Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου .. ήμουν σίγουρη:-) τα παντοφλακια έχουν μαζί και μπεμπιδοσκονη που όπως σας τα στέλνω σας έρχονται και τα ευχάριστα.  

Στείλε καμία παντόφλα και σε εμένα με φουλ μπεμπεδοσκονη!! 

 

Κορίτσια πριν πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα είχα άσπρη βλενη πηχτή (σορρυ για την περιγραφή) ερμηνεύεται κάπως αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Σου λεω ακριβως πως ειναι τα πραγματα !! 1 ετους τωρα ειναι τα διδυμακια μου νασαι καλά και στα δικα σου συντομα ,που σιγουρα θα έρθουν,  θα το δεις !!!!σιγουρα! @twinkletwinlkle τελεια κοριτσι μου ! Μπραβο!!

@Nefeliap να σου ζήσουν τα διδυμάκια σου .Έφτασε η στιγμή που τους αγοράζω φορμάκια πήρα 2-4 και 3-6 και σαν να τα βλέπω μεγάλα .Ο γιατρός είπε πως δεν θα τα κάνω πριν από 36 εβδομάδες .Εσυ τι τους είχες πάρει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Σου λεω ακριβως πως ειναι τα πραγματα !! 1 ετους τωρα ειναι τα διδυμακια μου νασαι καλά και στα δικα σου συντομα ,που σιγουρα θα έρθουν,  θα το δεις !!!!σιγουρα! @twinkletwinlkle τελεια κοριτσι μου ! Μπραβο!!

Ευχαριστώ πολύ ! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Γουρλής ο γιατρός μας τελικά 😀

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

@Nefeliap να σου ζήσουν τα διδυμάκια σου .Έφτασε η στιγμή που τους αγοράζω φορμάκια πήρα 2-4 και 3-6 και σαν να τα βλέπω μεγάλα .Ο γιατρός είπε πως δεν θα τα κάνω πριν από 36 εβδομάδες .Εσυ τι τους είχες πάρει ;

Ευχαριστώ! Με το καλο κοριτσι μου τι ωραια τα ψωνια! Μια χαρα θα ειναι σε εβδομαδες Μπραβο! Παρε λιγα απο μηδεν 0-2 θα χρειαστεις και μετα 2-4 ,μεγαλωνουν τοσο γρηγορα θα γινεται η μετάβαση κ δε θα το καταλαβεις ποτε.μη ψωνίζεις πολλα ρουχα..ειναι κριμα..Name It  μια μαρκα τσεκαρε εχει οργανικό βαμβακι εμενα με βόλεψαν τα φορμάκια τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ευχαριστώ πολύ ! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Γουρλής ο γιατρός μας τελικά 😀

 

Τώρα θα πας δευτερα για χοριακη λογικα.Καλους διπλασιασμούς ολα θα πανε καλα!!!κατσε αραξε και ηρεμησε ! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ευχαριστώ! Με το καλο κοριτσι μου τι ωραια τα ψωνια! Μια χαρα θα ειναι σε εβδομαδες Μπραβο! Παρε λιγα απο μηδεν 0-2 θα χρειαστεις και μετα 2-4 ,μεγαλωνουν τοσο γρηγορα θα γινεται η μετάβαση κ δε θα το καταλαβεις ποτε.μη ψωνίζεις πολλα ρουχα..ειναι κριμα..Name It  μια μαρκα τσεκαρε εχει οργανικό βαμβακι εμενα με βόλεψαν τα φορμάκια τους

Ναι αυτά πήρα και εγώ τα πήρα 2-4 τα βρήκα στο Modivo τα βάζει σε προσφορά .Ωραία σε ευχαριστώ παρά πολύ !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Πόσο χαίρομαι που διαβάζω καλά νέα και θετικές χοριακές!!! 🥰🥰🥰

Εγώ πάω για ωοληψία 25/2! Βάλτε με στο πινακάκι! Και μετά έχει ο Θεός!

Σας φιλώ όλες πολύ! Και ζητώ συγνώμη αν δε μετέχω στις διάφορες συζητήσεις αλλά δεν εχω πια λαπ τοπ! Ότι κάνω από το κινητό μου και όλο μου κολλάει! Είναι η 3η φορά που προσπαθώ να στείλω μήνυμα!

😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Στείλε καμία παντόφλα και σε εμένα με φουλ μπεμπεδοσκονη!! 

 

Κορίτσια πριν πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα είχα άσπρη βλενη πηχτή (σορρυ για την περιγραφή) ερμηνεύεται κάπως αυτό?

ισως υπολειμματα απο την κολπικη προγεστερονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ισως υπολειμματα απο την κολπικη προγεστερονη...

Οχι δεν πιστεύω, ειχε διαφορά με τα υπολείμματα απο την κολπική προγεστερόνη, μετα απο αυτο δεν ξανά είδα.. 

Περιττω να σας πω οτι τρέμω σαν το ψάρι, έβαλα θερμόμετρο 37.2, έκανα ενα σελφ αρνητικό, τα άκρα μου είναι παγωμένα.. πφφφφ ολα θα τα πάθω τώρα, αυτό μου έλειπε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! 

Βγηκαν τα αποτελέσματα! 

250 η χοριακη 15η μέρα απο την ετ.

Συγχατηρήρια! Όλα καλά να πάνε στη συνέχεια και να έχεις μια εγκυμοσύνη χωρίς πολλές έννοιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Στείλε καμία παντόφλα και σε εμένα με φουλ μπεμπεδοσκονη!! 

 

Κορίτσια πριν πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα είχα άσπρη βλενη πηχτή (σορρυ για την περιγραφή) ερμηνεύεται κάπως αυτό?

@Κατεριναπαπ Πηχτή βλένη δε νομίζω ότι μου έχει τύχει ποτέ να παρατηρήσω, οπότε δεν είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνω τι εννοείς, αλλά αν είναι σαν ένα πηχτό γαλακτώδες υγρό (άσπρο όμως, όχι διαφανές όπως η βλένη) ίσως έχει να κάνει με εμφύτευση. Είχα τέτοια έκκριση τις μέρες περίπου που είχα δει και λίγες σταγόνες αίμα από αιμορραγία εμφύτευσης (από φυσική σύλληψη, οπότε είχα δει τις σταγόνες αίματος τη 10η μέρα μετά την ωορρηξία). Δε θυμάμαι σε ποια ακριβώς μέρα είσαι μετά την ετ, για να ξέρω αν μπορεί να έχει νόημα στην περίπτωσή σου το παραπάνω, απλά το καταθέτω και κρίνεις. Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι να είναι καλό σημάδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sophie80 είπε:

@Κατεριναπαπ Πηχτή βλένη δε νομίζω ότι μου έχει τύχει ποτέ να παρατηρήσω, οπότε δεν είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνω τι εννοείς, αλλά αν είναι σαν ένα πηχτό γαλακτώδες υγρό (άσπρο όμως, όχι διαφανές όπως η βλένη) ίσως έχει να κάνει με εμφύτευση. Είχα τέτοια έκκριση τις μέρες περίπου που είχα δει και λίγες σταγόνες αίμα από αιμορραγία εμφύτευσης (από φυσική σύλληψη, οπότε είχα δει τις σταγόνες αίματος τη 10η μέρα μετά την ωορρηξία). Δε θυμάμαι σε ποια ακριβώς μέρα είσαι μετά την ετ, για να ξέρω αν μπορεί να έχει νόημα στην περίπτωσή σου το παραπάνω, απλά το καταθέτω και κρίνεις. Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι να είναι καλό σημάδι!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μού, δεν πιστεύω να είναι απο εμφύτευση, ετ έκανα την Δευτέρα , οπότε είμαι 5η μέρα (αν μετράμε και την Δευτέρα) με 2 βλαστοκυστες... να πω την αλήθεια φοβήθηκα λίγο μην έφυγαν τα εμβρυακια, ξέρω πολύ πιθανόν να λέω μπουρδες(Ίσως να είναι και αστείο) αλλά αυτό σκέφτηκα... ναι ηταν πηχτο γαλακτωδης και κολλωδης.. τι να πω θα φανεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μού, δεν πιστεύω να είναι απο εμφύτευση, ετ έκανα την Δευτέρα , οπότε είμαι 5η μέρα (αν μετράμε και την Δευτέρα) με 2 βλαστοκυστες... να πω την αλήθεια φοβήθηκα λίγο μην έφυγαν τα εμβρυακια, ξέρω πολύ πιθανόν να λέω μπουρδες(Ίσως να είναι και αστείο) αλλά αυτό σκέφτηκα... ναι ηταν πηχτο γαλακτωδης και κολλωδης.. τι να πω θα φανεί! 

Το αν έφυγαν δε μπορείς να το ξέρεις, οπότε προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι και στεναχωριέσαι άδικα! Φυσικά δεν είναι καθόλου εύκολο.

Πάντως οι μέρες βγαίνουν. Επίσης η αυξημένη θερμοκρασία, αν δεν κάνω λάθος, είναι αναμενόμενη σε περίπτωση που εξελίσσονται τα πράγματα, οπότε η εικόνα που περιγράφεις δε μου ακούγεται "ανησυχητική". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια είδα αυτό σήμερα. Χάρηκα και είπα να σας το στείλω! https://www.iefimerida.gr/ellada/pantos-k-ellinida-56-eton-gennise-didyma

Αυτός δεν ειναι ο Π στη φωτο.οτι ναναι το αρθρο.επισης αυτη φαινεται πολυ πιο μεγαλη.με δοτρια λογικά ! Αχ ναναι καλα η γυναικα κ τα μωρακια της! να της ζήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μού, δεν πιστεύω να είναι απο εμφύτευση, ετ έκανα την Δευτέρα , οπότε είμαι 5η μέρα (αν μετράμε και την Δευτέρα) με 2 βλαστοκυστες... να πω την αλήθεια φοβήθηκα λίγο μην έφυγαν τα εμβρυακια, ξέρω πολύ πιθανόν να λέω μπουρδες(Ίσως να είναι και αστείο) αλλά αυτό σκέφτηκα... ναι ηταν πηχτο γαλακτωδης και κολλωδης.. τι να πω θα φανεί! 

Να πανε ολα καλα! Ειμαι σιγουρη δεν ειναι κάτι κακο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Στείλε καμία παντόφλα και σε εμένα με φουλ μπεμπεδοσκονη!! 

 

Κορίτσια πριν πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα είχα άσπρη βλενη πηχτή (σορρυ για την περιγραφή) ερμηνεύεται κάπως αυτό?

Ε... εσένα 2 παντοφλες θα σου στείλω.. 

Μην ψάχνεις συμπτώματα! Δεν υπάρχουν από τόσο νωρίς και αγχώνεις εσένα.. εντωμεταξύ είμαι σίγουρη θα έχεις πονους στην κοιλια (σαν αυτές τις περιόδου) θα στεναχώρηθεις για αυτό σε γράφω από τώρα πριν προλάβεις να σκεφτείς κάτι. Στο πρώτο μου παιδί πονούσα και λέω έρχεται ας βάλω σερβιέτα (2-3 μέρες πριν την περίοδο) έβαζα εγώ σερβιέτες άφαντη αυτή. Κάνω τεστ θετικό λέω με δουλεύει αφού εγώ πονάω σα να έχω περίοδο. Και τώρα στην εξωσωματική είχα 2-4 μέρες πριν την χοριακη πόνο λέω έρχεται δεν τα καταφέραμε είδα και τι αίμα κλάμα κακό τελικά χορικη θετική. 

Πιστεύω να σε προλάβα και να θυμηθείς εμένα. Κάνε κάτι κοπέλα μου βγες έξω, πάνε για φαγητό, πάρε ένα παζελ 500-1000 κομμάτια, βρες ένα βιβλίο καλό (κρομυδα σου προτείνω διαβάζονται ευκολα) αλλά μην αφήνεις τον εαυτό σου ελεύθερο να σκεφτεί. :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Πόσο χαίρομαι που διαβάζω καλά νέα και θετικές χοριακές!!! 🥰🥰🥰

Εγώ πάω για ωοληψία 25/2! Βάλτε με στο πινακάκι! Και μετά έχει ο Θεός!

Σας φιλώ όλες πολύ! Και ζητώ συγνώμη αν δε μετέχω στις διάφορες συζητήσεις αλλά δεν εχω πια λαπ τοπ! Ότι κάνω από το κινητό μου και όλο μου κολλάει! Είναι η 3η φορά που προσπαθώ να στείλω μήνυμα!

😘😘😘

Κοριτσάκι μου καλώς την .με το καλό η ωοληψια. 🥰 εύχομαι τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sophie80 είπε:

Το αν έφυγαν δε μπορείς να το ξέρεις, οπότε προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι και στεναχωριέσαι άδικα! Φυσικά δεν είναι καθόλου εύκολο.

Πάντως οι μέρες βγαίνουν. Επίσης η αυξημένη θερμοκρασία, αν δεν κάνω λάθος, είναι αναμενόμενη σε περίπτωση που εξελίσσονται τα πράγματα, οπότε η εικόνα που περιγράφεις δε μου ακούγεται "ανησυχητική". 

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Να πανε ολα καλα! Ειμαι σιγουρη δεν ειναι κάτι κακο!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ε... εσένα 2 παντοφλες θα σου στείλω.. 

Μην ψάχνεις συμπτώματα! Δεν υπάρχουν από τόσο νωρίς και αγχώνεις εσένα.. εντωμεταξύ είμαι σίγουρη θα έχεις πονους στην κοιλια (σαν αυτές τις περιόδου) θα στεναχώρηθεις για αυτό σε γράφω από τώρα πριν προλάβεις να σκεφτείς κάτι. Στο πρώτο μου παιδί πονούσα και λέω έρχεται ας βάλω σερβιέτα (2-3 μέρες πριν την περίοδο) έβαζα εγώ σερβιέτες άφαντη αυτή. Κάνω τεστ θετικό λέω με δουλεύει αφού εγώ πονάω σα να έχω περίοδο. Και τώρα στην εξωσωματική είχα 2-4 μέρες πριν την χοριακη πόνο λέω έρχεται δεν τα καταφέραμε είδα και τι αίμα κλάμα κακό τελικά χορικη θετική. 

Πιστεύω να σε προλάβα και να θυμηθείς εμένα. Κάνε κάτι κοπέλα μου βγες έξω, πάνε για φαγητό, πάρε ένα παζελ 500-1000 κομμάτια, βρες ένα βιβλίο καλό (κρομυδα σου προτείνω διαβάζονται ευκολα) αλλά μην αφήνεις τον εαυτό σου ελεύθερο να σκεφτεί. :-*

Κορίτσια μου καλημέρα!! Έλιωσα στον ύπνο, κουτουλουσα απο νωρίς εχθες και ξύπνησα πριν μιση ώρα,  το ευχαριστήθηκα,  σαν φοιτήτρια νιώθω 🤣🤣🤣 

Σας ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια μου ευτυχώς εχω και εσας!!! @Παρασκευαιδου πολύ γέλασα που μου τα ειπες προκαταβολικά ολα 😂😂 η αλήθεια είναι οτι αυτο το κατάλαβα, με τα κορίτσια μας εδώ που πονουσαν...  

Σήμερα θα παω και για καφέ και γενικά απο σήμερα θα βγαίνω αρκετές μέρες έκατσα και έχετε δίκιο! Σας υπερ ευχαριστώ!!!!❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

 

Κορίτσια μου καλημέρα!! Έλιωσα στον ύπνο, κουτουλουσα απο νωρίς εχθες και ξύπνησα πριν μιση ώρα,  το ευχαριστήθηκα,  σαν φοιτήτρια νιώθω 🤣🤣🤣 

Σας ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια μου ευτυχώς εχω και εσας!!! @Παρασκευαιδου πολύ γέλασα που μου τα ειπες προκαταβολικά ολα 😂😂 η αλήθεια είναι οτι αυτο το κατάλαβα, με τα κορίτσια μας εδώ που πονουσαν...  

Σήμερα θα παω και για καφέ και γενικά απο σήμερα θα βγαίνω αρκετές μέρες έκατσα και έχετε δίκιο! Σας υπερ ευχαριστώ!!!!❤❤❤❤

 τελεια να σου πανε κοριτσι μ ..αληθεια ποτε εχεις χοριακη ;; Καλη σου μερα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

 τελεια να σου πανε κοριτσι μ ..αληθεια ποτε εχεις χοριακη ;; Καλη σου μερα ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, να σαι καλά!!! 

Δευτέρα έκανα ετ αν μετρήσω σαν πρώτη μέρα την Δευτέρα παω την άλλη Κυριακή αν μετρήσω απο  Τρίτη  παω Δευτέρα,  θα ρωτήσω τον γιατρό μου, γτ δεν είμαι σίγουρη απο ποια μέρα πρέπει να μετρήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

 

Κορίτσια μου καλημέρα!! Έλιωσα στον ύπνο, κουτουλουσα απο νωρίς εχθες και ξύπνησα πριν μιση ώρα,  το ευχαριστήθηκα,  σαν φοιτήτρια νιώθω 🤣🤣🤣 

Σας ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια μου ευτυχώς εχω και εσας!!! @Παρασκευαιδου πολύ γέλασα που μου τα ειπες προκαταβολικά ολα 😂😂 η αλήθεια είναι οτι αυτο το κατάλαβα, με τα κορίτσια μας εδώ που πονουσαν...  

Σήμερα θα παω και για καφέ και γενικά απο σήμερα θα βγαίνω αρκετές μέρες έκατσα και έχετε δίκιο! Σας υπερ ευχαριστώ!!!!❤❤❤❤

Αντε να σε δω...αντε να βγεις λίγο έξω να χαρείς τον τέλειο καιρό γιατί όπως μας προειδοποιησε η @Παρασκευαιδου

Σε 2 μέρες θα έχουμε βοριάδες και βροχές!

Σήμερα πήγα στον γιατρό μου να μου δώσει οδηγίες και μου τόνισε ότι η κύηση δεν είναι ασθένεια και ότι συνεχίζουμε τη ζωή μας κανονικά. Να μην είμαι κλεισμένη μέσα στο σπίτι γιατί αυτό φέρνει πρόσθετο αγχος και μόνο κακό μου κάνει. Στα λέω για να τα ακούς και να χαλαρώσεις! Σκέψου πως ο, τι μπορούσες να κάνεις, το έκανες. Τωρα χαλαρά και ζεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

 

Κορίτσια μου καλημέρα!! Έλιωσα στον ύπνο, κουτουλουσα απο νωρίς εχθες και ξύπνησα πριν μιση ώρα,  το ευχαριστήθηκα,  σαν φοιτήτρια νιώθω 🤣🤣🤣 

Σας ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια μου ευτυχώς εχω και εσας!!! @Παρασκευαιδου πολύ γέλασα που μου τα ειπες προκαταβολικά ολα 😂😂 η αλήθεια είναι οτι αυτο το κατάλαβα, με τα κορίτσια μας εδώ που πονουσαν...  

Σήμερα θα παω και για καφέ και γενικά απο σήμερα θα βγαίνω αρκετές μέρες έκατσα και έχετε δίκιο! Σας υπερ ευχαριστώ!!!!❤❤❤❤

Επειδή και εγώ τα ίδια έκανα σε ξέρω καλά 🙂🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε να σε δω...αντε να βγεις λίγο έξω να χαρείς τον τέλειο καιρό γιατί όπως μας προειδοποιησε η @Παρασκευαιδου

Σε 2 μέρες θα έχουμε βοριάδες και βροχές!

Σήμερα πήγα στον γιατρό μου να μου δώσει οδηγίες και μου τόνισε ότι η κύηση δεν είναι ασθένεια και ότι συνεχίζουμε τη ζωή μας κανονικά. Να μην είμαι κλεισμένη μέσα στο σπίτι γιατί αυτό φέρνει πρόσθετο αγχος και μόνο κακό μου κάνει. Στα λέω για να τα ακούς και να χαλαρώσεις! Σκέψου πως ο, τι μπορούσες να κάνεις, το έκανες. Τωρα χαλαρά και ζεν...

ΧΑΧΑΧΑ έχετε και την μετεωρολόγο αχαχχαχα 

Ακριβώς κορίτσια.  Η καθιστική ζωή στην εγκυμοσύνη σας φέρνει μόνο δυσάρεστα ακόμα και στη γεννα δε σε βοηθάει εκτός και αν υπάρχει πρόβλημα αλλιώς πρέπει να περπατάς κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αντε να σε δω...αντε να βγεις λίγο έξω να χαρείς τον τέλειο καιρό γιατί όπως μας προειδοποιησε η @Παρασκευαιδου

Σε 2 μέρες θα έχουμε βοριάδες και βροχές!

Σήμερα πήγα στον γιατρό μου να μου δώσει οδηγίες και μου τόνισε ότι η κύηση δεν είναι ασθένεια και ότι συνεχίζουμε τη ζωή μας κανονικά. Να μην είμαι κλεισμένη μέσα στο σπίτι γιατί αυτό φέρνει πρόσθετο αγχος και μόνο κακό μου κάνει. Στα λέω για να τα ακούς και να χαλαρώσεις! Σκέψου πως ο, τι μπορούσες να κάνεις, το έκανες. Τωρα χαλαρά και ζεν...

Τι ωραία νεα βρε κορίτσι μου! Άντε και στα δικά μας!!! 

Εσύ απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου, εκεί που ήσουν είμαι και εδω που είσαι παρακαλάω να έρθω!!! Είσαι στη γέφυρα και περνάς την απέναντι όχθη, συνειδητοποίησε το και απόλαυσε την διαδρομή ❤ 

Καλέ ετοιμάζομαι να βγω, κουυυκλα έγινα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γιατί όμως σου έκαναν ολική;; Υπήρχε κάποιος ιατρικός λόγος;; Εγώ ήξερα πως αν τα αιμοπετάλια μου έπεφταν πάρα πολύ τότε θα πηγαίναμε με ολική. Για καλή μου τύχη επανήλθαν στα φυσιολογικά επίπεδα πριν τη γέννα κ δεν το περίμενα, γιατί το τελευταίο τρίμηνο έπεφταν σε κάθε εξέταση όλο κ περισσότερο.
    • Μέχρι τις 40 μέρες θα το παλέψω κ με τον θηλασμό κ με το ξένο, αν όμως το μωρό αρχίζει κ κλαίει μετά από κάθε θηλασμό κι αυξήσουμε τα γεύματα στο ξένο γάλα, τότε πιστεύω σιγά σιγά θα κόψω τον θηλασμό. Ξέρω ότι είναι το καλύτερο για το μωρό, αλλά βλέπω κ μόνη μου ότι δε βγάζω γάλα. Υποτίθεται έπρεπε να πατάω ελαφρώς το στήθος κ να βγαίνει σταγόνα πάνω στη θηλή κ δε μπορώ να τη βγάλω ούτε με το χέρι 😔😥😢. Κ το βλέπω και στο θηλαστρο, από την αρχή μέχρι τώρα κι από τα δύο στήθη βγάζω σε σαράντα λεπτά το πολύ 30ml γάλα. Φαντάσου πως από τις 9 το πρωί που έχει περάσει η επιρροή από το ξένο γάλα κ ξεκινάμε τον θηλασμό χωρίς να παίρνει ξένο μέχρι το μεσημέρι κατά τις 3 που παίρνει έξτρα ξένο γάλα από τον θηλασμό κ μετά ξανά το βράδυ μετά τις 10 που ξεκινάμε πάλι τη μεικτή διατροφή το μωρό μπαίνει στο στήθος κ από τις δύο πλευρές κάθεται μια ώρα περίπου κ βγαίνει μόνο του, ηρεμεί το πολύ για είκοσι λεπτά κ μετά ξανά ψάχνει στήθος για να φάει. Είμαι όλη μέρα με το στήθος έξω. Κ τον λυπάμαι που βλέπω ότι δεν χορταινει από εμένα όλη μέρα που προσπαθούμε με τον θηλασμό 😥😔. Κι εμάς κάνει ήχους ο γλυκούλης!! Ακόμη κ στο θηλασμό...σαν να του βγαίνει ένα παράπονο.
    • Ναι Αννα πηραμε πολυ ωραια νεα σμρ!!!😊🤩✨️💙💖 Με το καλο κ οι επομενες εξετασεις στην παρεα μας!!!🙏🧿
    • @Antonia2 @annitakianna @Xrisa95 Μπράβο κορίτσια!!!πολύ ωραία τα νέα σας!!έτσι να συνεχίσουμε όλες!!!💖💖
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πριν λίγο γύρισα απ τον γιατρο, όλα καλά με την μπουμπου, έφτασε τα 3 κιλά και καρδιοτοκογραφημα καλό. Θα με δει πάλι την Παρασκευή που θα είμαι 39+1 και βλέπουμε…
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...