Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Vibet ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 ?

@angel35 ?

@kk88 ? 

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Katerinaki83  365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Luna777 8/10

@Apol 15/10

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά! Πόσο χαίρομαι με αυτή την λογοδιάρροια που σας έχει πιάσει! Αυτό σημαίνει πως είστε όλες σε mood καλής διάθεσης! 😀 Και ως γνωστόν η ψυχολογία το Α και το Ω για την όλη διαδικασία! Μπράβο σας! 💪🏻

@Apol κοριτσάκι μου καλό, σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα τέλεια! Να μείνουν τα εμβρυάκια σας εκεί στα ζεστά και να φωλιάσουν καλά και σταθερά! 🤞🏻Μαζί με την @Luna777 περιμένουμε τις θετικές, τεράστιες χοριακές σας!

@Lucia79 Καλέ γιατί τέτοια διάθεση; Μην προδικάζεις τίποτε και μην σε παίρνει από κάτω τίποτε! Κάθε εμπόδιο στο δρόμο μας να ξέρεις είναι για καλό! Στείλε μου εάν θελεις μνμ να μιλήσουμε για το κέντρο σου που σκέφτεσαι να αλλάξεις… 

Σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια, ανεξαρτήτως τη φάση στην οποία βρίσκεται η καθεμία, στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς κ τόνους μπεμπεδόσκονης! 💚

Εδώ είμαι και σας διαβάζω καθημερινά! Μην βλέπετε που δεν απαντώ! Παρακολουθώ 👀 και σας προειδοποιώ: Εδώ μέσα θέλω μόνο θετική σκέψη και αισιοδοξία! Ηττοπάθειες δεν χωρούν! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Έχεις δίκιο να αισθάνεσαι απογοητευμένη με όλη αυτή την κατάσταση κακής οργάνωσης που περιέγραψες. Βέβαια, μπορεί αυτά τα 2 να είναι τελικά τα τυχερά!!! Και μακάρι, σου το εύχομαι! Να είσαι αισιόδοξη. Μην πας με αρνητική προδιάθεση στην ετ. Αποκεί και πέρα, εφόσον έχεις προβληματιστεί, πάρε σήμερα τηλέφωνο εμβρυολόγο και γιατρό και ζήτα να μάθεις λεπτομερώς τι εχει συμβεί με τα έμβρυα. Και χωρίς ντροπές, να πεις και για την καθυστέρηση της ωοληψίας. 

Ρώτησα ήδη την εμβρυολογο αν έπαιξε ρόλο και φυσικά το αρνήθηκε. Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό, ακόμα κ αν ξέρουν ότι έχουν κάνει λάθος δεν θα το παραδεχτούν. Όσο για τα 3 έμβρυα που δεν ξέρουν σε τι κατάσταση είναι, η εμβρυολογος μου είπε ότι εχει περάσει το στάδιο στο οποίο βλέπουν αν έχουν γονιμοποιηθεί, είναι ένα στάδιο μετά αλλά δεν μπορεί να πει με σιγουριά. Την Πέμπτη θα ξέρει. Προσωπικά δεν το κάτσε;βαίνω αλλά αυτό μου είπε. Ότι έχουν χάσει τη συγκεκριμένη φάση. Παρόλα αυτα με ετοιμάζουν για εμβρυομεταφορα το Σάββατο αλλά τους είπα πως αν αυτα τα 3 δεν είναι καλά τελικά και μας μένουν μόνο τα δυο, τότε μπορεί να μην προκύψει βλαστοκύστη κ να μη γίνει μεταφορά και δεν το αρνήθηκε. Είπε ότι είναι ενδεχόμενο κι αυτό. Μου είπε να τους τηλεφωνήσω την α Πέμπτη να μου πουν τι κατάσταση επικρατεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πολλές κοπέλες χαρίζουν φάρμακα. 

@Vasilique νομίζω είχες πει ότι έχεις κάποια.  

Όσο για τη δώρεα για εμενα απ τη στιγμή που θα το έχεις στα σπλάχνα σου είναι παιδί σου. 

Φυσικά εγω ειμαι η Παρασκευαιδου και με τον άντρα μου απ την αρχή είχαμε πει ότι θα υιοθετουσαμε παιδάκι.  Στο σπίτι μας θα είχαμε παιδική φωνή ότι και να γίνει. 

Έχω μία cetrotide που έληξε όμως τέλος Σεπτεμβρίου … Νομίζω πως αυτή δεν παίρνει παράταση 1 μήνα όπως τα περισσότερα φάρμακα αυτού του είδους. Ωστόσο την έχω ακόμη εκεί δίπλα δίπλα με την φέτα! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,

είπα να σας γράψω και εγω.... εγώ μίλησα χθες με το ινστιτούτο και θα πάω λογικά σε κάνα 3 βδόμαδο για εμβρυομεταφορά...

Ελ΄πίζω να πετύχει αυτή τη φορά. Και έχω ε΄να άγχος... και δεν μπορώ να ακούω το "μην αγχώνεσαι και μην το σκέφτεσαι". Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται.

Τώρα ξεκίνησα με cyclacur και dermestril (δυσεύρετα τα άτιμα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Vibet ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 ?

@angel35 ?

@kk88 ? 

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Katerinaki83  365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Luna777 8/10

@Apol 15/10

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά! Πόσο χαίρομαι με αυτή την λογοδιάρροια που σας έχει πιάσει! Αυτό σημαίνει πως είστε όλες σε mood καλής διάθεσης! 😀 Και ως γνωστόν η ψυχολογία το Α και το Ω για την όλη διαδικασία! Μπράβο σας! 💪🏻

@Apol κοριτσάκι μου καλό, σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα τέλεια! Να μείνουν τα εμβρυάκια σας εκεί στα ζεστά και να φωλιάσουν καλά και σταθερά! 🤞🏻Μαζί με την @Luna777 περιμένουμε τις θετικές, τεράστιες χοριακές σας!

@Lucia79 Καλέ γιατί τέτοια διάθεση; Μην προδικάζεις τίποτε και μην σε παίρνει από κάτω τίποτε! Κάθε εμπόδιο στο δρόμο μας να ξέρεις είναι για καλό! Στείλε μου εάν θελεις μνμ να μιλήσουμε για το κέντρο σου που σκέφτεσαι να αλλάξεις… 

Σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια, ανεξαρτήτως τη φάση στην οποία βρίσκεται η καθεμία, στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς κ τόνους μπεμπεδόσκονης! 💚

Εδώ είμαι και σας διαβάζω καθημερινά! Μην βλέπετε που δεν απαντώ! Παρακολουθώ 👀 και σας προειδοποιώ: Εδώ μέσα θέλω μόνο θετική σκέψη και αισιοδοξία! Ηττοπάθειες δεν χωρούν! 😘

Εμβρυομεταφορα είμαι για Σάββατο αλλά φυσικά εάν προκύψει βλαστοκύστη γιατί ακόμα δεν το ξέρουμε. Δε με πειράζουν τα εμπόδια αρκει να μην τα δημιουργούν οι ίδιοι οι γιατροί και το κέντρο λόγω ανευθυνότητας και επειδή δεν κάνουν τις ωοληψιες την ώρα που πρέπει. Οποία ήταν χτες στο συγκεκριμένο κέντρο μπορεί να μαρτυρήσει το χάος που επικρατούσε. Σκεφτείτε ότι ούτε το τεστ κοβιντ δε μου ζήτησαν, το ξέχασαν γιατί απλά είχαν χάσει τη μπάλα. Πως να τους εμπιστευτείς λοιπόν? Μόνο από τρελή κωλοφαρδία θα παρω έστω μια βλαστοκύστη αυτή τη φορά ενώ τις προηγούμενες είχα 3 και 5 αντίστοιχα. 
οσο για τη cetrotide σίγουρα ειναι για πέταμα, εγώ που είχα ρωτήσει το γιατρο για κάποιες που έληγαν Σεπτέμβρη 21 και τις ήθελε μια φίλη για να τις χρησιμοποιήσει στα μέσα του Σεπτέμβρη, μου είπε να μην τις δώσω και να τις πετάξω.
Θα σου στειλω μήνυμα ναι να τα πουμε λίγο για το κέντρο απλά γενικα είμαι καλή καλή, είναι όμως να μην παρω ανάποδες. Και τώρα έχω πάρει άσχημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Εμβρυομεταφορα είμαι για Σάββατο αλλά φυσικά εάν προκύψει βλαστοκύστη γιατί ακόμα δεν το ξέρουμε. Δε με πειράζουν τα εμπόδια αρκει να μην τα δημιουργούν οι ίδιοι οι γιατροί και το κέντρο λόγω ανευθυνότητας και επειδή δεν κάνουν τις ωοληψιες την ώρα που πρέπει. Οποία ήταν χτες στο συγκεκριμένο κέντρο μπορεί να μαρτυρήσει το χάος που επικρατούσε. Σκεφτείτε ότι ούτε το τεστ κοβιντ δε μου ζήτησαν, το ξέχασαν γιατί απλά είχαν χάσει τη μπάλα. Πως να τους εμπιστευτείς λοιπόν? Μόνο από τρελή κωλοφαρδία θα παρω έστω μια βλαστοκύστη αυτή τη φορά ενώ τις προηγούμενες είχα 3 και 5 αντίστοιχα. 
οσο για τη cetrotide σίγουρα ειναι για πέταμα, εγώ που είχα ρωτήσει το γιατρο για κάποιες που έληγαν Σεπτέμβρη 21 και τις ήθελε μια φίλη για να τις χρησιμοποιήσει στα μέσα του Σεπτέμβρη, μου είπε να μην τις δώσω και να τις πετάξω.
Θα σου στειλω μήνυμα ναι να τα πουμε λίγο για το κέντρο απλά γενικα είμαι καλή καλή, είναι όμως να μην παρω ανάποδες. Και τώρα έχω πάρει άσχημα. 

Έχεις δίκιο ότι και να πούμε, ακόμα και να μην έφταιξε αυτό που συμφωνώ ποτέ δεν θα μάθεις ούτε θα παραδεχτούν τίποτα και μόνο που σου μπήκε η αμφιβολία το παιχνίδι χωλαίνει.

Ερώτηση : η απόφαση να πάτε με φρέσκιες βλαστοκύστες πως προέκυψε? Εννοώ έχεις δοκιμάσει με κατεψυγμένα? Το ρωτάω μήπως αφήνοντας να περάσει ένας κύκλος έχεις ηρεμήσει και εσύ ψυχολογικά και πας με άλλη ψυχολογία γιατί τώρα δεν είναι και η καλύτερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Vibet ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 ?

@angel35 ?

@kk88 ? 

@BlackCat ?

@Lucia79 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Katerinaki83  365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Luna777 8/10

@Apol 15/10

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά! Πόσο χαίρομαι με αυτή την λογοδιάρροια που σας έχει πιάσει! Αυτό σημαίνει πως είστε όλες σε mood καλής διάθεσης! 😀 Και ως γνωστόν η ψυχολογία το Α και το Ω για την όλη διαδικασία! Μπράβο σας! 💪🏻

@Apol κοριτσάκι μου καλό, σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα τέλεια! Να μείνουν τα εμβρυάκια σας εκεί στα ζεστά και να φωλιάσουν καλά και σταθερά! 🤞🏻Μαζί με την @Luna777 περιμένουμε τις θετικές, τεράστιες χοριακές σας!

@Lucia79 Καλέ γιατί τέτοια διάθεση; Μην προδικάζεις τίποτε και μην σε παίρνει από κάτω τίποτε! Κάθε εμπόδιο στο δρόμο μας να ξέρεις είναι για καλό! Στείλε μου εάν θελεις μνμ να μιλήσουμε για το κέντρο σου που σκέφτεσαι να αλλάξεις… 

Σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια, ανεξαρτήτως τη φάση στην οποία βρίσκεται η καθεμία, στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς κ τόνους μπεμπεδόσκονης! 💚

Εδώ είμαι και σας διαβάζω καθημερινά! Μην βλέπετε που δεν απαντώ! Παρακολουθώ 👀 και σας προειδοποιώ: Εδώ μέσα θέλω μόνο θετική σκέψη και αισιοδοξία! Ηττοπάθειες δεν χωρούν! 😘

Χθες έκανα και εγώ ωοληψία!!!! 4 είχα και σήμερα έμαθα ότι γονιμοποιηθηκαν τα 3 και περιμένουν το 4ο που είναι το μικρότερο να δουν πως θα πάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Γεια σας κορίτσια,

είπα να σας γράψω και εγω.... εγώ μίλησα χθες με το ινστιτούτο και θα πάω λογικά σε κάνα 3 βδόμαδο για εμβρυομεταφορά...

Ελ΄πίζω να πετύχει αυτή τη φορά. Και έχω ε΄να άγχος... και δεν μπορώ να ακούω το "μην αγχώνεσαι και μην το σκέφτεσαι". Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται.

Τώρα ξεκίνησα με cyclacur και dermestril (δυσεύρετα τα άτιμα).

Με το καλό η ΕΤ σου, καλή επιτυχία με μεγάλη χοριακή. 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Χθες έκανα και εγώ ωοληψία!!!! 4 είχα και σήμερα έμαθα ότι γονιμοποιηθηκαν τα 3 και περιμένουν το 4ο που είναι το μικρότερο να δουν πως θα πάει. 

Μπράβο με το καλό η ΕΤ σου.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Χθες έκανα και εγώ ωοληψία!!!! 4 είχα και σήμερα έμαθα ότι γονιμοποιηθηκαν τα 3 και περιμένουν το 4ο που είναι το μικρότερο να δουν πως θα πάει. 

Με το καλό κορίτσι! Τα καλύτερα σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Εμβρυομεταφορα είμαι για Σάββατο αλλά φυσικά εάν προκύψει βλαστοκύστη γιατί ακόμα δεν το ξέρουμε. Δε με πειράζουν τα εμπόδια αρκει να μην τα δημιουργούν οι ίδιοι οι γιατροί και το κέντρο λόγω ανευθυνότητας και επειδή δεν κάνουν τις ωοληψιες την ώρα που πρέπει. Οποία ήταν χτες στο συγκεκριμένο κέντρο μπορεί να μαρτυρήσει το χάος που επικρατούσε. Σκεφτείτε ότι ούτε το τεστ κοβιντ δε μου ζήτησαν, το ξέχασαν γιατί απλά είχαν χάσει τη μπάλα. Πως να τους εμπιστευτείς λοιπόν? Μόνο από τρελή κωλοφαρδία θα παρω έστω μια βλαστοκύστη αυτή τη φορά ενώ τις προηγούμενες είχα 3 και 5 αντίστοιχα. 
οσο για τη cetrotide σίγουρα ειναι για πέταμα, εγώ που είχα ρωτήσει το γιατρο για κάποιες που έληγαν Σεπτέμβρη 21 και τις ήθελε μια φίλη για να τις χρησιμοποιήσει στα μέσα του Σεπτέμβρη, μου είπε να μην τις δώσω και να τις πετάξω.
Θα σου στειλω μήνυμα ναι να τα πουμε λίγο για το κέντρο απλά γενικα είμαι καλή καλή, είναι όμως να μην παρω ανάποδες. Και τώρα έχω πάρει άσχημα. 

Καλοί είμαστε όλοι, οι κακοί είναι στην μπουζού! (Παρασύρθηκα λόγω επαγγέλματος 😜)

Χαλάρωσε όμως τώρα αφού στην τελική ό,τι έγινε έγινε… Φτιάξε ψυχολογία κ ετοιμάσου για τα καλύτερα… Κ να σου πω κ κάτι στην τελική; Εγκυμοσύνη δεν δίνουν μόνο οι βλαστοκύστες… Και επίσης διαβάζω κορίτσια να αναρωτιούνται εάν μπορούν να πετύχουν εγκυμοσύνη με όχι άριστες βλαστοκύστες. Από προσωπική εμπειρία αλλά κ από άπειρες συζητήσεις με γιατρούς κ ειδικούς (εμβρυολόγους) θα καταθέσω το εξής : 1η ετ μία άριστη βλαστοκύστη  αποτέλεσμα μηδέν, 2η ετ με 4 το τονίζω άριστες βλαστοκύστες αποτέλεσμα μηδέν. Τρίτη (κ όχι φαρμακερή ευτυχώς) ετ με 4 έμβρυα 4 ημερών αποτέλεσμα σήμερα 16w σε δίδυμη κύηση… Αυτά! Α, και το κερασάκι, ετών 44… Τα κλείνω σε μία εβδομάδα… 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Έχεις δίκιο ότι και να πούμε, ακόμα και να μην έφταιξε αυτό που συμφωνώ ποτέ δεν θα μάθεις ούτε θα παραδεχτούν τίποτα και μόνο που σου μπήκε η αμφιβολία το παιχνίδι χωλαίνει.

Ερώτηση : η απόφαση να πάτε με φρέσκιες βλαστοκύστες πως προέκυψε? Εννοώ έχεις δοκιμάσει με κατεψυγμένα? Το ρωτάω μήπως αφήνοντας να περάσει ένας κύκλος έχεις ηρεμήσει και εσύ ψυχολογικά και πας με άλλη ψυχολογία γιατί τώρα δεν είναι και η καλύτερη.

Δεν ξέρω κ εγώ πως προέκυψε. Επειδή τις άλλες φορές τα βάζαμε κατάψυξη ήμουν σίγουρη και τώρα ότι έτσι θα γίνει αλλά πριν μια βδομάδα μου είπε ότι αυτή τη φορά θέλει να τα βάλουμε φρέσκα. Για δοκιμή? Τι να πω? Μήπως μου εξήγησε κιόλας, με το τσιγκέλι πρέπει να τα βγάζεις. Έχω κάνει μια μεταφορά με μια κατεψυγμένη βλαστοκύστη ναι, και μηδέν χοριακή. Τότε μου είχε πει ότι το θεωρούσε καλύτερο γιατί είχα πολλά ωάρια και έπρεπε να αφήσω τον οργανισμό να ηρεμήσει από τις ορμόνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ρε κορίτσια κσι τις 2 ετ που έκανα, τις έκανα με φρέσκα. Η κατάψυξη δεν μου είχε δοθεί ως επιλογή.  Και μάλιστα να τονίσω ότι στην πρώτη ετ είχα πάθει υπερδιέγερση και κατέληξα στην κλινική να μου κάνουν όρους και στη δεύτερη είχα βγάλει 21 ωάρια.  Αλλά επειδή βλέπω ότι οι περισσότερες από εδώ πάτε με κατεψυγμένα, θα το συζητήσω με τον γιατρο μου μήπως είναι καλύτερα τα κατεψυγμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Δεν ξέρω κ εγώ πως προέκυψε. Επειδή τις άλλες φορές τα βάζαμε κατάψυξη ήμουν σίγουρη και τώρα ότι έτσι θα γίνει αλλά πριν μια βδομάδα μου είπε ότι αυτή τη φορά θέλει να τα βάλουμε φρέσκα. Για δοκιμή? Τι να πω? Μήπως μου εξήγησε κιόλας, με το τσιγκέλι πρέπει να τα βγάζεις. Έχω κάνει μια μεταφορά με μια κατεψυγμένη βλαστοκύστη ναι, και μηδέν χοριακή. Τότε μου είχε πει ότι το θεωρούσε καλύτερο γιατί είχα πολλά ωάρια και έπρεπε να αφήσω τον οργανισμό να ηρεμήσει από τις ορμόνες. 

Οκ κατάλαβα.

Συμφωνώ με @Vasilique οτι έγινε έγινε, αστο πίσω, περίμενε να δεις πως θα εξελιχθούν τα έμβρυα και προχώρα με αυτά τα δεδομένα. Και μακάρι να είναι τα τυχερά σου και να μην θυμάσαι τίποτα άσχημο από εδώ και πέρα.

Αν πάλι το σενάριο δεν βγει που το απεύχομαι παίρνεις τις αποφάσεις σου.

Αλλά δώσε τους την ευκαιρία πίστεψε σε αυτά, ποτέ δεν ξέρεις ,τόσα έχουμε δει ,ακούσει και διαβάσει 💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω ρε κορίτσια κσι τις 2 ετ που έκανα, τις έκανα με φρέσκα. Η κατάψυξη δεν μου είχε δοθεί ως επιλογή.  Και μάλιστα να τονίσω ότι στην πρώτη ετ είχα πάθει υπερδιέγερση και κατέληξα στην κλινική να μου κάνουν όρους και στη δεύτερη είχα βγάλει 21 ωάρια.  Αλλά επειδή βλέπω ότι οι περισσότερες από εδώ πάτε με κατεψυγμένα, θα το συζητήσω με τον γιατρο μου μήπως είναι καλύτερα τα κατεψυγμένα.

Συζήτησε το ναι, αν ψάξεις λίγο υπάρχουν πηγές και άρθρα που επιχειρηματολογούν υπέρ των κατεψυγμένων ειδικά σε περιπτώσεις όπως λες με πολλά ωάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να ρωτήσω τι είναι? Δεν έχω ιδέα ακόμα... κάτι αρωματοθεραπειες έκανα τώρα εντάξει βρήκα με μια μύτη τούρμπο χαχαχαχ 

ειναι μασαζ στα ποδια βασισμένο στην αποψη οτι τα ποδια ειναι συνδεδεμενα με τα άλλα μέρη του σώματος...σε μένα η ρεφλεξολόγος δούλεψε πολυ το κομματι μητρα και ωοθ΄΄ηκες για να με προετοιμάσει για την ετ (να πω οτι δεν είχα καθόλου καλο ενδομήτριο λόγω αγχους) και επίσης στο να διώξει τις τοξίνες που προκαλεί το α΄γχος στο σώμα. Εχω δει τεραστια διαφορά σε μένα, κοιμάμαι καλύτερα και γενικά στη διάθεσή μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Οκ κατάλαβα.

Συμφωνώ με @Vasilique οτι έγινε έγινε, αστο πίσω, περίμενε να δεις πως θα εξελιχθούν τα έμβρυα και προχώρα με αυτά τα δεδομένα. Και μακάρι να είναι τα τυχερά σου και να μην θυμάσαι τίποτα άσχημο από εδώ και πέρα.

Αν πάλι το σενάριο δεν βγει που το απεύχομαι παίρνεις τις αποφάσεις σου.

Αλλά δώσε τους την ευκαιρία πίστεψε σε αυτά, ποτέ δεν ξέρεις ,τόσα έχουμε δει ,ακούσει και διαβάσει 💗

 

Αυτό θα κάνω, δε μου μένει και τίποτε άλλο άλλωστε απλά εκφράζω την πίκρα μου που ενώ καταβάλουμε τόσο κόπο και χρήμα το μαγαζί τους το δουλεύουν λες και είναι σούπερ μάρκετ. 
οσο για τα έμβρυα δεν μου έδωσε την επιλογή για κάτι λιγότερο από βλαστοκυστες, δεν ξέρω γιατί. Τις άλλες φορές που είχα πολλά εννοείται ότι προσπαθούσαμε να φτάσουμε ως εκεί αλλά τώρα που είναι πιο αβέβαιο δεν ξέρω γιατί επιμένουν πάλι σε αυτό. Δε με ρώτησε όμως ή να μου προτείνει πχ να τα βάλουμε 3ης μέρας. Δεν ξέρω πως είναι τόσο σίγουρος ότι θα φτάσει έστω ένα σε στάδιο βλαστοκυστης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό η ΕΤ σου, καλή επιτυχία με μεγάλη χοριακή. 💗

Ευχαριστώ!! Θα σας ενημερώσω σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@kk88σου ήρθε περίοδος?

Εμένα ήρθε σήμερα 10η μέρα μετά την ωοληψία, 20η του κύκλου.

Καλησπέρα φίλη μου εμένα σήμερα 8η μέρα από την ωοληψία ακόμα δεν έχει εμφανιστεί ......ας μην εμφανιστει για 3 μέρες ακόμα να μπορέσω να καθαρίσω από τις ορμόνες....οπότε πας για το ωάριο του μήνα έτσι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Καλησπέρα φίλη μου εμένα σήμερα 8η μέρα από την ωοληψία ακόμα δεν έχει εμφανιστεί ......ας μην εμφανιστει για 3 μέρες ακόμα να μπορέσω να καθαρίσω από τις ορμόνες....οπότε πας για το ωάριο του μήνα έτσι????

Δεν ξέρω θα εξαρτηθεί γιατί μου είπε οτι λογικά ο κύκλος αυτός ίσως έχει κάποια ανωμαλία και όντως περίοδο 20η μέρα σε κύκλο 28-30 ημερών ε το λες και λιγο νωρίτερα.

Θα κάνω ορμονολογικές αύριο και θα δούμε. Αν είναι να το παω σε φυσικό και να βγει μάπα το καρπούζι προτιμώ να περιμένω ε΄ναν κύκλο ακόμα.

Θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αυτό θα κάνω, δε μου μένει και τίποτε άλλο άλλωστε απλά εκφράζω την πίκρα μου που ενώ καταβάλουμε τόσο κόπο και χρήμα το μαγαζί τους το δουλεύουν λες και είναι σούπερ μάρκετ. 
οσο για τα έμβρυα δεν μου έδωσε την επιλογή για κάτι λιγότερο από βλαστοκυστες, δεν ξέρω γιατί. Τις άλλες φορές που είχα πολλά εννοείται ότι προσπαθούσαμε να φτάσουμε ως εκεί αλλά τώρα που είναι πιο αβέβαιο δεν ξέρω γιατί επιμένουν πάλι σε αυτό. Δε με ρώτησε όμως ή να μου προτείνει πχ να τα βάλουμε 3ης μέρας. Δεν ξέρω πως είναι τόσο σίγουρος ότι θα φτάσει έστω ένα σε στάδιο βλαστοκυστης.

Τι να σου πω τώρα δεν ξέρω. Μάζεψε απορίες να στις λύσει. Εγώ που ζήτησα να μιλήσω μαζί του με πήρε την επόμενη μέρα προσωπικά ο ίδιος.

Εμένα πχ από το πρώτο κιόλας ραντεβού αφού πήρε το ιστορικό μου ήταν κάθετος μονο με βλαστοκύστη.

Βέβαια οι δυο εμφυτεύσεις που είχα ήταν βλαστοκύστες οπότε μάλλον αυτό έπαιξε ρόλο.

Φρέσκα 3ημερών και μορίδια κατεψυγμένα (4ημ.) πήρα κουλούρα. Ε δεν μένουν και πολλές επιλογές.

Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι φρέσκιες βλαστοκύστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω ρε κορίτσια κσι τις 2 ετ που έκανα, τις έκανα με φρέσκα. Η κατάψυξη δεν μου είχε δοθεί ως επιλογή.  Και μάλιστα να τονίσω ότι στην πρώτη ετ είχα πάθει υπερδιέγερση και κατέληξα στην κλινική να μου κάνουν όρους και στη δεύτερη είχα βγάλει 21 ωάρια.  Αλλά επειδή βλέπω ότι οι περισσότερες από εδώ πάτε με κατεψυγμένα, θα το συζητήσω με τον γιατρο μου μήπως είναι καλύτερα τα κατεψυγμένα.

Συγγνώμη σε συνέχισε ενώ έβλεπε υπερδιέγερση;;; εγώ πήγα σε άλλο κύκλο γι αυτό το λόγο, είχα 15 ωάρια μέχρι λίγες μέρες πριν την ωοληψία πήγαιναν όλα καλά όταν είδε ότι η οιστραδιολη μου ανέβηκε δε με ρώτησε ούτε καν το συζητήσαμε ενώ ήξερα ότι μάλλον θα κάνω σε εκείνο τον κύκλο με πήρε κ μου είπε ότι η έμβρυομεταφορά αναβάλλεται γιατί φοβάται την υπερδιέγερση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Συγγνώμη σε συνέχισε ενώ έβλεπε υπερδιέγερση;;; εγώ πήγα σε άλλο κύκλο γι αυτό το λόγο, είχα 15 ωάρια μέχρι λίγες μέρες πριν την ωοληψία πήγαιναν όλα καλά όταν είδε ότι η οιστραδιολη μου ανέβηκε δε με ρώτησε ούτε καν το συζητήσαμε ενώ ήξερα ότι μάλλον θα κάνω σε εκείνο τον κύκλο με πήρε κ μου είπε ότι η έμβρυομεταφορά αναβάλλεται γιατί φοβάται την υπερδιέγερση 

Όχι απλά έβλεπε υπερδιεργεση,  ζορίστηκα και αρκετά όμως. Έκανα κανονικά μετά από 5 μέρες ετ. Καλά αυτός ο γιατρός είναι πολύ ο, τι να ναι για αυτό έφυγα. Πάντως μετά την ωοληψια, δεν έχω κάνει ποτέ εξετασεις αιματος να δούμε τιμές, μόνο υπερηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όχι απλά έβλεπε υπερδιεργεση,  ζορίστηκα και αρκετά όμως. Έκανα κανονικά μετά από 5 μέρες ετ. Καλά αυτός ο γιατρός είναι πολύ ο, τι να ναι για αυτό έφυγα. Πάντως μετά την ωοληψια, δεν έχω κάνει ποτέ εξετασεις αιματος να δούμε τιμές, μόνο υπερηχο.

Γιατί πρέπει να κάνουμε εξεταση αίματος μετά την ωοληψια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Γιατί πρέπει να κάνουμε εξεταση αίματος μετά την ωοληψια; 

Εγω δεν έχω κάνει ποτέ,  απλά διαβάζω εδώ τις κοπέλες που λένε τιμές οιστραδιολης, fsh κτλ και συμπέρανα ότι έκαναν εξετάσεις αίματος μετά την ωοληψια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...