κατάψυξη 3 ημερών.  Ξέρω ότι δεν μπορούν εύκολα να τα πάνε σε βλαστοκυστες εδώ . Δεν ξεεω γτ αλλά δυσκολεύονται 

Κάθε φορά όμως είναι διαφορετική! Παίζει ρόλο και το πρωτόκολλο! Εγώ την πρώτη φορά είχα βγάλει 19 και γονιμοποιήθηκαν τα 7! Δεν μου είχε ταιριάξει! Τώρα που την πέρασες ήδη μια φορά τη διαδικασία μπορεί να σου αλλάξουν τα φάρμακα και να έχεις περισσοτερα! Άλλωστε αυτό είναι απλά ένας αριθμός! Εμείς ένα και καλό θελουμε! Άντε 2!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εντάξει τι να λέμε τώρα, η επιτυχία της ειναι δεδομένη! Μην φοβάσαι καθόλου! Το έχουμε!

🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

13 καρδουλοφατσούλες γιατί δεν μ αφήνει να κάνω λαικ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α βέβαια! Υπερτροφη για τη γονιμότητα. Και μόνο το σχήμα του παραπέμπει σε μήτρα. Βοηθά στην παχυνση του ενδομητριου και στην εμφύτευση του εμβρύου. Αυτά τα διάβασα σε διάφορα άρθρα, όχι μόνο σε ένα. Αλλά πέρα από αυτά έχει απίστευτα οφέλη για τον οργανισμο και επίσης τρελαίνομαι να τα τρώω. Ξεκίνα τα αβοκάντο!!!

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αβοκάντο; ;; για λέγε αυτό δεν το ξέρω... 

Πω πω το αβοκάντο ειναι λατρεία, τρωώ σχεδόν κάθε μέρα! 🥑🥑🥑 Να σας πω να δοκιμάσετε και τη συνταγή ενος spread που κάνω και το βάζω σε φρυγανισμένο ψωμί ολικής. Λιωμένο αβοκάντο, τριμμένο καρότο, ελάχιστο ελαιόλαδο, τριμμένο λιναρόσπορο, μπόλικο λεμόνι και λίγο σκονη τσίλι ή τζιντζερ. Γιαμ γιαμ!

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου! Μόλις με πήραν! Γονιμοποιήθηκαν τα 13! Αύριο τώρα θα ξέρουμε περισσότερα για διαιρέσεις κλπ γιατί σήμερα είναι νωρίς! Μου είπαν βέβαια ότι περίπου το 40% φτάνει σε βλαστοκυστες! Ελπίζω να έχουμε λίγες παραπάνω κ όχι παρακάτω! Αυτά τα νέα μου! Για να δούμε αύριο τώρα τι θα γίνει! Κ απ ότι φαίνεται Τετάρτη πάω για ετ αν όλα πάνε καλά με τα εμβρυα και δεν νιώσω εγώ καμία δυσφορία λόγω των πολλών ωαρίων που έβγαλα! 

Μπράβο, τα πήγατε τέλεια!!! Με το καλο να γινει και ετ! Για να σου έδωσε αυτά τα φάρμακα σε αυτό τον κύκλο θα την κάνετε. Επειδή είμαστε στο ίδιο κεντρο να σου πω πως θα σου δώσουν και usb με βιντεάκι που δείχνει την ανάπτυξή τους από την 1η ημέρα εως την 5η. Και φωτογραφία. Στην έκθεση που δίνουν την ημέρα της ετ λέει πχ καλής ποιότητας, αλλά δεν λέει τη βαθμολογία των εμβρύων. Μπορείς ομως να ζητήσεις να σου την πουν, όπως έκανα εγώ. Πολύ πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι! 🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

 

Πω πω το αβοκάντο ειναι λατρεία, τρωώ σχεδόν κάθε μέρα! 🥑🥑🥑 Να σας πω να δοκιμάσετε και τη συνταγή ενος spread που κάνω και το βάζω σε φρυγανισμένο ψωμί ολικής. Λιωμένο αβοκάντο, τριμμένο καρότο, ελάχιστο ελαιόλαδο, τριμμένο λιναρόσπορο, μπόλικο λεμόνι και λίγο σκονη τσίλι ή τζιντζερ. Γιαμ γιαμ!

Μπράβο, τα πήγατε τέλεια!!! Με το καλο να γινει και ετ! Για να σου έδωσε αυτά τα φάρμακα σε αυτό τον κύκλο θα την κάνετε. Επειδή είμαστε στο ίδιο κεντρο να σου πω πως θα σου δώσουν και usb με βιντεάκι που δείχνει την ανάπτυξή τους από την 1η ημέρα εως την 5η. Και φωτογραφία. Στην έκθεση που δίνουν την ημέρα της ετ λέει πχ καλής ποιότητας, αλλά δεν λέει τη βαθμολογία των εμβρύων. Μπορείς ομως να ζητήσεις να σου την πουν, όπως έκανα εγώ. Πολύ πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι! 🍀

Αλήθεια;; Να και κάτι που δεν είχα δει ποτέ ξανα! Σ ευχαριστώ παρα πολύ και για τις ευχες και για τις πληροφορίες και για τη συνταγή 😉 Ότι καλυετερο ευχομαι και σ εσένα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου! Μόλις με πήραν! Γονιμοποιήθηκαν τα 13! Αύριο τώρα θα ξέρουμε περισσότερα για διαιρέσεις κλπ γιατί σήμερα είναι νωρίς! Μου είπαν βέβαια ότι περίπου το 40% φτάνει σε βλαστοκυστες! Ελπίζω να έχουμε λίγες παραπάνω κ όχι παρακάτω! Αυτά τα νέα μου! Για να δούμε αύριο τώρα τι θα γίνει! Κ απ ότι φαίνεται Τετάρτη πάω για ετ αν όλα πάνε καλά με τα εμβρυα και δεν νιώσω εγώ καμία δυσφορία λόγω των πολλών ωαρίων που έβγαλα! 

Έλα τώρα τέλεια τα 13!!!

Με όλη μου την ΤΥΧΗ θα πω είναι σημαδιακό 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Lucia79 εμένα άφαντη η περίοδος... γρρρ τα νεύρα μου χαχαχαχ

Η περιοδος σου κάνει παρέα με την δικιά μου 😂😂😂

Τωρα που την θελουμε έχει πάει περίπατο και αιντε εσυ είσαι κ νιατο εγώ μήπως πάω για εμμηνόπαυση και δεν το ξέρω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Αλήθεια;; Να και κάτι που δεν είχα δει ποτέ ξανα! Σ ευχαριστώ παρα πολύ και για τις ευχες και για τις πληροφορίες και για τη συνταγή 😉 Ότι καλυετερο ευχομαι και σ εσένα 🥰

Ναι, και ειναι πολύ συγκινητικό να τα βλέπεις 😍 Σε ευχαριστώ πολύ! Χθες έκανα την 1η μου ένεση και προχωράμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Salvation78 είπε:

καλησπέρα, θυμαμαι που σε διαβαζα ια το σοκ που είχεσ πάθει οταν ο γιατρός σου είπε οτι μάλλον δε θα έκανες ωορηξία για το μήνα που σε είδε

πολυ καλή συνέχεια σου εύχομαι και να ξέρεισ βρίκοω πολύ γλυκο τ γεγονόσ που μ΄εσα στη χαρά και στον ενθουσοασμό σου, ηρθεσ εδώ να το μοιραστείς και να  εθχαριστήσεις, όπωσ και να ευχηθείεσ στισ κοπέλες!!

Ναι, τα χα βάψει μαύρα… Τελικά δεν ξερω αν πρεπει να τον βρίσω η να τον ευχαριστήσω τον συγκεκριμένο γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Είσαι το φως που φώτισε απόψε το σκοτάδι της ψυχής μου, στην αναμονή της περιόδου τη Δευτέρα, μου έδωσες ελπίδα, σε ευχαριστώ! 
Συγχαρητήρια, το θαύμα σου ήρθε και θα μείνει! 

🤰🙏🏼❤️
 

Υπομονη και επιμονή, ευχομαι αυτη τη φορα η στο άμεσο μέλλον να μην έρθει, και μάλιστα για τον σωστό λόγο!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...