Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Μια χαρα ειναι ολα κ η χοριακη σου και ολα ..παμε για την 3η χοριακη δυνατα ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

μπραβο βρε κοριτσι μου ❤️❤️❤️ πολυ χαρηκα! 🤰🤰🤰

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου! Περιμένουμε τα νέα σου το απόγευμα! Προς το παρόν απόλαυσε τη μέρα με τον αντρουλη σου η με οποιονδήποτε μπορεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι οι εξετάσεις είναι πάρα πολύ καλές. Και όταν του είπα για την προγεστερονη που έπεσε μου είπε ότι αυτό θέλαμε και ότι συνεχίζουμε έτσι την αγωγή. 

Μπραβο ρε κοριτσι μου!!!! Ολα θετικά!!! Συνεχιζεις και πας για την τριτη χοριακη με το καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι οι εξετάσεις είναι πάρα πολύ καλές. Και όταν του είπα για την προγεστερονη που έπεσε μου είπε ότι αυτό θέλαμε και ότι συνεχίζουμε έτσι την αγωγή. 

Μπράβο αγάπη προχωράτε πολύ καλά ,να συνεχίσετε έτσι όμορφα και ανέφελα ❤️

 

@tina21 Χρόνια πολλά κορίτσι μου με υγεία και μια ανέφελη εγκυμοσύνη. Το ομορφότερο δώρο της ζωής σου το κουβαλάς ήδη και σήμερα θα το συναντήσεις για πρώτη φορά , όλα με το καλό ❤️

@ΧΑΡΜΑ Έχεις τι θετικές μας σκέψεις και ενέργειες μαζί σου , θα πάνε όλα τέλεια.❤️

@skorpina78 Περαστικά εύχομαι να το περάσετε ήπια, ανώδυνα & γρήγορα. Τι γίνεται σε αυτή την φάση με την ωοληψία σου?

@Κατεριναπαπ Νομίζω ότι είσαι πολύ έγκυος όχι λίγο 😂 Δεν θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά η χοριακή στις βλαστοκύστες δείχνει και στις 9ημέρες από εμβρυομεταφορά. 

 

Εμείς είμαστε καλά, εγώ παραμένω αρνητική και το στεφάνι μου έχει αχνό θετικό σελφ τεστ. Πέρα από μια ατονία που αισθάνεται δεν έχει κάτι άλλο δόξα το θεό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι οι εξετάσεις είναι πάρα πολύ καλές. Και όταν του είπα για την προγεστερονη που έπεσε μου είπε ότι αυτό θέλαμε και ότι συνεχίζουμε έτσι την αγωγή. 

Μπράβο ρε κορίτσι μου!!! Μπράβο ολα καλά θα πάνε.. απέβαλε το άγχος σου και απόλαυσε το! (Ποια μιλάει για άγχος 😋) ολα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη! Ο θεούλης αυτή τη φορά θα σου δώσει το θαυνατακι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο αγάπη προχωράτε πολύ καλά ,να συνεχίσετε έτσι όμορφα και ανέφελα ❤️

 

@tina21 Χρόνια πολλά κορίτσι μου με υγεία και μια ανέφελη εγκυμοσύνη. Το ομορφότερο δώρο της ζωής σου το κουβαλάς ήδη και σήμερα θα το συναντήσεις για πρώτη φορά , όλα με το καλό ❤️

@ΧΑΡΜΑ Έχεις τι θετικές μας σκέψεις και ενέργειες μαζί σου , θα πάνε όλα τέλεια.❤️

@skorpina78 Περαστικά εύχομαι να το περάσετε ήπια, ανώδυνα & γρήγορα. Τι γίνεται σε αυτή την φάση με την ωοληψία σου?

@Κατεριναπαπ Νομίζω ότι είσαι πολύ έγκυος όχι λίγο 😂 Δεν θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά η χοριακή στις βλαστοκύστες δείχνει και στις 9ημέρες από εμβρυομεταφορά. 

 

Εμείς είμαστε καλά, εγώ παραμένω αρνητική και το στεφάνι μου έχει αχνό θετικό σελφ τεστ. Πέρα από μια ατονία που αισθάνεται δεν έχει κάτι άλλο δόξα το θεό.

ευχαιστω παρα πολυ ❤️❤️❤️ ανυπομονω να περασει η ωρα να παμε να δουμε οτι ειναι ολα καλα! 

@Κατεριναπαπ εμενα στις 10 ημερες μ ειπε ο γιατρος γτ 9 επεφτε κυριακη! αν δεν κρατιεσαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο αγάπη προχωράτε πολύ καλά ,να συνεχίσετε έτσι όμορφα και ανέφελα ❤️

 

@tina21 Χρόνια πολλά κορίτσι μου με υγεία και μια ανέφελη εγκυμοσύνη. Το ομορφότερο δώρο της ζωής σου το κουβαλάς ήδη και σήμερα θα το συναντήσεις για πρώτη φορά , όλα με το καλό ❤️

@ΧΑΡΜΑ Έχεις τι θετικές μας σκέψεις και ενέργειες μαζί σου , θα πάνε όλα τέλεια.❤️

@skorpina78 Περαστικά εύχομαι να το περάσετε ήπια, ανώδυνα & γρήγορα. Τι γίνεται σε αυτή την φάση με την ωοληψία σου?

@Κατεριναπαπ Νομίζω ότι είσαι πολύ έγκυος όχι λίγο 😂 Δεν θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά η χοριακή στις βλαστοκύστες δείχνει και στις 9ημέρες από εμβρυομεταφορά. 

 

Εμείς είμαστε καλά, εγώ παραμένω αρνητική και το στεφάνι μου έχει αχνό θετικό σελφ τεστ. Πέρα από μια ατονία που αισθάνεται δεν έχει κάτι άλλο δόξα το θεό.

Κορίτσι μου,  απο εμπειρίες κοντινών μου ανθρώπων να σου πω οτι τα σελφ ανιχνεύουν και τον απλο ιό, ενα θετικό δεν το δείχνει αρνητικό,  αλλά ένα αρνητικό μπορεί να το δείξει θετικό αν είναι απλή ίωση.. οτι κςι να είναι να το περάσει όπως το περιγράφεις ήπια! 

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου μακάρι, με τη πρώτη ευκαιρία θα μιλήσω με τον γιατρό και θα σας πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ευχαιστω παρα πολυ ❤️❤️❤️ ανυπομονω να περασει η ωρα να παμε να δουμε οτι ειναι ολα καλα! 

@Κατεριναπαπ εμενα στις 10 ημερες μ ειπε ο γιατρος γτ 9 επεφτε κυριακη! αν δεν κρατιεσαι....

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου και θα σας ενημερώσω.. μακάρι θεέ μου ολες να τα καταφέρουμε, εμείς που ακόμα δεν έχουμε δει το θετικό και εσείς να έχετε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου,  απο εμπειρίες κοντινών μου ανθρώπων να σου πω οτι τα σελφ ανιχνεύουν και τον απλο ιό, ενα θετικό δεν το δείχνει αρνητικό,  αλλά ένα αρνητικό μπορεί να το δείξει θετικό αν είναι απλή ίωση.. οτι κςι να είναι να το περάσει όπως το περιγράφεις ήπια! 

Σε ευχαριστώ βρε κορίτσι μου μακάρι, με τη πρώτη ευκαιρία θα μιλήσω με τον γιατρό και θα σας πω 

Το Σάββατο είχε θετικά και τα τρία τεστ (σελφ, ραπιντ, μοριακό) ΝΑΙ τα κάναμε όλα μόνο εγκυμοσύνης δεν έκανε 😂

Απλά λόγω τριπλού εμβολιασμού το περνάει πολύ ελαφριά.

Εγώ παραμένω αρνητική αλλά κοιμόμαστε χώρια και είμαστε με μάσκες μέσα στην βίλα μας #not!!😂 σε ολόκληρα 70 τμ δηλαδή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Το Σάββατο είχε θετικά και τα τρία τεστ (σελφ, ραπιντ, μοριακό) ΝΑΙ τα κάναμε όλα μόνο εγκυμοσύνης δεν έκανε 😂

Απλά λόγω τριπλού εμβολιασμού το περνάει πολύ ελαφριά.

Εγώ παραμένω αρνητική αλλά κοιμόμαστε χώρια και είμαστε με μάσκες μέσα στην βίλα μας #not!!😂 σε ολόκληρα 70 τμ δηλαδή

🤣🤣🤣 με έκανες και γέλασα να σαι καλά!!! Οπότε και με τη βούλα κοβιντ..  εσυ απόλαυσε τον ανέμελο μήνα σου με προσοχή!!! Και βουρ για τον επόμενο να δώσεις το πιο ζωηρό και άτακτο ωαριακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου τελείωσαν πάλι οι αντιδράσεις... Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Ναι πάμε την Τετάρτη για την 3η χοριακή και ελπίζω για την τελευταία. Ανεβήκαμε και το δεύτερο σκαλοπάτι σήμερα.

Εντάξει άγχος προφανώς και έχω,  αλλά νομίζω ότι προς το παρόν το διαχειρίζομαι πολύ καλά. Είπα ότι δεν θα τρελαθώ και ο, τι είναι να γίνει, θα γίνει. 

Ανάψατε φιτιλια στο μικρό μας την @Κατεριναπαπ 

Και την κάνω εικόνα να περιμένει στο μικροβιολογικο. Χαχαχαχα 

Μου αρέσει όμως Κατερινάκι που ενώ έχεις τόσο αγχος λες ότι θα πάρεις τον γιατρο σου να τον ρωτήσεις.

@ΧΑΡΜΑ έκανες την ωοληψια? Πώς πήγε? Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι οι εξετάσεις είναι πάρα πολύ καλές. Και όταν του είπα για την προγεστερονη που έπεσε μου είπε ότι αυτό θέλαμε και ότι συνεχίζουμε έτσι την αγωγή. 

Μια χαρα ειναι κοριτσι μου. Καλα σου ειπε ο γιατρος. Κι εμενα ειχε πεσει στο αγορακι μου. Δεν θυμαμαι ποσο αλλα θυμαμαι ειχα ενα τεραστιο ποσο και στην επομενη μετρηση εμεινε υψηλο αλλα επεσε αρκετο. Ολα καλα πηγαν. Τωρα ειναι ενος ετους το παιδακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατεριναπαπ εγω τοτε ειχα δεκατα θυμαμαι μεχρι 37.4 εκανα και κρυωνα κι εγω πολυ και ειχα πολυ υπνηλια οπου με αφηνες κοιμομουν. Κουραση σε σημειο να σηκωνομαι να απλωσω και να νοιωθω λες και ειχα σκαψει. Ελεγα κι εγω οτι ηταν απο την προγεστερονη αλλα ηταν το μπεμπακι. Μου μυριζει μωρουλινι!! Δεν θελω να σε ξεσηκωσω αλλα δεν νομιζω οτι ειναι μονο απο τα χαπια αυτα τα συμπτωματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μου τελείωσαν πάλι οι αντιδράσεις... Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Ναι πάμε την Τετάρτη για την 3η χοριακή και ελπίζω για την τελευταία. Ανεβήκαμε και το δεύτερο σκαλοπάτι σήμερα.

Εντάξει άγχος προφανώς και έχω,  αλλά νομίζω ότι προς το παρόν το διαχειρίζομαι πολύ καλά. Είπα ότι δεν θα τρελαθώ και ο, τι είναι να γίνει, θα γίνει. 

Ανάψατε φιτιλια στο μικρό μας την @Κατεριναπαπ 

Και την κάνω εικόνα να περιμένει στο μικροβιολογικο. Χαχαχαχα 

Μου αρέσει όμως Κατερινάκι που ενώ έχεις τόσο αγχος λες ότι θα πάρεις τον γιατρο σου να τον ρωτήσεις.

@ΧΑΡΜΑ έκανες την ωοληψια? Πώς πήγε? Περιμένουμε νέα σου!

Το άγχος και η ανυπομονησία έχει βαρέσει κόκκινο ασε!!! Αλλά επειδή πολλές φορές είχα πιστέψει και περίμενα το θετικό και έτρωγα τα μούτρα μου,  για αυτο φομαβαι να σου πω την αλήθεια.. μακάρι να μην νιώσει καμία κοπέλα ξανά αυτή την απογοήτευση... οπότε ας μιλήσω με γιατρό να το κάνω Πιο ασφαλές.. Όχι οτι θα αλλάξει το αποτέλεσμα,  οτι έγινε έγινε.. για ψυχολόγικους λόγους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

@Κατεριναπαπ εγω τοτε ειχα δεκατα θυμαμαι μεχρι 37.4 εκανα και κρυωνα κι εγω πολυ και ειχα πολυ υπνηλια οπου με αφηνες κοιμομουν. Κουραση σε σημειο να σηκωνομαι να απλωσω και να νοιωθω λες και ειχα σκαψει. Ελεγα κι εγω οτι ηταν απο την προγεστερονη αλλα ηταν το μπεμπακι. Μου μυριζει μωρουλινι!! Δεν θελω να σε ξεσηκωσω αλλα δεν νομιζω οτι ειναι μονο απο τα χαπια αυτα τα συμπτωματα!

Ευχαριστώ βρε κορίτσι μου,  θα φανεί σε λίγες μέρες, μακάρι να πάνε ολα καλά ❤ 

Σας ευχαριστώ ολες βρε κορίτσια μού μεσα απο την καρδιά μου.. ενα φιλι και μια αγκαλιά στη κάθε μία ξεχωριστά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Το άγχος και η ανυπομονησία έχει βαρέσει κόκκινο ασε!!! Αλλά επειδή πολλές φορές είχα πιστέψει και περίμενα το θετικό και έτρωγα τα μούτρα μου,  για αυτο φομαβαι να σου πω την αλήθεια.. μακάρι να μην νιώσει καμία κοπέλα ξανά αυτή την απογοήτευση... οπότε ας μιλήσω με γιατρό να το κάνω Πιο ασφαλές.. Όχι οτι θα αλλάξει το αποτέλεσμα,  οτι έγινε έγινε.. για ψυχολόγικους λόγους 

Σε καταλαβαίνουμε όλες απόλυτα! Να κάνεις ο, τι νομίζεις και ο, τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε καταλαβαίνουμε όλες απόλυτα! Να κάνεις ο, τι νομίζεις και ο, τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα!

Τελείωσαν οι καρδούλες μου ❤❤❤❤❤❤ άπειρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Το Σάββατο είχε θετικά και τα τρία τεστ (σελφ, ραπιντ, μοριακό) ΝΑΙ τα κάναμε όλα μόνο εγκυμοσύνης δεν έκανε 😂

Απλά λόγω τριπλού εμβολιασμού το περνάει πολύ ελαφριά.

Εγώ παραμένω αρνητική αλλά κοιμόμαστε χώρια και είμαστε με μάσκες μέσα στην βίλα μας #not!!😂 σε ολόκληρα 70 τμ δηλαδή

Αχαχαχαχα έπρεπε να του δώσεις έτσι για την πλάκα και ένα εγκυμοσύνης 😂😂😂

Περαστικά καο γρήγορη ανάρρωση μαυρογατακι. 
 

@twinkletwinlkleΜια χαρά ακούγονται όλα!! Αναμονή τώρα και για την 3η χοριακη. 
 

@Κατεριναπαπ κάνε διαλογισμό 😂😂😂 που σε ενοχλεί η πεθερα σου στο να πάρεις τον γιατρό ή δεν ξέρει 🤪🤪🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αχαχαχαχα έπρεπε να του δώσεις έτσι για την πλάκα και ένα εγκυμοσύνης 😂😂😂

Περαστικά καο γρήγορη ανάρρωση μαυρογατακι. 
 

@twinkletwinlkleΜια χαρά ακούγονται όλα!! Αναμονή τώρα και για την 3η χοριακη. 
 

@Κατεριναπαπ κάνε διαλογισμό 😂😂😂 που σε ενοχλεί η πεθερα σου στο να πάρεις τον γιατρό ή δεν ξέρει 🤪🤪🤪 

🤣🤣🤣 γενικά δεν με ενοχλεί μωρέ η γλυκούλα,  είμαι τυχερή πέτυχα Καλή πεθερά, αλλά δεν ξέρει τίποτα για εξωσωματική κτλπ.. δεν έχει ιδέα.. καλύτερα να μοιραστώ να ευχάριστο νέο παρα την αγωνία μου... καλό απόγευμα θα μιλήσω με γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2022 at 12:33 ΠΜ, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα.. τι διατροφή έκανες εάν επιτρέπεται?? Σε ρωτάω γτ είχα κι εγώ μια παρόμοια εμπειρία..

Ειχα κόψει τους υδατάνθρακες. Οχι για να χάσω βάρος, αλλα για να εχω πιο πολλή ενέργεια, ειχε σκάσει μολις και ο κοβιντ, και ηθελα να ειμαι πολυ υγιής… Τεραστια βλακεια εκανα, γιατι το αποτελεσμα ηταν να χάσω και το λιγο λίπος που ειχα, και να τρελαθεί ο κύκλος μου. Μου πηρε καιρο να το καταλάβω πως έφταιγε η διατροφη γιατι εκανα εξετάσεις και επειδη τα ορμονικά μου ηταν μια χαρα, η γυναικολόγος δεν έδωσε σημασια,  μου είπε πως θα φταίει το άγχος. Οταν απο μόνη μου καταλαβα πως έφταιγε αυτο και ξεκινησα να τρώω ξανά υδατάνθρακες έφτιαξε αμέσως ο κύκλος, αλλα το αιμα δεν επανηλθε σε ποσότητα απο τότε και καποια αλλα χαρακτηριστικά όπως το οτι πχ πονάει πολυ το στηθος μου μετα την ωορρηξία, ουτε αυτο εχει επανέλθει. Η γυναικολόγος μου εν τελεί είπε πως μπορει να διαταραχθεί ο κύκλος αν χάσεις αρκετό λίπος. Σε εσενα τι συνέβη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lavender είπε:

Ειχα κόψει τους υδατάνθρακες. Οχι για να χάσω βάρος, αλλα για να εχω πιο πολλή ενέργεια, ειχε σκάσει μολις και ο κοβιντ, και ηθελα να ειμαι πολυ υγιής… Τεραστια βλακεια εκανα, γιατι το αποτελεσμα ηταν να χάσω και το λιγο λίπος που ειχα, και να τρελαθεί ο κύκλος μου. Μου πηρε καιρο να το καταλάβω πως έφταιγε η διατροφη γιατι εκανα εξετάσεις και επειδη τα ορμονικά μου ηταν μια χαρα, η γυναικολόγος δεν έδωσε σημασια,  μου είπε πως θα φταίει το άγχος. Οταν απο μόνη μου καταλαβα πως έφταιγε αυτο και ξεκινησα να τρώω ξανά υδατάνθρακες έφτιαξε αμέσως ο κύκλος, αλλα το αιμα δεν επανηλθε σε ποσότητα απο τότε και καποια αλλα χαρακτηριστικά όπως το οτι πχ πονάει πολυ το στηθος μου μετα την ωορρηξία, ουτε αυτο εχει επανέλθει. Η γυναικολόγος μου εν τελεί είπε πως μπορει να διαταραχθεί ο κύκλος αν χάσεις αρκετό λίπος. Σε εσενα τι συνέβη;

Εγώ έκανα υποθερμιδικη διατροφη για να χάσω 2-3 κιλά, όμως έτρωγα απ όλα.. ωστόσο έχασα 6 κιλά και αδυνατισα αρκετά γιατι ημουν ηδη αδυνατη.. και μου κόπηκε η περίοδος για 2 μήνες.. επανήλθε όταν άρχισα να τρώω περισσότερο, ωστόσο δεν ξέρω κατά καιρούς δεν έρχεται στην ώρα της από τότε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2022 at 7:05 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εννοειται! Σε καταλαβαινω απολυτα! Αφου λοιπον όλα ειναι σουπερ, θα τα πας σουπερ και στην εξωσωματικη. Ειναι λογικα το αγχος που σας εμποδιζει; Ειδες η @tina21 πώς τα κατάφερε με την πρώτη, θα μάθουμε σε λιγες μερες και τα ευχαριστα απο την @Κατεριναπαπ ! 

Τώρα ως προς το κέντρο, ψάξου λίγου και όπου αισθανεσαι εμπιστοσύνη, εκεί να πας. 

Να σε ρωτήσω κατι σχετικά με τος εξετάσεις, γιατι απο αυτα που εχω διαβασει ξερεις πολλα…

Η γυναικολόγος μου δεν κανει εξωσωματική, αλλα θεωρείται πολυ καλη και ενημερωμένη γυναικολόγος  (ετσι μου εχουν πει δηλαδη γυναικολόγοι διευθυντές κλινικών δημοσίων νοσοκομείων που ειδα για 2η γνώμη) Επισης ειναι πολυ καλη οικογενειακή φιλη οποτε πιστευω πως με προσέχει… Δεν μου εχει πει να κανω αλλες εξετάσεις περα απο αυτες που έχω ηδη κανει. Οι οποίες ειναι ορμονολογικές και ΑΜΙ (τις εχει δει και καλός ενδοκρινολόγος μαζι με ειδικές για θυρεοειδή και υπέρηχο θυρεοειδούς), σαλπιγγογραφια, και δυο σπερματοδιαγραμματα τα οποία εχουν βγει πολυ καλά, μεγαλη ποσότητα με καλη κινητικότητα. Εχω κανει παρακολούθηση κύκλων με υπερήχους, και γενικά άπειρους υπερήχους. Ολα φυσιολογικά. Οταν ρωτάω αν πρεπει να κανω αλλες εξετάσεις, ύστεροσκοπιση, λαπαροσκοπιση η κατι αλλο, η γυναικολόγος λεει οχι, δεν χρειαζεται. Ο εξωσωματικός του ΛΗΤΩ που ειδα επισης μου είπε να μην κανω αλλες εξετάσεις, επειδη έμεινα έγκυος ευκολα προ δυο ετών με τον ιδιο σύντροφο. DFI δεν εχουμε κανει. Πιστευεις πως χρειαζεται με τα δεδομένα αυτα; Επισης δεν εχω κανει καποια ειδική καλλιέργεια για υπογονιμότητα όπως ειδα να γράφετε παραπανω. Κανω βεβαια καθε χρονο ΠΑΠ και καλλιέργεια για τα γνωστά. Πρεπει να κανω κατι αλλο με δικη μου πρωτοβουλία η να ακούσω την γυναικολογο και τον εξωσωματικό πιστευεις; Δεν ξερω αν γίνομαι υποχονδρία η αν πρεπει οντως να επιμείνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Εγώ έκανα υποθερμιδικη διατροφη για να χάσω 2-3 κιλά, όμως έτρωγα απ όλα.. ωστόσο έχασα 6 κιλά και αδυνατισα αρκετά γιατι ημουν ηδη αδυνατη.. και μου κόπηκε η περίοδος για 2 μήνες.. επανήλθε όταν άρχισα να τρώω περισσότερο, ωστόσο δεν ξέρω κατά καιρούς δεν έρχεται στην ώρα της από τότε.. 

Έπαθες ακριβως το ιδιο, προφανως έχασες πολυ λίπος όπως εγω, ενώ ηδη ήσουν λιπόσαρκη . Επειδη κανένας γυναικολόγος απο αυτους που πηγα δεν μου έδινε σημασια, διαβασα ενα βιβλιο για αυτο, περίοδο και διατροφη και γονιμότητα, εμαθα πολλα. Ποσο χρονων εισαι; Προσπαθείς μετα απο τοτε που έχασες το βάρος  να μείνεις έγκυος η και πιο πριν;

Απο οταν σου ξαναήρθε περιοδος, η ποσότητα αίματος ηταν ίδια με πριν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lavender είπε:

Έπαθες ακριβως το ιδιο, προφανως έχασες πολυ λίπος όπως εγω, ενώ ηδη ήσουν λιπόσαρκη . Επειδη κανένας γυναικολόγος απο αυτους που πηγα δεν μου έδινε σημασια, διαβασα ενα βιβλιο για αυτο, περίοδο και διατροφη και γονιμότητα, εμαθα πολλα. Ποσο χρονων εισαι; Προσπαθείς μετα απο τοτε που έχασες το βάρος  να μείνεις έγκυος η και πιο πριν;

Απο οταν σου ξαναήρθε περιοδος, η ποσότητα αίματος ηταν ίδια με πριν;

είμαι 31 και προσπαθούμε σχεδόν έναν χρόνο.. αυτό το περιστατικό με τη δίαιτα συνέβει 3 χρόνια πριν.. η ποσότητα του αίματος είναι ίδια, δεν έχω παρατηρήσει κάτι.. 

πως λέγεται το βιβλίο που διάβασες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

είμαι 31 και προσπαθούμε σχεδόν έναν χρόνο.. αυτό το περιστατικό με τη δίαιτα συνέβει 3 χρόνια πριν.. η ποσότητα του αίματος είναι ίδια, δεν έχω παρατηρήσει κάτι.. 

πως λέγεται το βιβλίο που διάβασες;

Λεγεται “No period. Now what?”. Στην δικη σου περιπτωση δεν ξερω αν θα βοηθησει, αφου εχει επανέλθει η περιοδος σου φυσιολογικά, όπως ηταν πριν… Βασικα το βιβλιο μιλάει για την υποθάλαμικη αμηννοροια που συμβαίνει οταν χάνεις βάρος η κανεις υπερβολική γυμναστική, και σου κόβεται η περιοδος. Σου λεει απλα να παρεις βάρος, να μην γυμνάζεσαι για λιγο για να επανέλθει το σύστημα σου. Εισαι και πολυ μικρη, η γνώμη μου ειναι παρε να χεις 1-2 κιλά παραπάνω απο τα κανονικά σου, αλλα τρώγοντας υγειη λύπη, γιαούρτια, τυριά, κρέας, αυγά, αβοκάντο, δημητριακά και ψωμί ολικής άλεσης κλπ. Μην πλακώθεις στο τζανκ για να παχύνεις, αλλα το λιγο τζανκ που και που βοηθάει!

Ο γυναικολόγος σου είπε κατι για την περίοδο σχετικά με την διατροφη; Ενταξει, το να καθυστερεί να έρθει λιγο ειναι εντελως φυσιολογικό, αποκλείση +-4 ημερών προβλέπεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γιατί όμως σου έκαναν ολική;; Υπήρχε κάποιος ιατρικός λόγος;; Εγώ ήξερα πως αν τα αιμοπετάλια μου έπεφταν πάρα πολύ τότε θα πηγαίναμε με ολική. Για καλή μου τύχη επανήλθαν στα φυσιολογικά επίπεδα πριν τη γέννα κ δεν το περίμενα, γιατί το τελευταίο τρίμηνο έπεφταν σε κάθε εξέταση όλο κ περισσότερο.
    • Μέχρι τις 40 μέρες θα το παλέψω κ με τον θηλασμό κ με το ξένο, αν όμως το μωρό αρχίζει κ κλαίει μετά από κάθε θηλασμό κι αυξήσουμε τα γεύματα στο ξένο γάλα, τότε πιστεύω σιγά σιγά θα κόψω τον θηλασμό. Ξέρω ότι είναι το καλύτερο για το μωρό, αλλά βλέπω κ μόνη μου ότι δε βγάζω γάλα. Υποτίθεται έπρεπε να πατάω ελαφρώς το στήθος κ να βγαίνει σταγόνα πάνω στη θηλή κ δε μπορώ να τη βγάλω ούτε με το χέρι 😔😥😢. Κ το βλέπω και στο θηλαστρο, από την αρχή μέχρι τώρα κι από τα δύο στήθη βγάζω σε σαράντα λεπτά το πολύ 30ml γάλα. Φαντάσου πως από τις 9 το πρωί που έχει περάσει η επιρροή από το ξένο γάλα κ ξεκινάμε τον θηλασμό χωρίς να παίρνει ξένο μέχρι το μεσημέρι κατά τις 3 που παίρνει έξτρα ξένο γάλα από τον θηλασμό κ μετά ξανά το βράδυ μετά τις 10 που ξεκινάμε πάλι τη μεικτή διατροφή το μωρό μπαίνει στο στήθος κ από τις δύο πλευρές κάθεται μια ώρα περίπου κ βγαίνει μόνο του, ηρεμεί το πολύ για είκοσι λεπτά κ μετά ξανά ψάχνει στήθος για να φάει. Είμαι όλη μέρα με το στήθος έξω. Κ τον λυπάμαι που βλέπω ότι δεν χορταινει από εμένα όλη μέρα που προσπαθούμε με τον θηλασμό 😥😔. Κι εμάς κάνει ήχους ο γλυκούλης!! Ακόμη κ στο θηλασμό...σαν να του βγαίνει ένα παράπονο.
    • Ναι Αννα πηραμε πολυ ωραια νεα σμρ!!!😊🤩✨️💙💖 Με το καλο κ οι επομενες εξετασεις στην παρεα μας!!!🙏🧿
    • @Antonia2 @annitakianna @Xrisa95 Μπράβο κορίτσια!!!πολύ ωραία τα νέα σας!!έτσι να συνεχίσουμε όλες!!!💖💖
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πριν λίγο γύρισα απ τον γιατρο, όλα καλά με την μπουμπου, έφτασε τα 3 κιλά και καρδιοτοκογραφημα καλό. Θα με δει πάλι την Παρασκευή που θα είμαι 39+1 και βλέπουμε…
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...