Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Εσύ να μην αγχώνεσαι... Ήξερα ότι δεν είχα πολλές πιθανότητες με μια μέτρια βλαστοκύστη. Σε σένα θα είναι διαφορετικά…

Και γω μετριες εχω ομως κοριτσι μ λογω γονιδιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2022 at 11:46 ΜΜ, ο/η JNtina είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! Στις 18 θα αγωνιώ κι εγω μαζι σου… 

Οπως αγωνιώ ειτε χαιρομαι για ολα τα κορίτσια!!! Ειμαστε μαχήτριες και θα τα καταφέρουμε!! Σας στελνω οοοοοολη μου τη θετική ενέργεια κι εγω και η μπεμπα μου που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κραταω αγκαλιτσα!!!! Μετα απο μια αποβολή και μια παλινδρομη, το ονειρο ηρθε και πραγματοποιήθηκε!!! Αξιζε την αγωνια και το αγχος την εξωσωματικής ώστε να την γνωρίσω!!!! Η καρδια μου γέμισε με αγαπη και ξεχασα την απελπισία, οχι ομως τα δυο αγγελούδια μου! Τωρα εχω αλλο ενα εδω διπλα μου ομως να το αγαπω με οοοοολη μου τη δύναμη! 

Κοριτσακια μου σας περιμενω απέναντι με τα μωράκια σας αγκαλια!!! Εγω τα κατάφερα γιατι οχι και εσεις!! Ο Χριστος να ειναι μαζι σας, οπως ηταν μαζι μου ολο τον καιρο, να σας προστατεύει, να σας δίνει δύναμη, κουράγιο, θάρρος και μαγκιά να συνεχίζετε!!!! Το ονειρο της καθεμιάς ερχεται!!!! Λιγο υπομονη!!!! 

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Έλα ρε κοριτσάρα! Μόλις διάβασα τα ευχάριστα! Να σας ζήσει η κοράκλα σας! Γερή, καλότυχη κ ευλογημένη μια ζωή! Τώρα πια η ζωή σας θα είναι γεμάτη από αγάπη, στοργή, χαμόγελα, δάκρυα, κλάματα, πάνες, γάλατα, φορμάκια, καλτσάκια, κρεμούλες… και κουράγιο! Όλα για χάρη της κ χαλάλι της!

Είσαι καλά; Λογικά θα είστε σπιτάκι σας τώρα… Αχ, μπράβο Ντινάκι μου! Πολύ χάρηκα! Πέσε με τα μούτρα στο ζουζούνι κ χόρτασε μωρουδίλα! Το όνειρο έγινε πραγματικότητα! 💚

Κορίτσια εσείς εκεί με ακούτε;;; Κάθε τρύπημα, όποια ταλαιπωρία, όλα εκεί οδηγούν αργά ή γρήγορα… Στην πιο όμορφη αγκαλιά! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Τα πρώτα βασικά συστατικά για την επιτυχία! Χαρά κ αισιοδοξία! Μπράβο κοριτσάκι μου! Σε περιμένω σύντομα καθώς φαίνεται απέναντι κ σίγουρα με δίδυμα! 😉💚

Χαχαχα δίδυμα ε? Καλή μου @Vasilique

ας πάει καλά και όσα θέλουν να είναι. Θέλουν 1, θέλουν 2. Δεν έχω θέμα. Ένα γερό μωράκι θέλω και τα υπόλοιπα δεν με νοιαζουν. Τι κάνουν τα δικά σου? Σου έχει δώσει ημερομηνία ο γιατρός? Επειδή είναι δίδυμα φαντάζομαι θα τα πάρετε νωρίτερα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Και γω μετριες εχω ομως κοριτσι μ λογω γονιδιου

Αν επιτρέπεται τι ακριβώς γονίδιο είναι αυτό; Ξέρατε εξ αρχής ότι το έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ξεχασα να αναφέρω, σπερμα 15.000.000 με 40% κινητικότητα. Τους θυμίσαμε και ότι ο ουρολόγος θέλει picsi. Πως σας φαίνεται? Δεν είναι πολύ άσχημα νομίζω…

Επισης δεν ξέρω αν μου κάναμε λιγότερη μέθη από τις άλλες φορές λόγω λιγότερων ωαρίων αλλά μιλάμε έχω αναρρώσει φουλ, είμαι σαν να μην έγινε τπτ και δεν έχω ούτε αίμα. Πρώτη φορά μου συμβαινει αυτό. 

Προσωπικά τα 15εκ. σπερματοζωάρια τα βλέπω και τα λιμπίζομαι!!! 😂😂😂😂 Όνειρα θερινής νυκτός βέβαια..!

Μια χαρά, πολύ καλά είναι κοριτσάκι μου! Η κινητικότητα λίγη έχει σημασία, σου είπαν και μορφολογία μήπως; Αν και στα 15εκ. χρειάζονται μόλις 4 για να γονιμοποιήσουν τα ωαριακια σου οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρουν! Ειδικά όταν διαφημίζουν πως πρόκειται για ένα εκ των κορυφαίων και σύγχρονων εμβρυολογικων εργαστηρίων! Ειδικά από την εμπειρία που μας περιγράφεις κιόλας φαίνονται αντάξιοι των προσδοκιών ως τώρα.. οπότε θετική σκέψη και ενέργεια και όλα θα πάνε καλά!!!😘😘♥️♥️

Πολύ χάρηκα με την εμπειρία σου από το νέο κέντρο να ξέρεις! 😍😍❤️❤️❤️

Άντε!! @BlackCat περιμένουμε και τα δικά σου νέα!!♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Αν επιτρέπεται τι ακριβώς γονίδιο είναι αυτό; Ξέρατε εξ αρχής ότι το έχετε;

Ναι το χει ο αντρας μ και ειναι 50 % να κληρονομηθει στο μωρακι ..και οι βλαστοκυστες που δε το εχουν κ θα μεταφερω ειναι μια 3ββ και μια 4βα γ αυτο κ αγχωθηκα καπως λιγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2022 at 10:40 ΠΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@JNtina

Αχ δεν το πιστεύω! Να σας ζήσει αγαπημένη μου! Πόσο πολύ χάρηκα! Σαν τωρα θυμάμαι που τα λέγαμε εδώ, που πήρες την πρώτη χοριακη γύρω στα 110 , το αγχος , τις ανησυχίες... Πώς πέρασε ο καιρός! Πόσο συγκινούμαι να βλέπω γυναίκες που παλευαμε μαζί, παρέα να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας, τα άγχη μας , τους φόβους μας, να τα έχουν καταφέρει και να κρατάνε στην αγκαλια τους το μικρό θαυματακι τους! Και πόσο κουράγιο παίρνουμε όλες μας! Ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι τα καλύτερα και μόνο ευτυχισμένες στιγμές να έχετε από εδώ και πέρα! Όποτε έχεις χρόνο και διάθεση μανούλα, στείλε λεπτομέρειες!

@Vasilique

Αρχηγέ της καρδιάς  μας και στα δικά σου! Πλησιάζει ο καιρός και για σένα!

Αχ, ναι! Πλησιάζει! Τόση αγωνία που την έχω να τα δω, να τα αγκαλιάσω κ να μην τα αφήσω ούτε λεπτό! Παναγιά μου τι θαύμα είναι αυτό! 🙏🏻🥰

Όσον αφορά τα δικά σου, στα έγραψα κ νωρίτερα! Σε περιμένω κ δη με δίδυμα εσένα! Το πιστεύω! Μόνο θετικά να σκέφτεσαι αυτές τις ημέρες! Θα είναι ζόρικες αλλά το έχεις δει το έργο! Υπομονή! Κ τι έχουμε πει; Πως είναι μεγάλη αρετή! Κ ο καλός Θεούλης δεν λησμονεί απλά λίγο το καθυστερεί κ μας δοκιμάζει! Σε έχω έννοια να το ξέρεις! Θα μπαίνω να διαβάζω νέα! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Αχ, ναι! Πλησιάζει! Τόση αγωνία που την έχω να τα δω, να τα αγκαλιάσω κ να μην τα αφήσω ούτε λεπτό! Παναγιά μου τι θαύμα είναι αυτό! 🙏🏻🥰

Όσον αφορά τα δικά σου, στα έγραψα κ νωρίτερα! Σε περιμένω κ δη με δίδυμα εσένα! Το πιστεύω! Μόνο θετικά να σκέφτεσαι αυτές τις ημέρες! Θα είναι ζόρικες αλλά το έχεις δει το έργο! Υπομονή! Κ τι έχουμε πει; Πως είναι μεγάλη αρετή! Κ ο καλός Θεούλης δεν λησμονεί απλά λίγο το καθυστερεί κ μας δοκιμάζει! Σε έχω έννοια να το ξέρεις! Θα μπαίνω να διαβάζω νέα! 😘

Να σου πω... παίρνω 6 utrogenstan κολπικα, 3 από το στόμα, 6 σικλακουρ και διάφορα άλλα. Οι ορμόνες μου δεν είναι καλά... μη μου τα λες έτσι γιατί συγκινούμαι και δεν μπορώ...

Έλαβα και πριν λίγο μειλ ότι έχουμε 3 έμβρυα στην κατάψυξη και πάλι συγκινήθηκα.  

Πάντως με τόση αγάπη που έχω πάρει από την συγκεκριμένη ομάδα και να μην γίνει τώρα, θα γίνει κάποια στιγμή, δεν μπορεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JNtina

Δεν το πιστεύω!!! τυχαία σε ανέφερα σήμερα!! Συγχαρητήρια! Καλότυχο και ευλογημένο να ναι! Ο Θεός και η Παναγία να σου το προστατεύουν και να σου το έχουν πάντα γερό και δυνατό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Ναι το χει ο αντρας μ και ειναι 50 % να κληρονομηθει στο μωρακι ..και οι βλαστοκυστες που δε το εχουν κ θα μεταφερω ειναι μια 3ββ και μια 4βα γ αυτο κ αγχωθηκα καπως λιγακι

Αρχικά αυξάνεις τις πιθανότητες βάζοντας 2. Με μία είναι 40% κ με δύο περίπου 65%. Εγώ είχα ένα θέμα με τον τράχηλο στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κ δεν μπορώ να βάλω δύο γιατί θελουμε να αποφύγουμε τελείως την πιθανότητα διπλής εγκυμοσύνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2022 at 11:08 ΠΜ, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσακι μου γλυκο το ξερω οτι χαιρεσαι απο καρδιάς!!! Μαζι αγωνιζόμασταν και θυμαμαι οταν ειχα τις μαύρες μου με ανέβαζες με τα γλυκα σου λογια!!! 
Εισαι μαχήτρια!!!! Τωρα ειμαι εγω εδω να σου πω οτι απο την πλευρά σου εκανες οτι καλυτερο και τωρα περιμενουμε… θα ειμαι εδω να διαβάσω τα θετικά σου νεα με πολλή μεγαλη χαρα!!!!! Καλη επιτυχια κοριτσαρα μου να εχεις, ο Θεός στο πλαι σου!!! 
Και εννοειται κι εγω περιμενω με λαχτάρα τα γεννητούρια της @Vasilique!!!! 🙏🙏❤️❤️
Το μωρακι μου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειναι ενα αγγελάκι τοσο καλο και τοσο γλυκο που εχουμε λιώσει!!!! 
Κοριτσια οι μυρωδιές εδω μεσα σου παίρνουν το μυαλο!!! Να γεμίσουν τα σπίτια σας μωρουδιλα σύντομα!!! 
 

💚💚💚💚💚💚💚💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2022 at 5:40 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μια χαρά είμαι! Απόλυτα ζεν! Το μόνο είναι που παίρνω πολλά utrogenstan (6 κολπικα και 3 από το στομα) και νιωθω σαν να είμαι σε καράβι. Κατά τα άλλα τη βγάζω όλη μέρα στον καναπέ. Θα φύγουμε αύριο το απόγευμα τελικά που θα έχουν περάσει 3 μέρες και θα είναι καλός ο καιρός. Ευτυχως που αλλάξαμε τα εισιτήρια γιατί έχει πολύ αέρα και θα είχε πολλές αναταράξεις.  Όπως είπε ο Αρναουτογλου πρέπει να εκμεταλλευτουμε το σκ για τυχόν μετακινήσεις γιατί από Δευτέρα ξαναχαλαει ο καιρός.

@Παρασκευαιδου

Τι έχεις να πεις? Επιβεβαιώνεις τα λεγόμενα του Αρναουτογλου?

Ζήτα να αλλάξεις τα utro με τα cyclogest κ θα με θυμηθείς! Είναι πιο ακριβά, δυστυχώς δεν συνταγογραφούνται αλλά θα δεις τεράστια διαφορά! Εγώ τα έχω κ για γουρλίδικα! 🤪😉💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Ζήτα να αλλάξεις τα utro με τα cyclogest κ θα με θυμηθείς! Είναι πιο ακριβά, δυστυχώς δεν συνταγογραφούνται αλλά θα δεις τεράστια διαφορά! Εγώ τα έχω κ για γουρλίδικα! 🤪😉💚

Την προηγούμενη φορά μου έδωσε cyclogest και είχα αγανακτήσει να τα βρω. Αύριο που θα κάνω εξέταση για τις ορμονικες και θα τους παρω, θα τους ρωτήσω αν είναι. Ο, τι είναι γουρλιδικο να το κάνουμε. Όχι, όχι δεν είμαι προληπτική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Προσωπικά τα 15εκ. σπερματοζωάρια τα βλέπω και τα λιμπίζομαι!!! 😂😂😂😂 Όνειρα θερινής νυκτός βέβαια..!

Μια χαρά, πολύ καλά είναι κοριτσάκι μου! Η κινητικότητα λίγη έχει σημασία, σου είπαν και μορφολογία μήπως; Αν και στα 15εκ. χρειάζονται μόλις 4 για να γονιμοποιήσουν τα ωαριακια σου οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρουν! Ειδικά όταν διαφημίζουν πως πρόκειται για ένα εκ των κορυφαίων και σύγχρονων εμβρυολογικων εργαστηρίων! Ειδικά από την εμπειρία που μας περιγράφεις κιόλας φαίνονται αντάξιοι των προσδοκιών ως τώρα.. οπότε θετική σκέψη και ενέργεια και όλα θα πάνε καλά!!!😘😘♥️♥️

Πολύ χάρηκα με την εμπειρία σου από το νέο κέντρο να ξέρεις! 😍😍❤️❤️❤️

Άντε!! @BlackCat περιμένουμε και τα δικά σου νέα!!♥️♥️

Σε ευχαριστώ πολύ @Kiddo μουυυυ! Όχι μορφολογία δε μας είπαν και δε ρώτησα κι εγώ είναι η αλήθεια. Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσει και το εργαστηριο, όπως λες διαφημίζουν τα υπερσύγχρονα μηχανήματα και έναν ειδικό αέρα (ελπίζω όχι κοπανιστό) ο οποιος βελτιώνει την καλλιεργεια των εμβρύων…Πάντως ναι, ως τώρα έχω πολύ θετική εντύπωση. 
@BlackCat περιμένουμε αρχηγέ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2022 at 6:16 ΜΜ, ο/η condios είπε:

Κορίτσια μου όμορφα καλησπέρα και καλό σκ. Επιτέλους έχω νέα ,,, κατεβαίνω Αθήνα για το πολυπόθητο ΕΡΑ και τα λοιπά τεστ. Που φτάσαμε? Να χαιρόμαστε για να καταφέρουμε έστω κάτι,,, είναι ένα λιθαράκι στο σκαλοπάτι μας,,,για καλό όλα!!!!! Αν καταφέρω θα βρω και Πιστοφ να συζητήσω τα υπόλοιπα περί λαπαροσκοπησης και υστεροσκοπησης. Και βήμα βήμα έχει ο Θεός! Έχω δρόμο πολύ μπροστά ακόμα αλλά δε με πειράζει καθόλου,,,άσε που θα κάνουμε και Ντόλτσε βίτα μετά στην πρωτεύουσα σκ,,,λίγο οι εκπτώσεις,λίγο ο Βαλεντίνος,,,κάτι θα γίνει 😍

Εύχομαι σε όλες μόνο ευχάριστα στην οποία πορεία σας!!!!! 

Με το καλό! Όλα βολικά κ τυχερά να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όχι δεν χρειάζεται τίποτα.  Θα σου δώσουν κάτι ωραιότατες ρομπιτσες να βάλεις και θα μοιράσεις κέφι σε όλους. Ελπίζω οι ρόμπες στο κέντρο που είσαι να είναι καλύτερες από το δικό μου.

😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Χαχαχα δίδυμα ε? Καλή μου @Vasilique

ας πάει καλά και όσα θέλουν να είναι. Θέλουν 1, θέλουν 2. Δεν έχω θέμα. Ένα γερό μωράκι θέλω και τα υπόλοιπα δεν με νοιαζουν. Τι κάνουν τα δικά σου? Σου έχει δώσει ημερομηνία ο γιατρός? Επειδή είναι δίδυμα φαντάζομαι θα τα πάρετε νωρίτερα?

 

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά! 🤞🏻

Καλά είμαστε… Μετράμε αντίστροφα σιγά σιγά… 24/2 μπαίνω στον μήνα μου κ κάπου εκεί τέλη του μήνα πιστεύω θα μου τα πάρει γιατί φυσικά μιλάμε για καισαρική… Για να δούμε! Θα σας ενημερώσω! 😉🥰💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Καλημερα και καλη επιτυχια στις παλιες μου συμμαθητριες ευχομαι τα καλυτερα για σημερα @BlackCat και @Lucia79!✌️✌️✌️✌️✌️

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα καλή επιτυχία και από εμένα στα γλυκα μας τα κορίτσια @BlackCat και @Lucia79!!!🤞🤞🤞😍😍😍

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα και και καλή επιτυχία στα κορίτσια μας@Lucia79 και @BlackCat ❤️❤️❤️

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα! 

Καλή επιτυχία στα κορίτσια μας σήμερα! Όλα θα πάνε τέλεια! @Lucia79

ευχαριστημενη με νέο κέντρο?

@BlackCat

Είδες τον φίλο μας τον καρδιολόγο?

Αντε περιμένουμε νέα σας!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

@Lucia79  @BlackCat καλή επιτυχία κορίτσια!!!! Να σας πάνε όλα τέλεια!!! Εγώ έκανα ένα τεστάκι σήμερα 7 μέρες μετά την ετ κ δεν μου έβγαλε ούτε μία ιδέα αχνής γραμμής έτσι για να ελπίζω λίγο… Δε με θέλει με τίποτα η εξωσωματική όμως….

Χίλια ευχαριστώ για τις ευχές, την θετική ενέργεια και σκέψη κορίτσια μου.❤️

Μόλις επιστρέψαμε σπιτάκι μας.

Πήραμε 3 ωάρια και περιμένουμε αύριο τα νεότερα.

Το σπέρμα μας δεν ήταν πολύ καλό γιατί ο καημένος ήρθε και άυπνος (ήταν βάρδια) οπότε δυσκολεύτηκε λιγάκι αλλά δεν μασάμε. Δεν του ζήτησαν δεύτερο δείγμα βέβαια, μου είπαν ότι ήταν 10 εκατομ. και 5% κινητικότητα αλλά κάπου εκεί είμαστε έτσι και αλλιώς- λίγο παραπάνω τις προηγούμενες φορές αλλά με περισσότερες μέρες αποχή, ενώ τώρα ήταν με εκσπερματίσεις μέρα παρά μέρα μπας και μειώσουμε τον κατακερματισμό. Και για να μην αναρωτιέται καμία οι εκσπερματίσεις δεν ήταν μαζί μου ήταν μοναχικός καβαλάρης 😁😂

Αν τα καταφέρουν δυο θα χοροπηδάω στα ουράνια αλλά και ένα να είναι μου αρκεί, μακάρι να έχουμε έστω άλλη μια βλαστοκύστη 🙏 γιατί δεν έχω και πολλά κουράγια ακόμα.

@Lucia79 συμμαθήτρια μου  καλές γονιμοποιήσεις να έχετε , τα πήγατε τέλεια. Σχετικά με το περιβάλλον έτσι ακριβώς ήταν και στο Ιασώ οπότε φαντάζεσαι πως μου φάνηκε το Γενεσις αλλά πλέον δεν δίνω σημασία σε αυτά. Μπαίνω βγαίνω ρομποτικά την δουλειά μου να κάνω.

Ο τραυματιοφορέας σου στέλνει την αγάπη του , σήμερα μάγκωσα τα δάχτυλα μου στην πόρτα από δικιά μου μαλακία αλλά παρόλο τον πόνο με έπιασε νευρικό γιατί σε σκέφτηκα και λέω αντί ρε φίλε να μαγκώσεις τα δικά του μάγκωσες τα δικά σου χαχαχα . Αυτός ταράχτηκε μου λέει είστε καλά θα με αφαλοκόψει ο Σφακ αν πάθετε κάτι και εγώ να γελάω σαν ηλίθια. Πήγα να του πω η Lucia σου στέλνει τα φιλιά της 😂

 Όσο για τον φίλο μας τον καρδιολόγο σήμερα επειδή είχε άπειρο κόσμο με ξεπέταξε οπότε όλα καλά.

Μου είπαν βέβαια να πάω την Δευτέρα πάλι για υπέρηχο μήπως έχει μεγαλώσει και κανένα άλλο μικρό και παραξενεύτηκα γιατί δεν μου το είχαν ξαναπεί. Και αναρωτιέμαι να πάω ή τσάμπα θα κάνω το δρομολόγιο?

Δηλαδή υπήρχε και άλλο και δεν το πήραν? Ή αυτά τα τρία τα είδαν μάπα και λέει ας της πούμε να ξανάρθει μπας και σώσουμε τίποτα? Δεν ξέρω θα ρωτήσω και τον γιατρό αλλά μου μπήκαν ιδέες τώρα, έχει τύχει σε καμία?

@Zeta. μου καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου αλλά δεν έχει κριθεί τίποτα ακόμα, υπομονή & πίστη αγαπημε΄νη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geokou είπε:

Κορίτσια μου σας χαιρετώ!!! Δεν νομίζω να με θυμάστε, είμαι αρκετό καιρό αμέτοχη στο forum αλλά σας παρακολουθώ και σας διαβάζω μήνες τώρα... Είχα κάνει την ετ μαζί με την @JNtinaαλλά δυστυχώς παλινδρόμησε.

@JNtina  εύχομαι να είσαι πολύ καλά... κοντεύεις έτσι δεν είναι?

 

Ρε κορίτσια, είμαι πολύ μπερδεμένη και χρειάζομαι την εμπειρία σας. Ετοιμαζόμουν τον Γενάρη να προχωρήσω με ετ. Ο γιατρός μου μου είπε 2η μέρα του κύκλου μου να ξεκινήσω 2 cyclacur το πρωί και 2 το βράδυ. Έτσι και γω... 1η μέρα 1/1/22 (Πρωτοχρονιάτικα). Ξεκίνησα την επομένη. Στην 11η μέρα μου λέει ο γιατρός θα έρθεις να σε δω...

10η μέρα (10/1/22), ο σύζυγος βγαίνει θετικός στο covid-19 και γω στενή επαφή (ανεμβολίαστοι και οι 2). Λέω στο γιατρό άκυρα όλα, τσάμπα έπαιρνα τα Cyclacur, τα σταμάτησα. Περίπου στις 13/1 βλέπω λίγο αίμα, μέχρι 18/1 ακόμα βλέπω, άλλοτε καφέ, άλλοτε κόκκινο άλλοτε ροζ... Λίγο δηλαδή κάθε φορά που πήγαινα τουαλέτα και λίγο πάνω στο μικρό σερβιετάκι. Υπέθεσα ότι θα είναι από τα χάπια που τα σταμάτησα έτσι απότομα... 17/1/22 βγαίνω εγώ θετική στο covid. 2η μου φορά! Είχα ξαναβγεί πέρσι τον Μάρτιο (πριν 9-10 μήνες). Πολύ εύκολα το περάσαμε χωρίς θέματα ευτυχώς.

Σήμερα είμαι 38 μέρα κύκλου (7 μέρες καθυστέρησης  + η σημερινή αν δεν δω μέχρι το βράδυ) και η περίοδος άφαντη... ούτε καν σημάδι, που εγώ βλέπω σημάδι 3-4 μέρες πριν την άφιξη.  Ο κύκλος το πολύ να πάει 33 μέρες. Τους τελευταίους 2 μήνες ήταν ακριβώς 28 μέρες. Έκανα ένα τεστ στην 34 μέρα και βγήκε αρνητικό (Home Test-τα φθηνά).

Σκέφτομαι, μήπως φταίνε τα cyclacur ΄τα οποία σταμάτησα απότομα ή μήπως φταίει ο covid? Δεν έκανα άλλο Test ακόμα...

Εσείς τι λέτε?

Δεν έχω νοσήσει από covid αλλά έχω εμβολιαστεί. Εμένα το εμβόλιο δεν μου άλλαξε τον κύκλο αλλά σε πολλές κοπέλες ναι όπως πχ και στην αδερφή μου. Οπότε θεωρώ ότι είναι ένας συνδυασμός και των cyclacur και της νόσησης.

Εύχομαι να το ξεπεράσετε σύντομα & στον επόμενο κύκλο να προχωρήσετε στην τυχερή σας ΕΤ.

Όλα με το καλό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά! 🤞🏻

Καλά είμαστε… Μετράμε αντίστροφα σιγά σιγά… 24/2 μπαίνω στον μήνα μου κ κάπου εκεί τέλη του μήνα πιστεύω θα μου τα πάρει γιατί φυσικά μιλάμε για καισαρική… Για να δούμε! Θα σας ενημερώσω! 😉🥰💚

Αχ ρε Βασιλικούλα όταν ξεκίνησα να  γράφω μετά από λίγο πήρες την θετική σου χοριακή και τώρα μπαίνεις στον μήνα σου!! Απίστευτο!!

Μακάρι να ακολουθήσουμε όλες τα χνάρια σου είσαι τόσο γλυκό παιδί ❤️

Φιλιά στα πατουσίνια που χορεύουν στην κοιλίτσα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

 

 

 

Χίλια ευχαριστώ για τις ευχές, την θετική ενέργεια και σκέψη κορίτσια μου.❤️

Μόλις επιστρέψαμε σπιτάκι μας.

Πήραμε 3 ωάρια και περιμένουμε αύριο τα νεότερα.

Το σπέρμα μας δεν ήταν πολύ καλό γιατί ο καημένος ήρθε και άυπνος (ήταν βάρδια) οπότε δυσκολεύτηκε λιγάκι αλλά δεν μασάμε. Δεν του ζήτησαν δεύτερο δείγμα βέβαια, μου είπαν ότι ήταν 10 εκατομ. και 5% κινητικότητα αλλά κάπου εκεί είμαστε έτσι και αλλιώς- λίγο παραπάνω τις προηγούμενες φορές αλλά με περισσότερες μέρες αποχή, ενώ τώρα ήταν με εκσπερματίσεις μέρα παρά μέρα μπας και μειώσουμε τον κατακερματισμό. Και για να μην αναρωτιέται καμία οι εκσπερματίσεις δεν ήταν μαζί μου ήταν μοναχικός καβαλάρης 😁😂

Αν τα καταφέρουν δυο θα χοροπηδάω στα ουράνια αλλά και ένα να είναι μου αρκεί, μακάρι να έχουμε έστω άλλη μια βλαστοκύστη 🙏 γιατί δεν έχω και πολλά κουράγια ακόμα.

@Lucia79 συμμαθήτρια μου  καλές γονιμοποιήσεις να έχετε , τα πήγατε τέλεια. Σχετικά με το περιβάλλον έτσι ακριβώς ήταν και στο Ιασώ οπότε φαντάζεσαι πως μου φάνηκε το Γενεσις αλλά πλέον δεν δίνω σημασία σε αυτά. Μπαίνω βγαίνω ρομποτικά την δουλειά μου να κάνω.

Ο τραυματιοφορέας σου στέλνει την αγάπη του , σήμερα μάγκωσα τα δάχτυλα μου στην πόρτα από δικιά μου μαλακία αλλά παρόλο τον πόνο με έπιασε νευρικό γιατί σε σκέφτηκα και λέω αντί ρε φίλε να μαγκώσεις τα δικά του μάγκωσες τα δικά σου χαχαχα . Αυτός ταράχτηκε μου λέει είστε καλά θα με αφαλοκόψει ο Σφακ αν πάθετε κάτι και εγώ να γελάω σαν ηλίθια. Πήγα να του πω η Lucia σου στέλνει τα φιλιά της 😂

 Όσο για τον φίλο μας τον καρδιολόγο σήμερα επειδή είχε άπειρο κόσμο με ξεπέταξε οπότε όλα καλά.

Μου είπαν βέβαια να πάω την Δευτέρα πάλι για υπέρηχο μήπως έχει μεγαλώσει και κανένα άλλο μικρό και παραξενεύτηκα γιατί δεν μου το είχαν ξαναπεί. Και αναρωτιέμαι να πάω ή τσάμπα θα κάνω το δρομολόγιο?

Δηλαδή υπήρχε και άλλο και δεν το πήραν? Ή αυτά τα τρία τα είδαν μάπα και λέει ας της πούμε να ξανάρθει μπας και σώσουμε τίποτα? Δεν ξέρω θα ρωτήσω και τον γιατρό αλλά μου μπήκαν ιδέες τώρα, έχει τύχει σε καμία?

@Zeta. μου καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου αλλά δεν έχει κριθεί τίποτα ακόμα, υπομονή & πίστη αγαπημε΄νη ❤️

Πολύ γελάω με αυτά που γράφεις στο έχω ξαναπεί! Τα κάνω εικόνα κ νιώθω σαν να μην πέρασε μια μέρα που ήμουν κ εγώ εκεί να τα ζω ακριβώς όπως τα περιγράφετε εσύ κ η @Lucia79😂

Εύχομαι να δώσει ο Θεός κ να έχεις το καλύτερο εμβρυάκι! Αν είναι κ τα τρία δε, ακόμη καλύτερα!

Ναι, μου έχει τύχει να πάω μετά την ωοληψία ξανά κ στη βδομάδα πάνω να κάνουμε κ δεύτερη κ να πάρουμε κιόλας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Αχ ρε Βασιλικούλα όταν ξεκίνησα να  γράφω μετά από λίγο πήρες την θετική σου χοριακή και τώρα μπαίνεις στον μήνα σου!! Απίστευτο!!

Μακάρι να ακολουθήσουμε όλες τα χνάρια σου είσαι τόσο γλυκό παιδί ❤️

Φιλιά στα πατουσίνια που χορεύουν στην κοιλίτσα σου

Θα ακολουθήσεις! Βήμα βήμα θα σε πάω! Στράτα στρατούλα! Α, κ αν χρειαστείς cetrotide ή κάποιο άλλο κορίτσι πείτε μου! 💚💚💚💚💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

 

 

 

Χίλια ευχαριστώ για τις ευχές, την θετική ενέργεια και σκέψη κορίτσια μου.❤️

Μόλις επιστρέψαμε σπιτάκι μας.

Πήραμε 3 ωάρια και περιμένουμε αύριο τα νεότερα.

Το σπέρμα μας δεν ήταν πολύ καλό γιατί ο καημένος ήρθε και άυπνος (ήταν βάρδια) οπότε δυσκολεύτηκε λιγάκι αλλά δεν μασάμε. Δεν του ζήτησαν δεύτερο δείγμα βέβαια, μου είπαν ότι ήταν 10 εκατομ. και 5% κινητικότητα αλλά κάπου εκεί είμαστε έτσι και αλλιώς- λίγο παραπάνω τις προηγούμενες φορές αλλά με περισσότερες μέρες αποχή, ενώ τώρα ήταν με εκσπερματίσεις μέρα παρά μέρα μπας και μειώσουμε τον κατακερματισμό. Και για να μην αναρωτιέται καμία οι εκσπερματίσεις δεν ήταν μαζί μου ήταν μοναχικός καβαλάρης 😁😂

Αν τα καταφέρουν δυο θα χοροπηδάω στα ουράνια αλλά και ένα να είναι μου αρκεί, μακάρι να έχουμε έστω άλλη μια βλαστοκύστη 🙏 γιατί δεν έχω και πολλά κουράγια ακόμα.

@Lucia79 συμμαθήτρια μου  καλές γονιμοποιήσεις να έχετε , τα πήγατε τέλεια. Σχετικά με το περιβάλλον έτσι ακριβώς ήταν και στο Ιασώ οπότε φαντάζεσαι πως μου φάνηκε το Γενεσις αλλά πλέον δεν δίνω σημασία σε αυτά. Μπαίνω βγαίνω ρομποτικά την δουλειά μου να κάνω.

Ο τραυματιοφορέας σου στέλνει την αγάπη του , σήμερα μάγκωσα τα δάχτυλα μου στην πόρτα από δικιά μου μαλακία αλλά παρόλο τον πόνο με έπιασε νευρικό γιατί σε σκέφτηκα και λέω αντί ρε φίλε να μαγκώσεις τα δικά του μάγκωσες τα δικά σου χαχαχα . Αυτός ταράχτηκε μου λέει είστε καλά θα με αφαλοκόψει ο Σφακ αν πάθετε κάτι και εγώ να γελάω σαν ηλίθια. Πήγα να του πω η Lucia σου στέλνει τα φιλιά της 😂

 Όσο για τον φίλο μας τον καρδιολόγο σήμερα επειδή είχε άπειρο κόσμο με ξεπέταξε οπότε όλα καλά.

Μου είπαν βέβαια να πάω την Δευτέρα πάλι για υπέρηχο μήπως έχει μεγαλώσει και κανένα άλλο μικρό και παραξενεύτηκα γιατί δεν μου το είχαν ξαναπεί. Και αναρωτιέμαι να πάω ή τσάμπα θα κάνω το δρομολόγιο?

Δηλαδή υπήρχε και άλλο και δεν το πήραν? Ή αυτά τα τρία τα είδαν μάπα και λέει ας της πούμε να ξανάρθει μπας και σώσουμε τίποτα? Δεν ξέρω θα ρωτήσω και τον γιατρό αλλά μου μπήκαν ιδέες τώρα, έχει τύχει σε καμία?

@Zeta. μου καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου αλλά δεν έχει κριθεί τίποτα ακόμα, υπομονή & πίστη αγαπημε΄νη ❤️

Μπράβο ρε αγάπη, πολύ χαίρομαι με τα 3 αυγουλάκια! Να δεις που θα είναι τυχερά! Αυτό με το να ξαναπάς μέρες μετά δεν το έχω ξανακούσει είναι η αλήθεια αλλά για να στο πουν κάτι θα ξέρουν. Μήπως ήταν πολύ μικρότερα τα άλλα γι αυτό δεν στα πήρε σήμερα? Φαντάσου να ξαναεχεις ωοληψια και να παρεις άλλα 2-3, ε ρε πανηγύρια! Εκεί νομίζω θα την πέσεις εσυ στον καρδιολόγο από τη χαρά σου 🤣 ( καλά ΟΧΙ, λέμε καμία @@@@κια να περνάει η ώρα)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

 

 

 

 

Χίλια ευχαριστώ για τις ευχές, την θετική ενέργεια και σκέψη κορίτσια μου.❤️

Μόλις επιστρέψαμε σπιτάκι μας.

Πήραμε 3 ωάρια και περιμένουμε αύριο τα νεότερα.

Το σπέρμα μας δεν ήταν πολύ καλό γιατί ο καημένος ήρθε και άυπνος (ήταν βάρδια) οπότε δυσκολεύτηκε λιγάκι αλλά δεν μασάμε. Δεν του ζήτησαν δεύτερο δείγμα βέβαια, μου είπαν ότι ήταν 10 εκατομ. και 5% κινητικότητα αλλά κάπου εκεί είμαστε έτσι και αλλιώς- λίγο παραπάνω τις προηγούμενες φορές αλλά με περισσότερες μέρες αποχή, ενώ τώρα ήταν με εκσπερματίσεις μέρα παρά μέρα μπας και μειώσουμε τον κατακερματισμό. Και για να μην αναρωτιέται καμία οι εκσπερματίσεις δεν ήταν μαζί μου ήταν μοναχικός καβαλάρης 😁😂

Αν τα καταφέρουν δυο θα χοροπηδάω στα ουράνια αλλά και ένα να είναι μου αρκεί, μακάρι να έχουμε έστω άλλη μια βλαστοκύστη 🙏 γιατί δεν έχω και πολλά κουράγια ακόμα.

@Lucia79 συμμαθήτρια μου  καλές γονιμοποιήσεις να έχετε , τα πήγατε τέλεια. Σχετικά με το περιβάλλον έτσι ακριβώς ήταν και στο Ιασώ οπότε φαντάζεσαι πως μου φάνηκε το Γενεσις αλλά πλέον δεν δίνω σημασία σε αυτά. Μπαίνω βγαίνω ρομποτικά την δουλειά μου να κάνω.

Ο τραυματιοφορέας σου στέλνει την αγάπη του , σήμερα μάγκωσα τα δάχτυλα μου στην πόρτα από δικιά μου μαλακία αλλά παρόλο τον πόνο με έπιασε νευρικό γιατί σε σκέφτηκα και λέω αντί ρε φίλε να μαγκώσεις τα δικά του μάγκωσες τα δικά σου χαχαχα . Αυτός ταράχτηκε μου λέει είστε καλά θα με αφαλοκόψει ο Σφακ αν πάθετε κάτι και εγώ να γελάω σαν ηλίθια. Πήγα να του πω η Lucia σου στέλνει τα φιλιά της 😂

 Όσο για τον φίλο μας τον καρδιολόγο σήμερα επειδή είχε άπειρο κόσμο με ξεπέταξε οπότε όλα καλά.

Μου είπαν βέβαια να πάω την Δευτέρα πάλι για υπέρηχο μήπως έχει μεγαλώσει και κανένα άλλο μικρό και παραξενεύτηκα γιατί δεν μου το είχαν ξαναπεί. Και αναρωτιέμαι να πάω ή τσάμπα θα κάνω το δρομολόγιο?

Δηλαδή υπήρχε και άλλο και δεν το πήραν? Ή αυτά τα τρία τα είδαν μάπα και λέει ας της πούμε να ξανάρθει μπας και σώσουμε τίποτα? Δεν ξέρω θα ρωτήσω και τον γιατρό αλλά μου μπήκαν ιδέες τώρα, έχει τύχει σε καμία?

@Zeta. μου καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου αλλά δεν έχει κριθεί τίποτα ακόμα, υπομονή & πίστη αγαπημε΄νη ❤️

Μπράβο κοριτσάρα μου!!!!! 😍😍😍😍😍 Με το καλό ποιοτικά εμβρυακια να γίνουν και τα 3 θα ευχηθώ!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Ναι εννοείται αν σου είπαν να ξαναπάς, να πάς! Μίλησε και με το γιατρό σου να δείς τι θα πει.. Το έχω ξανακουσει για μικρότερα ωαριακια που τα πήραν λίγες μέρες πιο μετά (δεν έχω προσωπική εμπειρία φυσικά..) νομίζω η @Nefeliap έχει εμπειρία σε φυσικό κύκλο όμως που πήραν ένα δεύτερο λίγες μέρες μετά και έγινε βλαστοκύστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πολύ γελάω με αυτά που γράφεις στο έχω ξαναπεί! Τα κάνω εικόνα κ νιώθω σαν να μην πέρασε μια μέρα που ήμουν κ εγώ εκεί να τα ζω ακριβώς όπως τα περιγράφετε εσύ κ η @Lucia79😂

Εύχομαι να δώσει ο Θεός κ να έχεις το καλύτερο εμβρυάκι! Αν είναι κ τα τρία δε, ακόμη καλύτερα!

Ναι, μου έχει τύχει να πάω μετά την ωοληψία ξανά κ στη βδομάδα πάνω να κάνουμε κ δεύτερη κ να πάρουμε κιόλας! 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Θα ακολουθήσεις! Βήμα βήμα θα σε πάω! Στράτα στρατούλα! Α, κ αν χρειαστείς cetrotide ή κάποιο άλλο κορίτσι πείτε μου! 💚💚💚💚💚💚

Σε καρδουλώνω γιατί καρδούλες γιοκ ❤️❤️❤️

Αν δεν τρολάρω και λίγο δεν βγαίνει μάνα μου.

Είχα και άγχος μην τον πάρει τον άντρα μου ο ύπνος στο αμάξι και λέω έχει γούστο!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...