Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@BlackCat σου χω τη λύση.. θα γίνω η γραμματέας σου. 

πάντα όταν μιλάω με την μαμά μου λέμε τι καιρό κάνει κτλ και παρατηρήσαμε ότι καιρό είχαμε εδώ μετά από 3 μερες είναι στην Ελλάδα.  

Πχ σε 3 μέρες στην Ελλάδα θα έχει πολύ αέρα. Τέλος τα χιόνια κορίτσια.. 😏

χαχαχα ορίστε και σύμβουλο καιρού έχει η ομάδα, πετάμε λέμε..

Θα τσεκάρεις ημερομηνίες ωοληψίας και ετ και 3 μέρες πριν θα μπαίνεις να μας λες τι παίζει να μην έχουμε άγχος και για αυτό..😂

Τώρα για τον αέρα θέλουμε διευκρίνηση..

Αεράκι στην Φολέγανδρο σαν της Φουρέιρα ή να βάλουμε πέτρες στις τσέπες ,ώστε αντί να πάμε για το κέντρο εξωσωματικής βρεθούμε όντως στην Φολέγανδρο ????😂

Αχχχ και τι δεν θα δινα να ήμουν στην Φολέγανδρο τώρα..πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! 🥰 Να έχετε μια υπέροχη Κυριακή!

Καταρχήν καλή επιτυχία σε όλες! Με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα μωράκια σας!😊

Κορίτσια μου έκανα μια βλακεία και δεν ξέρω τι να κάνω αφού το κέντρο είναι κλειστό για να επικοινωνήσω. Κάνω ενέσεις των 375 μονάδων και νόμιζα ότι μου έφταναν και για σήμερα. Έχω των 150 αλλά δεν ξέρω πως μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι μου είχε μείνει μια ακόμα των 75( είμαι στην ένατη ημέρα της διέγερσης). Έχω ψάξει σε πάρα πολλά φαρμακεία από χθες αλλά δεν υπάρχει πουθενά για να την αγοράσω. Εσείς που γνωρίζετε περισσότερα λέτε να υπάρχει πρόβλημα αν κάνω τις 300 μόνο;

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!🥰🥰🥰🥰🥰💗💗💗💗

Δεν έχει μεγάλη διαφορά , αν δεν βρεις τις επιπλέον μονάδες κάνε τις 300 μονάδες, αλλά ενημέρωσε άμεσα τον γιατρό.

Όπως και να έχει ζήτα ένα τηλέφωνο του γιατρού ή της γραμματέας του / συντονίστριας για άμεση ανάγκη για το μέλλον.

Καλή επιτυχία να έχεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια καλησπερα! πηραμε 14 ωαρια!!!

Τέλεια! Μα το καλο να γονιμοποιηθουν και να γίνουν υγιή εμβρυακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια καλησπερα! πηραμε 14 ωαρια!!!

Μπράβο!!! Καλή γονιμοποίηση να έχουν όλα!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τέλεια! Μα το καλο να γονιμοποιηθουν και να γίνουν υγιή εμβρυακια!

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μπράβο!!! Καλή γονιμοποίηση να έχουν όλα!! ❤

ευχαριστω πολυ κοριτσια!! αυριο τα νεοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια καλησπερα! πηραμε 14 ωαρια!!!

Συγχαρητηρια! Αντε με το καλό να μάθεις αύριο ακόμη πιο ευχάριστα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αχχχ με κλομιφαινη μαλωσα με τον αδερφό του εργοδότη μου που στην ουσία είναι και αυτός εργοδότης μου 😂.... απλά δεν εχω υπομονή, αύριο επιτέλους είναι η 7η μέρα! Νομίζω οι περισσότερες μέρες πέρασαν..  σήμερα πήγα στη μαμα μου και ήταν και ο αδερφος μου και με ρωτάει τι κάνεις και εγώ πολύ απλα καθημερινά πάτησα τα κλάματα, τρόμαξε ο άνθρωπος, νόμιζε οτι κάτι μου έκανε ο άντρας μου 🤣 ε μετα αναγκάστηκα να του εξηγήσω,  αφού και η μαμα μου το κατάλαβε και το ανάφερε μπροστά του! Πφφφ..  Μακάρι ολες μας να τα ξεχάσουμε όλα! 

Οι ημέρες όντως πέρασαν. Υπομονή  λίγες ακόμα κ μετά θα είσαι ρτσι για 9 μήνες χαχαχαχα έχω κλάψει για πατατάκια που δεν ήταν με πιπεριά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Μας είπαν 9 να είμαστε εκεί για την ωοληψία.  Μπορεί το σπερμα να το κρατάμε (το ξενοδοχείο είναι δίπλα δεν θα καθυστερησουμε δηλαδή). 

Η ερώτηση μου στην ουσία είναι η εξης: ο αντρας δίνει το σπερμα όταν πάμε εκεί (οπότε μπορούμε να το κρατάμε) ή το δίνει αφού μπω για ωοληψία? 

Γιατι μπορεί να πάμε εκεί στις 9 αλλά αν κρίνω από την προηγούμενη φορά με πήραν κατά τις 12, οπότε θα είναι το σπερμα πολλές ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οι ημέρες όντως πέρασαν. Υπομονή  λίγες ακόμα κ μετά θα είσαι ρτσι για 9 μήνες χαχαχαχα έχω κλάψει για πατατάκια που δεν ήταν με πιπεριά... 

Ας τα καταφέρω και ας είμαι έτσι,  τουλάχιστον θα φαίνεται ενας λόγος για τον οποίο θα είμαι σε αυτή τη κατάσταση και ας κλαίω επειδή αντι για ήλιο.. βρέχει! Τουλάχιστον τότε δεν θα με περνάνε για τρελή!🤣 

Και έκλαψα(απο τα γέλια) που έκλαψες για τα πατατακια, να είσαι καλα με έκανες και γέλασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Μας είπαν 9 να είμαστε εκεί για την ωοληψία.  Μπορεί το σπερμα να το κρατάμε (το ξενοδοχείο είναι δίπλα δεν θα καθυστερησουμε δηλαδή). 

Η ερώτηση μου στην ουσία είναι η εξης: ο αντρας δίνει το σπερμα όταν πάμε εκεί (οπότε μπορούμε να το κρατάμε) ή το δίνει αφού μπω για ωοληψία? 

Γιατι μπορεί να πάμε εκεί στις 9 αλλά αν κρίνω από την προηγούμενη φορά με πήραν κατά τις 12, οπότε θα είναι το σπερμα πολλές ώρες. 

Δεν έχω κάνει οωληψια ποτέ, πρωταρα είμαι! Αλλα θα σε συμβούλευα να μην το διακινδυνεύσετε και να  δώσει σπέρμα στο κέντρο για μεγαλύτερα ασφάλεια σε περίπτωση καθυστέρησης της οωληψιας , όπως αναφέρεις και εσύ! 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου, ολα θα πάνε καλά!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. Μας είπαν 9 να είμαστε εκεί για την ωοληψία.  Μπορεί το σπερμα να το κρατάμε (το ξενοδοχείο είναι δίπλα δεν θα καθυστερησουμε δηλαδή). 

Η ερώτηση μου στην ουσία είναι η εξης: ο αντρας δίνει το σπερμα όταν πάμε εκεί (οπότε μπορούμε να το κρατάμε) ή το δίνει αφού μπω για ωοληψία? 

Γιατι μπορεί να πάμε εκεί στις 9 αλλά αν κρίνω από την προηγούμενη φορά με πήραν κατά τις 12, οπότε θα είναι το σπερμα πολλές ώρες. 

Καλέ μην κάνετε κανένα αστείο κ το πάτε έτοιμο από την στιγμή που δεν το έχετε συζητήσει προηγουμένως… Στην τελική πάτε εκεί κ αν γίνεται πετιέται ο καλός σου στο ξενοδοχείο με την ησυχία του… Αν επιτρέπεται σε ποιο κέντρο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Μόλις με ενημέρωσαν...έχουμε 12 π πάνε σφαίρα και 1 ακόμη π θα τ παρακολουθήσουν 

Τέλεια νεα!!! Άντε με το καλο να φωλιασουν στην κοιλιτσα σου!!! Μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Τέλεια νεα!!! Άντε με το καλο να φωλιασουν στην κοιλιτσα σου!!! Μπράβο!

εσυ σημερα εχει υπερηχο? να μας ενημερωσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Μόλις με ενημέρωσαν...έχουμε 12 π πάνε σφαίρα και 1 ακόμη π θα τ παρακολουθήσουν 

Τέλεια καλέ!!! Μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

εσυ σημερα εχει υπερηχο? να μας ενημερωσεις!

Ναι ναι σε μια ωρίτσα έχω ραντεβού.. εννοείται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Καλέ μην κάνετε κανένα αστείο κ το πάτε έτοιμο από την στιγμή που δεν το έχετε συζητήσει προηγουμένως… Στην τελική πάτε εκεί κ αν γίνεται πετιέται ο καλός σου στο ξενοδοχείο με την ησυχία του… Αν επιτρέπεται σε ποιο κέντρο είσαι;

Ναι αυτό κάναμε τελικά.  Στο Γένεσης είμαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Μόλις με ενημέρωσαν...έχουμε 12 π πάνε σφαίρα και 1 ακόμη π θα τ παρακολουθήσουν 

Μπράβο τέλεια νέα! Η επιτυχία είναι σχεδόν σίγουρη! Όλα να πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Μόλις με ενημέρωσαν...έχουμε 12 π πάνε σφαίρα και 1 ακόμη π θα τ παρακολουθήσουν 

Σούπερ το σκορ σας.

Με το καλό να συνεχίσουν και να τα μεταφέρετε.

Όχι και τα 14 προφανώς 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι αυτό κάναμε τελικά.  Στο Γένεσης είμαστε. 

Καλά κάνατε γιατί εμένα στον κύκλο που ήταν κενά τα ωοθυλάκια και ενώ περίμενε ο καλός μου να τον φωνάξουν δεν τον φώναξαν ποτέ.

Τώρα σε κάθε ωοληψία το πρώτο που ρωτάω είναι σε φώναξαν για δείγμα?

Ξέρω αν πει ναι πήραν ωάριο αν πει όχι τότε φάγαμε πακέτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλά κάνατε γιατί εμένα στον κύκλο που ήταν κενά τα ωοθυλάκια και ενώ περίμενε ο καλός μου να τον φωνάξουν δεν τον φώναξαν ποτέ.

Τώρα σε κάθε ωοληψία το πρώτο που ρωτάω είναι σε φώναξαν για δείγμα?

Ξέρω αν πει ναι πήραν ωάριο αν πει όχι τότε φάγαμε πακέτο.

Φαντάσου ότι την προηγούμενη φορά είχε δώσει το δείγμα κατά τις 9 παρά (το είχαμε μαζί μας ) και εγω μπήκα κατά τις 12, 1. 

Τωρα εγω περιμένω να μπω και αυτός περιμένει κάτω χωρίς καφέ και τσιγάρο (τα νεύρα του τσαταλια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις τελείωσε απο γιατρό,  λοιπόν το ενδομήτριο είπε εξαιρετικό είναι, αυτό που θέλουμε, με πάχος 8.5χλ.. δεξιά και αριστερά ωοθήκη μεγάλος αριθμός ωοθηλακιων τουλάχιστον απο 10 με μέγεθος που κυμαίνεται στα 8χλ, 6χλ,7χλ και έχω ένα μεγάλο στα 16,4×10.9 μου είπε να μην με ανησυχεί αυτό.. πως τα βλέπετε ρε κορίτσια μου? Απο το άγχος που έφυγα απο δουλειά και τα άφησα στον αυτόματο τσιμπηθηκα και με την βελόνα,  είπα στον γιατρό οτι μου έρχεται να κλαίω και τα νευρα μοτ δεν είναι καλά! Και μου είπε αμα θέλω να κλέψω και εκεί 😂 ζητώ η τρέλα και αυτός ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μόλις τελείωσε απο γιατρό,  λοιπόν το ενδομήτριο είπε εξαιρετικό είναι, αυτό που θέλουμε, με πάχος 8.5χλ.. δεξιά και αριστερά ωοθήκη μεγάλος αριθμός ωοθηλακιων τουλάχιστον απο 10 με μέγεθος που κυμαίνεται στα 8χλ, 6χλ,7χλ και έχω ένα μεγάλο στα 16,4×10.9 μου είπε να μην με ανησυχεί αυτό.. πως τα βλέπετε ρε κορίτσια μου? Απο το άγχος που έφυγα απο δουλειά και τα άφησα στον αυτόματο τσιμπηθηκα και με την βελόνα,  είπα στον γιατρό οτι μου έρχεται να κλαίω και τα νευρα μοτ δεν είναι καλά! Και μου είπε αμα θέλω να κλέψω και εκεί 😂 ζητώ η τρέλα και αυτός ! 

Πολύ καλά φαίνονται τα νέα σας!
 

εγω μόλις γύρισα από υπέρηχο 4η μέρας (δεν έχω ξανακάνει υπέρηχο αυτή τη μέρα και δεν ήξερα τι θα φαίνεται και τι δε θα φαίνεται) και μου είπαν ότι βλέπουν 5 από τη μια πλευρά αλλά από την άλλη τίποτα. Δεν ξέρω απογοητεύτηκα, είναι δυνατόν να μην έχω καθόλου στην άλλη ωοθηκη? Είναι νωρίς ίσως, μπορεί να φταίει το φάρμακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...