Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ελπιζω αυριο να εχεις θετικά νεα!!! Καλη επιτυχια!!! 🙏🍀

Μακαρι!! Σ ευχαριστώ κοριτσι μου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κάτσε μην προδικαζεις......να δούμε αύριο..... έχε πίστη καλό μου κορίτσι.....🙏🙏🙏🙏🙏

Άντε να δούμε… 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....

Λοιποοον, εμεις όπως σας είπα ξεκινήσαμε μια σειρά εξετάσεων τις οποίες κάνουμε για να δούμε τι και πως. Εγώ έκανα όλες τις αιματολογικές, ορμολογικε΄ς κτλ. έχω χαμηλή D και ανεβασμένο φυλλικό (εμ τόσο καιρό που πα΄ρνω) Το θέμα είναι ο σύζυγος τώρα. Πήγαμε πρώτα για καλλιέργεια σπέρματος, πριν κάνουμε όλες τις άλλες. Και ευτυχώς το κάναμε αυτό, γιατί η καλλιέργεια έδειξε βακτηρίδια στο σπέρμα 😱 Τώρα θα πρέπει να πάρει αντιβίωση για να φύγουν. Το θέμα μου είναι μήπως τα βακτηρίδια ήταν και στην εξωσωματική και για αυτό να έκανα βιοχημική αποβολή. Ο γυναικολόγος μας είναι πει τον Μαρτιο να κάνουμε σπερμοδιάγραμμα/καλλιέργεια, διότι κάναμε και προσπάθεια με σπερματέγχυση. Αλλά απο τον Μαρτιο εως τον Ιούλιο μπορεί να έτυχε και αυτό. Μπορεί βέβαια και μετα στις διακοπές. Αλλά αυτό που πρέπει να σας πω είναι πως να μην πάτε για εξωσωματική εαν δεν ελέγξετε το σπέρμα εξονυχιστικά. Το μόνο που ελπίζω είναι να φύγει το κολοβακτηρίδιο εως τις 16/12 που έχω ραντεβού στο Ελενα, αλλιώς θα πρέπει να παω τον Ιανουάριο με νεο ραντεβου.

 

@nikol88 λυπάμαι πολύ😞, αλλά να ξέρεις όλα θα γίνουν. Παρ'όλο που μου έχουν συμβεί και μένα πολλά παραμένω αισιόδοξη.  

@Lucia79 σου έστειλα χθες ενα pm😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα! Μειώθηκε! 8,61. Πάλι από την αρχη 😞

Ωχχχ λυπάμαι πολύ κορίτσι μου καλό... έχεις κι άλλες βιοχημικές??? Που το αποδίδει ο γιατρός σου αυτό?? υπομονή κορίτσι μου θα τα καταφέρεις δεν υπάρχει περίπτωση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88 @Παρασκευαιδου @Vasilique

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για την ένεση αισιοδοξίας 😘

Τα καλά νέα της ημέρας είναι ότι σήμερα έκανα ωοληψία (φυσικός κύκλος) και πήραμε ένα ωάριο. Θα μάθουμε αύριο πως προχωράει. 

Τα κακά νέα είναι ότι δεν έχουμε ακόμα εντοπίσει τι έπαθα τον προηγούμενο μήνα φεύγοντας από το κέντρο μετά την αποτυχημένη ωοληψία. Υπάρχει κάτι σαν σκιά ή αιμάτωμα που δεν μπορούν να πουν με απλό υπέρηχο τι είναι. Πήγα σε γαστρεντερολόγο, έκανα υπέρηχο άνω κάτω κοιλίας, πήγα σε ουρολόγο, με στείλανε πάλι πίσω στον γυναικολόγο και για να μην τα πολυλέω ωοθήκη , ενδομήτριο, νεφρά είναι οκ αλλά τώρα με στέλνουν για μαγνητική μήπως βγει μια άκρη γιατί συνεχίζω και έχω ενοχλήσεις κάθε μέρα.

Είχα πει αυτό το μήνα θα κάνω παύση αλλά εφόσον πήγα για παρακολούθηση αυτής της σκιάς είδαν ότι υπάρχει ωάριο και όντως το πήραμε. Τώρα αν θα γονιμοποιηθεί , προχωρήσει κλπ θα φανεί.

@nikol88 Λυπάμαι πολύ , πάρτε χρόνο και δύναμη να μπείτε πάλι στη μάχη. Είναι πολύ σημαντικό που έχεις εμφυτεύσεις. Θα ξαναπώ για τα τμήματα αποβολών των δημόσιων νοσοκομείων, θεωρώ ότι κάνουν σημαντική και προσεχτική δουλειά, εμπειρία έχω από το Έλενα και αν ανατρέξεις σε προηγούμενες σελίδες θα βρεις χρήσιμες πληροφορίες στην συζήτησή μας.

@Χριστινα. Καλή επιτυχία να έχεις με μια μεγάλη χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....

Λοιποοον, εμεις όπως σας είπα ξεκινήσαμε μια σειρά εξετάσεων τις οποίες κάνουμε για να δούμε τι και πως. Εγώ έκανα όλες τις αιματολογικές, ορμολογικε΄ς κτλ. έχω χαμηλή D και ανεβασμένο φυλλικό (εμ τόσο καιρό που πα΄ρνω) Το θέμα είναι ο σύζυγος τώρα. Πήγαμε πρώτα για καλλιέργεια σπέρματος, πριν κάνουμε όλες τις άλλες. Και ευτυχώς το κάναμε αυτό, γιατί η καλλιέργεια έδειξε βακτηρίδια στο σπέρμα 😱 Τώρα θα πρέπει να πάρει αντιβίωση για να φύγουν. Το θέμα μου είναι μήπως τα βακτηρίδια ήταν και στην εξωσωματική και για αυτό να έκανα βιοχημική αποβολή. Ο γυναικολόγος μας είναι πει τον Μαρτιο να κάνουμε σπερμοδιάγραμμα/καλλιέργεια, διότι κάναμε και προσπάθεια με σπερματέγχυση. Αλλά απο τον Μαρτιο εως τον Ιούλιο μπορεί να έτυχε και αυτό. Μπορεί βέβαια και μετα στις διακοπές. Αλλά αυτό που πρέπει να σας πω είναι πως να μην πάτε για εξωσωματική εαν δεν ελέγξετε το σπέρμα εξονυχιστικά. Το μόνο που ελπίζω είναι να φύγει το κολοβακτηρίδιο εως τις 16/12 που έχω ραντεβού στο Ελενα, αλλιώς θα πρέπει να παω τον Ιανουάριο με νεο ραντεβου.

 

@nikol88 λυπάμαι πολύ😞, αλλά να ξέρεις όλα θα γίνουν. Παρ'όλο που μου έχουν συμβεί και μένα πολλά παραμένω αισιόδοξη.  

@Lucia79 σου έστειλα χθες ενα pm😊

e-coli του βρήκαν; Μην παίρνεις όρκο ότι έχει μικρόβιο στο σπέρμα. Και στον δικό μου είχε γίνει αυτή η λάθος διάγνωση και φορτώθηκε για πολύ καιρό αχρείαστη αντιβίωση. Οι εξετάσεις του άντρα θα πρέπει να γίνονται αφού έχουμε επισκεφθεί εξειδικευμένο ουρολόγο. Το εξειδικευμένος είναι πολύ σημαντικό, κι εμάς απλός ουρολόγος μας είχε κάνει τη λάθος διάγνωση και του είχε ΄δώσει την αντιβίωση. Τελικά ήταν μια απλή επιμόλυνση. Γνώμη μου: Μην πάρει την αντιβίωση πριν πάρετε γνώμη από εξειδικευμένο ουρολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@kk88 @Παρασκευαιδου @Vasilique

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για την ένεση αισιοδοξίας 😘

Τα καλά νέα της ημέρας είναι ότι σήμερα έκανα ωοληψία (φυσικός κύκλος) και πήραμε ένα ωάριο. Θα μάθουμε αύριο πως προχωράει. 

Τα κακά νέα είναι ότι δεν έχουμε ακόμα εντοπίσει τι έπαθα τον προηγούμενο μήνα φεύγοντας από το κέντρο μετά την αποτυχημένη ωοληψία. Υπάρχει κάτι σαν σκιά ή αιμάτωμα που δεν μπορούν να πουν με απλό υπέρηχο τι είναι. Πήγα σε γαστρεντερολόγο, έκανα υπέρηχο άνω κάτω κοιλίας, πήγα σε ουρολόγο, με στείλανε πάλι πίσω στον γυναικολόγο και για να μην τα πολυλέω ωοθήκη , ενδομήτριο, νεφρά είναι οκ αλλά τώρα με στέλνουν για μαγνητική μήπως βγει μια άκρη γιατί συνεχίζω και έχω ενοχλήσεις κάθε μέρα.

Είχα πει αυτό το μήνα θα κάνω παύση αλλά εφόσον πήγα για παρακολούθηση αυτής της σκιάς είδαν ότι υπάρχει ωάριο και όντως το πήραμε. Τώρα αν θα γονιμοποιηθεί , προχωρήσει κλπ θα φανεί.

@nikol88 Λυπάμαι πολύ , πάρτε χρόνο και δύναμη να μπείτε πάλι στη μάχη. Είναι πολύ σημαντικό που έχεις εμφυτεύσεις. Θα ξαναπώ για τα τμήματα αποβολών των δημόσιων νοσοκομείων, θεωρώ ότι κάνουν σημαντική και προσεχτική δουλειά, εμπειρία έχω από το Έλενα και αν ανατρέξεις σε προηγούμενες σελίδες θα βρεις χρήσιμες πληροφορίες στην συζήτησή μας.

@Χριστινα. Καλή επιτυχία να έχεις με μια μεγάλη χοριακή.

Δεν πας μια βόλτα και από τις Σπάθη και Παλαιογιαννίδου στο Έλενα να δε δουν; Αυτές έχουν και τη σωστή ειδικότητα, είναι ακτινοδιαγνώστριες κι ε΄χουν μεγάλη εμπειρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η troia είπε:

Δεν πας μια βόλτα και από τις Σπάθη και Παλαιογιαννίδου στο Έλενα να δε δουν; Αυτές έχουν και τη σωστή ειδικότητα, είναι ακτινοδιαγνώστριες κι ε΄χουν μεγάλη εμπειρία.

Ναι πέρασα και από εκεί μια βόλτα στον έλεγχο στο Έλενα, από την Σπαθή.

Αν δεν βγάλω άκρη και με την μαγνητική θα πάω και από εκεί.

Έτσι και αλλιώς πιο σύντομα από την μαγνητική να βρω ραντεβού αποκλείεται.

Τι κάνει η μπέμπα? Κοιμάστε ή είναι νυχτοπούλι?😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....

Λοιποοον, εμεις όπως σας είπα ξεκινήσαμε μια σειρά εξετάσεων τις οποίες κάνουμε για να δούμε τι και πως. Εγώ έκανα όλες τις αιματολογικές, ορμολογικε΄ς κτλ. έχω χαμηλή D και ανεβασμένο φυλλικό (εμ τόσο καιρό που πα΄ρνω) Το θέμα είναι ο σύζυγος τώρα. Πήγαμε πρώτα για καλλιέργεια σπέρματος, πριν κάνουμε όλες τις άλλες. Και ευτυχώς το κάναμε αυτό, γιατί η καλλιέργεια έδειξε βακτηρίδια στο σπέρμα 😱 Τώρα θα πρέπει να πάρει αντιβίωση για να φύγουν. Το θέμα μου είναι μήπως τα βακτηρίδια ήταν και στην εξωσωματική και για αυτό να έκανα βιοχημική αποβολή. Ο γυναικολόγος μας είναι πει τον Μαρτιο να κάνουμε σπερμοδιάγραμμα/καλλιέργεια, διότι κάναμε και προσπάθεια με σπερματέγχυση. Αλλά απο τον Μαρτιο εως τον Ιούλιο μπορεί να έτυχε και αυτό. Μπορεί βέβαια και μετα στις διακοπές. Αλλά αυτό που πρέπει να σας πω είναι πως να μην πάτε για εξωσωματική εαν δεν ελέγξετε το σπέρμα εξονυχιστικά. Το μόνο που ελπίζω είναι να φύγει το κολοβακτηρίδιο εως τις 16/12 που έχω ραντεβού στο Ελενα, αλλιώς θα πρέπει να παω τον Ιανουάριο με νεο ραντεβου.

 

@nikol88 λυπάμαι πολύ😞, αλλά να ξέρεις όλα θα γίνουν. Παρ'όλο που μου έχουν συμβεί και μένα πολλά παραμένω αισιόδοξη.  

@Lucia79 σου έστειλα χθες ενα pm😊

 

στις πριν 48 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ωχχχ λυπάμαι πολύ κορίτσι μου καλό... έχεις κι άλλες βιοχημικές??? Που το αποδίδει ο γιατρός σου αυτό?? υπομονή κορίτσι μου θα τα καταφέρεις δεν υπάρχει περίπτωση....

 

στις πριν 36 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Γιατι ρε γαμωτο παλι… λυπάμαι κοριτσι μου!! 

 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@kk88 @Παρασκευαιδου @Vasilique

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για την ένεση αισιοδοξίας 😘

Τα καλά νέα της ημέρας είναι ότι σήμερα έκανα ωοληψία (φυσικός κύκλος) και πήραμε ένα ωάριο. Θα μάθουμε αύριο πως προχωράει. 

Τα κακά νέα είναι ότι δεν έχουμε ακόμα εντοπίσει τι έπαθα τον προηγούμενο μήνα φεύγοντας από το κέντρο μετά την αποτυχημένη ωοληψία. Υπάρχει κάτι σαν σκιά ή αιμάτωμα που δεν μπορούν να πουν με απλό υπέρηχο τι είναι. Πήγα σε γαστρεντερολόγο, έκανα υπέρηχο άνω κάτω κοιλίας, πήγα σε ουρολόγο, με στείλανε πάλι πίσω στον γυναικολόγο και για να μην τα πολυλέω ωοθήκη , ενδομήτριο, νεφρά είναι οκ αλλά τώρα με στέλνουν για μαγνητική μήπως βγει μια άκρη γιατί συνεχίζω και έχω ενοχλήσεις κάθε μέρα.

Είχα πει αυτό το μήνα θα κάνω παύση αλλά εφόσον πήγα για παρακολούθηση αυτής της σκιάς είδαν ότι υπάρχει ωάριο και όντως το πήραμε. Τώρα αν θα γονιμοποιηθεί , προχωρήσει κλπ θα φανεί.

@nikol88 Λυπάμαι πολύ , πάρτε χρόνο και δύναμη να μπείτε πάλι στη μάχη. Είναι πολύ σημαντικό που έχεις εμφυτεύσεις. Θα ξαναπώ για τα τμήματα αποβολών των δημόσιων νοσοκομείων, θεωρώ ότι κάνουν σημαντική και προσεχτική δουλειά, εμπειρία έχω από το Έλενα και αν ανατρέξεις σε προηγούμενες σελίδες θα βρεις χρήσιμες πληροφορίες στην συζήτησή μας.

@Χριστινα. Καλή επιτυχία να έχεις με μια μεγάλη χοριακή.

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια! Δεν ξέρω πλέον τι μπορεί να φταίει. Είναι η 3η βιοχημική που έχω κ ένα αρνητικό. Θα κάνω καινούργια  ωοληψια στο κέντρο που είμαι τώρα. Έχω άλλα δύο στην κατάψυξη αλλά δεν είναι πολύ καλά ποιοτικά από ότι καταλαβαίνω.3ΒΒ + 3ΒΓ μου είπαν. Οπότε λέω απλά να τ αφήσω εκεί και να προσπαθήσουμε με καινουρια ωοληψια την οποία θα έχουν διαχειριστεί και από την αρχή αυτοι γιατί τα συγκεκριμένα εμβρυα τα μεταφέραμε από το προηγούμενο κέντρο. Δεν ξέρω τι να πω πια! Θα δείξει! Προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι αισιόδοξη αλλά όλο και πιο δύσκολο μου φαίνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikol88 είπε:

 

 

 

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια! Δεν ξέρω πλέον τι μπορεί να φταίει. Είναι η 3η βιοχημική που έχω κ ένα αρνητικό. Θα κάνω καινούργια  ωοληψια στο κέντρο που είμαι τώρα. Έχω άλλα δύο στην κατάψυξη αλλά δεν είναι πολύ καλά ποιοτικά από ότι καταλαβαίνω.3ΒΒ + 3ΒΓ μου είπαν. Οπότε λέω απλά να τ αφήσω εκεί και να προσπαθήσουμε με καινουρια ωοληψια την οποία θα έχουν διαχειριστεί και από την αρχή αυτοι γιατί τα συγκεκριμένα εμβρυα τα μεταφέραμε από το προηγούμενο κέντρο. Δεν ξέρω τι να πω πια! Θα δείξει! Προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι αισιόδοξη αλλά όλο και πιο δύσκολο μου φαίνεται! 

Κοπέλα μου πόσο λυπάμαι... πραγματικά είναι απίστευτα ψυχοφθορο όλο αυτό που περνάς... από αυτά που γράφεις όμως, δείχνεις ότι είσαι μαχητρια,  οπότε το μόνο σίγουρο είναι ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2021 at 9:28 ΠΜ, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Anna0912?

@Lucia79?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@nikol88 31.20 🥰

 

@Χριστινα.17/11

@twinkletwinlkle19/11

@angel35 19/11

 

Καλημέρα σε όλες τις μαχήτριες. Έχω δύσκολη εβδομάδα στην δουλειά με πιεσμένο πρόγραμμα και ο χρόνος δεν φτάνει αλλά δηλώνω παρουσία λίγο τώρα στα κλεφτά.

Αρχικά να ευχηθώ συγχαρητήρια στην @nikol88 ,εύχομαι να έχεις πολύ καλούς διπλασιασμούς και αυτό το σποράκι να δηλώσει παρουσία τρανταχτή.

@Libra81 & @TRigirl κορίτσια μου λυπάμαι πολύ. Ξέρω πως αισθάνεστε και μακάρι καμία γυναίκα και κανένα ζευγάρι να μην αισθανόταν έτσι. Αλλά είμαστε σε έναν μαραθώνιο δυστυχώς που θα τον τερματίσουμε κάποια στιγμή. Το πως θα φτάσουμε στο τέρμα είναι πολύ προσωπική υπόθεση και κανείς δεν θα κρίνει αν είναι σωστό ή λάθος. Πάρτε το χρόνο σας, ανακτήστε τις δυνάμεις σας και όλα θα πάνε καλά.

Σας βάζω στην ωοληψία με ερωτηματικό γιατί ξέρω οτι είστε αγωνίστριες. Αν όμως κάποιο κορίτσι δεν νιώθει καλά ή της προσθέτει έξτρα άγχος μου το λέει και την βγάζω δεν υπάρχει κάνενα θέμα.

@Lucia79 συμμαθήτρια είναι πολύ βασικό να φεύγεις από έναν γιατρό ή κέντρο χαρούμενη και αισιοδόξη. Οπότε follow your heart και το ένστικτό σου και μπείτε πάλι στη μάχη. Σχετικά με λάθη και παραλείψεις να σου πω οτι έχοντας αλλάξει τρεις γιατρούς πάντα ο κάθε ένας χωρίς να προσβάλει ή να κατονομάζει τον συνάδελφό του εντόπιζε υποτίθεται τα λάθη και τις παραλείψεις των προηγούμενων για να μπορέσει να δικαιολογήσει κάπως τις αποτυχίες μου. Τελικά απαντήσεις που με έπεισαν, πήρα μόνο από το Έλενα όπου καταλήξαμε οτι ήταν θέμα εμβρύων και μόνο. Οπότε κάνουμε τον σταυρό μας και πορευόμαστε με αυτό, μακάρι να είχα πολλές βλαστοκύστες και χρήματα και να έκανα προεμφυτικό αλλά δεν.

Και ο ενδοκρινολόγος μου σηκώνει τα χέρια ψηλά. Η ορμονική μου εικόνα με το τι απόδοση έχω σε ωάρια δεν συνάδει. Δηλαδή ορμονικά δεν δικαιολογείται που είμαι φτωχή ανταποκρίτρια. Επίσης έχω δοκιμάσει διέγερση με τρια διαφορετικά φάρμακα , επίσης δεν έκαναν καμία διαφορά. Τα ωάρια από διεγέρσεις γονιμοποιούνται όλα μεν αλλά αμφιβάλλω για την ποιότητά τους δε.

Τι να πω και εγώ σε μια φάση που έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά είμαι. Δεν είμαι και στα καλύτερά μου.

Υπομονή και αγκαλιά σε όλες 💗

 

Μαυρογατο μη σε παίρνει από κάτω που μπορεί να αλλάξω γιατρο 😂…δε σ αφήνω μόνο σου να ξέρεις!
Είναι πολύ σημαντικό που πήρατε το ωαριακι σας σήμερα και εύχομαι να γίνει μια ωραία βλαστοκυστη για τη συλλογή σας. Καλό είναι που προχωράς μέχρι παράλληλα να λήξει αυτό το θέμα με τους πόνους και να βρείτε τι γίνεται. Να υποθεσουμε  ότι σε αυτή την ωοληψια δεν είχες τους πόνους της προηγούμενης φοράς?
Μην τρελαίνεσαι με τη λεγόμενη φτωχή ανταπόκριση, ξέρεις πολύ καλά ότι ένα και καλό θελουμε. Κι εμείς που είχαμε τα πολλά πάλι εδώ είμαστε. Τι να τα κανεις και τα πολλά αν έχουν κακή ποιότητα? Παίρνει λίγο παραπάνω χρόνο και πήγαινε-ελα στο κέντρο αλλά στο κάτω κάτω δε φορτώνεσαι και τις ορμόνες. Όλα θα γίνουν στο χρόνο τους! Κοιτά να παρεις τα πάνω σου!
Συμφωνώ με την @troia να περάσεις αυτό το διάστημα ξανά απ το Έλενα να σε δουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

 

 

 

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια! Δεν ξέρω πλέον τι μπορεί να φταίει. Είναι η 3η βιοχημική που έχω κ ένα αρνητικό. Θα κάνω καινούργια  ωοληψια στο κέντρο που είμαι τώρα. Έχω άλλα δύο στην κατάψυξη αλλά δεν είναι πολύ καλά ποιοτικά από ότι καταλαβαίνω.3ΒΒ + 3ΒΓ μου είπαν. Οπότε λέω απλά να τ αφήσω εκεί και να προσπαθήσουμε με καινουρια ωοληψια την οποία θα έχουν διαχειριστεί και από την αρχή αυτοι γιατί τα συγκεκριμένα εμβρυα τα μεταφέραμε από το προηγούμενο κέντρο. Δεν ξέρω τι να πω πια! Θα δείξει! Προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι αισιόδοξη αλλά όλο και πιο δύσκολο μου φαίνεται! 

Θα το βρείτε κοριτσι μου δεν μπορει!!!! Και θα τα καταφέρεις!!! Λιγο ακομα υπομονη και δύναμη!!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

 

 

 

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια! Δεν ξέρω πλέον τι μπορεί να φταίει. Είναι η 3η βιοχημική που έχω κ ένα αρνητικό. Θα κάνω καινούργια  ωοληψια στο κέντρο που είμαι τώρα. Έχω άλλα δύο στην κατάψυξη αλλά δεν είναι πολύ καλά ποιοτικά από ότι καταλαβαίνω.3ΒΒ + 3ΒΓ μου είπαν. Οπότε λέω απλά να τ αφήσω εκεί και να προσπαθήσουμε με καινουρια ωοληψια την οποία θα έχουν διαχειριστεί και από την αρχή αυτοι γιατί τα συγκεκριμένα εμβρυα τα μεταφέραμε από το προηγούμενο κέντρο. Δεν ξέρω τι να πω πια! Θα δείξει! Προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι αισιόδοξη αλλά όλο και πιο δύσκολο μου φαίνεται! 

Δεν ξέρω ποσο ψάξιμο έχετε κάνει αλλά οπωσδήποτε να περάσεις από το Έλενα πριν κανεις οτιδήποτε άλλο. Είσαι πολύ νέα, δεν σε κυνηγάει και ο χρόνος όπως κάποιες από εμάς. Και να δείτε και εξειδικευμένο ουρολογο αν δεν το έχετε κάνει ως τώρα. Έχεις εμφυτευσεις οπότε είσαι κοντά στο στόχο. Πρέπει να ξεκαθαρίσετε εάν υπάρχει κάποιο ανοσολογικό θέμα του δικού σου οργανισμού ή το πρόβλημα το δημιουργούν τα ίδια τα έμβρυα. Θα τη βρεις τη λύση οπωσδήποτε αλλά για να μην ταλαιπωρείσαι άλλο να κάνετε έναν ολοκληρωμένο έλεγχο. Μεγάλη αγκαλιά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μαυρογατο μη σε παίρνει από κάτω που μπορεί να αλλάξω γιατρο 😂…δε σ αφήνω μόνο σου να ξέρεις!
Είναι πολύ σημαντικό που πήρατε το ωαριακι σας σήμερα και εύχομαι να γίνει μια ωραία βλαστοκυστη για τη συλλογή σας. Καλό είναι που προχωράς μέχρι παράλληλα να λήξει αυτό το θέμα με τους πόνους και να βρείτε τι γίνεται. Να υποθεσουμε  ότι σε αυτή την ωοληψια δεν είχες τους πόνους της προηγούμενης φοράς?
Μην τρελαίνεσαι με τη λεγόμενη φτωχή ανταπόκριση, ξέρεις πολύ καλά ότι ένα και καλό θελουμε. Κι εμείς που είχαμε τα πολλά πάλι εδώ είμαστε. Τι να τα κανεις και τα πολλά αν έχουν κακή ποιότητα? Παίρνει λίγο παραπάνω χρόνο και πήγαινε-ελα στο κέντρο αλλά στο κάτω κάτω δε φορτώνεσαι και τις ορμόνες. Όλα θα γίνουν στο χρόνο τους! Κοιτά να παρεις τα πάνω σου!
Συμφωνώ με την @troia να περάσεις αυτό το διάστημα ξανά απ το Έλενα να σε δουν. 

Ότι θα μου λείψεις , θα μου λείψεις είναι γεγονός.❤️

Πως νομίζεις ότι την πάλεψα τα πρωινά στο κέντρο? Στεκόμουν στην ουρά και σκεφτόμουν "Να είναι αυτή η Lucia79, να είναι η άλλη? "😂

Πιο πολύ με έχει ρίξει αυτό το πήγαινε έλα στους γιατρούς , από 23/10 έχω πάει σε 5 διαφορετικές ειδικότητες και άκρη δεν έχω βγάλει. Και αρχές Δεκεμβρίου έχω προγραμματίσει και τον έλεγχο μαστού. Οπότε ας έχω καλά αποτελέσματα και θα ξανά προς την δόξα θα τραβήξω. 

Άλλωστε φεύγουν και κάτι παντόφλες και από Ελλάδα @kk88 και από εξωτερικό @Παρασκευαιδου οπότε μην πάθω και καμιά διάσειση 😁

Θα επανέλθω It's a promise❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα! Μειώθηκε! 8,61. Πάλι από την αρχη 😞

Αγαπουλα μου έλα να σε πάρω αγκαλίτσα.  

Να σε πω με το σπέρμα θύμησε μου λιγακι ντιφι έχετε κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

@kk88 @Παρασκευαιδου @Vasilique

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για την ένεση αισιοδοξίας 😘

Τα καλά νέα της ημέρας είναι ότι σήμερα έκανα ωοληψία (φυσικός κύκλος) και πήραμε ένα ωάριο. Θα μάθουμε αύριο πως προχωράει. 

Τα κακά νέα είναι ότι δεν έχουμε ακόμα εντοπίσει τι έπαθα τον προηγούμενο μήνα φεύγοντας από το κέντρο μετά την αποτυχημένη ωοληψία. Υπάρχει κάτι σαν σκιά ή αιμάτωμα που δεν μπορούν να πουν με απλό υπέρηχο τι είναι. Πήγα σε γαστρεντερολόγο, έκανα υπέρηχο άνω κάτω κοιλίας, πήγα σε ουρολόγο, με στείλανε πάλι πίσω στον γυναικολόγο και για να μην τα πολυλέω ωοθήκη , ενδομήτριο, νεφρά είναι οκ αλλά τώρα με στέλνουν για μαγνητική μήπως βγει μια άκρη γιατί συνεχίζω και έχω ενοχλήσεις κάθε μέρα.

Είχα πει αυτό το μήνα θα κάνω παύση αλλά εφόσον πήγα για παρακολούθηση αυτής της σκιάς είδαν ότι υπάρχει ωάριο και όντως το πήραμε. Τώρα αν θα γονιμοποιηθεί , προχωρήσει κλπ θα φανεί.

@nikol88 Λυπάμαι πολύ , πάρτε χρόνο και δύναμη να μπείτε πάλι στη μάχη. Είναι πολύ σημαντικό που έχεις εμφυτεύσεις. Θα ξαναπώ για τα τμήματα αποβολών των δημόσιων νοσοκομείων, θεωρώ ότι κάνουν σημαντική και προσεχτική δουλειά, εμπειρία έχω από το Έλενα και αν ανατρέξεις σε προηγούμενες σελίδες θα βρεις χρήσιμες πληροφορίες στην συζήτησή μας.

@Χριστινα. Καλή επιτυχία να έχεις με μια μεγάλη χοριακ

 

 

 

 

Να πω εγώ τι είναι;;; 

Επειδή είπες θα έκανες παύση!!! Έτσι σου λέει το σώμα σου πάρε τώρα να μεε παρακολουθείς και πάρε και το ωάριο που θα σου δώσει μωράκι... περιμένω αύριο τα νέα από το έμβρυο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ότι θα μου λείψεις , θα μου λείψεις είναι γεγονός.❤️

Πως νομίζεις ότι την πάλεψα τα πρωινά στο κέντρο? Στεκόμουν στην ουρά και σκεφτόμουν "Να είναι αυτή η Lucia79, να είναι η άλλη? "😂

Πιο πολύ με έχει ρίξει αυτό το πήγαινε έλα στους γιατρούς , από 23/10 έχω πάει σε 5 διαφορετικές ειδικότητες και άκρη δεν έχω βγάλει. Και αρχές Δεκεμβρίου έχω προγραμματίσει και τον έλεγχο μαστού. Οπότε ας έχω καλά αποτελέσματα και θα ξανά προς την δόξα θα τραβήξω. 

Άλλωστε φεύγουν και κάτι παντόφλες και από Ελλάδα @kk88 και από εξωτερικό @Παρασκευαιδου οπότε μην πάθω και καμιά διάσειση 😁

Θα επανέλθω It's a promise❤️

Διάλεξε κορίτσια.... πωπ πω κάτι παντοφλινια που χω γω... 

Screenshot_20211117-125127_Google.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ δεν άντεξα να περιμένω μέχρι την Παρασκευή και έκανα σήμερα χοριακη.  Το αποτέλεσμα: 1,7.

Και ενώ ρε γαμωτο το περίμενα, την τελευταία εβδομάδα ήμουν πιο αισιοδοξη, καθώς είχα αρκετά πονακια χαμηλά στην κοιλιά. Και ενώ ήμουν πολύ cool,να πω την αλήθεια με πείραξε.  Τώρα ο γιατρός δεν θέλει να προχωρήσω κατευθείαν σε εξωσωματικη,  μου είπε να κάνω πρώτα κάποια εξέταση για τη μήτρα. (Υπέρηχο κάτι, δεν θυμάμαι καλά πώς μου την είπε, πρέπει να επικοινωνήσω μαζί του)

Μου είπε ότι δεν θέλει να με στείλει να πάω για μια ακομα εξωσωματικη,  να πάω λέει με τη φαρέτρα μου γεμάτη.  Τι να  πω πλέον... απογοήτευση και μόνο αυτή τη στιγμή αισθάνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

e-coli του βρήκαν; Μην παίρνεις όρκο ότι έχει μικρόβιο στο σπέρμα. Και στον δικό μου είχε γίνει αυτή η λάθος διάγνωση και φορτώθηκε για πολύ καιρό αχρείαστη αντιβίωση. Οι εξετάσεις του άντρα θα πρέπει να γίνονται αφού έχουμε επισκεφθεί εξειδικευμένο ουρολόγο. Το εξειδικευμένος είναι πολύ σημαντικό, κι εμάς απλός ουρολόγος μας είχε κάνει τη λάθος διάγνωση και του είχε ΄δώσει την αντιβίωση. Τελικά ήταν μια απλή επιμόλυνση. Γνώμη μου: Μην πάρει την αντιβίωση πριν πάρετε γνώμη από εξειδικευμένο ουρολόγο.

Στον λυμπερόπουλο πήγαμε. Την πάτησε και πριν έναν χρόνο ξανά με e-coli και έκανε πολύ καιρό να συνέλθει. Τον λυμπερόπουλο τον εμπιστεύομαι βασικά. Λες να έκαναν λάθος? Πως γίνεται λάθος διάγνωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ δεν άντεξα να περιμένω μέχρι την Παρασκευή και έκανα σήμερα χοριακη.  Το αποτέλεσμα: 1,7.

Και ενώ ρε γαμωτο το περίμενα, την τελευταία εβδομάδα ήμουν πιο αισιοδοξη, καθώς είχα αρκετά πονακια χαμηλά στην κοιλιά. Και ενώ ήμουν πολύ cool,να πω την αλήθεια με πείραξε.  Τώρα ο γιατρός δεν θέλει να προχωρήσω κατευθείαν σε εξωσωματικη,  μου είπε να κάνω πρώτα κάποια εξέταση για τη μήτρα. (Υπέρηχο κάτι, δεν θυμάμαι καλά πώς μου την είπε, πρέπει να επικοινωνήσω μαζί του)

Μου είπε ότι δεν θέλει να με στείλει να πάω για μια ακομα εξωσωματικη,  να πάω λέει με τη φαρέτρα μου γεμάτη.  Τι να  πω πλέον... απογοήτευση και μόνο αυτή τη στιγμή αισθάνομαι.

Λυπάμαι ρε αγάπη αλλά μήπως ήταν νωρίς?

Σπερματέγχυση δεν έκανες? 

Και αν θυμάμαι καλά έχεις και φυσικές  συλλήψεις στην πλάτη σου, άσχετα της κατάληξης. 

Καλά δεν θυμάμαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikol88 @twinkletwinlkle Αχ βρε κορίτσια μου, πολύ λυπάμαι... Είναι μεγάλη η στεναχώρια και η απογοήτευση. Μη το βάλετε κάτω όμως, είστε και οι δύο μαχήτριες!  Δεν κλείνετε και εσείς ενα ραντεβού στο Έλενα; Μήπως εντοπίσετε και κάποιο άλλο πρόβλημα που δεν γνωρίζετε. Όλες εδώ ταλαιπωρούμαστε, άλλες λιγότερο άλλες περισσότερο. Που θα πάει, με επιμονή θα τα καταφέρουμε! 

@BlackCat Μαυρόγατο μας, όνομα και πράγμα τελικά. Λυπάμαι και για τη δική σου ταλαιπωρία στα καλά καθούμενα. Τουλάχιστον όμως πήρατε το ωάριο! Να δεις αυτό θα είναι το τυχερό σας και θα έχετε να το λέτε στο μικράκι σας και θα γελάτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Λυπάμαι ρε αγάπη αλλά μήπως ήταν νωρίς?

Σπερματέγχυση δεν έκανες? 

Και αν θυμάμαι καλά έχεις και φυσικές  συλλήψεις στην πλάτη σου, άσχετα της κατάληξης. 

Καλά δεν θυμάμαι?

Ναι σπερματέγχυση έκανα. Μπορεί να ήταν νωρίς, αλλά σε 2 μέρες δεν γίνονται θαύματα.  Να ήταν η τιμή γύρω στο 20, να πω να έχω σε κάτι να ελπίζω, αλλά το 1,7 σε 2 μέρες να γίνει τι?

Ναι μέσα σε 3 χρόνια είχα 2 φυσικές συλλήψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

@nikol88 @twinkletwinlkle Αχ βρε κορίτσια μου, πολύ λυπάμαι... Είναι μεγάλη η στεναχώρια και η απογοήτευση. Μη το βάλετε κάτω όμως, είστε και οι δύο μαχήτριες!  Δεν κλείνετε και εσείς ενα ραντεβού στο Έλενα; Μήπως εντοπίσετε και κάποιο άλλο πρόβλημα που δεν γνωρίζετε. Όλες εδώ ταλαιπωρούμαστε, άλλες λιγότερο άλλες περισσότερο. Που θα πάει, με επιμονή θα τα καταφέρουμε! 

@BlackCat Μαυρόγατο μας, όνομα και πράγμα τελικά. Λυπάμαι και για τη δική σου ταλαιπωρία στα καλά καθούμενα. Τουλάχιστον όμως πήρατε το ωάριο! Να δεις αυτό θα είναι το τυχερό σας και θα έχετε να το λέτε στο μικράκι σας και θα γελάτε!

Να σαι καλά! Έχω κάνει ελέγχους με τη Λευκού που από ο, τι έχω ακούσει κάνει ανάλογους ελέγχους με το Ελενα.  Τι να πω.... αυτή τη στιγμή ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω. Εντάξει θα μου περάσει και θα ανασυγκροτηθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...