Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Στο Ιασώ σε ενημέρωνε το εμβρυολογικο και πριν την ετ παίρνεις έκθεση με την ποιότητα κ την αξιολόγηση των εμβρύων καθώς και ανάλυση του σπέρματος 

Στο Γεννεσις σε παίρνει το εμβρυολογικο και αρχικά σου λένε τέλεια, καλά κλπ

Εγω προσωπικά πάντα ρωτάω αξιολόγηση 

Δεν έχω φτάσει σε ετ να δω αν δίνουν χαρτί αλλά πολλά κορίτσια εδώ λένε ότι δεν δίνουν μόνο αν ζητήσεις έκθεση της προσπάθειας . Όταν φτάσω στο βήμα αυτό θα σας πω

Δεν δίνουν χαρτί μόνο φωτογραφεία τον εμβρύων (το ξέρω από κοπέλες) είναι το τελευταίο να πω να μιλήσω με το εμβρυολογικο! Εμένα αυτό που μαρεσει εκεί που είμαι είναι ότι δίνουν αναλυτικά χαρτί και τα έμβρυα που βάζεις εκείνη την ημέρα να μιλήσω με εμβρυολογικο να μου πει ότι μου λέει και ο γιατρός δεν αλλάζει κάτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Πραγματικά! Έλα σου που δεν τα ήξερα αυτά στην αρχη! Και τελικά συνειδητοποίησα ποσό κακά μορφολογικά ήταν τα εμβρυα μας όταν μου έδειξαν φωτό από καλά εμβρυα στο άλλο κεντρο! Κ ευτυχώς είχα κρατημένες τις φωτό από τις προηγούμενες ετ και κάναμε τη σύγκριση! Τώρα ρωτάω όλη την ώρα! 

Καλά εμένα μου είχαν πει είναι βλαστοκύστη κ ήταν μοριδια από τέτοια να φάνε κ οι κότες!!

Βεβαια αυτό δεν μου το είπε το εμβρυολογικο του Ιασώ αλλά ο πρώτος γιατρός που είχα εκεί. 
Οταν μετά από αποτυχίες πήγα σε αλλον κ με ρώτησε τι έμβρυα είχατε βάλει λέω βλαστοκυστες κ δείχνω παράλληλα το χαρτί 

Μου λένε κυρία μου δεν ήταν βλαστοκυστες μοριδια ήταν ,παγωτό εγώ!

Αρα έδινα κ λάθος ιστορικό για αυτό λέω είναι σημαντικό να ξέρεις ακριβώς τι μεταφέρεις 

Αν πετύχεις με την πρώτη χεστηκες βέβαια αλλά αν όχι ….😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Άρα εμφύτευση έχεις κ με 3ων ημερών κ με βλαστοκυστες 

Ειμαι σίγουρη ότι εφόσον κάνατε picsi (που δεν είχατε ξανακανει) θα κάνετε βλαστοκυστες τουλάχιστον ΑΒ αν όχι ΑΑ και θα πετύχεις αφου και αιματολογικά / ανοσολογικα είσαι ελεγμένη😉

Και με 3ων, και 4ων και με βλαστοκυστες είχα εμφύτευση! Εκεί καλά τα πάμε!! Picsi δεν είχαμε ξανακάνει η αλήθεια είναι κ εκεί είχα ελπίδα ότι θα πάμε πολύ καλύτερα αλλά μου τα χάλασαν τα ωάρια γαμωτο! Μου κόψαν τη χαρα! Ελπίζω αύριο να είναι καλά τα νέα και να με μουντζώνω που κάθομαι και σκάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Στο Ιασώ σε ενημέρωνε το εμβρυολογικο και πριν την ετ παίρνεις έκθεση με την ποιότητα κ την αξιολόγηση των εμβρύων καθώς και ανάλυση του σπέρματος 

Στο Γεννεσις σε παίρνει το εμβρυολογικο και αρχικά σου λένε τέλεια, καλά κλπ

Εγω προσωπικά πάντα ρωτάω αξιολόγηση 

Δεν έχω φτάσει σε ετ να δω αν δίνουν χαρτί αλλά πολλά κορίτσια εδώ λένε ότι δεν δίνουν μόνο αν ζητήσεις έκθεση της προσπάθειας . Όταν φτάσω στο βήμα αυτό θα σας πω

Τιποτα δεν δίνουν, μόνο φωτογραφία. Τους έπρηξα. Και το  γιατρο και την εμβρυολογο να μου πουν πόσα κύτταρα ήταν τα έμβρυα.  Το μόνο που μου είπαν είναι ότι είναι πολύ καλά και αφού ρώτησα 3, 4 φορές μου είπαν τα κύτταρα. Για το σπερμα δε απλά μου είπαν όταν βγήκα από την ωοληψια ότι ήταν μια χαρά για τη διαδικασία και ότι ήταν 12 εκατομμύρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

@twinkletwinlkle @Κατεριναπαπ ευχαριστώ ρε κορίτσια! Έχω πολύ άγχος, ο θεός να βάλει το χεράκι του! 

Για ετ ρε γαμωτο δεν καταλαβα ποτε θα κανω 😂😂 Μου έδωσαν οδηγίες και μου είπαν να ξεκινήσω utrogestan - cyclacur. Απ ότι καταλαβα αύριο θα μου πουν σίγουρα! Αν δεν πρηστω και δεν πονάω κλπ επειδή έβγαλα πολλά ωάρια μάλλον θα πάω τώρα γιατί κατά τ αλλά ορμόνες κ ενδομήτριο είναι σούπερ! 
 

Να δούμε και τι γονιμοποιησεις θα έχουμε! Γενικά επειδή συνέχεια έχω βιοχημικές κ επειδή μορφολογικά τουλάχιστον τα εμβρυα είναι πολύ μέτρια προς κακά, κ εφόσον οοολα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά θεωρούν ότι ευθύνονται τα εμβρυα που δεν προχωράνε οι κυήσεις! Γι αυτό είμαι έτσι σήμερα! Μόλις μου είπαν ότι τα ωάρια ήταν «ευαίσθητα» λέω πάει πάλι τα ίδια θα βγάλουμε! Ελπίζω να βγω λάθος τι να πω;; 

Τα πηγες πολυ καλα μπραβο ευχομαι να ειναι τα τυχερα σου αυτα μην αγχωνεσαι κ τωρα θα πας αυτο το κυκλο δηλ μεταφορα ε; Ποσα σου εδωσε; Ενδομητριο ποσο ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Το φαντάστηκα δεν θα το καταλάβω ποτέ πως δουλεύουν εκεί δεν έχω πάει και ούτε αλλά όλο ακούω και λέω τι στο καλό καμία οργάνωση;

Ότι έχει άπειρο κόσμο έχει 

Ότι παίζει ρόλο με ποιο γιατρό είσαι παίζει 

Οτι με τα λεφτά που βγάζουν θα μπορούσαν να έχουν καλύτερες εγκαταστάσεις θα μπορούσαν (τώρα βέβαια κ ποσό μπορεί να γίνει ανακαίνιση με τόση δουλειά δεν ξέρω)

εγω που δεν είμαι με τον Π..ντο δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα με καθυστερήσεις ,ανοργανωσιά κλπ και άμεση επαφή με τον γιατρό έχω όταν χρειάζεται και με τις συντονίστριες ακόμα και αν ρωτήσω βλακεία ή ρωτήσω το ίδιο πράγμα 100 φορές.

Επομενως το κλειδί είναι να σου κάνει το κλικ ο γιατρός και να τον εμπιστευτείς και φυσικά κανένας γιατρός δεν είναι θεος αν κάτι μας κλωτσάει δίνουμε μια ευκαιρία δίνουμε δεύτερη γεια σας.

Κ στο Ιασώ που ήμουν και ήταν πολύ καλύτερο από κόσμο και οργάνωση δεν πέτυχα όποτε όλα είναι υποκειμενικά.

Δεν υποστηρίζω κανενα κέντρο κ κανενα γιατρό γιατί δεν έχω πετύχει ακόμα απλά γράφω κ την δικιά μου εμπειρία γιατί ίσως αποθαρρύνονται κάποιες κοπέλες έστω κ από το να κάνουν ένα πρώτο ραντεβού.

Οταν πρώτο ξεκίνησα έλεγα ότι για εμένα το Α κ το Ω ήταν η προσωπική επαφή με τον γιατρό. Μετά τις σφαλιάρες που έφαγα αναθεώρησα κ είπα να ξέρει να κάνει την σωστή δουλειά στο σωστο χρόνο κ να εξατομικεύει κ ας επικοινωνώ κ με την γιαγιά του 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Ναι το είδα πως γίνεται χαμούλης!!!
Αυτο με προβλημάτισε και μένα...και πως μπαίνουμε όλοι με νουμεράκια...
Τι να πω...θα δείξει! Εσύ μην ανησυχείς όλα καλα΄θα πάνε!!! Ερχονται τα μικράκια σου.....

Και εμένα μου είχε κάνει πολύ κακή εντύπωση αυτό με τα χαρτάκια. Όντως γίνεται χαμος και αισθάνομαι σαν να είμαι αγελάδα που θέλουν να  με αρμεξουν. Η αλήθεια είναι ότι καμία σημασία δεν δίνουν στην ψυχολογία της γυναίκας. Πάντως όσον αφορά στην οργάνωση,  εγώ θεωρώ ότι έχουν. Περνάνε στο σύστημα τα πάντα και ο Παν... και κ εκάστοτε γιατρός ξέρει ανά πάσα ώρα και στιγμή όλο το ιστορικό σου. Δεν χρειάστηκε δηλαδή να λέω τα ίδια πράγματα 2 φορες. Η αναμονή εινα τρομερά κουραστική και από ο, τι κατάλαβα η αναμονή είναι μεγαλύτερη αν είσαι με τον Παν... γιατι αυτος έχει πάντα το περισσότερο τρέξιμο. Εγω πάντως επειδή  τα ραντεβού τα έκανα στο Ηράκλειο  και εδώ τα πράγματα όσο να ναι γίνονται πιο προσωπικά, μόνο καλά έχω να πω. Ενώ βλέπει εκατοντάδες γυναίκες τη μέρα,  δεν ένιωσα να με ξεπεταει και μου αρέσει το γεγονός ότι δεν έχει έπαρση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τιποτα δεν δίνουν, μόνο φωτογραφία. Τους έπρηξα. Και το  γιατρο και την εμβρυολογο να μου πουν πόσα κύτταρα ήταν τα έμβρυα.  Το μόνο που μου είπαν είναι ότι είναι πολύ καλά και αφού ρώτησα 3, 4 φορές μου είπαν τα κύτταρα. Για το σπερμα δε απλά μου είπαν όταν βγήκα από την ωοληψια ότι ήταν μια χαρά για τη διαδικασία και ότι ήταν 12 εκατομμύρια. 

Κάτι τέτοιο γινόταν κ σ εμένα! Δεν έλεγαν τίποτα! Δεν ήξερα κ εγώ τότε, δε ρωτούσα! Πανέμορφα έλεγαν, το πίστευα 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τις εξετάσεις στο email μου (2η μέρα περιόδου).
TSH 1.69
FSH 13.5 mIU/ml
LH 5.68
E2 25.50
Προλακτίνη: 24.70
ΑΜΗ: 4  pmol/L

Είμαι 44! Για πείτε τη γνώμη σας ......
(Αγαπημένες μου, συγνώμη εάν σας έχω πρήξει, αλλά νιώθω λες και μιλάω σε φίλες!)

@Nefeliap help us 😉😉

το κοντρόλ καλεί την γκουρού των ορμονολογικων

Θα καλούσα κ την αρχηγαρα @Vasiliqueαλλά αν βαράει γερμανικά με τα δίδυμα Κριμα μωρε 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Τα πηγες πολυ καλα μπραβο ευχομαι να ειναι τα τυχερα σου αυτα μην αγχωνεσαι κ τωρα θα πας αυτο το κυκλο δηλ μεταφορα ε; Ποσα σου εδωσε; Ενδομητριο ποσο ειναι;

Ευχαριστω πολύ! Απ ότι φαίνεται τώρα ναι! 3 ούτρο κι ένα σικλα, μια innohep κάθε μέρα και ένα vasclor αν δυο ημέρες! Το ενδομήτριο χθες που το μέτρησαν ήταν 9,7!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ότι έχει άπειρο κόσμο έχει 

Ότι παίζει ρόλο με ποιο γιατρό είσαι παίζει 

Οτι με τα λεφτά που βγάζουν θα μπορούσαν να έχουν καλύτερες εγκαταστάσεις θα μπορούσαν (τώρα βέβαια κ ποσό μπορεί να γίνει ανακαίνιση με τόση δουλειά δεν ξέρω)

εγω που δεν είμαι με τον Π..ντο δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα με καθυστερήσεις ,ανοργανωσιά κλπ και άμεση επαφή με τον γιατρό έχω όταν χρειάζεται και με τις συντονίστριες ακόμα και αν ρωτήσω βλακεία ή ρωτήσω το ίδιο πράγμα 100 φορές.

Επομενως το κλειδί είναι να σου κάνει το κλικ ο γιατρός και να τον εμπιστευτείς και φυσικά κανένας γιατρός δεν είναι θεος αν κάτι μας κλωτσάει δίνουμε μια ευκαιρία δίνουμε δεύτερη γεια σας.

Κ στο Ιασώ που ήμουν και ήταν πολύ καλύτερο από κόσμο και οργάνωση δεν πέτυχα όποτε όλα είναι υποκειμενικά.

Δεν υποστηρίζω κανενα κέντρο κ κανενα γιατρό γιατί δεν έχω πετύχει ακόμα απλά γράφω κ την δικιά μου εμπειρία γιατί ίσως αποθαρρύνονται κάποιες κοπέλες έστω κ από το να κάνουν ένα πρώτο ραντεβού.

Οταν πρώτο ξεκίνησα έλεγα ότι για εμένα το Α κ το Ω ήταν η προσωπική επαφή με τον γιατρό. Μετά τις σφαλιάρες που έφαγα αναθεώρησα κ είπα να ξέρει να κάνει την σωστή δουλειά στο σωστο χρόνο κ να εξατομικεύει κ ας επικοινωνώ κ με την γιαγιά του 😂

Δεν διαφωνώ καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ότι έχει άπειρο κόσμο έχει 

Ότι παίζει ρόλο με ποιο γιατρό είσαι παίζει 

Οτι με τα λεφτά που βγάζουν θα μπορούσαν να έχουν καλύτερες εγκαταστάσεις θα μπορούσαν (τώρα βέβαια κ ποσό μπορεί να γίνει ανακαίνιση με τόση δουλειά δεν ξέρω)

εγω που δεν είμαι με τον Π..ντο δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα με καθυστερήσεις ,ανοργανωσιά κλπ και άμεση επαφή με τον γιατρό έχω όταν χρειάζεται και με τις συντονίστριες ακόμα και αν ρωτήσω βλακεία ή ρωτήσω το ίδιο πράγμα 100 φορές.

Επομενως το κλειδί είναι να σου κάνει το κλικ ο γιατρός και να τον εμπιστευτείς και φυσικά κανένας γιατρός δεν είναι θεος αν κάτι μας κλωτσάει δίνουμε μια ευκαιρία δίνουμε δεύτερη γεια σας.

Κ στο Ιασώ που ήμουν και ήταν πολύ καλύτερο από κόσμο και οργάνωση δεν πέτυχα όποτε όλα είναι υποκειμενικά.

Δεν υποστηρίζω κανενα κέντρο κ κανενα γιατρό γιατί δεν έχω πετύχει ακόμα απλά γράφω κ την δικιά μου εμπειρία γιατί ίσως αποθαρρύνονται κάποιες κοπέλες έστω κ από το να κάνουν ένα πρώτο ραντεβού.

Οταν πρώτο ξεκίνησα έλεγα ότι για εμένα το Α κ το Ω ήταν η προσωπική επαφή με τον γιατρό. Μετά τις σφαλιάρες που έφαγα αναθεώρησα κ είπα να ξέρει να κάνει την σωστή δουλειά στο σωστο χρόνο κ να εξατομικεύει κ ας επικοινωνώ κ με την γιαγιά του 😂

Αυτό ακριβώς! Γι αυτο ειπα κ εγώ ότι ο Παν που είχα εγώ εμπειρία πριν είναι μεν από τους καλύτερους αλλά δεν έκατσε μ εμένα! Πάντα πριν αποφασίσουμε πρέπει να κάνουμε ραντεβού και να δούμε αν υπάρχει χημεία κ ενδιαφέρον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τιποτα δεν δίνουν, μόνο φωτογραφία. Τους έπρηξα. Και το  γιατρο και την εμβρυολογο να μου πουν πόσα κύτταρα ήταν τα έμβρυα.  Το μόνο που μου είπαν είναι ότι είναι πολύ καλά και αφού ρώτησα 3, 4 φορές μου είπαν τα κύτταρα. Για το σπερμα δε απλά μου είπαν όταν βγήκα από την ωοληψια ότι ήταν μια χαρά για τη διαδικασία και ότι ήταν 12 εκατομμύρια. 

Ε εκεί θα δώσω μάχη θέλω έκθεση μετά την ετ να την έχω στο αρχείο μου

Θα κάνω τον γιο κ στο album δεν θα βαλω φωτογραφία ποσό πανέμορφη βλαστοκύστη ήταν;;;;

Του τρελού 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ευχαριστω πολύ! Απ ότι φαίνεται τώρα ναι! 3 ούτρο κι ένα σικλα, μια innohep κάθε μέρα και ένα vasclor αν δυο ημέρες! Το ενδομήτριο χθες που το μέτρησαν ήταν 9,7!

Έφυγες εσυ για μανούλα Δεκεμβρίου σε πάω κ ένα στοιχηματακι 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Ε εκεί θα δώσω μάχη θέλω έκθεση μετά την ετ να την έχω στο αρχείο μου

Θα κάνω τον γιο κ στο album δεν θα βαλω φωτογραφία ποσό πανέμορφη βλαστοκύστη ήταν;;;;

Του τρελού 😂😂😂😂

Μωρε φωτογραφία θα πάρεις,  έκθεση δεν θα πάρεις! Οπότε για το άλμπουμ σου θα είσαι καλυμμένη. Απλά στην φώτο θα έχεις 3 ή 4 πανέμορφες βλαστοκυστες και πώς θα αναγνωρίσεις τον γιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Το φαντάστηκα δεν θα το καταλάβω ποτέ πως δουλεύουν εκεί δεν έχω πάει και ούτε αλλά όλο ακούω και λέω τι στο καλό καμία οργάνωση;

Εσύ σε ποιό κέντρο είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Και εμένα μου είχε κάνει πολύ κακή εντύπωση αυτό με τα χαρτάκια. Όντως γίνεται χαμος και αισθάνομαι σαν να είμαι αγελάδα που θέλουν να  με αρμεξουν. Η αλήθεια είναι ότι καμία σημασία δεν δίνουν στην ψυχολογία της γυναίκας. Πάντως όσον αφορά στην οργάνωση,  εγώ θεωρώ ότι έχουν. Περνάνε στο σύστημα τα πάντα και ο Παν... και κ εκάστοτε γιατρός ξέρει ανά πάσα ώρα και στιγμή όλο το ιστορικό σου. Δεν χρειάστηκε δηλαδή να λέω τα ίδια πράγματα 2 φορες. Η αναμονή εινα τρομερά κουραστική και από ο, τι κατάλαβα η αναμονή είναι μεγαλύτερη αν είσαι με τον Παν... γιατι αυτος έχει πάντα το περισσότερο τρέξιμο. Εγω πάντως επειδή  τα ραντεβού τα έκανα στο Ηράκλειο  και εδώ τα πράγματα όσο να ναι γίνονται πιο προσωπικά, μόνο καλά έχω να πω. Ενώ βλέπει εκατοντάδες γυναίκες τη μέρα,  δεν ένιωσα να με ξεπεταει και μου αρέσει το γεγονός ότι δεν έχει έπαρση.

Ένα θα σου πω όταν είχα τη δεύτερη βιοχημική με πήρε και μου έλεγε τα νούμερα της πρώτης βιοχημικής και νόμιζε ότι είχαμε κάνει μόνο μια ετ! Ναι μεν είναι περασμένα αλλά… Άσε που μ έπαιρνε 1 η ώρα τη νύχτα ο χριστιανός 😂😂 Ενιγουει προφανώς και δεν φταίει αυτός για τις αποτυχίες μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Έφυγες εσυ για μανούλα Δεκεμβρίου σε πάω κ ένα στοιχηματακι 😂😂😂

Δεν μου λες μαυρογατε μπας και το καθυστερείς επίτηδες για να κάνεις πρωτοχρονιάτικο μωρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Έφυγες εσυ για μανούλα Δεκεμβρίου σε πάω κ ένα στοιχηματακι 😂😂😂

😂😂 ας γίνω εγώ μανούλα κι ότι θέλετε!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@Nefeliap help us 😉😉

το κοντρόλ καλεί την γκουρού των ορμονολογικων

Θα καλούσα κ την αρχηγαρα @Vasiliqueαλλά αν βαράει γερμανικά με τα δίδυμα Κριμα μωρε 😍😍😍

Χαχαααα!! Και εγώ γκουρού την λέω στα προσωπικά μηνυματα!!!
@Nefeliap φιλη μουυυυυυ για πες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μωρε φωτογραφία θα πάρεις,  έκθεση δεν θα πάρεις! Οπότε για το άλμπουμ σου θα είσαι καλυμμένη. Απλά στην φώτο θα έχεις 3 ή 4 πανέμορφες βλαστοκυστες και πώς θα αναγνωρίσεις τον γιο?

Το ένστικτο της μάνας ξέρει 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Δεν γίνεται να μην πάρω έκθεση αν κάνω αίτηση είναι υποχρεωμένοι να δώσουν 

Εκεινη την ημέρα της ετ δεν θα πάρω αλλά αν αιτηθείς δεν γίνεται να μην παρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikol88 είπε:

Ένα θα σου πω όταν είχα τη δεύτερη βιοχημική με πήρε και μου έλεγε τα νούμερα της πρώτης βιοχημικής και νόμιζε ότι είχαμε κάνει μόνο μια ετ! Ναι μεν είναι περασμένα αλλά… Άσε που μ έπαιρνε 1 η ώρα τη νύχτα ο χριστιανός 😂😂 Ενιγουει προφανώς και δεν φταίει αυτός για τις αποτυχίες μου! 

Όχι εννοείται ότι έχει μερίδιο ευθύνης. Και η ευθύνη έγκειται στο γεγονός ότι μετά την πρώτη βιοχημικη δεν το έψαξε. Απαράδεκτο να σου λέει τς νούμερα της πρώτης βιοχημικης. Φυσικά και έκανες καλά που έφυγες. Και εγω στη θεση σου θα έφευγα. Απλά έτυχε εγω να έχω τελειως διαφορετική αντιμετώπιση.  Ίσως ευθύνεται το γεγονός ότι εγω τον συναντούσε Ηράκλειο.  Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ναι ανεξήγητη υπογονιμότητα λέει! Όλα φυσιολογικά! Αυτό βέβαια όταν ξεκινήσαμε! Τα Χριστούγεννα όμως ελέγξαμε το σπερμα και είχε αυξημένο κατακερματισμό κι ο σύζυγος έχει και κιρσοκήλη! Γι αυτό κάναμε κ picsi. Όταν κάναμε την πρώτη εξωσωματική βέβαια είχε φυσιολογικό κατακερματισμό αλλά εγώ είχα κάνει άλλο πρωτόκολλο και δεν είχα πολύ καλά ωάρια! Το να πω δεν ξέρω! Μ αυτό για το σπερμα επειδή το ψάχνω μόνη μου και διαβάζω κ  εσας εδώ μέσα και πήγαμε σε ουρολόγο! Αλλιώς ακόμα στο ανεξήγητο θα ήμασταν! Τα εμβρυα όσο ήμασταν στον Π δεν ξέραμε τι ποιότητες είχαν. Μας έδιναν μεν φωτό αλλά χωρίς ενημερωση! Μόνο ότι είναι 2 πανέμορφα εμβρυα κάθε φορά! Μετά όταν μεταφερθήκαμε μας είπαν ότι ήταν ΒΓ και ΓΓ οι βλαστοκυστες. 

Αχ κοριτσάκι μου ταλαιπωρηθηκες, ήρθε η σειρά σου όμως σύντομα θα ανταμειφθεις και θα  τα ξεχάσεις όλα!!! Αυτή τη φορά ολα καλα θα πάνε, έχει πίστη!!! Περιμένουμε αυριο τα νέα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Στο καινούριο με το συδιροδρομο για όνομα 

Καλέ ποίο είναι αυτο??? Ρώτησα και άλλη μια φορά αλλά δεν μου αποκάλυψε καμία το ονομα σιδηρόδρομο...είμαι και γεννημένη ξανθιά εεεε...βοήθα λίγο...
Πως να το γκουγκλάρω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...