Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natassou85 είπε:

Δε τα καταφερα δυστυχως αρνητικο αποτελεσμα ..αυριο ηταν να κανω κανονικα κ θα τη κανω απλα τυπικα ..3 τεστ αρνητικα μαυρογατούλα μου 

Εύχομαι η χοριακη να τα ανατρέψει όλα!!

Και να κλαις από χαρά!!

Το Έλενα θα σε ηρεμήσει θα νιώσεις ότι ψάχνεις ότι μπορείς κ περνάει από το χέρι σου. Δυστυχώς δεν περνάνε όλα από εμάς αλλιώς θα ήμασταν πολυτεκνες!

Αγκαλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Όχι δεν το έχω ψάξει αλλά από μια εκπομπή που είχα δει πριν κάποιους μήνες κατάλαβα ότι τα περισσότερα από τα εγκαταλελημενα παιδιά είναι ουσιαστικά δεσμευμένα από τους φυσικούς γονείς μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να πάρω ένα παιδάκι και να περιμένω μετά να μάθω αν θα μπορέσω να το κρατήσω ή όχι.. Το ότι θα κάνω εξωσωματική σε δημοσιο νοσοκομείο το έχω αποφασίσει απλά για την διαδικασία έχω κάποιες αποριες

Δεν ξερω το σύστημα της Ελλάδας , μια φίλη μου , που δουλεύει εδώ σε μια τέτοια υπηρεσία μου και ήξερε πως θέλαμε και δεύτερο παιδάκι μας το είχε προτείνει ήξερα ποσο καλό θα κάνω σε αυτό το παιδάκι που θα είναι μακρυά απ το τοξικό περιβάλλον.. όμως ένιωθα ακριβώς αυτό θα είχα ένα παιδάκι θα το αγαπούσα με όλη μου την καρδιά και ξαφνικά θα μου λέγανε οι οικογένεια είναι πλέον καλά πάει σπίτι του 😭😭😭 και για το ίδιο το παιδί και για εμάς θα ήταν πολύ πολύ δύσκολο.  Η φίλη μου ,μου είπε συνήθως η οικογένειες που είναι τοξικές, βία, ναρκωτικά κτλ δεν συμμόρφωνονται μέσα στα 18 χρόνια.  Οπότε και μετά είναι καθαρά απόφαση του παιδιού. 

Απ την άλλη οικογένεια με χρηματικά θέματα σύντομα τα καταφέρνουν να πάρουν πίσω τα παιδιά τους. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Δε τα καταφερα δυστυχως αρνητικο αποτελεσμα ..αυριο ηταν να κανω κανονικα κ θα τη κανω απλα τυπικα ..3 τεστ αρνητικα μαυρογατούλα μου 

Αμα σου πω μόλις κοιτούσα τα τεστ..  θέλεις να στα στείλω σε φωτο;  μεταφορά +14 αρνητικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια?Εσείς βάφετε μαλλια κ νύχια?

Χθες είχαμε ραντεβού με εξειδικευμένο ουρολόγο στην Αθήνα...Δεν μας άφησαν να μπούμε μαζί,οπότε μια εμπαινε ο ένας μια ο άλλος.Χαθηκε λίγο η μπάλα...Τεσπά.

Του έδειξα όλες τις εξετάσεις του άντρα μου,είπε πολύ καλή δουλειά έχει κάνει ο Τσιρ,τις μονές που έγραψε επιπλέον είναι θυρεοειδης κ ένα real pcr σπέρματος για μικρόβια.Σε ερώτηση μου που οφείλεται η ολιγοασθενοσπερμια μου απάντησε ότι είναι περίεργη περίπτωση κ ότι αφού γνωρίζουμε αυτή την μικρη κιρσοκήλη που έχουμε,θα πούμε ότι φταίει αυτη και αναφέρθηκε κ σε χειρουργείο, που αν αποφασίσουμε να το κάνουμε θα πρέπει να καταψυξουμε σπέρμα γιατί έχουμε μόνο 1εκ κ ίσως επιδεινωθεί μετά(!)

Κ μετά...επιασε εμένα.Να κόψω το τσιγάρο (κάνω ηλεκτρονικό με πολύ λίγο νικοτίνη),να κόψω το αλκοόλ εντελως (αυτό το ενα-δθο ποτήρια κρασί την εβδ),να μην ξαναβαψω μαλλιά (είμαι ξανθιά),να μην ξαναβαψω νύχια,να χάσω κιλά (τα οποία πήρα μετά από τις ορμόνες) κ να καθαρίζω τα πάντα μόνο με πράσινο σαπούνι.

Δεν αντιλέγω σε όλα τα παραπάνω..θυμάμαι κ την @troia που είχε αναφέρει ότι κ η Τσεκούρα τα έλεγε, αλλά ρε σεις ένιωσα κάπως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν ξερω το σύστημα της Ελλάδας , μια φίλη μου , που δουλεύει εδώ σε μια τέτοια υπηρεσία μου και ήξερε πως θέλαμε και δεύτερο παιδάκι μας το είχε προτείνει ήξερα ποσο καλό θα κάνω σε αυτό το παιδάκι που θα είναι μακρυά απ το τοξικό περιβάλλον.. όμως ένιωθα ακριβώς αυτό θα είχα ένα παιδάκι θα το αγαπούσα με όλη μου την καρδιά και ξαφνικά θα μου λέγανε οι οικογένεια είναι πλέον καλά πάει σπίτι του 😭😭😭 και για το ίδιο το παιδί και για εμάς θα ήταν πολύ πολύ δύσκολο.  Η φίλη μου ,μου είπε συνήθως η οικογένειες που είναι τοξικές, βία, ναρκωτικά κτλ δεν συμμόρφωνονται μέσα στα 18 χρόνια.  Οπότε και μετά είναι καθαρά απόφαση του παιδιού. 

Απ την άλλη οικογένεια με χρηματικά θέματα σύντομα τα καταφέρνουν να πάρουν πίσω τα παιδιά τους. 

 

Άστο Παρασκευαιδακι είναι δύσκολα τα πράγματα εδώ Ελλάδα και μου φαίνεται πραγματικά αδιανόητο όταν τόσα παιδάκια έχουν ανάγκη και τόσες οικογένειες θέλουν να δώσουν αγαπη!

Η ανάδοχη έχει εξελιχθεί πολύ τα τελευταία 2 χρόνια αλλά ναι μπορεί πολύ εύκολα να πρέπει το παιδί να γυρίσει στην βιολογική οικογένεια 

Απο την άλλη τα βρεφακια είναι λίγα για την τεράστια ζήτηση που υπάρχει ενώ αντίθετα αν θελήσεις μεγαλύτερο παιδάκι ή παιδάκι με ιατρικό πρόβλημα ή αδερφάκια προχωράνε οι διαδικασίες πιο γρήγορα 

Υπάρχει στην ΕΡΤ η εκπομπή ΚΕΡΑΙΑ με την ΡΕΑ Βιτάλη σχετικά με την ανάδοχη και λύνονται πολλές απορίες. Οποία θέλει μπορεί να την βρει στο ΕΡΤflix.

Απο την άλλη η διακρατική υιοθεσία για παιδάκι από αιθοπια πχ θέλει ενα ολόκληρο έτος παραμονη εκεί. Για ενα ζευγάρι εργαζομενων με τον μέσο μισθό που παίζει ενοίκια κλπ ποσό εφικτό είναι να συμβεί αυτό!;;

Μακάρι να ήταν πιο εύκολο πόσα περισσότερα ζευγάρια κ παιδάκια θα ήταν ευτυχισμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημερα και καλή αρχή στο νέο ταξίδι της εξωσωματικής.

Κλείσε ραντεβού στο νοσοκομείο που σε ενδιαφέρει πχ Έλενα που κάνει σίγουρα εξωσωματικες και θα σε κατατοπίσουν καταλληλα.

Σαλπιγγογραφια ,σπερμοδιαγραμμα και ορμόνες είναι σίγουρες για να δείτε σε τι φάση είστε. Το Έλενα έχει μέσα τμήματα ανοσολογικα, αιματολογικό, ενδοκρινολογικο ειδικοτητες που πάνε χέρι χέρι με την εξωσωματική κ που μπορεί να σε παραπέμψουν εκεί αν το κρίνουν απαραίτητο κ σίγουρα κάνουν κ σπερμοδιαγραμμα & καλλιέργεια.

Επισης κάνει υπερηχο μήτρας , καλλιέργεια κολπικού υγρού , τεστ ΠΑπ. Σαλπιγγογραφια δεν ξέρω φαντάζομαι θα κάνει.

Ομως πιο εξειδικευμένες εξετάσεις σπέρματος πχ κατακερματισμό & οξειδωτικό δεν κάνουν. Θα πρέπει να πάτε ιδιωτικά αν χρειαστεί.

Η επιτροπή όμως που πρέπει να περάσετε για να προμηθευτείτε τα φάρμακα διέγερσης δωρεάν που είναι αρκετά ακριβά είναι άλλη διαδικασία  κ χρειάζονται παραπάνω εξετάσεις. Έχω χρόνια που πέρασα κ δεν ξέρω τι ζητάνε τώρα αλλά με ένα ψάξιμο στο Google θα βρεις τα δικαιολογητικά. 

Εμπειρία από το Έλενα για εξωσωματική δεν έχω αλλά έχω από το τμήμα αποβολών κ από διάφορες άλλες ειδικότητες.

Σιγουρα κορίτσια που έχουν πάει σε δημόσια νοσοκομεία θα έχουν περισσότερα να σου πουν. 
Επειδή ως δημόσιο τα ραντεβου φαντάζομαι θα αργούν λιγάκι κλείσε άμεσα το ραντεβού κ λογικά θα σου πουν να έχεις μαζί σου ότι εξετάσεις έχετε κάνει μέχρι τώρα αλλιώς θα στις γράψουν εκείνοι.

 

Καλησπέρα κορίτσια.... 

Συμφωνώ μαζι σου για τις εξετάσεις μαυρογατακι μας 😘

Αν @Lacostaki θες πληροφορίες για το Έλενα μπορω να σου δώσω εγω σε μήνυμα, γτ εκει ήμουν και θα είμαι πάλι ξανά σύντομα στο τμήμα της εξωσωματικής αλλα ξερω και εχω πληροφορίες κ για τα αλλα τμήματα αν σε ενδιαφέρει... Σαν αναμονή η εξωσωματική έχουν ραντεβου για νέες περιπτώσεις απο τον Απρίλιο. Των αποβολων αργούν λίγο αλλα εχω μια άκρη αν θες να το κανονίσουμε νωριτερα. Θα χαρώ να βοηθήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Κορίτσια?Εσείς βάφετε μαλλια κ νύχια?

Χθες είχαμε ραντεβού με εξειδικευμένο ουρολόγο στην Αθήνα...Δεν μας άφησαν να μπούμε μαζί,οπότε μια εμπαινε ο ένας μια ο άλλος.Χαθηκε λίγο η μπάλα...Τεσπά.

Του έδειξα όλες τις εξετάσεις του άντρα μου,είπε πολύ καλή δουλειά έχει κάνει ο Τσιρ,τις μονές που έγραψε επιπλέον είναι θυρεοειδης κ ένα real pcr σπέρματος για μικρόβια.Σε ερώτηση μου που οφείλεται η ολιγοασθενοσπερμια μου απάντησε ότι είναι περίεργη περίπτωση κ ότι αφού γνωρίζουμε αυτή την μικρη κιρσοκήλη που έχουμε,θα πούμε ότι φταίει αυτη και αναφέρθηκε κ σε χειρουργείο, που αν αποφασίσουμε να το κάνουμε θα πρέπει να καταψυξουμε σπέρμα γιατί έχουμε μόνο 1εκ κ ίσως επιδεινωθεί μετά(!)

Κ μετά...επιασε εμένα.Να κόψω το τσιγάρο (κάνω ηλεκτρονικό με πολύ λίγο νικοτίνη),να κόψω το αλκοόλ εντελως (αυτό το ενα-δθο ποτήρια κρασί την εβδ),να μην ξαναβαψω μαλλιά (είμαι ξανθιά),να μην ξαναβαψω νύχια,να χάσω κιλά (τα οποία πήρα μετά από τις ορμόνες) κ να καθαρίζω τα πάντα μόνο με πράσινο σαπούνι.

Δεν αντιλέγω σε όλα τα παραπάνω..θυμάμαι κ την @troia που είχε αναφέρει ότι κ η Τσεκούρα τα έλεγε, αλλά ρε σεις ένιωσα κάπως....

Κοιτά τώρα ενώ όλα αυτά είναι σωστά και λογικά να προτείνονται σε ένα ζευγάρι που παλεύει με την υπογονιμότητα εννοώ ότι ναι πρέπει να βελτιώσουμε το υλικό μας κ οι δυο πλευρές, εγώ στα τόσα χρόνια αποφάσισα να βαλω προτεραιότητα την ψυχική μου υγεία κ τα επίπεδα στρες μου. 

Τι θέλω να πω με αυτό ναι δεν θα τρώω ΜΟΝΟ junk αλλά θα τρώω και junk ,ναι κάπνιζα κ το γύρισα σε ηλεκτρονικό το κόβω στις ετ ναι ,όταν είμαι σε αγωγή δεν πίνω αλκοολ αλλά όταν δεν είμαι κ μου έρθει να πιω με την παρέα ή στις διακοπεσ θα πιω δεν θα καταπιεστω, μαλλιά δεν βάφω αλλά αν έβαφα θα τα έβαφα, νύχια εκανα ημιμονιμο κ το έχω γυρίσει στο απλό αλλά γιατί δεν ήμουν φαν του τζελ εγώ αν ήμουν θα το αραίωνα ίσως αλλά δεν θα το έκοβα.

Θελω να πω προσπαθώ να κάνω μια ισορροπημένη κ σωστή διατροφή στο βαθμό που δεν με καταπιέζει γιατί το όλο θέμα εξωσωματική είναι από μόνο του στρεσογόνο. Θέλω να είμαι πρώτα εγώ καλά ψυχικά και η χρόνια κ συστηματική καταπίεση δεν ωφελεί.

Προσωπικη άποψη η παραπάνω που παλεύω χρόνια. Δεν θεωρώ ότι στα 35 που ξεκίνησα έφταιγαν τα νύχια τα μαλλιά κ τα τοξικά στα απορρυπαντικά θέλω να πω..

περισσοτερο θεωρώ ότι φταίει η λάθος επιλογή γιατρών ενδεχομένως κ η λάθος καθοδήγηση παρά όλα αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Κορίτσια?Εσείς βάφετε μαλλια κ νύχια?

Χθες είχαμε ραντεβού με εξειδικευμένο ουρολόγο στην Αθήνα...Δεν μας άφησαν να μπούμε μαζί,οπότε μια εμπαινε ο ένας μια ο άλλος.Χαθηκε λίγο η μπάλα...Τεσπά.

Του έδειξα όλες τις εξετάσεις του άντρα μου,είπε πολύ καλή δουλειά έχει κάνει ο Τσιρ,τις μονές που έγραψε επιπλέον είναι θυρεοειδης κ ένα real pcr σπέρματος για μικρόβια.Σε ερώτηση μου που οφείλεται η ολιγοασθενοσπερμια μου απάντησε ότι είναι περίεργη περίπτωση κ ότι αφού γνωρίζουμε αυτή την μικρη κιρσοκήλη που έχουμε,θα πούμε ότι φταίει αυτη και αναφέρθηκε κ σε χειρουργείο, που αν αποφασίσουμε να το κάνουμε θα πρέπει να καταψυξουμε σπέρμα γιατί έχουμε μόνο 1εκ κ ίσως επιδεινωθεί μετά(!)

Κ μετά...επιασε εμένα.Να κόψω το τσιγάρο (κάνω ηλεκτρονικό με πολύ λίγο νικοτίνη),να κόψω το αλκοόλ εντελως (αυτό το ενα-δθο ποτήρια κρασί την εβδ),να μην ξαναβαψω μαλλιά (είμαι ξανθιά),να μην ξαναβαψω νύχια,να χάσω κιλά (τα οποία πήρα μετά από τις ορμόνες) κ να καθαρίζω τα πάντα μόνο με πράσινο σαπούνι.

Δεν αντιλέγω σε όλα τα παραπάνω..θυμάμαι κ την @troia που είχε αναφέρει ότι κ η Τσεκούρα τα έλεγε, αλλά ρε σεις ένιωσα κάπως....

Καλησπέρα! Ναι θυμάμαι που το είχαν αναφέρει και θεωρητικά συμφωνώ, εγώ όμως δεν το έκανα. Και νύχια έβαφα και ανταύγειες έκανα και το   iqos κάπνιζα και το αλκοόλ μου το έπινα. Και απορρυπαντικο κανονικό βάζω και μαλακτικό και από όλα. Απλά δεν χρησιμοποιώ πλέον χλωρίνη ή χλωριούχα σπρέι. Ευτυχώς έχω γυναίκα 1 φορά την εβδομάδα, οπότε χλωρινιαζει αυτή και εγω κατά τη διάρκεια της εβδομάδας θα χρησιμοποιήσω σπρέι τύπου ντετολ χωρίς χλωριο.

Αν με ρωτάς,  πολύ καλά το κάνουν οι άνθρωποι που το κάνουν, αλλά νομίζω ότι αυτό έχει να κάνει και με τη φιλοσοφία ζωής που σχετίζεται και με τη διατροφή,  με τη γυμναστική και ενδεχομένως με άλλες μορφές εναλλακτικής ιατρικής που τις σέβομαι απολύτως, αλλά δεν είμαι εγω.

Έχουμε κάνει και κάνουμε πάρα πολλές θυσίες , αλλά εγώ προσωπικά δεν μπορώ να αλλάξω άρδην. Θα μου πεις :" τι δηλαδή τα βαμμένα νύχια είναι η προσωπικότητα σου?" Φυσικά και όχι , αλλά τα τελευταία χρόνια όλα γυρίζουν γύρω από αυτό το θέμα, ε δεν μπορώ να σκεφτώ και αν θα βάψω τα νύχια μου ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μου οποιες εχετε παει στο Έλενα μπορειτε να μου εξηγησετε τη διαδικασια που παω κ τι κανω ;; Εχω ραντεβου στις 24 του μηνα

Καλησπέρα αγάπη πως είσαι; εγώ να σε βοηθήσω οτι θες εδω ειμαι.  Στην είσοδο θα σε ρωτήσουν που πας μπορεί να σας ζητήσουν πιστοποιητικά. Θα προχωρήσεις βαθος, θα πας στο κτήριο Μαρίκα ηλίαδη. Θα πάρεις νούμερο για να βγάλεις μηδενικό παράβολο. Θα πεις οτι έχεις ραντεβού στο ταδε τμήμα θα σε ρωτήσουν αν πας πρώτη φορα κτλπ και θα θελουν το αμκα σου. Μολις τελειώσεις με αυτο θα πας στο ραντεβού σου και θα δώσεις το ενα απο τα συο χαρτιά που σου δωσαν. Η αναμονή στα νουμερα ειναι κάνα μισαωρο και εκτός αν πας απο της 8 που ανοιγουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Κοιτά τώρα ενώ όλα αυτά είναι σωστά και λογικά να προτείνονται σε ένα ζευγάρι που παλεύει με την υπογονιμότητα εννοώ ότι ναι πρέπει να βελτιώσουμε το υλικό μας κ οι δυο πλευρές, εγώ στα τόσα χρόνια αποφάσισα να βαλω προτεραιότητα την ψυχική μου υγεία κ τα επίπεδα στρες μου. 

Τι θέλω να πω με αυτό ναι δεν θα τρώω ΜΟΝΟ junk αλλά θα τρώω και junk ,ναι κάπνιζα κ το γύρισα σε ηλεκτρονικό το κόβω στις ετ ναι ,όταν είμαι σε αγωγή δεν πίνω αλκοολ αλλά όταν δεν είμαι κ μου έρθει να πιω με την παρέα ή στις διακοπεσ θα πιω δεν θα καταπιεστω, μαλλιά δεν βάφω αλλά αν έβαφα θα τα έβαφα, νύχια εκανα ημιμονιμο κ το έχω γυρίσει στο απλό αλλά γιατί δεν ήμουν φαν του τζελ εγώ αν ήμουν θα το αραίωνα ίσως αλλά δεν θα το έκοβα.

Θελω να πω προσπαθώ να κάνω μια ισορροπημένη κ σωστή διατροφή στο βαθμό που δεν με καταπιέζει γιατί το όλο θέμα εξωσωματική είναι από μόνο του στρεσογόνο. Θέλω να είμαι πρώτα εγώ καλά ψυχικά και η χρόνια κ συστηματική καταπίεση δεν ωφελεί.

Προσωπικη άποψη η παραπάνω που παλεύω χρόνια. Δεν θεωρώ ότι στα 35 που ξεκίνησα έφταιγαν τα νύχια τα μαλλιά κ τα τοξικά στα απορρυπαντικά θέλω να πω..

περισσοτερο θεωρώ ότι φταίει η λάθος επιλογή γιατρών ενδεχομένως κ η λάθος καθοδήγηση παρά όλα αυτά.

Συμφωνώ απόλυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα αγάπη πως είσαι; εγώ να σε βοηθήσω οτι θες εδω ειμαι.  Στην είσοδο θα σε ρωτήσουν που πας μπορεί να σας ζητήσουν πιστοποιητικά. Θα προχωρήσεις βαθος, θα πας στο κτήριο Μαρίκα ηλίαδη. Θα πάρεις νούμερο για να βγάλεις μηδενικό παράβολο. Θα πεις οτι έχεις ραντεβού στο ταδε τμήμα θα σε ρωτήσουν αν πας πρώτη φορα κτλπ και θα θελουν το αμκα σου. Μολις τελειώσεις με αυτο θα πας στο ραντεβού σου και θα δώσεις το ενα απο τα συο χαρτιά που σου δωσαν. Η αναμονή στα νουμερα ειναι κάνα μισαωρο και εκτός αν πας απο της 8 που ανοιγουν. 

@ΧΑΡΜΑ πώς είσαι κοπέλα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα αγάπη πως είσαι; εγώ να σε βοηθήσω οτι θες εδω ειμαι.  Στην είσοδο θα σε ρωτήσουν που πας μπορεί να σας ζητήσουν πιστοποιητικά. Θα προχωρήσεις βαθος, θα πας στο κτήριο Μαρίκα ηλίαδη. Θα πάρεις νούμερο για να βγάλεις μηδενικό παράβολο. Θα πεις οτι έχεις ραντεβού στο ταδε τμήμα θα σε ρωτήσουν αν πας πρώτη φορα κτλπ και θα θελουν το αμκα σου. Μολις τελειώσεις με αυτο θα πας στο ραντεβού σου και θα δώσεις το ενα απο τα συο χαρτιά που σου δωσαν. Η αναμονή στα νουμερα ειναι κάνα μισαωρο και εκτός αν πας απο της 8 που ανοιγουν. 

Για το τμήμα αποβολών; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@ΧΑΡΜΑ πώς είσαι κοπέλα μου?

Σε ευχαριστώ. ❤️ Το παλεύω πολύ αγάπη. Πολύ άσχημα πέρασα αυτές τις μέρες. Πέρασα το πρώτο βαρύ σοκ, ήρθε η αποδοχή και τώρα το συνηδιτοποιω.... ήρθε και περίοδος σήμερα 😒

Ήδη μίλησα με την γιατρο μου και θα ξανά μπω στον αγώνα με την περίοδο του Μάιου. 

Βλέπω τα νεα σου και προσεύχομαι για σενα 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Κοιτά τώρα ενώ όλα αυτά είναι σωστά και λογικά να προτείνονται σε ένα ζευγάρι που παλεύει με την υπογονιμότητα εννοώ ότι ναι πρέπει να βελτιώσουμε το υλικό μας κ οι δυο πλευρές, εγώ στα τόσα χρόνια αποφάσισα να βαλω προτεραιότητα την ψυχική μου υγεία κ τα επίπεδα στρες μου. 

Τι θέλω να πω με αυτό ναι δεν θα τρώω ΜΟΝΟ junk αλλά θα τρώω και junk ,ναι κάπνιζα κ το γύρισα σε ηλεκτρονικό το κόβω στις ετ ναι ,όταν είμαι σε αγωγή δεν πίνω αλκοολ αλλά όταν δεν είμαι κ μου έρθει να πιω με την παρέα ή στις διακοπεσ θα πιω δεν θα καταπιεστω, μαλλιά δεν βάφω αλλά αν έβαφα θα τα έβαφα, νύχια εκανα ημιμονιμο κ το έχω γυρίσει στο απλό αλλά γιατί δεν ήμουν φαν του τζελ εγώ αν ήμουν θα το αραίωνα ίσως αλλά δεν θα το έκοβα.

Θελω να πω προσπαθώ να κάνω μια ισορροπημένη κ σωστή διατροφή στο βαθμό που δεν με καταπιέζει γιατί το όλο θέμα εξωσωματική είναι από μόνο του στρεσογόνο. Θέλω να είμαι πρώτα εγώ καλά ψυχικά και η χρόνια κ συστηματική καταπίεση δεν ωφελεί.

Προσωπικη άποψη η παραπάνω που παλεύω χρόνια. Δεν θεωρώ ότι στα 35 που ξεκίνησα έφταιγαν τα νύχια τα μαλλιά κ τα τοξικά στα απορρυπαντικά θέλω να πω..

περισσοτερο θεωρώ ότι φταίει η λάθος επιλογή γιατρών ενδεχομένως κ η λάθος καθοδήγηση παρά όλα αυτά.

Αχ βρε μαυρογατακι μου σε ευχαριστώ ♥️Ίσως με έπιασε το παράπονο κ ένιωσα έτσι γιατί λέω ρε γιατρουλη,εγώ να μου δώσεις τα φώτα σου για το σπέρμα που είναι το σοβαρό μας πρόβλημα ήρθα όχι να μείνεις στην χαμηλη μου αμη,ουρολόγος είσαι,είπαμε έκαστος στο είδος του.Δηλαδη πάω με 1εκ κ 90% ακινησία κ μιλάμε για την ποιότητα των ωαρίων μου?Έχω κ εξωσωματιστη κ γυναικολόγο...Αν μου τα έλεγε ο Τσιρ η Οικονομόπουλου σίγουρα θα το σκεφτόμουν διαφορετικά.Με στεναχώρησε το γεγονός ότι πήγα για να το σπέρμα κ ένιωσα να φταίνε πάλι τα ωαριακια μου τα λίγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Για το τμήμα αποβολών; 

Ελα κοριτσάκι μου πως είσαι; ναι και για εκεί η ιδια διαδικασία. Αναλογα την μερα καποιες μερες έχει πολυ αναμονή σρα νούμερα. Το τμήμα αποβολων ειναι κατω στο υπόγειο στη σκαλα κατω απο τα εισιτήρια στο κτήριο Μαρίκα Ηλιαδη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Ελα κοριτσάκι μου πως είσαι; ναι και για εκεί η ιδια διαδικασία. Αναλογα την μερα καποιες μερες έχει πολυ αναμονή σρα νούμερα. Το τμήμα αποβολων ειναι κατω στο υπόγειο στη σκαλα κατω απο τα εισιτήρια στο κτήριο Μαρίκα Ηλιαδη. 

Στο υπόγειο; Επίσης ξερεις τιν διαδικασία; Δλδ πας με το φάκελο το βλέπουν σου δίνουν εξετάσεις και τέλος; Η πρέπει να πας πολλές φορές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Άστο Παρασκευαιδακι είναι δύσκολα τα πράγματα εδώ Ελλάδα και μου φαίνεται πραγματικά αδιανόητο όταν τόσα παιδάκια έχουν ανάγκη και τόσες οικογένειες θέλουν να δώσουν αγαπη!

Η ανάδοχη έχει εξελιχθεί πολύ τα τελευταία 2 χρόνια αλλά ναι μπορεί πολύ εύκολα να πρέπει το παιδί να γυρίσει στην βιολογική οικογένεια 

Απο την άλλη τα βρεφακια είναι λίγα για την τεράστια ζήτηση που υπάρχει ενώ αντίθετα αν θελήσεις μεγαλύτερο παιδάκι ή παιδάκι με ιατρικό πρόβλημα ή αδερφάκια προχωράνε οι διαδικασίες πιο γρήγορα 

Υπάρχει στην ΕΡΤ η εκπομπή ΚΕΡΑΙΑ με την ΡΕΑ Βιτάλη σχετικά με την ανάδοχη και λύνονται πολλές απορίες. Οποία θέλει μπορεί να την βρει στο ΕΡΤflix.

Απο την άλλη η διακρατική υιοθεσία για παιδάκι από αιθοπια πχ θέλει ενα ολόκληρο έτος παραμονη εκεί. Για ενα ζευγάρι εργαζομενων με τον μέσο μισθό που παίζει ενοίκια κλπ ποσό εφικτό είναι να συμβεί αυτό!;;

Μακάρι να ήταν πιο εύκολο πόσα περισσότερα ζευγάρια κ παιδάκια θα ήταν ευτυχισμένα 

Και εδώ μη νομίζεις η υιοθεσίας είναι ένα μεγάλο θέμα , μια παλιά μου συνάδελφος απορρίφθηκε η αίτηση  της γιατί ο άντρας της ήταν 45 χρ τότε και αυτη ήταν 35 . Πόσο δύσκολο όλο αυτό γενικά, ίσως αργότερα να το σκεφτώ για ανάδοχη όταν θα μεγαλώσει ο μικρος ώστε να προσφέρω όσο μπορώ ενα υγιές περιβάλλον όσο χρειάζεται σε ένα παιδάκι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Κοιτά τώρα ενώ όλα αυτά είναι σωστά και λογικά να προτείνονται σε ένα ζευγάρι που παλεύει με την υπογονιμότητα εννοώ ότι ναι πρέπει να βελτιώσουμε το υλικό μας κ οι δυο πλευρές, εγώ στα τόσα χρόνια αποφάσισα να βαλω προτεραιότητα την ψυχική μου υγεία κ τα επίπεδα στρες μου. 

Τι θέλω να πω με αυτό ναι δεν θα τρώω ΜΟΝΟ junk αλλά θα τρώω και junk ,ναι κάπνιζα κ το γύρισα σε ηλεκτρονικό το κόβω στις ετ ναι ,όταν είμαι σε αγωγή δεν πίνω αλκοολ αλλά όταν δεν είμαι κ μου έρθει να πιω με την παρέα ή στις διακοπεσ θα πιω δεν θα καταπιεστω, μαλλιά δεν βάφω αλλά αν έβαφα θα τα έβαφα, νύχια εκανα ημιμονιμο κ το έχω γυρίσει στο απλό αλλά γιατί δεν ήμουν φαν του τζελ εγώ αν ήμουν θα το αραίωνα ίσως αλλά δεν θα το έκοβα.

Θελω να πω προσπαθώ να κάνω μια ισορροπημένη κ σωστή διατροφή στο βαθμό που δεν με καταπιέζει γιατί το όλο θέμα εξωσωματική είναι από μόνο του στρεσογόνο. Θέλω να είμαι πρώτα εγώ καλά ψυχικά και η χρόνια κ συστηματική καταπίεση δεν ωφελεί.

Προσωπικη άποψη η παραπάνω που παλεύω χρόνια. Δεν θεωρώ ότι στα 35 που ξεκίνησα έφταιγαν τα νύχια τα μαλλιά κ τα τοξικά στα απορρυπαντικά θέλω να πω..

περισσοτερο θεωρώ ότι φταίει η λάθος επιλογή γιατρών ενδεχομένως κ η λάθος καθοδήγηση παρά όλα αυτά.

Ποσο συμφωνώ. 

Προσωπικά δεν μου είπαν ποτε για όλα αυτά   πχ να μην πλύνω ρούχα , η να βάψω νύχια ακόμα και στην εγκυμοσύνη το μόνο που θυμάμαι στο τέλος μου είπε η γυναικολόγος μόνο να μην έχω τζελ στα νύχια των ποδιών αλλά γτ κάτι βλέπουν απ τα νύχια.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η rouseva είπε:

Αχ βρε μαυρογατακι μου σε ευχαριστώ ♥️Ίσως με έπιασε το παράπονο κ ένιωσα έτσι γιατί λέω ρε γιατρουλη,εγώ να μου δώσεις τα φώτα σου για το σπέρμα που είναι το σοβαρό μας πρόβλημα ήρθα όχι να μείνεις στην χαμηλη μου αμη,ουρολόγος είσαι,είπαμε έκαστος στο είδος του.Δηλαδη πάω με 1εκ κ 90% ακινησία κ μιλάμε για την ποιότητα των ωαρίων μου?Έχω κ εξωσωματιστη κ γυναικολόγο...Αν μου τα έλεγε ο Τσιρ η Οικονομόπουλου σίγουρα θα το σκεφτόμουν διαφορετικά.Με στεναχώρησε το γεγονός ότι πήγα για να το σπέρμα κ ένιωσα να φταίνε πάλι τα ωαριακια μου τα λίγα.

Πάντως πιστεύω ότι θα τα καταφέρετε με μικρογονιμοποιηση.  

Σε αυτό το κομμάτι δε σου είπε κάτι;  τι μπορεί να φταίει στη ακινησια; κάποιο μικρόβιο;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Σε ευχαριστώ. ❤️ Το παλεύω πολύ αγάπη. Πολύ άσχημα πέρασα αυτές τις μέρες. Πέρασα το πρώτο βαρύ σοκ, ήρθε η αποδοχή και τώρα το συνηδιτοποιω.... ήρθε και περίοδος σήμερα 😒

Ήδη μίλησα με την γιατρο μου και θα ξανά μπω στον αγώνα με την περίοδο του Μάιου. 

Βλέπω τα νεα σου και προσεύχομαι για σενα 🙏🏻

Να σαι καλά κοριτσάκι μου! Μπράβο σου! Θαυμάζω τη δύναμη σου ! Δεν πρόλαβες καν να πέσεις καλά καλά και αμέσως ξανασηκωθηκες και σχεδιάζεις ήδη τα επόμενα σου βήματα! ΜΠΡΑΒΟ σου! Ναι το ξέρω ότι το έχουμε ξαναπεί ότι όλα θα πάνε καλά,  αλλά ειμαι σίγουρη ότι στο τέλος, αργά ή γρήγορα, θα τα καταφέρεις! Τέτοιες μαχητριες πάντα τα καταφέρνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Στο υπόγειο; Επίσης ξερεις τιν διαδικασία; Δλδ πας με το φάκελο το βλέπουν σου δίνουν εξετάσεις και τέλος; Η πρέπει να πας πολλές φορές; 

Ναι υπόγειο κατέβεις τις σκαλες και πας δεξια πρωτη πορτα. Λέει απ έξω ανοσολογικο. 

Θα στα πω πανω κατω.... Πας ότι οτι ότι εξετάσεις εχεις ολα τα χρόνια δικές σου και του άντρα σου. Σε ρωτάνε τι πρόβλημα εχεις και τι συμβαίνει το ιστορικό σου κ γιατι πήγες. Και εχει ενα χαρτί με στοιχεία και γράφει το ιστορικό σου ακομα ρωτάει κ για την οικογένεια σου αν ειχαν ασθένειες απο τι έφυγαν οι παππούδες....Πολλα... Ξεκινάει κοιτάει τις εξετάσεις τις δικές σου και σημειώνει ημερομηνίες. Κανει το ίδιο και στον άντρα σου. Δείχνει ενδιαφέρον σε ότι της λες. Μετά οτι εξετάσεις δεν εχεις κανει η θέλει να δει κατι καινούργιο βγάζει ένα αλλο χαρτί και το μαρκάρει. Και σου κανονίζει να πας εκει μεσα να κάνεις τις εξετάσεις δωρεάν ακομα και την επόμενη μεδα.... εκτός απο κανα δυο εξετάσεις απο αυτες δεν θυμάμαι ποιες μπορεί να σου πει οτι κανουν περιπου τοσα χρήματα. Θες να τις κάνεις; λες ναι. Και σου τις γράφει σε χαρτί και πας της μέρα που θα δώσεις αιμα παλι εκει στα παραβολα και λες οτι θα δωσεις αιμα και πληρώνεις. Μετά μπορεί να σε στήλει να κάνεις καναν ενδοκολπικο υπέρηχο εκεί μεσα(πολυ καλη η κυρια Σπάθη στους υπερήχους) σου δίνει στον αποβολων ολα τα τηλ και σε καθοδηγεί. Ομως τα αποτελέσματα απο αυτες τις εξετάσεις αργουνε λιγο μπορεί και 20 μέρες. Πρέπει να κλείσεις έγκαιρα 2τερο ραντεβού στων αποβολων να πας να τις δείξεις τα αποτελέσματα και να σου πει το συμπέρασμα της. Μπορείς επίσης αν δεν μπορείς να πας να της στείλεις μαιλ και να σε βοηθήσει. Αυτα πανω κατω ελπίζω να σε βοήθησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Ναι υπόγειο κατέβεις τις σκαλες και πας δεξια πρωτη πορτα. Λέει απ έξω ανοσολογικο. 

Θα στα πω πανω κατω.... Πας ότι οτι ότι εξετάσεις εχεις ολα τα χρόνια δικές σου και του άντρα σου. Σε ρωτάνε τι πρόβλημα εχεις και τι συμβαίνει το ιστορικό σου κ γιατι πήγες. Και εχει ενα χαρτί με στοιχεία και γράφει το ιστορικό σου ακομα ρωτάει κ για την οικογένεια σου αν ειχαν ασθένειες απο τι έφυγαν οι παππούδες....Πολλα... Ξεκινάει κοιτάει τις εξετάσεις τις δικές σου και σημειώνει ημερομηνίες. Κανει το ίδιο και στον άντρα σου. Δείχνει ενδιαφέρον σε ότι της λες. Μετά οτι εξετάσεις δεν εχεις κανει η θέλει να δει κατι καινούργιο βγάζει ένα αλλο χαρτί και το μαρκάρει. Και σοτ κανονίζει να πας εκει μεσα να κάνεις τις εξετάσεις δωρεάν εκτός απο κανα δυο δεν θυμάμαι μπορεί να σου πει οτι κανουν περιπου τοσο. Θες να τις κάνεις; λες ναι. Και σου τις γράφει σε χαρτί και πας της μέρα που θα δώσεις αιμα παλι εκει στα παραβολα και λες ορι θα δωσεις αιμα και πληρώνεις. Μετά μπορεί να σε στήλει να κάνεις καναν ενδοκολπικο υπέρηχο εκεί μεσα(πολυ καλη η κυρια Σπάθη στους υπερήχους) σου δίνει στον αποβολων ολα τα τηλ και σε καθοδηγεί. Ομως τα αποτελέσματα απο αυτες τις εξετάσεις αργουνε λιγο μπορεί και 20 μέρες. Πρέπει να κλείσεις έγκαιρα 2τερο ραντεβού στων αποβολων να πας να τις δείξεις τα αποτελέσματα και να σου πει το συμπέρασμα της. Μπορείς επίσης αν δεν μπορείς να πας να της στείλεις μαιλ και να σε βοηθήσει. Αυτα πανω κατω ελπίζω να σε βοήθησα 

Ω πρέπει δλδ να πάω πολλές φορές; Δεν γίνονται όλα εκείνη την στιγμή; Νόμιζα ότι πας τους λες ότι πρέπει σου δίνουν εξετάσεις κανείς την ίδια μέρα και μετά πας για το αποτέλεσμα. (Μένω εκτός Αθηνών ο άντρας μου δεν δικαιούται άδεια όποτε νόμιζα ότι θα γίνουν σε μια μέρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σαι καλά κοριτσάκι μου! Μπράβο σου! Θαυμάζω τη δύναμη σου ! Δεν πρόλαβες καν να πέσεις καλά καλά και αμέσως ξανασηκωθηκες και σχεδιάζεις ήδη τα επόμενα σου βήματα! ΜΠΡΑΒΟ σου! Ναι το ξέρω ότι το έχουμε ξαναπεί ότι όλα θα πάνε καλά,  αλλά ειμαι σίγουρη ότι στο τέλος, αργά ή γρήγορα, θα τα καταφέρεις! Τέτοιες μαχητριες πάντα τα καταφέρνουν!

Σε ευχαριστώ πολυ αγάπη. Δεν είμαι τπτ, ο πόνος με έψησε τοσα χρόνια. Μακάρι να μην το ζήσει ούτε ο εχθρός μας αυτόν τον πονο. Σκέφτομαι ότι η αγάπη μου για ενα παιδι είναι πιο μεγάλη απο το καθε εμπόδιο που συναντάω και με όση δύναμη και πίστη εχω θα παλέψω οσο χρειαστεί για να τα καταφέρω. Δεν θα κανω βήματα βιαστικά. Η γιατρός είπε αν θέλω μπορώ να παω με κατεψυγμένα και τώρα ή και στον επόμενο κύκλο. Εγω θα ηρεμήσω ψυχή και σώμα και θα παω τον Μάιο και με φυσικό κύκλο να πάρω ωάριο και με τα κατεψιγμενα και οτι γίνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Ω πρέπει δλδ να πάω πολλές φορές; Δεν γίνονται όλα εκείνη την στιγμή; Νόμιζα ότι πας τους λες ότι πρέπει σου δίνουν εξετάσεις κανείς την ίδια μέρα και μετά πας για το αποτέλεσμα. (Μένω εκτός Αθηνών ο άντρας μου δεν δικαιούται άδεια όποτε νόμιζα ότι θα γίνουν σε μια μέρα)

Μπορείς να της το πεις οτι είσαι επαρχία και δεν ειναο εύκολο αυτό. Να την ρωτήσεις αν ολες αυτές τις εξετάσεις μπορεί να γίνεται να στις γράψει, να τις κάνεις στο μέρος σου και οταν βγουν τα αποτελέσματα να τις στείλεις μεσω μαιλ και να είστε έτσι σε επικοινωνία. Και εγω θα φύγω στο νησί και οτι κανω θα τις στείλω με e mail. Να σου δωσω ενα τηλ να πάρεις να ρωτήσεις κατευθείαν στην γιατρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Μπορείς να της το πεις οτι είσαι επαρχία και δεν ειναο εύκολο αυτό. Να την ρωτήσεις αν ολες αυτές τις εξετάσεις μπορεί να γίνεται να στις γράψει, να τις κάνεις στο μέρος σου και οταν βγουν τα αποτελέσματα να τις στείλεις μεσω μαιλ και να είστε έτσι σε επικοινωνία. Και εγω θα φύγω στο νησί και οτι κανω θα τις στείλω με e mail. Να σου δωσω ενα τηλ να πάρεις να ρωτήσεις κατευθείαν στην γιατρο; 

Α ωραία σε ευχαριστώ πολύ! Ναι αν μπορείς. Απλά στείλε σε μνμ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...