Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Κρίμα ψυχουλες απέκτησαν όλες τους στα 20 παθολογικά προβλήματα.....απίστευτες είμαστε.....ναι στείλε δεν με ενοχλεί η αναμονή εμένα 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Χαχαχαχαχαχα

Μωρε ναι πως τα σκέφτομαι να ήξερες!!!

Παμε μαζί στην αναμονή με καπέλο κ γυαλί ηλίου εκεί εμείς μέχρι να δύσει ο ηλιος 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η FAITH_ είπε:

Χαχαχαχα... Άστα.. Φαντάσου αργότερα τι άλλα θέματα θα αποκτήσουν!! Επίσης ο αδερφός του είναι δικηγόρος.. Δε θέλω να σκεφτώ τι μπλεξίματα θα έχουν με την δικαιοσύνη.. Καταδικασμενα αυτά τα Κοριτσάκια!! 

Χαχαχαχαχχαχαχαχαχα

Εκλαψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια άσχετο με τη συζήτηση, αλλά ήθελα να το πω. Με τόσο άγχος και στεναχωριες που έχουμε,  βλέπω παράλληλα τον Αργυρό στο voice και με χαλαρώνει. Μα πόσο ωραίος άντρας! 😁

Που είναι η κάμερα που έχεις βάλει στο σπίτι μου? Χθες το απόγευμα τον έβλεπα και συγκεκριμένα δεν έχω ελληνική τηλεόραση.  Έβαλα μονη μου να τον ακούσω και να το δω το αγόρι... πψπω είναι κούκλος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας κορίτσια αύριο το πρωί θα πάω για ωοληψία τι να περιμένω; Οποιοδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη...

Θα κάνεις τον καλύτερο ύπνο. 

Μετά τη νάρκωση ένιωθα μικρό πονακια πήρα παναντολ και όλα έφυγαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Έχω καιρό να γράψω. Δεν υπάρχει και κάτι το ιδιαίτερο να αναφέρω.

Μόλις γύρισα από την ωοληψια και το αποτέλεσμα μηδενικό.

Προχωρήσαμε αυτό το μήνα σε φυσικό κύκλο είδαμε πως υπήρχε ένα ωοθυλάκιο το οποίο αποδείχθηκε τζουφιο.

Μετά από τόσες εξετάσεις και 4 αποτυχημένες προσπάθειες καταλήξαμε πως μάλλον στα 37 μου έχω πρόωρη εμμηνόπαυση.

Το επόμενο και τελευταίο βήμα είναι τον άλλο μήνα να κάνουμε άλλη μία διέγερση με gonal .

Είμαι όμως αποφασισμένη πως αυτή θα είναι και η τελευταία φορά.

Οποία κοπέλα μπορεί να μου χαρίσει ή εστω να μου πουλήσει ενέσεις gonal σε προσιτή τιμή θα το εκτιμούσα.

Δυστυχώς στέρεψαν και από υπομονή αλλά και από χρήμα.

Μάλλον δεν είναι γραφτό να ακούσω ποτέ την λέξη μαμά.

Συγνώμη για το μοιρολόι αλλά κάπου πρέπει να τα πω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Έχω καιρό να γράψω. Δεν υπάρχει και κάτι το ιδιαίτερο να αναφέρω.

Μόλις γύρισα από την ωοληψια και το αποτέλεσμα μηδενικό.

Προχωρήσαμε αυτό το μήνα σε φυσικό κύκλο είδαμε πως υπήρχε ένα ωοθυλάκιο το οποίο αποδείχθηκε τζουφιο.

Μετά από τόσες εξετάσεις και 4 αποτυχημένες προσπάθειες καταλήξαμε πως μάλλον στα 37 μου έχω πρόωρη εμμηνόπαυση.

Το επόμενο και τελευταίο βήμα είναι τον άλλο μήνα να κάνουμε άλλη μία διέγερση με gonal .

Είμαι όμως αποφασισμένη πως αυτή θα είναι και η τελευταία φορά.

Οποία κοπέλα μπορεί να μου χαρίσει ή εστω να μου πουλήσει ενέσεις gonal σε προσιτή τιμή θα το εκτιμούσα.

Δυστυχώς στέρεψαν και από υπομονή αλλά και από χρήμα.

Μάλλον δεν είναι γραφτό να ακούσω ποτέ την λέξη μαμά.

Συγνώμη για το μοιρολόι αλλά κάπου πρέπει να τα πω.

 

Καλησπέρα είσαι πολύ μικρή για να το βάζεις κάτω ίσως καλύτερα να πήγαινες με κάποιο φάρμακο που έχει fsh και Lh μέσα νομίζω πως βοηθάει πιο πολύ τις κοπέλες μεγαλύτερης ηλικίας .Άποψη μου βέβαια .Μην ανησυχείς θα τα καταφέρεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό η ΕΤ σου!!

ποτε πας;

κοριτσι μου γλυκο!!!! μου είπε οταν θα κλείσω 7 μέρες από το cycla να πάω για υπέρηχο, φαντάζομαι θα μετρήσει πάχος ενδομητρίου και θα μου πει ημερομηνία! σήμερα θα πάρω το 7ο χάπι απο τα αντισυλληπτικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Έχω καιρό να γράψω. Δεν υπάρχει και κάτι το ιδιαίτερο να αναφέρω.

Μόλις γύρισα από την ωοληψια και το αποτέλεσμα μηδενικό.

Προχωρήσαμε αυτό το μήνα σε φυσικό κύκλο είδαμε πως υπήρχε ένα ωοθυλάκιο το οποίο αποδείχθηκε τζουφιο.

Μετά από τόσες εξετάσεις και 4 αποτυχημένες προσπάθειες καταλήξαμε πως μάλλον στα 37 μου έχω πρόωρη εμμηνόπαυση.

Το επόμενο και τελευταίο βήμα είναι τον άλλο μήνα να κάνουμε άλλη μία διέγερση με gonal .

Είμαι όμως αποφασισμένη πως αυτή θα είναι και η τελευταία φορά.

Οποία κοπέλα μπορεί να μου χαρίσει ή εστω να μου πουλήσει ενέσεις gonal σε προσιτή τιμή θα το εκτιμούσα.

Δυστυχώς στέρεψαν και από υπομονή αλλά και από χρήμα.

Μάλλον δεν είναι γραφτό να ακούσω ποτέ την λέξη μαμά.

Συγνώμη για το μοιρολόι αλλά κάπου πρέπει να τα πω.

 

κορίτσι αποκλειστικά gonal θες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Apol είπε:

600 ωοληψια 600 γονιμοποιηση και τη ίδια μέρα της ωοληψιας πληρώσαμε κ τη γιατρό 1300 για όλα όλα υπερηχους κλπ 200 την κατάψυξη για πέντε βλαστοκύστες,και 300 θα πληρώσουμε αύριο έμβρυομεταφορά οι εξετάσεις αίματος εννοείται χωριά.. Νομίζω κάπου Τόσα θα έχετε δώσει και εσεις

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Εμάς μας βγήκε κάπως περισσότερο. Αλλά ίσως παίζει ρόλο οτι είναι και η πρώτη μας φορά. Ράψαμε ωραίο κοστουμάκι 😂 Φαντάζομαι στα ζευγάρια που κάνουν κι άλλες προσπάθειες θα δίνουν χαμηλοτερες τιμές. Αντε να τα καταφέρουμε γιατί στο τέλος μας βλέπω να ξεκινάμε GoFundMe 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Έχω καιρό να γράψω. Δεν υπάρχει και κάτι το ιδιαίτερο να αναφέρω.

Μόλις γύρισα από την ωοληψια και το αποτέλεσμα μηδενικό.

Προχωρήσαμε αυτό το μήνα σε φυσικό κύκλο είδαμε πως υπήρχε ένα ωοθυλάκιο το οποίο αποδείχθηκε τζουφιο.

Μετά από τόσες εξετάσεις και 4 αποτυχημένες προσπάθειες καταλήξαμε πως μάλλον στα 37 μου έχω πρόωρη εμμηνόπαυση.

Το επόμενο και τελευταίο βήμα είναι τον άλλο μήνα να κάνουμε άλλη μία διέγερση με gonal .

Είμαι όμως αποφασισμένη πως αυτή θα είναι και η τελευταία φορά.

Οποία κοπέλα μπορεί να μου χαρίσει ή εστω να μου πουλήσει ενέσεις gonal σε προσιτή τιμή θα το εκτιμούσα.

Δυστυχώς στέρεψαν και από υπομονή αλλά και από χρήμα.

Μάλλον δεν είναι γραφτό να ακούσω ποτέ την λέξη μαμά.

Συγνώμη για το μοιρολόι αλλά κάπου πρέπει να τα πω.

 

Πραγματικά λυπάμαι κοπέλα μου .. θα σου πω κάτι τα δύσκολα δεν τα φοβούνται τα λιοντάρια . Μην σταματήσεις ποτε να ελπίζεις. 

Τωρα στο θέμα μας έχεις σκεφτεί τη δωρεά ωαρίων; υπάρχει κάποιος λόγος που δεν θέλεις να το κάνεις. Φυσικά αμα θέλεις μας λες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Έχω καιρό να γράψω. Δεν υπάρχει και κάτι το ιδιαίτερο να αναφέρω.

Μόλις γύρισα από την ωοληψια και το αποτέλεσμα μηδενικό.

Προχωρήσαμε αυτό το μήνα σε φυσικό κύκλο είδαμε πως υπήρχε ένα ωοθυλάκιο το οποίο αποδείχθηκε τζουφιο.

Μετά από τόσες εξετάσεις και 4 αποτυχημένες προσπάθειες καταλήξαμε πως μάλλον στα 37 μου έχω πρόωρη εμμηνόπαυση.

Το επόμενο και τελευταίο βήμα είναι τον άλλο μήνα να κάνουμε άλλη μία διέγερση με gonal .

Είμαι όμως αποφασισμένη πως αυτή θα είναι και η τελευταία φορά.

Οποία κοπέλα μπορεί να μου χαρίσει ή εστω να μου πουλήσει ενέσεις gonal σε προσιτή τιμή θα το εκτιμούσα.

Δυστυχώς στέρεψαν και από υπομονή αλλά και από χρήμα.

Μάλλον δεν είναι γραφτό να ακούσω ποτέ την λέξη μαμά.

Συγνώμη για το μοιρολόι αλλά κάπου πρέπει να τα πω.

 

ΠΩΑ δεν εχεις με τιποτα οταν κατεβαζεις 8 ή 12 ωαρια!!!ξεχασε το..Παιδι θα κανεις σιγουρα !!!απλα ειχες ατυχια κ διαφορες ιστοριες  με το/α κεντρα κ ταλαιπωρηθηκες αδικα! Το οτι δεν πηρατε το βιολογικο ωαριο του μηνα συμβαινει τοσο συχνα,τον επομενο μηνα αν κανεις φυσικο ξανα ή τροπ.φυσικο μια χαρα ωαριο/α θα παρετε!!!μη μασας κ δε τα γραφω ετσι ,τα πιστευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ αγαπη μου εσένα σκέφτηκα , ήθελα βασικα να σου στείλω μήνυμα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα αλλά λέω ασε μην την ξυπνήσω αναμνήσεις.  Και το άφησα.. 

Να στείλεις αγαπημένη να ρωτάς ό,τι θες! Δεθα μου ξυπνήσεις εσύ τις αναμνήσεις αυτές έρχονται μόνες τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γύρισα πριν λίγο από την ωοληψια και δεν είμαι πολύ καλά. Καταρχήν πήραμε 8 ωάρια αλλά με πήραν για ωοληψια στη 1.30 το μεσημέρι ( ενώ μου είχαν πει να είμαι εκεί στις 8 το πρωί) και ενώ ovitrelle έκανα στις 10.30 το βράδυ του Σαββάτου. Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό προφανώς γιατί γινόταν της κακομοίρας (θα μπορούσα να το πω χειρότερα) στο κέντρο. Τις προηγούμενες φορές είχα τη μια 20 και την άλλη 24 ωάρια γι αυτό και τώρα μου κακοφάνηκε πολύ. Επίσης την Παρασκευη είχαμε δει 10 ωοθηλακια στον υπέρηχο (όσα και τις άλλες φορές). Και αναρωτιέμαι, μήπως κάποια ωάρια χάθηκαν λόγω της καθυστέρησης από τις 36 ώρες της ovitrelle? Όταν ρώταγα τις νοσοκόμες μου λεγανε, μην αγχώνεστε δεν είναι τόσο αυστηρή η ώρα, όμως στο Ίντερνετ οι γενικές οδηγίες είναι 36 συν πλην. Σε αμερικανικά σαητ είδα μέχρι και 40 ώρες και εμένα με πήραν στις 39,5. Είχε άλλη κοπέλα παρόμοια εμπειρία ποτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Έχω καιρό να γράψω. Δεν υπάρχει και κάτι το ιδιαίτερο να αναφέρω.

Μόλις γύρισα από την ωοληψια και το αποτέλεσμα μηδενικό.

Προχωρήσαμε αυτό το μήνα σε φυσικό κύκλο είδαμε πως υπήρχε ένα ωοθυλάκιο το οποίο αποδείχθηκε τζουφιο.

Μετά από τόσες εξετάσεις και 4 αποτυχημένες προσπάθειες καταλήξαμε πως μάλλον στα 37 μου έχω πρόωρη εμμηνόπαυση.

Το επόμενο και τελευταίο βήμα είναι τον άλλο μήνα να κάνουμε άλλη μία διέγερση με gonal .

Είμαι όμως αποφασισμένη πως αυτή θα είναι και η τελευταία φορά.

Οποία κοπέλα μπορεί να μου χαρίσει ή εστω να μου πουλήσει ενέσεις gonal σε προσιτή τιμή θα το εκτιμούσα.

Δυστυχώς στέρεψαν και από υπομονή αλλά και από χρήμα.

Μάλλον δεν είναι γραφτό να ακούσω ποτέ την λέξη μαμά.

Συγνώμη για το μοιρολόι αλλά κάπου πρέπει να τα πω.

 

Καλησπέρα κορίτσι μου, αντιλαμβάνομαι πλήρως την απογοήτευσή σου..όμως οι φυσικοί κύκλοι τα έχουν αυτά...στην διέγερση γενικά αντιδράς...πχ εγώ που είμαι 33 ανήκω στις φτωχες ανταποκρίτριες παρ' ολο που η ΑΜΗ μου δεν είναι δα και τόσο χαμηλή 1,67 και σε διέγερση με puregon εκανα μετά βιας 3 ωοθυλάκια...αυτή την φορά έκανα puregon μαζί με pergoveriς που έχει αρκετή lh και αντέδρασα καλύτερα έκανα 6 ωοθυλάκια...από τα οποία πήρα 4 ώριμα και φτάσανε όλα βλαστοκύστες. Η FSH πως είναι??? μήπως να δοκιμάσεις με κάποια διαφορετικό φάρμακο και οχι με γκονάλ???

Μην τα παρατας καλή μου είσαι νεότατη θα τα καταφέρεις σίγουρα.....Θα ακούσεις την λέξη μαμα όλες θα την ακούσουμε...απλά κάποιες θα δυσκολευτούμε λίγο παραπάνω... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Γύρισα πριν λίγο από την ωοληψια και δεν είμαι πολύ καλά. Καταρχήν πήραμε 8 ωάρια αλλά με πήραν για ωοληψια στη 1.30 το μεσημέρι ( ενώ μου είχαν πει να είμαι εκεί στις 8 το πρωί) και ενώ ovitrelle έκανα στις 10.30 το βράδυ του Σαββάτου. Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό προφανώς γιατί γινόταν της κακομοίρας (θα μπορούσα να το πω χειρότερα) στο κέντρο. Τις προηγούμενες φορές είχα τη μια 20 και την άλλη 24 ωάρια γι αυτό και τώρα μου κακοφάνηκε πολύ. Επίσης την Παρασκευη είχαμε δει 10 ωοθηλακια στον υπέρηχο (όσα και τις άλλες φορές). Και αναρωτιέμαι, μήπως κάποια ωάρια χάθηκαν λόγω της καθυστέρησης από τις 36 ώρες της ovitrelle? Όταν ρώταγα τις νοσοκόμες μου λεγανε, μην αγχώνεστε δεν είναι τόσο αυστηρή η ώρα, όμως στο Ίντερνετ οι γενικές οδηγίες είναι 36 συν πλην. Σε αμερικανικά σαητ είδα μέχρι και 40 ώρες και εμένα με πήραν στις 39,5. Είχε άλλη κοπέλα παρόμοια εμπειρία ποτε?

Μισό για να καταλάβω σου είπαν ότι είχες 8 ωάρια ή 8 ωοθυλάκια????έχει διαφορά μπορεί να είχες 10 ωοθυλάκια αλλά 8 ωάρια.Η αλήθεια είναι ότι είχες πολλές ώρες καθυστέρηση σε εμένα 3 φορές που έχω κάνει να έχω καθυστέρηση στο μισάωρο ποτέ παραπάνω....η αλήθεια είναι ότι την ωρα της οβιτρελ την προσαρμόζουν συμφωνα με την ωρα που πρεπει να γινει η ωοληψια....αλλά πριν πουμε οτιδήποτε για το κέντρο και την σχετική καθυστέρηση μηπως να διευκρινήσεις αυτό που αναφέρω στην αρχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Μισό για να καταλάβω σου είπαν ότι είχες 8 ωάρια ή 8 ωοθυλάκια????έχει διαφορά μπορεί να είχες 10 ωοθυλάκια αλλά 8 ωάρια.Η αλήθεια είναι ότι είχες πολλές ώρες καθυστέρηση σε εμένα 3 φορές που έχω κάνει να έχω καθυστέρηση στο μισάωρο ποτέ παραπάνω....η αλήθεια είναι ότι την ωρα της οβιτρελ την προσαρμόζουν συμφωνα με την ωρα που πρεπει να γινει η ωοληψια....αλλά πριν πουμε οτιδήποτε για το κέντρο και την σχετική καθυστέρηση μηπως να διευκρινήσεις αυτό που αναφέρω στην αρχή

Ο γιατρός νομίζω μετράει ωοθυλακια στον υπέρηχο, τα ωάρια δεν τα βλέπει. Οποτε μπορεί πραγματι κάποιο ωοθυλάκιο να είναι κενό, να έχει 1 μπορεί και 2 ωάρια. Είχα 10 ωοθυλακια την Παρασκευη και κρίνοντας από τις προηγούμενες φορές που θυμάμαι, μου είχε μετρήσει τη μια 9 και την άλλη 10 ωοθυλακια που σημαίνει ότι τότε που έβγαλα τελικά 20 και 24 ωάρια αντίστοιχα, το κάθε ωοθυλάκιο είχε περίπου 2 ωάρια μέσα. Τώρα τι να πω, τόσο μεγάλη διαφορα που όλα είχα από ένα και κάποια ήταν και τζουφια? Μου κάνει εντύπωση. Γενικα σήμερα η κατάσταση ήταν πολύ εκνευριστική, η εξυπηρέτηση τραγική κ ο κόσμος όλος τσακωνόταν στις ουρές…αν δεν ήταν ο συγκεκριμένος γιατρός εκεί ούτε να τους φτύσω δεν θα ξαναπερναγα ειλικρινά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ο γιατρός νομίζω μετράει ωοθυλακια στον υπέρηχο, τα ωάρια δεν τα βλέπει. Οποτε μπορεί πραγματι κάποιο ωοθυλάκιο να είναι κενό, να έχει 1 μπορεί και 2 ωάρια. Είχα 10 ωοθυλακια την Παρασκευη και κρίνοντας από τις προηγούμενες φορές που θυμάμαι, μου είχε μετρήσει τη μια 9 και την άλλη 10 ωοθυλακια που σημαίνει ότι τότε που έβγαλα τελικά 20 και 24 ωάρια αντίστοιχα, το κάθε ωοθυλάκιο είχε περίπου 2 ωάρια μέσα. Τώρα τι να πω, τόσο μεγάλη διαφορα που όλα είχα από ένα και κάποια ήταν και τζουφια? Μου κάνει εντύπωση. Γενικα σήμερα η κατάσταση ήταν πολύ εκνευριστική, η εξυπηρέτηση τραγική κ ο κόσμος όλος τσακωνόταν στις ουρές…αν δεν ήταν ο συγκεκριμένος γιατρός εκεί ούτε να τους φτύσω δεν θα ξαναπερναγα ειλικρινά…

Ναι σύμφωνοι ειμαστε ο γιατρός μετραει ωοθυλάκια στον υπέρηχο δεν βλέπει κάτι άλλο...τα ωάρια μετριούνται την ημέρα της ωοληψίας... Άρα τις προηγούμενες φορές σου μέτραγε 10 περίπου ωοθυλάκια αλλά παίρνατε 20 ωάρια???? πρώτη φορά ακούω τα ωοθυλάκια να είναι διπλά...μήπως ήταν και άλλα ωοθυλάκια από πίσω και δεν μπορούσε να τα μετρήσει γιατί γενικά συμβαίνει αυτό...πάντως αν ισχύει αυτό δηλαδή πάντα είχες 10 ωοθυλάκια αλλά έπαιρνες 20 ωάρια τότε ναι υπάρχει διαφορά μεγάλη....εγώ στην θέση σου θα τον ξαναρωτούσα για να μου λυθεί η απορία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ναι σύμφωνοι ειμαστε ο γιατρός μετραει ωοθυλάκια στον υπέρηχο δεν βλέπει κάτι άλλο...τα ωάρια μετριούνται την ημέρα της ωοληψίας... Άρα τις προηγούμενες φορές σου μέτραγε 10 περίπου ωοθυλάκια αλλά παίρνατε 20 ωάρια???? πρώτη φορά ακούω τα ωοθυλάκια να είναι διπλά...μήπως ήταν και άλλα ωοθυλάκια από πίσω και δεν μπορούσε να τα μετρήσει γιατί γενικά συμβαίνει αυτό...πάντως αν ισχύει αυτό δηλαδή πάντα είχες 10 ωοθυλάκια αλλά έπαιρνες 20 ωάρια τότε ναι υπάρχει διαφορά μεγάλη....εγώ στην θέση σου θα τον ξαναρωτούσα για να μου λυθεί η απορία.

Μπορεί να είναι αυτό που λες, δηλαδή να μη φαινόντουσαν όλα γιατί ήταν από πίσω, πάντως ναι είχα 10 ωοθυλακια και 20 ωάρια. Τον ρώτησα εάν θεωρεί ότι είναι τυχαίο γεγονός ή μπορεί να φταίει ότι από την προηγούμενη διέγερση πέρασαν 3 μήνες και μήπως έχουν αρχίσει και μειώνονται σημαντικά τα αποθέματα μου. Δε μου απάντησε ξεκάθαρα αν είναι αυτό το τελευταίο και δεν τόλμησα να ρωτήσω εάν μπορεί να έφταιγε ότι άργησαν να με πάρουν αλλά εμένα τώρα μου έχει μπει η ιδέα ότι κάτι δε γίνεται σωστά και δυστυχώς αυτό είναι το χειρότερο, να σου μπαίνει τέτοια ιδέα και να μην έχεις εμπιστοσύνη πλέον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μπορεί να είναι αυτό που λες, δηλαδή να μη φαινόντουσαν όλα γιατί ήταν από πίσω, πάντως ναι είχα 10 ωοθυλακια και 20 ωάρια. Τον ρώτησα εάν θεωρεί ότι είναι τυχαίο γεγονός ή μπορεί να φταίει ότι από την προηγούμενη διέγερση πέρασαν 3 μήνες και μήπως έχουν αρχίσει και μειώνονται σημαντικά τα αποθέματα μου. Δε μου απάντησε ξεκάθαρα αν είναι αυτό το τελευταίο και δεν τόλμησα να ρωτήσω εάν μπορεί να έφταιγε ότι άργησαν να με πάρουν αλλά εμένα τώρα μου έχει μπει η ιδέα ότι κάτι δε γίνεται σωστά και δυστυχώς αυτό είναι το χειρότερο, να σου μπαίνει τέτοια ιδέα και να μην έχεις εμπιστοσύνη πλέον. 

Ναι κάπου μου φαίνονται μπερδεμένα και εμένα αυτά που σου λέει...εγώ θα ρώταγα στην θέση σου για να ξέρω και τι έγινε τις προηγούμενες φορές και τι έγινε τώρα...πάντως πραγματικά πρώτη φορά ακούω για ωοθυλάκια με δύο ωάρια.....και άντε να έγινε σε ένα αλλά και στα δέκα?????? τώρα να μην ανταποκρίθηκες καλά στο φάρμακο συμβαίνει πάντως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις προηγούμενες φορες ξέρω τι έγινε γιατί έχω και το ιστορικό από το κέντρο γραπτώς και με λεπτομέρειες. Για τώρα είναι που αμφιβάλω και μάλλον δεν θα το μάθω και ποτέ. Δηλαδή εντάξει, μπορεί πραγματι να μην ανταποκρίθηκα τόσο καλά αυτή τη φορά αλλά επίσης αυτή τη φορά καθυστέρησαν και 3 ώρες να με πάρουν. Να μη σκεφτώ ότι μπορεί να φταίει κάτι άλλο λοιπόν? Ο οποιοσδήποτε θα το σκεφτόταν. Και ξέρουμε όλες πόση προσπάθεια κάνουμε, ποσο κόπο καταβάλουμε, σωματικό και ψυχολογικό,.και να κάνουν αυτοί τόσο απρόσεχτα αυτή τη δουλειά επειδή έτυχε σήμερα να είχαν 50 ωοληψιες….και το λέγανε και οι νοσοκόμοι κλπ. Εδώ με κατέβασαν στο υπόγειο στα κανονικά χειρουργεία επειδή δεν είχαν χώρο ενώ γενικα τις ωοληψιες τις κάνουν αλλού. Πως να μη σκεφτώ λοιπόν ότι κάτι δεν πήγε καλά? Αλλά και πάλι δε μπορώ να το δεχτώ. Δηλαδή δεν υπάρχει κάποιος που να βλέπει συνολικά πόσες ωοληψιες είναι κλεισμένες σε μια μέρα και ότι δεν χωράει ο κόσμος? Ας μου λέγανε να κάνω ovitrelle αργότερα αν δεν προλάβαιναν. Είμασταν 4 στο δωμάτιο κ με πήραν τελευταία από όλες ενώ η διπλανή μου με τον ίδιο γιατρο της είχε πει να πάει στις 9 ενώ εμένα μου είχε πει να πάω στις 8… δεν ξέρω όσο τα σκέφτομαι είμαι να τρελαθώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Γύρισα πριν λίγο από την ωοληψια και δεν είμαι πολύ καλά. Καταρχήν πήραμε 8 ωάρια αλλά με πήραν για ωοληψια στη 1.30 το μεσημέρι ( ενώ μου είχαν πει να είμαι εκεί στις 8 το πρωί) και ενώ ovitrelle έκανα στις 10.30 το βράδυ του Σαββάτου. Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό προφανώς γιατί γινόταν της κακομοίρας (θα μπορούσα να το πω χειρότερα) στο κέντρο. Τις προηγούμενες φορές είχα τη μια 20 και την άλλη 24 ωάρια γι αυτό και τώρα μου κακοφάνηκε πολύ. Επίσης την Παρασκευη είχαμε δει 10 ωοθηλακια στον υπέρηχο (όσα και τις άλλες φορές). Και αναρωτιέμαι, μήπως κάποια ωάρια χάθηκαν λόγω της καθυστέρησης από τις 36 ώρες της ovitrelle? Όταν ρώταγα τις νοσοκόμες μου λεγανε, μην αγχώνεστε δεν είναι τόσο αυστηρή η ώρα, όμως στο Ίντερνετ οι γενικές οδηγίες είναι 36 συν πλην. Σε αμερικανικά σαητ είδα μέχρι και 40 ώρες και εμένα με πήραν στις 39,5. Είχε άλλη κοπέλα παρόμοια εμπειρία ποτε?

Εγώ ovitrelle έκανα στις 9.00 βράδυ πέμπτης κ μου είχαν πει να πάω 6.30 το πρωί Σαββάτου.

Με πήραν για ωοληψια στις 8.15 αλλά ενώ είχε κόσμο μέχρι να ανέβω σε δωματιο να κάνουμε καρδιογράφημα κλπ πέρασε η ώρα δεν την θεωρώ δηλαδή μεγάλη καθυστερηση.

Και στο προηγούμενο κέντρο που είχε λιγότερο κόσμο τα ίδια γινόντουσαν σχετικά με την ώρα όποτε μου φάνηκε νορμαλ.Είχα φάει κ μεγαλύτερη καθυστέρηση εκεί γιατί του είχε τύχει κ γεννά.

Πάντως αυτό με τον κόσμο κ εγώ το φοβαμαι.

Τεσπα και εμένα 6 έβλεπε στον υπερηχο κ πήραν 4, απώλεια που είχα κ στις προηγούμενες ωοληψιες σε προηγούμενο κέντρο.

Να τις εκφράσεις τις απορίες σου αλλά δεν νομίζω να χάθηκαν τα δυο ωάρια λόγω της ovitrelle γιατί νομίζω έχω διαβάσει ότι όταν σκάσουν παρασέρνουν το ενα το άλλο.

Καλες γονιμοποιησεις να έχεις κ να ξεκουραστεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Τις προηγούμενες φορες ξέρω τι έγινε γιατί έχω και το ιστορικό από το κέντρο γραπτώς και με λεπτομέρειες. Για τώρα είναι που αμφιβάλω και μάλλον δεν θα το μάθω και ποτέ. Δηλαδή εντάξει, μπορεί πραγματι να μην ανταποκρίθηκα τόσο καλά αυτή τη φορά αλλά επίσης αυτή τη φορά καθυστέρησαν και 3 ώρες να με πάρουν. Να μη σκεφτώ ότι μπορεί να φταίει κάτι άλλο λοιπόν? Ο οποιοσδήποτε θα το σκεφτόταν. Και ξέρουμε όλες πόση προσπάθεια κάνουμε, ποσο κόπο καταβάλουμε, σωματικό και ψυχολογικό,.και να κάνουν αυτοί τόσο απρόσεχτα αυτή τη δουλειά επειδή έτυχε σήμερα να είχαν 50 ωοληψιες….και το λέγανε και οι νοσοκόμοι κλπ. Εδώ με κατέβασαν στο υπόγειο στα κανονικά χειρουργεία επειδή δεν είχαν χώρο ενώ γενικα τις ωοληψιες τις κάνουν αλλού. Πως να μη σκεφτώ λοιπόν ότι κάτι δεν πήγε καλά? Αλλά και πάλι δε μπορώ να το δεχτώ. Δηλαδή δεν υπάρχει κάποιος που να βλέπει συνολικά πόσες ωοληψιες είναι κλεισμένες σε μια μέρα και ότι δεν χωράει ο κόσμος? Ας μου λέγανε να κάνω ovitrelle αργότερα αν δεν προλάβαιναν. Είμασταν 4 στο δωμάτιο κ με πήραν τελευταία από όλες ενώ η διπλανή μου με τον ίδιο γιατρο της είχε πει να πάει στις 9 ενώ εμένα μου είχε πει να πάω στις 8… δεν ξέρω όσο τα σκέφτομαι είμαι να τρελαθώ. 

Έχεις δίκιο έπρεπε να τα έχουν υπολογισμένα....δεν το συζητάω εσύ παίρνεις τις ορμόνες όχι αυτοί...... και συνεπώς στην ωοληψία θα έπρεπε να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί...και εγώ στην θέση σου αγανακτισμένη θα ήμουν......αν ήταν 10 τα ωοθυλάκια όπως λες ισως έσκασαν καποια μέχρι να σε βα΄λουν μέσα γιατί ήταν αρκετά μεγάλη η αναμονή σου... τι να σου πω κορίτσι μου προσπάθησε να ηρεμήσεις δυστυχώς έγινε τώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Σκορπινακι τι κανεις;;;; δεν ξέρω αν με θυμάσαι 😂😂😂

Κάνω ακριβώς τα ίδια γτ πάω για εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κύκλο! Συν ένα χάπι ακομα,τo cyclacur! 

Σε ποια μέρα βρίσκεσαι; 

Καλησπέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κι εγώ… θα πάω κι εγώ με τα κατεψυγμένα μου για εμβρυομεταφορά… αλλά ο γιατρός θα μου δώσει μόνο cyclacur από την πρώτη μέρα της περιόδου. Έχετε ξανακούσει τέτοιο πρωτόκολλο. Το έχει κάνει καμία σας; Γιατί διαβάζω ότι όλες σας παίρνετε και arvekap. 
Δεν έχω ξεκινήσει ακόμη αλλά ανησυχώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Γύρισα πριν λίγο από την ωοληψια και δεν είμαι πολύ καλά. Καταρχήν πήραμε 8 ωάρια αλλά με πήραν για ωοληψια στη 1.30 το μεσημέρι ( ενώ μου είχαν πει να είμαι εκεί στις 8 το πρωί) και ενώ ovitrelle έκανα στις 10.30 το βράδυ του Σαββάτου. Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό προφανώς γιατί γινόταν της κακομοίρας (θα μπορούσα να το πω χειρότερα) στο κέντρο. Τις προηγούμενες φορές είχα τη μια 20 και την άλλη 24 ωάρια γι αυτό και τώρα μου κακοφάνηκε πολύ. Επίσης την Παρασκευη είχαμε δει 10 ωοθηλακια στον υπέρηχο (όσα και τις άλλες φορές). Και αναρωτιέμαι, μήπως κάποια ωάρια χάθηκαν λόγω της καθυστέρησης από τις 36 ώρες της ovitrelle? Όταν ρώταγα τις νοσοκόμες μου λεγανε, μην αγχώνεστε δεν είναι τόσο αυστηρή η ώρα, όμως στο Ίντερνετ οι γενικές οδηγίες είναι 36 συν πλην. Σε αμερικανικά σαητ είδα μέχρι και 40 ώρες και εμένα με πήραν στις 39,5. Είχε άλλη κοπέλα παρόμοια εμπειρία ποτε?

Να σε ρωτήσω? Σε ποιο κέντρο είσαι? Γιατί και εμένα με είχαν καθυστερησει πολύ και είχα άγχος με την ovitrelle. 

Πάντως έχω να σου πω ότι στην πρώτη εξωσωματικη είχα 9 ωάρια, 8 καλα και έφτασαν 2 αριστες βλαστοκυστες που κατέληξαν σε βιοχημική. Τη δεύτερη φορά που έκανα εξωσωματικη είχα 21 ωάρια, 15 καλά, γονιμοποιηθηκαν τα 10 και φτάσαμε σε 2 μετρια μοριδια χωρίς καν εμφύτευση. 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σημασία έχει τελικά τι θα μείνει και όχι πόσα θα βγάλουμε. Οπότε μην αγχώνεσαι για το μικρότερο αριθμό ωαρίων. Ίσως να είναι πιο ποιοτικά.

Εύχομαι να γονιμοποιηθουν όλα και να έχεις όσο το δυνατόν περισσότερα υγιή εμβρυακια. Κατανοώ πλήρως την αγανάκτηση σου, αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις και να ετοιμαζεσαι για το επόμενο βήμα 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κι εγώ… θα πάω κι εγώ με τα κατεψυγμένα μου για εμβρυομεταφορά… αλλά ο γιατρός θα μου δώσει μόνο cyclacur από την πρώτη μέρα της περιόδου. Έχετε ξανακούσει τέτοιο πρωτόκολλο. Το έχει κάνει καμία σας; Γιατί διαβάζω ότι όλες σας παίρνετε και arvekap. 
Δεν έχω ξεκινήσει ακόμη αλλά ανησυχώ. 

Εγώ το έχω κάνει μια φορά αυτό το πρωτόκολλο με τα σικλακούρ...μην αγχώνεται δεν δίνονται πάντα οι αβερκαπ....... και αυτη την φορά που θα κάνω μεταφορά πάλι με σικλακουρ και χωρις αβερκαπ θα την κάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...