Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λεγε τέτοια να μου αναπτερώσεις το ηθικό. Γιατί και εγώ στην προηγούμενη έκανα gonal, έβγαλαν 21 ωάρια και πήραμε στο τέλος 2 μετρια μοριδια.  Τωρα ο γιατρός μου, ο συνεργάτης του Π.... λέει να πάμε με menopur.

Και εγώ είχα κάνει Puregon (το ίδιο ακριβώς με το Gonal) και την επόμενη φορά θα κάνω Menopur. Ο γιατρός μου είπε πως πάντα αλλάζει το πρωτόκολλο, εάν δεν πετύχει η προσπάθεια. Έχω διαβάσει για καλά αποτελέσματα με το συγκεκριμένο φάρμακο. Οπότε πάμε γερά να πετύχουμε αυτή τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια δεν έχω διαβάσει το διάλογο σας ούτε αν απαντάτε σε κάποια κοπέλα... Επιβεβαιώνω! 0.3ng στα 37.. Εγκεφαλικό είχα πάθει! Αλλά ούτε καν, όχι μόνο έχω κάνει μωρό αλλά είχα κ καλή ανταπόκριση με πολλά ωάρια. Όλα σχετικά είναι... 

εγω ειμαι πολυ πιο κατω.. κα δεν εχω ανταποκριση.. με φυσικους ειμαι.. να σου ζησει @Tokyo!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

3 κέντρα έχω αλλάξει! Και ναι το χω σκεφτεί κι εγώ να βάλω μορίδια κ όχι βλαστοκυστες την επόμενη φορα! 
Παρ ολα αυτα οι αγιοι Αρχαγγελοι αύριο που θα πάω για την χοριακή ίσως να κάνουν το θαύμα τους! Δύσκολο πολύ…αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία λένε…σωστα; ❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

3 κέντρα έχω αλλάξει! Και ναι το χω σκεφτεί κι εγώ να βάλω μορίδια κ όχι βλαστοκυστες την επόμενη φορα! 
Παρ ολα αυτα οι αγιοι Αρχαγγελοι αύριο που θα πάω για την χοριακή ίσως να κάνουν το θαύμα τους! Δύσκολο πολύ…αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία λένε…σωστα; ❤️

Βρε συ δεν έκανες χοριακη ακόμα και στεναχωριέσαι  ..κοίταξε την @kk88 της πέταξα παντόφλες χααχα και αυτη με ειχε πετάξει μαζι με @BlackCat οπότε πρόσεχε γιατί είναι γουρικες οι παντόφλες μας . 

Μην χάνεις την ελπίδα σου.  Θα συζητήσουμε το μετά εφόσον έχουμε νέα. Τώρα δεν αξίζει:-*  

Σου εύχομαι αύριο να έχεις ευχάριστα  νεαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

@Vasilique έχεις δίκιο σε ότι έγραψες! Όταν όμως δε βλέπω κάτι θετικό να πιαστώ και όλο αρνητικά αποτελέσματα έχω χρόνια τώρα (7 εμβρυομεταφορές) με παίρνει πολύ από κάτω! 
Σίγουρα θα τα ξαναβρώ με τον εαυτό μου! Ευτυχώς έχω έναν αντρούλη που με στηρίζει κ με λατρεύει…όμως ώρες ώρες φαίνονται τόσο μα τόσο απαισιόδοξα και μαύρα όλα!!

Και φυσικά έχω κι εσάς κορίτσια μου που ξέρω πόσο καταλαβαίνει και νιώθει η μια την άλλη!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️😂

Κορίτσι μου γλυκό μήπως είναι πολύ πολύ νωρίς από 1/11 εμβρυομεταφορά έκανες τεστ 7/11;; Μόνο 6 μέρες μετά; 
Το ξέρω πολύ καλά γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορά. Κι εγώ 5 ημερών βλαστοκύστες και θα πάω την άλλη Δευτέρα 15/11, χωρίς κανένα τεστ ενδιάμεσα. Η υπομονή είναι αρετή κι εμείς ξέρουμε πολύ καλά πως έχουμε μεγάλη. Έχουμε περάσει πολλά οι περισσότερες από μας κι εγώ ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι θα ήταν εύκολο μιας και έμεινα την 1η φορά (άσχετα με το αποτέλεσμα)  κι όμως δεν είναι γιατι είχα 3 αρνητικές στην συνέχεια..
Είμαι κι εγώ από αυτές που έχουν πονέσει και απογοητεύει πολυ, με την πίστη και την ελπίδα ότι ο θεός αυτή την φορά θα είναι γενναιόδωρος μαζί μου. 
Εγω πιστεύω ακράδαντα ότι θα πρέπει να κανεις υπομονή και να πας 10 μέρες μετά την έμβρυομεταφορά 11/11, όχι νωρίτερα. Δεν έχει δείξει τόσο νωρις. Και ξέρω περίπτωση που το τεστ ήταν αρνητικό και η κοπέλα έκανε χοριακή την επόμενη και είχε δίδυμα!! Οπότε μην χάνεις την πίστη σου κάνε λίγη περισσότερη υπομονή και πήγαινε λίγες μέρες αργότερα. Τίποτα δεν τελείωσε ακόμη. 
Σε φιλώ και σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια για θετικό αποτέλεσμα! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Anna0912 27/11

Εμβρυομεταφορά 🙏

@angel35 8/11

@BlackCat ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

 

@kk88 750 🥰

 

@skorpina78 9/11

@TRigirl 9/11

@Libra81 11/11

@Χριστινα.17/11

 

Καλή επιτυχία & αναμονή στα κορίτσια που περιμένουν τις χοριακές τους και καλή δύναμη σε όσες πήραν κουλούρα & απογοήτευση. Δεν είστε μόνες, δεν είστε οι μόνες δεν θα σταματήσουμε να το θυμίζουμε αυτό.

Περιμένω τα επόμενα βήματά σας για να ενημερώνουμε το τυχερό πινακάκι της Βασιλικής μας όποια θέλει και αγαπά.

Ετερη συμμαθητρια για ψυχολογικους λογους θα ηθελα να μπω στο πινακι ωοληψιας ακομα κ με ερωτηματικο. Παρακαλω προτοκολλω την αιτηση μου κ αναμενω να γινει αποδεκτη🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

@skorpina78 Έτσι είναι όπως τα λέει το κορίτσι μας @kk88  η οποία πλέον μιλάει από άλλη θέση. Πήρε τα αρνητικά της, δεν το έβαλε κάτω, πείσμωσε και να που τα κατάφερε! Το ίδιο θα γίνει αργά ή γρήγορα κ για εσάς @Margitc και @skorpina78 αγαπημένες μου! Ψηλά το κεφάλι, πίστη στο Θεό κ εμπιστοσύνη στην επιστήμη! Είναι θέμα χρόνου! Σας φιλώ! 😘😘💚💚

Σε ευχαριστουμε ναι νομιζω πως ειναι κριμα να τα περναμε ολα αυτα για το πιο ομορφο πραγμα στο κοσμο αλλα εγω πιστευω πως θα τα καταφερουμε αλλες πιο ευκολα αλλες με πιο δυσκολια αλλα σημασια εχει πως μετα θα ξεχασουμε ολα τα δυσκολα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Βρε συ δεν έκανες χοριακη ακόμα και στεναχωριέσαι  ..κοίταξε την @kk88 της πέταξα παντόφλες χααχα και αυτη με ειχε πετάξει μαζι με @BlackCat οπότε πρόσεχε γιατί είναι γουρικες οι παντόφλες μας . 

Μην χάνεις την ελπίδα σου.  Θα συζητήσουμε το μετά εφόσον έχουμε νέα. Τώρα δεν αξίζει:-*  

Σου εύχομαι αύριο να έχεις ευχάριστα  νεαααα

Βασικα κ εγω ημουν με την @kk88που στελναμε αυτες τις παντοφλιτσες με την σκληρη σολα ξερεις…..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσι μου γλυκό μήπως είναι πολύ πολύ νωρίς από 1/11 εμβρυομεταφορά έκανες τεστ 7/11;; Μόνο 6 μέρες μετά; 
Το ξέρω πολύ καλά γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορά. Κι εγώ 5 ημερών βλαστοκύστες και θα πάω την άλλη Δευτέρα 15/11, χωρίς κανένα τεστ ενδιάμεσα. Η υπομονή είναι αρετή κι εμείς ξέρουμε πολύ καλά πως έχουμε μεγάλη. Έχουμε περάσει πολλά οι περισσότερες από μας κι εγώ ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι θα ήταν εύκολο μιας και έμεινα την 1η φορά (άσχετα με το αποτέλεσμα)  κι όμως δεν είναι γιατι είχα 3 αρνητικές στην συνέχεια..
Είμαι κι εγώ από αυτές που έχουν πονέσει και απογοητεύει πολυ, με την πίστη και την ελπίδα ότι ο θεός αυτή την φορά θα είναι γενναιόδωρος μαζί μου. 
Εγω πιστεύω ακράδαντα ότι θα πρέπει να κανεις υπομονή και να πας 10 μέρες μετά την έμβρυομεταφορά 11/11, όχι νωρίτερα. Δεν έχει δείξει τόσο νωρις. Και ξέρω περίπτωση που το τεστ ήταν αρνητικό και η κοπέλα έκανε χοριακή την επόμενη και είχε δίδυμα!! Οπότε μην χάνεις την πίστη σου κάνε λίγη περισσότερη υπομονή και πήγαινε λίγες μέρες αργότερα. Τίποτα δεν τελείωσε ακόμη. 
Σε φιλώ και σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια για θετικό αποτέλεσμα! ♥️

Αχ κοριτσάκι μου!!! Μακάρι!!🙏🏻🙏🏻🙏🏻
♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!!! Σου εύχομαι να γατζωθουν καλά και να τα συναντήσεις σε 9 μήνες... βάλατε 4 ημερών άρα μοριδια όχι βλαστοκυστες σωστά?? λοιπόν εγώ έβλεπα σειρές όσο έμεινα σπίτι δηλαδή περίπου 4 ημέρες και μετά ξεκίνησα δουλίτσα και ξεχάστηκα.. με βοήθησε πολύ η δουλειά εμένα... βέβαια δεν κουραζομουν έτρωγα καλά και δεν έκανα δουλειές σπιτιού..  

Να πίνεις χυμό ρόδι βοηθάει το ενδομήτριο, ανανά Κ και αβοκάντο και σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά!!🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Καλησπέρα κορίτσι μου  ευχαριστώ για της συμβουλές σου,  ναι μοριδια μου έβαλε …. Έτσι είμαι αυτές της μέρες καναπέ ξαπλώνω ξεκουράζομαι δεν κάνω τίποτα απλά δεν περνάει η ώρα …απλά μου είπαν ότι για 10 μέρες να μην ανεβαίνω/κατεβαίνω  σκάλες έτσι είναι ? Και αυτο για μένα είναι να μην βγω από το σπίτι :( χάρηκα πολύ για σένα  εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά ❤️❤️🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι κ εγώ 34 και έκανα πριν 2 χρόνια σχεδόν αφαίρεση σαλπιγγων γιατί είχα υδροσαλπιγγες. Είχε πολύ καλή ανταπόκριση. Τα 19 ωάρια είναι πολύ καλά. Πριν 20 μερες έκανα κ εγώ εμβρυομεταφορα. Καλό είναι να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου. Κ σαν έξτρα τιπ..να ξεκουραζεσαι,να μην σκύβεις και να μην σηκώνεις βάρη. Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία 🥰🥰🥰

Ευχαριστώ παρά πολύ και συγχαρητήρια και σε σένα εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά 😘😘😘🙏🙏🙏🙏(εγώ την αφαίρεση την έκανα πριν δυο μήνες δλδ πολύ πρόσφατα ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μη επηρεάσει αυτό ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Βασικα κ εγω ημουν με την @kk88που στελναμε αυτες τις παντοφλιτσες με την σκληρη σολα ξερεις…..

Κανόνισε γιατί μου την γλύτωσες και εσύ και η Εύα έχει χάρη χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Ετερη συμμαθητρια για ψυχολογικους λογους θα ηθελα να μπω στο πινακι ωοληψιας ακομα κ με ερωτηματικο. Παρακαλω προτοκολλω την αιτηση μου κ αναμενω να γινει αποδεκτη🤪

Επιτροπή📅

@rouseva 26/10 ✔️

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Margitc ?

@Anna0912 27/11

Εμβρυομεταφορά 🙏

@angel35 8/11

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

 

@skorpina78 9/11

 

@Libra81 11/11

@TRigirl 15/11

@Χριστινα.17/11

@twinkletwinlkle19/11

 

@Margitc σου χαλάω εγώ χατίρι? Η επιθυμία σου διαταγή..😘

@angel35 καλή επιτυχία για αύριο, πάρε τα μωρά σου να τα ζεστάνεις στην κοιλίτσα.❤️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλά τι κάνετε;;
Ωραία νέα βλέπω κ χαίρομαι!! Και για τ άσχημα θα πω απλά ότι είμαστε οι πιο δυνατές γυναίκες που «γνωρίζω» και θα το παλεύουμε μέχρι να νικήσουμε!!

Έτσι κ εγώ είμαι στην 4η  πλέον ετ φέτος κ ελπίζω να γελάσει λίγο το χειλάκι μας! Άλλαξα κεντρο, μετέφερα τα εμβρυα, τ αφήσαμε να γίνουν βλαστοκυστες κ έκανα ετ 05/11 κ έχω χοριακη στις 15/11 όποτε είμαι κ εγώ για πινακακι @BlackCat. Είναι η πρώτη φορά που μεταφέραμε βλαστοκυστες, τις άλλες ήταν τριών κ τεσσάρων ημερών! Μου είπαν ότι ήταν 4ΒΒ και 4ΒΓ κ ψιλό απογοητεύτηκα αν κ μου είπαν ότι δίνουν εγκυμοσύνες κ τέτοιες ποιότητες! Έτσι κι αλλιώς δεν μπορούσα να κάνω καινουρια διέγερση μέχρι τον Δεκέμβρη όποτε ειπα ας μεταφέρω αυτά κ που ξέρεις, μπορεί να είναι τα τυχερά μου!!

Πάντως δεν νιώθω τίποτα, ψυχολογικά εννοώ, γιατί στα σωματικά συμπτώματα έχω σταματήσει να δίνω σημάδια, νομίζω τα δημιουργεί η αγωνία μας! Δεν ξέρω αν είμαι χαρούμενη, η απλά περιμένω άλλο ένα αρνητικό! Ειλικρινά μια ατελείωτη απάθεια!  Αυτά τα νέα μου!!
 

Παντως ελπίζω ο καινούριος χρόνος να μας βρει φουσκωμένες επιτέλους! Με μωρό όχι από τις ορμόνες!! 😂 Φιλια πολλά σε όλες!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου καλά τι κάνετε;;
Ωραία νέα βλέπω κ χαίρομαι!! Και για τ άσχημα θα πω απλά ότι είμαστε οι πιο δυνατές γυναίκες που «γνωρίζω» και θα το παλεύουμε μέχρι να νικήσουμε!!

Έτσι κ εγώ είμαι στην 4η  πλέον ετ φέτος κ ελπίζω να γελάσει λίγο το χειλάκι μας! Άλλαξα κεντρο, μετέφερα τα εμβρυα, τ αφήσαμε να γίνουν βλαστοκυστες κ έκανα ετ 05/11 κ έχω χοριακη στις 15/11 όποτε είμαι κ εγώ για πινακακι @BlackCat. Είναι η πρώτη φορά που μεταφέραμε βλαστοκυστες, τις άλλες ήταν τριών κ τεσσάρων ημερών! Μου είπαν ότι ήταν 4ΒΒ και 4ΒΓ κ ψιλό απογοητεύτηκα αν κ μου είπαν ότι δίνουν εγκυμοσύνες κ τέτοιες ποιότητες! Έτσι κι αλλιώς δεν μπορούσα να κάνω καινουρια διέγερση μέχρι τον Δεκέμβρη όποτε ειπα ας μεταφέρω αυτά κ που ξέρεις, μπορεί να είναι τα τυχερά μου!!

Πάντως δεν νιώθω τίποτα, ψυχολογικά εννοώ, γιατί στα σωματικά συμπτώματα έχω σταματήσει να δίνω σημάδια, νομίζω τα δημιουργεί η αγωνία μας! Δεν ξέρω αν είμαι χαρούμενη, η απλά περιμένω άλλο ένα αρνητικό! Ειλικρινά μια ατελείωτη απάθεια!  Αυτά τα νέα μου!!
 

Παντως ελπίζω ο καινούριος χρόνος να μας βρει φουσκωμένες επιτέλους! Με μωρό όχι από τις ορμόνες!! 😂 Φιλια πολλά σε όλες!! ❤️

Θα είναι η τυχερή σου κορίτσι μου!!!! Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια και μπόλικη μπεμπεδοσκονη!!!!! 🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου καλά τι κάνετε;;
Ωραία νέα βλέπω κ χαίρομαι!! Και για τ άσχημα θα πω απλά ότι είμαστε οι πιο δυνατές γυναίκες που «γνωρίζω» και θα το παλεύουμε μέχρι να νικήσουμε!!

Έτσι κ εγώ είμαι στην 4η  πλέον ετ φέτος κ ελπίζω να γελάσει λίγο το χειλάκι μας! Άλλαξα κεντρο, μετέφερα τα εμβρυα, τ αφήσαμε να γίνουν βλαστοκυστες κ έκανα ετ 05/11 κ έχω χοριακη στις 15/11 όποτε είμαι κ εγώ για πινακακι @BlackCat. Είναι η πρώτη φορά που μεταφέραμε βλαστοκυστες, τις άλλες ήταν τριών κ τεσσάρων ημερών! Μου είπαν ότι ήταν 4ΒΒ και 4ΒΓ κ ψιλό απογοητεύτηκα αν κ μου είπαν ότι δίνουν εγκυμοσύνες κ τέτοιες ποιότητες! Έτσι κι αλλιώς δεν μπορούσα να κάνω καινουρια διέγερση μέχρι τον Δεκέμβρη όποτε ειπα ας μεταφέρω αυτά κ που ξέρεις, μπορεί να είναι τα τυχερά μου!!

Πάντως δεν νιώθω τίποτα, ψυχολογικά εννοώ, γιατί στα σωματικά συμπτώματα έχω σταματήσει να δίνω σημάδια, νομίζω τα δημιουργεί η αγωνία μας! Δεν ξέρω αν είμαι χαρούμενη, η απλά περιμένω άλλο ένα αρνητικό! Ειλικρινά μια ατελείωτη απάθεια!  Αυτά τα νέα μου!!
 

Παντως ελπίζω ο καινούριος χρόνος να μας βρει φουσκωμένες επιτέλους! Με μωρό όχι από τις ορμόνες!! 😂 Φιλια πολλά σε όλες!! ❤️

Πόσο μα πόσο συμφωνώ με την 1η και με την τελευταία σου παράγραφο! Σου εύχομαι το καλύτερο κορίτσι μου! Και σε εσένα και σε κάθε μία ξεχωριστά, μέσα από την καρδιά μου! ❤️❤️❤️

Είμαι καινούργια στο φόρουμ, αν και σας παρακολουθώ πάνω από 1 μήνα τώρα... Δε μιλάω πολύ και όταν γράφω τα μηνύματα εμφανίζονται με μεγάλη καθυστέρηση, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο τα διαβάζετε. Ωστόσο χαίρομαι με τις χαρές σας, λυπάμαι με τις στενοχώριες σας, αγωνιώ μαζί σας για τα αποτελέσματά σας!

Καλή μας δύναμη λοιπόν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χριστινα. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου  ευχαριστώ για της συμβουλές σου,  ναι μοριδια μου έβαλε …. Έτσι είμαι αυτές της μέρες καναπέ ξαπλώνω ξεκουράζομαι δεν κάνω τίποτα απλά δεν περνάει η ώρα …απλά μου είπαν ότι για 10 μέρες να μην ανεβαίνω/κατεβαίνω  σκάλες έτσι είναι ? Και αυτο για μένα είναι να μην βγω από το σπίτι :( χάρηκα πολύ για σένα  εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά ❤️❤️🥰🥰 

Γενικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τις 3, 4 πρώτες μέρες πρέπει να είσαι πολύ προσεκτική.  Από κει και πέρα είναι τι συμβουλές δίνει ο κάθε γιατρός. Ο πρώτος γιατρός πχ που είχα στην πρώτη εξωσωματικη ήταν κάθετος. Όχι σκάλες και γενικά να μην κάνω τίποτα. Επειδή τότε δεν είχαμε ασανσέρ δεν πήγαινα πουθενά για 14 ημέρες. Ακόμα και τις ενέσεις lentogest που έκανα, ερχόταν η μαία και μου τις έκανε. Τωρα που έχω πάρει το "κολλαει" μου φαίνονται πολύ υπερβολικά όλα αυτά.  Το μυαλό μου ήταν εκεί κολλημένο και ήμουν από τον καναπέ στο κρεβάτι και τούμπαλιν.  Στη δεύτερη εξωσωματικη που άλλαξα και γιατρό, μου είπε προσοχή τις 3, 4 πρώτες μέρες και μετά τη ζωή μου κανονικά. Προφανώς όχι βάρη ή τρέξιμο, αλλά εννοείται και βολτίτσα και δουλειά (αν βέβαια δεν υπάρχει πολλή κούραση).

Γενικά να κάνεις ο, τι σε κάνει να αισθάνεσαι καλα. Γιατί την πρώτη φορά που έκανα όλα αυτά και κατέληξε σε βιοχημική μου στοίχισε παρα πολυ γιατί είχα το μυαλό μου μόνο σε αυτό. Ενώ στη δεύτερη που ήμουν πολύ πιο χαλαρή, παρόλο που πήρα αρνητικό αποτέλεσμα,  δεν μου στοίχισε τόσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Θα είναι η τυχερή σου κορίτσι μου!!!! Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια και μπόλικη μπεμπεδοσκονη!!!!! 🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Σ ευχαριστώ πολύ καλή μου!! Μακαρι να σ ακολουθήσω!! Πολλά πολλά συγχαρητήρια σ εσένα που τα κατάφερες ❣️❣️❣️ Ευχομαι να έχεις μια αξέχαστη και χαρούμενη εγκυμοσύνη!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χριστινα. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου  ευχαριστώ για της συμβουλές σου,  ναι μοριδια μου έβαλε …. Έτσι είμαι αυτές της μέρες καναπέ ξαπλώνω ξεκουράζομαι δεν κάνω τίποτα απλά δεν περνάει η ώρα …απλά μου είπαν ότι για 10 μέρες να μην ανεβαίνω/κατεβαίνω  σκάλες έτσι είναι ? Και αυτο για μένα είναι να μην βγω από το σπίτι :( χάρηκα πολύ για σένα  εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά ❤️❤️🥰🥰 

Κορίτσι μου προφανώς εγώ δεν μπορώ να σου δώσω συμβουλές και φυσικά θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου....ο δικός μου ο γιατρός μου είχε πει προσοχή τις πρώτες 3 ημέρες από εκεί και πέρα μου είπε να επιστρέψω κανονικά στην καθημερινότητα...βέβαια εγώ απέφευγα όσο μπορούσα τις σκάλες... δεν ήταν πάντα εφικτό βέβαια...και αν έπρεπε να τις ανέβω γιατί δεν είχα επιλογή, το έκανα με το πάσο μου..... επίσης δεν σήκωνα βάρη και δεν πήγαινα σούπερ μάρκετ.....η μόνη συμβουλή που θα σου δώσω είναι να κάνεις πράγματα να ξεφύγει το μυαλό σου γιατί αλλιώς οι μέρες αυτές θα σου φανούν αιώνας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου προφανώς εγώ δεν μπορώ να σου δώσω συμβουλές και φυσικά θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου....ο δικός μου ο γιατρός μου είχε πει προσοχή τις πρώτες 3 ημέρες από εκεί και πέρα μου είπε να επιστρέψω κανονικά στην καθημερινότητα...βέβαια εγώ απέφευγα όσο μπορούσα τις σκάλες... δεν ήταν πάντα εφικτό βέβαια...και αν έπρεπε να τις ανέβω γιατί δεν είχα επιλογή, το έκανα με το πάσο μου..... επίσης δεν σήκωνα βάρη και δεν πήγαινα σούπερ μάρκετ.....η μόνη συμβουλή που θα σου δώσω είναι να κάνεις πράγματα να ξεφύγει το μυαλό σου γιατί αλλιώς οι μέρες αυτές θα σου φανούν αιώνας ...

Κορίτσια ότι είναι να γίνει γίνεται τις πρώτες 2-3 μέρες μετά ότι και να κάνετε δεν αλλάζει το αποτέλεσμα. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Εμένα ο γιατρος μου είπε να συνεχίσω κανονικά την ζωή μου. Όλες τις άλλες φορές πρόσεχα και δεν έγινε τίποτα. Οπότε τώρα θα οδηγήσω και το μηχανάκι μου αύριο για να πάω δουλειά, 1 εβδομάδα μετά βέβαια παρόλο που μου είπε να κάνω αυτά που έκανα από την αρχή και πιστεύω πραγματικά ότι δεν παίζει ρόλο. Δεν λέμε να πάω να τρέξω μαραθώνιο, αλλά και σκύβω και περπατάω και σκάλες ανεβαίνω, ζω όπως και πριν. Δεν είμαστε άρρωστες, το αντίθετο… εξάλλου η μήτρα πρέπει να αιματώνεται. Τωρα η καθεμία ας κάνει αυτό που της είπε ο γιατρός της και θεωρεί σωστό για την ίδια και την ψυχολογία της! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva 26/10 ✔️

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Margitc ?

@Anna0912 27/11

Εμβρυομεταφορά 🙏

@angel35 8/11

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

 

@skorpina78 9/11

 

@Libra81 11/11

@TRigirl 15/11

@Χριστινα.17/11

@twinkletwinlkle19/11

 

@Margitc σου χαλάω εγώ χατίρι? Η επιθυμία σου διαταγή..😘

@angel35 καλή επιτυχία για αύριο, πάρε τα μωρά σου να τα ζεστάνεις στην κοιλίτσα.❤️

 

 

Βρε τρομερό μαυρογατο κ επάξια νέε αρχηγέ μας...τι μαγικές ιδιότητες έχεις κ βρήκες την ημερομηνία που πέρασα επιτροπή?Μην μου πεις θυμοσουν...θα τρελαθώ!Έχω 3 κουτιά φαρμακα στο ψυγείο κ είμαι τοοοσο χαρούμενη.Ααχ ποιος να μου το έλεγε!Ότι θα χαιρομουν με φάρμακα 😌Αναμενω περίοδο κ ξεκινάω!!!

Συγχαρητήρια στις νέες εγκυουλες @kk88 @elena0212 ♥️

@angel35Με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου αύριο στο σπίτι σας!

Πιστη κ υπομονή στα κορίτσια με τα αρνητικά αποτελέσματα.Ολες θα τα καταφέρουμε!Μπορει να μην γράφω συχνά αλλά σας παρακολουθώ καθημερινα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

το μάτι γαρίδα απο νωρίς! Έχω άγχος η κακομοίρα!! Πιστεύω στο θαύμα των αρχαγγέλων σήμερα!!!

Οπως και να χει σε λιγη ωρα παω για χοριακή! Σας φιλώ όλες!!

♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

το μάτι γαρίδα απο νωρίς! Έχω άγχος η κακομοίρα!! Πιστεύω στο θαύμα των αρχαγγέλων σήμερα!!!

Οπως και να χει σε λιγη ωρα παω για χοριακή! Σας φιλώ όλες!!

♥️♥️♥️

Καλημέρα! Πολύ πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου καλά τι κάνετε;;
Ωραία νέα βλέπω κ χαίρομαι!! Και για τ άσχημα θα πω απλά ότι είμαστε οι πιο δυνατές γυναίκες που «γνωρίζω» και θα το παλεύουμε μέχρι να νικήσουμε!!

Έτσι κ εγώ είμαι στην 4η  πλέον ετ φέτος κ ελπίζω να γελάσει λίγο το χειλάκι μας! Άλλαξα κεντρο, μετέφερα τα εμβρυα, τ αφήσαμε να γίνουν βλαστοκυστες κ έκανα ετ 05/11 κ έχω χοριακη στις 15/11 όποτε είμαι κ εγώ για πινακακι @BlackCat. Είναι η πρώτη φορά που μεταφέραμε βλαστοκυστες, τις άλλες ήταν τριών κ τεσσάρων ημερών! Μου είπαν ότι ήταν 4ΒΒ και 4ΒΓ κ ψιλό απογοητεύτηκα αν κ μου είπαν ότι δίνουν εγκυμοσύνες κ τέτοιες ποιότητες! Έτσι κι αλλιώς δεν μπορούσα να κάνω καινουρια διέγερση μέχρι τον Δεκέμβρη όποτε ειπα ας μεταφέρω αυτά κ που ξέρεις, μπορεί να είναι τα τυχερά μου!!

Πάντως δεν νιώθω τίποτα, ψυχολογικά εννοώ, γιατί στα σωματικά συμπτώματα έχω σταματήσει να δίνω σημάδια, νομίζω τα δημιουργεί η αγωνία μας! Δεν ξέρω αν είμαι χαρούμενη, η απλά περιμένω άλλο ένα αρνητικό! Ειλικρινά μια ατελείωτη απάθεια!  Αυτά τα νέα μου!!
 

Παντως ελπίζω ο καινούριος χρόνος να μας βρει φουσκωμένες επιτέλους! Με μωρό όχι από τις ορμόνες!! 😂 Φιλια πολλά σε όλες!! ❤️

Με το καλο να γατζωθουν για 9 μηνες κοριτσι μου✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλη εβδομαδα να έχουμε με καλά αποτελέσματα ! Ο Θεός θα μας βοηθήσει και θα τα καταφέρουμε όλες ! @skorpina78 να μην χάνεις την ελπίδα σου και εύχομαι ολόψυχα να είναι θετικο και όλα να πάνε καλά !!! Φιλάκια σε όλες 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • εγώ έχω στην κοιλιά και εσωτερικά στα μπούτια! ελπίζω να αποχρωματισυουν... όχι εγω δεν βάζω τίποτα οταν θηλάζω! για πιο λόγο να βάλουμε; έχεις ακούσει κάτι;
    • Κορίτσια καλημέρα και από μένα! @Barbiee εγώ έχω στους μηρούς μπόλικες αλλά είναι λευκές όπως της @Katiana1987 στο στήθος στο κάτω μέρος έχω μεγάλες και σκούρες από την εγκυμοσύνη.  Ο γιατρός είπε ότι θα αποχρωματιστουν οπότε και για τις δικές σου το ίδιο θα ισχύει  Κορίτσια στο στήθος όσες θηλαζετε βάζετε καμία κρέμα ή κάποιο λαδάκι; 
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ κορίτσια συνεχίζω και βάζω κρέμες. Αναπλαστική στην τομή και για σύσφιξη/ραγάδες στην κοιλιά και τους μηρούς. Εγώ μόνο στο εξωτερικό των μηρών (όλως περιέργως) έχω βγάλει αλλά είναι άσπρες και μικρούλες, οπότε και να μείνουν δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τη μαύρη γραμμή την έχω κι εγώ ακόμα κι ο αφαλός δεν έχει επανέλθει ακόμα τελείως.  Όσο για το αίμα μόνο εχθές είχα. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε πως είχε είναι ψευδοπερίοδος ή το τέλος από τα λόχεια. Αφού δεν έκανα υπέρηχο στις 40 μέρες δεν μπορούμε να ξέρουμε με σιγουριά. Μόνο αν με πιάσει αιμορραγία μου είπε να πάω στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο αλλιώς να μην ασχοληθώ καν. Απο τη στιγμή που δεν έχω σύντροφο για να μας επηρεάζει στο θέμα σεξ/προφύλαξη... δε μας νοιάζει. 
    • Καλημέρα κορίτσια μου, Εγώ μέχρι και τη μέρα της γέννας δεν είχα ούτε μια αλλά βέβαια έβαζα κρεμούλες και λαδάκια...Βγαίνοντας από το νοσοκομείο στην κοιλιά μου κάτω από τον ομφαλό είχα μεγάλες κόκκινες...είχα πει θα τις φροντίσω αλλά προφανώς και δε προλαβαίνω...Τώρα δε βάζω τίποτα αλλά βλέπω ότι μέρα με τη μέρα ξεθωριάζουν...Δε θα σου πω ψέματα,με ενοχλούν πάρα πολύ αλλά τι να κάνουμε ?δε πειράζει θα τι ξεπεράσουμε και αυτό 🦋
    • καλημέρα κορίτσια...εγω εχω ραγιάδες... θα φύγουν λέτε κάποια στιγμή;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...