Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ για τα γλυκά σου λογάκια.. εσυ άστα αυτά και κοίτα σε λίγες μέρες να χοροπηδάμε κάθε μέρα και πιο πολύ!!

Πώς είσαι κορίτσι μου? 

Καλα είμαστε..... πέρασε η μια βδομάδα και συνεχίζουμε.... Τα Χαρμάκια μου είναι πολυ ήσυχα... Τωρα καλό... Κακό.... Θα δείξει....🙄😅

Σου στέλνω πολλά φιλιά!!!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λοιπόν κορίτσια στο τέλος θα τρελαθώ,  δεν γίνεται...

Αν καταφέρω και γεννήσω ποτέ αυτό το παιδί, θα έχω χάσει όχι 10, 20 χρόνια από τη ζωή μου.

Παω σήμερα για εξέταση ορμονών,  κάνω και μια χοριακη παρόλο που δεν μου το είχε πει ο γιατρός.  5500 . Τη Δευτέρα ήταν 4000, δηλαδή αύξηση 35%. Παθαίνω σοκ, λέω πάλι τα ίδια, πάλι παλινδρομησε. Μιλάμε με τον γιατρό μου και μου λέει τα κάνουν οι  χοριακες καμία φορά αυτά, έλα αύριο να σε δω να ηρεμήσεις.  Φυσικά και πήγα επί τόπου. Σιγά μην περιμένω μέχρι αύριο. Πήγα και όλα είναι τέλεια! 120 παλμοί, μέγεθος καλό για την εβδομάδα που διανύω και ο δεύτερος σάκος ακόμα εκεί. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.  Μου είπε ο γιατρός.θελεις να σου δείξω παραδείγματα που η χοριακη έμενε στάσιμη και όλα πήγαν τέλεια?

Η οιστραδιολη μου είναι 1400 περίπου και μου αύξησε τα σικλακουρ από 6 στα 9. Μου είπε επίσης να βάζω και τα dermestil τα patches. Δεν ξέρω γιατί τόσο χαπακωμα...

Επίσης μου είπε να πάρω αντιβίωση ζιναντολ για 7 μέρες. Λόγω της φλεγμονής που είχα στο ενδομήτριο, είχα κάνει και εγχυσεις, λέει ότι ίσως για αυτό, να υπάρχει κάποια φλεγμονή και να μην αφήνει τη χοριακη να ανεβαίνει. Τι να πω, δεν ξέρω. Θα τον εμπιστευτώ και ο Θεός βοηθός! Δεν έχω να πω τίποτα άλλο. 

Μου δίνουν και κουράγιο τα λόγια της @BlackCat όταν έλεγα για τη  χοριακη που δεν διπλασιαζεται. Μου είχες πει και στις αλλες εγκυμοσύνες που διπλασιαζονταν πηρα τα αρ....ια του Καραμπελα, οπότε ίσως τώρα γίνει η διαφορά! 

Μακάρι, δεν ξέρω τι άλλο να πω πλέον...

Εμπιστευσου τον γιατρο σου και θα πανε οοοολα καλα!!! 
Υπομονη και δύναμη γιατι οι αγωνίες δεν τελειώνουν ποτε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καταλαβαίνω την αγωνία αλήθεια και είναι λογικό αλλά το έχεις το σποράκι σε στενή πολιορκία και όπως βλέπεις είναι ζωηρό ζωηρό.

Εμπιστοσύνη στον γιατρό, δεν σε αφήνει ακάλυπτη όπως φαίνεται , πίστη και υπομονή.

Αυτό το σπόρι ήρθε για να μείνει..Είναι δυνατό σαν τη μαμά του🥰

Μακάρι! Πραγματικά τα έχω δει όλα... Δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο πέρα από υπομονή, προσευχή και να δείξω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου. Η αντιβίωση που μου δίνει με προβληματίζει λίγο η αλήθεια είναι,  αλλά τι να πω... αυτός είναι ο γιατρός,  αυτός ξέρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μακάρι! Πραγματικά τα έχω δει όλα... Δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο πέρα από υπομονή, προσευχή και να δείξω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου. Η αντιβίωση που μου δίνει με προβληματίζει λίγο η αλήθεια είναι,  αλλά τι να πω... αυτός είναι ο γιατρός,  αυτός ξέρει...

Σου έστειλα pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εμπιστευσου τον γιατρο σου και θα πανε οοοολα καλα!!! 
Υπομονη και δύναμη γιατι οι αγωνίες δεν τελειώνουν ποτε!!! 

Μακάρι! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

@Vasilique λογικά θα τα έχεις αγκαλιά τώρα αφού έγραψες χαράματα θα τα έχεις στην αγκαλιά σου. Ό,τι καλύτερο εύχομαι. Καλότυχα και γερά να είναι τα μωράκια σου. Να τα βλέπεις και να χαμογελάς μόνο. έκανες και εσύ μεγάλο αγώνα για να τα αποκτήσεις. Να είστε όλοι καλά!!!🥰❤️😍💖💐🧿😘

@Κατεριναπαπ κρίμα που έζησες αυτή την αρνητική τροπή! Κάνε την στεναχώρια σύμμαχο και συνεχίζεις δυνατά. Όποτε θέλεις και μπορείς. Σου στέλνω την αγκαλιά μου❤️

@Fairytales με το καλό μια τεράστια χοριακή☺️

@bella_donna δυσκολίες δυστυχώς υπάρχουν στην ζωή μας. Κοίτα μπροστά και με το καλό να ξεκινήσεις☺️

@rouseva πάνω στο χαρτί που σου έδωσαν γράφει το mail και το τηλέφωνο. Πάρε τους και μίλησε μαζί τους για το πότε θα περάσεις. Δεν κλείνεις πάλι ραντεβού στο 1535. Όταν βγαίνουν οι εξετάσεις επικοινωνείς τηλ. η με μαιλ μαζί τους.

@Παρασκευαιδου βλέπω πως είσαι σε αναμμένα 😂😂 αχ δεν κρατιέσαι. 

@Lucia79 σε τι φάση είσαι? Το έχω χάσει λιγάκι.

 

Κορίτσια μου γλυκά.....!!!!! Εύχομαι σε όλες μόνο τα καλύτερα!!! Μέσα απο την καρδιά μου❤️

 

Αγάπη είμαι χαλαρή και απολαμβάνω αυτό το μεσοδιάστημα που ξέρεις ότι έχεις έμβρυα στην κατάψυξη. Επανέλαβα αντισώματα και εξέταση θυρεοειδούς και πάνε όλα καλά, παίρνω την κορτιζόνη μου για προστασία και πασχίζω να αυξήσω λίγο βιταμίνη ντε. Περιμένω περίοδο γύρω στις 18 Μαρτη οπότε και θα ξεκινησω προετοιμασία για εμβρυομεταφορά αλλά θα πάρουμε και το ωάριο του μήνα να δούμε τι δυναμική έχει κι αυτό. Οποτε υπολογίζω καπου 1η Απρίλη ωοληψια και 3 μέρες μετά μεταφορά (ποσα έμβρυα θα βάλουμε ακόμα δεν έχω καταλαβει). 
Εσεις αν θυμάμαι καλά επρόκειτο να κάνετε κάποιες εξετάσεις για το σπερμα και αναρωτιόσουν τι παίζει με το μικροβιο που έχουν βρει και αν θα κάνετε και κατάτμηση. Τελικά τι αποφάσεις πήρατε? Με γιατρο εξωσωματιστη έχετε κλείσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λοιπόν κορίτσια στο τέλος θα τρελαθώ,  δεν γίνεται...

Αν καταφέρω και γεννήσω ποτέ αυτό το παιδί, θα έχω χάσει όχι 10, 20 χρόνια από τη ζωή μου.

Παω σήμερα για εξέταση ορμονών,  κάνω και μια χοριακη παρόλο που δεν μου το είχε πει ο γιατρός.  5500 . Τη Δευτέρα ήταν 4000, δηλαδή αύξηση 35%. Παθαίνω σοκ, λέω πάλι τα ίδια, πάλι παλινδρομησε. Μιλάμε με τον γιατρό μου και μου λέει τα κάνουν οι  χοριακες καμία φορά αυτά, έλα αύριο να σε δω να ηρεμήσεις.  Φυσικά και πήγα επί τόπου. Σιγά μην περιμένω μέχρι αύριο. Πήγα και όλα είναι τέλεια! 120 παλμοί, μέγεθος καλό για την εβδομάδα που διανύω και ο δεύτερος σάκος ακόμα εκεί. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.  Μου είπε ο γιατρός.θελεις να σου δείξω παραδείγματα που η χοριακη έμενε στάσιμη και όλα πήγαν τέλεια?

Η οιστραδιολη μου είναι 1400 περίπου και μου αύξησε τα σικλακουρ από 6 στα 9. Μου είπε επίσης να βάζω και τα dermestil τα patches. Δεν ξέρω γιατί τόσο χαπακωμα...

Επίσης μου είπε να πάρω αντιβίωση ζιναντολ για 7 μέρες. Λόγω της φλεγμονής που είχα στο ενδομήτριο, είχα κάνει και εγχυσεις, λέει ότι ίσως για αυτό, να υπάρχει κάποια φλεγμονή και να μην αφήνει τη χοριακη να ανεβαίνει. Τι να πω, δεν ξέρω. Θα τον εμπιστευτώ και ο Θεός βοηθός! Δεν έχω να πω τίποτα άλλο. 

Μου δίνουν και κουράγιο τα λόγια της @BlackCat όταν έλεγα για τη  χοριακη που δεν διπλασιαζεται. Μου είχες πει και στις αλλες εγκυμοσύνες που διπλασιαζονταν πηρα τα αρ....ια του Καραμπελα, οπότε ίσως τώρα γίνει η διαφορά! 

Μακάρι, δεν ξέρω τι άλλο να πω πλέον...

Κοριτσάκι μου δεν έχω τίποτα χρήσιμο να σου αναφέρω γιατί δυστυχώς δεν έχω δει ποτε θετική χοριακη και έτσι δεν έχω καθόλου εμπειρία. Από όσο έχω διαβάσει εδώ μέσα όμως, από ένα σημείο και μετά σταματάνε οι διπλασιασμοί και προφανώς για να μη σου πει ο γιατρός σου να κανεις χοριακη και σήμερα, κάποιο λόγο θα είχε. Επειδή όπως λες έχεις πολύ καιρό μπροστά σου και δε θα βγουν με τέτοιες αγωνίες οι 9 μήνες, εμπιστευσου το γιατρο σου και μην προσθέτεις εξετάσεις και άγχη. Τα έχεις πάει πολύ καλά ως εδώ και όπως βλέπεις τα μωρά σου δεν το βάζουν κάτω. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να αφεθείς στα χέρια του γιατρού. Έχεις κάνει το καλύτερο, από δω και πέρα φοβάμαι ότι προσθέτεις μόνο φόβο στον εαυτό σου. Απόλαυσε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucia79 καλησπέρα, έχουμε τον ίδιο γιατρό και ήθελα να σε ρωτήσω πόσες προσπάθειες έχεις κάνει με τον Μας. Εμείς ετοιμαζόμαστε για τη δεύτερη τώρα αλλά πάμε με φυσικούς μήνα μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Κοριτσάκι μου δεν έχω τίποτα χρήσιμο να σου αναφέρω γιατί δυστυχώς δεν έχω δει ποτε θετική χοριακη και έτσι δεν έχω καθόλου εμπειρία. Από όσο έχω διαβάσει εδώ μέσα όμως, από ένα σημείο και μετά σταματάνε οι διπλασιασμοί και προφανώς για να μη σου πει ο γιατρός σου να κανεις χοριακη και σήμερα, κάποιο λόγο θα είχε. Επειδή όπως λες έχεις πολύ καιρό μπροστά σου και δε θα βγουν με τέτοιες αγωνίες οι 9 μήνες, εμπιστευσου το γιατρο σου και μην προσθέτεις εξετάσεις και άγχη. Τα έχεις πάει πολύ καλά ως εδώ και όπως βλέπεις τα μωρά σου δεν το βάζουν κάτω. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να αφεθείς στα χέρια του γιατρού. Έχεις κάνει το καλύτερο, από δω και πέρα φοβάμαι ότι προσθέτεις μόνο φόβο στον εαυτό σου. Απόλαυσε το!

Δίκιο έχεις. Τις εξετάσεις τις έκανα γιατί μου είπε ο γιατρός να τις κάνω και απλά έκανα παράλληλα και Λία χοριακη.  Το να μην διπλασιαζεται, έστω σχεδόν διπλασιαζεται δεν είναι φυσιολογικό.  Αυτό που λες γίνεται πολύ αργότερα. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη,  κάνω ο, τι καλύτερο μπορώ για να μην αγχώνομαι, αλλά οι καταστάσεις δεν με  βοηθάνε. 

Τέλος πάντων,  όπως είπαμε έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου και απο εκεί και πέρα βλέπουμε! Σύντομα θα δεις και εσύ θετική χοριακη! Θα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λοιπόν κορίτσια στο τέλος θα τρελαθώ,  δεν γίνεται...

Αν καταφέρω και γεννήσω ποτέ αυτό το παιδί, θα έχω χάσει όχι 10, 20 χρόνια από τη ζωή μου.

Παω σήμερα για εξέταση ορμονών,  κάνω και μια χοριακη παρόλο που δεν μου το είχε πει ο γιατρός.  5500 . Τη Δευτέρα ήταν 4000, δηλαδή αύξηση 35%. Παθαίνω σοκ, λέω πάλι τα ίδια, πάλι παλινδρομησε. Μιλάμε με τον γιατρό μου και μου λέει τα κάνουν οι  χοριακες καμία φορά αυτά, έλα αύριο να σε δω να ηρεμήσεις.  Φυσικά και πήγα επί τόπου. Σιγά μην περιμένω μέχρι αύριο. Πήγα και όλα είναι τέλεια! 120 παλμοί, μέγεθος καλό για την εβδομάδα που διανύω και ο δεύτερος σάκος ακόμα εκεί. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.  Μου είπε ο γιατρός.θελεις να σου δείξω παραδείγματα που η χοριακη έμενε στάσιμη και όλα πήγαν τέλεια?

Η οιστραδιολη μου είναι 1400 περίπου και μου αύξησε τα σικλακουρ από 6 στα 9. Μου είπε επίσης να βάζω και τα dermestil τα patches. Δεν ξέρω γιατί τόσο χαπακωμα...

Επίσης μου είπε να πάρω αντιβίωση ζιναντολ για 7 μέρες. Λόγω της φλεγμονής που είχα στο ενδομήτριο, είχα κάνει και εγχυσεις, λέει ότι ίσως για αυτό, να υπάρχει κάποια φλεγμονή και να μην αφήνει τη χοριακη να ανεβαίνει. Τι να πω, δεν ξέρω. Θα τον εμπιστευτώ και ο Θεός βοηθός! Δεν έχω να πω τίποτα άλλο. 

Μου δίνουν και κουράγιο τα λόγια της @BlackCat όταν έλεγα για τη  χοριακη που δεν διπλασιαζεται. Μου είχες πει και στις αλλες εγκυμοσύνες που διπλασιαζονταν πηρα τα αρ....ια του Καραμπελα, οπότε ίσως τώρα γίνει η διαφορά! 

Μακάρι, δεν ξέρω τι άλλο να πω πλέον...

Ρε αγαπη δε σου είπε ο γιατρός ότι η χοριακη φτάνει στο ζενίθ της κάπου στην 6-7 εβδομάδα και μετά απλά είναι εκει; δεν θα έχεις στην εβδομάδα που είσαι + 70% αύξηση. Μετά τον υπερηχο δεν κάνουν χοριακη γτ δεν μας ενδιαφέρει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δίκιο έχεις. Τις εξετάσεις τις έκανα γιατί μου είπε ο γιατρός να τις κάνω και απλά έκανα παράλληλα και Λία χοριακη.  Το να μην διπλασιαζεται, έστω σχεδόν διπλασιαζεται δεν είναι φυσιολογικό.  Αυτό που λες γίνεται πολύ αργότερα. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη,  κάνω ο, τι καλύτερο μπορώ για να μην αγχώνομαι, αλλά οι καταστάσεις δεν με  βοηθάνε. 

Τέλος πάντων,  όπως είπαμε έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου και απο εκεί και πέρα βλέπουμε! Σύντομα θα δεις και εσύ θετική χοριακη! Θα δεις!

Και αυτό έτσι γιατί δεν μπορώ να σε μαλώσω....

Screenshot_20220302-173653_Chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η hope501 είπε:

@Vasilique λογικά θα τα έχεις αγκαλιά τώρα αφού έγραψες χαράματα θα τα έχεις στην αγκαλιά σου. Ό,τι καλύτερο εύχομαι. Καλότυχα και γερά να είναι τα μωράκια σου. Να τα βλέπεις και να χαμογελάς μόνο. έκανες και εσύ μεγάλο αγώνα για να τα αποκτήσεις. Να είστε όλοι καλά!!!🥰❤️😍💖💐🧿😘

@Κατεριναπαπ κρίμα που έζησες αυτή την αρνητική τροπή! Κάνε την στεναχώρια σύμμαχο και συνεχίζεις δυνατά. Όποτε θέλεις και μπορείς. Σου στέλνω την αγκαλιά μου❤️

@Fairytales με το καλό μια τεράστια χοριακή☺️

@bella_donna δυσκολίες δυστυχώς υπάρχουν στην ζωή μας. Κοίτα μπροστά και με το καλό να ξεκινήσεις☺️

@rouseva πάνω στο χαρτί που σου έδωσαν γράφει το mail και το τηλέφωνο. Πάρε τους και μίλησε μαζί τους για το πότε θα περάσεις. Δεν κλείνεις πάλι ραντεβού στο 1535. Όταν βγαίνουν οι εξετάσεις επικοινωνείς τηλ. η με μαιλ μαζί τους.

@Παρασκευαιδου βλέπω πως είσαι σε αναμμένα 😂😂 αχ δεν κρατιέσαι. 

@Lucia79 σε τι φάση είσαι? Το έχω χάσει λιγάκι.

 

Κορίτσια μου γλυκά.....!!!!! Εύχομαι σε όλες μόνο τα καλύτερα!!! Μέσα απο την καρδιά μου❤️

 

Πολύ πολύ έτοιμη..  μετράω αντίστροφα την ημέρα της περιόδου 🤣🤣🥼🥼🥼για άσπρη ρομπιτσα είμαι αλλά αυτό είναι άλλο θέμα🤣   εντωμεταξύ τα βλέπει και ο άντρας μου και λέει ο καημένος μωρε και αν δε σου έρθει η περίοδος  . ..  εκεί θέλω να σε δω πως θα σαι χαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια μ μόλις έφυγα από τον γιατρό! Μεγαλώνουμε κορίτσια!! Μεγαλώνουμε!!! Ακούσαμε 2 καρδούλες να χτυπάνε!! ❤❤❤❤

Με το καλό κοριτσαρα να τα κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Χαχαχα βρε θεομουρλη δεν παλεύεσαι! Πρώτη φορά βλέπω τέτοια χαρά για να ξεκινήσει κάποια διέγερση!

Άρα αυτός ο μήνας είναι φουλ! Ξεκινάει δυναμικά με την @ΧΑΡΜΑ που περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακής και συνεχίζουμε με τις συμμαθήτριες @Παρασκευαιδου

@Lucia79 και φυσικά την αρχηγαρα μας @BlackCat ! Μαυρογατε τι κάνει το στεφανι σου? Αναρρωσε?

@tina21 αύριο πας για υπέρηχο?

Τωρα το δα τώρα το δα..🤣🤪🤣 και φαντάσου πως έκανα καιωθα κάνω με τις ενέσεις 🤣🤣🤣🤪🤪κλείνω ματιά κρατάω το χέρι του μικρού παίρνω βαθιές ανασεις περιμένενω περιμένω φωνάζω θα σκάσω τελειώνε ... και άκου έχει ένα 5λεπτο που σου έκανα την ενεση 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια μ μόλις έφυγα από τον γιατρό! Μεγαλώνουμε κορίτσια!! Μεγαλώνουμε!!! Ακούσαμε 2 καρδούλες να χτυπάνε!! ❤❤❤❤

Ωωω τι υπέροχα νέα! Μπράβο κοριτσι μου! Με το καλο να τα κρατήσετε στην αγκαλιά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε αγαπη δε σου είπε ο γιατρός ότι η χοριακη φτάνει στο ζενίθ της κάπου στην 6-7 εβδομάδα και μετά απλά είναι εκει; δεν θα έχεις στην εβδομάδα που είσαι + 70% αύξηση. Μετά τον υπερηχο δεν κάνουν χοριακη γτ δεν μας ενδιαφέρει. 

Στη 12 εβδομάδα φτάνει στο ζενίθ της. Δεν είναι φυσιολογική αυτή η αύξηση αλλά ο γιατρός μου είπε ότι κάποιες φορές συμβαίνει αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και αυτό έτσι γιατί δεν μπορώ να σε μαλώσω....

Screenshot_20220302-173653_Chrome.jpg

Εντάξει είσαι το συνώνυμο της αισιοδοξίας. Και έλεγα πού είσαι,  πού είσαι να μου πετάξεις καμία παντοφλα. Μα Ελπίδα είναι το όνομα σου ή κάνω λάθος?Μωρε δεν μου είπε ο καημένος να κάνω χοριακη αλλά δεν κρατήθηκα. Και όταν έφευγα σήμερα από το ιατρείο πού μου έγραφε η γραμματέας τις εξετάσεις για την Παρασκευή (ε1, prg) της λέω γράψε και μια χοριακή.  Το ακούει ο γιατρός και μου λέει:" καλά... συνεχίζεις εσύ..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πολύ πολύ έτοιμη..  μετράω αντίστροφα την ημέρα της περιόδου 🤣🤣🥼🥼🥼για άσπρη ρομπιτσα είμαι αλλά αυτό είναι άλλο θέμα🤣   εντωμεταξύ τα βλέπει και ο άντρας μου και λέει ο καημένος μωρε και αν δε σου έρθει η περίοδος  . ..  εκεί θέλω να σε δω πως θα 

Γιατι το πιστεύω και εγώ αυτό? Ότι ίσως να μην σου έρθει περίοδος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια μ μόλις έφυγα από τον γιατρό! Μεγαλώνουμε κορίτσια!! Μεγαλώνουμε!!! Ακούσαμε 2 καρδούλες να χτυπάνε!! ❤❤❤❤

Μπραβοοοοο!!

Πολλα συγχαρητήρια για τις όμορφες καρδούλες σας!!❤️💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γιατι το πιστεύω και εγώ αυτό? Ότι ίσως να μην σου έρθει περίοδος?

Έχει να φύγει εκεί ολόκληρο κοντέινερ με παντόφλες στην @Παρασκευαιδου

Κατσε να κάνω την παραγγελία στην @Margitc κυρ Στέφανε βάλε μια ντουζίνα από αυτές τις ροζ με τα πεπουλα!!

Κατευθειαν στην πόρτα της κυρίας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ioannatheo91 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ! 14 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΑΣ. ΞΕΡΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΙ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Ο ΕΟΠΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ? ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΛΟ Κ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ?

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγω περασα το γεναρη επιτροπη. Ο γιατρος απο το κεντρο εξωσωματικης μου εγραψε την ενεση που τη παιρνουμε απο το φαρμακειο του εοπυ και δεν ειναι συμμετοχη ειναι δωρεαν, απλα να θυμασαι οτι θελει ψυγειο και μπορει να χρειαζεται παραγγελια. Εμενα εκαναν δεκα ημερες να τη φερουν που μενω σε επαρχια. Τα υπολοιπα φαρμακα τα παιρνεις απο το φαρμακειο με συμμετοχη. Η συμμετοχη αυτη ειναι στα 52 ευρω αλλα δεν ξερω αν θα ειναι τα ιδια φαρμακα και σε εσενα. Εγω θα παρω σαλοσπιρ, φυλλικο, κορτιζονη, προγεστερονη, μια ενεση για την ωορρηξια απο οτι ειδα και μια κολπικη κρεμα.  Επισης μολις κανεις την εμβρυομεταφορα σου καλυπτει το ικα αλλα 300 ευρω. Αυτη η επιτροπη ειναι για δυο προσπαθειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Έχει να φύγει εκεί ολόκληρο κοντέινερ με παντόφλες στην @Παρασκευαιδου

Κατσε να κάνω την παραγγελία στην @Margitc κυρ Στέφανε βάλε μια ντουζίνα από αυτές τις ροζ με τα πεπουλα!!

Κατευθειαν στην πόρτα της κυρίας!!

Παντόφλες όλων των ειδών και παντος καιρού για να έχει κάθε μήνα να αλλάζει...χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...