Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Τι ειναι ολα αυτα καλε???? Τοσα παιρνουμε??????? Σοκαριστηκα... Σιγουρα θα τα κανω οταν ερθει η ωρα αλλα πραγματικα σοκαριστηκα γιατι πηρα βιταμινη d χτες 20000 και νομιζα οτι σε λιγη ωρα θα πεθανω... Που να επαιρνα τοσα... Ηθελα να παρω και neurobion για τις Β και ελεγα ασε μην τα μπλεξω θα παρω σημερα... Και παλι φοβαμαι... Ω ρε θα αρχισουν τα οργανα. Ζηταω απο τωρα συγνωμη για το ζαλισμα που θα εχετε κοριτσια 😔😔🥺🥺🥺

Εξαρτάται η κάθε κύηση είναι διαφορετική ακόμα και στην ίδια την γυναίκα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂😂 Εύχομαι το 1 για την κορη να βγει θετικό 😉 και για του ιού αρνητικο 😜 

Θέαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Στην 7η. Τη Δευτέρα μπαίνω στην 8η.

Λοιπον την ημερα ετ εγω ειχα ενδομητριο 9,5 κ δε πηρα τιποτα απο φαρμακα παρα μονο ουτρογεσταν !!!! με τη θετικη χοριακη μου ειπε κ ξεκινησα 2 σικλακουρ κολπο κ 2 στομα πμβ  
6+3 καναμε τον 1ο υπερηχος όπου ειδαμε 2 σάκους 6,7 χιλιοστα κ ακουσαμε 2 καρδουλες.μου ειπε κατευθειαν κανω και ειχα ε2: 619 και prg: 46  ειπε να αυξησω Cyclacur 3 στομα και 3 κολπο πμβ ..ουτρο τα ίδια δηλ 1 κολπο 1 στομα πμβ  
7+3 ειχα  prg:51  &  
e2:1041(Συνεχιζα τα ιδια φαρμακα)  
8+3 (υπερηχος 2ος)ειχα prg: 56,9 &  e2: 1670 Μου αυξησε στα 18 σικλακουρ τη μέρα σε συνολο δηλαδη 3 κολπο κ 3 στόμα πρωΐ μεσημερι κ βραδυ. 
9+3 prg: 54,6 και 
e2:2584 Αρχισα να μειώνω σταδιακά τα φαρμακα 
Όποτε σίγουρα η prg σου ειναι σουπερ κ σου δινει εξτρα οιστραδιολη λογω & ιστορικου σου.για να μην αποβάλλεις.μη φοβηθείς που το λεω ετσι δε θα γινει απλα σε στηρίζει!!ετσι μου ειχε πει γιατι ειχα φερει αντιρρηση την 8η βδομαδα που μου προσθεσε κ οταν του ειπα οτι αλλοι γιατροι ΔΕΝ μετρανε καν διοτι παρακολουθω ενα φορουμ μου ειπε δε ξερω τι κανουν αν η ε2 ειναι χαμηλη πάμε για αποβολή κ εσυ χρειάζεσαι οπωσδηποτε  κ εχει δει περιπτωσεις ακομα κ σε φυς συλληψεις που αποβάλλανε γυναικες κ θελανε στηριξη κ ουτε ξερανε..μου ειπε να κανω υπομονη κ ολα θα πανε καλα κ οτι θα τα κοψουμε ολα μεχρι την 11η (αυχεμικη) γιατι μετα θα αναλαβει ο πλακουντας κ δε θα υπαρχει κανενας απολυτως κίνδυνος ! Τα εκοψα στην 11η κ πεταγα!ειχανε φυγει ολες οι αναγουλες κ ημουν τελεια!όποτε υπομονη 3 βδομαδες ειναι κ μετα θα εισαι αλλος ανθρωπος,θα με θυμηθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Λοιπον την ημερα ετ εγω ειχα ενδομητριο 9,5 κ δε πηρα τιποτα απο φαρμακα παρα μονο ουτρογεσταν !!!! με τη θετικη χοριακη μου ειπε κ ξεκινησα 2 σικλακουρ κολπο κ 2 στομα πμβ  
6+3 καναμε τον 1ο υπερηχος όπου ειδαμε 2 σάκους 6,7 χιλιοστα κ ακουσαμε 2 καρδουλες.μου ειπε κατευθειαν κανω και ειχα ε2: 619 και prg: 46  ειπε να αυξησω Cyclacur 3 στομα και 3 κολπο πμβ ..ουτρο τα ίδια δηλ 1 κολπο 1 στομα πμβ  
7+3 ειχα  prg:51  &  
e2:1041(Συνεχιζα τα ιδια φαρμακα)  
8+3 (υπερηχος 2ος)ειχα prg: 56,9 &  e2: 1670 Μου αυξησε στα 18 σικλακουρ τη μέρα σε συνολο δηλαδη 3 κολπο κ 3 στόμα πρωΐ μεσημερι κ βραδυ. 
9+3 prg: 54,6 και 
e2:2584 Αρχισα να μειώνω σταδιακά τα φαρμακα 
Όποτε σίγουρα η prg σου ειναι σουπερ κ σου δινει εξτρα οιστραδιολη λογω & ιστορικου σου.για να μην αποβάλλεις.μη φοβηθείς που το λεω ετσι δε θα γινει απλα σε στηρίζει!!ετσι μου ειχε πει γιατι ειχα φερει αντιρρηση την 8η βδομαδα που μου προσθεσε κ οταν του ειπα οτι αλλοι γιατροι ΔΕΝ μετρανε καν διοτι παρακολουθω ενα φορουμ μου ειπε δε ξερω τι κανουν αν η ε2 ειναι χαμηλη πάμε για αποβολή κ εσυ χρειάζεσαι οπωσδηποτε  κ εχει δει περιπτωσεις ακομα κ σε φυς συλληψεις που αποβάλλανε γυναικες κ θελανε στηριξη κ ουτε ξερανε..μου ειπε να κανω υπομονη κ ολα θα πανε καλα κ οτι θα τα κοψουμε ολα μεχρι την 11η (αυχεμικη) γιατι μετα θα αναλαβει ο πλακουντας κ δε θα υπαρχει κανενας απολυτως κίνδυνος ! Τα εκοψα στην 11η κ πεταγα!ειχανε φυγει ολες οι αναγουλες κ ημουν τελεια!όποτε υπομονη 3 βδομαδες ειναι κ μετα θα εισαι αλλος ανθρωπος,θα με θυμηθεις!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την υπέρ αναλυτική απάντησή σου. Ας έχω αναγούλες, ας είμαι σαν ζόμπι,  δεν με νοιάζει. Το μόνο που με νοιάζει είναι να πάνε καλά τα πράγματα. Εγώ τα παίρνω όλα από το στόμα. Λες αν τα μοιράσω και τα παίρνω και κολπικα να έχω καλύτερη απορρόφηση? Τώρα που το αναφέρεις θυμάμαι ότι την προηγούμενη φορά, ο Παν... μου είχε πει να παίρνω και κολπικα τα σικλακουρ. Η προγεστερονη μου ναι είναι καλή και μάλιστα ήθελε και να τη μειώσουμε (η προηγούμενη ήταν 90). Απλά φοβάμαι γιατί βλέπω και πέφτουν οι τιμές, δεν με τρομάζουν δηλαδή οι ίδιες οι τιμές όσο το ότι έχουν πτωτική πορεία, παρόλο που αυξήσαμε τα φάρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την υπέρ αναλυτική απάντησή σου. Ας έχω αναγούλες, ας είμαι σαν ζόμπι,  δεν με νοιάζει. Το μόνο που με νοιάζει είναι να πάνε καλά τα πράγματα. Εγώ τα παίρνω όλα από το στόμα. Λες αν τα μοιράσω και τα παίρνω και κολπικα να έχω καλύτερη απορρόφηση? Τώρα που το αναφέρεις θυμάμαι ότι την προηγούμενη φορά, ο Παν... μου είχε πει να παίρνω και κολπικα τα σικλακουρ. Η προγεστερονη μου ναι είναι καλή και μάλιστα ήθελε και να τη μειώσουμε (η προηγούμενη ήταν 90). Απλά φοβάμαι γιατί βλέπω και πέφτουν οι τιμές, δεν με τρομάζουν δηλαδή οι ίδιες οι τιμές όσο το ότι έχουν πτωτική πορεία, παρόλο που αυξήσαμε τα φάρμακα. 

Καταλαβαινω απολυτα αλλα με τον ελεγχο που κανετε δεν εχεις να φοβασαι.καλυτερα κολπικα σιγουρα γιατι δε στο ειπε δε ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καταλαβαινω απολυτα αλλα με τον ελεγχο που κανετε δεν εχεις να φοβασαι.καλυτερα κολπικα σιγουρα γιατι δε στο ειπε δε ξερω..

Ωραία θα του το πω αύριο. Τα βάζεις την ίδια στιγμή με τα ουτρογεσταν ή δεν παίζει ρόλο? Να σαι καλά για την απάντησή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ωραία θα του το πω αύριο. Τα βάζεις την ίδια στιγμή με τα ουτρογεσταν ή δεν παίζει ρόλο? Να σαι καλά για την απάντησή!

Ναι βεβαια να το πεις! Όχι οχι μαζι!!μου ειχε πει να αφηνω 1 ωρα να περασει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι βεβαια να το πεις! Όχι οχι μαζι!!μου ειχε πει να αφηνω 1 ωρα να περασει..

Α εγω από το στόμα τα παίρνω μαζί. Μου είπε ότι μπορώ να τα παίρνω μαζί, η μαία του Παν... αν θυμάμαι καλά. Λες να αφήνω να περνάει μια ώρα? Θα το δοκιμάσω και αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α εγω από το στόμα τα παίρνω μαζί. Μου είπε ότι μπορώ να τα παίρνω μαζί, η μαία του Παν... αν θυμάμαι καλά. Λες να αφήνω να περνάει μια ώρα? Θα το δοκιμάσω και αυτό.

Θα μας τρελανουν;! Εμενα και ο Π και μια μαια μου ειπε να αφηνω καμια ωρα το πολυ.μηπως μου ειχανε πει μονο για τα κολπικα κ εγω νομιζα κ για το στομα;για ρωτα ξανα το γιατρο να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Θα μας τρελανουν;! Εμενα και ο Π και μια μαια μου ειπε να αφηνω καμια ωρα το πολυ.μηπως μου ειχανε πει μονο για τα κολπικα κ εγω νομιζα κ για το στομα;για ρωτα ξανα το γιατρο να δουμε..

Ναι και νομίζω ότι ρώτησα και τον Παν... και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Θα δοκιμάσω να τα πάρω και με απόσταση μιας ώρας να δω μήπως δω καμία διαφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Καταλαβαινω απολυτα αλλα με τον ελεγχο που κανετε δεν εχεις να φοβασαι.καλυτερα κολπικα σιγουρα γιατι δε στο ειπε δε ξερω..

Καλημέρα! Το είπα στον γιατρό μου για κολπικα και μου είπε το 1 από τα 5 μόνο να βάζω κολπικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Joann είπε:

Τελείωσα και εγώ με την εμβρυομεταφορα σήμερα κορίτσια..όλα πήγαν καλά δόξα το θεό βάλαμε 2 εμβρυακια 8 κυττάρων το ένα 7 το άλλο.3 μέρα σήμερα από την ωοληψία..η ημέρα μου της χοριακης ειναι 25/3 εύχομαι να πάνε όλα καλά...

Έχω μια απορία βοηθήστε με σας παρακαλώ..την ώρα της εμβρυομεταφορας πήγαν όλα καλά είχα πιει νεράκι όπως μου είπαν κατουριομουν τόσο πολύ αλλά την πάλεψα..όταν έγινε όλη η δουλειά από τον γιατρό την ώρα που μου έβγαλε τον κολποδιαστολεα μου έφυγαν μερικά τσισάκια ρε κορίτσια έφυγαν τα εμβρυακια μου;η δν έχει καμία σχέση; Έχω ανχοθει πάρα πολύ και από ντροπή δν ρώτησα και είμαι στεναχωρημένη..βοηθήστε με αν ξέρετε..σας φιλω

Μη φοβάσαι δεν πήγαν πουθενά τα εμβρυακια σου κολυμπάνε στην μήτρα κ ψάχνουν μέρος να φωλιάσουν 

Τα τσίσα έφυγαν από την ουρήθρα 😉

Με το καλό η χοριακη σου καλή αναμονή με ηρεμία και αισιοδοξία 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Κάποια κορίτσια που έχουμε μιλήσει εδώ στο forum ξέρουν ότι σκεφτόμουν σοβαρά το θέμα της υιοθεσίας αλλά επειδή όπως κατάλαβα είναι τεράστια η αναμονή διάβασα εδώ στο forum για 5 με 7 χρόνια και δεν ξέρω αν θα έχω το κουράγιο μέχρι τότε αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια προσπάθεια εξωσωματικής σε δημοσιο νοσοκομείο για ιδιωτικό δεν το συζητάω καθόλου είναι πολλά τα χρήματα και δεν τα έχω.. Ξέρω ότι χρειάζεται σαλπιγγογραφια σπερμοδιαγραμμα και κάποιες ορμονολογικες.. Αυτό που θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε είναι αν οι εξετάσεις θα πρέπει να έχουν γίνει πριν ή αν θα πρέπει να πάω στο νοσοκομείο να μου τις γραψουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κάποια κορίτσια που έχουμε μιλήσει εδώ στο forum ξέρουν ότι σκεφτόμουν σοβαρά το θέμα της υιοθεσίας αλλά επειδή όπως κατάλαβα είναι τεράστια η αναμονή διάβασα εδώ στο forum για 5 με 7 χρόνια και δεν ξέρω αν θα έχω το κουράγιο μέχρι τότε αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια προσπάθεια εξωσωματικής σε δημοσιο νοσοκομείο για ιδιωτικό δεν το συζητάω καθόλου είναι πολλά τα χρήματα και δεν τα έχω.. Ξέρω ότι χρειάζεται σαλπιγγογραφια σπερμοδιαγραμμα και κάποιες ορμονολογικες.. Αυτό που θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε είναι αν οι εξετάσεις θα πρέπει να έχουν γίνει πριν ή αν θα πρέπει να πάω στο νοσοκομείο να μου τις γραψουν

Καλως την!!!! Εγω γενικοτερα ειμαι στη φαση σου που μαζευω τα χαρτια αλλα ειμαι ασχετη... Οι κοριτσαρες εδω με κατευθυνουν και μου μεταλαμπαδευουν την εμπειρια και την γνωση τους.δεν ξερω τι συμβαινει με τα νοσοκομεια αλλα το καλο με τα γραμμενα ειναι οτι γλιτωνεις εξοδα. Εγω τις προαλλες χαζεψα γιατι το σπερμοδιαγραμμα κοστισε 0,61... Και νομιζα οτι τους κλεψαμε οταν πηραμε τα απολεσματα και μας ειπαν τα πληρωσατε! Νομιζα κανα 40ρι θα εκανε... κ γενικα οι ορμονες και ολα φτηνα ηταν.. καλη αρχη! Καλα κανεις και δοκιμαζεις γιατι οντως η υοθεσια ειναι μανικι στην ελλαδα το σκεφτομουν και εγω σαν ενδεχομενο και ειδα οτι ειναι λιγο δυσκολο και χρονοβορο.. 

Εγω γενικα παντα ημουν ανετιλα χωρις λογο βεβαια και απο τη λευκου και μετα που ειδα ποσο κοστιζουν αυτες ολες οι εξετασεις αρχισα να εκτιμω τα ταμεια και να λεω σαν την συμμετοχη δεν εχει!!!! Χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Καλως την!!!! Εγω γενικοτερα ειμαι στη φαση σου που μαζευω τα χαρτια αλλα ειμαι ασχετη... Οι κοριτσαρες εδω με κατευθυνουν και μου μεταλαμπαδευουν την εμπειρια και την γνωση τους.δεν ξερω τι συμβαινει με τα νοσοκομεια αλλα το καλο με τα γραμμενα ειναι οτι γλιτωνεις εξοδα. Εγω τις προαλλες χαζεψα γιατι το σπερμοδιαγραμμα κοστισε 0,61... Και νομιζα οτι τους κλεψαμε οταν πηραμε τα απολεσματα και μας ειπαν τα πληρωσατε! Νομιζα κανα 40ρι θα εκανε... κ γενικα οι ορμονες και ολα φτηνα ηταν.. καλη αρχη! Καλα κανεις και δοκιμαζεις γιατι οντως η υοθεσια ειναι μανικι στην ελλαδα το σκεφτομουν και εγω σαν ενδεχομενο και ειδα οτι ειναι λιγο δυσκολο και χρονοβορο.. 

Εγω γενικα παντα ημουν ανετιλα χωρις λογο βεβαια και απο τη λευκου και μετα που ειδα ποσο κοστιζουν αυτες ολες οι εξετασεις αρχισα να εκτιμω τα ταμεια και να λεω σαν την συμμετοχη δεν εχει!!!! Χαχχα

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση εγώ και να θέλω δεν μπορώ να  είμαι ανετιλα γιατί ο άντρας μου πληρώνετε οπότε το θυμηθούν απλά δεν ήξερα αν θα πρέπει να πάω με τις εξετάσεις στο νοσοκομείο είμαι εντελώς άσχετη με το όλο θέμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγηκαν τα απολεσματα των ορμονολογικων της αγαπης μου! Καλα φαινονται... Αλλα ας τ δει γιατρος γιατι και την αλλη φορα ειχα την καλλιεργια με το μικροβιο και καλα τα εβλεπα εγω... 😜 Triplex τωρα απο βδομαδα και αντε γεια με την χαζοεπιτροπη.

@Kiddo Αθηνα εισαι να σε στειλω λιγο δειγμα να μας βαλεις εσυ υπογραφη για την επιτροπη???

Χτες φορεσα και την ζωνη και λεω να την βγαλω ιουνιο και μετα.... Εχω και το μηλο να τρωω λιγο λιγο στη νηστεια εχω και ενα φοινικα να πιω απ τα ιεροσολυμα , σταυρωσα και την κοιλια μου με μυρο της αγιας αννης χτες και ο θεος να βαλει το χερι του και να με λυπηθει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση εγώ και να θέλω δεν μπορώ να  είμαι ανετιλα γιατί ο άντρας μου πληρώνετε οπότε το θυμηθούν απλά δεν ήξερα αν θα πρέπει να πάω με τις εξετάσεις στο νοσοκομείο είμαι εντελώς άσχετη με το όλο θέμα..

Γιατι καλη μου μπορω να μαι εγω??? Η ολες οι γυναικες εδω μεσα? Απ την αγνοια μου ημουν και εγω ... Μετα οταν ειδα τι εστι ολο αυτο ... Μαζευτηκα αποτομα! Θα σε κατατοπισουν τα κοριτσια για ολα!!!! Σε λιγο θα σκασουν μυτη οοοοοολες!!!!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κάποια κορίτσια που έχουμε μιλήσει εδώ στο forum ξέρουν ότι σκεφτόμουν σοβαρά το θέμα της υιοθεσίας αλλά επειδή όπως κατάλαβα είναι τεράστια η αναμονή διάβασα εδώ στο forum για 5 με 7 χρόνια και δεν ξέρω αν θα έχω το κουράγιο μέχρι τότε αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια προσπάθεια εξωσωματικής σε δημοσιο νοσοκομείο για ιδιωτικό δεν το συζητάω καθόλου είναι πολλά τα χρήματα και δεν τα έχω.. Ξέρω ότι χρειάζεται σαλπιγγογραφια σπερμοδιαγραμμα και κάποιες ορμονολογικες.. Αυτό που θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε είναι αν οι εξετάσεις θα πρέπει να έχουν γίνει πριν ή αν θα πρέπει να πάω στο νοσοκομείο να μου τις γραψουν

Καλημερα και καλή αρχή στο νέο ταξίδι της εξωσωματικής.

Κλείσε ραντεβού στο νοσοκομείο που σε ενδιαφέρει πχ Έλενα που κάνει σίγουρα εξωσωματικες και θα σε κατατοπίσουν καταλληλα.

Σαλπιγγογραφια ,σπερμοδιαγραμμα και ορμόνες είναι σίγουρες για να δείτε σε τι φάση είστε. Το Έλενα έχει μέσα τμήματα ανοσολογικα, αιματολογικό, ενδοκρινολογικο ειδικοτητες που πάνε χέρι χέρι με την εξωσωματική κ που μπορεί να σε παραπέμψουν εκεί αν το κρίνουν απαραίτητο κ σίγουρα κάνουν κ σπερμοδιαγραμμα & καλλιέργεια.

Επισης κάνει υπερηχο μήτρας , καλλιέργεια κολπικού υγρού , τεστ ΠΑπ. Σαλπιγγογραφια δεν ξέρω φαντάζομαι θα κάνει.

Ομως πιο εξειδικευμένες εξετάσεις σπέρματος πχ κατακερματισμό & οξειδωτικό δεν κάνουν. Θα πρέπει να πάτε ιδιωτικά αν χρειαστεί.

Η επιτροπή όμως που πρέπει να περάσετε για να προμηθευτείτε τα φάρμακα διέγερσης δωρεάν που είναι αρκετά ακριβά είναι άλλη διαδικασία  κ χρειάζονται παραπάνω εξετάσεις. Έχω χρόνια που πέρασα κ δεν ξέρω τι ζητάνε τώρα αλλά με ένα ψάξιμο στο Google θα βρεις τα δικαιολογητικά. 

Εμπειρία από το Έλενα για εξωσωματική δεν έχω αλλά έχω από το τμήμα αποβολών κ από διάφορες άλλες ειδικότητες.

Σιγουρα κορίτσια που έχουν πάει σε δημόσια νοσοκομεία θα έχουν περισσότερα να σου πουν. 
Επειδή ως δημόσιο τα ραντεβου φαντάζομαι θα αργούν λιγάκι κλείσε άμεσα το ραντεβού κ λογικά θα σου πουν να έχεις μαζί σου ότι εξετάσεις έχετε κάνει μέχρι τώρα αλλιώς θα στις γράψουν εκείνοι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki Επίσης σημαντικό πριν ξεκινήσεις διέγερση ωοθηκών να ελεγχθεί το στήθος. Γενικά θέλει και αυτό στενη παρακολούθηση.

Εγω είμαι πολύ ευχαριστημένη με το μαστο λογικό του Αγίου Σαββα το μόνο αρνητικό ότι έχει αργά ραντεβού αν πας στα πρωινά που είναι δωρεάν. Στα απογευματινά με κόστος περίπου 50€ βρίσκεις γρήγορα 

Αλλα κ το Έλενα έχει έλεγχο μαστών από όσο γνωρίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κάποια κορίτσια που έχουμε μιλήσει εδώ στο forum ξέρουν ότι σκεφτόμουν σοβαρά το θέμα της υιοθεσίας αλλά επειδή όπως κατάλαβα είναι τεράστια η αναμονή διάβασα εδώ στο forum για 5 με 7 χρόνια και δεν ξέρω αν θα έχω το κουράγιο μέχρι τότε αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια προσπάθεια εξωσωματικής σε δημοσιο νοσοκομείο για ιδιωτικό δεν το συζητάω καθόλου είναι πολλά τα χρήματα και δεν τα έχω.. Ξέρω ότι χρειάζεται σαλπιγγογραφια σπερμοδιαγραμμα και κάποιες ορμονολογικες.. Αυτό που θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε είναι αν οι εξετάσεις θα πρέπει να έχουν γίνει πριν ή αν θα πρέπει να πάω στο νοσοκομείο να μου τις γραψουν

Καλημέρα !  Πολύ στεναχωριέμαι και πολύ θυμώνω με όλα αυτά που γίνονται με την υιοθεσία στην Ελλάδα. Είναι απαράδεκτο. Να σε ρωτήσω; Περιπτώσεις με μωράκια που τα εγκαταλείπουν στο νοσοκομείο και πανε σε ανάδοχη οικογένεια και ύστερα από κάποιο χρονικό διάστημα, γύρω στον 1,5 χρόνο, γινεται το δικαστήριο για υιοθεσία τις έχετε ψάξει;

Όσον αφορά στην εξωσωματική τώρα, δυστυχώς δεν γνωρίζω τίποτα από δημόσια νοσοκομεία. Όμως είχα δει πριν κανένα εξάμηνο ότι η Εριέττα Κούρκουλου σε συνεργασία με το Γεν...ις βοηθάνε ζευγάρια που δεν έχουν την οικονομική δυνατοτητα, να κάνουν εξωσωματική. Και νομίζω ότι είναι και άλλη μία κλινική, στην Κοζάνη αν δεν κάνω λάθος (το είχα δει στις ειδήσεις πριν καμία διετία) που κάνουν εξωσωματική ζευγάρια που δεν μπορούν να πάνε στα κέντρα. Αν έχεις ινστα, δεν χάνεις κάτι να στείλεις μήνυμα στην Κούρκουλου να τη ρωτήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@Lacostaki Επίσης σημαντικό πριν ξεκινήσεις διέγερση ωοθηκών να ελεγχθεί το στήθος. Γενικά θέλει και αυτό στενη παρακολούθηση.

Εγω είμαι πολύ ευχαριστημένη με το μαστο λογικό του Αγίου Σαββα το μόνο αρνητικό ότι έχει αργά ραντεβού αν πας στα πρωινά που είναι δωρεάν. Στα απογευματινά με κόστος περίπου 50€ βρίσκεις γρήγορα 

Αλλα κ το Έλενα έχει έλεγχο μαστών από όσο γνωρίζω

Είχα κάνει μαστογραφία τον Αύγουστο και ήταν πάρα πολλη καλή τώρα αν θέλουν καινούργια υποθέτω θα μου το πουν εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης σύγχρονη Μονάδα Υποβοηθούμενης έχει κ το Ναυτικό Νοσοκομείο με τον περιορισμό όμως κάποιος από το ζευγάρι ή α βαθμού συγγενής να είναι ένστολος ή σε σώμα ασφαλείας.

Ειναι δωρεάν δηλαδή έχω περάσει κ από εκεί απλά δεν μας  ταίριαξε ο γιατρός εμάς κ δεν συνεχίσαμε. 
Σαν εγκαταστάσεις δεν είχε να ζηλέψει τίποτα από ιδιωτικά κέντρα πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μη φοβάσαι δεν πήγαν πουθενά τα εμβρυακια σου κολυμπάνε στην μήτρα κ ψάχνουν μέρος να φωλιάσουν 

Τα τσίσα έφυγαν από την ουρήθρα 😉

Με το καλό η χοριακη σου καλή αναμονή με ηρεμία και αισιοδοξία 

 

Πω πω πρέπει να γέλασες τόσο πολύ με αυτό που διάβασες..αλλά με είχε πιάσει ένα ανχος λέω πάει φύγανε ..με ηρεμησεις τόσο πολύ να είσαι καλά!!! 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και επειδή μου έρχονται ενα ένα υπάρχει κ ένα σωματείο το Κυβέλη που ξέρω ότι βοηθάει ζευγάρια όμως δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει από πίσω. 
Δηλαδη έχω φιλικό ζευγάρι που έκανε μια εξωσωματική δωρεάν στον Π__ος μέσω του Κυβέλη ήταν τυχερό κ έπιασε με την πρώτη.

Πανε κ χρόνια αλλά θυμάμαι ότι επρεπε να δώσεις ένα συμβολικό ποσό ως προς ενίσχυση του σωματείου κ στην ουσία δεν πλήρωσαν φάρμακα και αμοιβή γιατρού. 
Σιγουρα πλήρωσαν αλλά πράγματα εξετασεις κλπ αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς 

Μπορεις να κανείς κ εκεί μια ερώτηση @Lacostaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια!! Καλή επιτυχία σε όλους τους υπερήχους και τις Β επιπέδου!!!, Περιμένουμε νέα σας!!🧿🙏   Με τον ύπνο πως πάτε??Εγώ δυστυχώς δεν κοιμάμαι καθόλου καλά από τώρα! Συμβαίνει και σε κάποια άλλη?
    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...