Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με τρολλαρει και το mammyland ρε φιλε

τοση παντόφλα που έχουμε αναφέρει μου βγάζει διαφήμιση αυτό 😂😂😂😂😂5D64CE8D-12BE-4660-B840-034B03BC1A28.png.370396c0ac8895fb2741fb4940c69687.png

Χαχαχα... εμένα μου πετάγονται γόβες πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εντάξει είσαι το συνώνυμο της αισιοδοξίας. Και έλεγα πού είσαι,  πού είσαι να μου πετάξεις καμία παντοφλα. Μα Ελπίδα είναι το όνομα σου ή κάνω λάθος?Μωρε δεν μου είπε ο καημένος να κάνω χοριακη αλλά δεν κρατήθηκα. Και όταν έφευγα σήμερα από το ιατρείο πού μου έγραφε η γραμματέας τις εξετάσεις για την Παρασκευή (ε1, prg) της λέω γράψε και μια χοριακή.  Το ακούει ο γιατρός και μου λέει:" καλά... συνεχίζεις εσύ..."

Ναι ναι έχω το όνομα έχω και την χάρη χαχαχαχαχα. 

👡👡👡  παντοφλιτσα θέλεις πάρε...👡👡👡  δεν χρειάζεται βρε να κάνεις άλλη αφού βλέπεις σακο καρδούλα τι πιο αισιόδοξο είναι αυτό και με 140 θα έρθει ο Σκορπιός και την μετά να δεις από τώρα σου δείχνει τον χαρακτήρα 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γιατι το πιστεύω και εγώ αυτό? Ότι ίσως να μην σου έρθει περίοδος?

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Έχει να φύγει εκεί ολόκληρο κοντέινερ με παντόφλες στην @Παρασκευαιδου

Κατσε να κάνω την παραγγελία στην @Margitc κυρ Στέφανε βάλε μια ντουζίνα από αυτές τις ροζ με τα πεπουλα!!

Κατευθειαν στην πόρτα της κυρίας!!

Καλά εντάξει ας μετρήσω αντίστροφα... 😂😂 13 μέρες και σήμερα 🤪🤪🤪🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με τρολλαρει και το mammyland ρε φιλε

τοση παντόφλα που έχουμε αναφέρει μου βγάζει διαφήμιση αυτό 😂😂😂😂😂5D64CE8D-12BE-4660-B840-034B03BC1A28.png.370396c0ac8895fb2741fb4940c69687.png

Χαχαχαχαχαχαχαζζχα εκλαψα χαχαχαχαχαχααχ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωστε μια παντοφλα και σε μενα γιατι ετοιμη ειμαι να πεταξω κανα τσοκαρο στην επιτροπη. Βγηκε σπερμοδιαγραμμα καποιος μου κανει πλακα... 8% μορφολογια απο 2% που ειχαμε πριν κανα χρονο( χωρις θεραπεια και τετοια ...μονο με felicine) χαιρομαι και εγω σαν ανθρωπος! Παιρνω στο κεντρο λεει μπορει να χουμε θεμα και να μην εγκρινουν εξωσωματικη αλλα λιγοτερες μοναδες για σπερματεγχυση γιατι με αυτο το σπερμοδιαγραμμα την χαμηλη αμη( που θα τη στειλουμε επιπλεον χωρις να τη ζητανε)  και την ηλικια μου μπορει να μην τους πεισουμε... Εε δεν χαθηκε και ο κοσμος λεει αμα γινει ετσι το πολυ πολυ θα παρουμε τις υπολοιπες μοναδες απο ιδιωτικο φαρμακειο... Και ρωταω εγω τωρα... Τι εννοει? Και για τι κοστος μιλαμε?  Πας να ξεμπλεξεις και μπλεκεις παραπανω.. τρατζικ !!! δεν ειναι και τιποτα σιγουρο να πεις τα δινω εξαρχης για ολα και να μην περασω καν... Αλλα αμα μετα θελω 10 εμβρυομεταφορες για να κανω παιδι θα πουλησουμε κανα νεφρο στο τελος. Δεν ξερω τι να πω. Εκνευριστηκα λες και τα δινουν απ τη τσεπη τους! Τι σε νοιαζει ρε μανταμ αμα εγω παρω ορμονες και με κοβεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Δωστε μια παντοφλα και σε μενα γιατι ετοιμη ειμαι να πεταξω κανα τσοκαρο στην επιτροπη. Βγηκε σπερμοδιαγραμμα καποιος μου κανει πλακα... 8% μορφολογια απο 2% που ειχαμε πριν κανα χρονο( χωρις θεραπεια και τετοια ...μονο με felicine) χαιρομαι και εγω σαν ανθρωπος! Παιρνω στο κεντρο λεει μπορει να χουμε θεμα και να μην εγκρινουν εξωσωματικη αλλα λιγοτερες μοναδες για σπερματεγχυση γιατι με αυτο το σπερμοδιαγραμμα την χαμηλη αμη( που θα τη στειλουμε επιπλεον χωρις να τη ζητανε)  και την ηλικια μου μπορει να μην τους πεισουμε... Εε δεν χαθηκε και ο κοσμος λεει αμα γινει ετσι το πολυ πολυ θα παρουμε τις υπολοιπες μοναδες απο ιδιωτικο φαρμακειο... Και ρωταω εγω τωρα... Τι εννοει? Και για τι κοστος μιλαμε?  Πας να ξεμπλεξεις και μπλεκεις παραπανω.. τρατζικ !!! δεν ειναι και τιποτα σιγουρο να πεις τα δινω εξαρχης για ολα και να μην περασω καν... Αλλα αμα μετα θελω 10 εμβρυομεταφορες για να κανω παιδι θα πουλησουμε κανα νεφρο στο τελος. Δεν ξερω τι να πω. Εκνευριστηκα λες και τα δινουν απ τη τσεπη τους! Τι σε νοιαζει ρε μανταμ αμα εγω παρω ορμονες και με κοβεις? 

Σου χω λύση.  Θα πάει κουρασμένος και θα δώσει ξανά δειγμα . Και εντάξει ας δώσει και με κάποιες δεύτερες σκέψεις, συν να μην το ρίξει όλο εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σου χω λύση.  Θα πάει κουρασμένος και θα δώσει ξανά δειγμα . Και εντάξει ας δώσει και με κάποιες δεύτερες σκέψεις, συν να μην το ρίξει όλο εκεί. 

Η να πάτε το δείγμα από το σπίτι κ να το έχετε αφήσει κανένα 2ωρο πριν το πάτε! @Kateriniwk

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Αγάπη είμαι χαλαρή και απολαμβάνω αυτό το μεσοδιάστημα που ξέρεις ότι έχεις έμβρυα στην κατάψυξη. Επανέλαβα αντισώματα και εξέταση θυρεοειδούς και πάνε όλα καλά, παίρνω την κορτιζόνη μου για προστασία και πασχίζω να αυξήσω λίγο βιταμίνη ντε. Περιμένω περίοδο γύρω στις 18 Μαρτη οπότε και θα ξεκινησω προετοιμασία για εμβρυομεταφορά αλλά θα πάρουμε και το ωάριο του μήνα να δούμε τι δυναμική έχει κι αυτό. Οποτε υπολογίζω καπου 1η Απρίλη ωοληψια και 3 μέρες μετά μεταφορά (ποσα έμβρυα θα βάλουμε ακόμα δεν έχω καταλαβει). 
Εσεις αν θυμάμαι καλά επρόκειτο να κάνετε κάποιες εξετάσεις για το σπερμα και αναρωτιόσουν τι παίζει με το μικροβιο που έχουν βρει και αν θα κάνετε και κατάτμηση. Τελικά τι αποφάσεις πήρατε? Με γιατρο εξωσωματιστη έχετε κλείσει?

Είχα καταλήξει στον Καλογ..ρου. Με εκείνον θα συνεχίσω. Αλλά το ποτε δεν το ξέρω…. Είπαμε να δούμε πρώτα το σπερμα και προχωράμε μετά. Τα βάλαμε κάτω και είπαμε ότι γίνει. Ήμουν πολλή πιεσμένη. Το μυαλο μου μόνο εκεί και τι να κάνω. Όλα τα σκεφτόμουν. Μέχρι και την διατροφη που λέγαμε εκείνες τις μέρες από και με την @twinkletwinlkle για τα αυγά κτλ. Σου λέω πολύ άγχος. Ειδικά επειδή δεν το έχω καθόλου με το κομμάτι μαγείρεμα, φαγητά κτλ. Χρειάζομαι πλάνο να ξέρω τι πρεπει να μαγειρεψω και πως. Και αυτό το άγχος μαζί με την εξωσωματική και με όλα τ’αλλα με είχαν τρελάνει…

Παντως καλά θα κάνετε που θα πάρετε και το ωάριο του μήνα!!😀😀

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πολύ πολύ έτοιμη..  μετράω αντίστροφα την ημέρα της περιόδου 🤣🤣🥼🥼🥼για άσπρη ρομπιτσα είμαι αλλά αυτό είναι άλλο θέμα🤣   εντωμεταξύ τα βλέπει και ο άντρας μου και λέει ο καημένος μωρε και αν δε σου έρθει η περίοδος  . ..  εκεί θέλω να σε δω πως θα σαι χαχαχαχαχα 

Αχαχαχαχα μπορεί όντως να μην σου έρθει.😁😁 και μετά ξεχνάς και τις ρόμπες 😂😂😂 

οπως λέει η @BlackCat ένα τσουβάλι παντόφλες θα σου έρθει από την Ελλάδα και στείλε και προς τα εδώ γιατί ούτε εμείς δεν είμαστε καλά😂🤣😂🤣😂

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εντάξει είσαι το συνώνυμο της αισιοδοξίας. Και έλεγα πού είσαι,  πού είσαι να μου πετάξεις καμία παντοφλα. Μα Ελπίδα είναι το όνομα σου ή κάνω λάθος?Μωρε δεν μου είπε ο καημένος να κάνω χοριακη αλλά δεν κρατήθηκα. Και όταν έφευγα σήμερα από το ιατρείο πού μου έγραφε η γραμματέας τις εξετάσεις για την Παρασκευή (ε1, prg) της λέω γράψε και μια χοριακή.  Το ακούει ο γιατρός και μου λέει:" καλά... συνεχίζεις εσύ..."

Είσαι και εσυ μια…🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂 αχαχαχαχαχα καλά σου λέει ο γιατρός. Αλλά να σου πω κατι…. και εγώ έτσι θα έκανα 🤫🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την λεω να παμε ουρολογο χρειαζεται?  γιατι χαλασε η κινητικοτητα και λεει πατε αν θελετε.. αλλιως ρισκαρετε και αν ζητησουν πατε μετα... Εννοειται βαριομαστε να παμε.. αλλα μηπως να πηγαιναμε? Και τι θα κανει ο ουρολογος? Τι σχεση εχει? Ναααα αυτα δεν ξερω και με μπερδευουν! Μετα αρχισε τα κλασσικα οπως ολοι ..θα παει καλα η εξωσωματικη με αυτο το σπερμα και την ηλικια... ( Ουτε καν τα ακουω ...με τοσα που εχω διαβασει εδω προσπαθω να με πεισω οτι οι περισσοτερες πιθανοτητες ειναι στο οχι απλα υπαρχουν πιο σοβαρες πιθανοτητες στο ναι σε σχεση με τη φυσικη συλληψη που εχει να φανει 3 χρονια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Εσυ Κιουρια!!

Εγω Ψίθυροι καρδιάς 😂😂😂😂

Ναι ναι έχω να βάλω γόβα καμία τριετία. Ότι τις κοιτάω, πάντως τις κοιτάω. Ενίοτε παραγγέλνω και τις καταχωνιαζω στην παπουτσοθηκη για οοοοταν θα βγω. Προς το παρόν παντοφλιτσα με γουνιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Την λεω να παμε ουρολογο χρειαζεται?  γιατι χαλασε η κινητικοτητα και λεει πατε αν θελετε.. αλλιως ρισκαρετε και αν ζητησουν πατε μετα... Εννοειται βαριομαστε να παμε.. αλλα μηπως να πηγαιναμε? Και τι θα κανει ο ουρολογος? Τι σχεση εχει? Ναααα αυτα δεν ξερω και με μπερδευουν! Μετα αρχισε τα κλασσικα οπως ολοι ..θα παει καλα η εξωσωματικη με αυτο το σπερμα και την ηλικια... ( Ουτε καν τα ακουω ...με τοσα που εχω διαβασει εδω προσπαθω να με πεισω οτι οι περισσοτερες πιθανοτητες ειναι στο οχι απλα υπαρχουν πιο σοβαρες πιθανοτητες στο ναι σε σχεση με τη φυσικη συλληψη που εχει να φανει 3 χρονια. 

 

Μια φυσική σύλληψη δεν αποκλείεται με αυτά που μου λες (το πρώτο παιδάκι μου έτσι το έπιασα με ολιγοασθενες σπέρμα)  και τωρα παρόλο που προσπαθήσαμε δεν είδαμε χαιρι τόσο καιρό. 

Ζω στο εξωτερικό και το κέντρο μας έβαλε να κάνουμε αυτά που σου λέω  ώστε το δείγμα να είναι χαμηλό και να μπορούν να γράψουν το χαρτί. 

Από το 2017 χωρίς έχουμε πλέον ασθενές σπέρμα αλλά εγκυμοσύνη γιοκ (λίγο μεγάλωσα λίγο ο χρόνος με ένα παιδί ) δεν ηρθε . 

Α.. όπως είπε και η τινά μετα το 2 ωρο θα δώσετε και άλλη ώρα, συν να τα κουνήσετε.  Μη μας αγχώνεσαι εδώ στο τέλος θα βγει με 1%  🤪με τόσα που θα το κάνετε το δείγμα. 

Πάντως ουρολόγο-ανδρολόγο θέλετε. Τα έχουμε αναλύσει εδώ . Ο καθένας στο είδος του. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Είχα καταλήξει στον Καλογ..ρου. Με εκείνον θα συνεχίσω. Αλλά το ποτε δεν το ξέρω…. Είπαμε να δούμε πρώτα το σπερμα και προχωράμε μετά. Τα βάλαμε κάτω και είπαμε ότι γίνει. Ήμουν πολλή πιεσμένη. Το μυαλο μου μόνο εκεί και τι να κάνω. Όλα τα σκεφτόμουν. Μέχρι και την διατροφη που λέγαμε εκείνες τις μέρες από και με την @twinkletwinlkle για τα αυγά κτλ. Σου λέω πολύ άγχος. Ειδικά επειδή δεν το έχω καθόλου με το κομμάτι μαγείρεμα, φαγητά κτλ. Χρειάζομαι πλάνο να ξέρω τι πρεπει να μαγειρεψω και πως. Και αυτό το άγχος μαζί με την εξωσωματική και με όλα τ’αλλα με είχαν τρελάνει…

Παντως καλά θα κάνετε που θα πάρετε και το ωάριο του μήνα!!😀😀

Αχαχαχαχα μπορεί όντως να μην σου έρθει.😁😁 και μετά ξεχνάς και τις ρόμπες 😂😂😂 

οπως λέει η @BlackCat ένα τσουβάλι παντόφλες θα σου έρθει από την Ελλάδα και στείλε και προς τα εδώ γιατί ούτε εμείς δεν είμαστε καλά😂🤣😂🤣😂

Είσαι και εσυ μια…🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂 αχαχαχαχαχα καλά σου λέει ο γιατρός. Αλλά να σου πω κατι…. και εγώ έτσι θα έκανα 🤫🤫

Hope μου παρόλο που το άγχος στο θέμα εξωσωματική δεν επηρεάζει την επιτυχία εγώ θα σου πω δε σε βοηθάει εσένα.  Κοίτα πόσες μέρες απ την ζωή σου έχασες κοιτώντας πισω; τι θα φάω πως θα το φάω πως θα καθίσω τι να φορέσω κτλ . 

Οχι όχι όχι φάε τα πάντα και απόλαυσε τις στιγμές σου. Γενικά ζήσε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειναι το σπερμοδιαγρ. Να παμε ουρολογο οπως λες @Παρασκευαιδου ? Και ο ουρολογος τι θα μας κανει και σε τι θα βοηθησει οσον αφορα την επιτροπη?

σου σημειωνω οτι εγω ειμαι 33 ο συζυγος 37 εχω μονο χαμηλη αμη (πριν κανα δυο χρονια ) 1 και κατι ... Και ολα τα υπολοιπα ενταξει.εχω πιθανοτητες να περασω την επιτροπη για ολες τις μοναδες των φαρμακων?? 

 

IMG_20220301_105458__01.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Είχα καταλήξει στον Καλογ..ρου. Με εκείνον θα συνεχίσω. Αλλά το ποτε δεν το ξέρω…. Είπαμε να δούμε πρώτα το σπερμα και προχωράμε μετά. Τα βάλαμε κάτω και είπαμε ότι γίνει. Ήμουν πολλή πιεσμένη. Το μυαλο μου μόνο εκεί και τι να κάνω. Όλα τα σκεφτόμουν. Μέχρι και την διατροφη που λέγαμε εκείνες τις μέρες από και με την @twinkletwinlkle για τα αυγά κτλ. Σου λέω πολύ άγχος. Ειδικά επειδή δεν το έχω καθόλου με το κομμάτι μαγείρεμα, φαγητά κτλ. Χρειάζομαι πλάνο να ξέρω τι πρεπει να μαγειρεψω και πως. Και αυτό το άγχος μαζί με την εξωσωματική και με όλα τ’αλλα με είχαν τρελάνει…

Παντως καλά θα κάνετε που θα πάρετε και το ωάριο του μήνα!!😀😀

Αχαχαχαχα μπορεί όντως να μην σου έρθει.😁😁 και μετά ξεχνάς και τις ρόμπες 😂😂😂 

οπως λέει η @BlackCat ένα τσουβάλι παντόφλες θα σου έρθει από την Ελλάδα και στείλε και προς τα εδώ γιατί ούτε εμείς δεν είμαστε καλά😂🤣😂🤣😂

Είσαι και εσυ μια…🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂 αχαχαχαχαχα καλά σου λέει ο γιατρός. Αλλά να σου πω κατι…. και εγώ έτσι θα έκανα 🤫🤫

Ουτε και εγω το έχω με το μαγείρεμα. Καθόλου...φαντάσου ότι έχουμε εδώ ένα γκουρμέ σουβλατζιδικο και αν είχαμε να πάμε 2, 3 μέρες μου έλεγε ο αντρας μου ότι θα κάνουν  meeting να δουν τι πάθαμε. Όμως δεν είναι τίποτα. Ξεκίνα από τα απλά και σιγά σιγά θα πας  και στα πιο "σύνθετα " .Επίσης εγω κάνω μεγάλες ποσότητες και τρώμε τουλάχιστον 2 μερες. Προσπαθώ να έχω μια ποικιλία. Θα φάω οπωσδήποτε γύρω στα 6 με 8 αυγα την εβδομάδα,  και 4,5 αβοκαντο. Θα φάω 2 φορές λαδερά (φασολάκια με πατάτες, σπανακορυζο) και 2 φορές όσπρια (ρεβίθια,  φακές). Τωρα αναγκαστικά έχω προσθέσει 1 φορά ψαρι και 1 φορά κρέας. Και επειδή δεν είμαι καθόλου φαν του κρέατος συνήθως τρώω μακαρόνια ολικής με κιμά και μπιφτέκια. Θέμα συνήθειας είναι. Και θέμα γεύσης. Εμένα πχ μου αρέσει η τομάτα στα φαγητά. Έχω βρει τρόπο να τα φτιάχνω έτσι όπως μου αρέσουν.  Και επειδή έχω κόψω το αλάτι βάζω φουλ μπουκοβο και πιπέρι για να αντισταθμισω την έλλειψη αλατιού.  1, 2 φορές την εβδομάδα θα φάμε είτε έξω είτε απέξω. Δεν είναι κάτι φοβερό, μην σε αγχώνει.  Και στο λέω εγώ που εβραζα 1 κουτί ρυζι και το έβαζα στην κατάψυξη γιατί βαριόμουν να μαγειρεύω. Η κατάψυξη να ξερεις είναι μια εξαιρετική λύση,  ειδικά για τα όσπρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Αυτο ειναι το σπερμοδιαγρ. Να παμε ουρολογο οπως λες @Παρασκευαιδου ? Και ο ουρολογος τι θα μας κανει και σε τι θα βοηθησει οσον αφορα την επιτροπη?

σου σημειωνω οτι εγω ειμαι 33 ο συζυγος 37 εχω μονο χαμηλη αμη (πριν κανα δυο χρονια ) 1 και κατι ... Και ολα τα υπολοιπα ενταξει.εχω πιθανοτητες να περασω την επιτροπη για ολες τις μοναδες των φαρμακων?? 

 

IMG_20220301_105458__01.jpg

Ο ουρολόγος δε θα βοηθήσει στην επιτροπή θα βοηθήσει εσάς ένα σπερμοδιαγραμμα δεν αρκεί πάντως για να πάρουμε ακριβώς απαντήσεις όπως και ότι υπάρχουν τέλεια σπερμοδιαγραμματα που τελικά έχουν αυξημένο οξυδοτικο  στρεσ (αμα το λέω σωστά αλλιώς @BlackCat διόρθωσε με ) και τελικά να μην πετύχει ούτε η εξωσωματική.  Αρκετοί εξωσωματικοι πιστεύουν ότι το κακο σπέρμα με την μικρογονιμοποιηση ξεπερνιέται, όμως δεν ισχύει αυτό αρα θέλετε ουρολόγο να σας τα αναλύσει αυτά και να σας καθοδήγηση.

Στο κομμάτι της επιτροπής ξανά κάνετε ένα σπερμοδιαγραμμα με όσα σου είπαμε 2 ωρο , κούραση, δεύτερες σκέψεις, πιο λίγο στο ποτηράκι. Και αυτό το σπερμοδιαγραμμα θα δώσετε στην επιτροπη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Hope μου παρόλο που το άγχος στο θέμα εξωσωματική δεν επηρεάζει την επιτυχία εγώ θα σου πω δε σε βοηθάει εσένα.  Κοίτα πόσες μέρες απ την ζωή σου έχασες κοιτώντας πισω; τι θα φάω πως θα το φάω πως θα καθίσω τι να φορέσω κτλ . 

Οχι όχι όχι φάε τα πάντα και απόλαυσε τις στιγμές σου. Γενικά ζήσε! 

Δασκαλα αλλη μια ερωτηση εδω γιατι σημερα με ξεδιαλυνεις τα παντα!!! 🤣🤣🤣Εγω αγχωδη διαταραχη πολυ αγχος που πολλες φορες ειναι μη διαχειρισιμο.. ο φοβος μου για την εμβρυομεταφορα ειναι αυτος οτι θα εχω τρελο αγχος τις 14 μερες... Λες παραπανω δεν επηρεαζει και το ειπε και ο εξωσωματιστης μου αλλα δεν καταλαβα.. εννοειται στη διεγερση η στη φαση μετα την εμβρυομεταφορα? Γιατι σε εκεινο το σημειο νομιζω ανηκουμε στο γενικο πληθυσμο με τις φυσικες συλληψεις.. κανω λαθος??( Σορρυ που σε πριζω αλλα ειμαι γεματη αποριες..υποσχομαι να ηρεμησω στη πορεια και να μην βγαζω αχνα...🤗)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλα είμαστε..... πέρασε η μια βδομάδα και συνεχίζουμε.... Τα Χαρμάκια μου είναι πολυ ήσυχα... Τωρα καλό... Κακό.... Θα δείξει....🙄😅

Σου στέλνω πολλά φιλιά!!!!! 😘😘😘

Ολα καλα θα πάνε.. τα χαρμακια σου θα τα πάνε περίφημα!!! Υπομονή λίγες μέρες ακόμα και θα χοροπηδάμεεεε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Δασκαλα αλλη μια ερωτηση εδω γιατι σημερα με ξεδιαλυνεις τα παντα!!! 🤣🤣🤣Εγω αγχωδη διαταραχη πολυ αγχος που πολλες φορες ειναι μη διαχειρισιμο.. ο φοβος μου για την εμβρυομεταφορα ειναι αυτος οτι θα εχω τρελο αγχος τις 14 μερες... Λες παραπανω δεν επηρεαζει και το ειπε και ο εξωσωματιστης μου αλλα δεν καταλαβα.. εννοειται στη διεγερση η στη φαση μετα την εμβρυομεταφορα? Γιατι σε εκεινο το σημειο νομιζω ανηκουμε στο γενικο πληθυσμο με τις φυσικες συλληψεις.. κανω λαθος??( Σορρυ που σε πριζω αλλα ειμαι γεματη αποριες..υποσχομαι να ηρεμησω στη πορεια και να μην βγαζω αχνα...🤗)

Δεν με πρήζεις..  οπότε το προσπερνάω αυτό . 

Δεν επηρεάζει πουθενά ούτε στην διέγερση ούτε στην εμφύτευση. Εδώ έχουμε τις ορμόνες που βοηθάνε στη διέγερση και μετά δεν αφορά την εμφύτευση.  

Στη φυσιολογική σύλληψη λένε ότι επηρεάζει γτ μπορει να βγάλεις μια ορμόνη(δεν θυμάμαι πως την λενε ) και το ωάριο δεν είναι όπως πρέπει. Κάτι που στην εξωσωματική δεν μπορεί να συμβεί λόγου των ορμονών που είδη παίρνουμε.  😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια μ μόλις έφυγα από τον γιατρό! Μεγαλώνουμε κορίτσια!! Μεγαλώνουμε!!! Ακούσαμε 2 καρδούλες να χτυπάνε!! ❤❤❤❤

Τι υπέροχα νέα βρε κορίτσι μου, έτσι χαρούμενη να είσαι για όλη σου την ζωή!! Αυτές τις καρδούλες θα τις νιώσεις και στην αγκαλιά σου!!! Μπράβο, πολύ χάρηκα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ουτε και εγω το έχω με το μαγείρεμα. Καθόλου...φαντάσου ότι έχουμε εδώ ένα γκουρμέ σουβλατζιδικο και αν είχαμε να πάμε 2, 3 μέρες μου έλεγε ο αντρας μου ότι θα κάνουν  meeting να δουν τι πάθαμε. Όμως δεν είναι τίποτα. Ξεκίνα από τα απλά και σιγά σιγά θα πας  και στα πιο "σύνθετα " .Επίσης εγω κάνω μεγάλες ποσότητες και τρώμε τουλάχιστον 2 μερες. Προσπαθώ να έχω μια ποικιλία. Θα φάω οπωσδήποτε γύρω στα 6 με 8 αυγα την εβδομάδα,  και 4,5 αβοκαντο. Θα φάω 2 φορές λαδερά (φασολάκια με πατάτες, σπανακορυζο) και 2 φορές όσπρια (ρεβίθια,  φακές). Τωρα αναγκαστικά έχω προσθέσει 1 φορά ψαρι και 1 φορά κρέας. Και επειδή δεν είμαι καθόλου φαν του κρέατος συνήθως τρώω μακαρόνια ολικής με κιμά και μπιφτέκια. Θέμα συνήθειας είναι. Και θέμα γεύσης. Εμένα πχ μου αρέσει η τομάτα στα φαγητά. Έχω βρει τρόπο να τα φτιάχνω έτσι όπως μου αρέσουν.  Και επειδή έχω κόψω το αλάτι βάζω φουλ μπουκοβο και πιπέρι για να αντισταθμισω την έλλειψη αλατιού.  1, 2 φορές την εβδομάδα θα φάμε είτε έξω είτε απέξω. Δεν είναι κάτι φοβερό, μην σε αγχώνει.  Και στο λέω εγώ που εβραζα 1 κουτί ρυζι και το έβαζα στην κατάψυξη γιατί βαριόμουν να μαγειρεύω. Η κατάψυξη να ξερεις είναι μια εξαιρετική λύση,  ειδικά για τα όσπρια. 

Ρε κορίτσι μου,  τι λέγαμε? Βασικά τι μου έλεγες? Ξεχνάς? Βήμα βήμα δεν μου έλεγες? Εσύ γιατι κάνεις βήματα πίσω? Εφόσον δεν ζητήθηκε χοριακη έχεις ακούσει καρδούλα,  γιατί βασανιζεις το μυαλό σου και ταραζεις την ηρεμία σου? Αντιλαμβάνομαι ότι όποιος καίγεται με το χυλό φυσάει και το γιαούρτι,  αλλα δεν είσαι πολύ έμπειρη να διαχειριστείς την εγκυμοσύνη σου έξυπνα? Χωρίς άγχος και φόβους!  Το ζουζούνι σου είναι καλά και αυτό έχει σημασία! Επίσης μπορει και το άλλο να πάρει μπρος, το πολεμάει! Άντε βρε κορίτσι μου απόλαυσε το και χάιδευε κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μ

Δεν με πρήζεις..  οπότε το προσπερνάω αυτό . 

Δεν επηρεάζει πουθενά ούτε στην διέγερση ούτε στην εμφύτευση. Εδώ έχουμε τις ορμόνες που βοηθάνε στη διέγερση και μετά δεν αφορά την εμφύτευση.  

Στη φυσιολογική σύλληψη λένε ότι επηρεάζει γτ μπορει να βγάλεις μια ορμόνη(δεν θυμάμαι πως την λενε ) και το ωάριο δεν είναι όπως πρέπει. Κάτι που στην εξωσωματική δεν μπορεί να συμβεί λόγου των ορμονών που είδη παίρνουμε.  😉

Πολυ χαρηκα τωρα μ αυτο!!!!! Αρα γι αυτο ελεγε ο εξωσωματιστης αγχωθεις δεν αγχωθεις εμας δεν μας νοιαζει γιατι δεν μας χαλας σε κατι.. αλλα νομιζα μονο τη διεγερση εννοουσε... Αν σε ειχα μπροστα μου θα σε φιλουσα.. το μεγαλυτερο μου κολλημα μετα τη μεθη ηταν αυτο... Γιατι τοσα χρονια φορτωνομαι αγχος για το αγχος μου  οτι επηρεαζε την κατασταση... Και οσο το σκεφτομουν αντε αρχιζαν και οι ενοχες! Πολυ χαρηκα ρεειιιι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Πολυ χαρηκα τωρα μ αυτο!!!!! Αρα γι αυτο ελεγε ο εξωσωματιστης αγχωθεις δεν αγχωθεις εμας δεν μας νοιαζει γιατι δεν μας χαλας σε κατι.. αλλα νομιζα μονο τη διεγερση εννοουσε... Αν σε ειχα μπροστα μου θα σε φιλουσα.. το μεγαλυτερο μου κολλημα μετα τη μεθη ηταν αυτο... Γιατι τοσα χρονια φορτωνομαι αγχος για το αγχος μου  οτι επηρεαζε την κατασταση... Και οσο το σκεφτομουν αντε αρχιζαν και οι ενοχες! Πολυ χαρηκα ρεειιιι!!!! 

Εδω εγω έχω στέμμα άγχους... και όμως έπιασα και μια χαρά ωαρια έκανα. 

Υπάρχουν αντίστοιχες έρευνες που το γράφουν.  

Α... Η μέθη όνειρο.. έκανα τον καλύτερο ύπνο , αφού είπα τον γιατρό ένα τέτοιο δε μου δίνεις για τις δύσκολες νύχτες χαχχαχαχαχαχ καμια σχέση με τη μέθη του χειρουργείοου εκεί ήμουν χάλια όλο το βράδυ έβγαζα συν ότι παίζει να ξύπνησα στο χειρουργείο θυμάμαι να μου λένε να μην κουνιέμαι και να με κρατάνε το πόδι και θυμάμαι πήγα να τα βγάλω και αντανακλαστικα σηκώθηκα . Η μέθη όμως της εξωσωματικής  όνειρο πραγματικά πικ γλυκό ύπνο δεν έχω ξανακανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εδω εγω έχω στέμμα άγχους... και όμως έπιασα και μια χαρά ωαρια έκανα. 

Υπάρχουν αντίστοιχες έρευνες που το γράφουν.  

Α... Η μέθη όνειρο.. έκανα τον καλύτερο ύπνο , αφού είπα τον γιατρό ένα τέτοιο δε μου δίνεις για τις δύσκολες νύχτες χαχχαχαχαχαχ καμια σχέση με τη μέθη του χειρουργείοου εκεί ήμουν χάλια όλο το βράδυ έβγαζα συν ότι παίζει να ξύπνησα στο χειρουργείο θυμάμαι να μου λένε να μην κουνιέμαι και να με κρατάνε το πόδι και θυμάμαι πήγα να τα βγάλω και αντανακλαστικα σηκώθηκα . Η μέθη όμως της εξωσωματικής  όνειρο πραγματικά πικ γλυκό ύπνο δεν έχω ξανακανει

Κορίτσια και εγώ κοιμήθηκα πολύ καλά και την ώρα που μου έλεγε η αναισθησιολογος τι ωραία σκουλαρίκια φοράς, γυρνάω το κεφάλι μου και της λέω με έπιασε.. ντουφ κοιμήθηκα! Μετα άκουσα να με "φωνάζει" πάνω απο το κεφάλι μου για να ξυπνήσω, με εκνεύρισε λίγο γιατί μου χάλασε τον ύπνο, όταν λοιπόν άνοιξα τα μάτια μου για τα καλά, το πρώτο πράγμα που είπα ηταν 2 οι εμβρυολογοι εκείνη τη στιγμή και η μια κοιτούσε το μικροσκόπιο, εγώ ανάσκελα και να φωνάζω "εσείς βλέπετε τα ωάρια μου  είναι καλα ?"  Ναι μιυ λέει τα είδα είναι όλα πολύ καλά, μετά ήρθε ο άλλος πάνω απο το κεφάλι μου και μου εξηγούσε οσον αφορά τα ωάρια.. αχχ έφυγα πολύ χαρούμενη εκείνη την ημέρα και ας πονούσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Έχει να φύγει εκεί ολόκληρο κοντέινερ με παντόφλες στην @Παρασκευαιδου

Κατσε να κάνω την παραγγελία στην @Margitc κυρ Στέφανε βάλε μια ντουζίνα από αυτές τις ροζ με τα πεπουλα!!

Κατευθειαν στην πόρτα της κυρίας!!

Εφτασεεεεε🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...