Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ναι κι εγώ μπερδεύτηκα με το ποτε θα γίνει η ωοληψια σου. Ίσως ο γιατρός της Αθήνας να έλαβε περισσότερο υπόψιν του τις διαστάσεις των ωοθυλάκιων που νομίζω μεγαλώνουν κατά 2mm κάθε μέρα και να φοβάται να τα αφήσει ως τη Δευτέρα. Αύριο φαντάζομαι θα ξανά μιλήσεις μαζί τους, ρώτησε όσο πιο αναλυτικά μπορεις τουλάχιστον να σου φύγει η έννοια. Κάποιος λόγος θα υπάρχει, ας σου εξηγήσουν. Πάντως η παραγωγή πάει πολύ καλά και μπορεί να υπάρχουν κι άλλα που κρύβονται πίσω από αυτα που φαίνονται. Μπράβο, όλα θα πάνε καλά!

Δεν μίλησα με τον γιατρό, με τον συντονιστή μίλησα. Μου είπε ότι θα τις έβλεπε και ο γιατρός. Ναι αυτό που λες είναι. Μου είπε ότι μάλλον το βλέπει για Σάββατο για να μην έχουμε κάποιο πρόβλημα. Προφανώς φοβάται μην παραμεγαλωσουν? Πάντως Μου κάνει εντύπωση να μην κάνω ανταγωνιστή. Τι να πω. Ο, τι είναι καλύτερο ας γίνει.  Η αλήθεια είναι με βολεύει καλύτερα το Σάββατο για να μην παίρνω άδεια και για την ωοληψία. Αλλά το θέμα είναι τα άλλα που είναι μικρά, θα προλάβουν να μεγαλώσουν?

Εν τω μεταξύ με αυτή την κακοκαιρία σκέφτομαι μην έχω κάποιο πρόβλημα και δεν μπορώ να ταξιδέψω. Και αρχίζω και σκέφτομαι μήπως κάνω εδώ στο κέντρο τη διαδικασία. 

Αχ κορίτσια σας έχω πρήξει αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί πολύ σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν μίλησα με τον γιατρό, με τον συντονιστή μίλησα. Μου είπε ότι θα τις έβλεπε και ο γιατρός. Ναι αυτό που λες είναι. Μου είπε ότι μάλλον το βλέπει για Σάββατο για να μην έχουμε κάποιο πρόβλημα. Προφανώς φοβάται μην παραμεγαλωσουν? Πάντως Μου κάνει εντύπωση να μην κάνω ανταγωνιστή. Τι να πω. Ο, τι είναι καλύτερο ας γίνει.  Η αλήθεια είναι με βολεύει καλύτερα το Σάββατο για να μην παίρνω άδεια και για την ωοληψία. Αλλά το θέμα είναι τα άλλα που είναι μικρά, θα προλάβουν να μεγαλώσουν?

Εν τω μεταξύ με αυτή την κακοκαιρία σκέφτομαι μην έχω κάποιο πρόβλημα και δεν μπορώ να ταξιδέψω. Και αρχίζω και σκέφτομαι μήπως κάνω εδώ στο κέντρο τη διαδικασία. 

Αχ κορίτσια σας έχω πρήξει αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί πολύ σήμερα. 

Και εγώ είχα τις ίδιες ερωτήσεις, τα μικρά σε εμένα είχαν μεγαλώσει και μόνο ένα είχε μεγαλώσει αρκετά και ήταν το τζουφιο που λέω εγώ.  Ανταγωνιστές ξεκίνησα την 9ημερα αν θυμάμαι καλά και τότε μου έκανε εντύπωση και μου είχε πει η γιατρος όσο είναι κάτω από 10 δεν σκάνε αρα δεν υπήρχε λόγος για ανταγωνιστές.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια 210 η χοριακη......ααααχ την Δευτέρα ήταν 94

Καλά πάει. 

Tsh 3.32 ( την Δευτέρα μου είχανε βγάλει 3.62 ) 

Καλά έτσι και αλλιώς θα πάω ενδοκρινολόγο. Για να με φτιάξει. 

Αααχ χάρηκα πολύ. Θα κάνω άλλη μια χοριακη λέει ο γιατρός την δευτερα και μετά θα πάω σε αυτόν. Για να δεις κάτι λέει θα πρέπει να είναι πάνω από 2500 η χοριακη. Για να μην πάω τσαμπα. 

Άρα το επόμενο είναι αύριο ενδοκρινολόγο και την τρίτη θα πάω για τελευταία χοριακη 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου.. πολύ όμορφη φαίνεται η χοριακη σου. 

Η Tsh είναι κάτω από 4 αρα είναι φυσιολογική θέλεις 1 με 4 , ίσως να την παρακολουθείς γιατι στην εγκυμοσύνη αυξάνεται κάπως. (Όχι παντα) ούτε χαπι δε θα σου δώσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν μίλησα με τον γιατρό, με τον συντονιστή μίλησα. Μου είπε ότι θα τις έβλεπε και ο γιατρός. Ναι αυτό που λες είναι. Μου είπε ότι μάλλον το βλέπει για Σάββατο για να μην έχουμε κάποιο πρόβλημα. Προφανώς φοβάται μην παραμεγαλωσουν? Πάντως Μου κάνει εντύπωση να μην κάνω ανταγωνιστή. Τι να πω. Ο, τι είναι καλύτερο ας γίνει.  Η αλήθεια είναι με βολεύει καλύτερα το Σάββατο για να μην παίρνω άδεια και για την ωοληψία. Αλλά το θέμα είναι τα άλλα που είναι μικρά, θα προλάβουν να μεγαλώσουν?

Εν τω μεταξύ με αυτή την κακοκαιρία σκέφτομαι μην έχω κάποιο πρόβλημα και δεν μπορώ να ταξιδέψω. Και αρχίζω και σκέφτομαι μήπως κάνω εδώ στο κέντρο τη διαδικασία. 

Αχ κορίτσια σας έχω πρήξει αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω μπερδευτεί πολύ σήμερα. 

Μην αγχώνεσαι, από ποσο μακριά έρχεσαι? Μέχρι μεθαύριο θα έχει λιώσει το χιόνι, απλώς άκουσα ότι θα έχει βροχη το Σάββατο. Ίσως καλύτερα να ξεκινήσετε πολύ νωρίτερα ή αν έχετε τη δυνατότητα να έρθετε από Παρασκευη βράδυ και να κανεις μια διανυκτέρευση στην Αθήνα για να είσαι κοντά? Έχεις εμπιστοσύνη να την κανεις εκεί που είσαι και στο εμβρυολογικο εκεί? Γιατί δεν ειναι μόνο η ωοληψια, είναι η γονιμοποίηση και μετα οι 5 μέρες στους επωαστήρες.  Να κανεις το καλύτερο για τα ωάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μην αγχώνεσαι, από ποσο μακριά έρχεσαι? Μέχρι μεθαύριο θα έχει λιώσει το χιόνι, απλώς άκουσα ότι θα έχει βροχη το Σάββατο. Ίσως καλύτερα να ξεκινήσετε πολύ νωρίτερα ή αν έχετε τη δυνατότητα να έρθετε από Παρασκευη βράδυ και να κανεις μια διανυκτέρευση στην Αθήνα για να είσαι κοντά? Έχεις εμπιστοσύνη να την κανεις εκεί που είσαι και στο εμβρυολογικο εκεί? Γιατί δεν ειναι μόνο η ωοληψια, είναι η γονιμοποίηση και μετα οι 5 μέρες στους επωαστήρες.  Να κανεις το καλύτερο για τα ωάρια. 

Από Κρήτη έρχομαι.  Εννοείται ότι θα έρθω από την προηγούμενη. Το εμβρυολογικο είναι καινούριο. Είναι σαν να λέμε το υποκατάστημα της Αθήνας στην Κρήτη.  Δεν ξέρω αν έχω εμπιστοσύνη για αυτό είμαι και σε δίλημμα. Σήμερα που μίλησα με τον γιατρό μου που είναι ο συνεργάτης του Π... εδώ μου είπε ότι είναι πολύ καλό το εμβρυολογικο. Και όταν τον ρώτησα αν θα έστελνε τη γυναίκα του να κάνει εξωσωματικη εδώ μου είπε ναι. Γενικά τον εμπιστεύομαι. Βέβαια μου είπε να πάω Αθήνα γιατί αν τύχει και δεν πάει καλά, θα κατηγορήσω το εργαστήριο. Δεν μου το είπε έτσι ακριβώς,  μου το είπε απέξω απέξω. Και μου είπε να μην φοβάμαι την ταλαιπωρία. Τέλος πάντων, θα δω τι θα μου πουν αύριο και θα αποφασίσω. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντομεταξυ μέχρι χθες είχα κάτι σαν πονακια περιόδου. Σαν τραβήγματα. 

 

Από σήμερα έχει αλλάξει λιγο . Είναι σαν τους σφαχτες που μπορεί να μας πιάνουν όταν τρέχουμε κάπου στην κοιλιά. Αλλά το νιώθω χαμηλά.

Ή σαν να έχω βαρυστομαχιασει από φαγητό αλλά χαμηλά να το νιώθω αυτό 

 

Αυτές είναι οι λεγόμενες κράμπες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημερα κορίτσια!

Καλημέρα! Καλημέρα και σε όλα τα κορίτσια!

Τι έκανες εντέλει @hope501 μου με την επιτροπή; Έβγαλες καμία άκρη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα! Καλημέρα και σε όλα τα κορίτσια!

Τι έκανες εντέλει @hope501 μου με την επιτροπή; Έβγαλες καμία άκρη;

Εδώ είμαι από τις 8.30. Μόλις βγηκε και η απόφαση🙂🙂. Ευτυχώς ήρθα. Μου είπε μια κοπέλα εδώ πως βγήκε ανακοίνωση για τα ραντεβού που ακυρώθηκαν λόγω χιονιού, ότι θα επικοινωνήσουν μαζί τους σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Εδώ είμαι από τις 8.30. Μόλις βγηκε και η απόφαση🙂🙂. Ευτυχώς ήρθα. Μου είπε μια κοπέλα εδώ πως βγήκε ανακοίνωση για τα ραντεβού που ακυρώθηκαν λόγω χιονιού, ότι θα επικοινωνήσουν μαζί τους σύντομα. 

Οπότε τη πήρες;! Άντε, μπράβο!!! Σου έβγαλε λίγο τη ψυχή αλλά ευτυχώς τελείωσε και αυτό τώρα..! Πάλι καλά που σε δέχτηκαν και σε πέρασαν σήμερα! Γιατί το δικό τους "σύντομα" μέχρι να επικοινωνήσουν οι ίδιοι με τα ακυρωμενα ραντεβού.. φέξε μου και γλίστρησα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Οπότε τη πήρες;! Άντε, μπράβο!!! Σου έβγαλε λίγο τη ψυχή αλλά ευτυχώς τελείωσε και αυτό τώρα..! Πάλι καλά που σε δέχτηκαν και σε πέρασαν σήμερα! Γιατί το δικό τους "σύντομα" μέχρι να επικοινωνήσουν οι ίδιοι με τα ακυρωμενα ραντεβού.. φέξε μου και γλίστρησα!!

Έτσι ακριβώς. Όπως το λες. Τώρα μου έστειλαν και την άυλη και θα πάρω και τα φάρμακα. Μια χαρά. Για να μην ξανά έρχομαι.  Ευτυχώς γιατί δεν είναι εύκολο να βρω ελεύθερο πρωινό. Και αν προλάβω θα πάω και στο Έλενα μήπως πετύχω την Οικονομόπουλου για να μην πάω αυριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Έτσι ακριβώς. Όπως το λες. Τώρα μου έστειλαν και την άυλη και θα πάρω και τα φάρμακα. Μια χαρά. Για να μην ξανά έρχομαι.  Ευτυχώς γιατί δεν είναι εύκολο να βρω ελεύθερο πρωινό. Και αν προλάβω θα πάω και στο Έλενα μήπως πετύχω την Οικονομόπουλου για να μην πάω αυριο. 

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου! Τέλεια!! Τυχερά να είναι εύχομαι και να μη ξαναχρειαστει να πάρεις άλλα..! 😘❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου! Τέλεια!! Τυχερά να είναι εύχομαι και να μη ξαναχρειαστει να πάρεις άλλα..! 😘❤️

Ευχαριστω ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, μόλις γύρισα σπίτι. 6 ώρες στον εοππυ. Δυο ώρες αναμονή, όπως είπε και η @Lucia79και 4 για τα φάρμακα. Η γυναίκα στο security μας είπε πως είναι και χαλαρά σήμερα και πως γενικά όλοι περιμένουν 2 και βαλε ώρες για τα φάρμακα. Εκτός αν πας πρωι και πάρεις τα πρώτα νούμερα. Εγώ δεν είχα άλλη μέρα να πάω και ευτυχώς μου είπαν οι κοπέλες εκεί που περίμεναν μαζί μου, πως μπορούσα να έπαιρνα και σήμερα τα φάρμακα. 
πάντως ακούς πολλές ιστορίες. Καμία δεν ήξερε το φόρουμ και είπα να μπουν να ενημερωθούν. Αχ αυτό το φόρουμ, αχ αυτή η ομάδα. Στήριξη στο μεγαλείο της ❤️

Επομενως κορίτσια, οποία είναι να περάσει επιτροπή, να πάρει μαζί και παγοκύστες/ψυγειο και να συνεννοηθεί με τον γιατρό να στείλει άυλη μόλις λάβει την απόφαση για να μην πηγαίνει και δεύτερη φορά για το φαρμακείο. Εμένα μου έδωσε μια κοπέλα παγοκύστη και άλλη μια το φαρμακείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Λοιπόν, μόλις γύρισα σπίτι. 6 ώρες στον εοππυ. Δυο ώρες αναμονή, όπως είπε και η @Lucia79και 4 για τα φάρμακα. Η γυναίκα στο security μας είπε πως είναι και χαλαρά σήμερα και πως γενικά όλοι περιμένουν 2 και βαλε ώρες για τα φάρμακα. Εκτός αν πας πρωι και πάρεις τα πρώτα νούμερα. Εγώ δεν είχα άλλη μέρα να πάω και ευτυχώς μου είπαν οι κοπέλες εκεί που περίμεναν μαζί μου, πως μπορούσα να έπαιρνα και σήμερα τα φάρμακα. 
πάντως ακούς πολλές ιστορίες. Καμία δεν ήξερε το φόρουμ και είπα να μπουν να ενημερωθούν. Αχ αυτό το φόρουμ, αχ αυτή η ομάδα. Στήριξη στο μεγαλείο της ❤️

Επομενως κορίτσια, οποία είναι να περάσει επιτροπή, να πάρει μαζί και παγοκύστες/ψυγειο και να συνεννοηθεί με τον γιατρό να στείλει άυλη μόλις λάβει την απόφαση για να μην πηγαίνει και δεύτερη φορά για το φαρμακείο. Εμένα μου έδωσε μια κοπέλα παγοκύστη και άλλη μια το φαρμακείο. 

Ναι και είναι επίσης βοηθητικό να βγάλεις από το ίντερνετ νουμερακι. Ώστε να μην περιμένεις εκεί. Και μάλιστα σου λέει και πόσα άτομα έχει αναμονή όταν πας να βγάλεις το νουμερακι σου. Οπότε υπολογίζεις στο περίπου και ξεκινάς λίγο πιο μετά από το σπίτι. Εμένα με βοήθησε αυτό . Πολύ . Και έτσι δεν περιμένω σχεδόν καθόλου . Κάνα τεταρτακι μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Λοιπόν, μόλις γύρισα σπίτι. 6 ώρες στον εοππυ. Δυο ώρες αναμονή, όπως είπε και η @Lucia79και 4 για τα φάρμακα. Η γυναίκα στο security μας είπε πως είναι και χαλαρά σήμερα και πως γενικά όλοι περιμένουν 2 και βαλε ώρες για τα φάρμακα. Εκτός αν πας πρωι και πάρεις τα πρώτα νούμερα. Εγώ δεν είχα άλλη μέρα να πάω και ευτυχώς μου είπαν οι κοπέλες εκεί που περίμεναν μαζί μου, πως μπορούσα να έπαιρνα και σήμερα τα φάρμακα. 
πάντως ακούς πολλές ιστορίες. Καμία δεν ήξερε το φόρουμ και είπα να μπουν να ενημερωθούν. Αχ αυτό το φόρουμ, αχ αυτή η ομάδα. Στήριξη στο μεγαλείο της ❤️

Επομενως κορίτσια, οποία είναι να περάσει επιτροπή, να πάρει μαζί και παγοκύστες/ψυγειο και να συνεννοηθεί με τον γιατρό να στείλει άυλη μόλις λάβει την απόφαση για να μην πηγαίνει και δεύτερη φορά για το φαρμακείο. Εμένα μου έδωσε μια κοπέλα παγοκύστη και άλλη μια το φαρμακείο. 

Μπράβο, εύχομαι να είναι τα τελευταία και τυχερά σου φάρμακα. Αλήθεια, τι σου έδωσε? Είναι κάτι καινουριο σε σχέση με την προηγούμενη φορά?
Εγω είχα έναν μαραθώνιο γιατρών σήμερα. Ευτυχώς το κτίριο της δουλειάς είχε ακόμα διακοπή ρεύματος οπότε ούτε τηλεργασια δε μπορούμε να κάνουμε. Πρακτικά είχα 3 μέρες διακοπές. Οποτε μπόρεσα να κάνω όλους τους γιατρούς σήμερα με άνεση. 
Το πρωί στις 8 ξεκίνησα με τη ρευματολόγο όπου σήμερα έκανα και υπέρηχο στα δάχτυλα και επιβεβαίωσε ότι είναι μάλλον κάποιο είδος αρθρίτιδας, ή σπονδυλοαρθριτιδα ή ψωρισιακη αρθρίτιδα. Λόγω του ότι δε μπορώ να παρω τώρα την κανονική θεραπεία μου έδωσε μια ένεση κορτιζόνης που καλύπτει για ένα 15 νθημερο και θα με ξαναδεί σε 3 μήνες εκτός αν ενδιάμεσα προκύψει κάτι. 
Μετα πήγα ορθοπεδικό για το κάταγμα στο άλλο χέρι, όπου έκανα άλλη μια ακτινογραφία κ μου είπε ότι θα πάρει τουλάχιστον μήνα για να βγάλω το ναρθηκακι και σε 10 μέρες θέλει άλλη μια ακτινογραφία. 
και στο τέλος πήγα Μαστρο διότι ήρθε σήμερα περίοδος, έκανα υπέρηχο όλα οκ, συμφώνησε να κάνω και την ένεση της κορτιζόνης που θέλει η ρευματολόγος, μάλιστα μου την κάνανε εκεί και δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου ενώ λένε ότι πονάνε αυτές οι ενέσεις. Κι έτσι αύριο απόγευμα ξεκινάω gonal 300 μονάδες και Δευτέρα πάω στο καινουριο κέντρο για εξέταση οιστραδιολης. Υπολογίζω 7 ή 8 Φλεβάρη ωοληψια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο, εύχομαι να είναι τα τελευταία και τυχερά σου φάρμακα. Αλήθεια, τι σου έδωσε? Είναι κάτι καινουριο σε σχέση με την προηγούμενη φορά?
Εγω είχα έναν μαραθώνιο γιατρών σήμερα. Ευτυχώς το κτίριο της δουλειάς είχε ακόμα διακοπή ρεύματος οπότε ούτε τηλεργασια δε μπορούμε να κάνουμε. Πρακτικά είχα 3 μέρες διακοπές. Οποτε μπόρεσα να κάνω όλους τους γιατρούς σήμερα με άνεση. 
Το πρωί στις 8 ξεκίνησα με τη ρευματολόγο όπου σήμερα έκανα και υπέρηχο στα δάχτυλα και επιβεβαίωσε ότι είναι μάλλον κάποιο είδος αρθρίτιδας, ή σπονδυλοαρθριτιδα ή ψωρισιακη αρθρίτιδα. Λόγω του ότι δε μπορώ να παρω τώρα την κανονική θεραπεία μου έδωσε μια ένεση κορτιζόνης που καλύπτει για ένα 15 νθημερο και θα με ξαναδεί σε 3 μήνες εκτός αν ενδιάμεσα προκύψει κάτι. 
Μετα πήγα ορθοπεδικό για το κάταγμα στο άλλο χέρι, όπου έκανα άλλη μια ακτινογραφία κ μου είπε ότι θα πάρει τουλάχιστον μήνα για να βγάλω το ναρθηκακι και σε 10 μέρες θέλει άλλη μια ακτινογραφία. 
και στο τέλος πήγα Μαστρο διότι ήρθε σήμερα περίοδος, έκανα υπέρηχο όλα οκ, συμφώνησε να κάνω και την ένεση της κορτιζόνης που θέλει η ρευματολόγος, μάλιστα μου την κάνανε εκεί και δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου ενώ λένε ότι πονάνε αυτές οι ενέσεις. Κι έτσι αύριο απόγευμα ξεκινάω gonal 300 μονάδες και Δευτέρα πάω στο καινουριο κέντρο για εξέταση οιστραδιολης. Υπολογίζω 7 ή 8 Φλεβάρη ωοληψια. 

Με το καλό να πάνε όλα κατ ευχήν και να φτάσετε το όνειρο!!

Στέλνουμε μπόλικη θετική ενέργεια 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση.. 

Είμαι 3η ημέρα περιοδου και 2η με μενοπουρ, η ερώτηση μου είναι η εξής, ΠΕΡΙΠΟΥ η οωληψια στις πόσες μερες γίνεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση.. 

Είμαι 3η ημέρα περιοδου και 2η με μενοπουρ, η ερώτηση μου είναι η εξής, ΠΕΡΙΠΟΥ η οωληψια στις πόσες μερες γίνεται? 

καλησπερα κοριτσι, εγω ξεκινησα 18/01 και παω για ωοληψια την κυριακη 14 ημερα κυκλου, 13 διεγερσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

καλησπερα κοριτσι, εγω ξεκινησα 18/01 και παω για ωοληψια την κυριακη 14 ημερα κυκλου, 13 διεγερσης

Μέχρι και τη 13η διέγερσης έκανες ενέσεις κάθε μέρα? Πότε σε ενημέρωσε ο γιατρός για την ημέρα τής οωληψιας? Ποιά μέρα? Κάθε περίπτωση διαφορετική βέβαια,  αλλά να δω πως πάει στο περίπου 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μέχρι και τη 13η διέγερσης έκανες ενέσεις κάθε μέρα? Πότε σε ενημέρωσε ο γιατρός για την ημέρα τής οωληψιας? Ποιά μέρα? Κάθε περίπτωση διαφορετική βέβαια,  αλλά να δω πως πάει στο περίπου 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι τα καλύτερα!

ευχαριστω κοριτσι μου! μεχρι και σημερα 10 μερα διεγερσης κανω κανονικα! αυριο θα κανω μονο olgalutran και ovitrelle και arverkap και κυριακη ωοληψια! σημερα με ενημερωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ευχαριστω κοριτσι μου! μεχρι και σημερα 10 μερα διεγερσης κανω κανονικα! αυριο θα κανω μονο olgalutran και ovitrelle και arverkap και κυριακη ωοληψια! σημερα με ενημερωσε

Έχεις καθόλου ενοχλήσεις στις ωοθήκες? 

Άντε με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Έχεις καθόλου ενοχλήσεις στις ωοθήκες? 

Άντε με το καλό!!!

με τραβανε λιγακι...πιο πολυ οταν τεντωνομαι...μην φανταστεις κατι φοβερο...απλα μια ενοχληση! σε ευχαριστω κοριτσι μου...

εσυ τι πρωτοκολλο ακολουθεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2022 at 12:11 ΜΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Σε ας ευχαριστώ αλήθεια πάρα πολύ . Εντάξει νομίζω τώρα ηρέμησα. Αφού θα πάω αύριο στον ενδοκρινολόγο. 

Και περιμένω σήμερα την δευτερη χοριακη. Έκανα τεστ πριν και βγαίνει εμφανώς πιο σκούρο άρα πιστεύω θα έχει ανεβαι και να μην φοβάμαι..

Λογικά δεν θα χρειαστεί τρίτη χοριακη ε; 

Η πρώτη ήταν Δευτέρα. Και σήμερα η επόμενη. Έχουν διαφορά έντονη τα τεστακια.δευτερας και Τετάρτης . Έτσι πιστεύω. 

Screenshot_2022-01-26-11-30-20-387_com.miui.gallery.jpg

Καταρχην συγχαρητήρια μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κοριτσι μου. Τα τεστ εχουν διαφορα ναι αλλα μην αγχωνεσαι κ κανεις συνεχεια. Θα δεις κ με την χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

με τραβανε λιγακι...πιο πολυ οταν τεντωνομαι...μην φανταστεις κατι φοβερο...απλα μια ενοχληση! σε ευχαριστω κοριτσι μου...

εσυ τι πρωτοκολλο ακολουθεις? 

Ανταγωνιστών κάνω,  ξεκίνησα με 150 μονάδες μενοπουρ και 6 μερα θα κάνω και citrotide .. και ανάλογα θα μου πει για οωληψια,  ευτυχώς το φάρμακο απο μενοπουρ δεν πονάει για citrotide θα δείξει σε 3 μέρες... εσυ ποιο κάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...