Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Και τωρα;;

Και τώρα θα χαλαρώσω λίγο. Χαχαχα. Θα πάω αλλου. Θα μιλησω με 2-3 άλλους και θα αποφασίσω. Γι’αυτο και θα πάω ξανά από Γενάρη. Τώρα θα χαλαρώσω λίγο. Θα κάνω εμβόλιο, θα κάνω βόλτες, θα κάνω πραγαμτα για μένα και θα περάσω Χριστούγεννα χωρίς τα άγχη της εξωσωματικής. Εσυ σε ποιο είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Εσείς με την @kk88φεύγετε για το μικροβιολογικό για χοριακη και εγώ περιμένω να κάνω ραπιντ… 😂😂 άντε να κάνω το εμβόλιο να τελειώνω σιγά σιγά και με τον σκαφεα της μύτης. Αλήθεια εσεις κορίτσια κάνατε εμβόλιο; Εγώ ως τώρα δεν είχα κάνει. Αλλά σήμερα την πρώτη. 

Αλήθεια λες βλέπεις κότες στην εθνική????🤣🤣🤣🤣και ξέρεις είμαι εξαιρετικά φιλοζωη.....προς το παρόν θα αρκεστω να βγάζω το σκυλί μου βόλτα στις 6:30 το οποίο με κοιτάει με απορία τύπου"τι σε έχει βρει κοπελιά και με βγάζεις μέσα στη νύχτα" 🤣🤣🤣

Εμβόλιο εγώ έκανα μέσα στο καλοκαίρι και διέγερση σκέψου έκανα τον Σεπτέμβρη και η οποία πήγε τέλεια σε σχέση με την προηγούμενη...απλά ήθελε απόσταση από τα φάρμακα γιατί αυτά που παίρνουμε προκαλούν και καλά θρομβώσεις ....κατά τα λοιπά ο γιατρός μου επέμενε να εμβολιαστω δεν μου άφησε περιθώριο για κάτι άλλο....προχωρά κανονικά μην φοβάσαι τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Και τώρα θα χαλαρώσω λίγο. Χαχαχα. Θα πάω αλλου. Θα μιλησω με 2-3 άλλους και θα αποφασίσω. Γι’αυτο και θα πάω ξανά από Γενάρη. Τώρα θα χαλαρώσω λίγο. Θα κάνω εμβόλιο, θα κάνω βόλτες, θα κάνω πραγαμτα για μένα και θα περάσω Χριστούγεννα χωρίς τα άγχη της εξωσωματικής. Εσυ σε ποιο είσαι; 

Εμενα ειναι η πρωτη μ προσπαθεια ειμαι στο εμβρυογενεσις με τον Μαστρ…να..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Αλήθεια λες βλέπεις κότες στην εθνική????🤣🤣🤣🤣και ξέρεις είμαι εξαιρετικά φιλοζωη.....προς το παρόν θα αρκεστω να βγάζω το σκυλί μου βόλτα στις 6:30 το οποίο με κοιτάει με απορία τύπου"τι σε έχει βρει κοπελιά και με βγάζεις μέσα στη νύχτα" 🤣🤣🤣

Εμβόλιο εγώ έκανα μέσα στο καλοκαίρι και διέγερση σκέψου έκανα τον Σεπτέμβρη και η οποία πήγε τέλεια σε σχέση με την προηγούμενη...απλά ήθελε απόσταση από τα φάρμακα γιατί αυτά που παίρνουμε προκαλούν και καλά θρομβώσεις ....κατά τα λοιπά ο γιατρός μου επέμενε να εμβολιαστω δεν μου άφησε περιθώριο για κάτι άλλο....προχωρά κανονικά μην φοβάσαι τίποτα....

Δεν το φοβάμαι το εμβόλιο. Ήθελα να το κάνω νωρίτερα αλλά με παρέσυραν κάποιοι λέγοντας πως να μην το κάνω. Τέλος πάντων… τι εννοείς με την απόσταση; Να κάνω διεγερση κτλ και να τα κατάψυξη όλα για να κάνω ετ πιο μετά; Καλά το κατάλαβα; Γιατί και εγώ έκανα clexan 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Δεν το φοβάμαι το εμβόλιο. Ήθελα να το κάνω νωρίτερα αλλά με παρέσυραν κάποιοι λέγοντας πως να μην το κάνω. Τέλος πάντων… τι εννοείς με την απόσταση; Να κάνω διεγερση κτλ και να τα κατάψυξη όλα για να κάνω ετ πιο μετά; Καλά το κατάλαβα; Γιατί και εγώ έκανα clexan 

Όχι εννοώ ότι αυτό που μου ζήτησε ο δικός μου ο γιατρός ήταν η τελευταία δόση του εμβολίου να απέχει ένα μήνα από την ημέρα που θα ξεκινήσω τα φάρμακα της διέγερσης.... αυτό τίποτα άλλο δεν μου ζήτησε....και έτσι έγινε κιόλας εγώ έκανα τελευταία δόση 3 Αυγούστου και νέα διέγερση ξεκίνησα μέσα Σεπτεμβρίου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Margitc καλή επιτυχία κορίτσι μου 🙏🙏🙏

@kk88 καλούς διπλασιασμούς να έχεις 😍

@hope501 εγώ έκανα τη δεύτερη δόση 16/6.εκείνο το πρωι αδιαθέτησα κ ολας. Την επόμενη ανέβασα πυρετό. Μια μέρα μετά ξεκίνησα κ ενέσεις (μικρή δόση γιατί έκανα φυσικό τροποποιημένο). Δεν πήγε καλά καλά, αλλά δεν ξέρω αν φταιει ο πυρετός. Σιγουρα δεν φταιει το εμβόλιο. Άφησα κ εγώ το καλοκαιρι να περάσει, να χαλαρωσω κ Σεπτέμβρη έκανα νέα διέγερση κ είδα πρώτη φορα θετικό 🥰🥰🥰 καλά κανεις κ αφήνεις χρονο να ξεκουραστείς, να διασκεδάσεις … και συμφωνώ με την άποψη σου να κανεις το εμβόλιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου νιώθω σαν ενα μεγάλο μπαλόνι! Φουσκώνω φουσκώνω φουσκώνω απο την αγωνία κ είμαι έτοιμη να σκάσω!!! Πφφφφφ!!!😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου νιώθω σαν ενα μεγάλο μπαλόνι! Φουσκώνω φουσκώνω φουσκώνω απο την αγωνία κ είμαι έτοιμη να σκάσω!!! Πφφφφφ!!!😔

Να ρωτήσω εγώ... έκανες κι άλλο τέστ???? Πρέπει να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις καλή μου..ασχολησου με κάτι άλλο να φύγει το μυαλό σου από εκεί.... δεν είναι καθόλου εύκολο το ξέρουμε όλες.... αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Εσείς με την @kk88φεύγετε για το μικροβιολογικό για χοριακη και εγώ περιμένω να κάνω ραπιντ… 😂😂 άντε να κάνω το εμβόλιο να τελειώνω σιγά σιγά και με τον σκαφεα της μύτης. Αλήθεια εσεις κορίτσια κάνατε εμβόλιο; Εγώ ως τώρα δεν είχα κάνει. Αλλά σήμερα την πρώτη. 

Εγω ναι εχω κανει κ τις δυο δοσεις! Δεν ειναι τιποτα λιγο το χερι θα ποναει να μην σηκωσεις βαρος σημερα κ αυριο απο εκει❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

@Margitc καλή επιτυχία.. Αναμένουμε νέα σου.🥰

Ευχαριστωωωω μεσημερι θα μου τα στειλουν! Εσυ σε παρακαλω να μην αγχωνεσαι εκανες πολυ νωρις test χωρις λογο! Ολα θα πανε καλα!✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Αλήθεια λες βλέπεις κότες στην εθνική????🤣🤣🤣🤣και ξέρεις είμαι εξαιρετικά φιλοζωη.....προς το παρόν θα αρκεστω να βγάζω το σκυλί μου βόλτα στις 6:30 το οποίο με κοιτάει με απορία τύπου"τι σε έχει βρει κοπελιά και με βγάζεις μέσα στη νύχτα" 🤣🤣🤣

Εμβόλιο εγώ έκανα μέσα στο καλοκαίρι και διέγερση σκέψου έκανα τον Σεπτέμβρη και η οποία πήγε τέλεια σε σχέση με την προηγούμενη...απλά ήθελε απόσταση από τα φάρμακα γιατί αυτά που παίρνουμε προκαλούν και καλά θρομβώσεις ....κατά τα λοιπά ο γιατρός μου επέμενε να εμβολιαστω δεν μου άφησε περιθώριο για κάτι άλλο....προχωρά κανονικά μην φοβάσαι τίποτα....

Κ εμενα ηταν καθετος στον εμβολιασμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Να ρωτήσω εγώ... έκανες κι άλλο τέστ???? Πρέπει να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις καλή μου..ασχολησου με κάτι άλλο να φύγει το μυαλό σου από εκεί.... δεν είναι καθόλου εύκολο το ξέρουμε όλες.... αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα.....

 

Όχι! Μη σου πω σκάω και γι αυτό! Γιατί το έχω το τεστ σπιτι! Αλλά δε θέλω να το κάνω! Τρίτη παω για χοριακη! Δε ξέρω από πότε κ αν θα δείξει! Κάθομαι κ βλεπω ταινίες χαζευω στο διαδυκτιο…αλλά είναι στιγμές που το μυαλό μου γυρνά συνέχεια στο σποράκι μου κ πόσο πολύ θέλουμε εγώ κ ο μπαμπάς του να στεριώσει στη κοιλίτσα μου!!! Αφού να φανταστείτε ο αντρας μου δουλεύει κ μου στέλνει μηνυμα τι κανουμε κ οχι τι κανω!! Αχχχ χαζομπαμπας κι αυτος κι ας εχει κι αλλα παιδια απο προηγούμενο γάμο του!! 
❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

@Margitc καλή επιτυχία κορίτσι μου 🙏🙏🙏

@kk88 καλούς διπλασιασμούς να έχεις 😍

@hope501 εγώ έκανα τη δεύτερη δόση 16/6.εκείνο το πρωι αδιαθέτησα κ ολας. Την επόμενη ανέβασα πυρετό. Μια μέρα μετά ξεκίνησα κ ενέσεις (μικρή δόση γιατί έκανα φυσικό τροποποιημένο). Δεν πήγε καλά καλά, αλλά δεν ξέρω αν φταιει ο πυρετός. Σιγουρα δεν φταιει το εμβόλιο. Άφησα κ εγώ το καλοκαιρι να περάσει, να χαλαρωσω κ Σεπτέμβρη έκανα νέα διέγερση κ είδα πρώτη φορα θετικό 🥰🥰🥰 καλά κανεις κ αφήνεις χρονο να ξεκουραστείς, να διασκεδάσεις … και συμφωνώ με την άποψη σου να κανεις το εμβόλιο! 

Ναι, επειδή λένε για ένα μήνα ξεκούρασης μετά το εμβόλιο, το κάνω τώρα επιτέλους. Γιατί ήταν όλα πολύ κοντά και εμένα δεν μου εξήγησε κανεις κατι ιδιαίτερο. Βασικά μου είπαν να κάνω Ιούλιο ετ γιατί μετά Αύγουστο θα είναι διακοπές. Αχ θα χαλαρώσω και χαίρομαι πολύ για αυτή την χαλάρωση 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Όχι! Μη σου πω σκάω και γι αυτό! Γιατί το έχω το τεστ σπιτι! Αλλά δε θέλω να το κάνω! Τρίτη παω για χοριακη! Δε ξέρω από πότε κ αν θα δείξει! Κάθομαι κ βλεπω ταινίες χαζευω στο διαδυκτιο…αλλά είναι στιγμές που το μυαλό μου γυρνά συνέχεια στο σποράκι μου κ πόσο πολύ θέλουμε εγώ κ ο μπαμπάς του να στεριώσει στη κοιλίτσα μου!!! Αφού να φανταστείτε ο αντρας μου δουλεύει κ μου στέλνει μηνυμα τι κανουμε κ οχι τι κανω!! Αχχχ χαζομπαμπας κι αυτος κι ας εχει κι αλλα παιδια απο προηγούμενο γάμο του!! 
❤️❤️❤️

Μια χαρά ο άντρας σου. Τέλεια. Και δεν έχει σημασία που έχει παιδιά από προηγούμενο γάμο. Ευλογία είναι τα παιδιά 😊😊 και εσυ να χαζεύεις ταινίες και σειρές. Να λιώσεις. Εμένα ο άντρας μου, μου λέει οκά θα γίνουν και θα τα φτιάξουμε. Αχ μωρέ στεναχωριούντε και αυτοί. Και νιώθουν και λίγη πίεση δυστυχώς γιατί δεν μπορούν να κάνουν πολλα πολλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ναι, επειδή λένε για ένα μήνα ξεκούρασης μετά το εμβόλιο, το κάνω τώρα επιτέλους. Γιατί ήταν όλα πολύ κοντά και εμένα δεν μου εξήγησε κανεις κατι ιδιαίτερο. Βασικά μου είπαν να κάνω Ιούλιο ετ γιατί μετά Αύγουστο θα είναι διακοπές. Αχ θα χαλαρώσω και χαίρομαι πολύ για αυτή την χαλάρωση 😀😀

Εγω έκανα 30.7 τη δεύτερη δόση και Αυγούστο είχα ξεκινήσει διέγερση.  Τώρα θα κάνω μάλλον Ιανουαρίο- Φεβρουαρίο. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου 2.700 η χοριακη μου🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Μπρααααααααααβο κοριτσι μου και παλι!!!!!! Εισαι σουπερ!!!! Με το καλο οοοοολα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου 2.700 η χοριακη μου🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Συγχαρητήρια 🥰🥰🥰 διδυμάκια και εσυ. Ποσο ευχάριστα νέα. 🥳🥳  πολύ χαίρομαι για σένα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω έκανα 30.7 τη δεύτερη δόση και Αυγούστο είχα ξεκινήσει διέγερση.  Τώρα θα κάνω μάλλον Ιανουαρίο- Φεβρουαρίο. :-)

Μαζί θα τα κάνουμε. Εκεί με βλέπω και εγώ. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου 2.700 η χοριακη μου🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Ουαου!!!! 750 ήταν αν θυμάμαι καλά? Ετοιμάσου για διπλούς μπελάδες!!!!

Αντε με το καλο κοριτσι μου! Όλα τέλεια θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου 2.700 η χοριακη μου🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Τρελανε μας κι άλλο... 100% δίδυμα... 

Συγχαρητήρια τώρα θέλω τις παντόφλες μου πίσω. Κράτα αντοχή για τον Ιανουάριο.  

Μόλις αδιαθετησα :-) 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου 2.700 η χοριακη μου🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Μπράβο!!!!!!! Διπλή χαρά!!!!!!! Τέτοια νουμερα θέλουμε!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • καλημέρα κορίτσια...εγω εχω ραγιάδες... θα φύγουν λέτε κάποια στιγμή;
    • Ναι έτσι ήταν και στην πρώτη  Εμένα μου πήρε αρκετό χρόνο να στρώσει αλλά δεν έβαλα τίποτα σε κρέμες και τέτοια.. μετά από αρκετούς  μήνες  δεν φαινόταν ιδιαίτερα η τομή εδώ μαία και δεν την είδε αμέσως με ρώτησε αν πάω για Φ.Τ και την λέω όχι έχω κάνει καισαρική το πρώτο, μου λέει ααα που είναι η τομή σου ; Πιο κάτω ; δεν φαίνεται σου έκανε καλή δουλειά..  τωρε με δεύτερη καισαρική δεν ξέρω πως θα είναι.. αλλά  εντάξει εμένα δεν με ενοχλεί να σας πω την αλήθεια έτσι και αλλιώς εκεί που είναι ούτε με μαγιό φαίνεται άσε που έχω και άλλη τομή πίσω στην μέση από άλλο χειρουργείο εκείνη φαίνεται και με μαγιό 😅 
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Σούπερ μου ακούγεται η μικρούλα σας!!😍😍 Μπράβο το κορίτσι!!! ❤️❤️❤️❤️ Πότε θα ξαναπάτε; Εμείς με το καλό τώρα στο Doppler ξανά 12/11.. αν και μου φαίνεται αργά 33η.. @_piripiri_ μου σε ποια εβδομάδα την έκανες εσύ; Στα υπόλοιπα κορίτσια σας έχουν πει πότε να τη κάνετε;  Κανονικά δεν χρειάζεται ραντεβού για τη καμπύλη.. το μόνο που ίσως χρειαστεί είναι να πάρεις τη γλυκόζη από το φαρμακείο.. αλλά πάρε ένα τηλέφωνο το διαγνωστικό να είσαι σίγουρη γιατί πολλά διαγνωστικά σου παρέχουν και τη γλυκόζη.. Νηστική να είσαι κανά 8ωρο πριν πας και απέφυγε να φάς βαριά πράγματα το βράδυ για να μην δείξει ψευδώς αυξημένη η νηστείας.. όχι γλυκά πχ και λευκά άλευρα.. αυτά κυρίως αυξάνουν πολύ το ζάχαρο.. Μα ρε συ.. τι κίνηση είναι αυτή που έχει;; Δεν θέλω να κατεβαίνω Αθήνα πλέον..! Με τα δίκια του και ο άντρας σου αν και στον δικό μου έχω απαγορεύσει γκρίνια και νεύρα στο αυτοκίνητο.. δεν ξέρεις τι γίνεται όσο είμαστε στο δρόμο, αυτό του λέω κάθε φορά.. ας είμαστε ψύχραιμοι λοιπόν και να εκτιμαμε που είμαστε υγιείς και έχουμε ευλογηθεί με το σπορακι μας..!  Να σου πω.. και εγώ που είμαι "κλεισμένη" από τον Ιούνιο που σταμάτησα τη δουλειά/σχολή δεν τρελαίνομαι και πολύ να βγαίνω.. ίσως γιατί δεν έχω και τι να βάλω πλέον..😅 αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας με το κόσμο που κυκλοφορεί.. μου αρέσει η ησυχία μου.. 😌  Octoberfest ε;! Τι καλό φάγατε;; Αύριο θα είναι ωραία, έχει Μπίγαλη και Βόσσου.. 
    • Καλημέρα!! Σ' ευχαριστώ και πάλι!! Όχι όχι.. δημόσιο είναι η σχολή, όχι ιδιωτικό..! Σου έστειλα πμ!! Δυστυχώς όμως διακρίσεις υπάρχουν.. και δεν βλέπω και κάποια νομοθεσία/διάταξη που να σε στηρίζει.. όχι τουλάχιστον σε αυτές τις σχολές.. Θέλω πολύ να μάθω λεπτομέρειες του πως τα κατάφερες εσύ..!
    • Αχ ψυχούλα μου!!! Έχουν τοοοοσο φάση όταν μπουσουλανε χαχα εμένα πάει και κουτουλαει το κεφάλι του στην ντουλάπα τους και ξεκαρδιζεται τον λέω έχεις ποντιακό κεφάλι και χαμπάρι δεν παίρνεις χαχαχαχα Ρε κορίτσια τα δεύτερα μεγαλώνουν ακόμα πιο γρήγορα από τα πρώτα πώς γίνεται πότε περίμενα να γεννησουμεε... έρχονται τα γενέθλια...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...