Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Libra81 είπε:

Πήγα στο Γένεσις εδώ στην Θεσσαλονι΄κη που έχω κάνει και όλες τις άλλες χοριακές κατά καιρούς οπότε δεν υπάρχει περίπτωση λάθους. Αχ τι καλά!!!! Πόσο υπέροχος ήχος!!!!Με το καλό να πάνε όλα και σε εσένα!!!!!Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Καταλαβα. Σημασια έχει που είναι θετικό. Καλούς διπλασιασμούς σου εύχομαι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

Καταλαβα. Σημασια έχει που είναι θετικό. Καλούς διπλασιασμούς σου εύχομαι 🥰

Ναι ξεκινάμε από αυτό και ελπίζουμε!!!!!Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προβιοτικά πέρνω γιατι είχα θέμα με μυκητες ειδικά μετά απο εμφυτευσεις που επρεπε να πέρνω αρκετή προγεστερόνη...βρήκα κάποια που υποτίθεται είναι γι'αυτο το σκοπό τα πέρνεις απο το στομα και μια χαρα μπορώ να πω. Επίσης, το πρόβειο γιαούρτι με την πέτσα κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά με τα προβιοτικά. Πε΄ρνω τα Βio-Kult Candea. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Libra81 είπε:

Καλημέρα!!!! Βγήκε το αποτέλεσμα θετικό μεν αλλά χαμηλό...μόλις 34,72....Θα ξανακάνω πάλι την Κυριακή και βλέπουμε....

Με το καλο να διλπασιαστει κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Libra81 είπε:

Καλημέρα!!!! Βγήκε το αποτέλεσμα θετικό μεν αλλά χαμηλό...μόλις 34,72....Θα ξανακάνω πάλι την Κυριακή και βλέπουμε....

Συγχαρητήρια, μην απογοητεύεσαι, θετικό ειανι το νούμερο και όπως είπαν και οι άλλες πιο σημαντικό είναι να διπλασιάζεται. Όλα καλά θα πάνε, να είσαι αισιόδοξη. Είσαι έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Να μην στενοχωριεσαι. Καμία φορα παίζει ρόλο το μικροβιολογικό. Εγώ είχα πάει μια μέρα πριν, κ βγήκε 12. Αλλά επειδή παραξενεύτηκα πολύ πήγα και σε δευτερο λίγες Ωρες μετά κ βγήκε 55. Κ χθες ακούσαμε χαμηλά κ την καρδούλα του. Εύχομαι να πάνε ολα καλά 🥰🥰

Έλενα ακούσατε καρδούλα εχτές ?? Μπράβο αγάπη !! Τι όμορφα ♥️♥️♥️

@Libra81 συγχαρητήρια για το θετικό αποτέλεσμα είναι πολύ σημαντικό ασχέτως κατάληξης ! Από εκεί ξεκινάμε ! 

Τώρα μπορεί μεν να είναι λίγο χαμηλό το νουμερο αλλά έχουμε δει περιπτώσεις που ξεκίνησαν χαμηλά και πήγε καλά. Σου εύχομαι να διπλασιαστεί τη Κυριακή με όλη μου τη καρδιά ! Υπομονή ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ   @Eva29 @Lucia79

Έχετε δίκιο.Δεν πρέπει να απογοητεύομαι. Θα περιμένω την Κυριακή και ελπίζω να διπλασιαστεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, σχετικά με τη συζήτηση για τα προβιοτικά, ναι όντως, απορροφούνται στο έντερο. Είναι ζωντανά βακτήρια και ζυμομύκητες που ενισχύουν την εντερική χλωρίδα.  Όμως η καλή υγεία του εντέρου, το οποίο ειναι ο δεύτερος εγκέφαλος του σώματος, σχετίζεται με την καλή υγεία κι άλλων οργανικών συστημάτων. Και συνδέεται άμεσα με τη σωστή λειτουργία του ανοσοποιητικού και την αντιμετώπιση φλεγμονών, όπως πχ αυτών που μπορεί να υπάρχουν στο ενδομήτριο ή ουρολοιμώξεων κτλ. Με αυτό τον τρόπο, αν και εισέρχονται στο πεπτικό σύστημα είναι ευεργετικά και για άλλα συστήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

@Libra81 Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Καλούς διπλασιασμούς να έχεις! Αυτό ειναι που μετράει για μια επιτυχή εγκυμοσύνη.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!Μακάρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Μου ήρθε φλασια τώρα μιας και η ομάδα είναι δύναμη και γεμάτο Phd πτυχία. Ο γιατρός μου, μου είπε να παω να δω την ενδοκρινολόγο, μιας και τον ρώτησα χθες. Τώρα θέλω τα φωτα σας. Να παω στην κυρία που μου σύστησε ή πρέπει να ψάξω ειδική που ασχολείται και με εξωσωματική? Δεν την ξέρω την συγκεκριμένη, αλλά μια φίλη μου μου είπε καλα λόγια και πηγαίνει και εκείνη στην συγκεκριμένη. Η οποία όμως δεν κανει εξωσωματική. Επίσης δεν ξέρω και αν σχετίζονται οι ενδοκρινολόγοι με εξωσωματική. 

Εγώ σίγουρα δεν έχω PhD όπως τα άλλα κορίτσια, μιας και μόλις μπήκα στον χορό, αλλά από το λίγο που το έχω ψάξει υπάρχουν ενδοκρινολόγοι που ειδικεύονται στην αναπαραγωγή-γονιμότητα. Για ενδοκρινολόγους που σχετίζονται με εξωσωματική δεν έχω ακούσει να πω την αλήθεια. Εφόσον όμως ο γιατρός σου σου πρότεινε συγκεκριμένη ενδοκρινολόγο, λογικά εξειδικεύεται στην γονιμότητα-αναπαραγωγή. 

Καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις σου εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, θα κάνω ωοληψια σε 2 μερες. Σήμερα έκανα τον τελευταίο υπέρηχο και εξετάσεις. Οιστραδιόλη 2800, Lh 1.84 και προγεστερόνη 2.04. Μήπως θυμάται κάποια κοπέλα πόσο είχε προγεστερόνη πριν την ωοληψια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Εγώ σίγουρα δεν έχω PhD όπως τα άλλα κορίτσια, μιας και μόλις μπήκα στον χορό, αλλά από το λίγο που το έχω ψάξει υπάρχουν ενδοκρινολόγοι που ειδικεύονται στην αναπαραγωγή-γονιμότητα. Για ενδοκρινολόγους που σχετίζονται με εξωσωματική δεν έχω ακούσει να πω την αλήθεια. Εφόσον όμως ο γιατρός σου σου πρότεινε συγκεκριμένη ενδοκρινολόγο, λογικά εξειδικεύεται στην γονιμότητα-αναπαραγωγή. 

Καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις σου εύχομαι!!

Να ρωτησω τι ειναι το PhD??? Ειμαι νεα στο χορο κ δε γνωριζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Να ρωτησω τι ειναι το PhD??? Ειμαι νεα στο χορο κ δε γνωριζω

Διδακτορικό σημαίνει το PHD.Για πλάκα το λένε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου γιατί με παίρνει από κάτω! Έκανα 13/10 ετ 2 βλαστοκύστες( είναι η 2η εξωσωματική έχω μία αποβολή από την πρώτη στις 7 εβδομάδες και μία από φυσικά σύλληψη στις 14). Πήρα 25/10 θετικό 530 η χοριακή που 29/10 ήταν 2510. Κάναμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη είδαμε 2 σάκους φυσιολογικούς και κλείσαμς για χθες ραντεβού να τα ξαναδούμε. Εμ δεν πρόλαβα να χαρώ, αίμα 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αρκετό έφυγε ο ένας σάκος. Εγώ με εντολή γιατρού ακινησία, ενε΄σεις να σω΄σουμε τουν άλλο. Αλλά σήμερα είδαμε ότι δεν προχωρά σωστά και αυριο θα πάω για απόξεση. Ο γιατρός το αποδίδει στην ανώμαλη κατασκευή της μήτρας μου καθώς είναι πλήρως δίκερη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου γιατί με παίρνει από κάτω! Έκανα 13/10 ετ 2 βλαστοκύστες( είναι η 2η εξωσωματική έχω μία αποβολή από την πρώτη στις 7 εβδομάδες και μία από φυσικά σύλληψη στις 14). Πήρα 25/10 θετικό 530 η χοριακή που 29/10 ήταν 2510. Κάναμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη είδαμε 2 σάκους φυσιολογικούς και κλείσαμς για χθες ραντεβού να τα ξαναδούμε. Εμ δεν πρόλαβα να χαρώ, αίμα 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αρκετό έφυγε ο ένας σάκος. Εγώ με εντολή γιατρού ακινησία, ενε΄σεις να σω΄σουμε τουν άλλο. Αλλά σήμερα είδαμε ότι δεν προχωρά σωστά και αυριο θα πάω για απόξεση. Ο γιατρός το αποδίδει στην ανώμαλη κατασκευή της μήτρας μου καθώς είναι πλήρως δίκερη. 

Λυπάμαι τόσο πολύ για τις απώλειες σου & λυπάμαι περισσότερο γιατί φαίνεται ότι είναι θέμα ανατομίας και δεν έχω να σου πω πολλά γιατί δεν γνωρίζω.

Θα σου πω μόνο να μείνεις δυνατή κ μαχήτρια και να ξεσκονίσεις το θέμα μήτρα , δεν ξέρω αν όλες οι προσπάθειες έγιναν με τον ίδιο γιατρό ιδιωτικά ίσως να πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο που σίγουρα έχουν δει πολλά παραπάνω περιστατικά. 
Σίγουρα υπάρχουν γυναίκες με παρόμοιο θέμα που έχουν πετύχει δεν μπορεί 2021 έχουμε θα υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το θέμα αν είναι ανατομικό κ όχι θέμα εμβρύων.

Σου εύχομαι δύναμη για την αυριανή μέρα και καλή επιτυχία στις επόμενες προσπάθειες σου❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου γιατί με παίρνει από κάτω! Έκανα 13/10 ετ 2 βλαστοκύστες( είναι η 2η εξωσωματική έχω μία αποβολή από την πρώτη στις 7 εβδομάδες και μία από φυσικά σύλληψη στις 14). Πήρα 25/10 θετικό 530 η χοριακή που 29/10 ήταν 2510. Κάναμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη είδαμε 2 σάκους φυσιολογικούς και κλείσαμς για χθες ραντεβού να τα ξαναδούμε. Εμ δεν πρόλαβα να χαρώ, αίμα 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αρκετό έφυγε ο ένας σάκος. Εγώ με εντολή γιατρού ακινησία, ενε΄σεις να σω΄σουμε τουν άλλο. Αλλά σήμερα είδαμε ότι δεν προχωρά σωστά και αυριο θα πάω για απόξεση. Ο γιατρός το αποδίδει στην ανώμαλη κατασκευή της μήτρας μου καθώς είναι πλήρως δίκερη. 

Ωχ κοριτσακι μου..παρα πολυ λυπαμαι..οτι κ να γραψω ειναι λιγο πραγματικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου γιατί με παίρνει από κάτω! Έκανα 13/10 ετ 2 βλαστοκύστες( είναι η 2η εξωσωματική έχω μία αποβολή από την πρώτη στις 7 εβδομάδες και μία από φυσικά σύλληψη στις 14). Πήρα 25/10 θετικό 530 η χοριακή που 29/10 ήταν 2510. Κάναμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη είδαμε 2 σάκους φυσιολογικούς και κλείσαμς για χθες ραντεβού να τα ξαναδούμε. Εμ δεν πρόλαβα να χαρώ, αίμα 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αρκετό έφυγε ο ένας σάκος. Εγώ με εντολή γιατρού ακινησία, ενε΄σεις να σω΄σουμε τουν άλλο. Αλλά σήμερα είδαμε ότι δεν προχωρά σωστά και αυριο θα πάω για απόξεση. Ο γιατρός το αποδίδει στην ανώμαλη κατασκευή της μήτρας μου καθώς είναι πλήρως δίκερη. 

Κορίτσι μου πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ γι’ αυτό που περνάς... ωστόσο έχω διαβάσει αρκετά κορίτσια με την ίδια ανατομία που τα καταφέρανε! Είναι πολύ λογικό να νοιώθεις πως σε παίρνει από κάτω, αλλά σε παρακαλώ μη χάνεις την πίστη σου! Είμαι σίγουρη πώς ανακτώντας τις δυνάμεις σου θα βρείτε μαζί με τον γιατρό σου τον τρόπο για το επιθυμητό αποτέλεσμα! Εφόσον άλλες κοπέλες τα καταφέρνουν θα τα καταφέρεις και εσύ! Καλή δύναμη να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου γιατί με παίρνει από κάτω! Έκανα 13/10 ετ 2 βλαστοκύστες( είναι η 2η εξωσωματική έχω μία αποβολή από την πρώτη στις 7 εβδομάδες και μία από φυσικά σύλληψη στις 14). Πήρα 25/10 θετικό 530 η χοριακή που 29/10 ήταν 2510. Κάναμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη είδαμε 2 σάκους φυσιολογικούς και κλείσαμς για χθες ραντεβού να τα ξαναδούμε. Εμ δεν πρόλαβα να χαρώ, αίμα 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αρκετό έφυγε ο ένας σάκος. Εγώ με εντολή γιατρού ακινησία, ενε΄σεις να σω΄σουμε τουν άλλο. Αλλά σήμερα είδαμε ότι δεν προχωρά σωστά και αυριο θα πάω για απόξεση. Ο γιατρός το αποδίδει στην ανώμαλη κατασκευή της μήτρας μου καθώς είναι πλήρως δίκερη. 

Καταρχάς λυπάμαι πολύ για το αποτέλεσμα .Να σε ρωτήσω και τα δυο τα μωρά ήταν στην ίδια πλευρά η το ένα στην μια μεριά και το άλλο στην άλλη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Ναι κοριτσάκι μου @Eva29. Λιγο χαμηλά αλλά ακούσαμε. 125παλμους το λεπτό 😍😍 κ μεγάλωσε πολύ. Εσυ πως πας;;φουσκωνεις;;

Θα τρελαθώ 🥰 ποια εβδομάδα είσαι τώρα ? Τα έχω χάσει 😋

Μια χαρά είναι οι παλμοί καλέ εγώ ξεκίνησα από πολύ πιο κάτω 103 παλμούς και τώρα είναι 175! 

Σούπερ πάει το μπεμπέ είναι δυνατό ! Έχω αρχίσει να φουσκώνω λίγο η αλήθεια είναι, είναι σαν έντονο πρήξιμο, αρχίζει και διακρίνεται κάτω χαμηλά μια στρογγυλή κοιλίτσα 🥰🥰🥰

Ανυπομονώ για την αυχενική στις 26/11... Περιμένω και τα αποτελέσματα για το στίγμα τη τρίτη ! Το αιματωμα ακόμα εκεί αλλά πολυ πιο μικρό καμία σχέση, αίμα δεν έχω.. αλλά συνεχίζω τη ξάπλα και προσέχω πολύ για να έχω !

Αυτά τα νέα μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου γιατί με παίρνει από κάτω! Έκανα 13/10 ετ 2 βλαστοκύστες( είναι η 2η εξωσωματική έχω μία αποβολή από την πρώτη στις 7 εβδομάδες και μία από φυσικά σύλληψη στις 14). Πήρα 25/10 θετικό 530 η χοριακή που 29/10 ήταν 2510. Κάναμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη είδαμε 2 σάκους φυσιολογικούς και κλείσαμς για χθες ραντεβού να τα ξαναδούμε. Εμ δεν πρόλαβα να χαρώ, αίμα 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αρκετό έφυγε ο ένας σάκος. Εγώ με εντολή γιατρού ακινησία, ενε΄σεις να σω΄σουμε τουν άλλο. Αλλά σήμερα είδαμε ότι δεν προχωρά σωστά και αυριο θα πάω για απόξεση. Ο γιατρός το αποδίδει στην ανώμαλη κατασκευή της μήτρας μου καθώς είναι πλήρως δίκερη. 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για όλες τις απώλειες που είχατε... Τι να πω ότι και να πω είναι λίγο.... Είχα δει μια παρόμοια ιστορία στο ίντερνετ όπου η κοπελα έκανε μια επέμβαση για τη δικερή μήτρα και μετά κατάφερε να μείνει φυσιολογικά έγκυος ενώ πάλευε με εξωσωματικές. Μήπως υπάρχει κάτι που μπορείς να κάνεις για αυτό ? Καμία επέμβαση? 

Να είσαι δυνατή, αν και από ότι καταλαβαίνω είσαι πολύ δυνατός άνθρωπος... Σου εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που πονάς.. 🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Να ρωτησω τι ειναι το PhD??? Ειμαι νεα στο χορο κ δε γνωριζω

Πλάκα κάνουμε διότι εδώ θα γίνουμε γιατροί και θα τους κλεισουμε και τα μάτια/στόμα με τόσα που ήδη κάποιες ξέρουν και τόσα που ακόμα μαθαίνουμε. Εγώ ούτε τα μισά δεν ηξερα και πήγα τυφλά για εξωσωματική  στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα. Τώρα το ψάχνουμε από όλες τις πλευρές και ο Θεός να είναι μαζί μας και με όλες τις κοπέλες που δυσκολεύονται  

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου γιατί με παίρνει από κάτω! Έκανα 13/10 ετ 2 βλαστοκύστες( είναι η 2η εξωσωματική έχω μία αποβολή από την πρώτη στις 7 εβδομάδες και μία από φυσικά σύλληψη στις 14). Πήρα 25/10 θετικό 530 η χοριακή που 29/10 ήταν 2510. Κάναμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη είδαμε 2 σάκους φυσιολογικούς και κλείσαμς για χθες ραντεβού να τα ξαναδούμε. Εμ δεν πρόλαβα να χαρώ, αίμα 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αρκετό έφυγε ο ένας σάκος. Εγώ με εντολή γιατρού ακινησία, ενε΄σεις να σω΄σουμε τουν άλλο. Αλλά σήμερα είδαμε ότι δεν προχωρά σωστά και αυριο θα πάω για απόξεση. Ο γιατρός το αποδίδει στην ανώμαλη κατασκευή της μήτρας μου καθώς είναι πλήρως δίκερη. 

Πολύ στενάχωρο όλο αυτό που περνάς. Όπως είπαν και τα κορίτσια καλό θα ήταν να το ψάξεις παραπάνω και με δημόσια νοσοκομεία που ειδικεύονται σε αυτά αλλά ίσως και με γιατρούς ειδικούς πάνω σε αυτόν τον τομέα. Θα έρθει και η δίκη σου μέρα που θα κρατήσεις το μωρακι σου αγκαλιά και όλες οι στεναχώριες που έχεις περάσει ως τωρα θα γίνουν μια ανάμνηση. Δυστυχώς οι περισσότερες εδώ περάσαμε διαφορα με αποβολές, βιοχημικές, καθόλου έμβρυα κτλ κτλ κτλ. Δύσκολα, αλλά βρες δύναμη αμέσως μετά και ψάξε το παντού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Χριστινα. είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου  και με το καλό τα μωράκια σου !! Μπραβο χάρηκα πολύ για σένα ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ καλό μου κορίτσι!!!!Σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά και για σένα..... και θα πάνε😉😉😉❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, θέλω να μοιραστώ την ιστορία μου γιατί με παίρνει από κάτω! Έκανα 13/10 ετ 2 βλαστοκύστες( είναι η 2η εξωσωματική έχω μία αποβολή από την πρώτη στις 7 εβδομάδες και μία από φυσικά σύλληψη στις 14). Πήρα 25/10 θετικό 530 η χοριακή που 29/10 ήταν 2510. Κάναμε υπέρηχο την περασμένη Τετάρτη είδαμε 2 σάκους φυσιολογικούς και κλείσαμς για χθες ραντεβού να τα ξαναδούμε. Εμ δεν πρόλαβα να χαρώ, αίμα 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αρκετό έφυγε ο ένας σάκος. Εγώ με εντολή γιατρού ακινησία, ενε΄σεις να σω΄σουμε τουν άλλο. Αλλά σήμερα είδαμε ότι δεν προχωρά σωστά και αυριο θα πάω για απόξεση. Ο γιατρός το αποδίδει στην ανώμαλη κατασκευή της μήτρας μου καθώς είναι πλήρως δίκερη. 

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου!!! Οταν περνας αποβολές δεν υπαρχει χειρότερο… εχω περασει κι εγω δυο! μη τα παρατάς ομως!! Να το ψάξεις με κάποιον ειδικό στην δικη σου ανατομία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Την κόρη μου την πρώτη την γέννησα σε ιδιωτική κλινική εκεί οι μαίες βοήθησαν για θηλασμό όταν ήθελες βοήθεια.. εκεί είχα και την δικιά μου μαία την πρώτη μέρα οπότε ήταν πιο εύκολα και επίσης είχα και ένα μωρό που συνεργάστηκε άψογα  τώρα γέννησα σε δημόσιο εκεί οι μαίες μου είχαν σπάσει τα νεύρα για μπουκάλι με είχαν τρελάνει.. εγώ είχα και το θέμα ότι το μωρό δεν μπορούσα να το βάλω αμέσως στήθος λόγο ολικής ναρκώσεις οπότε πέρασαν 3 ώρες μέχρι να βάλω το μωρό στήθος.. ο άντρας μου έκανε αγώνα για να μην δώσουν το μωρό μπουκάλι αυτές τις 3 ώρες μέχρι να ξυπνήσω  δυστηχως όμως το μωρό δεν ήταν συνεργάσιμο αυτήν την φορά δεν μπορούσε να πιάσει κοιμόταν όλη την ώρα μάλλον έφταιγαν και τα φάρμακα που μου εδιναν… οπότε έδωσα μπουκάλι με κλάματα εγώ αλλά δεν το έβαλα κάτω προσπαθούσα να την βάζω στήθος και αν μην έτρωγε ήθελα να έχει την επαφή  Τι δεν θα έδινα να νιώσω και εγώ αυτήν την εμπειρία του ΦΤ να έχω τον άντρα μου μαζί να ακούσω και εγώ το πρώτο κλάμα της  Τουλάχιστον πήγαν όλα καλά  με την καισαρική είμασταν καλά και οι δύο ( και τις δύο φορες που έκανα)  είχα καλή αποθεραπεία και τις δύο φορές χωρίς κάποιο πρόβλημα 
    • Τι να πω τώρα κι εγώ 21η μέρα και έχω τραβήγματα και ένα πολύ περίεργο feeling εσωτερικά, δεν μπορώ να το εξηγήσω!! Δεν θα πω και πολλά γιατί μετά η @Παρασκευαιδου θα με "μαλώσει" 😂 
    • Με το καλό κ το δεύτερο αγοράκι! 🩵🩵🩵 εγώ έχω ένα κοριτσάκι 5 ετών , ένα αγοράκι 2.5 ετών κ τώρα περιμένω πάλι αγοράκι 🤰🏼 Εμένα καμπύλη μου είπε ο γιατρός θα κανονισουμε ημερομηνία  τώρα Δευτέρα που θα πάω (μένω εξωτερικό εδώ λειτουργούν αλλιώς τα πράγματα, όλες τις αιμοληψίες μου τις κάνουν στο ιατρείο δεν πάω σε μικροβιολογικό άρα αναμένω να δω που θα κάνω κ την καμπύλη και πως 😬, την σιχαίνομαι αυτήν την εξέταση κάθε φορά 🙅‍♀️)  από φάρμακα μόνο σίδηρο παίρνω που έπεσε στις εξετάσεις  κ θα ξανά ξεκινήσω μαγνήσιο γιατί έχω πάρα πάρα πολλές συσπάσεις.    καλό είναι γενικά να κάνεις εξετάσεις για ό,τι συμπληρώματα/ φάρμακα παίρνεις για να δεις κ που έχεις έλλειψη σε συννενόηση με το γιατρό σου φυσικά 😊 
    • ααα...εγω επειδή ειχα ηδη τεράστιο στήθος τις ραγαδες τις εχω από πάντα 🤷 δεν με ενοχλούν εκεί 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...