Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

❤️

Τα έχεις περάσει δυστυχώς και εσύ μαυρογατα μου και τα ξέρεις από πρώτο χέρι. Μακάρι να βγάζουμε σύντομα φωτογραφίες όλες μας με φουσκωμένη κοιλίτσα και να λαμπουμε από ευτυχία! Μακάρι για όλες μας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

❤️

Τα έχεις περάσει δυστυχώς και εσύ μαυρογατα μου και τα ξέρεις από πρώτο χέρι. Μακάρι να βγάζουμε σύντομα φωτογραφίες όλες μας με φουσκωμένη κοιλίτσα και να λαμπουμε από ευτυχία! Μακάρι για όλες μας! ❤️

To κοντε΄ρ το δικό μου γρα΄φει 6 χρόνια!!

Αλλά μικρή σημασία έχει αν γράφει περισσότερα ή λιγότερα τα συναισθήματα είναι τα ίδια.

Είτε πετύχεις με την πρώτη, είτε με την 100η, είτε ποτέ το μόνο σίγουρο είναι οτι ποτε΄ ξανά δεν θα είσαι η ίδια, ούτε εσύ ούτε το ταίρι σου. Στο υπογράφω..

Τώρα που μίλησες για φωτογραφίες θα ήταν φανταστική ιδέα μια έκθεση φωτογραφίες με κολάζ γυναικών ή ζευγαριών πριν την υπογονιμότητα και μετά είτε πέτυχαν είτε απέτυχαν.

Πιστεύω θα ήταν πολύ δυνατό το μήνυμά που θα πέρναγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α..και στο φμπ είναι μια ομάδα " μυστική πυλη" δεν έχω φμπ αλλά οποία έχει να γράψει ένα ώστε να βοηθήσουμε κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μου ομορφα @twinkletwinlkle  @Kateriniwk σας ευχαριστω που προσπαθειτε να με εμψυχωσετε κ να με κανετε να νιωσω καλα .. αλλα δεν ξερω γτ ασχετα με το τεστ κατι μεσα μου μου λεει εντονα πως δεν τα εχω καταφερει .☹️

Αχ αχ θα πετάξω κι εγώ παντόφλα! Δεν είχα κανένα σύμπτωμα μετά την ΕΤ και είδα πολύ άχνη γραμμή στο predictor 6η μέρα. Οπότε μην απογοητεύεσαι και σε καμία περίπτωση μη σταματήσεις τα φάρμακα. Υπομονή λίγες μέρες ακόμη για τη χοριακή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

To κοντε΄ρ το δικό μου γρα΄φει 6 χρόνια!!

Αλλά μικρή σημασία έχει αν γράφει περισσότερα ή λιγότερα τα συναισθήματα είναι τα ίδια.

Είτε πετύχεις με την πρώτη, είτε με την 100η, είτε ποτέ το μόνο σίγουρο είναι οτι ποτε΄ ξανά δεν θα είσαι η ίδια, ούτε εσύ ούτε το ταίρι σου. Στο υπογράφω..

Τώρα που μίλησες για φωτογραφίες θα ήταν φανταστική ιδέα μια έκθεση φωτογραφίες με κολάζ γυναικών ή ζευγαριών πριν την υπογονιμότητα και μετά είτε πέτυχαν είτε απέτυχαν.

Πιστεύω θα ήταν πολύ δυνατό το μήνυμά που θα πέρναγε.

Αχ κοπέλα μου! Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι η τυχερή σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα γίνω γκρινιάρα... θέλω να κλαψω πραγματικά  :-( 😞 

Μετρούσα τις μέρες σας φαντάρος.. ανυπομονησία και χαρά και τώρα.. ο άντρας μου θετικός :-( 6 μέρες πριν την ακατανομαστη... 

Δεν το πιστεύω ο αδελφός του είχε κορόνα και τον κόλλησε γενικά ο αδελφός του και η γυναίκα από τότε που ήρθαν Γερμανία ολο προβλήματα μας δημιουργούν , εγώ πιστεύω και στο μάτι μόλις μάθουν κάτι στραβώνει οτιδήποτε..  ο άλλος με πυρετό και ήρθε να δώσει κάτι τον άντρα μου τι έρχεσαι ρε βλάκα ακόμα και γρίπη να έχεις τι έρχεσαι έχω και ένα παιδί γιατί να ερθει να μου το κολλήσεις;  αμα έχεις πυρετό κατσε σπίτι σου πάνε κάνε τεστ τι έρχεσαι εδώ για καφε; :-( έγινα γκρινιάρα αλλά έχω κλειστεί στην τουαλέτα και κλαίω κλαίω κορίτσια μου  :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και εδώ. Μπήκα περισσότερο να μοιραστώ το πρόβλημα και την απογοήτευση μου κορίτσια. Είμαι 35 ετών και μόλις είχα μια αποτυχημένη εξωσωματική, η χοριακη σήμερα έπεσε και λογικά θα έρθει περίοδος.  Πριν ένα μήνα έκανα μια ωοληψια που δεν προχώρησε σε εμβρυομεταφορα επίσης, αν και στα 36 σχεδόν, Βγάζω λίγα ωάρια και πραγματικά νομίζω ότι δε θα πετύχει ποτέ.  Άλλωστε χρειάζονται πολλά χρήματα που δεν έχω και τρομερή ψυχική αντοχή, που σίγουρα αυτή τη στιγμή δε διαθέτω. Πέρσι είχα εξωμητρια κύηση από φυσιολογική σύλληψη  και έτσι ξεκίνησαν όλα, επίσης έχω κάνει δύο φορές επέμβαση λαπαροσκοπικη λόγω ενδομητριωσης . Πραγματικά ποσα ακόμα;;;;;;;; 

Την εξωσωματική την έκανα στο ΓΕΝΝΗΜΑ με τον Μαντουδη. 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι που ίσως αυτή τη φορά πάει καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι και εγώ το πιστεύω και αυτό μου δίνει κουράγιο. Ο Θεός θα μας αξιώσει όλες κάποια στιγμή να γευτούμε τη μητρότητα.  Και έτσι παίρνω κουράγιο. Όπως πολύ σωστά είπε ο παππουλης που επισκέφτηκε η @Κατεριναπαπ ο Θεός είναι αυτος που θα αποφασίσει ποτέ θα πάρει ψυχή το έμβρυο. 

Αχ ρε κοριτσάκια μου,  να πω οτι δεν σας νιώθω, οτι δεν σας καταλαβαίνω??? Θα ηταν τεράστιο ψέμα, μακάρι να υπήρχε γυναίκα στο κόσμο χωρίς  αυτά τα  συναισθήματα!! 

 

                            ΑΛΛΑ

πείτε μου! Αν διώξω τον άντρα μου,  αν μαλώσω μαζί του, αν απομακρύνθω απο τις φίλες μου, αν χαθώ απο τα πάντα... απο τα πράγματα με τα οποία κάποτε ήμουν ευτυχισμένη και ευχαριστούσα το θεό που τα είχα.. και τώρα τι? Να τα διώξω? Να τα απομάκρυνω? Και? Ποιό το νόημα της ζωής μου? Πως θα διαγράψω τις φίλες μου, τις διακοπές μας, τις εξόδους μας, το στήριγμα που έβρισκα σε αυτές σε κάθε δυσκολία,  πως να κατηγορήσω τον άντρα μου, όταν με έχει κάνει τοοσο ευτυχισμένη απο τη στιγμή που τον γνώρισα, από την στιγμή που τον επέλεξε για πατέρα του παιδιού μου? Κορίτσια μου η λογική και μόνο αυτή πρέπει να μας οδηγεί! Δεν είναι γραμμένο πουθενα και  ούτε κάνονας το γεγονός της αποτυχίας να επαναλαμβάνετε!!! Δεν είμαι καλύτερη! Ακόμα έχω αίμα με τη βιοχημική ακόμα εχω σημάδια να μου θυμίζει την απώλεια, αλλά είμαι εδώ και θα προχωρήσω γιατί αυτή είναι η ζωή γιατί αυτό θέλει ο Θεός και είμαι σίγουρη πως θα μας ανταμείψει όλες! 

 

Οσο για τον παππούλη κορίτσια μού, όταν έφυγα απο το μοναστήρι, ξέχασα τον λόγο για τον οποίο ήμουν στεναχωρημένη!  Έχω κάνει και εγώ συνεδρίες με ψυχολόγο, την ανακούφιση που νιώθω με αυτόν τον παππούλη δεν την ένιωσα με κανένα ψυχολόγο! Βρείτε έναν πνευματικό (,όποιες θέλετε φυσικά).. δεν είναι εύκολη η εξοικείωση, θέλει δουλειά, με υπομονή και επιμονή θα αποκτήσετε τις καλύτερες σχέσεις! 

Λοιπόν οσες απογοητεύτηκαμε προχωράμε δυνατά, όποιες είναι στη γέφυρα για την απέναντι όχθη να απολαύσουν την διαδρομή και όσες είναι ήδη στην απέναντι όχθη μια ζωή γεμάτη ευτυχία με την οικογένεια τους και να μας περιμένουν!!! Οποία παραστρατησει @Παρασκευαιδου αναλαμβάνεις!!!

💗💗💗💗💗💗 για ολες! Είστε μέσα στη καρδιά μου!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα γίνω γκρινιάρα... θέλω να κλαψω πραγματικά  :-( 😞 

Μετρούσα τις μέρες σας φαντάρος.. ανυπομονησία και χαρά και τώρα.. ο άντρας μου θετικός :-( 6 μέρες πριν την ακατανομαστη... 

Δεν το πιστεύω ο αδελφός του είχε κορόνα και τον κόλλησε γενικά ο αδελφός του και η γυναίκα από τότε που ήρθαν Γερμανία ολο προβλήματα μας δημιουργούν , εγώ πιστεύω και στο μάτι μόλις μάθουν κάτι στραβώνει οτιδήποτε..  ο άλλος με πυρετό και ήρθε να δώσει κάτι τον άντρα μου τι έρχεσαι ρε βλάκα ακόμα και γρίπη να έχεις τι έρχεσαι έχω και ένα παιδί γιατί να ερθει να μου το κολλήσεις;  αμα έχεις πυρετό κατσε σπίτι σου πάνε κάνε τεστ τι έρχεσαι εδώ για καφε; :-( έγινα γκρινιάρα αλλά έχω κλειστεί στην τουαλέτα και κλαίω κλαίω κορίτσια μου  :-(

Λοιπόν εσύ πάρε το χρόνο σου ακόμα λιγο,  δίπλα στη χεστρα, σταματά να κλαις και σκέψου ότι ολα για κάποιο λόγο  γίνονται και είναι μόνο για καλό, σκέψου να είχες ξεκινήσει διέγερση? Παρόμοια ιστορία ενώ είχε ξεκινησει διέγερση σταμάτησε την διαδικασία και τζάμπα το φάρμακομα! Ήταν μια τρικλοποδια αυτο τώρα,  ναι ατυχία και να σκοτωθείς και να μαλώσεις με αδερφό τι θα αλλάξει? Θα βγει ο άντρας σου αρνητικός? Οχι! Οπότε κοριτσάκι μου,  ποτέ δεν μας έρχονται όπως τα θέλουμε και όπως τα σχεδιάζουμε "Κάνουμε όνειρα και ο Θεός γελάει" αποδεδειγμένα!!! Στα λέω όπως ακριβώς θα τα έλεγα στον αδερφό-αδερφή μου.. προέχει η υγεία μας.. να περάσει ανώδυνα και ήπια καο εύχομαι να μην κολλήσετε εσείς!! 

Ελα Τωρα να ΣΕ κάνω μια αγκαλιά 💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

To κοντε΄ρ το δικό μου γρα΄φει 6 χρόνια!!

Αλλά μικρή σημασία έχει αν γράφει περισσότερα ή λιγότερα τα συναισθήματα είναι τα ίδια.

Είτε πετύχεις με την πρώτη, είτε με την 100η, είτε ποτέ το μόνο σίγουρο είναι οτι ποτε΄ ξανά δεν θα είσαι η ίδια, ούτε εσύ ούτε το ταίρι σου. Στο υπογράφω..

Τώρα που μίλησες για φωτογραφίες θα ήταν φανταστική ιδέα μια έκθεση φωτογραφίες με κολάζ γυναικών ή ζευγαριών πριν την υπογονιμότητα και μετά είτε πέτυχαν είτε απέτυχαν.

Πιστεύω θα ήταν πολύ δυνατό το μήνυμά που θα πέρναγε.

Τα 7 χρόνια δεν θεωρούνται γρουσούζικα στον γάμο; Ε εσύ θα κάνεις την ανατροπή για μία ακόμη φορά και το 7 θα ειναι ο τυχερός σου αριμός και θα είναι η χρονιά που θα γίνεις μανούλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα γίνω γκρινιάρα... θέλω να κλαψω πραγματικά  :-( 😞 

Μετρούσα τις μέρες σας φαντάρος.. ανυπομονησία και χαρά και τώρα.. ο άντρας μου θετικός :-( 6 μέρες πριν την ακατανομαστη... 

Δεν το πιστεύω ο αδελφός του είχε κορόνα και τον κόλλησε γενικά ο αδελφός του και η γυναίκα από τότε που ήρθαν Γερμανία ολο προβλήματα μας δημιουργούν , εγώ πιστεύω και στο μάτι μόλις μάθουν κάτι στραβώνει οτιδήποτε..  ο άλλος με πυρετό και ήρθε να δώσει κάτι τον άντρα μου τι έρχεσαι ρε βλάκα ακόμα και γρίπη να έχεις τι έρχεσαι έχω και ένα παιδί γιατί να ερθει να μου το κολλήσεις;  αμα έχεις πυρετό κατσε σπίτι σου πάνε κάνε τεστ τι έρχεσαι εδώ για καφε; :-( έγινα γκρινιάρα αλλά έχω κλειστεί στην τουαλέτα και κλαίω κλαίω κορίτσια μου  :-(

Το ξέρω ότι δεν μπορείς να το δεις και ότι θα θεωρήσεις ότι θέλω να σε παρηγορήσω. Όμως... κάθε εμπόδιο για καλό. Καλύτερα να κολλήσει τώρα και ο άντρας σου και εσύ μην σου πω, ΄ώστε όταν με το καλό κάνετε τη διαδικασία και μείνεις εγκυούλα, τότε δεν θα ανησυχείς το ίδιο. Ξέρεις πόσες φορές σκεφτήκαμε και ειπαμε με τον άνδρα μου "καλύτερα να είχαμε κολλήσει 1 μήνα πριν να έχουμε ανοσία;"

Όλοι γύρω μας κολλάνε, ο άντρας μου έχει παιδί απο προηγούμενο γάμο 12 χρονών και ολοι οι συμμαθητές του ειναι ολοκολλητοι και κάθε φορά που έρχεται σπιτι δεν ξέρεις τι αγχος εχω. Πονολαιμο έχει, τον τρέχουμε για μοριακό, πονοκεφαλο εχει, τον τρεχουμε για ραπιντ. 

Οποτε καταλαβαινω την απογοητευσή σου (και εγώ στη θέση σου το ίδιο θα αισθανόμουν), αλλά θα δεις οτι ειναι για καλό. Μην ξεχνάς εξαλλου ότι εχεις και εσυ ενα μικρό παιδάκι που ειναι πολύ πιθανόν να φ΄ερει και αυτό τον ιο στο σπίτι. Οποτε καλύτερα τώρα, παρά αργότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχ ρε κοριτσάκια μου,  να πω οτι δεν σας νιώθω, οτι δεν σας καταλαβαίνω??? Θα ηταν τεράστιο ψέμα, μακάρι να υπήρχε γυναίκα στο κόσμο χωρίς  αυτά τα  συναισθήματα!! 

 

                            ΑΛΛΑ

πείτε μου! Αν διώξω τον άντρα μου,  αν μαλώσω μαζί του, αν απομακρύνθω απο τις φίλες μου, αν χαθώ απο τα πάντα... απο τα πράγματα με τα οποία κάποτε ήμουν ευτυχισμένη και ευχαριστούσα το θεό που τα είχα.. και τώρα τι? Να τα διώξω? Να τα απομάκρυνω? Και? Ποιό το νόημα της ζωής μου? Πως θα διαγράψω τις φίλες μου, τις διακοπές μας, τις εξόδους μας, το στήριγμα που έβρισκα σε αυτές σε κάθε δυσκολία,  πως να κατηγορήσω τον άντρα μου, όταν με έχει κάνει τοοσο ευτυχισμένη απο τη στιγμή που τον γνώρισα, από την στιγμή που τον επέλεξε για πατέρα του παιδιού μου? Κορίτσια μου η λογική και μόνο αυτή πρέπει να μας οδηγεί! Δεν είναι γραμμένο πουθενα και  ούτε κάνονας το γεγονός της αποτυχίας να επαναλαμβάνετε!!! Δεν είμαι καλύτερη! Ακόμα έχω αίμα με τη βιοχημική ακόμα εχω σημάδια να μου θυμίζει την απώλεια, αλλά είμαι εδώ και θα προχωρήσω γιατί αυτή είναι η ζωή γιατί αυτό θέλει ο Θεός και είμαι σίγουρη πως θα μας ανταμείψει όλες! 

 

Οσο για τον παππούλη κορίτσια μού, όταν έφυγα απο το μοναστήρι, ξέχασα τον λόγο για τον οποίο ήμουν στεναχωρημένη!  Έχω κάνει και εγώ συνεδρίες με ψυχολόγο, την ανακούφιση που νιώθω με αυτόν τον παππούλη δεν την ένιωσα με κανένα ψυχολόγο! Βρείτε έναν πνευματικό (,όποιες θέλετε φυσικά).. δεν είναι εύκολη η εξοικείωση, θέλει δουλειά, με υπομονή και επιμονή θα αποκτήσετε τις καλύτερες σχέσεις! 

Λοιπόν οσες απογοητεύτηκαμε προχωράμε δυνατά, όποιες είναι στη γέφυρα για την απέναντι όχθη να απολαύσουν την διαδρομή και όσες είναι ήδη στην απέναντι όχθη μια ζωή γεμάτη ευτυχία με την οικογένεια τους και να μας περιμένουν!!! Οποία παραστρατησει @Παρασκευαιδου αναλαμβάνεις!!!

💗💗💗💗💗💗 για ολες! Είστε μέσα στη καρδιά μου!!

 

❤️

Εχεις απόλυτο δικιο σε οσα λες! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τα 7 χρόνια δεν θεωρούνται γρουσούζικα στον γάμο; Ε εσύ θα κάνεις την ανατροπή για μία ακόμη φορά και το 7 θα ειναι ο τυχερός σου αριμός και θα είναι η χρονιά που θα γίνεις μανούλα! 

Εσυ Καρδουλωμα γιατί reactions γιόκ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα γίνω γκρινιάρα... θέλω να κλαψω πραγματικά  :-( 😞 

Μετρούσα τις μέρες σας φαντάρος.. ανυπομονησία και χαρά και τώρα.. ο άντρας μου θετικός :-( 6 μέρες πριν την ακατανομαστη... 

Δεν το πιστεύω ο αδελφός του είχε κορόνα και τον κόλλησε γενικά ο αδελφός του και η γυναίκα από τότε που ήρθαν Γερμανία ολο προβλήματα μας δημιουργούν , εγώ πιστεύω και στο μάτι μόλις μάθουν κάτι στραβώνει οτιδήποτε..  ο άλλος με πυρετό και ήρθε να δώσει κάτι τον άντρα μου τι έρχεσαι ρε βλάκα ακόμα και γρίπη να έχεις τι έρχεσαι έχω και ένα παιδί γιατί να ερθει να μου το κολλήσεις;  αμα έχεις πυρετό κατσε σπίτι σου πάνε κάνε τεστ τι έρχεσαι εδώ για καφε; :-( έγινα γκρινιάρα αλλά έχω κλειστεί στην τουαλέτα και κλαίω κλαίω κορίτσια μου  :-(

Εσυ αγκαλίτσα γιατί και αυτό το περάσαμε 

Με αντιγραφείς έτσι; 😂😂😂

Λοιπον μετά την πρώτη ξενέρα και την απογοήτευση που θα φας και έφαγες δες το ορθολογικά!!

Δεν εχεις επιλογή!! 
Αναγκαστικα θα περιμένεις να το περάσετε ,εύχομαι ήπια και γρήγορα, προσπάθησε να μην κολλήσεις εσυ και το παιδί αλλά κ αν κολλήσεις καλύτερα τώρα παρά εν μέσω διέγερσης ποσό μάλλον εμβρυομεταφορας, σφιξε τα δόντια κ κοιτά μπροστά!

Εφοσον μας έλαχε να ζήσουμε μια πανδημία υπομονή & θα περάσει!

Εδω κοντεύει να γίνει Γ Παγκόσμιος εκεί να δεις γλέντια..Όποτε τρελλα με κορδέλα ένας μήνας πάνω ένας κάτω θα περάσει! 
Παλι μαζί θα είμαστε εδώ όλες με το μακρύ μας κ το κοντό μας ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@tina21 διδυμομανουλα μας, τι κάνεις? Πήγες για υπέρηχο?

Καλά είμαι κοριτσι μ 🙂🥰 δεν πηγα λογω καιρού... χιονίζει αρκετά κ δεν πήγαμε γτ την άλλη φορά με τα χιόνια είχαμε πάει γιατρό λόγω της διέγερσης και παραλίγο να εγκλωβιστουμε στην εθνική! 

Εσυ πως είσαι? Πως πας; ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2022 at 1:39 ΠΜ, ο/η Vasilique είπε:

Ακολουθεί μήνυμα:  

Προς όλα τα κορίτσια,

Σε αυτά που τώρα ξεκινούν το ταξίδι της εξωσωματικής, σε αυτά που έχουν μία και δύο και τρεις ή και παραπάνω αποτυχίες, που πέφτουν και ξανασηκώνονται… Μην σκεφτείτε ούτε ένα λεπτό να τα παρατήσετε. Μην πιστέψετε πως δεν θα τα καταφέρετε εσείς! 

2/3/2022 η δική μου ημέρα …  Πόσες φορές πέρασε η 2/3 από τη ζωή μου χωρίς να είναι κάτι ιδιαίτερο για εμένα. Ανούσια. Κενή.

Μια εβδομάδα μόλις πριν και άλλαξαν τα πάντα… Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψω τα συναισθήματα που νιώθω. Μια ευχή μόνο θα κάνω να μπορέσουν να ζήσουν το θαύμα της μητρότητας οι γυναίκες όλου του κόσμου. Ακόμη νιώθω παγωμένη με όλο αυτό που μου συνέβη. Αυτό που πραγματικά σε κάνει και ξεχνάς την όποια ταλαιπωρία έχεις περάσει στο παρελθόν για να τα καταφέρεις στο τέλος. Και να σας πω και κάτι άλλο; Ναι, ταλαιπωρήθηκα για να φέρω στον κόσμο τα μωρά μου, και μετά που γέννησα και πονούσα. Και ακόμη πονάω. Και δεν μπορώ να τα χαρώ όπως θα ήθελα. Που γεννήθηκαν και έκλαψαν μα εγώ δεν έκλαψα. Ήμουν τόσο σοκαρισμένη, τόσο φοβισμένη που εκείνη την στιγμή δεν μπορούσα να αντιδράσω. Έμεινα να τα κοιτάζω σαν χαμένη…

Όμως ξέρετε κάτι; Όλα θα τα έκανα ξανά από την αρχή εάν μου το ζητούσαν! Τα πάντα! Τίποτε λιγότερο… 💚

1E241478-77F1-4A75-89A8-503CC5334894.jpeg

Αν κάποιος μου έλεγε ότι δύο πατουσακια και λίγα λόγια δυναμηςς θα με έκαναν να κλάψω θα έλεγα αποκλείεται,,,,για σένα όμως που είσαι άλλη μια γυναίκα παράδειγμα και υπόδειγμα  αξίζουν όλα τα δάκρυα συγκίνησης. Εύχομαι αγαπημένη μου Βασιλική να σας ζήσουν τα υπέροχα μωράκια σας ,,,να είναι πάντα γερά και τυχερά και να τα καμαρώνετε κάθε μέρα μέσα σε χαμόγελα ευτυχίας!!!!! Μόνο συγκίνηση για το δώρο σου,,,,μόνο μπράβο για όσα πέρασες και μόνο απόλαυσε το για όσα έρχονται. Έτσι και εμείς ερχόμαστε από πίσω με αυτή την κρυφή ελπίδα,δύναμη,θέληση πίστη,,,,και θα τα καταφέρουμε γιατί ξέρουμε πως μετά τη μπόρα έχει ουράνιο τόξο!!!!! Φιλάκια πολλά σε όλη την οικογένεια ❤️💙💚🧡 Μεγάλη αγκαλιά και φτου φτου σκόρδα !!! 🧿🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ειπα σημερα το πρωι οτι γεννησαν τα ξαφερφια μας , ενα αγορακι ψυχουλιτσα σκετη..μου εστειλαν φωτο , βιντεο και κλπ... Η χαρα τους τεραστια.. και ο ξαδερφος στο τελος μου ειπε στα μηνυματα βαλτε μπρος αμεσα..... Εγω τωρα τι να πω? Οτι εχουμε βαλει μπρος εδω και πεντε χρονια και οτι δεν μας θελει? Μια εγκυμοσυνη ασχετη καπου στα δυο χρονια και απο τοτε τιποτα ξανα? Μονο αρνητικα τεστ καθε μηνα? 

Αυτοι στη πρωτο μηνα προσπαθειων ειχαν εγκυμοσυνη. Ποιος να με καταλαβει... Ειπα μακαρι το κλεισαμε και εγω τωρα παλι σαν μαλακας... 😭😭😭😭😭😭 Με αρνητισμο και ολα οσα λεγαμε το πρωι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Καλά είμαι κοριτσι μ 🙂🥰 δεν πηγα λογω καιρού... χιονίζει αρκετά κ δεν πήγαμε γτ την άλλη φορά με τα χιόνια είχαμε πάει γιατρό λόγω της διέγερσης και παραλίγο να εγκλωβιστουμε στην εθνική! 

Εσυ πως είσαι? Πως πας; ❤❤❤❤

Α χιονίζει... τι ωραία! Ε καλά κάνατε και δεν πήγατε.  Καλά είμαι, εδώ σπίτι όλη μέρα. Εσύ πώς είσαι με τα συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α χιονίζει... τι ωραία! Ε καλά κάνατε και δεν πήγατε.  Καλά είμαι, εδώ σπίτι όλη μέρα. Εσύ πώς είσαι με τα συμπτώματα?

Με ταλαιπωρεί πολύ το στομάχι μ αυτήν την εβδομάδα.... σχεδόν όλη μέρα έχω ανακατωσουρα! Εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Σας ειπα σημερα το πρωι οτι γεννησαν τα ξαφερφια μας , ενα αγορακι ψυχουλιτσα σκετη..μου εστειλαν φωτο , βιντεο και κλπ... Η χαρα τους τεραστια.. και ο ξαδερφος στο τελος μου ειπε στα μηνυματα βαλτε μπρος αμεσα..... Εγω τωρα τι να πω? Οτι εχουμε βαλει μπρος εδω και πεντε χρονια και οτι δεν μας θελει? Μια εγκυμοσυνη ασχετη καπου στα δυο χρονια και απο τοτε τιποτα ξανα? Μονο αρνητικα τεστ καθε μηνα? 

Αυτοι στη πρωτο μηνα προσπαθειων ειχαν εγκυμοσυνη. Ποιος να με καταλαβει... Ειπα μακαρι το κλεισαμε και εγω τωρα παλι σαν μαλακας... 😭😭😭😭😭😭 Με αρνητισμο και ολα οσα λεγαμε το πρωι. 

 

Εχουμε ακούσει όλες μας αυτές τις ευχες ουκ ολίγες φορές. Αλλά να σου πω κάτι? Εμείς είμαστε δυνατές και δεν μας νοιάζει. Ένα "ευχαριστώ " απαντάμε ξερά και να κοιτάνε τη δουλειά τους.  Εσύ θα κάνεις λίγο υπομονή ακόμα, μέχρι τον Μάιο Σαλονικια μου και όλα θα πάνε καλά, θα το δεις! Σκέψου ότι μπήκες στην τυχερή ομαδουλα μας. Βγάλε τις αρνητικές σκέψεις από το μυαλουδακι σου και να σκέφτεσαι ότι σύντομα θα γίνεις μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Με ταλαιπωρεί πολύ το στομάχι μ αυτήν την εβδομάδα.... σχεδόν όλη μέρα έχω ανακατωσουρα! Εσύ? 

Εγω 2 μέρες τώρα έχω τρομερό πονοκέφαλο, ζαλάδες και φοβερή υπνηλία. Τωρα με έπιασαν κλασικά και πονοι στην κοιλιά. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα πέρα από το να ξαπλώνω και να χαζεύω... 

Λογικό είναι να έχεις ανακατωσουρες. Είναι και 2 τα δικα σου, μην ξεχνιόμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω 2 μέρες τώρα έχω τρομερό πονοκέφαλο, ζαλάδες και φοβερή υπνηλία. Τωρα με έπιασαν κλασικά και πονοι στην κοιλιά. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα πέρα από το να ξαπλώνω και να χαζεύω... 

Λογικό είναι να έχεις ανακατωσουρες. Είναι και 2 τα δικα σου, μην ξεχνιόμαστε!

υπνηλια και κουραση τρελη εχω και εγω...κ μικροπονακια... αλλα αυτο με την ανακατωσουρα με εχει ταλαιπωρησει πολυ γτ ουσιαστικα εχω να φαω καλα απο το σκ...ελπιζω να μην κρατησει πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εχουμε ακούσει όλες μας αυτές τις ευχες ουκ ολίγες φορές. Αλλά να σου πω κάτι? Εμείς είμαστε δυνατές και δεν μας νοιάζει. Ένα "ευχαριστώ " απαντάμε ξερά και να κοιτάνε τη δουλειά τους.  Εσύ θα κάνεις λίγο υπομονή ακόμα, μέχρι τον Μάιο Σαλονικια μου και όλα θα πάνε καλά, θα το δεις! Σκέψου ότι μπήκες στην τυχερή ομαδουλα μας. Βγάλε τις αρνητικές σκέψεις από το μυαλουδακι σου και να σκέφτεσαι ότι σύντομα θα γίνεις μανούλα!

Αυτο προσπαθω να σκεφτω αλλα κανουν παρεμβολες οι αποβολες.. δεν ξες τι να σκεφτεις.. ρε ποσο ωραιο ακουγεται " συντομα θα γινεις μανουλα" κανε παναγια μου να πετυχει η εξωσωματικη .... Κανε!!!! Κανε!!! Κανε!!!! Κανε!!! Και αν δεν κανεις δωσε δυναμη η βαλε με να σκεφτομαι αλλα... Κατω απ το εικοναστασι μου αυτα παρακαλαω...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fiona x είπε:

Γειά σας και εδώ. Μπήκα περισσότερο να μοιραστώ το πρόβλημα και την απογοήτευση μου κορίτσια. Είμαι 35 ετών και μόλις είχα μια αποτυχημένη εξωσωματική, η χοριακη σήμερα έπεσε και λογικά θα έρθει περίοδος.  Πριν ένα μήνα έκανα μια ωοληψια που δεν προχώρησε σε εμβρυομεταφορα επίσης, αν και στα 36 σχεδόν, Βγάζω λίγα ωάρια και πραγματικά νομίζω ότι δε θα πετύχει ποτέ.  Άλλωστε χρειάζονται πολλά χρήματα που δεν έχω και τρομερή ψυχική αντοχή, που σίγουρα αυτή τη στιγμή δε διαθέτω. Πέρσι είχα εξωμητρια κύηση από φυσιολογική σύλληψη  και έτσι ξεκίνησαν όλα, επίσης έχω κάνει δύο φορές επέμβαση λαπαροσκοπικη λόγω ενδομητριωσης . Πραγματικά ποσα ακόμα;;;;;;;; 

Την εξωσωματική την έκανα στο ΓΕΝΝΗΜΑ με τον Μαντουδη. 

Έχετε να μου προτείνετε κάτι που ίσως αυτή τη φορά πάει καλά;

Λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα , καταλαβαινω την απογοήτευση σου αλλά μείνε δυνατή και συνέχισε τον αγώνα.

Σε παραπέμπω στις αγαπημένες @condios και @Karmelietπου πάλεψαν και παλεύουν με την ενδομητρίωση για να σε βοηθήσουν αν μπορουν.

Καλη επιτυχία στα επόμενα βήματα σας 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια!! Καλή επιτυχία σε όλους τους υπερήχους και τις Β επιπέδου!!!, Περιμένουμε νέα σας!!🧿🙏   Με τον ύπνο πως πάτε??Εγώ δυστυχώς δεν κοιμάμαι καθόλου καλά από τώρα! Συμβαίνει και σε κάποια άλλη?
    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...