Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Και μιας και λέμε για προβιοτικα και διατροφή,  αυτή τη στιγμή απολαμβάνω το smoothie μου με κεφιρ, ακτινίδιο,  μπανάνα, μηλο και λιναρόσπορο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα!  Ναι, αν δεν σου κάνει κόπο, στείλε μου αν μπορείς ένα μήνυμα.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Εννοείτε! Θα σου στείλω σύντομα! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Libra81 είπε:

Καλημέρα!!!! Βγήκε το αποτέλεσμα θετικό μεν αλλά χαμηλό...μόλις 34,72....Θα ξανακάνω πάλι την Κυριακή και βλέπουμε....

Μπράβο! Συγχαρητήρια! Το θετικό είναι ότι είσαι έγκυος! Είσαι πάνω από τις 25 μονάδες που είναι η γκρίζα περιοχή.  Καλούς διπλασιασμούς σου εύχομαι! Και επειδή νομίζω ότι είσαι προβληματισμενη, να επικεντρώνεσαι στο θετικο αποτέλεσμα και όχι στη σχετικά χαμηλή τιμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλημέρα μαυρογατα! Δεν τη βάζω κάθετα, δεν μπορώ έτσι και αλλιώς. Πάντα έχει ελαφριά κλίση. Αφήνω και την πρώτη σταγόνα να φύγει. Απλά την κάνω μια και έξω,  γρήγορα γρήγορα.  Οπότε θα δοκιμάσω να το κάνω σιγά σιγά και να μην την βάλω αμέσως, όπως μου είπε και η  @kk88

Μακάρι να πιάσει γιατί έχω γεμίσει μελανιές και γρομπαλάκια και όχι τίποτα άλλο, αλλά σε λίγο δεν θα βρίσκω σημείο να τρυπήσω.

Οι αντιπηκτικές θέλουν πάντα σιγα σιγα να ξέρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο! Συγχαρητήρια! Το θετικό είναι ότι είσαι έγκυος! Είσαι πάνω από τις 25 μονάδες που είναι η γκρίζα περιοχή.  Καλούς δικό σου εύχομαι! Και επειδή νομίζω ότι είσαι προβληματισμενη, να επικεντρώνεσαι στο θετικο αποτέλεσμα και όχι στη σχετικά χαμηλή τιμή.

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Είμαι αρκετά προβληματισμένη η αλήθεια είναι γιατί τις φορές που έχω μείνει φυσιολογικά έγκυος είχα πιο ψηλό νούμερο ασχέτως κατάληξης.. Τώρα ίσως κάνω και άσκοπες συγκρίσεις....Αλλά αισιοδοξώ ότι την Κυριακή θα έχει πάρει τα πάνω του. Αυτό για τις 25 μονάδες δεν το ήξερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Libra81 είπε:

Καλημέρα!!!! Βγήκε το αποτέλεσμα θετικό μεν αλλά χαμηλό...μόλις 34,72....Θα ξανακάνω πάλι την Κυριακή και βλέπουμε....

Καλημέρα! Συνηθως σημασία έχουν οι διπλασιασμοί της χοριακής. Επίσης πολλές κοπέλες με χαμηλότερη πρώτη χοριακη από τη δική σου είχαν μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Καλή επιτυχία στη 2η εύχομαι με έναν άριστο διπλασιασμό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Libra81 είπε:

Καλημέρα!!!! Βγήκε το αποτέλεσμα θετικό μεν αλλά χαμηλό...μόλις 34,72....Θα ξανακάνω πάλι την Κυριακή και βλέπουμε....

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Anna0912 27/11

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Libra81 34,72 🥰

 

@TRigirl 15/11

@nikol88 15/11

@Χριστινα.17/11

@twinkletwinlkle19/11

@angel35 19/11

 

@Libra81 Συγχαρήτηρια για την θετική χοριακή σου.

Πάρε την σκυτάλη από την @kk88 και τα διδυμάκια της  και έχεις όλη την θετικη ενέργεια και σκέψη της ομάδας για τέλειους διπλασιασμούς.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα! Συνηθως σημασία έχουν οι διπλασιασμοί της χοριακής. Επίσης πολλές κοπέλες με χαμηλότερη πρώτη χοριακη από τη δική σου είχαν μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Καλή επιτυχία στη 2η εύχομαι με έναν άριστο διπλασιασμό!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Ναι το έχω διαβάσει.Μακάρι να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Anna0912 27/11

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Libra81 34,72 🥰

 

@TRigirl 15/11

@nikol88 15/11

@Χριστινα.17/11

@twinkletwinlkle19/11

@angel35 19/11

 

@Libra81 Συγχαρήτηρια για την θετική χοριακή σου.

Πάρε την σκυτάλη από την @kk88 και τα διδυμάκια της  και έχεις όλη την θετικη ενέργεια και σκέψη της ομάδας για τέλειους διπλασιασμούς.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!Ελπίζω να μην χαλάσω το σερί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κορίτσια 

ο γιατρός μου μου έστειλε όλα τα παραπεμπτικά χθες. Να ναι καλα η άυλη συνταγογράφηση. Αύριο πάω για όλες τις αιματολογικές. Την δευτέρα έκλεισα απογευματινο στο ΚΗΝ για ψηφιακή και θα τους ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να κάνω και υπέρηχο, γιατί κανονικά έχω στις 29/11, αλλά θέλει να είναι στο πρώτο 10ήμερο του κύκλου. Θα μιλήσω και με ενδορκινολόγο θα έχουμε και απάντηση για το σπέρμα...

Ενας μήνας γεμάτος εξετάσεις..   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η hope501 είπε:

Λοιπον κορίτσια 

ο γιατρός μου μου έστειλε όλα τα παραπεμπτικά χθες. Να ναι καλα η άυλη συνταγογράφηση. Αύριο πάω για όλες τις αιματολογικές. Την δευτέρα έκλεισα απογευματινο στο ΚΗΝ για ψηφιακή και θα τους ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να κάνω και υπέρηχο, γιατί κανονικά έχω στις 29/11, αλλά θέλει να είναι στο πρώτο 10ήμερο του κύκλου. Θα μιλήσω και με ενδορκινολόγο θα έχουμε και απάντηση για το σπέρμα...

Ενας μήνας γεμάτος εξετάσεις..   

Καλημερα .. συγγνωμη ο υπερηχος μαστου πρεπει να γινεται στο πρωτο 10μερο του κυκλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα .. συγγνωμη ο υπερηχος μαστου πρεπει να γινεται στο πρωτο 10μερο του κυκλου;

Λες να κάνω λάθος και να το μπερδευω με την ψηφιακή. Ο γιατρός το είχε πει σίγουρα για την ψηφιακή. Κατσε να το ψαξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα .. συγγνωμη ο υπερηχος μαστου πρεπει να γινεται στο πρωτο 10μερο του κυκλου;

Ειναι μια ανώδυνη, ακίνδυνη και αναίμακτη μέθοδος απεικόνισης του εσωτερικού του μαστού με τη χρήση δέσμης υπερήχων. Με τον  υπέρηχο μαστού η εξέταση δεν πονάει και δεν έχει ακτινοβολία. Επειδή στον υπέρηχο εξετάζουμε το μαστό σε διάφορα επίπεδα και δεν επιπροβάλλονται οι ιστοί όπως στη μαστογραφία η εξέταση αυτή είναι πιο κατάλληλη για την εξέταση του πυκνού μαστού. Η καλυτερη ημέρα εξέτασης ειναι μεταξύ 3ης και 10ης  ημέρας του κύκλου για τις γυναικες σε αναπαραγωγική ηλικια.

Αυτό λέει Online στα site

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@JNtina @twinkletwinlkle δοκιμάστε να μην βάζετε την ένεση κάθετα στο δέρμα αλλά με ελαφριά κλιση.

Επιπλέον να γίνεται η έγχυση πολύ πολύ αργά και όταν τελειώνετε να μην την βγάζετε άμεσα να περιμένετε λίγα δευτερόλεπτα.

Και μετά όχι τρίψιμο ή πίεση με το βαμβάκι ένα ελαφρύ πέρασμα αρκεί.

Και να βγαίνει ο αέρας στην αρχή ακόμα και αν χάνετε μια σταγόνα.

Σε εμένα αυτά λειτούργησα σε όλες τις ενέσεις και γλύτωσα τις μελανιές και τα γρομπαλάκια.

Μαυρογατακι κι εγω με κλίση την βαζω την ένεση… τωρα ειμαι οκ που ειναι πιο τσίτα το δέρμα, στην αρχη ομως δε τις γλίτωνα τις μελανιές με οποίο τρόπο κι αν τις εκανα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Libra81 είπε:

Καλημέρα!!!! Βγήκε το αποτέλεσμα θετικό μεν αλλά χαμηλό...μόλις 34,72....Θα ξανακάνω πάλι την Κυριακή και βλέπουμε....

Κορίτσι μου εγώ θα στην παραδώσω με μπόλικη αγάπη και μπεμπεδοσκονη και εύχομαι ολόψυχα μεθαύριο να έχει διπλασιαστεί.......❤️❤️❤️🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως που κάνω τις Inohep πριν την ένεση βάζω ένα παγάκι στο σημείο που θα την κάνω, παγώνει το δε΄ρμα σκουπίζω ότι νερό μείνει και τρυπάω.Βάζω το υγρό αργά και περιμένω κάποια δευτερόλεπτα πριν βγάλω την ένεση.Και μετά χωρίς να πιέσω βάζω με το βαμβάκι οινόπνευμα. Εννοείται ότι τις μελανιές δεν τις γλιτώνουμε πάντα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου εγώ θα στην παραδώσω με μπόλικη αγάπη και μπεμπεδοσκονη και εύχομαι ολόψυχα μεθαύριο να έχει διπλασιαστεί.......❤️❤️❤️🙏🙏🙏🙏

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!!!!!! Τα χρειάζομαι και τα δύο!!!!!Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Libra81 είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!!!!!! Τα χρειάζομαι και τα δύο!!!!!Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!

Κοριτσι μου καλούς διπλασιασμούς!!! Σου στελνω κι εγω μπεμπεδοσκονη για καλη συνεχεια!!! 🙏🍀🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ήρθε φλασια τώρα μιας και η ομάδα είναι δύναμη και γεμάτο Phd πτυχία. Ο γιατρός μου, μου είπε να παω να δω την ενδοκρινολόγο, μιας και τον ρώτησα χθες. Τώρα θέλω τα φωτα σας. Να παω στην κυρία που μου σύστησε ή πρέπει να ψάξω ειδική που ασχολείται και με εξωσωματική? Δεν την ξέρω την συγκεκριμένη, αλλά μια φίλη μου μου είπε καλα λόγια και πηγαίνει και εκείνη στην συγκεκριμένη. Η οποία όμως δεν κανει εξωσωματική. Επίσης δεν ξέρω και αν σχετίζονται οι ενδοκρινολόγοι με εξωσωματική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ειναι μια ανώδυνη, ακίνδυνη και αναίμακτη μέθοδος απεικόνισης του εσωτερικού του μαστού με τη χρήση δέσμης υπερήχων. Με τον  υπέρηχο μαστού η εξέταση δεν πονάει και δεν έχει ακτινοβολία. Επειδή στον υπέρηχο εξετάζουμε το μαστό σε διάφορα επίπεδα και δεν επιπροβάλλονται οι ιστοί όπως στη μαστογραφία η εξέταση αυτή είναι πιο κατάλληλη για την εξέταση του πυκνού μαστού. Η καλυτερη ημέρα εξέτασης ειναι μεταξύ 3ης και 10ης  ημέρας του κύκλου για τις γυναικες σε αναπαραγωγική ηλικια.

Αυτό λέει Online στα site

Τελεια σε ευχαριστω αρα θα αδιαθετησω κ γω να μαι σιγουρη κ μετα θα κλεισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσι μου καλούς διπλασιασμούς!!! Σου στελνω κι εγω μπεμπεδοσκονη για καλη συνεχεια!!! 🙏🍀🥰🥰

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!Τέλεια στείλτε μπόλικη!!!!Την θέλουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Libra81 είπε:

Καλημέρα!!!! Βγήκε το αποτέλεσμα θετικό μεν αλλά χαμηλό...μόλις 34,72....Θα ξανακάνω πάλι την Κυριακή και βλέπουμε....

Καλημέρα κορίτσι μου. Να μην στενοχωριεσαι. Καμία φορα παίζει ρόλο το μικροβιολογικό. Εγώ είχα πάει μια μέρα πριν, κ βγήκε 12. Αλλά επειδή παραξενεύτηκα πολύ πήγα και σε δευτερο λίγες Ωρες μετά κ βγήκε 55. Κ χθες ακούσαμε χαμηλά κ την καρδούλα του. Εύχομαι να πάνε ολα καλά 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Να μην στενοχωριεσαι. Καμία φορα παίζει ρόλο το μικροβιολογικό. Εγώ είχα πάει μια μέρα πριν, κ βγήκε 12. Αλλά επειδή παραξενεύτηκα πολύ πήγα και σε δευτερο λίγες Ωρες μετά κ βγήκε 55. Κ χθες ακούσαμε χαμηλά κ την καρδούλα του. Εύχομαι να πάνε ολα καλά 🥰🥰

Πήγα στο Γένεσις εδώ στην Θεσσαλονι΄κη που έχω κάνει και όλες τις άλλες χοριακές κατά καιρούς οπότε δεν υπάρχει περίπτωση λάθους. Αχ τι καλά!!!! Πόσο υπέροχος ήχος!!!!Με το καλό να πάνε όλα και σε εσένα!!!!!Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...