Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου γιατί με παίρνει από κάτω! Έκανα 13/10 ετ 2 βλαστοκύστες( είναι η 2η εξωσωματική έχω μία αποβολή από την πρώτη στις 7 εβδομάδες και μία από φυσικά σύλληψη στις 14). Πήρα 25/10 θετικό 530 η χοριακή που 29/10 ήταν 2510. Κάναμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη είδαμε 2 σάκους φυσιολογικούς και κλείσαμς για χθες ραντεβού να τα ξαναδούμε. Εμ δεν πρόλαβα να χαρώ, αίμα 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αρκετό έφυγε ο ένας σάκος. Εγώ με εντολή γιατρού ακινησία, ενε΄σεις να σω΄σουμε τουν άλλο. Αλλά σήμερα είδαμε ότι δεν προχωρά σωστά και αυριο θα πάω για απόξεση. Ο γιατρός το αποδίδει στην ανώμαλη κατασκευή της μήτρας μου καθώς είναι πλήρως δίκερη. 

Δεν έχω λόγια παρηγοριάς να σου πω κοριτσάκι μου.. λυπάμαι πάρα μα πάρα πολύ για ότι περνάς... Μια μεγάλη αγκαλιά μόνο.... λυπάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για όλες τις απώλειες που είχατε... Τι να πω ότι και να πω είναι λίγο.... Είχα δει μια παρόμοια ιστορία στο ίντερνετ όπου η κοπελα έκανε μια επέμβαση για τη δικερή μήτρα και μετά κατάφερε να μείνει φυσιολογικά έγκυος ενώ πάλευε με εξωσωματικές. Μήπως υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις για αυτό ? Καμία επέμβαση? 

Να είσαι δυνατή, αν και από ότι καταλαβαίνω είσαι πολύ δυνατός άνθρωπος... Σου εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που πονάς.. 🌈

Φίλη μου μου το ξέκοψε ο γιατρός ότι αν ήταν διάφραγμα θα το έφτιαχνε με τη δίκερη δεν μπορεί να κάνει κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Libra81 συγχαρητήρια κοπέλα μου! Είσαι εγκυουλα με τα έως τώρα δεδομένα! Συγκρατημένη αισιοδοξία για την ώρα και με έναν μαγικό διπλασιασμό εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καταρχάς λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα .Να σε ρωτήσω και τα δυο τα μωρά ήταν στην ίδια πλευρά η το ένα στην μια μεριά και το άλλο στην άλλη ;

Καλή μου όχι τα έβαλε ο γιατρός στην αριστερή και εκεί όπου μπόρεσαν εμφυτέυτηκαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Λυπάμαι τόσο πολύ για τις απώλειες σου & λυπάμαι περισσότερο γιατί φαίνεται ότι είναι θέμα ανατομίας και δεν έχω να σου πω πολλά γιατί δεν γνωρίζω.

Θα σου πω μόνο να μείνεις δυνατή κ μαχήτρια και να ξεσκονίσεις το θέμα μήτρα , δεν ξέρω αν όλες οι προσπάθειες έγιναν με τον ίδιο γιατρό ιδιωτικά ίσως να πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο που σίγουρα έχουν δει πολλά παραπάνω περιστατικά. 
Σίγουρα υπάρχουν γυναίκες με παρόμοιο θέμα που έχουν πετύχει δεν μπορεί 2021 έχουμε θα υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το θέμα αν είναι ανατομικό κ όχι θέμα εμβρύων.

Σου εύχομαι δύναμη για την αυριανή μέρα και καλή επιτυχία στις επόμενες προσπάθειες σου❤️

 

Ήμουν σε μία γιατρό στο Έλενα αρχικά καθώς είχα μία φυσική σύλληψη εκεί που δεν το περιμέναμε γιατί έχουμε και χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα. Τότε βέβαια είχα και ένα ινωμύωμα που ήταν κοντά στο ενδομήτριο όχι μέσα και με τις ορμόνες μεγάλωσε και απέβαλα 14η εβδομάδα με φυσιολογική αυχενική. Μου το απέδωσε η γιατρός σε συνδυασμό μήτρας και ινωμυώματος. Τώρα οι αποβολές που έχω είναι σε πιο αρχικό στάδιο κάνω υπέρηχο ένα- δύο και μετά τα χάνω και ο γιατρός το αποδίδει σε κακή εμφύτευση λόγω πάλι της μήτρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Φίλη μου μου το ξέκοψε ο γιατρός ότι αν ήταν διάφραγμα θα το έφτιαχνε με τη δίκερη δεν μπορεί να κάνει κάτι. 

Λυπαμαι για τις απώλειες σου κοριτσι μου. Υπαρχουν ομως πολλες κοπελες που κρατησαν αγκαλια το μωρο τους κ με αυτη την ανωμαλια. Εχω τον  ανηψιο μου που γεννηθηκε με μια τετοια μητρα. Σιγουρα κ εσυ θα τα καταφερεις, ακομα κ αν χρειαστει να εισαι στο κρεβατι στο μεγαλυτερο διαστημα της εγκυμοσυνης σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margitc είπε:

Λυπαμαι για τις απώλειες σου κοριτσι μου. Υπαρχουν ομως πολλες κοπελες που κρατησαν αγκαλια το μωρο τους κ με αυτη την ανωμαλια. Εχω τον  ανηψιο μου που γεννηθηκε με μια τετοια μητρα. Σιγουρα κ εσυ θα τα καταφερεις, ακομα κ αν χρειαστει να εισαι στο κρεβατι στο μεγαλυτερο διαστημα της εγκυμοσυνης σου.

Απο μια τετοια μητρα ηθελα να γραψω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Λυπαμαι για τις απώλειες σου κοριτσι μου. Υπαρχουν ομως πολλες κοπελες που κρατησαν αγκαλια το μωρο τους κ με αυτη την ανωμαλια. Εχω τον  ανηψιο μου που γεννηθηκε με μια τετοια μητρα. Σιγουρα κ εσυ θα τα καταφερεις, ακομα κ αν χρειαστει να εισαι στο κρεβατι στο μεγαλυτερο διαστημα της εγκυμοσυνης σου.

Μα αγαπημένη μου στο κρεβάτι ήμουν και δεν έκανα σχεδόν τίποτα! Και ξαφνικά άρχισε αίμα, έφυγε το ένα και λέω οκ τουλάχιστον θα μείνει το άλλο αλλά μπα δεν με θέλει καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Μα αγαπημένη μου στο κρεβάτι ήμουν και δεν έκανα σχεδόν τίποτα! Και ξαφνικά άρχισε αίμα, έφυγε το ένα και λέω οκ τουλάχιστον θα μείνει το άλλο αλλά μπα δεν με θέλει καθόλου.

Σε θελει η καλυτερα θα σε θελει κοριτσι μου!!! Κι εγω εχω γνωστή που τα κατάφερε με δικερη μήτρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Θα τρελαθώ 🥰 ποια εβδομάδα είσαι τώρα ? Τα έχω χάσει 😋

Μια χαρά είναι οι παλμοί καλέ εγώ ξεκίνησα από πολύ πιο κάτω 103 παλμούς και τώρα είναι 175! 

Σούπερ πάει το μπεμπέ είναι δυνατό ! Έχω αρχίσει να φουσκώνω λίγο η αλήθεια είναι, είναι σαν έντονο πρήξιμο, αρχίζει και διακρίνεται κάτω χαμηλά μια στρογγυλή κοιλίτσα 🥰🥰🥰

Ανυπομονώ για την αυχενική στις 26/11... Περιμένω και τα αποτελέσματα για το στίγμα τη τρίτη ! Το αιματωμα ακόμα εκεί αλλά πολυ πιο μικρό καμία σχέση, αίμα δεν έχω.. αλλά συνεχίζω τη ξάπλα και προσέχω πολύ για να έχω !

Αυτά τα νέα μου... 

προχθές που πήγα ημουν 6+4 με βάση την ετ. Άντε με το καλό να κανεις την αυχενική να περασεις κ αυτό το σκαλοπάτι. Κ τα αποτελέσματα απ το στίγμα μια χαρά θα είναι. 🥰 πλάκα κανεις; Μετά απ αυτό που πέρασες;μόνο ξάπλα να είσαι !!! Να προσεχεις τον εαυτό σου κ το μπεμπακι σου. Κ εγώ είχα λιγο ροζ την τεταρτη κ με ξάπλωσε ο γιατρός για λιγο…. Στον υπέρηχο βέβαια δεν είδαμε ούτε αποκόλληση ούτε αιμάτωμα. Χαίρομαι πολύ που σ ακουω τόσο καλά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου γιατί με παίρνει από κάτω! Έκανα 13/10 ετ 2 βλαστοκύστες( είναι η 2η εξωσωματική έχω μία αποβολή από την πρώτη στις 7 εβδομάδες και μία από φυσικά σύλληψη στις 14). Πήρα 25/10 θετικό 530 η χοριακή που 29/10 ήταν 2510. Κάναμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη είδαμε 2 σάκους φυσιολογικούς και κλείσαμς για χθες ραντεβού να τα ξαναδούμε. Εμ δεν πρόλαβα να χαρώ, αίμα 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αρκετό έφυγε ο ένας σάκος. Εγώ με εντολή γιατρού ακινησία, ενε΄σεις να σω΄σουμε τουν άλλο. Αλλά σήμερα είδαμε ότι δεν προχωρά σωστά και αυριο θα πάω για απόξεση. Ο γιατρός το αποδίδει στην ανώμαλη κατασκευή της μήτρας μου καθώς είναι πλήρως δίκερη. 

Κορίτσι μου ποσο λυπάμαι Γι αυτό που περνάς. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω. Σου στελνω μια μεγάλη αγκαλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

@Libra81 συγχαρητήρια κοπέλα μου! Είσαι εγκυουλα με τα έως τώρα δεδομένα! Συγκρατημένη αισιοδοξία για την ώρα και με έναν μαγικό διπλασιασμό εύχομαι!!

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι παρά μόνο να περιμένω...και να ελπίζω στον μαγικό διπλασιασμό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσι μου ποσο λυπάμαι Γι αυτό που περνάς. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω. Σου στελνω μια μεγάλη αγκαλιά 

Λυπάμαι πολύ για αυτό που σου συμβαίνει,εχω κανει και εγώ εξωσωματική και έτσι κατάφερα να αποκτήσω φέτος την κορούλα μου.Θα ήθελα να σε ρωτήσω τι αγωγή έπαιρνες μετά την εξωσωματική,καθώς ο γυναικολόγος μου ,μου είχε γράψει κορτιζόνη προκειμένου να δεχτεί το ΄σωμα μου το έμβρυο και να μην το αποβάλλει σαν κα΄τι ξενο,αλλά και utrogestan τα οποία έπαιρνα ΄μεχρι και τον 8 μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Μα αγαπημένη μου στο κρεβάτι ήμουν και δεν έκανα σχεδόν τίποτα! Και ξαφνικά άρχισε αίμα, έφυγε το ένα και λέω οκ τουλάχιστον θα μείνει το άλλο αλλά μπα δεν με θέλει καθόλου.

Καταλαβα κ λυπαμαι πολυ. Το να μην εχεις εμφυτευση κ δεις μηδεν χοριακη ποναει πολυ το να ακους καρδια κ να τα χανεις φανταζομαι ειναι πιο τραγικο. Ο γιατρος τι σου λεει για αυτο; Τι μπορει να γινει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

@kaounmarΛυπάμαι πολύ για αυτό που σου συμβαίνει,εχω κανει και εγώ εξωσωματική και έτσι κατάφερα να αποκτήσω φέτος την κορούλα μου.Θα ήθελα να σε ρωτήσω τι αγωγή έπαιρνες μετά την εξωσωματική,καθώς ο γυναικολόγος μου ,μου είχε γράψει κορτιζόνη προκειμένου να δεχτεί το ΄σωμα μου το έμβρυο και να μην το αποβάλλει σαν κα΄τι ξενο,αλλά και utrogestan τα οποία έπαιρνα ΄μεχρι και τον 8 μήνα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Libra81 είπε:

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι παρά μόνο να περιμένω...και να ελπίζω στον μαγικό διπλασιασμό!!!!

Καλημέρα!

Υπομονή..! Να πάνε όλα κατ'ευχήν κοριτσάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2021 at 10:09 ΠΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω σήμερα λαμπω ... Πριν 4 χρόνια είχα τον γιόκα μου αγκαλίτσα μου ... 

Έχει γενέθλια η ζωή μου η όμορφη 

Γλυκούλα μου χρόνια πολλά να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε και να ειναι πάντα υγιής και ευτυχισμένος 💙💙💙

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα, 

Θα ηθελα να σας ρωτήσω κάτι ίσως λίγο άσχετο. 

Έχω κάνει εξωσωματικη, όλα πήγαν καλά κ συνεχίζω φαρμακευτική αγωγή. Τις βελόνες και τις σύριγγες που χρησιμοποιώ υπάρχει κάποιος τρόπος να τις δώσω για απόβλητα η ανακύκλωση? 

Η βοήθεια σας θα είναι πολύτιμη ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η vasiliki 16 είπε:

 

Λοιπόν φίλη μου έπαιρνα και εγώ κορτιζόνη την οποία μου έκοψε λίγες μέρες μετά τη θετική χοριακή και ciclacur, utrogestan 3 την ημέρα μαζί με κολπική κρέμαπρογεστερόνης και αντιπηκτικές. Τώρα τι να πω έτυχε πάλι; σήμερα ανέφερε ξανά το θέμα της ανώμαλης εμφύτευσης λόγω κατασκευής μήτρας αλλά δεν ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Λοιπόν φίλη μου έπαιρνα και εγώ κορτιζόνη την οποία μου έκοψε λίγες μέρες μετά τη θετική χοριακή και ciclacur, utrogestan 3 την ημέρα μαζί με κολπική κρέμαπρογεστερόνης και αντιπηκτικές. Τώρα τι να πω έτυχε πάλι; σήμερα ανέφερε ξανά το θέμα της ανώμαλης εμφύτευσης λόγω κατασκευής μήτρας αλλά δεν ξέρω. 

Ποια κορτιζόνη έπαιρνες; Εγώ την πήρα για το πρώτο τρίμηνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα, 

Θα ηθελα να σας ρωτήσω κάτι ίσως λίγο άσχετο. 

Έχω κάνει εξωσωματικη, όλα πήγαν καλά κ συνεχίζω φαρμακευτική αγωγή. Τις βελόνες και τις σύριγγες που χρησιμοποιώ υπάρχει κάποιος τρόπος να τις δώσω για απόβλητα η ανακύκλωση? 

Η βοήθεια σας θα είναι πολύτιμη ευχαριστώ 

Το έχω ψάξει κι εγώ. Ούτε το κέντρο εξωσωματικής τις παίρνει, ούτε έχω βρει φαρμακείο με ειδικό κάδο. Τις έχω στο σπίτι ακόμα γιατί δεν θέλω να τις ρίξω στα σκουπίδια και ελπίζω κάποια στιγμή να ανακαλύψω που στα κομμάτια έχει βάλει ο Δήμος Αθήνας κάδους κατάλληλους για τέτοιου ειδικούς Απορρίμματα. Μου είπαν ότι υπάρχουν τέτοιοι κάδοι αλλά ακόμα δεν το έχω ψάξει και δεν ξέρω αν έχουν και όλοι οι δήμοι. Πάντως αν είναι δυνατόν, να θελουμε να κάνουμε το καλό και να δυσκολευομαστε τόσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/11/2021 at 6:27 ΜΜ, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου γιατί με παίρνει από κάτω! Έκανα 13/10 ετ 2 βλαστοκύστες( είναι η 2η εξωσωματική έχω μία αποβολή από την πρώτη στις 7 εβδομάδες και μία από φυσικά σύλληψη στις 14). Πήρα 25/10 θετικό 530 η χοριακή που 29/10 ήταν 2510. Κάναμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη είδαμε 2 σάκους φυσιολογικούς και κλείσαμς για χθες ραντεβού να τα ξαναδούμε. Εμ δεν πρόλαβα να χαρώ, αίμα 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αρκετό έφυγε ο ένας σάκος. Εγώ με εντολή γιατρού ακινησία, ενε΄σεις να σω΄σουμε τουν άλλο. Αλλά σήμερα είδαμε ότι δεν προχωρά σωστά και αυριο θα πάω για απόξεση. Ο γιατρός το αποδίδει στην ανώμαλη κατασκευή της μήτρας μου καθώς είναι πλήρως δίκερη. 

Κορίτσι μου λυπάμαι παρά πολύ. Πρέπει πραγματικά να είναι πολύ σκληρό να παίρνεις το θετικό αποτέλεσμα και μετά να τα χάνεις. Δικερη μήτρα έχει η ξαδέρφη μου και γνωρίζω ότι ένας γιατρός της έχει προτεινει χειρουργείο. Βέβαια μπορεί να υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις. Επίσης είναι αρκετά μικρή και ακόμα δεν την ενδιαφέρει να κάνει παιδι αλλά παρολα αυτα ο γυναικολόγος της της το πρότεινε από τώρα. Πάντως συμφωνώ και με την @BlackCat ότι ζούμε στο 2021, δε μπορεί να μην υπάρχει κάποια λύση.
Να παρεις κι άλλες γνώμες, δυστυχώς στη διαδικασία της εξωσωματικής πρέπει να γίνουμε εμείς γιατροί του εαυτού μας γιατί πρέπει να διπλό τσεκάρουμε ότι μας λένε με ότι γνώσεις διαθέτουμε.

Προς το παρόν όμως παρε λίγο χρόνο γιατί αυτό που πέρασες ειναι μεγάλο σοκ. Μεγάλη αγκαλιά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Το έχω ψάξει κι εγώ. Ούτε το κέντρο εξωσωματικής τις παίρνει, ούτε έχω βρει φαρμακείο με ειδικό κάδο. Τις έχω στο σπίτι ακόμα γιατί δεν θέλω να τις ρίξω στα σκουπίδια και ελπίζω κάποια στιγμή να ανακαλύψω που στα κομμάτια έχει βάλει ο Δήμος Αθήνας κάδους κατάλληλους για τέτοιου ειδικούς Απορρίμματα. Μου είπαν ότι υπάρχουν τέτοιοι κάδοι αλλά ακόμα δεν το έχω ψάξει και δεν ξέρω αν έχουν και όλοι οι δήμοι. Πάντως αν είναι δυνατόν, να θελουμε να κάνουμε το καλό και να δυσκολευομαστε τόσο. 

Εμενα μου είπαν από το κέντρο εξωσωματικης να ρωτήσω στα φαρμακεία. Τα φαρμακεία λόγω πανδημίας δεν τις παίρνουν ούτε καν για τα απόβλητα. Και εγω σπιτι της εχω κ αναρωτιέμαι τι θα τις κάνω, γεμίζει σιγά σιγά η σακούλα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Την κόρη μου την πρώτη την γέννησα σε ιδιωτική κλινική εκεί οι μαίες βοήθησαν για θηλασμό όταν ήθελες βοήθεια.. εκεί είχα και την δικιά μου μαία την πρώτη μέρα οπότε ήταν πιο εύκολα και επίσης είχα και ένα μωρό που συνεργάστηκε άψογα  τώρα γέννησα σε δημόσιο εκεί οι μαίες μου είχαν σπάσει τα νεύρα για μπουκάλι με είχαν τρελάνει.. εγώ είχα και το θέμα ότι το μωρό δεν μπορούσα να το βάλω αμέσως στήθος λόγο ολικής ναρκώσεις οπότε πέρασαν 3 ώρες μέχρι να βάλω το μωρό στήθος.. ο άντρας μου έκανε αγώνα για να μην δώσουν το μωρό μπουκάλι αυτές τις 3 ώρες μέχρι να ξυπνήσω  δυστηχως όμως το μωρό δεν ήταν συνεργάσιμο αυτήν την φορά δεν μπορούσε να πιάσει κοιμόταν όλη την ώρα μάλλον έφταιγαν και τα φάρμακα που μου εδιναν… οπότε έδωσα μπουκάλι με κλάματα εγώ αλλά δεν το έβαλα κάτω προσπαθούσα να την βάζω στήθος και αν μην έτρωγε ήθελα να έχει την επαφή  Τι δεν θα έδινα να νιώσω και εγώ αυτήν την εμπειρία του ΦΤ να έχω τον άντρα μου μαζί να ακούσω και εγώ το πρώτο κλάμα της  Τουλάχιστον πήγαν όλα καλά  με την καισαρική είμασταν καλά και οι δύο ( και τις δύο φορες που έκανα)  είχα καλή αποθεραπεία και τις δύο φορές χωρίς κάποιο πρόβλημα 
    • Τι να πω τώρα κι εγώ 21η μέρα και έχω τραβήγματα και ένα πολύ περίεργο feeling εσωτερικά, δεν μπορώ να το εξηγήσω!! Δεν θα πω και πολλά γιατί μετά η @Παρασκευαιδου θα με "μαλώσει" 😂 
    • Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵 εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼 Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️)  από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις  κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις.    καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 
    • ααα...εγω επειδή ειχα ηδη τεράστιο στήθος τις ραγαδες τις εχω από πάντα 🤷 δεν με ενοχλούν εκεί 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...