Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blueocean είπε:

αυτο σκέφτομαι ΄τώρα να παώ και μια επισκεψη απο τον ενδοκρινολόγο πριν μπω σε διαδικασία για οτιδήποτε. Ποσο καιρό έπερνες τις βιταμινες???

Θα πας οπωσδήποτε...να τσεκαρει βιταμίνες, θυροειδή.... όλα να τα δείτε....βιταμίνη d έπαιρνα καιρό....τις άλλες κοντά στο 3 μηνο..... επίσης πριν από την μεταφορά αυτή την φορά πήγα για καλλιέργεια κολπικού και τραχηλικό επιχρίσματος για ασφάλεια...και είχα ένα μικροβιακι και πήρα και αντιβίωση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blueocean είπε:

αυτο σκέφτομαι ΄τώρα να παώ και μια επισκεψη απο τον ενδοκρινολόγο πριν μπω σε διαδικασία για οτιδήποτε. Ποσο καιρό έπερνες τις βιταμινες???

Τα κύτταρα θέλουν περί τους 3 με 4 μήνες για να ωριμάσουν. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και με τα ωάρια μας. Οτιδήποτε και αν σου δώσουν οι γιατροί σου σε συμπληρώματα διατροφής για την ποιότητα τους θα πρέπει να τα πάρεις για ένα τέτοιο χρονικό διάστημα ώστε να επέλθει η βελτίωση τους. Σε όποιο βαθμό και αν είναι αυτή..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κοίτα κοψτα όλα καντα χυμό και βάλτα κατάψυξη....εγώ έπινα κοντά στα 250 ml κάθε μέρα ....έπαιρνα τις ινοφερτ αααα και έπαιρνα και συνένζυμο q10 και βιταμίνη d....

To q10 στο έδωσε ο εξωσωματιστης? Υποτίθεται βοηθάει την ποιότητα αλλά δεν έχω ακούσει και πολλούς να το δίνουν. Έχω ξεκινήσει αυτές τις μέρες να παίρνω μόνη μου γιατί ο δικός μου εκτός από d και σίδηρο που έχω χαμηλό δε μου δίνει τίποτε άλλο. 
@blueoceanοπως λέγαμε και νωρίτερα εδώ και τα προβιοτικά παίζουν τεράστιο ρόλο. Παρε προληπτικά, δε βλάπτουν πουθενά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

To q10 στο έδωσε ο εξωσωματιστης? Υποτίθεται βοηθάει την ποιότητα αλλά δεν έχω ακούσει και πολλούς να το δίνουν. Έχω ξεκινήσει αυτές τις μέρες να παίρνω μόνη μου γιατί ο δικός μου εκτός από d και σίδηρο που έχω χαμηλό δε μου δίνει τίποτε άλλο. 
@blueoceanοπως λέγαμε και νωρίτερα εδώ και τα προβιοτικά παίζουν τεράστιο ρόλο. Παρε προληπτικά, δε βλάπτουν πουθενά. 

Η ενδοκρινολόγος μου!!!!! Μαζί με τον άντρα μου την πήρα και εγώ για ένα 3 μηνο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα..... είναι δίδυμα........είχατε δίκιο.....είδαμε σάκους...όλα φαίνονται μια χαρά...είμαι τρισευτυχισμενη!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Μπράβο κοριτσάκι!!! Με το καλό να τα δεις και στην αγκαλιά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

To q10 στο έδωσε ο εξωσωματιστης? Υποτίθεται βοηθάει την ποιότητα αλλά δεν έχω ακούσει και πολλούς να το δίνουν. Έχω ξεκινήσει αυτές τις μέρες να παίρνω μόνη μου γιατί ο δικός μου εκτός από d και σίδηρο που έχω χαμηλό δε μου δίνει τίποτε άλλο. 
@blueoceanοπως λέγαμε και νωρίτερα εδώ και τα προβιοτικά παίζουν τεράστιο ρόλο. Παρε προληπτικά, δε βλάπτουν πουθενά. 

προβιοτικά πέρνω σχεδόν καθημερινά αν και καμια μέρα ξεχνάω να τα παρω. οποτε @kk88 oυσιαστικά σε καθοδηγησε ο ενδοκρινολογος σε σχεση με βιταμινες και προετοιμασια ενδομητριου αντι ο γυναικολόγος. Ο δικος μου παντως τιποτα απλα μου εδωσε βιταμινες και φολικο οξυ και αυτα ηταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

προβιοτικά πέρνω σχεδόν καθημερινά αν και καμια μέρα ξεχνάω να τα παρω. οποτε @kk88 oυσιαστικά σε καθοδηγησε ο ενδοκρινολογος σε σχεση με βιταμινες και προετοιμασια ενδομητριου αντι ο γυναικολόγος. Ο δικος μου παντως τιποτα απλα μου εδωσε βιταμινες και φολικο οξυ και αυτα ηταν.

Συνδυαστικά με τον γυναικολόγο...και αυτός συμφωνούσε η προσέθετε κάτι σε αυτά που έπαιρνα.... γενικά πάντως κάποιοι γυναικολόγοι δεν ασχολούνται πολύ με τις βιταμίνες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα..... είναι δίδυμα........είχατε δίκιο.....είδαμε σάκους...όλα φαίνονται μια χαρά...είμαι τρισευτυχισμενη!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Τελεια τελεια. Τι ωραία νέα❤️ Χαίρομαι πολύ για σένα. ❤️ Να μας λες τα νέα σου να παίρνουμε δυνάμεις και εμείς 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κοίτα κοψτα όλα καντα χυμό και βάλτα κατάψυξη....εγώ έπινα κοντά στα 250 ml κάθε μέρα ....έπαιρνα τις ινοφερτ αααα και έπαιρνα και συνένζυμο q10 και βιταμίνη d....

Coq 10 και για την γυναίκα; Δεν το ηξερα. Αλήθεια; Σε τι ποσότητα; Θα πίνω και εγώ από εδώ και πέρα ρόδι που μου αρέσει κιολας. Και αβοκάντο ούτως η αλλιώς τρωω. Από πολυβιταμίνες εγώ παίρνω ένα σκεύασμα από το εξωτερικό. Αλλά αυτή την στιγμη τα σταμάτησα όλα. Πρεπει να έχω και παραπάνω φυλλικό μιας και δεν έχω βασικά σταματήσει εδώ και ενάμιση χρόνο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα..... είναι δίδυμα........είχατε δίκιο.....είδαμε σάκους...όλα φαίνονται μια χαρά...είμαι τρισευτυχισμενη!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Μα τι φανταστικά νέα αγάπη μου ♥️ ♥️ 

Με το καλό να τα πάρετε αγκαλίτσα σας υγιέστατα 🥰🥰🥰 

Μια εύκολη εγκυμοσύνη να έχεις δίδυμομανουλα 🥰 τα πιο όμορφα νέα 💐💐💐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

To q10 στο έδωσε ο εξωσωματιστης? Υποτίθεται βοηθάει την ποιότητα αλλά δεν έχω ακούσει και πολλούς να το δίνουν. Έχω ξεκινήσει αυτές τις μέρες να παίρνω μόνη μου γιατί ο δικός μου εκτός από d και σίδηρο που έχω χαμηλό δε μου δίνει τίποτε άλλο. 
@blueoceanοπως λέγαμε και νωρίτερα εδώ και τα προβιοτικά παίζουν τεράστιο ρόλο. Παρε προληπτικά, δε βλάπτουν πουθενά. 

Ο δικός μου έλεγε μόνο φυλλικό και d. Εγώ δεν τον άκουσα. Πήρα τις πολυβιταμίνες μου γιατί δεν είναι τυχαίο που υπάρχουν όλα. Όταν την είχα ρωτήσει μου έλεγε πως δεν τα πιστεύει. Ναι αλλά μόνο φυλλικό δεν γίνεται. Έχει αλλάξει η ζωή μας, δεν τρώμε πάντα σωστά και υγιεινά, δεν λαμβάνουμε από τροφές και ήλιο όλα αυτά που χρειαζομαστε. Τον ρωτησα σήμερα που μου έγραψε όλες τις εξετάσεις για ενδοκρινολόγο και μου είπε να πάω. Για να δούμε τι θα δούμε. Προβιοτικά μπορώ να πάρω έτσι απλά; Γιατί που και που πίνω κέφιρ. Και είχα διαβάσει πως δεν κάνει να παίρνεις πολύ καιρό. 🤷🏾‍♀️ 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

προβιοτικά πέρνω σχεδόν καθημερινά αν και καμια μέρα ξεχνάω να τα παρω. οποτε @kk88 oυσιαστικά σε καθοδηγησε ο ενδοκρινολογος σε σχεση με βιταμινες και προετοιμασια ενδομητριου αντι ο γυναικολόγος. Ο δικος μου παντως τιποτα απλα μου εδωσε βιταμινες και φολικο οξυ και αυτα ηταν.

Σε μορφή χαπιών τα παίρνεις; Όπως λέω και πιο πάνω, είχα ακούσει πως δεν κάνει να παίρνεις πολύ καιρό. Δεν ξέρω τι ισχύει. 🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Coq 10 και για την γυναίκα; Δεν το ηξερα. Αλήθεια; Σε τι ποσότητα; Θα πίνω και εγώ από εδώ και πέρα ρόδι που μου αρέσει κιολας. Και αβοκάντο ούτως η αλλιώς τρωω. Από πολυβιταμίνες εγώ παίρνω ένα σκεύασμα από το εξωτερικό. Αλλά αυτή την στιγμη τα σταμάτησα όλα. Πρεπει να έχω και παραπάνω φυλλικό μιας και δεν έχω βασικά σταματήσει εδώ και ενάμιση χρόνο.  

Αχχχχχχ θα δω το κουτί αν έμεινε και θα σου πω.... όχι σε μεγάλη ποσότητα πάντως....σε ευχαριστώ και για τις ευχές μου καλή μου.....εδώ θα είμαι και εγώ δεν πάω πουθενά...θέλω να μαθαίνω για τα ευχάριστα νέα σας, τα οποία βλέπω να έρχονται σύντομα για όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Μα τι φανταστικά νέα αγάπη μου ♥️ ♥️ 

Με το καλό να τα πάρετε αγκαλίτσα σας υγιέστατα 🥰🥰🥰 

Μια εύκολη εγκυμοσύνη να έχεις δίδυμομανουλα 🥰 τα πιο όμορφα νέα 💐💐💐

Κορίτσι μου όμορφο σε ευχαριστώ πολύ!!!! Να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνη και να πάρουμε αγκαλιά τα μωρά μας σε 9 μήνες....κάνε υπομονή με τους εμετούς..... είναι πολύ έντονοι??? Πότε ξεκίνησαν να ξέρω και εγώ τι με περιμένει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

προβιοτικά πέρνω σχεδόν καθημερινά αν και καμια μέρα ξεχνάω να τα παρω. οποτε @kk88 oυσιαστικά σε καθοδηγησε ο ενδοκρινολογος σε σχεση με βιταμινες και προετοιμασια ενδομητριου αντι ο γυναικολόγος. Ο δικος μου παντως τιποτα απλα μου εδωσε βιταμινες και φολικο οξυ και αυτα ηταν.

Προβιοτικά παίρνω και εγω συνέχεια εδώ και περίπου ενα χρόνο. Έπαιρνα τα lactolevure αλλά τώρα ο γυναικολόγος μου είπε να παίρνω τα intimeo της frezyderm που μου είπε ότι είναι τα καλύτερα.  Και ο φαρμακοποιός το ίδιο μου είπε, ότι είναι μακράν τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω. Οι inohepp  σας κάνουν μελανιές? Έχω γίνει ολομελιαναστη

Όχι καθόλου.... λοιπόν ο μόνος τρόπος να μην μελανιαζεις είναι να κρατάς μέσα τη βελόνα αφού τελειώσει το φάρμακο για 5 δευτερόλεπτα και μετά να την τραβάς... δεν θα σου κάνει μελανιά με αυτό τον τρόπο...εγώ τρυπιεμαι σχεδόν 20 μέρες και δεν έχω ούτε μια....

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί να φτάσεις σε εξωσωματική και να μας πεις σε λίγες μέρες τα ευχάριστα 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Coq 10 και για την γυναίκα; Δεν το ηξερα. Αλήθεια; Σε τι ποσότητα; Θα πίνω και εγώ από εδώ και πέρα ρόδι που μου αρέσει κιολας. Και αβοκάντο ούτως η αλλιώς τρωω. Από πολυβιταμίνες εγώ παίρνω ένα σκεύασμα από το εξωτερικό. Αλλά αυτή την στιγμη τα σταμάτησα όλα. Πρεπει να έχω και παραπάνω φυλλικό μιας και δεν έχω βασικά σταματήσει εδώ και ενάμιση χρόνο.  

Φυσικά κάνει καλό και προσφέρει πολλά και στα δύο φύλα! Το συνένζυμο Q10 αποτελεί βασικό αντιοξειδωτικό συστατικό το οποίο βρίσκεται στις μεμβράνες και τα μιτοχόνδρια των κυττάρων με κύριο στόχο την παραγωγή ενέργειας. Εξαιτίας της συμμετοχής του στην σύνθεση της κυτταρικής ενέργειας, το CoQ10 επηρεάζει τη λειτουργία όλων των κυττάρων και είναι απαραίτητο για την διατήρηση της υγείας όλων των ιστών και των οργάνων. Ο άλλος κρίσιμος ρόλος του είναι να λειτουργεί ως αντιοξειδωτικό και να προστατεύει τα κύτταρα από οξειδωτικές βλάβες. Υπερβολικές ποσότητες ελεύθερων ριζών οδηγούν σε οξειδωτική βλάβη, η οποία μπορεί να επηρεάσει την ομαλή λειτουργία των κυττάρων. Τα ωάρια και τα σπερματοζωάρια είναι κύτταρα του οργανισμού, μη το ξεχνάμε! Το συνένζυμο Q10 παράγεται από τον οργανισμό αλλά δυστυχώς η παραγωγή του μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ανθρώπου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Όχι καθόλου.... λοιπόν ο μόνος τρόπος να μην μελανιαζεις είναι να κρατάς μέσα τη βελόνα αφού τελειώσει το φάρμακο για 5 δευτερόλεπτα και μετά να την τραβάς... δεν θα σου κάνει μελανιά με αυτό τον τρόπο...εγώ τρυπιεμαι σχεδόν 20 μέρες και δεν έχω ούτε μια....

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί να φτάσεις σε εξωσωματική και να μας πεις σε λίγες μέρες τα ευχάριστα 🙏🙏🙏

Α σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή! Θα το δοκιμάσω αύριο να δω. Σε ευχαριστω πολυ και για τις ευχές! Εύχομαι σύντομα είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο να σας συναντήσουμε στην απέναντι πλευρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω. Οι inohepp  σας κάνουν μελανιές? Έχω γίνει ολομελιαναστη

Εγω κανω μελανιες.. με όποιον τρόπο και αν έχω δοκιμάσει να κάνω την ένεση δεν μπορώ να τις αποφύγω.. αλλά ο γιατρός μου μου είπε να βάζω άρνικα και έχω σωθεί πραγματικα.. τουλάχιστον έτσι εξαφανίζονται πάρα πολύ γρηγορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ο δικός μου έλεγε μόνο φυλλικό και d. Εγώ δεν τον άκουσα. Πήρα τις πολυβιταμίνες μου γιατί δεν είναι τυχαίο που υπάρχουν όλα. Όταν την είχα ρωτήσει μου έλεγε πως δεν τα πιστεύει. Ναι αλλά μόνο φυλλικό δεν γίνεται. Έχει αλλάξει η ζωή μας, δεν τρώμε πάντα σωστά και υγιεινά, δεν λαμβάνουμε από τροφές και ήλιο όλα αυτά που χρειαζομαστε. Τον ρωτησα σήμερα που μου έγραψε όλες τις εξετάσεις για ενδοκρινολόγο και μου είπε να πάω. Για να δούμε τι θα δούμε. Προβιοτικά μπορώ να πάρω έτσι απλά; Γιατί που και που πίνω κέφιρ. Και είχα διαβάσει πως δεν κάνει να παίρνεις πολύ καιρό. 🤷🏾‍♀️ 

Σε μορφή χαπιών τα παίρνεις; Όπως λέω και πιο πάνω, είχα ακούσει πως δεν κάνει να παίρνεις πολύ καιρό. Δεν ξέρω τι ισχύει. 🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️ 

Τα προβιοτικά, όταν λαμβάνονται από το στόμα, πάνε στο έντερο. Ειδικά τα τρόφιμα (όπως κεφίρ κτλ) δεν πάνε στη μήτρα! Το μόνο "κακό" που θα μπορούσε να σου συμβεί είναι οι συχνές επισκέψεις στη τουαλέτα..! 😜 Κάποτε υπήρχαν και προβιοτικά συγκεκριμένα για λήψη από το κόλπο όπου βοηθούσαν πολύ ιδιαίτερα κοπέλες με χαμηλό αριθμό γαλακτοβακιλλων αλλά σχετικά πρόσφατα βγήκε ανακοίνωση της ΕΕ όπου απαγορεύτηκαν και τα απέσυραν. Δεν γνωρίζω αν έχει αντικατασταθεί με κάτι άλλο στην αγορά, δεν το έχω ψάξει σχετικά γιατί δεν ήταν κάτι που χρειάστηκε να αντιμετωπίσω. Πάντως κακό δεν κάνουν κάπου..! Επαναφέρουν απλώς τη φυσιολογική χλωρίδα σε υγιή επίπεδα και αυξάνουν τα καλά βακτήρια και ζυμομύκητες του οργανισμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kiddo είπε:

Τα προβιοτικά, όταν λαμβάνονται από το στόμα, πάνε στο έντερο. Ειδικά τα τρόφιμα (όπως κεφίρ κτλ) δεν πάνε στη μήτρα! Το μόνο "κακό" που θα μπορούσε να σου συμβεί είναι οι συχνές επισκέψεις στη τουαλέτα..! 😜 Κάποτε υπήρχαν και προβιοτικά συγκεκριμένα για λήψη από το κόλπο όπου βοηθούσαν πολύ ιδιαίτερα κοπέλες με χαμηλό αριθμό γαλακτοβακιλλων αλλά σχετικά πρόσφατα βγήκε ανακοίνωση της ΕΕ όπου απαγορεύτηκαν και τα απέσυραν. Δεν γνωρίζω αν έχει αντικατασταθεί με κάτι άλλο στην αγορά, δεν το έχω ψάξει σχετικά γιατί δεν ήταν κάτι που χρειάστηκε να αντιμετωπίσω. Πάντως κακό δεν κάνουν κάπου..! Επαναφέρουν απλώς τη φυσιολογική χλωρίδα σε υγιή επίπεδα και αυξάνουν τα καλά βακτήρια και ζυμομύκητες του οργανισμού.

Δηλαδή συγγνώμη τα προβιοτικα που λαμβάνονται από το στόμα δεν συμβάλλουν στο ph του κόλπου? Γιατί εγώ που ταλαιπωρουμαι από κολπιτιδες, μου έχει πει ο γιατρος να παίρνω διαρκώς προβιοτικά.  Τα κολπικα υποθετα με τον λακτοβακιλλο ξέρω ότι καταργήθηκαν τα ecovag που έπαιρνα.Μου ειπαν όμως ότι αντίστοιχα είναι τα Eva. Έπαιρνα και αυτά αλλά τώρα τελευταία η αλήθεια είναι ότι ούτε αυτα τα βρίσκω. Βρίσκω διαφορα της Eva για ενοχλήσεις κτλ, αλλά όχι τα σκέτα με τον λακτοβακιλλο.  Δεν ήξερα ότι είχαν απαγορευτεί από την ΕΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εγω κανω μελανιες.. με όποιον τρόπο και αν έχω δοκιμάσει να κάνω την ένεση δεν μπορώ να τις αποφύγω.. αλλά ο γιατρός μου μου είπε να βάζω άρνικα και έχω σωθεί πραγματικα.. τουλάχιστον έτσι εξαφανίζονται πάρα πολύ γρηγορα..

Αρνικα? Τι είναι αυτό? Εγώ έβαζα κάτι σε μορφή τζελ που μου είχαν πει και τώρα μου έδωσαν από το φαρμακείο μια κρέμα της apivita, αλλά δεν κάνει δουλειά. Πάντως από όλες τις ενέσεις νομίζω ότι οι inohepp είναι οι χειρότερες μου. Ζορίζομαι ακόμα και να τρυπησω την κοιλιά μου έτσι μικρή και λεπτή που είναι η βελόνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εγω κανω μελανιες.. με όποιον τρόπο και αν έχω δοκιμάσει να κάνω την ένεση δεν μπορώ να τις αποφύγω.. αλλά ο γιατρός μου μου είπε να βάζω άρνικα και έχω σωθεί πραγματικα.. τουλάχιστον έτσι εξαφανίζονται πάρα πολύ γρηγορα..

Κι εμενα η arnica κρεμα βοηθάει να φυγουν οι μελανιές καπως πιο γρηγορα, τις οποίες δε τις γλιτώνουμε με τιποτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αρνικα? Τι είναι αυτό? Εγώ έβαζα κάτι σε μορφή τζελ που μου είχαν πει και τώρα μου έδωσαν από το φαρμακείο μια κρέμα της apivita, αλλά δεν κάνει δουλειά. Πάντως από όλες τις ενέσεις νομίζω ότι οι inohepp είναι οι χειρότερες μου. Ζορίζομαι ακόμα και να τρυπησω την κοιλιά μου έτσι μικρή και λεπτή που είναι η βελόνα.

Υπάρχει σε διάφορες μορφές εγώ βάζω τζελ αρνικα της apivita μαλλον αυτό που σου έδωσαν θα είναι σε μένα κάνει δουλειά βάζω δύο φορές τη μέρα και επουλώνεται εύκολα η μελάνια πολύ πιο γρήγορα.. υπάρχει και σε κρέμα και σε λάδι, δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα.. και γω πολλές φορές δεν μπορώ να τρυπήσω ρε παιδί μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...