Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ευχαριστώ!!! Τη σκυτάλη που λέγαμε, ετοιμάσου να την παραλάβεις, περιμένω νεα..πως πάει η διέγερση? Έχεις κάνει 1ο υπέρηχο?

Βάστα γεραααα την σκυτάλη:-) με τέτοια νέα είμαι ακόμα πιο σίγουρη !!! :-* καλά πάει έχω ένα προαίσθημα ότι θα κάνω πιο νωρις ωοληψια νιώθω τούμπανο χχαχαχ στήθος έγινε διπλάσιο, νιώθω και κοιλιά. Υγρά κτλ 

Νομίζω ότι την Τετάρτη θα μου πει η γιατρος ελλα Παρασκευή. 

Τα κανόνισα και με την δουλειά, εξήγησα τον διευθυντή μου (ευτυχως με καταλαβαίνει) και οι συνάδελφοι να πάνε να χτυπιούνται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Τέλειααααα συγχαρητήρια καλή εγκυμοσύνη να έχεις.........👏👏👏!!! εμένα κορίτσια μου κατεβαίνει η καταραμένη τελικά!!!! Όχι που θα μου έκανε την χάρη.... Οπότε αρχές ε μπαίνω για υστεροσκοπιση και μετά για νέα διέγερση...φτου και από την αρχή δηλαδή.....

Ολα θα πάρουν τον δρόμο τους... είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις 🙂 δεν υπάρχει περίπτωση να μη πάνε όλα καλά..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μία χαρά @Vasiliqueόπου να ναι φεύγω για το γιατρό να δω τα μωράκια μου, ελπίζω να είναι όλα καλά.. Τα καφέ σήμερα άρχισαν να υποχωρούν, κ ελπίζω να μην τα ξαναδώ κιόλας.. 🙏🙏Εσενα ποτέ σου είπε ο γιατρός θα σε ξαναδεί; έτσι για να είμαι προετοιμασμενη, στην αυχενική; 

Οπου να ναι ξεκινάω για το γιατρό, θα σας ενημερώσω μετα με τα νέα μου!! 

Περιμένουμε τα νεακια :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ολα θα πάρουν τον δρόμο τους... είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις 🙂 δεν υπάρχει περίπτωση να μη πάνε όλα καλά..  

Ναι καλή μου όλα θα πάνε καλά για όλες μας το αξίζουμε άλλωστε..... ενημέρωσε μας για τα αυγουλάκια σου!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Βάστα γεραααα την σκυτάλη:-) με τέτοια νέα είμαι ακόμα πιο σίγουρη !!! :-* καλά πάει έχω ένα προαίσθημα ότι θα κάνω πιο νωρις ωοληψια νιώθω τούμπανο χχαχαχ στήθος έγινε διπλάσιο, νιώθω και κοιλιά. Υγρά κτλ 

Νομίζω ότι την Τετάρτη θα μου πει η γιατρος ελλα Παρασκευή. 

Τα κανόνισα και με την δουλειά, εξήγησα τον διευθυντή μου (ευτυχως με καταλαβαίνει) και οι συνάδελφοι να πάνε να χτυπιούνται.. 

Α τέλεια!! Με το καλό η ωοληψια σου εύχομαι να πάρετε πολλά καλά αυγουλάκια!! Να μας ενημερώσεις την Τετάρτη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κοριτσιααααα θετικο!! 357!!! Δεν το πιστεύω...

Μπράβο!!! Ποοοοσο χαίρομαι να διαβάζω τα ευχάριστα! Όλα να σου πάνε καλά σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Ναι καλή μου όλα θα πάνε καλά για όλες μας το αξίζουμε άλλωστε..... ενημέρωσε μας για τα αυγουλάκια σου!!!!!!!!!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Α τέλεια!! Με το καλό η ωοληψια σου εύχομαι να πάρετε πολλά καλά αυγουλάκια!! Να μας ενημερώσεις την Τετάρτη.. 

Φυσικά θα σας κρατήσω ενημερες.  

@Sandyb  τι ώρα θα πας για αίμα την Τετάρτη; εγώ στις 8:00 έχω με τον αναισθησιολογο ραντεβού και μετά στις 8:30 υπερηχο . :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο!!! Ποοοοσο χαίρομαι να διαβάζω τα ευχάριστα! Όλα να σου πάνε καλά σου εύχομαι!!!

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι!! Εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Φυσικά θα σας κρατήσω ενημερες.  

@Sandyb  τι ώρα θα πας για αίμα την Τετάρτη; εγώ στις 8:00 έχω με τον αναισθησιολογο ραντεβού και μετά στις 8:30 υπερηχο . :-)

Κατά τις 9.30 μου είπαν να πάω..ευτυχώς μου βγάζουν πολύ γρήγορα τα αποτελέσματα..με τον αναισθησιολογο γιατί έχεις ραντεβού?εγώ δεν τον θυμάμαι καν στη φάτσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κατά τις 9.30 μου είπαν να πάω..ευτυχώς μου βγάζουν πολύ γρήγορα τα αποτελέσματα..με τον αναισθησιολογο γιατί έχεις ραντεβού?εγώ δεν τον θυμάμαι καν στη φάτσα..

Συμπλήρωσα 2 σελίδες ερωτήσεις και μάλλον θέλει να τα ξανά δούμε. 

Και στην καισαρική παρόλο που ήταν επείγον  μας έδωσαν 15λεπτα συζήτηση. 

Σε ρωτάνε διαφορά ώστε να είμαι καλυμμένοι .  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Συμπλήρωσα 2 σελίδες ερωτήσεις και μάλλον θέλει να τα ξανά δούμε. 

Και στην καισαρική παρόλο που ήταν επείγον  μας έδωσαν 15λεπτα συζήτηση. 

Σε ρωτάνε διαφορά ώστε να είμαι καλυμμένοι .  

Αυτά είναι..εγώ έχω κάνει 3 φορές μέθη και τις τρεις εκεί επί τόπου που με ετοίμαζαν με ρωτούσαν κάτι πράγματα ούτε που θυμάμαι.. τώρα και κάνα χαρτί ποιος ξέρει, μπορεί και να συμπληρώσα.. χαλααααρά εμείς εδώ Σαλονίκη όπως πάντα!! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αυτά είναι..εγώ έχω κάνει 3 φορές μέθη και τις τρεις εκεί επί τόπου που με ετοίμαζαν με ρωτούσαν κάτι πράγματα ούτε που θυμάμαι.. τώρα και κάνα χαρτί ποιος ξέρει, μπορεί και να συμπληρώσα.. χαλααααρά εμείς εδώ Σαλονίκη όπως πάντα!! 🤣

Α...καρντεσακι κι εσύ..  γεννήθηκα και μεγάλωσα εκει :-)

Πλάκα κανεις; σιγουρα υπέγραψες κάτι... και αν γίνει κάτι; σε μετράνε κιλα , ύψος , πίεση κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Την αλλη Δευτερα εχω ραντεβου απλα δε ξερω αν εχω ελπιδες τετοιας ποιοτητας να δωσουν βλαστοκυστες

Ναι δίκιο έχεις ομως ειλικρινά αυτό με τη μορφολογία είναι μπερδεμα.. σκέψου ότι στην προηγούμενη ετ που ήταν και η πρώτη μου βάλαμε 2 άριστες βλαστοκυστες ΑΑ μου είπαν μου φούσκωσαν τα μυαλα και οντως εμφυτεύτηκαν αρχικά και οι δύο, η μία δεν προχώρησε και απορροφήθηκε ο σακος και μετα απεβαλλα και την αλλη λόγω χρωμοσωμικης..και η φίλη μου με μια μορφολογικά μέτρια βλαστοκυστη που της είχε απομείνει έχει την κορούλα της..  συζητήστε το να δεις τι προτείνουν γιατροί και εμβρυολογοι και βλέπετε πως προχωράτε για να πάρετε την πιο σωστή απόφαση για σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α...καρντεσακι κι εσύ..  γεννήθηκα και μεγάλωσα εκει :-)

Πλάκα κανεις; σιγουρα υπέγραψες κάτι... και αν γίνει κάτι; σε μετράνε κιλα , ύψος , πίεση κτλ 

Πίεση ναι σίγουρα και καρδιογράφημα κάνουν.. κιλά και ύψος δεν θυμάμαι να μέτρησαν, λες να τα υπολογίζουν με το μάτι? 🤣 Μπορεί μωρέ να τα συμπλήρωσα εγώ πουθενά γιατί φαντάζομαι ότι σίγουρα θα υπέγραψα κάτι αλλά έχω υπογράψει τόσα πολλά τον τελευταίο χρόνο που σιγά μη θυμόμουν.. πάντως ραντεβού με αναισθησιολογους και τέτοια δεν παίζουν... Έχετε σίγουρα μια οργάνωση παραπάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α...καρντεσακι κι εσύ..  γεννήθηκα και μεγάλωσα εκει :-)

Πλάκα κανεις; σιγουρα υπέγραψες κάτι... και αν γίνει κάτι; σε μετράνε κιλα , ύψος , πίεση κτλ 

Αυτά που γίνονται? Μόνο καρδιογράφημα και πίεση και τον αναισθησιολόγο τον γνωρίζουμε λίγα λεπτά πριν μας κοιμήσει που είναι αυτές οι πολιτελειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και πως δίνουν νάρκωση? Πχ άλλη θα δώσει σε μια 55 κιλά 1.60 κ άλλη δόση θα πάρει μια κοπέλα  1.80 70 κιλά.  

Στη Γερμανία  @kaposetsi δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε δει αναισθησιολογος κ να σου εξηγήσει τι διαδικασία . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κοριτσιααααα θετικο!! 357!!! Δεν το πιστεύω...

Ομορφιά μου συγχαρητήριαααααα τι τέλεια νέα!!!!!! Ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια!!!!! Μπράβο πολλά μπράβο!!!!!!! Πότε έχεις δεύτερη χοριακη??? Καλούς διπλασιασμους εύχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ομορφιά μου συγχαρητήριαααααα τι τέλεια νέα!!!!!! Ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια!!!!! Μπράβο πολλά μπράβο!!!!!!! Πότε έχεις δεύτερη χοριακη??? Καλούς διπλασιασμους εύχομαι!!!!!

Σ' ευχαριστώ πολυ γλυκιά μου Διονη.. αύριο με το καλο έχω δεύτερη χοριακη..εσύ πως είσαι κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Σ' ευχαριστώ πολυ γλυκιά μου Διονη.. αύριο με το καλο έχω δεύτερη χοριακη..εσύ πως είσαι κορίτσι μου?

Με το καλό! Όλα να έρθουν καλά...ποσο χαίρομαι  δεν περιγράφεται...ένα ταξίδι που ξεκινήσαμε όλες εδώ και κάποιες έχουμε τόσο ωραία αποτελέσματα...κάποιες άλλες θέλουμε λίγο ακόμα δρόμο...όλα καλά όμως..

Εγώ σήμερα έχω πάλι υπέρηχο . Επιτέλους να το ξαναδώ...έχω μεγάλη αγωνία.

Στείλε μας αύριο αποτελέσματα χοριακης....πως είσαι εσύ;; πώς νιώθεις;;;να ξεκουράζεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Με το καλό! Όλα να έρθουν καλά...ποσο χαίρομαι  δεν περιγράφεται...ένα ταξίδι που ξεκινήσαμε όλες εδώ και κάποιες έχουμε τόσο ωραία αποτελέσματα...κάποιες άλλες θέλουμε λίγο ακόμα δρόμο...όλα καλά όμως..

Εγώ σήμερα έχω πάλι υπέρηχο . Επιτέλους να το ξαναδώ...έχω μεγάλη αγωνία.

Στείλε μας αύριο αποτελέσματα χοριακης....πως είσαι εσύ;; πώς νιώθεις;;;να ξεκουράζεσαι!!!

Καλά είμαι Διονη μου..έχουν σταματήσει και τα καφέ υγρά που είχα όλα καλά πιστεύω.. ξεκουράζομαι αρκετά και αναμένω το επόμενο βήμα.. θα περιμένουμε νέα από τον υπέρηχο σου!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, εγώ πήγα χθες στο γιατρό, είδαμε τα εμβρυακια μας, μεγαλώνουν κανονικά, ακούσαμε ξανά κ τις καρδούλες τους.. Είμαστε κ επίσημα στην 7η εβδομάδα!! Στα υπόλοιπα νέα, τα καφέ επέστρεψαν αλλά ο γιατρός είπε πως δεν υπάρχει αποκόλληση, μάλλον επειδή μεγαλώνει απότομα η μήτρα σπάνε αγγειακια..πηγα κ το πρωί έκανα κ τις εξετάσεις αυτές που δίνουν.. Σε 2 εβδομάδες θα ξανά κάνουμε υπέρηχο κ μετά ο επόμενος υπέρηχος θα είναι οι αυχενικες.. Βήμα βήμα αν κ ακόμα μας φαίνεται απίστευτο, ο γιατρός μας είναι πολύ ευχαριστημένος με την πορεία τους.. Εγώ νομίζω θα το συνειδητοποίησω καλύτερα μετά την αυχενική.. Καλη επιτυχια στην χοριακη σου αύριο @Sandyb, ένα τριπλάσιο νούμερο εύχομαι.. Κ σε εσένα@Παρασκευαιδουεφτασε η μέρα της ωοληψιας όπου να ναι.. Ελπίζω να δειτε κ να πάρετε πολλά ωαριάκια!! @Eva29 έφτασε κ η δική σου ώρα, με το καλό η προετοιμασία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια καλημερα ειμαι πολυ σταναχωρημενη .. εμεις κανουμε προεμφυτευτικο γτ ο αντρας μ εχει γονιδιακη μεταλλαξη .. ειχα 11 βλαστοκυστες για ελεγχο απο τις οποιες δυο ειναι υγιης και αλλες 2 90% υγιης .. πηρα σημερα τα αποτελεσματα γτ ηταν κλειστα .. οι 2 υγιης η ποιοτητα τους 3ΒΒ κ η αλλη 3ΒΑ και οι αλλες με 90% ΑΒ που δε ξερω να τις χρησιμοποιησω η οχι;; Ειμαι τοσο στεναχωρημενη που σκεφτομαι να κανω απο την αρχη διεγερση .. ποια ειναι η γνωμη σας;; 

 

Καλημέρα, εννοείται πως θα χρησιμοποιήσεις τις υγιείς βλαστοκυστες σου. Άλλωστε ο δικός μου γιατρός μου έχει πει ότι  έχουμε δει ΒΓ να βγαίνει μια χαρά γερό έμβρυο. Αν κατάλαβα καλά δηλαδή από τις 11 οι 4 συνολικά είναι υγιείς? κι εγώ καμμένη από προεμφυτευτικο εδώ οποτε μπορώ να καταλάβω τη στενοχώρια σου. Εγώ την τελευταία φορά είχα 5 για έλεγχο που οι 4 ήταν ΑΑ  και τελικά μας τις έκοψε όλες ο προεμφυτευτικος. Έχω μια ερωτηση, που τον κάνετε τον έλεγχο και σας έδωσε αποτέλεσμα στο 90%? Σε είναι συνολικά ότι η αξιοπιστία ειναι καπου στο 96% αλλά δεν μας έχει δώσει αποτελέσματα με ξεχωριστή αξιοπιστία ποτέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, εγώ πήγα χθες στο γιατρό, είδαμε τα εμβρυακια μας, μεγαλώνουν κανονικά, ακούσαμε ξανά κ τις καρδούλες τους.. Είμαστε κ επίσημα στην 7η εβδομάδα!! Στα υπόλοιπα νέα, τα καφέ επέστρεψαν αλλά ο γιατρός είπε πως δεν υπάρχει αποκόλληση, μάλλον επειδή μεγαλώνει απότομα η μήτρα σπάνε αγγειακια..πηγα κ το πρωί έκανα κ τις εξετάσεις αυτές που δίνουν.. Σε 2 εβδομάδες θα ξανά κάνουμε υπέρηχο κ μετά ο επόμενος υπέρηχος θα είναι οι αυχενικες.. Βήμα βήμα αν κ ακόμα μας φαίνεται απίστευτο, ο γιατρός μας είναι πολύ ευχαριστημένος με την πορεία τους.. Εγώ νομίζω θα το συνειδητοποίησω καλύτερα μετά την αυχενική.. Καλη επιτυχια στην χοριακη σου αύριο @Sandyb, ένα τριπλάσιο νούμερο εύχομαι.. Κ σε εσένα@Παρασκευαιδουεφτασε η μέρα της ωοληψιας όπου να ναι.. Ελπίζω να δειτε κ να πάρετε πολλά ωαριάκια!! @Eva29 έφτασε κ η δική σου ώρα, με το καλό η προετοιμασία!! 

Μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι για τα νέα σου !! Είναι φανταστικά!!! Όλα πάνε κατευχην και έτσι να συνεχίσουν !!! 

Προσπάθησε να ηρεμήσεις τώρα και να το απολαύσεις ! Με το καλό ♥️ 

Άντε να έρθει και η δική μου ώρα επιτέλους δεν μπορώ την τόση αναμονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κοριτσιααααα θετικο!! 357!!! Δεν το πιστεύω...

Συγχαρητήρια!!!! Μπράβο!!! Τέρμα, είναι γουρλίδικη η συνομιλία αυτή και πρέπει όλες να βάλουμε τα δυνατά μας να τα καταφέρουμε! Όλα εύκολα να σου έρθουν από δω και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Αυτά που γίνονται? Μόνο καρδιογράφημα και πίεση και τον αναισθησιολόγο τον γνωρίζουμε λίγα λεπτά πριν μας κοιμήσει που είναι αυτές οι πολιτελειες?

Xaxa στα οργανωμενα κρατοι. Πως εισαι κοριτσι μου εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...