Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

καλημερα κοριτσιααα...εγω νιωθω λες και θα αδιαθετησω και ψιλοαπογοητευομαι!! 

με το αποβολων ποτε εχεις ραντεβου ξανα? εμενα π τους ειχα πει οτι βιαζομαι για διεγερση μεσα σε 2 βδομαδες τα ειχα τα αποτελεσματα! 

Μην απογοητεύεσαι, δε σημαίνει τίποτα αυτό που νιώθεις γιατί τα συμπτώματα είναι ίδια και στην εμφύτευση. Φιλη μου που κάναμε μεταφορά με μια βδομάδα διαφορα (πρώτα εκείνη) μου έλεγε το ίδιο, νιώθω χάλια, θα μουρθει περίοδος, μετά είχε και λίγο αίμα και με πήρε να μου ανακοινώσει ότι πάει τελείωσε,,,,και είχε χοριακη 230 τελικά και όλα τα συμπτώματα και το αίμα ήταν από την εμφύτευση. Οποτε δε μπορεις να βγάλεις συμπέρασμα! Το ξέρω μέχρι τη χοριακη θα σου φανει αιώνας τώρα…αυτα είναι τα δύσκολα..

Θα πάω στην Οικονομόπουλου την Τρίτη και θα της τα πω όλα. Η αλήθεια είναι τοι κι εγώ δεν βιάζομαι, προτιμώ να είμαι 100% σίγουρη ότι έχουν ελεγχθεί όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσι μ καλημερα ..γιατι εμβρυομεταφορα με μεθη ;; Ποναει ; Περιμενω κ γω περιοδο σε 10 μερες περιπου για να ξεκινησω διαδικασια ετ πρωτη φορα κ ειδα που ειπες για τη μεθη κ αναρωτιεμαι αν ποναει τοσο

Νόμιζα θα κανεις τώρα άμεσα ετ, δεν είχα καταλαβει ότι θα πας σε επόμενο κύκλο. Μην ανησυχείς για ετ, μάλλον ανήκω σε μια σπάνια κατηγορία, όλες μου οι φίλες και εδώ μέσα τα περισσότερα κορίτσια που ξέρω δεν έχουν καταλαβει τίποτα στη μεταφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natassou85 είπε:

Περιμενω κανονικα 19 τ μηνα να ξεκινησω .. βεβαια εγω λογω γονιδιου εκανα προεμφυτευτικο και οι βλαστοκυστες π ειναι υγιης ειναι μια 3ββ και μια 4βα οποτε ψιλοφοβαμαι κ λιγο λογω αυτου .. στον Μαστρ…να ειμαι

να μην ανησυχεις! μια χαρα δινουν εγκυμοσυνες οι βλαστοκυστες π εχετε!

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Μην απογοητεύεσαι, δε σημαίνει τίποτα αυτό που νιώθεις γιατί τα συμπτώματα είναι ίδια και στην εμφύτευση. Φιλη μου που κάναμε μεταφορά με μια βδομάδα διαφορα (πρώτα εκείνη) μου έλεγε το ίδιο, νιώθω χάλια, θα μουρθει περίοδος, μετά είχε και λίγο αίμα και με πήρε να μου ανακοινώσει ότι πάει τελείωσε,,,,και είχε χοριακη 230 τελικά και όλα τα συμπτώματα και το αίμα ήταν από την εμφύτευση. Οποτε δε μπορεις να βγάλεις συμπέρασμα! Το ξέρω μέχρι τη χοριακη θα σου φανει αιώνας τώρα…αυτα είναι τα δύσκολα..

Θα πάω στην Οικονομόπουλου την Τρίτη και θα της τα πω όλα. Η αλήθεια είναι τοι κι εγώ δεν βιάζομαι, προτιμώ να είμαι 100% σίγουρη ότι έχουν ελεγχθεί όλα. 

αχχχ μακαρι...καλα κανεις και δεν βιαζεσαι και το πας βημα βημα! καλυτερα αργα και σταθερα ωστε να εχεις το αποτελεσμα παρα να βιαστεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Χαχαχα εμένα ούτε το τεστ ωορρηξιας δε μου έκανε τη χάρη, από το Νοέμβρη που τα αγόρασα μέχρι τα μέσα Γενάρη, κανενα μήνα δεν πέτυχα ωορρηξία….

μην τη φοβάσαι την κορτιζόνη, πολλές φορές βοηθάει στις εμφυτευσεις. Έχεις τίποτα αντισώματα αυξημένα? 

Παρασκευαιδακι μου!! Σε ευχαριστώ για τη συμπαράσταση, αυτό σκέφτηκα κιε γώ και τους είπα να τα παγώσουν. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη και ναι, νομίζω συγκριτικά με τς ωάρια που πήραμε τελικά καλά τα πήγαμε!!

 

Αρχικά να σου πω ότι δεν πήγα στο Έλενα στον ενδοκρινολόγο σήμερα, το έγραψα το ραντεβού γιατί πονάω και δε μπορούσα να σηκωθώ απ το χάραμα να τρέχω πάλι, ειδικά που δεν ξέρω και ποιον γιατρο θα πετύχω και αν θα βγάλω άκρη…

Ο γιατρός αρχικά πίστευε ότι όλα θα γίνουν στον αμέσως επόμενο κυκλο και εγώ τον προσγείωσα και του είπα ότι θέλω να ξανά τσεκαρω τα αντισώματα μου και ίσως δεν είναι έτοιμα τα αποτελέσματα του Έλενα εγκαίρως. Εκείνος λογάριαζε στην αμέσως επόμενη περίοδο να πάρουμε το ωάριο όπως λες. Αλλά γενικα το φοβόμουν κι αυτό, δηλαδή ότι ο αμέσως επόμενος κύκλος μπορεί να μην είναι καλός οπότε δε θέλω να βιαστώ. 
Οπως τα κατάλαβα πάντως, τα θέλει μαζί να γίνουν δεν ξέρω γιατί…δηλαδή στον ιδιο κύκλο ωοληψια κ μεταφορά αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. 
Αρχικα μου είχαν στείλει πριν μέρες ένα έντυπο προετοιμασίας εμβρυομεταφορας που ξεκινούσε cyclacour από την 1η μέρα του κύκλο (αλλά δεν είχε ωοληψια) και χτες μου είπε η μαία ότι άλλαξε γνώμη ο γιατρός και θέλει να πάω με ωοληψια και τα διαφορα φάρμακα τα ξεκινάω αμέσως μετά και ότι αυτοί οι δυο τρόποι είναι ισοδυναμοι αλλά σε μένα τελικά θέλει να γίνει με τον 2ο…

Αυτο που δεν έκατσα να συζητήσω με το γιατρο είναι ότι α) δεν υπάρχει πιθανότητα να κάτσω για ωοληψια ακόμα και με ένα ωάριο χωρίς μέθη και 2) ότι κάνω εμβρυομεταφορα με μέθη επίσης. Άρα αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνω μέθη 2 φορές σε 3 μέρες. Δεν ξέρω αν αυτό είναι οκ ή δεν θα το ήθελε….πρέπει να τους το συζητήσω. 
 

*αν και τώρα θυμήθηκα ότι το είχα ξανακάνει αυτό με Σφακ την τελευταία φορά απλά η μεταφορά έγινε την 4η μέρα αντί για 3η άρα μια χαρά γίνεται…


Εσυ αγάπη την παλεύεις ως αύριο που θα έχεις νέα απ τις βλαστοκυστες σου? Φαντάζομαι δεν είχες κάποια επικοινωνία στο ενδιάμεσο…

Επειδή είναι σημαντικά και το 1 και το 2 ναι συζήτα τα να καταγραφούν στο φάκελο σου γιατί δεν είναι συνηθισμένη η ετ με μέθη οπότε είναι σημαντική πληροφορία.

Τώρα σχετικά με τα διάφορα πρωτόκολλα κάνουμε αυτά που προτείνουν ε τι διάολο 5 βασικά περί πρωτοκόλλων τα σκαμπάζουν 🤣

Άρα έχεις μεταφέρει βλαστοκύστες 5ης μέρας και μορίδια 4ης μέρας, σωστά? Και δεν έχεις πετύχει εμφύτευση. Βρες λες να ειναι τα 3ων ημερών τα τυχερά σου και το Παρασκευαιδάκι που τα πιστεύει τόσο πολύ να έχεις δίκιο? Μακάρι.🙏

Αν και πιστεύω ο Μαστρο θα θέλει να σε πάει με βλαστοκύστες & δεν ξέρω και πόσο συζητήσιμος είναι.

Αλήθεια είναι? Από περιέργεια ρωτάω..

 

Όχι ενημέρωση για τα αυγά μου δεν έχω αλλά να σου πω την αλήθεια είμαι ζεν έχω προετοιμαστεί για φόλα οπότε αν ακούσω το καλό να χαρώ παραπάνω.

Το "no news - good news" δεν ξέρω αν ισχύει γιατί το παλεύουν και πολύ στο εμβρυολογικό και την πρώτη φορά με πήραν αργά για ενημέρωση γιατί είχαν αφήσει και τα άλλα 3 μέχρι τέλους να δουν αν θα προχωρήσουν ενώ το ένα ήταν ξεκάθαρο από την αρχή το είχαν ήδη βάλει κατάψυξη.

Επιβεβαίωσα και οτι θελουν να με ξαναδουν την Δευτέρα (19η μέρα κύκλου) για υπέρηχο. Η θα έχω το ωάριο Γκοτζίλα ή θα πάω μια βόλτα τσάμπα ή με έχουν βαρεθεί και σου λέει φερτην να την ψάξω ξανά μήπως φύτρωσε και κανένα άλλο 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

καλημερα κοριτσιααα...εγω νιωθω λες και θα αδιαθετησω και ψιλοαπογοητευομαι!! 

με το αποβολων ποτε εχεις ραντεβου ξανα? εμενα π τους ειχα πει οτι βιαζομαι για διεγερση μεσα σε 2 βδομαδες τα ειχα τα αποτελεσματα! 

Ναι έτσι είναι και σε περίοδο και σε εγκυμοσύνη ίδια τα συμπτώματα.

Μην απογοήτευεσαι σε παρακαλω΄, είμαι τόσο σίγουρη και για σένα και την @twinkletwinlkle οτι θα μας ζαλίσετε με τα νούμερα χοριακών..😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Ναι έτσι είναι και σε περίοδο και σε εγκυμοσύνη ίδια τα συμπτώματα.

Μην απογοήτευεσαι σε παρακαλω΄, είμαι τόσο σίγουρη και για σένα και την @twinkletwinlkle οτι θα μας ζαλίσετε με τα νούμερα χοριακών..😍

αχχχχ μα δεν θα ενιωθα και κατι αλλο;!;

τεσπα...τεστ δεν κανω! την δευτερα 7 το πρωι θα ειμαι στο κεντρο και ελπιζω να με παρουν γρηγορα να μου πουν...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

αχχχχ μα δεν θα ενιωθα και κατι αλλο;!;

τεσπα...τεστ δεν κανω! την δευτερα 7 το πρωι θα ειμαι στο κεντρο και ελπιζω να με παρουν γρηγορα να μου πουν...

 

Όχι αγάπη δεν θα ένιωθες..Αυτό είναι το μαρτύριο 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Όχι αγάπη δεν θα ένιωθες..Αυτό είναι το μαρτύριο 🤣

χαλαλι του λοιπον αρκει να μας δικαιωσει την δευτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ναι έτσι είναι και σε περίοδο και σε εγκυμοσύνη ίδια τα συμπτώματα.

Μην απογοήτευεσαι σε παρακαλω΄, είμαι τόσο σίγουρη και για σένα και την @twinkletwinlkle οτι θα μας ζαλίσετε με τα νούμερα χοριακών..😍

Αχ βρε μαυρογατουλα μου , ευχαριστώ για την υποστήριξη, αλλα και εγω, όσο περνάνε οι μέρες, τόσο απογοητευομαι. Στην αρχή ήμουν πιο αισιοδοξη.  Τωρα έχω πάρα πολλά νεύρα. Μες στο σπίτι όλη μέρα, να προσέχω σαν να είμαι έγκυος και να μην ξέρω αν είμαι. Εν τω μεταξύ εδώ και 3 μέρες κατά τις 11 το πρωί με πιάνει πονοκέφαλος, ζαλάδα, ανακατωσουρα, υπνηλια που να μην μπορώ να σταθω και να κάνω έστω δουλειά. Αυτά τα είχα και στην εγκυμοσύνη,  σερνομουν. Αλλά τώρα ξέρω ότι δεν είναι από την εγκυμοσύνη γιατί ακόμα και θετική έκβαση να έχει, είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπτώματα. Και κάνω μόνο 3, 4 iqos τη μέρα και έχω λαλήσει!!!! Εν τω μεταξύ δεν το ξέρει και κανείς και πρέπει να βρίσκω δικαιολογίες για να αποφύγω συναντήσεις κτλ. Γενικά τα νεύρα κουρέλια! Αν δεν  χωρίσω τώρα με τον άντρα μου, ίσως και να μην χωρίσουμε ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ βρε μαυρογατουλα μου , ευχαριστώ για την υποστήριξη, αλλα και εγω, όσο περνάνε οι μέρες, τόσο απογοητευομαι. Στην αρχή ήμουν πιο αισιοδοξη.  Τωρα έχω πάρα πολλά νεύρα. Μες στο σπίτι όλη μέρα, να προσέχω σαν να είμαι έγκυος και να μην ξέρω αν είμαι. Εν τω μεταξύ εδώ και 3 μέρες κατά τις 11 το πρωί με πιάνει πονοκέφαλος, ζαλάδα, ανακατωσουρα, υπνηλια που να μην μπορώ να σταθω και να κάνω έστω δουλειά. Αυτά τα είχα και στην εγκυμοσύνη,  σερνομουν. Αλλά τώρα ξέρω ότι δεν είναι από την εγκυμοσύνη γιατί ακόμα και θετική έκβαση να έχει, είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπτώματα. Και κάνω μόνο 3, 4 iqos τη μέρα και έχω λαλήσει!!!! Εν τω μεταξύ δεν το ξέρει και κανείς και πρέπει να βρίσκω δικαιολογίες για να αποφύγω συναντήσεις κτλ. Γενικά τα νεύρα κουρέλια! Αν δεν  χωρίσω τώρα με τον άντρα μου, ίσως και να μην χωρίσουμε ποτέ!

Ναι παιδιά έτσι πάει η δουλειά, γυρνάς σπι΄τι από ετ και τις πρώτες 3-4 μέρες πετάς στα ουράνια.

Μετά την 4η μέρα σε τρώνε τα λυσσακά σου.

Οι θαρραλέες 6η-7η μέρα ξεκινάνε τα τεστ και αν είναι θετικά πετάνε στα ουράνια.

Αν όχι πέφτεις στα βαριά, φυσάς ξεφυσάς, περνάς το πένθος σου, σκοτώνεις άνθρωπο.

Και όταν φτάσει επιτέλους η ημέρα της χοριακής αν είναι θετικό τα ξεχνάς όλα αν όχι βράστα χαράλαμπε.

Εγώ πάντως και στις 4ετ δεν έκανα τεστ αλλά δεν ήθελα να ακούω και να βλέπω άνθρωπο ακόμα και το αγόρι μου με ενοχλούσε και που ανέπνεε 🤣 Πηγαινα δουλειά γύριζα ρομποτ!!

Οταν γεννήθηκε ο ανιψιός μου το μόνο που ήθελα ήταν να βλέπουμε μαζί παιδικά ή ντοκιμαντερ και να φτιάχνουμε παζλ..Ήταν και είναι η ψυχοθεραπεία μου 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ναι παιδιά έτσι πάει η δουλειά, γυρνάς σπι΄τι από ετ και τις πρώτες 3-4 μέρες πετάς στα ουράνια.

Μετά την 4η μέρα σε τρώνε τα λυσσακά σου.

Οι θαρραλέες 6η-7η μέρα ξεκινάνε τα τεστ και αν είναι θετικά πετάνε στα ουράνια.

Αν όχι πέφτεις στα βαριά, φυσάς ξεφυσάς, περνάς το πένθος σου, σκοτώνεις άνθρωπο.

Και όταν φτάσει επιτέλους η ημέρα της χοριακής αν είναι θετικό τα ξεχνάς όλα αν όχι βράστα χαράλαμπε.

Εγώ πάντως και στις 4ετ δεν έκανα τεστ αλλά δεν ήθελα να ακούω και να βλέπω άνθρωπο ακόμα και το αγόρι μου με ενοχλούσε και που ανέπνεε 🤣 Πηγαινα δουλειά γύριζα ρομποτ!!

Οταν γεννήθηκε ο ανιψιός μου το μόνο που ήθελα ήταν να βλέπουμε μαζί παιδικά ή ντοκιμαντερ και να φτιάχνουμε παζλ..Ήταν και είναι η ψυχοθεραπεία μου 😍

Ακριβώς όπως τα περιγραφεις! Πάντως, καθώς η Google έχει γίνει η καλύτερη μου φίλη πλέον, από ο, τι είδα στα περισσότερα κέντρα λένε να πάμε για χοριακη 14 μέρες μετά την ωοληψία, ανεξαρτήτως πότε έγινε η ετ ή αν βάλαμε βλαστοκύστες ή έμβρυα.  Τωρα γιατί ο δικος μου είπε να πάω στις 14 μέρες μετά την ετ, δεν ξέρω. 

Εσύ πώς είσαι μαυρογατουλα? Την παλεύεις μέχρι αύριο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ακριβώς όπως τα περιγραφεις! Πάντως, καθώς η Google έχει γίνει η καλύτερη μου φίλη πλέον, από ο, τι είδα στα περισσότερα κέντρα λένε να πάμε για χοριακη 14 μέρες μετά την ωοληψία, ανεξαρτήτως πότε έγινε η ετ ή αν βάλαμε βλαστοκύστες ή έμβρυα.  Τωρα γιατί ο δικος μου είπε να πάω στις 14 μέρες μετά την ετ, δεν ξέρω. 

Εσύ πώς είσαι μαυρογατουλα? Την παλεύεις μέχρι αύριο? 

Σε 3ων ημερών μου είχαν πει χοριακή στις 14με΄ρες.

Σε ολες τις άλλες με βλαστοκύστες πάντα την 9η.

Ο Σφακ που είμαι εγώ θέλει με βλαστοκύστες στις 12 ημέρες.

Αααααν φτάσω σε ετ μάλλον θα παω την 9η και δεν θα του το πω..🤣🤣

Ναι έγραψα και πάνω στην Lucia οτι είμαι ζεν μάλλον περιμένω την φόλα 🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σε 3ων ημερών μου είχαν πει χοριακή στις 14με΄ρες.

Σε ολες τις άλλες με βλαστοκύστες πάντα την 9η.

Ο Σφακ που είμαι εγώ θέλει με βλαστοκύστες στις 12 ημέρες.

Αααααν φτάσω σε ετ μάλλον θα παω την 9η και δεν θα του το πω..🤣🤣

Ναι έγραψα και πάνω στην Lucia οτι είμαι ζεν μάλλον περιμένω την φόλα 🤣

 

Θα δεις που θα έχεις 2 ωραιότατες βλαστοκυστες αύριο! Τι θα πει "αν πας σε ετ"?  Φυσικά και θα πας και αντε πια τελειώνετε να προχωρήσετε. Να σου πω .Πες ότι γίνεται μα....ία αύριο και έχεις μια βλαστοκύστη.  Γιατί δεν πας για ετ με 3? Γιατί έχει τόσο κόλλημα να βάλεις 4? Μήπως να τον πιέσεις λίγο? Εγώ προσωπικα το θεωρώ υπερβολή. Και βλαστοκυστες και 4 στον αριθμό. Αλλα το θέμα προφανώς και δεν είναι τι πιστεύω εγώ. Περίμενε αύριο να δεις τι θα γίνει και ξαναμιλάς με τον γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θα δεις που θα έχεις 2 ωραιότατες βλαστοκυστες αύριο! Τι θα πει "αν πας σε ετ"?  Φυσικά και θα πας και αντε πια τελειώνετε να προχωρήσετε. Να σου πω .Πες ότι γίνεται μα....ία αύριο και έχεις μια βλαστοκύστη.  Γιατί δεν πας για ετ με 3? Γιατί έχει τόσο κόλλημα να βάλεις 4? Μήπως να τον πιέσεις λίγο? Εγώ προσωπικα το θεωρώ υπερβολή. Και βλαστοκυστες και 4 στον αριθμό. Αλλα το θέμα προφανώς και δεν είναι τι πιστεύω εγώ. Περίμενε αύριο να δεις τι θα γίνει και ξαναμιλάς με τον γιατρό σου.

Καλά να φτάσουν και τα δυο σε βλαστοκύστες το αποκλείω αλλά αν φτάσει η μια θα τον ζορίσω για να μεταφέρω τις 3, θα δούμε.

Θέλει 4 για να αυξήσει τις πιθανότητες λόγω ηλικίας και ιστορικού αποβολών.

Στο δικό μου ιστορικό 1 στα 10 έμβρυα είναι οκ χρωμοσωμικά οπότε θέλει να μεγιστοποιήσει τις πιθανότητες. Το θέμα του δεν είναι η εμφύτευση από οτι κατάλαβα αλλά βιώσιμη εγκυμοσύνη.

Αν και πιστεύω θα κάνει αυτό που θέλει ο ίδιος 🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλά να φτάσουν και τα δυο σε βλαστοκύστες το αποκλείω αλλά αν φτάσει η μια θα τον ζορίσω για να μεταφέρω τις 3, θα δούμε.

Θέλει 4 για να αυξήσει τις πιθανότητες λόγω ηλικίας και ιστορικού αποβολών.

Στο δικό μου ιστορικό 1 στα 10 έμβρυα είναι οκ χρωμοσωμικά οπότε θέλει να μεγιστοποιήσει τις πιθανότητες. Το θέμα του δεν είναι η εμφύτευση από οτι κατάλαβα αλλά βιώσιμη εγκυμοσύνη.

Αν και πιστεύω θα κάνει αυτό που θέλει ο ίδιος 🤣

 

εγω στελνω ολη μ την θετικη ενεργεια να εχουν φτασει και οι 2! και να κανετε ετ και να πιασουν 2 απο τις 4 😀❤️  ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ βρε μαυρογατουλα μου , ευχαριστώ για την υποστήριξη, αλλα και εγω, όσο περνάνε οι μέρες, τόσο απογοητευομαι. Στην αρχή ήμουν πιο αισιοδοξη.  Τωρα έχω πάρα πολλά νεύρα. Μες στο σπίτι όλη μέρα, να προσέχω σαν να είμαι έγκυος και να μην ξέρω αν είμαι. Εν τω μεταξύ εδώ και 3 μέρες κατά τις 11 το πρωί με πιάνει πονοκέφαλος, ζαλάδα, ανακατωσουρα, υπνηλια που να μην μπορώ να σταθω και να κάνω έστω δουλειά. Αυτά τα είχα και στην εγκυμοσύνη,  σερνομουν. Αλλά τώρα ξέρω ότι δεν είναι από την εγκυμοσύνη γιατί ακόμα και θετική έκβαση να έχει, είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπτώματα. Και κάνω μόνο 3, 4 iqos τη μέρα και έχω λαλήσει!!!! Εν τω μεταξύ δεν το ξέρει και κανείς και πρέπει να βρίσκω δικαιολογίες για να αποφύγω συναντήσεις κτλ. Γενικά τα νεύρα κουρέλια! Αν δεν  χωρίσω τώρα με τον άντρα μου, ίσως και να μην χωρίσουμε ποτέ!

Θα πετάξω παντόφλα... 

Ένα σου λέω και στην πρώτη εγκυμοσύνη που πήγαν όλα καλά είχα πονους απ την 3 εβδομάδα...θυμάμαι που έλεγα αντε χαμένη έλα να τελειώνουμε.. και τώρα στην εξωσωματική,  όχι καν το εικόνα αρνητικά τεστ , πονοι περιόδου, αίμα(γέμιζα σερβιετα) και χτυπάει το τηλ θετική χοριακη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλά να φτάσουν και τα δυο σε βλαστοκύστες το αποκλείω αλλά αν φτάσει η μια θα τον ζορίσω για να μεταφέρω τις 3, θα δούμε.

Θέλει 4 για να αυξήσει τις πιθανότητες λόγω ηλικίας και ιστορικού αποβολών.

Στο δικό μου ιστορικό 1 στα 10 έμβρυα είναι οκ χρωμοσωμικά οπότε θέλει να μεγιστοποιήσει τις πιθανότητες. Το θέμα του δεν είναι η εμφύτευση από οτι κατάλαβα αλλά βιώσιμη εγκυμοσύνη.

Αν και πιστεύω θα κάνει αυτό που θέλει ο ίδιος 🤣

 

Πες του το παγωτινακι μου είναι αγόρι... και με περιμένει.  :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Ναι παιδιά έτσι πάει η δουλειά, γυρνάς σπι΄τι από ετ και τις πρώτες 3-4 μέρες πετάς στα ουράνια.

Μετά την 4η μέρα σε τρώνε τα λυσσακά σου.

Οι θαρραλέες 6η-7η μέρα ξεκινάνε τα τεστ και αν είναι θετικά πετάνε στα ουράνια.

Αν όχι πέφτεις στα βαριά, φυσάς ξεφυσάς, περνάς το πένθος σου, σκοτώνεις άνθρωπο.

Και όταν φτάσει επιτέλους η ημέρα της χοριακής αν είναι θετικό τα ξεχνάς όλα αν όχι βράστα χαράλαμπε.

Εγώ πάντως και στις 4ετ δεν έκανα τεστ αλλά δεν ήθελα να ακούω και να βλέπω άνθρωπο ακόμα και το αγόρι μου με ενοχλούσε και που ανέπνεε 🤣 Πηγαινα δουλειά γύριζα ρομποτ!!

Οταν γεννήθηκε ο ανιψιός μου το μόνο που ήθελα ήταν να βλέπουμε μαζί παιδικά ή ντοκιμαντερ και να φτιάχνουμε παζλ..Ήταν και είναι η ψυχοθεραπεία μου 😍

Εγω ψάχνω σε ποια κατηγορία ανήκω χαχαχαχ με 2 ημερών τεστ την 6 ημερα 🤣🤣🤣🤣 α..και τεστ που 5και κάτι ημερών βγάζανε αρνητικά χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πες του το παγωτινακι μου είναι αγόρι... και με περιμένει.  :-*

Θα τον κυνηγάω στο κέντρο και θα φωνάζω "Έλα βάλτο μου το αγόρι μου το κατεψυγμένοοοοοοοοοοοοοοοο"

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Και μετά θα έρθουν αυτοί οι καλοί κύριοι με την άσπρη ρομπίτσα που δένει πίσω τα χεράκια να με πάρουν 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω ψάχνω σε ποια κατηγορία ανήκω χαχαχαχ με 2 ημερών τεστ την 6 ημερα 🤣🤣🤣🤣 α..και τεστ που 5και κάτι ημερών βγάζανε αρνητικά χαχαχαχαχα

Εσύ αγάπη είσαι μια κατηγορία από μόνη σου 😍😍🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Εσύ αγάπη είσαι μια κατηγορία από μόνη σου 😍😍🤣🤣

Εγω φοράω την ρόμπα την άσπρη έλα να κάνουμε παρέα χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Θα δεις που θα έχεις 2 ωραιότατες βλαστοκυστες αύριο! Τι θα πει "αν πας σε ετ"?  Φυσικά και θα πας και αντε πια τελειώνετε να προχωρήσετε. Να σου πω .Πες ότι γίνεται μα....ία αύριο και έχεις μια βλαστοκύστη.  Γιατί δεν πας για ετ με 3? Γιατί έχει τόσο κόλλημα να βάλεις 4? Μήπως να τον πιέσεις λίγο? Εγώ προσωπικα το θεωρώ υπερβολή. Και βλαστοκυστες και 4 στον αριθμό. Αλλα το θέμα προφανώς και δεν είναι τι πιστεύω εγώ. Περίμενε αύριο να δεις τι θα γίνει και ξαναμιλάς με τον γιατρό σου.

Καλά και εμένα οταν άκουσα το 4 ντουβρουτζάς μου ήρθε ,έκανα ένα λεπτό να μιλήσω αφού μου λέει ο γιατρός στο τηλ είσαι εκεί blackcat ? χαχαχα

Αλλά επειδή ε΄χω αποφασίσει οτι αν αυτή η ΕΤ στραβώσει είτε δεν εμφυτευτούν είτε πάλι αποβολή το κλείνω το κεφάλαιο με δικά μου ωάρια το χώνεψα και λέω να το δοκιμάσω. Τώρα είτε τρια είτε 4 θα δούμε..

Θα βάλω τα παιδιά του Πειραιά 🤣🎵🎵🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα πετάξω παντόφλα... 

Ένα σου λέω και στην πρώτη εγκυμοσύνη που πήγαν όλα καλά είχα πονους απ την 3 εβδομάδα...θυμάμαι που έλεγα αντε χαμένη έλα να τελειώνουμε.. και τώρα στην εξωσωματική,  όχι καν το εικόνα αρνητικά τεστ , πονοι περιόδου, αίμα(γέμιζα σερβιετα) και χτυπάει το τηλ θετική χοριακη.  

Χαχαχα σαγιονάρα παρακαλώ γιατί ως γνωστόν:" Ο Φλεβάρης και αν φλεβισει,  καλοκαίρι θα μυρίσει "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλά και εμένα οταν άκουσα το 4 ντουβρουτζάς μου ήρθε ,έκανα ένα λεπτό να μιλήσω αφού μου λέει ο γιατρός στο τηλ είσαι εκεί blackcat ? χαχαχα

Αλλά επειδή ε΄χω αποφασίσει οτι αν αυτή η ΕΤ στραβώσει είτε δεν εμφυτευτούν είτε πάλι αποβολή το κλείνω το κεφάλαιο με δικά μου ωάρια το χώνεψα και λέω να το δοκιμάσω. Τώρα είτε τρια είτε 4 θα δούμε..

Θα βάλω τα παιδιά του Πειραιά 🤣🎵🎵🤣

Ευτυχώς που δεν χάνουμε το χιούμορ μας! Να σου πω και μένα μου περνάει σαν σκέψη πλέον από το μυαλό, αυτό με τα δανεικά ωάρια,  αλλά άσε να το δούμε όταν έρθει η ώρα και ας μην προδικαζουμε τίποτα. One step at a time 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...