Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Στον πληθυντικό σου μιλάει......εγώ λέω να την δειρεις!!!🤣🤣🤣🤣🤣

Χαχαχαχαχαχαχαχ

Θα πηδηχτώ δεν την γλυτωνω!!

Εσυ τώρα δώσε δυο Φιλια στα σπόρια ένα & ένα  κ εγώ πάω να ανάψω τζάκι να ψησω κανενα κάστανο σαν καλή γιαγιούλα!!👵👵

Δεν μπορώ να σου στείλω και παντόφλα τώρα κατάλαβες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχ

Θα πηδηχτώ δεν την γλυτωνω!!

Εσυ τώρα δώσε δυο Φιλια στα σπόρια ένα & ένα  κ εγώ πάω να ανάψω τζάκι να ψησω κανενα κάστανο σαν καλή γιαγιούλα!!👵👵

Δεν μπορώ να σου στείλω και παντόφλα τώρα κατάλαβες;

Ωωωωω με συγκινεις!!!! Τετάρτη βράδυ θα ξέρω αν είναι δύο!!!!! Αχχχχ τι ωραία τζάκι......καλά θα κάνεις.....❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ λυπάμαι πολύ κοπέλα μου :-( 😞 ξέρω πως νιώθεις και σου φαίνεται βουνό όλο αυτό, ίσως ακουστώ όμως γραφικό μετά από αυτό που πέρασα  η διέγερση ωοληψια κτλ μου φαίνονται τα πιο όμορφα πράγματα. Είσαι πολύ δυνατή γυναίκα και θα τα καταφέρεις βάλε κατω και μίλησε με το κέντρο τι μπορεί να έφταιξε, ζήτα εξηγήσεις. Για να σου φύγει αυτό από μέσα σου και δες τι θα μπορέσεις να αλλάξεις ώστε να έχουμε επιτυχία.  

Σε ευχαριστώ καλό μου!!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου αρνητικό!

πήρα τον γιατρό κ μου είπε να το ξανακάνω αύριο μιας κ 9/11 ηταν η ημερομηνια χοριακής! Τι μπορεί να αλλάξει μου λέτε; Τσάμπα φάρμακα θα παρω για μια ακομα μερα! 
τεσπα θα το κάνω δε βαριεσαι!

παει κι αυτο! Τωρα όλα παλι απο την αρχη! Μου φαίνονται βουνό ολα! Δόξα το Θεό μόνο που τουλάχιστον δεν έχω να σκεφτώ και το οικονομικό! Έχω τη μανούλα μου σε αυτό φύλακα άγγελο μου!! Όμως τα παντα όλα με φοβίζουν κι ας τα χω ξανακανει οχι μια κ δυο φορες! Δε ξέρω αν μπορώ να βρω το κουράγιο! Την θέληση την εχω γιατι θελω οσο τιποτε αλλο να γινω μανουλα! Αλλα κυριολεκτικα μετα απο 7 προσπαθειες εχω ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ!!! Σωματικά και ψυχικά! 
Μη με παρεξηγείτε…τα βλέπω όλα μαύρα…θα ανακάμψω!!

Σας ευχαριστώ όλες για την συμπεράσταση!! ❤️❤️❤️

Θα ανακάμψεις κορίτσι μου, όλες ανακάμπτουμε... και αυτό γιατί στο τέλος όλες θα τα καταφέρουμε! Πάρε τον χρόνο σου, ξεκουράσου σωματικά και ψυχολογικά και θα δεις ότι θα βρεις τη δύναμη να ξαναπροσπαθήσεις! Και μη ξεχνάς, αργά ή γρήγορα ο επιμένων νικά! 😊❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Ωωωωω με συγκινεις!!!! Τετάρτη βράδυ θα ξέρω αν είναι δύο!!!!! Αχχχχ τι ωραία τζάκι......καλά θα κάνεις.....❤️❤️❤️❤️

Τετάρτη λοιπόν It’s a date 🥰

Το πιο κοντινό σε τζάκι είναι η ζέστη από το σιδέρωμα που μόλις τελείωσα 🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Εμπειριαρα όμορφη και πάρα πολύ συγκινητική! Πήγα χαλαρή και δεν το περίμενα είναι η αλήθεια, μόνο όταν έφεραν τα έμβρυα πλανταξα λίγο, ο γιατρός μου Θεός, η μαία μου ακόμα πιο κορυφή δίπλα μου! 

Βαλαμε 2 υπέροχα εμβρυακια άριστης ποιότητας!!!!!! 

Σε 12 μέρες χοριακη! 

19 ;;;;; βάλε 19 @BlackCat 19/11 και μισό κιλό ζαμπόν κυρ στέφανε! 

Με το καλό!!! Και με μια σούπερ χοριακη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Τετάρτη λοιπόν It’s a date 🥰

Το πιο κοντινό σε τζάκι είναι η ζέστη από το σιδέρωμα που μόλις τελείωσα 🤪🤪🤪

Χαχχαχαχαχ άι μαρή και σε παίρνω στα σοβαρά....... εσύ εντωμεταξύ δεν μας είπες σε τι φάση είσαι για ξεκίνα να λαλας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να στε καλά όλες κοριτσάκια μου κ οτι επιθυμείτε στη ζωή σας! Λυπάμαι αν δεν απάντησα σε όλες προσωπικά αλλά δεν είμαι κ σε φάση να διαβάζω και πολλά μηνύματα! 
εύχομαι με το καλό όλες μανούλες!!!

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Χαχχαχαχαχ άι μαρή και σε παίρνω στα σοβαρά....... εσύ εντωμεταξύ δεν μας είπες σε τι φάση είσαι για ξεκίνα να λαλας.....

Εγώ παύση αυτό τον μήνα και συνεχίζω τον επομενο

θα στολισω δέντρο στο κέντρο δεν βαριέσαι καλά να είμαστε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εγώ παύση αυτό τον μήνα και συνεχίζω τον επομενο

θα στολισω δέντρο στο κέντρο δεν βαριέσαι καλά να είμαστε 😂

Κάνε την παύση σου και πάμε δυνατά για Χριστουγεννιάτικο μωρό.....🙏🙏🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμενα η εργασια μου ειναι χειρωνακτικη κ με ορθοστασια ..μετα την εμβρυομεταφορα θα παρω αδεια σιγουρα κατα τη διαρκεια ομως προετοιμασιας υπαρχει προβλημα να δουλευουμε κανονικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και συγγνώμη για το κατεβατό που θα ακολουθήσει αλλά είμαστε σε απόγνωση και μιας και σας διαβάζω αρκετούς μήνες πιστευω ότι θα μας βοηθήσετε . Ο άντρας μου έχει ελάχιστα σπερματοζωαρια ,στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα βρέθηκαν 12! Οπότε ο ουρολογος που τον παρακολουθεί μας σύστησε να μιλήσουμε με τη βιολογο αναπαραγωγής που μας έκανε και το σπερμοδιαγραμμα ώστε να μας κατευθύνει. Πήγαμε και μιλήσαμε μαζί της και μας σύστησε βιοψία στους όρχεις και καταψυξη του υλικού που θα βρεθεί , για να το χρησιμοποιήσουμε στην εξωσωματική. Ωστόσο δεν έχουμε μιλήσει με κάποιον ειδικό γυναικολόγο για υποβοηθουμενη αναπαραγωγή και όταν της το ανέφερα μου είπε ότι δεν χρειάζεται ακόμα. Οι σκέψεις που ακολούθησαν όταν γύρισα σπίτι ήταν πολλές και με έκαναν να πελαγώσω. Γιατί σκέφτομαι 1ον αν μπορούμε να αποφύγουμε το χειρουργείο ( η βιολόγος μας είπε ότι είναι ρίσκο να κάνω όλες τις διαδικασίες εξωσωματικής και να δώσει σπερμα εκείνη την ημέρα γιατί μπορεί λόγω άγχους να μην βρεθουν σπερματοζωαρια)  , 2ον έστω ότι γίνεται το χειρουργείο που να το κάνουμε? Με τον ουρολόγο και την βιολογο μας η όποια διατηρεί εργαστήριο ανδρολογιας στη Θεσσαλονίκη ή στο κέντρο εξωσωματικής (οι 2 πρώτοι βέβαια μας είπαν να γίνει σε κλινική και έπειτα στην βιολογο που προείπα η αποθήκευση για να είναι το σπερμα σε ουδέτερο έδαφος σε περίπτωση που θέλουμε να αλλάξουμε κέντρο εξωσωματικής), 3ον αξίζει τον κόπο το χειρουργείο ή μπορεί να μην έχει ούτε αυτό αποτέλεσμα (να διευκρινίσω ο άντρας μου δεν έχει κιρσοκηλη , απλά λόγω κρυψορχιας όταν ήταν παιδί και κακής διαχείρισης της από τους γονείς του ουσιαστικά έχει καταστραφεί ο ένας όρχεις) . 4ον να επισκεφτούμε ειδικό γυναικολόγο ή θα μας συστήσει και αυτός το κέντρο που συμεργαζεται, κτλπ κτλπ γιατί προφανώς όλη αυτή η ιστορία έχει τεράστιο κέρδος και απλά θα μπερδευτουμε περισσότερο? 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Εννοείται θα παραδώσω στο κορίτσι μας το καλό...με αγάπη και μπόλικη μπεμπεδόσκονη.........

Και παντόφλες να δώσεις..  ολοκληρωμένα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Αν μου μιλάς στον πληθυντικό λόγω ηλικίας θα πηδηχτώ από το παράθυρο 😂😂😂😂❤️

Πωωω εντάξει έλιωσα.   Κυρια μπλακ χαχαχαψ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Ωωωωω με συγκινεις!!!! Τετάρτη βράδυ θα ξέρω αν είναι δύο!!!!! Αχχχχ τι ωραία τζάκι......καλά θα κάνεις.....❤️❤️❤️❤️

Θέλεις να βάλεις στοίχημα???? Μαζί μου? 

Είναι δύο... και είναι μπλε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Εγώ παύση αυτό τον μήνα και συνεχίζω τον επομενο

θα στολισω δέντρο στο κέντρο δεν βαριέσαι καλά να είμαστε 😂

Θα με κάνεις παρέα..  να έχω να λέω τον πόνο μου ... άλλωστε εμείς τα νιάτα χαιρόμαστε να μαθαίνουμε από εσάς... 

 

Την βλέπω έρχεται η παντόφλα χαχαχαχαχχ

Υσ σε πειράζω γτ βλέπω ότι δεν τα παίρνεις προσωπικά.  ?-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια εμενα η εργασια μου ειναι χειρωνακτικη κ με ορθοστασια ..μετα την εμβρυομεταφορα θα παρω αδεια σιγουρα κατα τη διαρκεια ομως προετοιμασιας υπαρχει προβλημα να δουλευουμε κανονικα;

Εγω έχω δουλειά γραφείου και είχα κάποια πονακια από τα ωαρια και να φανταστείς είχα 11 ωοθυλάκια οπότε δεν ξέρω αν θα καταφέρεις να δουλεύεις αλλιώς χτυπα αναρρωτική 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EstellaD είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και συγγνώμη για το κατεβατό που θα ακολουθήσει αλλά είμαστε σε απόγνωση και μιας και σας διαβάζω αρκετούς μήνες πιστευω ότι θα μας βοηθήσετε . Ο άντρας μου έχει ελάχιστα σπερματοζωαρια ,στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα βρέθηκαν 12! Οπότε ο ουρολογος που τον παρακολουθεί μας σύστησε να μιλήσουμε με τη βιολογο αναπαραγωγής που μας έκανε και το σπερμοδιαγραμμα ώστε να μας κατευθύνει. Πήγαμε και μιλήσαμε μαζί της και μας σύστησε βιοψία στους όρχεις και καταψυξη του υλικού που θα βρεθεί , για να το χρησιμοποιήσουμε στην εξωσωματική. Ωστόσο δεν έχουμε μιλήσει με κάποιον ειδικό γυναικολόγο για υποβοηθουμενη αναπαραγωγή και όταν της το ανέφερα μου είπε ότι δεν χρειάζεται ακόμα. Οι σκέψεις που ακολούθησαν όταν γύρισα σπίτι ήταν πολλές και με έκαναν να πελαγώσω. Γιατί σκέφτομαι 1ον αν μπορούμε να αποφύγουμε το χειρουργείο ( η βιολόγος μας είπε ότι είναι ρίσκο να κάνω όλες τις διαδικασίες εξωσωματικής και να δώσει σπερμα εκείνη την ημέρα γιατί μπορεί λόγω άγχους να μην βρεθουν σπερματοζωαρια)  , 2ον έστω ότι γίνεται το χειρουργείο που να το κάνουμε? Με τον ουρολόγο και την βιολογο μας η όποια διατηρεί εργαστήριο ανδρολογιας στη Θεσσαλονίκη ή στο κέντρο εξωσωματικής (οι 2 πρώτοι βέβαια μας είπαν να γίνει σε κλινική και έπειτα στην βιολογο που προείπα η αποθήκευση για να είναι το σπερμα σε ουδέτερο έδαφος σε περίπτωση που θέλουμε να αλλάξουμε κέντρο εξωσωματικής), 3ον αξίζει τον κόπο το χειρουργείο ή μπορεί να μην έχει ούτε αυτό αποτέλεσμα (να διευκρινίσω ο άντρας μου δεν έχει κιρσοκηλη , απλά λόγω κρυψορχιας όταν ήταν παιδί και κακής διαχείρισης της από τους γονείς του ουσιαστικά έχει καταστραφεί ο ένας όρχεις) . 4ον να επισκεφτούμε ειδικό γυναικολόγο ή θα μας συστήσει και αυτός το κέντρο που συμεργαζεται, κτλπ κτλπ γιατί προφανώς όλη αυτή η ιστορία έχει τεράστιο κέρδος και απλά θα μπερδευτουμε περισσότερο? 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Χμ εγώ πιστεύω ότι αξίζει το χειρουργείο καθώς από όρχεις είναι πιο "φρέσκο " για άτομα αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω εγώ.  

Να ρωτήσω όταν λες 12 ? 12 εκατομμύρια ή 12 σκέτο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω έχω δουλειά γραφείου και είχα κάποια πονακια από τα ωαρια και να φανταστείς είχα 11 ωοθυλάκια οπότε δεν ξέρω αν θα καταφέρεις να δουλεύεις αλλιώς χτυπα αναρρωτική 😉

Ωοληψια εχω κανει κοριτσι μ ..εννοω αν μπορω να δουλευω στη προετοιμασια ενδομητριου για μεταφορα ..μετα εννοειται τις 14 μερες αδεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η EstellaD είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και συγγνώμη για το κατεβατό που θα ακολουθήσει αλλά είμαστε σε απόγνωση και μιας και σας διαβάζω αρκετούς μήνες πιστευω ότι θα μας βοηθήσετε . Ο άντρας μου έχει ελάχιστα σπερματοζωαρια ,στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα βρέθηκαν 12! Οπότε ο ουρολογος που τον παρακολουθεί μας σύστησε να μιλήσουμε με τη βιολογο αναπαραγωγής που μας έκανε και το σπερμοδιαγραμμα ώστε να μας κατευθύνει. Πήγαμε και μιλήσαμε μαζί της και μας σύστησε βιοψία στους όρχεις και καταψυξη του υλικού που θα βρεθεί , για να το χρησιμοποιήσουμε στην εξωσωματική. Ωστόσο δεν έχουμε μιλήσει με κάποιον ειδικό γυναικολόγο για υποβοηθουμενη αναπαραγωγή και όταν της το ανέφερα μου είπε ότι δεν χρειάζεται ακόμα. Οι σκέψεις που ακολούθησαν όταν γύρισα σπίτι ήταν πολλές και με έκαναν να πελαγώσω. Γιατί σκέφτομαι 1ον αν μπορούμε να αποφύγουμε το χειρουργείο ( η βιολόγος μας είπε ότι είναι ρίσκο να κάνω όλες τις διαδικασίες εξωσωματικής και να δώσει σπερμα εκείνη την ημέρα γιατί μπορεί λόγω άγχους να μην βρεθουν σπερματοζωαρια)  , 2ον έστω ότι γίνεται το χειρουργείο που να το κάνουμε? Με τον ουρολόγο και την βιολογο μας η όποια διατηρεί εργαστήριο ανδρολογιας στη Θεσσαλονίκη ή στο κέντρο εξωσωματικής (οι 2 πρώτοι βέβαια μας είπαν να γίνει σε κλινική και έπειτα στην βιολογο που προείπα η αποθήκευση για να είναι το σπερμα σε ουδέτερο έδαφος σε περίπτωση που θέλουμε να αλλάξουμε κέντρο εξωσωματικής), 3ον αξίζει τον κόπο το χειρουργείο ή μπορεί να μην έχει ούτε αυτό αποτέλεσμα (να διευκρινίσω ο άντρας μου δεν έχει κιρσοκηλη , απλά λόγω κρυψορχιας όταν ήταν παιδί και κακής διαχείρισης της από τους γονείς του ουσιαστικά έχει καταστραφεί ο ένας όρχεις) . 4ον να επισκεφτούμε ειδικό γυναικολόγο ή θα μας συστήσει και αυτός το κέντρο που συμεργαζεται, κτλπ κτλπ γιατί προφανώς όλη αυτή η ιστορία έχει τεράστιο κέρδος και απλά θα μπερδευτουμε περισσότερο? 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Επειδή η ιστορία σου και γενικά το ιστορικό δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο και πάνω κάτω το περνάνε αρκετοί αυτό, πιστεύω πως πρέπει να κινηθείτε όπως σας το είπαν. Και με την κατάψυξη και με το χειρουργείο. Και για να είσαι ασφαλής με όλη την "ομαδα" θα πήγαινα και σε ειδικό γυναικολόγο που γνωρίζουν αυτοι.

στις πριν 14 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

@BlackCatΤελικά έχουμε 2 βλαστοκύστες 3ΒΒ. Η 5ης που μου είπαν ότι είναι πολύ καλή είναι τελικά 3ΒΒ🥲. Από τα 19 τα 11 ήταν ώριμα κ γονιμοποιήθηκαν τα 9 όπου έφτασαν όλα 3ης μέρα( ήταν δηλαδή 5 με 8 κύτταρα όπως μου είπαν). Μετά πήραν τα κάτω τους. Ρώτησα αν έπαιξε ρόλο το σπέρμα, μου είπαν ότι υπήρχε κάποια ανώμαλη μορφολογία, αλλά εννοείτε αυτοί διάλεξαν τα  ομοιόμορφα για να γίνει η γονιμοποίηση. 

Ακούγεται σαν την δική μου ιστορία μόνο που εμείς δεν είχαμε 19 ωάρια. Είχαμε 6 και γονιμοποιήθηκαν τα 5 αλλά δεν άφησαν να δουν εαν κάποιο απο αυτά προχωράει 5ης. Πήγαινε οπωσδήποτε να ελέγξεις το σπέρμα σε ειδικό διαγνωστικό εργαστήρι και όχι τα κοινά τύπου Βιοιατρ. κτλ. Το σπέρμα παίζει ρόλο και αυτό κοιτάμε και εμείς τωρα.

στις πριν 15 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Εμπειριαρα όμορφη και πάρα πολύ συγκινητική! Πήγα χαλαρή και δεν το περίμενα είναι η αλήθεια, μόνο όταν έφεραν τα έμβρυα πλανταξα λίγο, ο γιατρός μου Θεός, η μαία μου ακόμα πιο κορυφή δίπλα μου! 

Βαλαμε 2 υπέροχα εμβρυακια άριστης ποιότητας!!!!!! 

Σε 12 μέρες χοριακη! 

19 ;;;;; βάλε 19 @BlackCat 19/11 και μισό κιλό ζαμπόν κυρ στέφανε! 

Καλή επιτυχία κοριτσι μου. να γαντζωθούν τα εμβρυάκια σου. Να παραμείνεις χαλαρή και αν είσαι σπίτι να αράζεις καναπέ, αν πηγαίνεις δουλειά να κόψεις ταχύτητα και να κάθεσαι μονο. 

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! Και σε σένα @kk88 που σιγουρα είσαι ξύπνια όπως και εγώ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Επειδή η ιστορία σου και γενικά το ιστορικό δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο και πάνω κάτω το περνάνε αρκετοί αυτό, πιστεύω πως πρέπει να κινηθείτε όπως σας το είπαν. Και με την κατάψυξη και με το χειρουργείο. Και για να είσαι ασφαλής με όλη την "ομαδα" θα πήγαινα και σε ειδικό γυναικολόγο που γνωρίζουν αυτοι.

Ακούγεται σαν την δική μου ιστορία μόνο που εμείς δεν είχαμε 19 ωάρια. Είχαμε 6 και γονιμοποιήθηκαν τα 5 αλλά δεν άφησαν να δουν εαν κάποιο απο αυτά προχωράει 5ης. Πήγαινε οπωσδήποτε να ελέγξεις το σπέρμα σε ειδικό διαγνωστικό εργαστήρι και όχι τα κοινά τύπου Βιοιατρ. κτλ. Το σπέρμα παίζει ρόλο και αυτό κοιτάμε και εμείς τωρα.

Καλή επιτυχία κοριτσι μου. να γαντζωθούν τα εμβρυάκια σου. Να παραμείνεις χαλαρή και αν είσαι σπίτι να αράζεις καναπέ, αν πηγαίνεις δουλειά να κόψεις ταχύτητα και να κάθεσαι μονο. 

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! Και σε σένα @kk88 που σιγουρα είσαι ξύπνια όπως και εγώ.

 

Χαχχαχαχ καλημέρα καλό μου κορίτσι!!!!!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θέλεις να βάλεις στοίχημα???? Μαζί μου? 

Είναι δύο... και είναι μπλε.. 

Φιλενάδα αυτό πιστεύω και εγώ... είναι δύο αγόρια......για να δούμε θα έχουμε δίκιο.....,🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Επειδή η ιστορία σου και γενικά το ιστορικό δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο και πάνω κάτω το περνάνε αρκετοί αυτό, πιστεύω πως πρέπει να κινηθείτε όπως σας το είπαν. Και με την κατάψυξη και με το χειρουργείο. Και για να είσαι ασφαλής με όλη την "ομαδα" θα πήγαινα και σε ειδικό γυναικολόγο που γνωρίζουν αυτοι.

Ακούγεται σαν την δική μου ιστορία μόνο που εμείς δεν είχαμε 19 ωάρια. Είχαμε 6 και γονιμοποιήθηκαν τα 5 αλλά δεν άφησαν να δουν εαν κάποιο απο αυτά προχωράει 5ης. Πήγαινε οπωσδήποτε να ελέγξεις το σπέρμα σε ειδικό διαγνωστικό εργαστήρι και όχι τα κοινά τύπου Βιοιατρ. κτλ. Το σπέρμα παίζει ρόλο και αυτό κοιτάμε και εμείς τωρα.

Καλή επιτυχία κοριτσι μου. να γαντζωθούν τα εμβρυάκια σου. Να παραμείνεις χαλαρή και αν είσαι σπίτι να αράζεις καναπέ, αν πηγαίνεις δουλειά να κόψεις ταχύτητα και να κάθεσαι μονο. 

 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! Και σε σένα @kk88 που σιγουρα είσαι ξύπνια όπως και εγώ.

 

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια εμενα η εργασια μου ειναι χειρωνακτικη κ με ορθοστασια ..μετα την εμβρυομεταφορα θα παρω αδεια σιγουρα κατα τη διαρκεια ομως προετοιμασιας υπαρχει προβλημα να δουλευουμε κανονικα;

κανένα .Μετά την εμβρυομεταφορα έμεινα σπίτι πέντε μέρες και επέστρεψα κανονικά.αρκεί να μην ανεβοκατεβαίνεις σκάλες και σηκώνεις βάρη. Πότε η χοριακη σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η EstellaD είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και συγγνώμη για το κατεβατό που θα ακολουθήσει αλλά είμαστε σε απόγνωση και μιας και σας διαβάζω αρκετούς μήνες πιστευω ότι θα μας βοηθήσετε . Ο άντρας μου έχει ελάχιστα σπερματοζωαρια ,στο τελευταίο σπερμοδιαγραμμα βρέθηκαν 12! Οπότε ο ουρολογος που τον παρακολουθεί μας σύστησε να μιλήσουμε με τη βιολογο αναπαραγωγής που μας έκανε και το σπερμοδιαγραμμα ώστε να μας κατευθύνει. Πήγαμε και μιλήσαμε μαζί της και μας σύστησε βιοψία στους όρχεις και καταψυξη του υλικού που θα βρεθεί , για να το χρησιμοποιήσουμε στην εξωσωματική. Ωστόσο δεν έχουμε μιλήσει με κάποιον ειδικό γυναικολόγο για υποβοηθουμενη αναπαραγωγή και όταν της το ανέφερα μου είπε ότι δεν χρειάζεται ακόμα. Οι σκέψεις που ακολούθησαν όταν γύρισα σπίτι ήταν πολλές και με έκαναν να πελαγώσω. Γιατί σκέφτομαι 1ον αν μπορούμε να αποφύγουμε το χειρουργείο ( η βιολόγος μας είπε ότι είναι ρίσκο να κάνω όλες τις διαδικασίες εξωσωματικής και να δώσει σπερμα εκείνη την ημέρα γιατί μπορεί λόγω άγχους να μην βρεθουν σπερματοζωαρια)  , 2ον έστω ότι γίνεται το χειρουργείο που να το κάνουμε? Με τον ουρολόγο και την βιολογο μας η όποια διατηρεί εργαστήριο ανδρολογιας στη Θεσσαλονίκη ή στο κέντρο εξωσωματικής (οι 2 πρώτοι βέβαια μας είπαν να γίνει σε κλινική και έπειτα στην βιολογο που προείπα η αποθήκευση για να είναι το σπερμα σε ουδέτερο έδαφος σε περίπτωση που θέλουμε να αλλάξουμε κέντρο εξωσωματικής), 3ον αξίζει τον κόπο το χειρουργείο ή μπορεί να μην έχει ούτε αυτό αποτέλεσμα (να διευκρινίσω ο άντρας μου δεν έχει κιρσοκηλη , απλά λόγω κρυψορχιας όταν ήταν παιδί και κακής διαχείρισης της από τους γονείς του ουσιαστικά έχει καταστραφεί ο ένας όρχεις) . 4ον να επισκεφτούμε ειδικό γυναικολόγο ή θα μας συστήσει και αυτός το κέντρο που συμεργαζεται, κτλπ κτλπ γιατί προφανώς όλη αυτή η ιστορία έχει τεράστιο κέρδος και απλά θα μπερδευτουμε περισσότερο? 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Καλημέρα! Και εγώ πιστεύω ότι πρέπει να κινηθείτε όπως σας συμβούλεψαν... και επίσης θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου για γυναικολόγο με τον οποίο συνεργάζονται ώστε να είναι όλοι (ουρολόγος, γενετίστρια, γυναικολόγος) στο ίδιο team, από τη στιγμή μάλιστα που δεν έχεις δικό σου γυναικολόγο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Σε κάθε περίπτωση να ξέρεις πώς είναι πάρα πολλές οι περιπτώσεις που τα καταφέρανε με ορχικό ιστό (έτσι ονομάζεται το δείγμα που θα πάρετε με τη βιοψία), οπότε σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αγχώνεσαι με το αποτέλεσμα.

Καλή επιτυχία σας εύχομαι σε ό,τι και αν αποφασίσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ααα...εγω επειδή ειχα ηδη τεράστιο στήθος τις ραγαδες τις εχω από πάντα 🤷 δεν με ενοχλούν εκεί 😂
    • Εγώ στις ραγάδες έλεγα μήπως έβαζα και για να μην κάνει καινούριες τώρα που έγινε τεράστιο αλλά κι εγώ επειδή θηλάζω δεν βάζω τπτ. Σκέφτομαι μήπως δεν κάνει 
    • Δεν μ είπε. Το μονο π ειπε εχθες π τον ειδα ήταν οτι προχωράμε κ οσο μένει μεσα το μωρο ειναι καλυτερα. Ανυπομονώ κ εγω κοριτσια να την δω κ την παρω στην αγκαλιά μ. Την Τριτη μπαινω στης 37 εβδ, θα δω τι θα μ πει κ θα του που πως μεχρι την Παρασκευη αν συμφωνεί να με βαλει 
    • Εγώ παίρνω από πριν μείνω έγκυος τα iofolen τα preconception τα οποία και συνεχίζω μέχρι τώρα και έχει κάνα μήνα περίπου που ξεκίνησα και μαγνήσιο! Είμαι σχεδόν 22 εβδομάδων εγώ😊 Οι ενέσεις αυτές για τί είναι;;;
    • με το καλο το αγοράκι σας!!🩵 έχουμε πολλα αγορια στην ομαδούλα μας !❤️  ισως να ήταν κ ιδεα μου… ομως άλλαξα αυτοκίνητο με τον αντρα μου κ πηρα το δικο του που είναι αυτόματο για να μην με ζορίζει καθόλου έχω παρει κ ζώνη εγκυμοσύνης μια φτηνή που βρηκα!  εγω καμπύλη δν έχω κανει ακομα μετα την β επιπέδου στις 24 βδ μου ειπε αν θυμαμαι σωστα… παιρνω σιδηρο, ασβέστιο και τις μισες μερες τις βδομάδας πολυβιταμίνες που επαιρνα κ πριν μείνω εγκυος για το φολικο…εσυ;;; οι ενέσεις αυτες είναι αντιπηκτικές ;;; συγνωμη δεν έχω ιδεα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...