Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Λεγε τέτοια να μου αναπτερώσεις το ηθικό. Γιατί και εγώ στην προηγούμενη έκανα gonal, έβγαλαν 21 ωάρια και πήραμε στο τέλος 2 μετρια μοριδια.  Τωρα ο γιατρός μου, ο συνεργάτης του Π.... λέει να πάμε με menopur.

Και όμως συμβαίνει 

οποτε Ηθικον Ακμαιότατον!!!😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Δεν έχουμε κάνει τόσο εξειδικευμένες εξετάσεις σχετικά με το σπέρμα ούτε τώρα ούτε στην πρώτη εξωσωματική καθώς το θέμα μας ήταν το στίγμα μεσογειακής αναιμίας. Μετά την πρώτη αποτυχημένη εξωσωματική έμεινα σχετικά εύκολα 3 φορές έγκυος φυσιολογικά , έχοντας τώρα ένα παιδάκι κ κάνοντας δυο  αμβλώσεις λόγω της νόσου. 

Καλημέρα σου, όπως σου είπαν τα κορίτσια πιο πάνω πρέπει να ελέγξεις το σπέρμα. Και εμείς αυτό κάνουμε και καλό θα ήταν να πας σε εξιδικευμένο κέντρο όπως ο Λυμπερόπουλος που ασχολείται μόνο με αυτό. Δεν παίρνει παραπεμπτικό και οι εξετάσεις είναι λίγο τσιμπιμένες, αλλά θα έχεις 100% αποτέλεσμα που κάποιο άλλο κέντρο μπορεί να μην στο βγάλει έτσι. Και μετά ανάλυση απο ανδρολόγο/ουρολόγο. ΄Δες εαν έχει και το κέντρο εξωσωματικής σου τμήμα ανδρολογίας και κάνει τέτοιες εξετάσεις. Έχω ακούσει ότικαι αυτοί αναλύουν καλά. Εμείς πάντως πηγαίνουμε στον Λυμπεροπ. θεωρώ πως μια φορα θα το κάνεις και αξίζει να τα δώσεις. Γιατί και ε΄γω είχα αποβολή, και βιοχημική κτλ. Άρα κάπου κάτι δεν πάει καλά. Επίσης, όταν έχετε και οι δύο στίγμα καλό θα ήταν να γίνονται εξε΄τασεις πιο εξειδικευμένες. Η γνώμη μου είναι να μην κάνεις άλλες προσπάθεις εαν δεν το ψάξεις λίγο παραπάνω για να μην ζήσεις άλλη στεναχώρια. Να σου ζήσει το παιδάκι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα σου, όπως σου είπαν τα κορίτσια πιο πάνω πρέπει να ελέγξεις το σπέρμα. Και εμείς αυτό κάνουμε και καλό θα ήταν να πας σε εξιδικευμένο κέντρο όπως ο Λυμπερόπουλος που ασχολείται μόνο με αυτό. Δεν παίρνει παραπεμπτικό και οι εξετάσεις είναι λίγο τσιμπιμένες, αλλά θα έχεις 100% αποτέλεσμα που κάποιο άλλο κέντρο μπορεί να μην στο βγάλει έτσι. Και μετά ανάλυση απο ανδρολόγο/ουρολόγο. ΄Δες εαν έχει και το κέντρο εξωσωματικής σου τμήμα ανδρολογίας και κάνει τέτοιες εξετάσεις. Έχω ακούσει ότικαι αυτοί αναλύουν καλά. Εμείς πάντως πηγαίνουμε στον Λυμπεροπ. θεωρώ πως μια φορα θα το κάνεις και αξίζει να τα δώσεις. Γιατί και ε΄γω είχα αποβολή, και βιοχημική κτλ. Άρα κάπου κάτι δεν πάει καλά. Επίσης, όταν έχετε και οι δύο στίγμα καλό θα ήταν να γίνονται εξε΄τασεις πιο εξειδικευμένες. Η γνώμη μου είναι να μην κάνεις άλλες προσπάθεις εαν δεν το ψάξεις λίγο παραπάνω για να μην ζήσεις άλλη στεναχώρια. Να σου ζήσει το παιδάκι σου. 

Ελααα καλημέραααααα σταθερές στο πρωινό ραντεβού μας🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η condios είπε:

Δεν πειράζει,,, και πήγα να πω "από iPhone δεν ξέρω αν μπαίνει έτσι μόνο,,," χαχαχα,,,πάω να παίξω εγώ τζόκερ και εσύ λαχείο 🤣😂🤣 

Καλημερα, κ οποια κερδισει δινει κατι κ στην αλλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Κ εγώ iPhone έχω. υπάρχει η επιλογή ιστότοπος για υπολογιστές, αλλά παλι δεν εμφανίζει τα μηνύματα. Αυτό που κάνω εγώ είναι να έχω μονίμως μια επιπλέον καρτέλα με το λινκ mammyland.com/messenger 

Για να τσεκαρω κ αυτο το τροπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Ελααα καλημέραααααα σταθερές στο πρωινό ραντεβού μας🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

ναι ναι εννοείται. πρωι πρωι δεν εχει σκ και κουραφεξαλα 🤣😂🤣😂 και δεν φτάνει μόνο αυτο, απο τισ 6.30 που έφαγα και το πρωινο μου ακούω μουσικάρες 🤣😂 αστα να πάνε χαχαχαχα

Αλήθεια κορίτσια, τι τρώτε για πρωινό. Προσέχετε ή τρώτε κανονικά? Εννοώ πως εγώ γενικά τρώω βρώμη με αμυγδαλόγαλο, καρύδια, σπόρια, μύρτιλλα κτλ. Είχα ρώτήσει βέβαια και γιατρό και διατροφολόγο εαν ενοχλέι να τρώω τετοια μήπως επιρεάζει κάτι και είχα τις αποβολές αλλά μου είπαν πως τίποτα απο αυτα πειράζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κορίτσια μου για μένα το όνειρο ξαναέσβησε! Θα μου πείτε πήρες κι έκανες κι άλλο τεστ; Ναι πήρα! Με ευαισθησία 10! Πείτε το ένστικτο πείτε το ανυπομονησια; Αρνητικο! Και λόγω μικρής ευαισθησίας το αρνητικό πια είναι σίγουρο κι ας ειναι Τρίτη η χοριακή μου!Και θα πάω αύριο για χοριακή αντι για μεθαυριο να το επικυρώσω κ με το αίμα αλλά όπως και να χει όλα τέλειωσαν! (Θαύματα δε γίνονται! )

Και πρέπει να τα αρχίσω ξανά πάλι όλα από την αρχή! Αυτό ήταν το τελευταίο παγωτινάκι που είχα! έχω κουραστεί τόσο πολύ! Εχω απογοητευτεί ακόμα πιο πολυ! Ειμαι πολυ χάλια! Σίγουρα θα μαζεψω τα κομμάτια μου κ θα ξανακάνω τη προσπαθεια μου γιατι θέλω οσο τιποτε αλλο να γινω μανούλα όμως τώρα τα βλέπω όλα μαύρα και ασχημα! 
😔😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Για να τσεκαρω κ αυτο το τροπο

ε΄γω μπαίνω καθημερινά στα μαιλ μου και στα spam εννοείται και μόλις έχω μήνυμα μου το εμφανίζει στο μαιλ. Επίσης έχω ανοιχτα και άλλη καρτέλα όπως λέει η @elena0212 και μου εμφανίζει και εκεί. Δυστυχώς δεν φτιάξαν την έκδοση του κινητού πολύ καλά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου για μένα το όνειρο ξαναέσβησε! Θα μου πείτε πήρες κι έκανες κι άλλο τεστ; Ναι πήρα! Με ευαισθησία 10! Πείτε το ένστικτο πείτε το ανυπομονησια; Αρνητικο! Και λόγω μικρής ευαισθησίας το αρνητικό πια είναι σίγουρο κι ας ειναι Τρίτη η χοριακή μου!Και θα πάω αύριο για χοριακή αντι για μεθαυριο να το επικυρώσω κ με το αίμα αλλά όπως και να χει όλα τέλειωσαν! (Θαύματα δε γίνονται! )

Και πρέπει να τα αρχίσω ξανά πάλι όλα από την αρχή! Αυτό ήταν το τελευταίο παγωτινάκι που είχα! έχω κουραστεί τόσο πολύ! Εχω απογοητευτεί ακόμα πιο πολυ! Ειμαι πολυ χάλια! Σίγουρα θα μαζεψω τα κομμάτια μου κ θα ξανακάνω τη προσπαθεια μου γιατι θέλω οσο τιποτε αλλο να γινω μανούλα όμως τώρα τα βλέπω όλα μαύρα και ασχημα! 
😔😔😔

Δεν θα πω κάτι που έκανες το τεστ γιατί σε νιώθω πολύ καλά. Οπως είχα πει εξάλλου πήγαινε και μια μέρα νωρίτερα να κάνεις χοριακή. έγω είχα παει δυο μέρες νωρίτερα και να σου πω την αλήθεια ησύχασα κιόλας γιατί ένιωθα πως δεν μου είχε πετύχει. Θα σου πω όμως το εξής, κάνε την στεναχώρια και την απογοήτευση σου δύναμη. βρες πράγματα να κάνεις που θα σε κάνουν να νιώσεις καλά και powerful και μόνο τότε το σώμα σου θα ηρεμίσει. Ξέρω είναι κουραστικό. Το ξέρω πολύ καλά. Δυο χρόνια δεν μου χάρησε παιδί. Πιστεύω για κάποιο λόγο. Και ε΄γω, όπως και εσύ και όπως πολλές άλλες, θέλω να γίνω μανούλα να μου χαμογελάει το παιδί μου και να του μάθω τόσα πράγματα. Κάνω και εγώ αυτά τα όνειρα.  Αυτό που είπα και στην @Lucia79 , στην @Margitc και σε άλλα κορίτσα (συγχωρέστε με εαν δεν θυμάμαι σε ποιές άλλες) είναι να χαλα΄ρωσουμε λιγάκι, να ηρεμίσει το σώμα μας από όλα τα φάρμακα, να κάνουμε πράγματα για εμάς, να περάσουμε όμορφα Χριστούγεννα και με το νεο έτος πάμε όλες μαζί για τις προσπάθειες μας!!! Δεν είσαι μόνη, δεν είμαστε μόνες❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου για μένα το όνειρο ξαναέσβησε! Θα μου πείτε πήρες κι έκανες κι άλλο τεστ; Ναι πήρα! Με ευαισθησία 10! Πείτε το ένστικτο πείτε το ανυπομονησια; Αρνητικο! Και λόγω μικρής ευαισθησίας το αρνητικό πια είναι σίγουρο κι ας ειναι Τρίτη η χοριακή μου!Και θα πάω αύριο για χοριακή αντι για μεθαυριο να το επικυρώσω κ με το αίμα αλλά όπως και να χει όλα τέλειωσαν! (Θαύματα δε γίνονται! )

Και πρέπει να τα αρχίσω ξανά πάλι όλα από την αρχή! Αυτό ήταν το τελευταίο παγωτινάκι που είχα! έχω κουραστεί τόσο πολύ! Εχω απογοητευτεί ακόμα πιο πολυ! Ειμαι πολυ χάλια! Σίγουρα θα μαζεψω τα κομμάτια μου κ θα ξανακάνω τη προσπαθεια μου γιατι θέλω οσο τιποτε αλλο να γινω μανούλα όμως τώρα τα βλέπω όλα μαύρα και ασχημα! 
😔😔😔

Σκορπινακι μου.... Λυπάμαι τόσο πολύ! Βέβαια ακόμα κι έτσι δε θα προδικασω τίποτα! Θα ήθελα να δω τη χοριακη σου...

Άσε το σώμα σου να χαλαρώσει όπως πολύ σωστά είπε η προλαλησασα.... Και μάζεψε τις δυνάμεις σου για να πάρεις αποφάσεις για το τι θα κάνεις αργότερα! Ξέρω πόσο προσπαθείς και πόσο καιρό...και ίσως αυτά που σου λέμε δεν είναι αρκετά και με το δίκιο σου... Αλλά πιστεύω ότι ο στόχος μας είναι ένας και δε θα σταματήσουμε εάν δεν το καταφέρουμε... Οπότε είναι μονόδρομος... Εάν δεν πέτυχε τώρα θα πετύχει μετά! 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

ε΄γω μπαίνω καθημερινά στα μαιλ μου και στα spam εννοείται και μόλις έχω μήνυμα μου το εμφανίζει στο μαιλ. Επίσης έχω ανοιχτα και άλλη καρτέλα όπως λέει η @elena0212 και μου εμφανίζει και εκεί. Δυστυχώς δεν φτιάξαν την έκδοση του κινητού πολύ καλά.  

Ναι με το να ανοιξω αλλη καρτελα οπως ειπε η @elena0212 τα ειδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου για μένα το όνειρο ξαναέσβησε! Θα μου πείτε πήρες κι έκανες κι άλλο τεστ; Ναι πήρα! Με ευαισθησία 10! Πείτε το ένστικτο πείτε το ανυπομονησια; Αρνητικο! Και λόγω μικρής ευαισθησίας το αρνητικό πια είναι σίγουρο κι ας ειναι Τρίτη η χοριακή μου!Και θα πάω αύριο για χοριακή αντι για μεθαυριο να το επικυρώσω κ με το αίμα αλλά όπως και να χει όλα τέλειωσαν! (Θαύματα δε γίνονται! )

Και πρέπει να τα αρχίσω ξανά πάλι όλα από την αρχή! Αυτό ήταν το τελευταίο παγωτινάκι που είχα! έχω κουραστεί τόσο πολύ! Εχω απογοητευτεί ακόμα πιο πολυ! Ειμαι πολυ χάλια! Σίγουρα θα μαζεψω τα κομμάτια μου κ θα ξανακάνω τη προσπαθεια μου γιατι θέλω οσο τιποτε αλλο να γινω μανούλα όμως τώρα τα βλέπω όλα μαύρα και ασχημα! 
😔😔😔

Αχχχχ αυτό το προαίσθημα...... ξέρω πόσο πονάς γιατί έχω πάρει και εγώ αρνητικά...... όταν παίρνεις το αρνητικό σου κόβονται τα πόδια...λες μάλλον δεν θα τα καταφέρω...μάλλον για κάποιο λόγο εγώ τιμωρουμαι....μάλλον εγώ είμαι η εξαίρεση....και πόσα άλλα άσχημα περνούν από το μυαλό σου....σου επιβεβαιώνω πως ένα προς ένα τα έχω σκεφτεί και εγώ..... πάντα έκλαιγα ξεσπούσα και μετά έλεγα ότι πρέπει να σηκωθώ γιατί είναι σίγουρο ότι θα έρθει απλά δεν ήταν ακόμα η ώρα....

Δεν θα σου πω να μην κλάψεις να μην θρηνήσεις..... δεν γίνεται.....

Όμως όσο και αν δεν το πιστεύεις τώρα θα σου πω ότι θα έρθει χίλια τα εκατό θα έρθει......

Δες τι άλλο μπορείς να ελέγξεις κορίτσι μου δεν ξέρω τι εξετάσεις έχεις κάνει μέχρι στιγμής....ψαξτο από παντού το θέμα....άσε το σώμα και κυρίως την ψυχή σου να ηρεμήσει και θα είσαι την επόμενη φορά έτοιμη......

Θα σου πω ότι αυτή την φορά που πέτυχε το κορμί μου και κυρίως η ψυχή μου ήταν ξεκούραστα..... είμαστε εδώ για σένα να σου δώσουμε το χέρι να σηκωθείς....

Σε κάνω μια τεράστια αγκαλιά κορίτσι μου!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου για μένα το όνειρο ξαναέσβησε! Θα μου πείτε πήρες κι έκανες κι άλλο τεστ; Ναι πήρα! Με ευαισθησία 10! Πείτε το ένστικτο πείτε το ανυπομονησια; Αρνητικο! Και λόγω μικρής ευαισθησίας το αρνητικό πια είναι σίγουρο κι ας ειναι Τρίτη η χοριακή μου!Και θα πάω αύριο για χοριακή αντι για μεθαυριο να το επικυρώσω κ με το αίμα αλλά όπως και να χει όλα τέλειωσαν! (Θαύματα δε γίνονται! )

Και πρέπει να τα αρχίσω ξανά πάλι όλα από την αρχή! Αυτό ήταν το τελευταίο παγωτινάκι που είχα! έχω κουραστεί τόσο πολύ! Εχω απογοητευτεί ακόμα πιο πολυ! Ειμαι πολυ χάλια! Σίγουρα θα μαζεψω τα κομμάτια μου κ θα ξανακάνω τη προσπαθεια μου γιατι θέλω οσο τιποτε αλλο να γινω μανούλα όμως τώρα τα βλέπω όλα μαύρα και ασχημα! 
😔😔😔

Το ξέρω πολύ καλά το συναίσθημα «πρέπει να τα κάνω ολααα από την αρχή», ξέρω ότι όλα τώρα φαίνονται βουνό, ξέρω πόση ματαίωση νιώθεις και πόση αδικία ,ξέρω ότι αναρωτιέσαι μα γιατί να είναι τόσο δύσκολο το πιο φυσιολογικό πράγμα του κόσμου..

Ξέρω όμως και πόση δύναμη κρύβεις μέσα σου. Γιατί και μόνο που έχεις κάνει αυτά τα βήματα έχεις τεράστια αποθέματα δύναμης.

Κανε την Χοριακη σου αύριο και αν δεν πάρεις την ωραιότερη έκπληξη ,δώσε χρόνο στο σώμα σου , την ψυχή σου & τον άντρα σου να επανέλθετε, να πατήσετε καλά στα πόδια σας και οργανώστε τα επόμενα βήματα.

Είμαστε πολλές εδώ που είμαστε στη μάχη αλλά και όλα τα κορίτσια που πέτυχαν εδώ είναι να μας σηκώνουν.♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου!

ευχαριστώ που υπάρχετε!!!

σας αγαπώ ♥️♥️♥️

Και εμείς σ αγαπάμε.....❤️❤️❤️❤️

Όλα θα πάνε καλά θα το δεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια μου για μένα το όνειρο ξαναέσβησε! Θα μου πείτε πήρες κι έκανες κι άλλο τεστ; Ναι πήρα! Με ευαισθησία 10! Πείτε το ένστικτο πείτε το ανυπομονησια; Αρνητικο! Και λόγω μικρής ευαισθησίας το αρνητικό πια είναι σίγουρο κι ας ειναι Τρίτη η χοριακή μου!Και θα πάω αύριο για χοριακή αντι για μεθαυριο να το επικυρώσω κ με το αίμα αλλά όπως και να χει όλα τέλειωσαν! (Θαύματα δε γίνονται! )

Και πρέπει να τα αρχίσω ξανά πάλι όλα από την αρχή! Αυτό ήταν το τελευταίο παγωτινάκι που είχα! έχω κουραστεί τόσο πολύ! Εχω απογοητευτεί ακόμα πιο πολυ! Ειμαι πολυ χάλια! Σίγουρα θα μαζεψω τα κομμάτια μου κ θα ξανακάνω τη προσπαθεια μου γιατι θέλω οσο τιποτε αλλο να γινω μανούλα όμως τώρα τα βλέπω όλα μαύρα και ασχημα! 
😔😔😔

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Το έχουμε νιώσει οι περισσότερες αυτό το συναίσθημα. Σου κόβονται τα πόδια και έχεις ένα βάρος στην καρδια σου. Νιωθεις ότι δε θα πετύχει ποτέ ( δεν ισχυει…σου το υπογράφω). Θρήνησε κορίτσι μου. Κλάψε όσο μπορείς να το βγάλεις από μέσα σου. Κ μετά γύρισε σελίδα. φρόντισε τον εαυτό σου κ τον αντρα σου. Να πάτε καμία εκδρομη. Να βγείτε, Να ξεχαστείτε. Κ όταν νιωσεις έτοιμη κ ότι πατάς γερά στα πόδια σου ξεκινα ξανά ! Είμαστε όλες μαζί σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Χριστινα. είπε:

Γεια σας κορίτσια μου ! Είμαι και εγώ καινούργια :) χτες έκανα έμβρυομεταφορα 2 έμβρυα 4 ημερον μου είπαν ότι είναι πολύ καλά τα έμβρυα μου( πρωτη φορά κάνω και δεν ξέρω πολλά απλά εμπιστεύτηκα το γιατρό ούτε ρώτησα πολλά πολλά , αλλά τώρα που περιμένω την απάντηση έγινα πολύ περίεργη, ξέρω ότι είχα 19 έμβρυα και 11 γονιμοποιήθηκαν και 5 ήταν τα πολύ καλά  ) μακάρι να κολλήσουν και να μείνουν εκεί στην κοιλιτσα ❤️ ! Να σας πω την ιστορία μου μετά  από μια μόλυνση στης σάλπιγγες έφτασα να της αφαιρέσω και της δυο και η μόνη λύση για να μείνω έγκυος είναι  εξωσωματική, να προσθέσω πως έχω δικερη μήτρα και τόσα χρόνια μάλλον για αυτό δεν έμεινα έγκυος ,είμαι 34 χρονον ! Θα κάνω χοριακη στης 17 πειτε μου πως πέρασαν η μέρες σας από την εμβρυομεταφορα ? Προσέχατε κατι ιδιαίτερα ? Συγχαρητήρια σε όλες που καταφέρανε και εύχομαι σε όλες να καταφέρουμε να γίνουμε μανούλες ❤️❤️

Γεια σου κορίτσι μου!!!! Σου εύχομαι να γατζωθουν καλά και να τα συναντήσεις σε 9 μήνες... βάλατε 4 ημερών άρα μοριδια όχι βλαστοκυστες σωστά?? λοιπόν εγώ έβλεπα σειρές όσο έμεινα σπίτι δηλαδή περίπου 4 ημέρες και μετά ξεκίνησα δουλίτσα και ξεχάστηκα.. με βοήθησε πολύ η δουλειά εμένα... βέβαια δεν κουραζομουν έτρωγα καλά και δεν έκανα δουλειές σπιτιού..  

Να πίνεις χυμό ρόδι βοηθάει το ενδομήτριο, ανανά Κ και αβοκάντο και σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά!!🤞🤞🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου .. εγω οπως σας εχω πει θα κανω ιανουαριο διαδικασια εμβρυομεταφορας .. μεχρι τοτε ειπα να παιρνω τις βιταμινες μου να προσεχω κ να κανω κ μια διατοφη κ να χασω 10 κιλακια παραπανισια π εχω .. ξεκινησα με διατροφολογο κ τις 2 πρωτες εβδομαδες εχασα 1.700 κ τωρα που κλεινω ρρις επομενες 2 εβδομαδες πηρα πισω κ τα 0.700 γραμμαρια .. απελπιστηκα ρε κοριτσια .. αντι να χασω κατι ακομα πηρα κ πισω ;; Δλδ ενα κιλο σε ενα μηνα ;; Εσεις υπαρχει καποια π ακολουθησε κατι κ τη βοηθησε να χασει ;; Σας ευχαριστω πολυ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η kikoula85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Σας παρακολουθώ μήνες,παίρνω δύναμη και θάρρος και σας στέλνω θετική ενέργεια!Μόλις ακύρωσα ένα ραντεβού για το τμήμα αποβολών στο Έλενα την Δευτερα 8/11.Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που ενδιαφέρεται..Σας εύχομαι τα καλυτερα μέσα από την καρδιά μου

Για οποίο κορίτσι ενδιαφέρεται το βάζω και εδώ 

Ραντεβου στο Έλενα από ακυρώση 8/11.

Καλη επιτυχία @kikoula85 στα επόμενα βήματα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου .. εγω οπως σας εχω πει θα κανω ιανουαριο διαδικασια εμβρυομεταφορας .. μεχρι τοτε ειπα να παιρνω τις βιταμινες μου να προσεχω κ να κανω κ μια διατοφη κ να χασω 10 κιλακια παραπανισια π εχω .. ξεκινησα με διατροφολογο κ τις 2 πρωτες εβδομαδες εχασα 1.700 κ τωρα που κλεινω ρρις επομενες 2 εβδομαδες πηρα πισω κ τα 0.700 γραμμαρια .. απελπιστηκα ρε κοριτσια .. αντι να χασω κατι ακομα πηρα κ πισω ;; Δλδ ενα κιλο σε ενα μηνα ;; Εσεις υπαρχει καποια π ακολουθησε κατι κ τη βοηθησε να χασει ;; Σας ευχαριστω πολυ❤️

Πήρες πίσω τα 700 γραμμάρια ενώ έκανες την διατροφή??? Μήπως έκανες παρασπονδίες??? Μην απελπιζεσαι καλέ δώσε χρόνο στον οργανισμό σου να αρχίσει να μπαίνει σε ρυθμούς διατροφής....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου .. εγω οπως σας εχω πει θα κανω ιανουαριο διαδικασια εμβρυομεταφορας .. μεχρι τοτε ειπα να παιρνω τις βιταμινες μου να προσεχω κ να κανω κ μια διατοφη κ να χασω 10 κιλακια παραπανισια π εχω .. ξεκινησα με διατροφολογο κ τις 2 πρωτες εβδομαδες εχασα 1.700 κ τωρα που κλεινω ρρις επομενες 2 εβδομαδες πηρα πισω κ τα 0.700 γραμμαρια .. απελπιστηκα ρε κοριτσια .. αντι να χασω κατι ακομα πηρα κ πισω ;; Δλδ ενα κιλο σε ενα μηνα ;; Εσεις υπαρχει καποια π ακολουθησε κατι κ τη βοηθησε να χασει ;; Σας ευχαριστω πολυ❤️

Καλημέρα. Εγώ έχασα 10 κιλά σε περιπου τέσσερις με πεντε μήνες. Αφαιρεσα εντελώς το ψωμί από την διατροφή μου και όσο μπορώ την γλουτένη. Μειωσα στο μισό τις μερίδες που έτρωγα πρόσθεσα σαλάτες μαζί με τα γευματα. Επίσης έκοψα τα αναψυκτικά και τα γλυκά. Έτρωγα ένα κάθε δυο εβδομάδες περιπου. Και δεν έχω παρει κανένα τηρώντας όλα τα παραπανω. Εννοείται ειναι και θέμα οργανισμου το πως θα ανταποκριθεί. Δώσε λίγο χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου .. εγω οπως σας εχω πει θα κανω ιανουαριο διαδικασια εμβρυομεταφορας .. μεχρι τοτε ειπα να παιρνω τις βιταμινες μου να προσεχω κ να κανω κ μια διατοφη κ να χασω 10 κιλακια παραπανισια π εχω .. ξεκινησα με διατροφολογο κ τις 2 πρωτες εβδομαδες εχασα 1.700 κ τωρα που κλεινω ρρις επομενες 2 εβδομαδες πηρα πισω κ τα 0.700 γραμμαρια .. απελπιστηκα ρε κοριτσια .. αντι να χασω κατι ακομα πηρα κ πισω ;; Δλδ ενα κιλο σε ενα μηνα ;; Εσεις υπαρχει καποια π ακολουθησε κατι κ τη βοηθησε να χασει ;; Σας ευχαριστω πολυ❤️

Με διατροφολόγο χάνεις ναι μεν σιγά αλλά να ξέρεις σταθερά και δεν τα παίρνεις εύκολα πάλι, σε σχέση με τις "δίαιτες του εμπορίου". τώρα για τα 700 γραμμάρια μπορεί να είναι κατακράτησει λόγω φαρμάκων, περιόδου, και γενικά οτιδήποτε ορμονικό. Η/Ο διατροφολόγος θα σου κάνει την ανάλυση με όλα τα σχετικά όπως νερό,λύπος, μυική μαζα κτλ κτλ. Αρα μην απελπίζεσαι για 700 γραμμάαρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Χριστινα. είπε:

Γεια σας κορίτσια μου ! Είμαι και εγώ καινούργια :) χτες έκανα έμβρυομεταφορα 2 έμβρυα 4 ημερον μου είπαν ότι είναι πολύ καλά τα έμβρυα μου( πρωτη φορά κάνω και δεν ξέρω πολλά απλά εμπιστεύτηκα το γιατρό ούτε ρώτησα πολλά πολλά , αλλά τώρα που περιμένω την απάντηση έγινα πολύ περίεργη, ξέρω ότι είχα 19 έμβρυα και 11 γονιμοποιήθηκαν και 5 ήταν τα πολύ καλά  ) μακάρι να κολλήσουν και να μείνουν εκεί στην κοιλιτσα ❤️ ! Να σας πω την ιστορία μου μετά  από μια μόλυνση στης σάλπιγγες έφτασα να της αφαιρέσω και της δυο και η μόνη λύση για να μείνω έγκυος είναι  εξωσωματική, να προσθέσω πως έχω δικερη μήτρα και τόσα χρόνια μάλλον για αυτό δεν έμεινα έγκυος ,είμαι 34 χρονον ! Θα κάνω χοριακη στης 17 πειτε μου πως πέρασαν η μέρες σας από την εμβρυομεταφορα ? Προσέχατε κατι ιδιαίτερα ? Συγχαρητήρια σε όλες που καταφέρανε και εύχομαι σε όλες να καταφέρουμε να γίνουμε μανούλες ❤️❤️

Καλημέρα κι από μένα. Είμαι κ εγώ 34 και έκανα πριν 2 χρόνια σχεδόν αφαίρεση σαλπιγγων γιατί είχα υδροσαλπιγγες. Είχε πολύ καλή ανταπόκριση. Τα 19 ωάρια είναι πολύ καλά. Πριν 20 μερες έκανα κ εγώ εμβρυομεταφορα. Καλό είναι να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου. Κ σαν έξτρα τιπ..να ξεκουραζεσαι,να μην σκύβεις και να μην σηκώνεις βάρη. Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Anna0912 27/11

Εμβρυομεταφορά 🙏

@angel35 8/11

@BlackCat ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

 

@kk88 750 🥰

 

@skorpina78 9/11

@TRigirl 9/11

@Libra81 11/11

@Χριστινα.17/11

 

Καλή επιτυχία & αναμονή στα κορίτσια που περιμένουν τις χοριακές τους και καλή δύναμη σε όσες πήραν κουλούρα & απογοήτευση. Δεν είστε μόνες, δεν είστε οι μόνες δεν θα σταματήσουμε να το θυμίζουμε αυτό.

Περιμένω τα επόμενα βήματά σας για να ενημερώνουμε το τυχερό πινακάκι της Βασιλικής μας όποια θέλει και αγαπά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@BlackCat ?

@Anna0912 27/11

Εμβρυομεταφορά 🙏

@angel35 8/11

@BlackCat ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

 

@kk88 750 🥰

 

@skorpina78 9/11

@TRigirl 9/11

@Libra81 11/11

@Χριστινα.17/11

 

Καλή επιτυχία & αναμονή στα κορίτσια που περιμένουν τις χοριακές τους και καλή δύναμη σε όσες πήραν κουλούρα & απογοήτευση. Δεν είστε μόνες, δεν είστε οι μόνες δεν θα σταματήσουμε να το θυμίζουμε αυτό.

Περιμένω τα επόμενα βήματά σας για να ενημερώνουμε το τυχερό πινακάκι της Βασιλικής μας όποια θέλει και αγαπά.

Ααααααααα τι καλά!!!!! Πάμε ρε αρχηγαρα!!!!!!! Λέτε που παραδίδω την σκυτάλη..... πρέπει να φύγει σύντομα από πάνω μου❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • εγώ έχω στην κοιλιά και εσωτερικά στα μπούτια! ελπίζω να αποχρωματισυουν... όχι εγω δεν βάζω τίποτα οταν θηλάζω! για πιο λόγο να βάλουμε; έχεις ακούσει κάτι;
    • Κορίτσια καλημέρα και από μένα! @Barbiee εγώ έχω στους μηρούς μπόλικες αλλά είναι λευκές όπως της @Katiana1987 στο στήθος στο κάτω μέρος έχω μεγάλες και σκούρες από την εγκυμοσύνη.  Ο γιατρός είπε ότι θα αποχρωματιστουν οπότε και για τις δικές σου το ίδιο θα ισχύει  Κορίτσια στο στήθος όσες θηλαζετε βάζετε καμία κρέμα ή κάποιο λαδάκι; 
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ κορίτσια συνεχίζω και βάζω κρέμες. Αναπλαστική στην τομή και για σύσφιξη/ραγάδες στην κοιλιά και τους μηρούς. Εγώ μόνο στο εξωτερικό των μηρών (όλως περιέργως) έχω βγάλει αλλά είναι άσπρες και μικρούλες, οπότε και να μείνουν δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τη μαύρη γραμμή την έχω κι εγώ ακόμα κι ο αφαλός δεν έχει επανέλθει ακόμα τελείως.  Όσο για το αίμα μόνο εχθές είχα. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε πως είχε είναι ψευδοπερίοδος ή το τέλος από τα λόχεια. Αφού δεν έκανα υπέρηχο στις 40 μέρες δεν μπορούμε να ξέρουμε με σιγουριά. Μόνο αν με πιάσει αιμορραγία μου είπε να πάω στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο αλλιώς να μην ασχοληθώ καν. Απο τη στιγμή που δεν έχω σύντροφο για να μας επηρεάζει στο θέμα σεξ/προφύλαξη... δε μας νοιάζει. 
    • Καλημέρα κορίτσια μου, Εγώ μέχρι και τη μέρα της γέννας δεν είχα ούτε μια αλλά βέβαια έβαζα κρεμούλες και λαδάκια...Βγαίνοντας από το νοσοκομείο στην κοιλιά μου κάτω από τον ομφαλό είχα μεγάλες κόκκινες...είχα πει θα τις φροντίσω αλλά προφανώς και δε προλαβαίνω...Τώρα δε βάζω τίποτα αλλά βλέπω ότι μέρα με τη μέρα ξεθωριάζουν...Δε θα σου πω ψέματα,με ενοχλούν πάρα πολύ αλλά τι να κάνουμε ?δε πειράζει θα τι ξεπεράσουμε και αυτό 🦋
    • καλημέρα κορίτσια...εγω εχω ραγιάδες... θα φύγουν λέτε κάποια στιγμή;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...