Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα, 

Θα ηθελα να σας ρωτήσω κάτι ίσως λίγο άσχετο. 

Έχω κάνει εξωσωματικη, όλα πήγαν καλά κ συνεχίζω φαρμακευτική αγωγή. Τις βελόνες και τις σύριγγες που χρησιμοποιώ υπάρχει κάποιος τρόπος να τις δώσω για απόβλητα η ανακύκλωση? 

Η βοήθεια σας θα είναι πολύτιμη ευχαριστώ 

Εγω τις μαζευα κ τις εδινα στο κεντρο που ημουν ..στο μικροβιολογικο συγκεκριμενα..κανανε ανακύκλωση οι ιδιοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω τις μαζευα κ τις εδινα στο κεντρο που ημουν ..στο μικροβιολογικο συγκεκριμενα..κανανε ανακύκλωση οι ιδιοι

Τι κάνουν τα μωράκια σου @Nefeliap

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τι κάνουν τα μωράκια σου @Nefeliap

?

Πολυ καλά κοπελα μου δοξα τω θεω λεω καθε μερα ..μεγαλωνουν τοσο γρηγορα ..9 μηνων..ακομα δε το εχω πιστεψει..θα το καταλαβετε οταν γεννήσετε.θα μεγαλωνουν και ακομα θα απορείτε αν ειναι δικα σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Πολυ καλά κοπελα μου δοξα τω θεω λεω καθε μερα ..μεγαλωνουν τοσο γρηγορα ..9 μηνων..ακομα δε το εχω πιστεψει..θα το καταλαβετε οταν γεννήσετε.θα μεγαλωνουν και ακομα θα απορείτε αν ειναι δικα σας..

Πόσο συγκινούμαι όταν γυναίκες που ήταν στη μεριά μας, πέρασαν με επιτυχία στην απέναντι πλευρά αλλά δεν μας ξεχνάνε! Να σας ζήσουν, να τα χαίρεστε και με το καλο να έρθουμε οι υπόλοιπες να σας βρούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα, 

Θα ηθελα να σας ρωτήσω κάτι ίσως λίγο άσχετο. 

Έχω κάνει εξωσωματικη, όλα πήγαν καλά κ συνεχίζω φαρμακευτική αγωγή. Τις βελόνες και τις σύριγγες που χρησιμοποιώ υπάρχει κάποιος τρόπος να τις δώσω για απόβλητα η ανακύκλωση? 

Η βοήθεια σας θα είναι πολύτιμη ευχαριστώ 

Υπάρχουν ειδικά δοχεία απόρριψης βελονών (βάζουμε μόνο τις βελόνες χωρίς το καπάκι). Τα βρίσκεις και απο το internet 1 ευρώ περίπου. Οταν γεμίσουν τα 2/3 του δοχείου, το δίνεις σε φαρμακείο που τα συλλέγει ή σε δημόσιο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω τις μαζευα κ τις εδινα στο κεντρο που ημουν ..στο μικροβιολογικο συγκεκριμενα..κανανε ανακύκλωση οι ιδιοι

Σε ευχαριστώ πολύ... Ναι και στο δικό μου νομίζω κάνουν γιατί της ά φάσης (Ωοληψία) τις είχα δώσει εκεί. Αν δεν βγάλω άκρη εδω που μένω θα τους πάρω τηλέφωνο να τους ρωτήσω τι μπορούν να κάνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Υπάρχουν ειδικά δοχεία απόρριψης βελονών (βάζουμε μόνο τις βελόνες χωρίς το καπάκι). Τα βρίσκεις και απο το internet 1 ευρώ περίπου. Οταν γεμίσουν τα 2/3 του δοχείου, το δίνεις σε φαρμακείο που τα συλλέγει ή σε δημόσιο νοσοκομείο.

Ωραία αυτό είναι μία καλή λύση. Οι σύριγγες όμως τι γίνονται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πόσο συγκινούμαι όταν γυναίκες που ήταν στη μεριά μας, πέρασαν με επιτυχία στην απέναντι πλευρά αλλά δεν μας ξεχνάνε! Να σας ζήσουν, να τα χαίρεστε και με το καλο να έρθουμε οι υπόλοιπες να σας βρούμε!

Ευχαριστω πολυ!!!σιγουρα θα ερθετε στη θεση μου κ θα γινετε ολες μανουλες,καποιες  με πιο πολυ ταλαιπωρια  καποιες με λιγότερη,για καποιο λογο που ποτέ δε θα μαθουμε..αγκαλιάστε τον αντρα σας,η σχεση περνα απο χιλια κύματα κ ομως δυναμώνει.ευχομαι σε ολες ενα ομορφο και ηρεμο σαββατοκυριακο!ολα θα γινουν!σιγουραααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2021 at 11:13 ΜΜ, ο/η LAMB12 είπε:

αν είμαστε έγκυες αυτόν τον μήνα πότε γεναμε με το καλό;Αλλο αγχος μετά 

Υποθετικά πάντα, γιατί πρέπει να μετρήσεις ακριβώς τις εβδομάδες, τον Ιούλιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

Ποια κορτιζόνη έπαιρνες; Εγώ την πήρα για το πρώτο τρίμηνο. 

Καλημέρα καλή μου, μου έδινε τα medrol μισό την ημέρα μέχρι την ετ μετά ένα την ημέρα. Απο τη θετική χοριακή μου το ελάττωσε και σχεδόν μία εβδομάδα μετά μου το έκοψε τελειώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα καλή μου, μου έδινε τα medrol μισό την ημέρα μέχρι την ετ μετά ένα την ημέρα. Απο τη θετική χοριακή μου το ελάττωσε και σχεδόν μία εβδομάδα μετά μου το έκοψε τελειώς. 

Καλή σου μέρα😃!!! Έχω την εντύπωση ότι σου την έκοψε κάπως νωρίς. Ήταν η π΄ρωτη σου εξωσωματική και τι ηλικία έχεις; Σκέψου εγώ είμαι 27 ήταν η πρώτη μου χωρίς κανένα ιστορικό και την πήρα τρεις μήνες ένα χάπι την ημέρα ολόκληρο. Γιατί απέτυχε εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλή σου μέρα😃!!! Έχω την εντύπωση ότι σου την έκοψε κάπως νωρίς. Ήταν η π΄ρωτη σου εξωσωματική και τι ηλικία έχεις; Σκέψου εγώ είμαι 27 ήταν η πρώτη μου χωρίς κανένα ιστορικό και την πήρα τρεις μήνες ένα χάπι την ημέρα ολόκληρο. Γιατί απέτυχε εσένα;

Βέβαια δεν ξέρω πόσα mg είναι η medrol, ίσως είναι και πιο δυνατή. Εγώ έπαιρνα prezolon 5mg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Βέβαια δεν ξέρω πόσα mg είναι η medrol, ίσως είναι και πιο δυνατή. Εγώ έπαιρνα prezolon 5mg

Το medrol είναι των 16 mg έχω μία φυσική σύλληψη αππό εκεί που δεν το περιμέναμε λόγω χαμηλής κινητικότητας στο σπέρμα. Την έχασα 14η εβδομάδα, έσπασαν τα νερά αιφνίδια σπίτι, μετά κάναμε το 2020 την πρώτη εξωσωματική με 3 ετ όπου Μάρτιο 21 ήταν θετική αλλά το έχασα 8η εβδομάδα και έρχομαι στο σήμερα που ήταν η πρώτη ετ της 2ης εξωσωμ. αλλά τα έχασα και τα 2 πάλι. Έχω δίκερη μήτρα που είναι όπως είπε ο γιατρός πλήρης περίπτωση της δίκερης και μου κάνει θέματα αυτές τις 2 φορές με την αιμάτωση του εμβρύου. Στα καλά καθούμενα με πιάνει αιμορραγία και παρά την ξάπλα, φάρμακα κλπ δεν τα καταφέρνω. Η ηλικία μου είναι τώρα πια αισίως κλεισμένα 37 από τον Οκτώβριο. Προσπαθούμε από τα 29 μου και είδαμε ότι τελικά υπάρχει και το θέμα του σπέρματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Το medrol είναι των 16 mg έχω μία φυσική σύλληψη αππό εκεί που δεν το περιμέναμε λόγω χαμηλής κινητικότητας στο σπέρμα. Την έχασα 14η εβδομάδα, έσπασαν τα νερά αιφνίδια σπίτι, μετά κάναμε το 2020 την πρώτη εξωσωματική με 3 ετ όπου Μάρτιο 21 ήταν θετική αλλά το έχασα 8η εβδομάδα και έρχομαι στο σήμερα που ήταν η πρώτη ετ της 2ης εξωσωμ. αλλά τα έχασα και τα 2 πάλι. Έχω δίκερη μήτρα που είναι όπως είπε ο γιατρός πλήρης περίπτωση της δίκερης και μου κάνει θέματα αυτές τις 2 φορές με την αιμάτωση του εμβρύου. Στα καλά καθούμενα με πιάνει αιμορραγία και παρά την ξάπλα, φάρμακα κλπ δεν τα καταφέρνω. Η ηλικία μου είναι τώρα πια αισίως κλεισμένα 37 από τον Οκτώβριο. Προσπαθούμε από τα 29 μου και είδαμε ότι τελικά υπάρχει και το θέμα του σπέρματος. 

Eιλικρινά εύχομαι να τα καταφέρεις,ξέρω περιπτώσεις πιο δύσκολες από εσένα που είχαν αίσιο τέλος ,οπότε μην το βάζεις κάτω. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα ή θα πρέπει να κάνεις όλη τη διαδικασία από την αρχή; Για θρομβοφιλία το έχεις ψάξει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vasiliki 16 είπε:

Eιλικρινά εύχομαι να τα καταφέρεις,ξέρω περιπτώσεις πιο δύσκολες από εσένα που είχαν αίσιο τέλος ,οπότε μην το βάζεις κάτω. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα ή θα πρέπει να κάνεις όλη τη διαδικασία από την αρχή; Για θρομβοφιλία το έχεις ψάξει; 

Αν καταλαβαίνω καλά ,μένεις έγκυος αλλά δεν τα κρατάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Να σας ρωτήσω κορίτσια, είχατε θέμα καθυστέρησης της περιοδου μετά από προσπάθεια εξωσωματικής; Μετά την αρνητική χοριακή μου ήρθε η περίοδος κανονικά σε 2 μέρες. Τώρα περιμένω τη δεύτερη περίοδο και έχει καθυστερήσει 4 μέρες. Ο κύκλος μου είναι σταθερός πάντα. Περιμένω να έρθει για να προγραμματίσω εξετάσεις και δεν μου κάνει τη χάρη! Διάβασα σε ξένα forums ότι συμβαίνει συχνά αυτό με τη δεύτερη περίοδο. Είχατε παρόμοια εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Καλημέρα! Να σας ρωτήσω κορίτσια, είχατε θέμα καθυστέρησης της περιοδου μετά από προσπάθεια εξωσωματικής; Μετά την αρνητική χοριακή μου ήρθε η περίοδος κανονικά σε 2 μέρες. Τώρα περιμένω τη δεύτερη περίοδο και έχει καθυστερήσει 4 μέρες. Ο κύκλος μου είναι σταθερός πάντα. Περιμένω να έρθει για να προγραμματίσω εξετάσεις και δεν μου κάνει τη χάρη! Διάβασα σε ξένα forums ότι συμβαίνει συχνά αυτό με τη δεύτερη περίοδο. Είχατε παρόμοια εμπειρία;

Σαν εμπειρία, δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, μετά την ωοληψια η πρώτη περίοδος ήρθε στις 9 μέρες. Ενώ περίμενα την επόμενη περίοδο να ξεκινήσω εξετάσεις και την εμβρυομεταφορά είχα δέκα μέρες καθυστέρηση. Και μια φίλη το ίδιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki 16 είπε:

Αν καταλαβαίνω καλά ,μένεις έγκυος αλλά δεν τα κρατάς.

Αυτή τη φορά έχω ακόμη ένα έμβρυο βλαστοκύστη 6 ημέρας στην άκρη. Θα δούμε, κάτσε να συνέλθω και θα δω πως θα προχωρήσω. Ναι το καλό της όλης υπόθεσης είναι πως μένω έγκυος απλά μετά πάει κάτι πολύ λάθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Αυτή τη φορά έχω ακόμη ένα έμβρυο βλαστοκύστη 6 ημέρας στην άκρη. Θα δούμε, κάτσε να συνέλθω και θα δω πως θα προχωρήσω. Ναι το καλό της όλης υπόθεσης είναι πως μένω έγκυος απλά μετά πάει κάτι πολύ λάθος. 

Και βλαστοκυστες φτιάχνετε και εμφυτευσεις έχεις 

Αν έχεις ψάξει κ θρομβοφιλια και αυτοάνοσα τότε είναι θέμα μήτρας κ πρέπει να εστιάσεις εκεί ,αυτό λέει η λογική μου τουλάχιστον.

Εισαι μεγάλη αγωνίστρια ,η αρνητική χοριακη δεν συγκρίνεται με τις αποβολές ειδικά μετά από αγώνα! Ματαιώνονται όλα το συναίσθημα είναι θρήνος & πένθος ποσό μάλλον όταν έρχεται μετά από τόσο κόπο, φτάνεις στην πηγή και δεν πίνεις νερό!

Μη το βάλεις κάτω πάλεψε το όσο αντέχεις!

Αγωνιστικούς χαιρετισμους & μεγάλη αγκαλιά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και βλαστοκυστες φτιάχνετε και εμφυτευσεις έχεις 

Αν έχεις ψάξει κ θρομβοφιλια και αυτοάνοσα τότε είναι θέμα μήτρας κ πρέπει να εστιάσεις εκεί ,αυτό λέει η λογική μου τουλάχιστον.

Εισαι μεγάλη αγωνίστρια ,η αρνητική χοριακη δεν συγκρίνεται με τις αποβολές ειδικά μετά από αγώνα! Ματαιώνονται όλα το συναίσθημα είναι θρήνος & πένθος ποσό μάλλον όταν έρχεται μετά από τόσο κόπο, φτάνεις στην πηγή και δεν πίνεις νερό!

Μη το βάλεις κάτω πάλεψε το όσο αντέχεις!

Αγωνιστικούς χαιρετισμους & μεγάλη αγκαλιά❤️

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου πάρα πολύ. Ναι πλέον είναι θέμα μήτρας το οποίο οκ το ξέρω ότι έχω αυτή τη μήτρα σχεδόν από την εφηβεία μου είχε φανεί σε υπέρηχο κάτω κοιλίας ξεκάθαρα, αλλά δεν φανταζόμουν ποτέ ότι θα με δυσκολέψει τόσο πολύ. Η άλλη γιατρός που είχα μου είχε πει για 2ου τριμήνου δυσκολίες αλλά τώρα βιώνω και 1ου τριμήνου καθώς ο νέος γιατρός που έχω μου εξήγησε πως ενοχοποιείται και για κακή αιμάτωση του εμβρύου. Απλ΄΄α ήλπιζα μήπως κρατηθεί έστω το ένα αλλά δεν μου έκανε την τιμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/10/2021 at 11:27 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

@Mari84αν εχουν περασει 3 μηνες απο τοτε που εκανες διεγερση μπορεις να ξανακανεις διεγερση  βραχυ πρωτοκολλο  δηλαδη πχ puregon 300 καθε μερα κ μια οβιτρελ (ισως χρειαστει κ μια citrotide) & αυτο το λεω με βαση να εχεις καλη fsh γιατι αν εχεις πανω απο 17 που ειχα εγώ τοτε δεν εχει νοημα κ καλυτερα να κανεις τροποποιημενο με 150 μοναδες καθημερινα κ μια οβιτρελ..ή φυσικους καθε μηνα.. αλλα ειμαι σιγουρη εχεις καλό ορμονικο... σχεδον ολα τα φαρμακα λιγο πολυ την ιδια δουλεια  κανουν..ειναι σημαντικο να τυχει ο κυκλος να ειναι καλος κ φυσικα και το σπερμα παιζει μεγαλο ρολο!!ολα θα γινουν σιγουρα ..απλα ειναι για να ταλαιπωρηθεις κ εσυ για καποιο λογο :-( 

Καλησπέρα Νεφέλη μου!!

Ελπίζω να ήσαστε καλά εσύ και τα ζουζούνια σου ❣️❣️

Έχω καιρό να μπω και η αλήθεια είναι πως έχω παραδώσει τα όπλα τον τελευταίο καιρό.

Βαρέθηκα να φεύγω από το κέντρο εξωσωματικής με το κεφάλι σκυμμένο.

Την μια δεν γονιμοποιηθηκαν τα ωάρια την άλλη δεν είχα ωαρια και τις άλλες δύο φορές δεν μπορούσαμε καν να προχωρήσουμε γτ είχα κύστες.

Απ' όσο ξέρω όταν με το καλό προχωρήσουμε στην επόμενη πάλι με φυσικό θα με πάει αλλά αντί για ένα φεμαρα θα παίρνω 2 για πέντε μέρες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Καλημέρα! Να σας ρωτήσω κορίτσια, είχατε θέμα καθυστέρησης της περιοδου μετά από προσπάθεια εξωσωματικής; Μετά την αρνητική χοριακή μου ήρθε η περίοδος κανονικά σε 2 μέρες. Τώρα περιμένω τη δεύτερη περίοδο και έχει καθυστερήσει 4 μέρες. Ο κύκλος μου είναι σταθερός πάντα. Περιμένω να έρθει για να προγραμματίσω εξετάσεις και δεν μου κάνει τη χάρη! Διάβασα σε ξένα forums ότι συμβαίνει συχνά αυτό με τη δεύτερη περίοδο. Είχατε παρόμοια εμπειρία;

Καλησπερα, εγώ μετά την πρώτη διέγερση είχα περίοδο στις 23 μέρες (δεν είχα κάνει μεταφορά όμως, μόνο ωοληψια). Μετά την αποτυχημένη μεταφορά του Ιουνίου δεν παρατήρησα κάποια διαφορα, ούτε στον αμέσως επόμενο ουτε στο μεθεπόμενο κύκλο. Γενικα πάντως αν είδες λενε ότι μπορεί να είναι άστατος ο κύκλος, όχι μόνο καθυστέρηση που έχεις εσυ αλλά μπορεί να έρθει και νωρίτερα, ανάλογα τον άνθρωπο. Εγώ τώρα που είμαι στον 2ο κύκλο όπως εσυ αλλά έχω ακόμα μέρες μέχρι την περίοδο, έκανα διαφορα τεστ ωορρηξίας τις ημέρες που λογικά θα είχα αλλά  φαίνεται ότι δεν έκανα ωορρηξία αυτό το μήνα (εκτός αν την έκανα πολύ νωρίτερα ή θα την κάνω αυτές τις μέρες). Μου φαίνεται λογικό όμως να αναστατώνεται ο κυκλος μετά από τόσες ορμόνες. Μην ανησυχείς, θα έρθει και μέσα στη βδομάδα θα κάνεις και τις εξετάσεις σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/11/2021 at 9:56 ΠΜ, ο/η troia είπε:

Καλημέρα, 

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα στις 8/11 το κοριτσάκι μου με καισαρική τομή. Η μικρή βγήκε 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ είμαστε κι οι 2 μια χαρά. Εύχομαι και στα δικά σας όσες προσπαθείτε!

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου... πάντα θα θυμάμαι αυτή την ημερομηνία 😉 και θα σου εύχομαι χρόνια πολλά 🥰🥰🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου πάρα πολύ. Ναι πλέον είναι θέμα μήτρας το οποίο οκ το ξέρω ότι έχω αυτή τη μήτρα σχεδόν από την εφηβεία μου είχε φανεί σε υπέρηχο κάτω κοιλίας ξεκάθαρα, αλλά δεν φανταζόμουν ποτέ ότι θα με δυσκολέψει τόσο πολύ. Η άλλη γιατρός που είχα μου είχε πει για 2ου τριμήνου δυσκολίες αλλά τώρα βιώνω και 1ου τριμήνου καθώς ο νέος γιατρός που έχω μου εξήγησε πως ενοχοποιείται και για κακή αιμάτωση του εμβρύου. Απλ΄΄α ήλπιζα μήπως κρατηθεί έστω το ένα αλλά δεν μου έκανε την τιμή. 

Δεν έχω λόγια..  😕 σε νοιάζομαι τοοοοσοο πολύ.

Η μία μεριά στη μήτρα είναι συνήθως πιο πλούσια ίσως για αυτό σου είπε για κακή εμφύτευση.  Θα πρέπει να ξύσετε τη μεριά που είναι πιο πλούσια σε περίπτωση που μπεις στη διαδικασία εξωσωματικής.  

Παρ ολα αυτα δες και εκείνο που σου είπα.  Συζητήσε το με έναν ειδικό συγκεκριμένα για αυτό το θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2021 at 10:58 ΠΜ, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Anna0912?

@Lucia79?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Libra81 34,72 🥰

 

@TRigirl 15/11

@nikol88 15/11

@Χριστινα.17/11

@twinkletwinlkle19/11

@angel35 19/11

@Libra81 σήμερα ειχες επαναληπτική χοριακή αν δεν κάνω λαθος, ελπίζω τα νέα σου να είναι τέλεια!

@TRigirl @nikol88 Καλά αποτελέσματα αύριο με μεγάλες χοριακες & τεράστια χαμόγελα!!

@Lucia79πως πήγε το ραντεβού με τον νέο εξωσωματιστή; Είχε καμία διαφορετική προσέγγιση; Πρότεινε κάτι καινούριο;

@angel35 Πως πάει η αναμονή; Όταν δεν δηλώνεις παρουσία ανησυχώ 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Την κόρη μου την πρώτη την γέννησα σε ιδιωτική κλινική εκεί οι μαίες βοήθησαν για θηλασμό όταν ήθελες βοήθεια.. εκεί είχα και την δικιά μου μαία την πρώτη μέρα οπότε ήταν πιο εύκολα και επίσης είχα και ένα μωρό που συνεργάστηκε άψογα  τώρα γέννησα σε δημόσιο εκεί οι μαίες μου είχαν σπάσει τα νεύρα για μπουκάλι με είχαν τρελάνει.. εγώ είχα και το θέμα ότι το μωρό δεν μπορούσα να το βάλω αμέσως στήθος λόγο ολικής ναρκώσεις οπότε πέρασαν 3 ώρες μέχρι να βάλω το μωρό στήθος.. ο άντρας μου έκανε αγώνα για να μην δώσουν το μωρό μπουκάλι αυτές τις 3 ώρες μέχρι να ξυπνήσω  δυστηχως όμως το μωρό δεν ήταν συνεργάσιμο αυτήν την φορά δεν μπορούσε να πιάσει κοιμόταν όλη την ώρα μάλλον έφταιγαν και τα φάρμακα που μου εδιναν… οπότε έδωσα μπουκάλι με κλάματα εγώ αλλά δεν το έβαλα κάτω προσπαθούσα να την βάζω στήθος και αν μην έτρωγε ήθελα να έχει την επαφή  Τι δεν θα έδινα να νιώσω και εγώ αυτήν την εμπειρία του ΦΤ να έχω τον άντρα μου μαζί να ακούσω και εγώ το πρώτο κλάμα της  Τουλάχιστον πήγαν όλα καλά  με την καισαρική είμασταν καλά και οι δύο ( και τις δύο φορες που έκανα)  είχα καλή αποθεραπεία και τις δύο φορές χωρίς κάποιο πρόβλημα 
    • Τι να πω τώρα κι εγώ 21η μέρα και έχω τραβήγματα και ένα πολύ περίεργο feeling εσωτερικά, δεν μπορώ να το εξηγήσω!! Δεν θα πω και πολλά γιατί μετά η @Παρασκευαιδου θα με "μαλώσει" 😂 
    • Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵 εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼 Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️)  από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις  κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις.    καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 
    • ααα...εγω επειδή ειχα ηδη τεράστιο στήθος τις ραγαδες τις εχω από πάντα 🤷 δεν με ενοχλούν εκεί 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...