Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Κορίτσια είμαι κι επίσημα έγκυος. Σημερα είναι η 15η μερα μετά την εμβρυομεταφορα και  ειδαμε δύο μικρούς πανέμορφους σάκους. Στην αρχή είδαμε έναν σάκο και του λέω γιατρέ ψάξε είναι κι άλλος. Κι όντως ήταν εκεί.. ακριβώς από πίσω κρυμμένος. Τρομερή συγκίνηση μετά από τόσα χρόνια άκαρπων προσπαθειών.  Τώρα μου είπε να προσέχω πολυ για να στεριώσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια είμαι κι επίσημα έγκυος. Σημερα είναι η 15η μερα μετά την εμβρυομεταφορα και  ειδαμε δύο μικρούς πανέμορφους σάκους. Στην αρχή είδαμε έναν σάκο και του λέω γιατρέ ψάξε είναι κι άλλος. Κι όντως ήταν εκεί.. ακριβώς από πίσω κρυμμένος. Τρομερή συγκίνηση μετά από τόσα χρόνια άκαρπων προσπαθειών.  Τώρα μου είπε να προσέχω πολυ για να στεριώσουν. 

Με το καλο κοριτσι μουυυ!!! να πανε ολα τελεια!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Το καλυτερο δωρο σου εφερε φετος ο 🎅!!!! του χρονου με 2 γερα μωρακια στην αγκαλια!!!!🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια είμαι κι επίσημα έγκυος. Σημερα είναι η 15η μερα μετά την εμβρυομεταφορα και  ειδαμε δύο μικρούς πανέμορφους σάκους. Στην αρχή είδαμε έναν σάκο και του λέω γιατρέ ψάξε είναι κι άλλος. Κι όντως ήταν εκεί.. ακριβώς από πίσω κρυμμένος. Τρομερή συγκίνηση μετά από τόσα χρόνια άκαρπων προσπαθειών.  Τώρα μου είπε να προσέχω πολυ για να στεριώσουν. 

Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Μόνο καλά εύχομαι να σου φέρει η νέα χρονιά και να κρατήσεις στην αγκαλια σου τα μωράκια σου σε 9 μήνες περίπου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Με το καλο κοριτσι μουυυ!!! να πανε ολα τελεια!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Το καλυτερο δωρο σου εφερε φετος ο 🎅!!!! του χρονου με 2 γερα μωρακια στην αγκαλια!!!!🙏🙏

Αντωνία μου ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι το καινούριο σας σπιτάκι να είναι σούπερ γουρλιδικο😉😉 Μπρος να παιρνούμε σειρά μια μια και να ξεχάσουμε όλα τα αρνητικά! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Μόνο καλά εύχομαι να σου φέρει η νέα χρονιά και να κρατήσεις στην αγκαλια σου τα μωράκια σου σε 9 μήνες περίπου!

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει και σε σας σύντομα. Κι αν δεν έρθει με φυσικό τρόπο ακόμη και τη διαδικασία της εξωσωματικής δες την θετικά χωρίς άγχος και θα πετύχει. Εγώ έλεγα θα κάνω την πρώτη σαν πρόβα, ήμουν σίγουρη ότι δεν θα πετύχει κι έλεγα άντε τουλάχιστον να μάθουμε τι φταίει. Κι η ηλικία σου μια χαρά είναι οπότε πίστεψε το και θα πετύχει σου λέω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Αντωνία μου ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι το καινούριο σας σπιτάκι να είναι σούπερ γουρλιδικο😉😉 Μπρος να παιρνούμε σειρά μια μια και να ξεχάσουμε όλα τα αρνητικά! 

 

❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια είμαι κι επίσημα έγκυος. Σημερα είναι η 15η μερα μετά την εμβρυομεταφορα και  ειδαμε δύο μικρούς πανέμορφους σάκους. Στην αρχή είδαμε έναν σάκο και του λέω γιατρέ ψάξε είναι κι άλλος. Κι όντως ήταν εκεί.. ακριβώς από πίσω κρυμμένος. Τρομερή συγκίνηση μετά από τόσα χρόνια άκαρπων προσπαθειών.  Τώρα μου είπε να προσέχω πολυ για να στεριώσουν. 

Πολλά συγχαρητήρια! Να πάνε όλα καλά και σε 9 μήνες να έχετε 2 μωράκια αγκαλιά εύχομαι! Μείνε χαλαρή και ήρεμη, όπως πολύ σωστά ξεκίνησες. Το καλύτερο δώρο σας ήρθε φέτος 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/12/2021 at 11:48 ΠΜ, ο/η Ditimama είπε:

Σου ε΄υχομαι @Lucia79 με το καλό να πάρεις καλά αποτελέσματα στις 10 Γενάρη και να βρεθεί άμεσα η λύση!

Το μενοπουρ με ανταγωνιστή cetrotide δεν το γνωρίχω εγω εχω πάρει μόνο gonal και clomiphene, εφ΄όσων έχει δουλέψει καλά με την παραγωγή ωαρίων σου γτ να το αλλάξεις σωστά!

Ναι να σας πω απο ποιούς γιατρούς εχω περάσει όλο αυτό το χρονικό διάστημα...

Ξεκίνησα με τον κ. Κουμαντάκη ο οποίος ειναι ενας εξαιρετικός άνθρωπος πάνω απ'όλα και πολύ ζεστός και παρηγορητικός! Έφυγα όμως απο αυτόν μέσα στον ένα χρόνο και αφού ειχμε κανει μαζί μια σπρματέγχυση γιατί έβλεπα πως με καθυστερούσε λίγο με διάφορες εξετάσεις και επίσης συνεργαζόταν με την ομάδα του Πάντου (Genesis) ενα σύστημα που θεωρώ λίγο εμποροπανύγηρι. Επίσης καθε φορά μου έλεγε να κανω καποιες μικροεπεμβάσεις και άρχισα να δυσπιστώ λίγο γτ με παρέπεμπε στο γενεσις φυσικά και αυτούς εκει δεν τους συμπαθούσα! Απο την άλλη οι μικροεπεμβάσεις που μου έλεγε να κανω δεν ηταν λανθασμένες (λαπαροσκόπηση και looping λογω κακων αποτελεσματων στο τεστ παπ) απλά εγω ειχα τοτε απογοητευτεί με τις συνεχόμενες εξετάσεις και σκέφτηκα να φύγω...

Μετά πηγα σε εναν άσχετο με εξωσωματικές κ αυτο γτ ειχα καλές συστάσεις, τον Τσεσμελάκη ο οποίος βλέποντας τις εξετάσεις μου μου λέει πως εχω πολλές πιθανότητες  με μια απλή σπερματέγχυση δεν μου δίνει τίποτα απο φάρμακα και προχωράμε στη διαδικασία και φυσικά αποτυγχάνει. Μετά τον έπαιρνα τηλ. και δεν μου το σήκωνε...

Στη συνέχεια για κακή μου τύχη έπεσα σε εναν γιατρό που θεωρώ τσαρλατάνο τον Καραγιαννίδη. Αυτός ο γιατρός λοιπόν πέρα οτι με πέτυχε σε μια πολύ ευάλωτη στιγμή, στο 1ο μας ραντεβού μίλησε άσημα για μενα στο σύζηγό μου (του είπε οτι πρέπει να είμαι λίγο υστέρω κάνοντας χιούμορ) και  απο την άλλη μας ψάρωσε με το γεγονός οτι έλεγε ε βέβαια πως να μην εισα ετσι καλό μου αφού οι προηγούμενοι γιατροί σε εχουν ταλαιπωρήσει και σε βάζουν αν κανεις σπερματεγχύσεις σε αυτη την ηλικία.. αυτός λοιπόν βρήκε εντελώς έτοιμο υλικό... δεν με βάζει να κανω καμία εξέταση μολις ειχα παρει κ τα φαρμακα απο την επιτροπή και με παέι κατύθειαν για εξωσωματική σε ενα κέντρο  στο Life Clinic στην Ιπποκρατους που ανήκε σε καποιον φίλο του και ειναι στο κέντρο. Εκει λοιπον την ημέρα της εμβρυομταφοράς και ενω εχω πιει 2 λιτρα νερό και περιμένω να έρθει .. αυτός απο την ώρα που ειχαμ πει να γίνει έρχεται 1,5 ώρα μετα ακριβώς δεν ζητάει συγνώμη ουτε καν και εγω ειμαι σε μια κατάσταση να κρατάω τα ο΄ρα μου τόσην ώρα κ να μην αντέχω... τελικά μου λεει πήγαινε στην τουαλ΄έτα να βγάλεις λίγα για να σου φυγει η πιεση και κράτα μερικά για να προχωρήσουμε. Την ωρα της εμβρυομεταφοράς συζητούσε με τον εμβρυολόγο για μια κοπέλα άλλη που ειχε και που η εγκυμοσύνη της δυστηχώς δεν προχώρησε και εγω ηταν σαν να μην υπήρχα...

μετα απο 2 εβδομδες παιρνω μια αρνητική χοριακή την 1η μου και λεω στον εαυτο μου μην το βαλεις κατω...

Μετά με πάει μια φίλη σε εναν άλλον γιατρό τον Αναστάσιο Πάντο που είναι στο κέντρο στη Βασιλίσσης Σοφίας κανουμε ενα ραντεβού απλό μαζί του για να συζητησουμε και πληρώνουμε ενα ποσο γυρω στα 100 ευρώ! Παθαίνουμε το 1ο σοκ και ενω μας μιλούσε λοιπόν για την διαδικασία που ακολουθεί μας πετάει μπροστά μας στην κυριολεξία και το βιβλίο του που έχει γράψει ο ίδιος. Γέλασα λίγο με αυτη την κίνηση γτ μου φάνηκε παντελώς επιδεικτική και φυσικά δεν προχωρήσαμε α΄λλο μαζί του.

Στη συνέχεια κανουμε ενα ραντεβού με εναν άλλο γιατρό στο Κολωνάκι τον κ.ο Βρυώνη ο οποίος μου φάνηκε πολύ καλός... μετρημένος ήρεμος αλλά επειδη κ αυτος μας εδωσε να κανουμε παρα πολλες εξετασεις ο σύζηγός μου το θεώρησε λιγο ασκοπο... κακως φυσικά γτ μετα τις καναμε με αλλον γιατρό αφου τα ξαναακουσαμε. Αυτός ο γιατρός εμενα μου αρεσε κατι μου εβγαλε και υπαρχει πιθανότητα να ξαναπαω σε αυτον, αν διαβάζει και καποια κοπέλα που ειχε παραπανω εμπειρια μαζι του θα ηθελα μια ενημερωση.

Τέλος τωρα ειμαστε στον Καπετανάκη με δυο αποτυχημένες προσπαθειες συνολο 3 δηλαδη με την 1η στον αλλον γιατρο και ειμαστε σε μια φαση τωρα να χαλαρωσουμε λιγο για ενα μηνα ειναι κ γιορτες και βλεπουμε πως θα παει.. εχω και το ραντεβού στις 10 στο Έλενα κ πάμε αισιόδοξα!!!!!

Ελ΄πιζω να βοήθησα κα΄ποια κοπέλα και μακαρι να πέφτουμε σε λιγοτερο κακους γιατρούς γτ ο τελειος δεν υπαρχει ειδικα σε αυτό τον τομέα!!

Καλές γιορτές να έχουμε και όλα θα πάνε καλά!! Ο Θεός ειναι μεγάλος, να έχουμε πίστη και ειμαι σιγουρη πως η γέννηση του Χριστού θα φωτίσει με ηρεμία και θετικότητα τις καρδιές μας !!!

Πωπωπω κορίτσι μου, τι περατζάδα και περιπέτεια ήταν αυτή που περιγράφεις. 

Μπράβο σου για τη δύναμη και την αισιοδοξία! 

Υπομονή και καλή συνέχεια εύχομαι, γρήγορα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου. ❤️

Εγώ πήγα μόνο σε έναν γιατρό, πέρισυ τέτοια εποχή περίπου. Τον Αντωνίου Κώστα στο Ιάκεντρο στο Μαρούσι. Ήταν λίγο βιαστικός και κάποιες φορές ένιωθα ότι θα ήθελα να είναι κάπως πιο προσιτός σαν άνθρωπος αλλά γενικά ήταν επαγγελματίας. Με καθυστέρησε λίγο από την λήψη στην εμβρυομεταφορά κι είχα ξενερώσει, αλλά καλά έκανε γιατί οι συνθήκες δεν ήταν πάντα ιδανικές και περίμενε ο άνθρωπος τη σωστή στιγμή. Παρ'ολα αυτά, η εμπειρία μας δεν κατέληξε τελικά σε εγκυμοσύνη. Μου είπε να χαλαρώσω λίγο και να προσπαθήσουμε ξανά μετά από 2-3 μήνες και αυτό που ως δια μαγείας συνέβη ήταν η φυσική σύλληψη στον επόμενο ακριβώς κύκλο! Γι'αυτό μη χάνετε τις ελπίδες σας κορίτσια. Το θαύμα μπορεί να συμβεί εκεί που δεν το περιμένετε και σας το εύχομαι ολόψυχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Πωπωπω κορίτσι μου, τι περατζάδα και περιπέτεια ήταν αυτή που περιγράφεις. 

Μπράβο σου για τη δύναμη και την αισιοδοξία! 

Υπομονή και καλή συνέχεια εύχομαι, γρήγορα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου. ❤️

Εγώ πήγα μόνο σε έναν γιατρό, πέρισυ τέτοια εποχή περίπου. Τον Αντωνίου Κώστα στο Ιάκεντρο στο Μαρούσι. Ήταν λίγο βιαστικός και κάποιες φορές ένιωθα ότι θα ήθελα να είναι κάπως πιο προσιτός σαν άνθρωπος αλλά γενικά ήταν επαγγελματίας. Με καθυστέρησε λίγο από την λήψη στην εμβρυομεταφορά κι είχα ξενερώσει, αλλά καλά έκανε γιατί οι συνθήκες δεν ήταν πάντα ιδανικές και περίμενε ο άνθρωπος τη σωστή στιγμή. Παρ'ολα αυτά, η εμπειρία μας δεν κατέληξε τελικά σε εγκυμοσύνη. Μου είπε να χαλαρώσω λίγο και να προσπαθήσουμε ξανά μετά από 2-3 μήνες και αυτό που ως δια μαγείας συνέβη ήταν η φυσική σύλληψη στον επόμενο ακριβώς κύκλο! Γι'αυτό μη χάνετε τις ελπίδες σας κορίτσια. Το θαύμα μπορεί να συμβεί εκεί που δεν το περιμένετε και σας το εύχομαι ολόψυχα! 

Μπράβο βρε κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει και σε σας σύντομα. Κι αν δεν έρθει με φυσικό τρόπο ακόμη και τη διαδικασία της εξωσωματικής δες την θετικά χωρίς άγχος και θα πετύχει. Εγώ έλεγα θα κάνω την πρώτη σαν πρόβα, ήμουν σίγουρη ότι δεν θα πετύχει κι έλεγα άντε τουλάχιστον να μάθουμε τι φταίει. Κι η ηλικία σου μια χαρά είναι οπότε πίστεψε το και θα πετύχει σου λέω

Να σαι καλά! Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν την φοβάμαι την εξωσωματικη,  μετράω ήδη δύο στο ενεργητικό μου! Όσο για την ηλικία μου δεν είναι και απαγορευτική,  αλλά δεν είμαι και πιτσιρικα, καθώς με αυτά και με αυτά τόσα χρόνια, έφτασα πλέον αισίως τα 39,5.

Ο, τι είναι να γίνει, θα γίνει...

Την υγειά μας να έχουμε (όχι μόνο σωματική, αλλά και ψυχική) και για τα υπόλοιπα έχει ο Θεός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια είμαι κι επίσημα έγκυος. Σημερα είναι η 15η μερα μετά την εμβρυομεταφορα και  ειδαμε δύο μικρούς πανέμορφους σάκους. Στην αρχή είδαμε έναν σάκο και του λέω γιατρέ ψάξε είναι κι άλλος. Κι όντως ήταν εκεί.. ακριβώς από πίσω κρυμμένος. Τρομερή συγκίνηση μετά από τόσα χρόνια άκαρπων προσπαθειών.  Τώρα μου είπε να προσέχω πολυ για να στεριώσουν. 

Συγχαρητήρια! Όλα καλά θα πάνε και σε λίγους μήνες θα έχεις στην αγκαλιά σου τα 2 μωρά σας ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/12/2021 at 4:28 ΜΜ, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας κορίτσια έχω καιρό να γράψω αλλά που και που μπαίνω και σας διαβάζω, πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια με την θετική χοριακη καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι. @rouseva σε νιώθω απόλυτα, αλλά εύχομαι και ελπίζω να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου κουράγιο και να ελπίζεις για το καλύτερο. Καλή αρχή και στα κορίτσια που ξεκινάνε το ταξίδι της εξεταστικής 💜 εγώ τον Ιανουάριο ελπίζω να πάω για εμβρυομεταφορά..

Χρόνια πολλά κορίτσι μου!Σ ευχαριστώ πολύ!Δεν υπάρχει βέβαια εγκυμοσύνη,έπεσε η χοριακη.Θα ξανακάνω βέβαια την Τρίτη😥

Εχεις παγωτινακια κατάψυξη??Με το καλό να τα υποδεχτείς♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια είμαι κι επίσημα έγκυος. Σημερα είναι η 15η μερα μετά την εμβρυομεταφορα και  ειδαμε δύο μικρούς πανέμορφους σάκους. Στην αρχή είδαμε έναν σάκο και του λέω γιατρέ ψάξε είναι κι άλλος. Κι όντως ήταν εκεί.. ακριβώς από πίσω κρυμμένος. Τρομερή συγκίνηση μετά από τόσα χρόνια άκαρπων προσπαθειών.  Τώρα μου είπε να προσέχω πολυ για να στεριώσουν. 

Συγχαρητήρια! Να έχεις μια καλή κι ανέφελη εγκυμοσύνη! Το καλύτερο πρωτοχρονιάτικο δώρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Συγχαρητήρια! Να έχεις μια καλή κι ανέφελη εγκυμοσύνη! Το καλύτερο πρωτοχρονιάτικο δώρο!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Με το καλό να μαζέψεις τα εμβρυακια σου και σύντομα να έχουμε τα ευχάριστα νέα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες.

Θα ήθελα να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια αυτής της ομάδας , στις δυνατε΄ς αυτές μαχήτριες, να έχουμε μια νέα χρονιά γεμάτη με υγεία, δύναμη ,αισιοδοξία , ισορροπία ,χαμόγελα και αγκαλιε΄ς ρε παιδιά, πολλές αγκαλιές.

Και επιτέλους να φτάσουμε στον στόχο μας και να αγγίξουμε το όνειρό μας.

Αλλά και στις μαχήτριες που πέρασαν στην απέναντι όχθη και είτε έχουν τα παιδάκια τους ,είτε τα περιμένουν , να είναι υγιείς, να τα χαίρονται και να πάνε όλα με το καλό. Γιατί παραμένουν εδώ να μας γεμίζουν δύναμη , να βοηθάνε, να μας σηκώνουν και να μας εμψυχώνουν.

Καλή Χρονιά, ας είναι η Χρονιά μας ...❤️💛

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου,  σήμερα πήγα να παραγγείλω απο το φαρμακείο Του εοπυ τις μενοπουρ και μου είπε η κυρία που με εξυπηρέτησε οτι την πρωτότυπη απόφαση της Επιτροπής θα την χρειαστώ για αργότερα για να πάρω χρήματα πίσω... την ρώτησα τι αφορούν τα χρήματα, μου είπε οτι για  αυτά δεν είναι αρμόδια αυτή (Ίσως να Μην γνώριζε) και αργότερα θα κάνω την διαδικασία,  την ρώτησα πάλι,  τι διαδικασία πρέπει να κάνω και μου απάντησε το ίδιο, πώς δεν είναι αρμόδια...  γνωρίζει κάποια κοπέλα τι εννοεί οτι θα πάρω χρήματα πίσω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  σήμερα πήγα να παραγγείλω απο το φαρμακείο Του εοπυ τις μενοπουρ και μου είπε η κυρία που με εξυπηρέτησε οτι την πρωτότυπη απόφαση της Επιτροπής θα την χρειαστώ για αργότερα για να πάρω χρήματα πίσω... την ρώτησα τι αφορούν τα χρήματα, μου είπε οτι για  αυτά δεν είναι αρμόδια αυτή (Ίσως να Μην γνώριζε) και αργότερα θα κάνω την διαδικασία,  την ρώτησα πάλι,  τι διαδικασία πρέπει να κάνω και μου απάντησε το ίδιο, πώς δεν είναι αρμόδια...  γνωρίζει κάποια κοπέλα τι εννοεί οτι θα πάρω χρήματα πίσω? 

Καλημέρα! Θα μπορέσεις να πάρεις περίπου 350 € πίσω από τον εοππυ για τη διαδικασία της εξωσωματικής. Θα χρειαστείς την απόφαση (προσοχή ΔΕΝ δίνεις πουθενά την πρωτότυπη παρά μόνο στο φαρμακείο απ όπου παίρνεις τα φάρμακα), βεβαίωση από το κέντρο που κάνεις την εξωσωματική για την ωοληψια και την εμβρυομεταφορα καθώς και τις αποδείξεις από ωοληψια και εμβρυομεταφορα (πρωτότυπες). Αυτά θα τα υποβάλλεις μαζί με μια αίτηση στον εοπυυ που ανήκεις και σε περίπου 45 μέρες θα πάρεις το σχετικό επίδομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  σήμερα πήγα να παραγγείλω απο το φαρμακείο Του εοπυ τις μενοπουρ και μου είπε η κυρία που με εξυπηρέτησε οτι την πρωτότυπη απόφαση της Επιτροπής θα την χρειαστώ για αργότερα για να πάρω χρήματα πίσω... την ρώτησα τι αφορούν τα χρήματα, μου είπε οτι για  αυτά δεν είναι αρμόδια αυτή (Ίσως να Μην γνώριζε) και αργότερα θα κάνω την διαδικασία,  την ρώτησα πάλι,  τι διαδικασία πρέπει να κάνω και μου απάντησε το ίδιο, πώς δεν είναι αρμόδια...  γνωρίζει κάποια κοπέλα τι εννοεί οτι θα πάρω χρήματα πίσω? 

Την πρωτότυπη απόφαση της επιτροπής ΔΕΝ την δίνεις πουθενά.

Οπου χρειαστεί να την δώσεις μόνο φωτοτυπία.

Δικαιούσαι επίδομα εξωσωματικής από τον ΕΟΠΠΥ οταν ολοκληρώσεις ωοληψία και ΕΤ ανεξάρτητα απο το αποτέλεσμα. Το συνολικό ποσό είναι 354€ νομίζω.

Αφου ολοκληρώσεις ωοληψία και ΕΤ , πας στον ΕΟΠΠΥ που ανήκεις, και καταθέτεις την απόφαση της επιτροπής φωτοτυπία, αποδείξεις πληρωμής από το κέντρο που είσαι για ωοληψία και εμβρυομεταφορά, φωτοτυπία την ταυτότητα σου, τον αριθμό λογαριασμού τραπέζης IBAN που θέλεις να κατατεθουν τα χρήματα.

Και μετά από κάποιο διάστημα σου βάζουν τα χρήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα! Θα μπορέσεις να πάρεις περίπου 350 € πίσω από τον εοππυ για τη διαδικασία της εξωσωματικής. Θα χρειαστείς την απόφαση (προσοχή ΔΕΝ δίνεις πουθενά την πρωτότυπη παρά μόνο στο φαρμακείο απ όπου παίρνεις τα φάρμακα), βεβαίωση από το κέντρο που κάνεις την εξωσωματική για την ωοληψια και την εμβρυομεταφορα καθώς και τις αποδείξεις από ωοληψια και εμβρυομεταφορα (πρωτότυπες). Αυτά θα τα υποβάλλεις μαζί με μια αίτηση στον εοπυυ που ανήκεις και σε περίπου 45 μέρες θα πάρεις το σχετικό επίδομα 

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Την πρωτότυπη απόφαση της επιτροπής ΔΕΝ την δίνεις πουθενά.

Οπου χρειαστεί να την δώσεις μόνο φωτοτυπία.

Δικαιούσαι επίδομα εξωσωματικής από τον ΕΟΠΠΥ οταν ολοκληρώσεις ωοληψία και ΕΤ ανεξάρτητα απο το αποτέλεσμα. Το συνολικό ποσό είναι 354€ νομίζω.

Αφου ολοκληρώσεις ωοληψία και ΕΤ , πας στον ΕΟΠΠΥ που ανήκεις, και καταθέτεις την απόφαση της επιτροπής φωτοτυπία, αποδείξεις πληρωμής από το κέντρο που είσαι για ωοληψία και εμβρυομεταφορά, φωτοτυπία την ταυτότητα σου, τον αριθμό λογαριασμού τραπέζης IBAN που θέλεις να κατατεθουν τα χρήματα.

Και μετά από κάποιο διάστημα σου βάζουν τα χρήματα.

Ααα μάλιστα,  σας ευχαριστώ παααρα πολύ για τα φώτα σας! Κατάλαβα επ ακριβώς!! 1000 ευχαριστώ!! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Θέλω και εγώ να ευχηθώ η καινούρια χρονιά να μας βρει όλες μας υγιείς με όσο το δυνατόν περισσότερα θέματα λυμένα.  Να μας φέρει περισσότερα χαμόγελα,  περισσότερες χαρμόσυνες ειδήσεις και λιγότερες απογοητευσεις! Να ευχηθώ στις συναγωνιστριες μας που έχουν περάσει στην αντίπερα όχθη με το καλο να δεχτούν τα παιδάκια τους τη νέα χρονιά! Στα νέα κορίτσια που πρόσφατα έμαθαν τα χαρμόσυνα νέα να έχουν μία ανέφελη εγκυμοσύνη και όλα να πάνε υπέροχα! Τέλος να ευχηθώ σε εμάς που παραμένουμε ακόμη εδώ να οπλιστουμε με επιμονή, υπομονή, πείσμα και αισιοδοξία και ας γίνει επιτέλους το θαυμα και για εμάς!

Αντε βρε κορίτσια μπας και αλλάξει κάτι με τη νέα χρονιά γιατί τώρα τελευταία μας βλέπω λιγάκι πεσμενες.

Να περάσουμε όλες μας υπέροχες γιορτές με τους ανθρώπους που αγαπάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2021 at 4:53 ΜΜ, ο/η Lucky39 είπε:

Πωπωπω κορίτσι μου, τι περατζάδα και περιπέτεια ήταν αυτή που περιγράφεις. 

Μπράβο σου για τη δύναμη και την αισιοδοξία! 

Υπομονή και καλή συνέχεια εύχομαι, γρήγορα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου. ❤️

Εγώ πήγα μόνο σε έναν γιατρό, πέρισυ τέτοια εποχή περίπου. Τον Αντωνίου Κώστα στο Ιάκεντρο στο Μαρούσι. Ήταν λίγο βιαστικός και κάποιες φορές ένιωθα ότι θα ήθελα να είναι κάπως πιο προσιτός σαν άνθρωπος αλλά γενικά ήταν επαγγελματίας. Με καθυστέρησε λίγο από την λήψη στην εμβρυομεταφορά κι είχα ξενερώσει, αλλά καλά έκανε γιατί οι συνθήκες δεν ήταν πάντα ιδανικές και περίμενε ο άνθρωπος τη σωστή στιγμή. Παρ'ολα αυτά, η εμπειρία μας δεν κατέληξε τελικά σε εγκυμοσύνη. Μου είπε να χαλαρώσω λίγο και να προσπαθήσουμε ξανά μετά από 2-3 μήνες και αυτό που ως δια μαγείας συνέβη ήταν η φυσική σύλληψη στον επόμενο ακριβώς κύκλο! Γι'αυτό μη χάνετε τις ελπίδες σας κορίτσια. Το θαύμα μπορεί να συμβεί εκεί που δεν το περιμένετε και σας το εύχομαι ολόψυχα! 

Μπράβοοοο συγχαρητήρια για τις θετικές εξελίξεις σου @Lucky39 να έρθει με το καλό κ υγιέστατο το νέο μέλος σας!!!

Αυτόν τον γιατρό δεν τον εχω γνωρίσει και η αλήθεια ειναι οτι όπως το γράφεις ηταν μεγάλη η περατζάδα μου θέλω να πιστεύω πως θα τελειιώσει σύντομα... Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!

Και συγνώμη απο όλα τα κορίτσια εδω αν απαντάω λίγο καθυστερημένα αλλά δεν μου ερχονται ειδοποιήσεις απο το κινητό μου και βλέπω τις συζητήσεις μονο απο τον υπολογιστη του σπιτιού οταν εχω χρόνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2021 at 3:35 ΜΜ, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια είμαι κι επίσημα έγκυος. Σημερα είναι η 15η μερα μετά την εμβρυομεταφορα και  ειδαμε δύο μικρούς πανέμορφους σάκους. Στην αρχή είδαμε έναν σάκο και του λέω γιατρέ ψάξε είναι κι άλλος. Κι όντως ήταν εκεί.. ακριβώς από πίσω κρυμμένος. Τρομερή συγκίνηση μετά από τόσα χρόνια άκαρπων προσπαθειών.  Τώρα μου είπε να προσέχω πολυ για να στεριώσουν. 

Καλοστέριωτα και υγιέστατα να ειναι!!! και τυχερά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Δεν γράφω τελευταία στο τόπικ, σας διαβάζω πάντα όμως γιατί και εγώ από αυτό το θεματάκι ξεκίνησα!! Ήθελα λοιπόν να σας ευχηθώ καλή Πρωτοχρονιά με υγεία πάνω απ’ όλα. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που ξεκινούν τώρα το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης τους και επίσης συγχαρητήρια και δύναμη στα κορίτσια που ακόμα προσπαθούν, και σύντομα είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρουν. Εύχομαι το 2022 να γεμίσει τις αγκαλίτσες μας με πολλά γερά και γλυκά μωράκια. Χρόνια πολλά και πολλές ευχές από μένα και τον μπέμπη που κάνει πλέον όλη μέρα τούμπες στην κοιλίτσα μου!! Και έτσι για γούρι σας στέλνω μια πατούνα μας που όλο κλωτσάει!!

IMG_20211231_120149.thumb.jpg.ce70defecb14296e9373d08bc4a94df5.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου αγαπημενα! τι κανετε;;;;; χρονια πολλα σε ολες!!!! καλη χρονια!!!! με υγεια!!! σε εσας και τις οικογενειες σας!!!!

όσα κοριτσούδια προσπαθούν, να μην το βάλουν ποτε κάτω!!!!! και οσες περιμένουν να εχουν μια τελεια εγκυμοσύνη!!!!! ❤️❤️ 

το φορουμ ειναι τυχερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2021 at 8:04 ΜΜ, ο/η rouseva είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσι μου!Σ ευχαριστώ πολύ!Δεν υπάρχει βέβαια εγκυμοσύνη,έπεσε η χοριακη.Θα ξανακάνω βέβαια την Τρίτη😥

Εχεις παγωτινακια κατάψυξη??Με το καλό να τα υποδεχτείς♥️

Κορίτσι μου διάβασα τα νέα σου. Τουλάχιστον δεν ήταν εξωμητριο τελικά... Θα προσπαθήσετε ξανά και θα τα καταφέρετε ! Εύχομαι το 2022 να σας φέρει το μωράκι σας 🥰😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζοριζομαι λίγο με τη μπέμπα αυτές τις μέρες. Έχει πολλή γκρίνια (μάλλον από τα δόντια) και εκτός από τη νύχτα που ξυπνούσε με κλάματα τώρα γκρινιάζει και τη μέρα. Ειδικά αν είμαστε μέσα στο σπίτι δεν την κάνουμε καλά με τίποτα. Μάλλον περνάει και άγχος αποχωρισμού γιατί δεν τολμάμε να την ακουμπήσουμε κατω, πλανταζει στο κλάμα ακόμα και αν μας βλέπει μπροστά της. Φυσικά ξέρω ότι αυτή είναι μια φάση και δεν θα κρατήσει για πάντα, και το ίδιο το μωρό ζοριζεται πολύ οπότε κάνω υπομονή και προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη για να μην της μεταδώσω νευρικότητα ♥️.  Με όλα αυτά βέβαια ξεχνάω εντελώς την εγκυμοσύνη μου 😂😂 Συμπτώματα πολύυυυ ήπια, όμως η κοιλίτσα άρχισε κιόλας να πετάγεται 😮😮 Ίσως επειδή έχω πρόσφατο τον προηγούμενο τοκετό και η μήτρα είναι ακόμα πολύ ελαστική.  Όσο μπορούμε βγαίνουμε έξω για να είναι και η μικρή πιο ήρεμη (έξω είναι ένα άλλο μωρό 😂), και πάμε και θάλασσα, έκανε και το πρώτο της μπανάκι 🥰🥰. Αναμένω την αυχενική στις 18 του μήνα για να αρχίσω να το λέω για την εγκυμοσύνη. Μόνο η μητέρα μου το ξέρει και μια φίλη. Πρέπει να ενημερώσω και στη δουλειά μετά, που ο προϊστάμενος μου κάνει σχέδια για τη νέα θέση που θα αναλάβω μόλις γυρίσω. Μόνο που αν πάνε όλα καλά δεν θα προλάβω να γυρίσω γιατί θα ξεκινήσει η άδεια κυοφορίας 😂 Αυτααααα τα είπα όλα με μια ανάσα, για να ξέρετε γιατί δεν είμαι πολύ ενεργή τελευταία. @ΛΕΥΚΗ κορίτσι μουυυ συγχαρητήρια 🥳🥳🥳 Μια υπέροχη και τελειομηνα εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα!!! Όλα να πάνε κατ ευχήν 🧿🧿🧿🤞🤞🤞♥️♥️
    • Δν έκλεισα ακόμα γ αυχενική! Έκλεισα ραντεβού γ την άλλη Πέμπτη ν με δει γιατρός στο νοσοκομείο! Λογικά μετά θ κλείσω αυχενική! Είμαι ντεμι κορίτσι μ! Κάποιες μέρες καλά και κάποιες δν την παλεύω καθόλου! Μ έρχεται ο εμετός στο λαιμο και δν μπορώ ν τον βγάλω με τίποτα ! Παρόλο που τα παίρνω τ χάπια 
    • @nanouko @Χρύσακι κορίτσια έχω κι εγώ σκυλάκι στο σπίτι μικρόσωμο κ με ρωτάνε όλοι τι θα το κάνω όταν έρθει το μωρό..Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να το δώσω..Θα ρωτήσω κ παιδίατρο τι πρέπει να προσέχω κ όλα καλά θα είναι..
    • Ναι μωρέ κι εγώ έτσι μια φορά το μήνα δε θα γίνει και κάτι.. άντε τον τόνο να το καταλάβω γιατί είναι και κονσέρβα, αλλά ένα μικρό σολομό στο φούρνο μια φορά το μήνα; 🤤 Ίσως περιμένω το 1ο τρίμηνο να περάσει και βλέπουμε... Για να δούμε τι θα πουν κι άλλες κοπέλες, σ ευχαριστώ για την απάντηση σου 🙏
    • Τι ωραία νέα κορίτσι μου!! Πάει σούπερ ❤️❤️❤️ θα ξαναπάς για υπέρηχο ή έκλεισες αυχενική; Πώς είσαι αυτές τις μέρες; Καιρό είχαμε να μάθουμε νέα σου ☺️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...