Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Joann είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι..το εύχομαι κ σε εσένα!!!!!

Μακάρι βρε κορίτσι μου! Αλλά εγώ δεν έχω κάποιο δείγμα κ έκανα κ τεστ κ βγηκε αρνητικό! Μακάρι!!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η popcorn είπε:

Ρώτησε με ,αρκεί να δω που είναι τα μηνύματα 😂😂😂

🤣🤣🤣🤣Άστο μην μπερδεύουμε. Μονο με το emvryolab συνεργάζεται; ξέρεις αν έρχετε Αθήνα; σε ευχαριστώ πολύ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Μα πως γίνεται αυτο; Εγώ έκανα τεστ με ευαισθησια 25! Γι αυτο κ απογοητευτηκα! Πως ειναι δυνατον να χεις θετικες χοριακες και μαλλον 3ψηφιες η 4ψηφιες κ τα τεστ να βγαινουν αρνητικα; 😱😵💫🤯

Κι εμένα με ευαισθησία 25 ήταν κι όμως γίνεται! 4ψυφιο δεν ειδα ποτέ αυτή την φορά αλλά ήταν ανεβασμένες πάνω από 60 και ήταν και με έμβρυα 5η ημέρας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

🤣🤣🤣🤣Άστο μην μπερδεύουμε. Μονο με το emvryolab συνεργάζεται; ξέρεις αν έρχετε Αθήνα; σε ευχαριστώ πολύ πολύ 

Για πιον γιατρό λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

🤣🤣🤣🤣Άστο μην μπερδεύουμε. Μονο με το emvryolab συνεργάζεται; ξέρεις αν έρχετε Αθήνα; σε ευχαριστώ πολύ πολύ 

Είναι επίσης και στο Γεννεσις στη Θεσσαλονίκη όμως,από όσο ξέρω πήγαινε και στο πανεπιστημιακο στη Λάρισα παλαιότερα αλλά δε ξέρω εάν πάει ακόμη.Για Αθήνα όμως δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η popcorn είπε:

Ε εμείς δεν είχαμε θέμα και έπαθα σοκ όταν μας είπε η μικροβιολόγος "έχετε θέμα με το σπερμα" 🤯🤯🤯🤯,τέλος πάντων τουλάχιστον είναι κάτι που επανέρχεται κάτι είναι και αυτό!Εμείς ανήκουμε στην ανεξηγητη υπογονιμότητα. Πήρε αν θυμάμαι καλά βιταμινη d για λίγο καιρό μόνο.

Εμείς γνωρίζουμε το θέμα απ το 2017 με χάλια σπέρμα έπιασα φυσικά (ίσως λόγο ηλικίας)  και τώρα μας είπαν πριν το 3 μηνο να κάνουμε εξωσωματική.  Αντίθετα από αυτα που σας είπαν εσάς.  Και φυσικά δεν μπορώ να περιμένω +3 μήνες για να κάνω περιμέναμε 6 μήνες αμα βάλω και άλλους 3 δεν πρόκειται να κάνω  θα με πιάσει το πείσμα μου και αυτό κανένας δε θέλει να το γνωρίσει! Γτ αμα το πάμε μπορεί μετά και στο επόμενο 3 μηνο να ξανά κολλήσει. Τεσπα ο καθένας ξέρει. Δεν το ψάχνω γτ δεν υπάρχει λόγος αφού είναι να κάνουμε μικρογονιμοποιηση και λίγα να είναι και τεμπελικα να είναι δε με νοιάζει υγιή έμβρυα να κάνουν. Επίσης ίσως εξαρτάται πως το παίρνανε πχ πυρετό κτλ και αν έχει κάνει εμβόλια. Εμείς τα κάναμε και τα 3 ίσως για αυτό να μας είπαν τώρα.

 

Για εμενα δεν υπάρχει ανεξήγητη υπογονιμότητα. Υπάρχει υπογονιμότητας που δεν έχει βρεθεί ο λόγος. Με όλο το σεβασμό αλλά ξαναδείτε τι παίζει.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Κατάλαβα κορίτσια μου! Πρέπει να κάτσουμε να το σκεφτούμε καλά και να συζητήσουμε με τον εξωσωματιστή και την εμβρυολόγο. Θα του πω να πάρει και τη γνώμη του Λυμπ. Μακάρι να μπορούσε να κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα να δούμε τι γίνεται, αλλά δυστυχώς αν είναι να προχωρήσουμε, δεν προλαβαίνουμε. 

Ρε συ όταν πας για ετ δεν ελέγχουν ςκει το δειγμα; εμείς παίρνουμε σπερμοδιαγραμμα εκείνης της ημέρας.  Οπότε αν λέμε αν δεν είναι καλό τότε βάζουμε κατάψυξη τα ωαρια και πάει αργότερα ο άντρα και δίνει σπερμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@Lucia79 αγαπημένη να σε ρωτήσω γιατί μου έβαλες φυτιλιές με το λάθος που κα΄νανε στον ΕΦΚΑ και φάνηκες ανασφάλιστη.

Μπήκα τώρα στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΕΦΚΑ συνδέθηκα με τα στοιχεία taxis net και φαίνομαι ασφαλισμένη. Είμαι οκ ε? Το γράφει με μεγάλα πράσινα γράμματα και ενα τσεκ δίπλα.

Γιατί λέω κάτσε μην έρθει περίοδος και χρειάζομαι αιματολογικές κλπ και φάω καμιά ήττα τελευταία ώρα.

Την πάτησε και μια κοπέλα στο parents που είχε ένα σκασμό ενδοκρινολογικές να κάνει τύπου 200€ και πήγε Βιο..κή να τις κάνει και έφαγε πόρτα.

Ναι είσαι μπομπα, ετοιμη να ξεσηκώσεις τα διαγνωστικά 😜

εγω με το που είχα μπει στην αρχική σελίδα μου το έγραφε με κόκκινα γράμματα και ένα σηματάκι απαγορευτικό Ανασφάλιστη - συμμετοχή 25% σε φάρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εμείς γνωρίζουμε το θέμα απ το 2017 με χάλια σπέρμα έπιασα φυσικά (ίσως λόγο ηλικίας)  και τώρα μας είπαν πριν το 3 μηνο να κάνουμε εξωσωματική.  Αντίθετα από αυτα που σας είπαν εσάς.  Και φυσικά δεν μπορώ να περιμένω +3 μήνες για να κάνω περιμέναμε 6 μήνες αμα βάλω και άλλους 3 δεν πρόκειται να κάνω  θα με πιάσει το πείσμα μου και αυτό κανένας δε θέλει να το γνωρίσει! Γτ αμα το πάμε μπορεί μετά και στο επόμενο 3 μηνο να ξανά κολλήσει. Τεσπα ο καθένας ξέρει. Δεν το ψάχνω γτ δεν υπάρχει λόγος αφού είναι να κάνουμε μικρογονιμοποιηση και λίγα να είναι και τεμπελικα να είναι δε με νοιάζει υγιή έμβρυα να κάνουν. Επίσης ίσως εξαρτάται πως το παίρνανε πχ πυρετό κτλ και αν έχει κάνει εμβόλια. Εμείς τα κάναμε και τα 3 ίσως για αυτό να μας είπαν τώρα.

 

Για εμενα δεν υπάρχει ανεξήγητη υπογονιμότητα. Υπάρχει υπογονιμότητας που δεν έχει βρεθεί ο λόγος. Με όλο το σεβασμό αλλά ξαναδείτε τι παίζει.  

Ο καθένας σίγουρα ξέρει καλύτερα για τον εαυτό του.Οσον αφορά την ανεξηγητη έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις και δε βρέθηκε κάτι,εγώ παλαιότερα είχα αφαιρέσει και ένα ινομυωμα που είχα εκτός μήτρας.Δε ξέρω τι άλλο θα μπορούσαμε να κάνουμε πάντως από εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι είσαι μπομπα, ετοιμη να ξεσηκώσεις τα διαγνωστικά 😜

εγω με το που είχα μπει στην αρχική σελίδα μου το έγραφε με κόκκινα γράμματα και ένα σηματάκι απαγορευτικό Ανασφάλιστη - συμμετοχή 25% σε φάρμακα. 

Εσυ είσαι ετοιμη; για μόνο την αρχηγό λες..;. Κανονισε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η popcorn είπε:

Ο καθένας σίγουρα ξέρει καλύτερα για τον εαυτό του.Οσον αφορά την ανεξηγητη έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις και δε βρέθηκε κάτι,εγώ παλαιότερα είχα αφαιρέσει και ένα ινομυωμα που είχα εκτός μήτρας.Δε ξέρω τι άλλο θα μπορούσαμε να κάνουμε πάντως από εξετάσεις.

Είναι τόσο πολυσύνθετο αυτό το θέμα που δεν μπορώ να σου πω τι άλλο θα πρέπει να κοιτάξεις.   Απλά όταν ακούω ανεξήγητη δεν μου αρέσει προσωπικά και θα τον ζαλίζα τον γιατρό (είμαι η δύσπιστη ασθενείς) 

Θύμησε μου έχεις ξαναπροσπαθησει εξωσωματική;  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κι εμένα με ευαισθησία 25 ήταν κι όμως γίνεται! 4ψυφιο δεν ειδα ποτέ αυτή την φορά αλλά ήταν ανεβασμένες πάνω από 60 και ήταν και με έμβρυα 5η ημέρας 

Με τρελένεις τώρα ειλικρινά! Άντε θα αρχίζω να ελπίζω πάλι! Μακάρι βρε κορίτσι μου να βγει θετική η χοριακη στις 21!! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο φιλενάδα!  Αντε με το καλο να χαράξεις τον δρόμο!

Εγω φυσικά ως φύσει και θέσει γκαντεμω ζω το εξής: ο άντρας μου είναι θετικός στον κοβιντ. 

Και αφού κοιμηθηκαμε αγκαλίτσα χθες το βράδυ σήμερα ξύπνησε και δεν ήταν καλά (αυτός γενικά δεν  νιώθει και δεν λέει ότι δεν είναι καλά με τιποτα)

Κάνει σελφ τεστ αρνητικό,  κάνει ραπιντ θετικό.

Έκανα και εγώ σελφ και ραπιντ είναι και τα 2 αρνητικά. Έκανα και μοριακό και περιμένουμε τα αποτελέσματα το βράδυ. Προς το παρόν μένει από κάτω που έχουμε μια γκαρσονιέρα. Αλλά έχει χαλάσει η τηλεόραση,  δεν έχει ίντερνετ, είναι και νευροσπασμα, δεν τον κόβω να αντέχει για πολυ. 

Θα δούμε ανάλογα το αποτέλεσμα μου γιατι πολύ φοβάμαι ότι θα βγω και εγω θετική.  Έχω μπούκωμα και πονόλαιμο. Έτσι και πάθει κάτι το μωρό λόγω κοβιντ,  εντάξει αυτό δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να το αντέξω. 

Εν τω μεταξύ δεν βγαίνουμε, δεν κάνουμε παρέες ακριβώς για να μην κολλήσουμε σε αυτή την επικίνδυνη φάση. Πόση γκαντεμιά πλέον 

Όχι ρε συ! Πραγματικά έρχεται ολονών η σειρά..εσυ μείνε ψύχραιμη. Ακόμα κι αν είσαι θετική θα το περάσεις ελαφρά, θα δεις…είναι πολύ πίσω μας πια εκείνος ο καιρός που οι έγκυοι πραγματικά κινδύνευαν και τότε ήμασταν και όλοι ανεμβολιαστοι.
Μπούκωμα και βήχας είναι το πιο κλασικό. Παρε συμβουλές, ίσως χρειάζεται να φουλάρεις σε κάποιες βιταμίνες, κυρίως c και d αλλά φυσικά ρώτα το γιατρό σου. Όλα θα πάνε καλά, τα δύσκολα είναι πίσω σου, να το θυμάσαι. Μόνο ευχάριστα έχεις μπροστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αρνητικοιιιι 😜😜😜😜 σταμάτησα προγεστερονη και αναμένω περιοδοοοο... 

Μου είχε πει η γυναικολόγος απ τη στιγμή που θα σταματήσεις καμία 1-2 μέρες θα έρθει. 

Ελα στην παρέα μας! Αν τα καταφέρω εγώ γιατί σήμερα με πήραν τηλέφωνο ότι είμαι επαφή κρούσματος και περιμένω να δω τι θα γίνει. Προς το παρόν αρνητικό σελφ και καθόλου συμπτώματα. 
να ξέρεις, 18 περιμένουμε εμείς! Κανονίσου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lucia79 είπε:

Ελα στην παρέα μας! Αν τα καταφέρω εγώ γιατί σήμερα με πήραν τηλέφωνο ότι είμαι επαφή κρούσματος και περιμένω να δω τι θα γίνει. Προς το παρόν αρνητικό σελφ και καθόλου συμπτώματα. 
να ξέρεις, 18 περιμένουμε εμείς! Κανονίσου!

Εμ τώρα πονάω αλλά δεν έρχεται χιχιχ και εγώ νομίζω μέχρι 18 θα έχει έρθει. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η popcorn είπε:

Είναι επίσης και στο Γεννεσις στη Θεσσαλονίκη όμως,από όσο ξέρω πήγαινε και στο πανεπιστημιακο στη Λάρισα παλαιότερα αλλά δε ξέρω εάν πάει ακόμη.Για Αθήνα όμως δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό.

Αααα μάλιστα οκ...

Ρωτάω γιατι μου πε μια φίλη οτι ειναι φοβερή γιατρός κ μια φιλη της παλιά είχε πετύχει με την πρώτη μαζι της βρίσκοντας της κατι που οι αλλοι ποτέ δεν είχαν βρει οτι εχει. Επίσης μου ειπε οτι συνεργάζεται με τον ΕΟΠΥΥ και ειναι οικονομική, αλλα δεν βρησκω αν έρχεται Αθήνα ή οχι. την έψαξα στο ίντερνετ αλλα βρησκω πληροφορίες οτι ειναι στο EMBRYOLAB και email μονο του κέντρου δεν βρησκω προσωπικά δικο της. Θέλει η φίλη μου να επικοινωνήσει μαζι της αλλα με αυτα που μου λεει, δεν εχω και εγω να χασω να κανω μια κουβέντα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε συ όταν πας για ετ δεν ελέγχουν ςκει το δειγμα; εμείς παίρνουμε σπερμοδιαγραμμα εκείνης της ημέρας.  Οπότε αν λέμε αν δεν είναι καλό τότε βάζουμε κατάψυξη τα ωαρια και πάει αργότερα ο άντρα και δίνει σπερμα

Ναι, βέβαια κάνουν σπερμοδιάγραμμα. Είναι και αυτό που λες μια λύση. Αν και δεν νομίζω να μην βρίσκουν απολύτως κανενα! Απλώς με προβληματίζει ότι βλεπουν μόνο την εμφάνιση. Το dna είναι άλλο θέμα. Βεβαια, κάθομαι τόσες ωρες και διαβαζω άρθρα και απ'ότι είδα ο covid λένε ότι επηρρεάζει αριθμό και κινητικότητα, που ας πουμε διορθώνεται με μικρογονιμοποιήση. Δεν ξέρω! Ουφφφφ θα σκάσουμε πια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Όχι ρε συ! Πραγματικά έρχεται ολονών η σειρά..εσυ μείνε ψύχραιμη. Ακόμα κι αν είσαι θετική θα το περάσεις ελαφρά, θα δεις…είναι πολύ πίσω μας πια εκείνος ο καιρός που οι έγκυοι πραγματικά κινδύνευαν και τότε ήμασταν και όλοι ανεμβολιαστοι.
Μπούκωμα και βήχας είναι το πιο κλασικό. Παρε συμβουλές, ίσως χρειάζεται να φουλάρεις σε κάποιες βιταμίνες, κυρίως c και d αλλά φυσικά ρώτα το γιατρό σου. Όλα θα πάνε καλά, τα δύσκολα είναι πίσω σου, να το θυμάσαι. Μόνο ευχάριστα έχεις μπροστά. 

Είμαι πολύ ψύχραιμη  περιεργως. Βγήκε το μοριακό και είναι αρνητικό. Βέβαια θα συνεχίσω τα τεστς και αν βγαίνω αρνητική, θα ξανακάνω μοριακό την Παρασκευή. Πήρα και τον γιατρό μου και ήταν εντελώς cool σε φάση που και γιατί τον πήρα να του το πω( δεν μου το είπε αλλά το κατάλαβα από την φωνή του)

Μου είπε ότι πιστεύει ότι θα βγω θετική στη συνέχεια αλλά να μην ανησυχω καθόλου. Να πίνω φουλ υγρά, χυμούς, τις βιταμίνες και ντεπον άφοβα. Το μόνο που ελπίζω είναι αν κολλήσω, να μην κάνω τουλάχιστον πυρετο. 

Ο αντρας μου εχει 38, πίνει ντεπον μάξιμουμ πέφτει και ξαναανεβαινει. Και να τονίσω ότι είναι από τους τολμηρούς που έκαναν άστρα 2 δόσεις και 3η Pfizer. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ελα στην παρέα μας! Αν τα καταφέρω εγώ γιατί σήμερα με πήραν τηλέφωνο ότι είμαι επαφή κρούσματος και περιμένω να δω τι θα γίνει. Προς το παρόν αρνητικό σελφ και καθόλου συμπτώματα. 
να ξέρεις, 18 περιμένουμε εμείς! Κανονίσου!

Αν η επαφή είχε χαμηλό ιικο φορτίο κ αρνητικό σελφ δεν νομίζω ότι κόλλησες 

Εκτος αν ήταν επαφή τρίτου τύπου 😉😉😉😉 you know what I mean ❤️😂😂

Αν στην ωοληψια θέλουν rapid κ είναι αρνητικό είσαι οκ αν θέλουν pcr τότε παίζει κ να βγει θετικό γιατί αυτά κ πιάνουν το χαμηλό ιικο κ αργούν να αρνητικοποιηθουν.

Την τελευταία φορά μου ζήτησαν rapid εμένα ελπίζω το ίδιο κ τώρα.

Ειναι τρομερό πάντως δεν νομίζω να γλυτωσει κανείς κ πιστεύω κ πολλοί με συναχια κλπ που τους βγαίνουν αρνητικά τα σελφ / ραπιντ ότι έχουν όμικρον απλά δεν το πιάνουν αυτά τα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ναι, βέβαια κάνουν σπερμοδιάγραμμα. Είναι και αυτό που λες μια λύση. Αν και δεν νομίζω να μην βρίσκουν απολύτως κανενα! Απλώς με προβληματίζει ότι βλεπουν μόνο την εμφάνιση. Το dna είναι άλλο θέμα. Βεβαια, κάθομαι τόσες ωρες και διαβαζω άρθρα και απ'ότι είδα ο covid λένε ότι επηρρεάζει αριθμό και κινητικότητα, που ας πουμε διορθώνεται με μικρογονιμοποιήση. Δεν ξέρω! Ουφφφφ θα σκάσουμε πια!!! 

Ίσως για αυτό να μας είπαν εμάς οκ έχουμε χαμηλό ασθενές σπέρμα όπως και να το κάνουμε 11-15 σπέρμα σίγουρα θα βρουν αλλιώς ας τα βάλω κατάψυξη τα ωαρια μου και πάω τον επόμενο μήνα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Είμαι πολύ ψύχραιμη  περιεργως. Βγήκε το μοριακό και είναι αρνητικό. Βέβαια θα συνεχίσω τα τεστς και αν βγαίνω αρνητική, θα ξανακάνω μοριακό την Παρασκευή. Πήρα και τον γιατρό μου και ήταν εντελώς cool σε φάση που και γιατί τον πήρα να του το πω( δεν μου το είπε αλλά το κατάλαβα από την φωνή του)

Μου είπε ότι πιστεύει ότι θα βγω θετική στη συνέχεια αλλά να μην ανησυχω καθόλου. Να πίνω φουλ υγρά, χυμούς, τις βιταμίνες και ντεπον άφοβα. Το μόνο που ελπίζω είναι αν κολλήσω, να μην κάνω τουλάχιστον πυρετο. 

Ο αντρας μου εχει 38, πίνει ντεπον μάξιμουμ πέφτει και ξαναανεβαινει. Και να τονίσω ότι είναι από τους τολμηρούς που έκαναν άστρα 2 δόσεις και 3η Pfizer. 

Γτ να κολλήσεις; είσαι φίλη μου δεν κολλάς 😄😄😄 έτσι πες τον γιατρό 🤣🤣🤣 ξες την Παρασκευαιδου δεν κόλλησε πολύ φίλη μου είναι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Είμαι πολύ ψύχραιμη  περιεργως. Βγήκε το μοριακό και είναι αρνητικό. Βέβαια θα συνεχίσω τα τεστς και αν βγαίνω αρνητική, θα ξανακάνω μοριακό την Παρασκευή. Πήρα και τον γιατρό μου και ήταν εντελώς cool σε φάση που και γιατί τον πήρα να του το πω( δεν μου το είπε αλλά το κατάλαβα από την φωνή του)

Μου είπε ότι πιστεύει ότι θα βγω θετική στη συνέχεια αλλά να μην ανησυχω καθόλου. Να πίνω φουλ υγρά, χυμούς, τις βιταμίνες και ντεπον άφοβα. Το μόνο που ελπίζω είναι αν κολλήσω, να μην κάνω τουλάχιστον πυρετο. 

Ο αντρας μου εχει 38, πίνει ντεπον μάξιμουμ πέφτει και ξαναανεβαινει. Και να τονίσω ότι είναι από τους τολμηρούς που έκαναν άστρα 2 δόσεις και 3η Pfizer. 

Η οδηγία που είχα εγώ από τον γιατρό εργασίας που ξέρει το ιστορικό με εξωσωματικές κλπ όταν θετικοποιηθηκε ο γάτος ήταν να κάνω ραπιντ στις 5 ημέρες (ως τριπλά εμβολιασμένη) κ μόνο αν εμφανίσω συμπτώματα να κάνω μοριακό. Χωρίς συμπτώματα μου λέει μην χαλάς τα λεφτά σου θεωρείσαι κρούσμα μου λέει ως στενη επαφή επειδή είστε στο ίδιο σπίτι. Αν απλά τον είχα δει σε καφε πχ κ δεν εμφάνιζα συμπτώματα κ είχα αρνητικά ραπιντ είμαι οκ

Και εκατσα 5 μέρες καραντίνα επειδή ήμασταν στο ίδιο σπίτι αλλιώς θα επέστρεφα δουλειά 

Θα είσαι μια χαρά και εσυ κ το μωρό θα δεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αν η επαφή είχε χαμηλό ιικο φορτίο κ αρνητικό σελφ δεν νομίζω ότι κόλλησες 

Εκτος αν ήταν επαφή τρίτου τύπου 😉😉😉😉 you know what I mean ❤️😂😂

Αν στην ωοληψια θέλουν rapid κ είναι αρνητικό είσαι οκ αν θέλουν pcr τότε παίζει κ να βγει θετικό γιατί αυτά κ πιάνουν το χαμηλό ιικο κ αργούν να αρνητικοποιηθουν.

Την τελευταία φορά μου ζήτησαν rapid εμένα ελπίζω το ίδιο κ τώρα.

Ειναι τρομερό πάντως δεν νομίζω να γλυτωσει κανείς κ πιστεύω κ πολλοί με συναχια κλπ που τους βγαίνουν αρνητικά τα σελφ / ραπιντ ότι έχουν όμικρον απλά δεν το πιάνουν αυτά τα τεστ

Μέχρι την ωοληψια αν είχε σήμερα επαφή θα είμαι αρνητικό;-) 

Αν δεν έκανε τεστ ο άντρας μου δεν θα το καταλάβαινε έχω να πω γτ ήταν ακριβώς σα συνάχι.  Ποιος ξέρει μπορεί να είχα κολλήσει και εγώ και απλά να μη το έμαθα ποτε . Ο μικρος μου είχε πριν 3 εβδομάδες πυρετό 40 για 2 μέρες και τα τεστ βγαίναν αρνητικά δεν ήξερα ότι ένα παιδάκι ήταν θετικό και μου λέει η μαμά του μετά από 2εβδομαδςς ήταν θετική η μικρή  την Παρασκευή και ο μικρος μου Δευτέρα είχε πυρετό. Ίσως τότε το πέρασα κι εγώ σαν ασυμπτωτική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπερα κορίτσι μου! Όλα καλά, δόξα το θεό! Αυτές τις μέρες την έχουν πιάσει κάτι πονάκια μάλλον κολικοι και είναι λίγο ανήσυχη αλλά γενικά πολύ καλα ειναι ήσυχη. Το παλεύουμε και με τον θηλασμό, ενώ εχω κάνει σεμινάριο εχω κάποιες απορίες, εχω ακούσει και 10 διαφορετικές απόψεις και εχω μπερδευτεί κάπως. Τα βραδια καμία φορά κάνει 3ωρο ύπνο αλλά συνήθως κάνει 2ωρα.. ή ξυπνάει και στην 1 ωρα καμία φορά. Εντάξει έχει κούραση, αλλά λογικο, ειναι νινι ακόμα! Πιστεύω στις 40 μέρες και μετά που εδραιώνεται ο θηλασμός, θα στρώσει κάπως. Εσείς πως τα πάτε;
    • @nanouko την τρίτη κλείνει 2 μήνες ❤️οι κολικοί είναι ότι πιο δύσκολο δεν το συζητώ αλλά αφού έχεις τον άντρα σου μια χαρά ..η καλύτερη βοήθεια είναι... @Demy93όχι κορίτσι μου καλύτερα μακριά κι αγαπημένοι κι ας μην έχεις βοήθεια...Άμα είναι να τους έχεις κι υποχρέωση και να σου βγάζουν και την ψυχή άστο να μου λείπει... @Elkέτσι είναι το σωστό..πρέπει κάποιος να τους βάζει όρια γιατί μετά δημιουργούνται αλλά προβλήματα...άμα δεν υπάρχει κάποιος να μιλήσει πάει το χάσεις το παιχνίδι μετα μια ζωή θα παρεμβαίνουν και θα εμπλέκονται..μη νομίζεις ξέρει κιόλας ότι αν πει κάτι για σένα η τσακωθείτε μια ζωή θα το θυμάσαι μετά ενώ αν πει μια κουβέντα με το γιο της θα ξεχαστεί γρηγορα Γι αυτό εγώ κορίτσια δεν ήθελα και βοήθεια ούτε να έχω άλλον μέσα στο σπίτι στην αρχή...δεν μπορώ ..
    • Επίσης λένε ότι η επαφή μια μέρα πριν την ωορρηξια είναι η καλύτερη. Και με το ιστορικό που έχεις δεν το θεωρώ καθοοοοοολου απίθανο να εχεις μεινει😜😍
    • Κορίτσι μου είναι όντως μεγάλο το δίλημμα σου ! Είχα κ εγώ ένα παρόμοιο, ίσως λίγο μικρότερο μιας κ θα είχα κάπου να αφήσω τον μικρό( με δυσκολία αλλά θα είχα ). Κ είπα για τκ δεύτερο " ε άστο ας μην το ζοριζουμε" γιατί ψάχναμε κ εμείς και σπίτι καιρό... τελικά με μια μόλις επαφή- κ αυτή όχι επί τούτου ή κοιτώντας γόνιμες- έμεινα έγκυος τον Ιούνιο και παρέτεινα τον χρόνο που θα έχω με τον μικρό 😜😜😍😍 επίσης έτυχε βρήκαμε σπίτι τώρα κ έχω κ εγώ μετακόμιση αλλά λέω έστω είναι νωρίς κ είμαι λειτουργική! Τελικά λέω..... όλα για κάποιον λόγο γίνονται και βλέποντας τον γιο μου σκέφτομαι ότι δεν θα άντεχα τελικά να τον αφήσω 🤣
    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...