Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Φίλη μου δεν έχω ιδέα από τιμές γιατί στις προηγούμενες δυο εγκυμοσύνες δεν με έβαζαν να μετριέμαι.

Θυμάμαι ομως οτι η Νεφέλη έχει πει οτι την Προγεστερόνη την θέλουμε πάνω απο 30 οπότε νομιζω είσαι καλά.

Για οιστραδιόλη θα μας πει η παντοτινή αρχηγάρα @Vasilique💗

Εντάξει μαυρογατουλα! Ευχαριστώ! Σε καμιά ώρα θα πάρω και θα μου πουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια μου επειδή είμαι άσχετη με αυτά για δώστε μου τα φώτα σας.

Έκανα σήμερα 6η μέρα ετ εξετάσεις οιστραδιολης και προγεστερονης.

Ε2 : 1189

Προγεστερονη: 87

Το Σάββατο 28/01 πριν την ωοληψία είχα ε2 1884 και προγεστερονη 0,6.

Πώς σας φαίνονται μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό?

Αγχώνομαι γιατί στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη η οιστραδιολη ήταν στα τάρταρα και έπαιρνα του κόσμου τα χάπια και γενικά από ο, τι μου έχει πει ο γιατρός πρέπει να την τσεκάρω. 

Είναι τέλειες οι τιμές! Κ η prg έχει εκτοξευθεί! Αυτό θέλουμε! Μπράβο κορίτσι! Άριστα! 😉👍🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Είναι τέλειες οι τιμές! Κ η prg έχει εκτοξευθεί! Αυτό θέλουμε! Μπράβο κορίτσι! Άριστα! 😉👍🏻🤞🏻

Α σε ευχαριστώ πολύ πολύ αρχηγέ της καρδιάς μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Α σε ευχαριστώ πολύ πολύ αρχηγέ της καρδιάς μας! 

Αλήθεια στο λέω! Είσαι στα καλύτερά σου! Με ποια μαία μιλάς συνήθως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αλήθεια στο λέω! Είσαι στα καλύτερά σου! Με ποια μαία μιλάς συνήθως;

 

Εμ τόσο αβοκαντο, ροδι και αυγα που έχω φάει το τελευταίο τρίμηνο, ε είδα ευτυχώς αποτέλεσμα, τουλάχιστον ως προς το ενδομήτριο και τις τιμές. Κάθε μέρα ένα αβοκαντο απαραιτήτως. 

Με τον Παναγιώτη μιλούσα καθολη τη διαδικασία.  Όταν πήρα πριν καμιά ωρα και ζήτησα να μιλήσω με συντονιστή του Παν... μου ειπε να πάρω μετά τις 4 τον Παναγιώτη στο κινητό του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα με τον αγαπημένο Παναγιώτη και μου είπε ότι είναι πολύ καλές οι τιμές και συνεχίζουμε όπως έχει την αγωγή. 

Του είπα @Vasilique να αλλάξω τα utrogenstan με cyclogest και μου είπε να μην τολμήσω αφενός γιατί οι εξετάσεις μου ειναι πάρα πολύ καλές και δεν πειράζουμε τίποτα και αφετέρου για το ότι το cyclogest δεν ανιχνεύεται το ίδιο στο αίμα και αν πάω να ξανακανω εξετάσεις θα φαίνεται σαν να έχει πέσει η προγεστερονη μου και θα τρομάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας τι κάνετε ελπίζω να είστε καλά, το άφησα το φόρουμ αρκετό καιρό είχα εκνευριστεί γιατί κάτι έγινε και δεν μου ερχόντουσαν ενημερώσεις αλλά εκτός από αυτό είχα προετοιμασία για την εξωσωματική. Την έκανα τελικά στις 28 Ιανουαρίου και 2 Φεβρουαρίου ο άντρας μου πάει στο νοσοκομείο για επέμβαση,η χοριακη αρνητική για μένα έγινε εμφύτευση αλλά δεν προχώρησε χθες πήρα τα αποτελέσματα ή προγεστερόνη είναι στο 15.35 παρόλο που έβαζα 3 utrogestan και μία prolutex κάθε μέρα, για 11 μέρες η prolutex. Την Δευτέρα έχω ραντεβού με την γιατρό να δω τι παραπάνω έχει να μου πει. Δυστυχώς για μας τελείωσε η προσπάθεια με εξωσωματική άλλα λεφτά δεν υπάρχουν ούτε βλαστοκυστες στην κατάψυξη 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας τι κάνετε ελπίζω να είστε καλά, το άφησα το φόρουμ αρκετό καιρό είχα εκνευριστεί γιατί κάτι έγινε και δεν μου ερχόντουσαν ενημερώσεις αλλά εκτός από αυτό είχα προετοιμασία για την εξωσωματική. Την έκανα τελικά στις 28 Ιανουαρίου και 2 Φεβρουαρίου ο άντρας μου πάει στο νοσοκομείο για επέμβαση,η χοριακη αρνητική για μένα έγινε εμφύτευση αλλά δεν προχώρησε χθες πήρα τα αποτελέσματα ή προγεστερόνη είναι στο 15.35 παρόλο που έβαζα 3 utrogestan και μία prolutex κάθε μέρα, για 11 μέρες η prolutex. Την Δευτέρα έχω ραντεβού με την γιατρό να δω τι παραπάνω έχει να μου πει. Δυστυχώς για μας τελείωσε η προσπάθεια με εξωσωματική άλλα λεφτά δεν υπάρχουν ούτε βλαστοκυστες στην κατάψυξη 🥺

καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου για το αποτέλεσμα.

σε παρακαλώ μην το βάζεις κάτω όλες μπορούμε και θα τα καταφέρουμε...

εδώ όλες είμαστε να σε στηρίξουμε...πάρε χρόνο να ηρεμήσεις!!

ΥΓ.εαν είσαι Αθήνα δες το στο δημόσιο νοσοκομείο Έλενα που δεν στοιχίζει το ίδιο.δες σχετικό θέμα και τα καλά σχόλια που γράφουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μίλησα με τον αγαπημένο Παναγιώτη και μου είπε ότι είναι πολύ καλές οι τιμές και συνεχίζουμε όπως έχει την αγωγή. 

Του είπα @Vasilique να αλλάξω τα utrogenstan με cyclogest και μου είπε να μην τολμήσω αφενός γιατί οι εξετάσεις μου ειναι πάρα πολύ καλές και δεν πειράζουμε τίποτα και αφετέρου για το ότι το cyclogest δεν ανιχνεύεται το ίδιο στο αίμα και αν πάω να ξανακανω εξετάσεις θα φαίνεται σαν να έχει πέσει η προγεστερονη μου και θα τρομάξω.

Μα#%^*κίες λες πες του Παναγιώτη! Εγώ έκανα κάθε εβδομάδα prg κ δεν έπεφτε κάτω από 90 με cyclogest πάντα… Οι μαίες μου το πρότειναν για να μην ζαλίζομαι όλη την ημέρα. Μου διευκρίνισαν βέβαια πως δεν συνταγογραφείται κ η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη αν σκεφτείς ότι θα το παίρνεις για πολύ καιρό! Επίσης ο Παναγιώτης είναι νοσηλευτής, έκανε ένα φεγγάρι κ βοηθός αναισθησιολόγου. Μαία δεν είναι! 😉

Συμβουλή μου επέλεξε από την λίστα που σου έδωσαν μια μαία (εξάλλου σύντομα θα την χρειαστείς 🤗 αν μείνεις να σε ξεγεννήσει ο Π) κ μίλα μόνο με αυτή! Όχι κάθε φορά κ με κάποιον άλλον…. Στις αρχές θυμάμαι που ρώτησα τον Παναγιώτη ποια αντιπηκτική να προτιμήσω αφού η αιματολόγος δεν είχε θέμα με την επιλογή, αυτός μου πρότεινε αυτή που με πόναγε κ περισσότερο! 😂 Εννοείται πως στην τρίτη ένεση άλλαξα! 

Τσπ εδώ εμπειρίες ανταλλάζουμε κ εγώ καταθέτω τις δικές μου! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μαλακίες πες του Παναγιώτη! Εγώ έκανα κάθε εβδομάδα prg κ δεν έπεφτε κάτω από 90 με cyclogest πάντα… Οι μαίες μου το πρότειναν για να μην ζαλίζομαι όλη την ημέρα. Μου διευκρίνισαν βέβαια πως δεν συνταγογραφείται … Επίσης ο Παναγιώτης είναι νοσηλευτής, έκανε ένα φεγγάρι κ βοηθός αναισθησιολόγου. Μαία δεν είναι! 😉

Μωρε δίκιο έχεις εσύ αλλά που να το βρω. Ο Παναγιώτης ήταν ο νοσηλευτης μου, είχαμε γίνει κολλητήρια πέρυσι τον Απρίλη που έκανα τη λαπαροσκόπηση.  Τωρα αναβαθμιστηκε σε συντονιστή? Τι να πω? Γιατί όταν πήρα στα κεντρικά και εξήγησα τον λόγο που θέλω να μιλήσω με κάποιον/κάποια μου είπαν να περιμένω να πάρω τον Παναγιώτη. Και όταν τον πήρα στο κινητό του και του είπα ότι μου είπαν να πάρω εκείνον, μου λέει:"ναι με εμένα θα μιλάς "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας τι κάνετε ελπίζω να είστε καλά, το άφησα το φόρουμ αρκετό καιρό είχα εκνευριστεί γιατί κάτι έγινε και δεν μου ερχόντουσαν ενημερώσεις αλλά εκτός από αυτό είχα προετοιμασία για την εξωσωματική. Την έκανα τελικά στις 28 Ιανουαρίου και 2 Φεβρουαρίου ο άντρας μου πάει στο νοσοκομείο για επέμβαση,η χοριακη αρνητική για μένα έγινε εμφύτευση αλλά δεν προχώρησε χθες πήρα τα αποτελέσματα ή προγεστερόνη είναι στο 15.35 παρόλο που έβαζα 3 utrogestan και μία prolutex κάθε μέρα, για 11 μέρες η prolutex. Την Δευτέρα έχω ραντεβού με την γιατρό να δω τι παραπάνω έχει να μου πει. Δυστυχώς για μας τελείωσε η προσπάθεια με εξωσωματική άλλα λεφτά δεν υπάρχουν ούτε βλαστοκυστες στην κατάψυξη 🥺

Καλησπέρα κορίτσι μου. Λυπάμαι ειλικρινά για το αποτέλεσμα.  Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να ηρεμήσεις και θα πάρετε αποφάσεις στη συνέχεια.  Τωρα είσαι ακόμα πολύ στρεσαρισμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μωρε δίκιο έχεις εσύ αλλά που να το βρω. Ο Παναγιώτης ήταν ο νοσηλευτης μου, είχαμε γίνει κολλητήρια πέρυσι τον Απρίλη που έκανα τη λαπαροσκόπηση.  Τωρα αναβαθμιστηκε σε συντονιστή? Τι να πω? Γιατί όταν πήρα στα κεντρικά και εξήγησα τον λόγο που θέλω να μιλήσω με κάποιον/κάποια μου είπαν να περιμένω να πάρω τον Παναγιώτη. Και όταν τον πήρα στο κινητό του και του είπα ότι μου είπαν να πάρω εκείνον, μου λέει:"ναι με εμένα θα μιλάς "

Δλδ μετά την ετ δεν σου έδωσαν μαζί με τις οδηγίες κ ένα χαρτί με το τηλέφωνο της κάθε μαίας; Εντύπωση μου κάνει! Μια χαρά είναι ο Παναγιώτης για νοσηλευτής κ εγώ στις ωοληψίες έκανα χαβαλέ μαζί του… Εμένα μου τηλ. προχθές για να μου πει πως θα μιλάω μαζί του για την συνταγογράφηση… 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Δλδ μετά την ετ δεν σου έδωσαν μαζί με τις οδηγίες κ ένα χαρτί με το τηλέφωνο της κάθε μαίας; Εντύπωση μου κάνει! Μια χαρά είναι ο Παναγιώτης για νοσηλευτής κ εγώ στις ωοληψίες έκανα χαβαλέ μαζί του… Εμένα μου τηλ. προχθές για να μου πει πως θα μιλάω μαζί του για την συνταγογράφηση… 🤪

Ναι μου έδωσαν χαρτί με οδηγίες και ένα χαρτί με ονόματα 4 μαιων λογικά για να πάρω όταν κάνω τη Β χοριακή. Οπότε σήμερα πήρα στα κεντρικά και με παρέπεμπαν στον Παναγιώτη. Άσε που έχω άπειρα κουτιά utrogenstan,  τα έχω συνηθίσει κιόλας οπότε δεν με νοιάζει. Και έχω την εντύπωση ότι κολπικα απορροφουνται καλύτερα από τα cyclogest γιατί πέρυσι που τα έπαιρνα, αν θυμάμαι καλά, είχα περισσότερη "χασούρα "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η tina21 είπε:

αχχχ και εγω αυτο νομιζω πως επειδη δεν νιωθω τπτ...

και εγω καθηγητρια ειμαι αλλα εχω παρει αδεια 15 μερες γιατι ειμαι ροδο και δεν ηθελα να παω και να ειμαι μονη μου...και εχουν παει 2 συναδελφισσες να με αναπληρωσουν!! μια αναπληρωτρια και μια μονιμη που ηταν στην διευθυνση 😝 βαθμους εχουμε δοσει ηδη...ειμαστε γρηγοροι! χαχαχ

Κοριτσι μ να σε ρωτησω επειδη ειμαστε στον ιδιο γιατρο απο προγεστερονη τι σου εχει δωσει μετα την ετ ;; Επισης σε εβαλε να κανεις μετρηση 2η μερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Μα#%^*κίες λες πες του Παναγιώτη! Εγώ έκανα κάθε εβδομάδα prg κ δεν έπεφτε κάτω από 90 με cyclogest πάντα… Οι μαίες μου το πρότειναν για να μην ζαλίζομαι όλη την ημέρα. Μου διευκρίνισαν βέβαια πως δεν συνταγογραφείται κ η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη αν σκεφτείς ότι θα το παίρνεις για πολύ καιρό! Επίσης ο Παναγιώτης είναι νοσηλευτής, έκανε ένα φεγγάρι κ βοηθός αναισθησιολόγου. Μαία δεν είναι! 😉

Συμβουλή μου επέλεξε από την λίστα που σου έδωσαν μια μαία (εξάλλου σύντομα θα την χρειαστείς 🤗 αν μείνεις να σε ξεγεννήσει ο Π) κ μίλα μόνο με αυτή! Όχι κάθε φορά κ με κάποιον άλλον…. Στις αρχές θυμάμαι που ρώτησα τον Παναγιώτη ποια αντιπηκτική να προτιμήσω αφού η αιματολόγος δεν είχε θέμα με την επιλογή, αυτός μου πρότεινε αυτή που με πόναγε κ περισσότερο! 😂 Εννοείται πως στην τρίτη ένεση άλλαξα! 

Τσπ εδώ εμπειρίες ανταλλάζουμε κ εγώ καταθέτω τις δικές μου! 😉

δεν ξέρω ποιος είναι ο Παναγιώτης 😂 αλλά ψηφίζω Cyclogest. Εγώ αντικατέστησα την vasclor με Cyclogest κι ηρέμησα απ όλες τις απόψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσι μ να σε ρωτησω επειδη ειμαστε στον ιδιο γιατρο απο προγεστερονη τι σου εχει δωσει μετα την ετ ;; Επισης σε εβαλε να κανεις μετρηση 2η μερα;

Μ έδωσε ουτροζεσταν πρωί μεσημέρι βράδυ και προλουτεξ... 2η μέρα κύκλου εννοείς? Όχι άλλα εγώ πήγα κ έκανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Μ έδωσε ουτροζεσταν πρωί μεσημέρι βράδυ και προλουτεξ... 2η μέρα κύκλου εννοείς? Όχι άλλα εγώ πήγα κ έκανα...

3 κολπικα η 6 ;; Κ ποσο σου βγηκε η προγεστερονη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Natassou85 είπε:

3 κολπικα η 6 ;; Κ ποσο σου βγηκε η προγεστερονη ;

Ετοιμαζομαι για εμβρυομεταφορα με τη περιοδο αυτου τ μηνα κ εχω αγχος .. επισης πονεσες στην ετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

δεν ξέρω ποιος είναι ο Παναγιώτης 😂 αλλά ψηφίζω Cyclogest. Εγώ αντικατέστησα την vasclor με Cyclogest κι ηρέμησα απ όλες τις απόψεις.

Χαχαχα! Δικιά μου είσαι εσύ! Όπως βολεύεται βέβαια η καθεμία! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι μου έδωσαν χαρτί με οδηγίες και ένα χαρτί με ονόματα 4 μαιων λογικά για να πάρω όταν κάνω τη Β χοριακή. Οπότε σήμερα πήρα στα κεντρικά και με παρέπεμπαν στον Παναγιώτη. Άσε που έχω άπειρα κουτιά utrogenstan,  τα έχω συνηθίσει κιόλας οπότε δεν με νοιάζει. Και έχω την εντύπωση ότι κολπικα απορροφουνται καλύτερα από τα cyclogest γιατί πέρυσι που τα έπαιρνα, αν θυμάμαι καλά, είχα περισσότερη "χασούρα "

Εμένα με βόλεψαν καταρχάς γιατί είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος σε αντίθεση με τα utro που θυμίζουν καραμελάκια κ τα έχανα στο χέρι μου μέχρι να τα βάλω! Επίσης έχουν κ ένα βαθούλωμα όπου εκεί μπορείς με το δάχτυλο να τα σπρώξεις πιο εύκολα ενώ τα ούτρο είναι στρογγυλά κ όλο μου έφευγαν! Αλλά είπαμε, ό,τι βολεύει την καθεμία! 😉🤗💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ κοριτσάκι μου για το αποτέλεσμα.

σε παρακαλώ μην το βάζεις κάτω όλες μπορούμε και θα τα καταφέρουμε...

εδώ όλες είμαστε να σε στηρίξουμε...πάρε χρόνο να ηρεμήσεις!!

ΥΓ.εαν είσαι Αθήνα δες το στο δημόσιο νοσοκομείο Έλενα που δεν στοιχίζει το ίδιο.δες σχετικό θέμα και τα καλά σχόλια που γράφουν.

Ευχαριστώ όχι δεν είμαι Αθήνα ,Θεσσαλονίκη μένω και άν μπορέσω να κάνω κάτι θα πρέπει να είναι εδώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

3 κολπικα η 6 ;; Κ ποσο σου βγηκε η προγεστερονη ;

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ετοιμαζομαι για εμβρυομεταφορα με τη περιοδο αυτου τ μηνα κ εχω αγχος .. επισης πονεσες στην ετ;

3 μου εδωσε ειτε κολπικα ειτε στομα! οχι οχι προγεστερονη δεν εχω μετρησει! δεν μ ζητησε...

μπερδευτηκα γτ εγω εκανα κ διεγερση στν ιδιο κυκλο...

δεν πονεσα καθολου στην ετ! καλη επιτυχια κοριτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Λυπάμαι ειλικρινά για το αποτέλεσμα.  Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να ηρεμήσεις και θα πάρετε αποφάσεις στη συνέχεια.  Τωρα είσαι ακόμα πολύ στρεσαρισμενη.

Ναι είναι αλήθεια είμαι νευριασμενη δεν ξέρω τι θα μπορούσαμε να κάνουμε από δω και πέρα. Σε ευχαριστώ πολύ όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Μα#%^*κίες λες πες του Παναγιώτη! Εγώ έκανα κάθε εβδομάδα prg κ δεν έπεφτε κάτω από 90 με cyclogest πάντα… Οι μαίες μου το πρότειναν για να μην ζαλίζομαι όλη την ημέρα. Μου διευκρίνισαν βέβαια πως δεν συνταγογραφείται κ η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη αν σκεφτείς ότι θα το παίρνεις για πολύ καιρό! Επίσης ο Παναγιώτης είναι νοσηλευτής, έκανε ένα φεγγάρι κ βοηθός αναισθησιολόγου. Μαία δεν είναι! 😉

Συμβουλή μου επέλεξε από την λίστα που σου έδωσαν μια μαία (εξάλλου σύντομα θα την χρειαστείς 🤗 αν μείνεις να σε ξεγεννήσει ο Π) κ μίλα μόνο με αυτή! Όχι κάθε φορά κ με κάποιον άλλον…. Στις αρχές θυμάμαι που ρώτησα τον Παναγιώτη ποια αντιπηκτική να προτιμήσω αφού η αιματολόγος δεν είχε θέμα με την επιλογή, αυτός μου πρότεινε αυτή που με πόναγε κ περισσότερο! 😂 Εννοείται πως στην τρίτη ένεση άλλαξα! 

Τσπ εδώ εμπειρίες ανταλλάζουμε κ εγώ καταθέτω τις δικές μου! 😉

Να με ξεγεννησει ε? Πω πω όνειρο θερινής νυκτός μου φαίνεται. Αν με το καλο την άλλη Παρασκευή έχω θετικό αποτέλεσμα, θα πω στη μαία να μου τα αλλάξει. Θα σε ρωτήσω να μου πεις ποια προτείνεις.  Όσο για τις αντιπηκτικες που είπες εγω κάνω την innohep 4500 και ειλικρινα δεν έχω χειρότερο.  Δεν τη μπορώ με τίποτα. Έχω ήδη γίνει ολομελανιαστη και το θέμα είναι ότι αν μείνω έγκυος, θα πρέπει να κάνω αντιπηκτικες μέχρι το τέλος (κάτι έχω σε σχέση με θρομβοφιλια,  δεν θυμάμαι τι και πρέπει και να κάνω αντιπηκτικες και να παίρνω σαλοσπιρ)

Σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες. Ειλικρινά μας συγκινεί πολύ το ενδιαφέρον σας και το γεγονός ότι ενώ όπου να ναι γεννας, δεν μας ξεχνάς και εσύ και τόσα ακόμα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να με ξεγεννησει ε? Πω πω όνειρο θερινής νυκτός μου φαίνεται. Αν με το καλο την άλλη Παρασκευή έχω θετικό αποτέλεσμα, θα πω στη μαία να μου τα αλλάξει. Θα σε ρωτήσω να μου πεις ποια προτείνεις.  Όσο για τις αντιπηκτικες που είπες εγω κάνω την innohep 4500 και ειλικρινα δεν έχω χειρότερο.  Δεν τη μπορώ με τίποτα. Έχω ήδη γίνει ολομελανιαστη και το θέμα είναι ότι αν μείνω έγκυος, θα πρέπει να κάνω αντιπηκτικες μέχρι το τέλος (κάτι έχω σε σχέση με θρομβοφιλια,  δεν θυμάμαι τι και πρέπει και να κάνω αντιπηκτικες και να παίρνω σαλοσπιρ)

Σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες. Ειλικρινά μας συγκινεί πολύ το ενδιαφέρον σας και το γεγονός ότι ενώ όπου να ναι γεννας, δεν μας ξεχνάς και εσύ και τόσα ακόμα κορίτσια!

Αυτές μου πρότεινε ο Παναγιώτης όταν καλή ώρα τηλεφώνησα ένα απόγευμα κ είχε βάρδια. Τις άφησα κ πήρα τις clexane. Τις κάνω από πριν την ετ κ θα συνεχίσω κ για 40 ημέρες μετά τον τοκετό! Οέο! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γιατί σου ζήτησαν να πίνεις τόσο πολύ νερό; Υπάρχει κάποιος λόγος; Ή προληπτικά; 😊
    • γενικά τα έκοψα όλα εγώ...δεν μου είχε πει συγκεκριμένα να κόψω πχ αγελαδινό γαλα μόνο... εμας πέρασαν οι κολικοί νομίζω...χθες εκανε πάλι ετσι κάτι έντονο αλλά καμία σχέση με τις αλλες φορές... όταν είχε κολικους τεντωνε τα πόδια και δεν τα μαζευε με τίποτα! γενικα ηταν νευρικος..και δεν έτρωγε καθόλου... μην απογοητευεσαι γι αυτό κορίτσι μου...κανεις ότι μπορείς...σ αυτό το κομμάτι δεν μπορούμε να βοηθήσουμε με κάποιο τρόπο...μονο να προσέχουμε τι τρώμε! άμα έκλαιγε το μωρό τι να το κάνεις; να μην το ταισεις;  γενικά και εμένα εκανε παλινδρόμηση...και του δίνω ενα σιρόπι και στρώνει!
    • Εγώ δν το έχω κάνει σε καμία εγκυμοσύνη μου (δν μου το είχαν προτείνει σε καμία εγκυμοσύνη αλλά ούτε κ το πρότεινα εγώ)    εδώ Γερμανία κάνουν μόνο στο τέλος για τέτανο-διφθερίτιδα (& θα το κάνω γιατι έχει περάσει η περίοδος του εμβολίου που είχα κάνει πριν δέκα έτη άρα χρειαζόταν ούτως ή άλλως επανάληψη)    θα κάνω μόλις γεννήσω κ αναμνηστική δόση για την Ερυθρά γιατί σ αυτήν την εγκυμοσύνη δεν εχω πια αντισώματα 😊   ωστόσο για τα εμβόλια είναι ξεκάθαρα στην κρίση του κάθε γιατρού (κάποιοι προτείνουν κάποιοι όχι) 😊
    • Του τρελού όλες.. εγώ το πρωί σηκώθηκα σίγουρα έγκυος, τόσα συμπτωματα της τελευταίες μέρες, και έλεγα Βίκυ κούλαρε ότι είναι να γίνει θα γίνει.. αλλά συμπτωματα που 1μιση χρόνο τώρα πότε δεν είχα.. και μαντέψτε η κυρία ειναι εδώ για άλλη μια φορά! 
    • Ναι καλο ειναι να τη ρωτησεις κ θα σου πει τη γνωμη της.. Οπως κ να εχει, εσυ θ κανεις αυτο π εσυ θα αποφασισεις οτι ειναι καλυτερο για σενα κ το μπεμπη.. τα εμβολια ειναι γ να νιωθουμε πιο ασφαλεις κ οχι για να μας αγχωνουν... ❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...