Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έχω πολλές ερωτήσεις....

Ποια θα με βοηθήσει?

Επαφές όσο κανείς διαιγερση επιτρέπονται; 

Μετα; 

Επίσης τι δικαιολογίες λέτε στη δουλειά:-/

Είμαι σε άδεια τώρα αλλά από εβδομάδα πρέπει να γυρίσω και τους είπα 25.08 θα λείψω το πρωί καμια ώρα και τσινισαν:-/ συν οτι 30 θα βγω άρρωστη συν μετά η εμβρυομεταφορα γίνεται μόνο πρωί αρα παλι και εκει με βλέπω να βγαίνω άρρωστη.   

Χωρίς να είμαι σίγουρη αν απαγορεύεται 100% ο δικός μου γιατρός είχε πει σαφώς όχι επαφές κατά τη διέγερση. Μετά την ωοληψια επίσης για λίγες μέρες καλό είναι να προσέξεις ανάλογα και ποσα ωάρια θα σου πάρουν αλλά η περιοχή θα είναι κάπως τραυματισμένη γι αυτό λογικά θα σου δώσει και λίγη αντιβίωση. Επίσης μετά την εμβρυομεταφορα κ μέχρι τη χοριακη τουλάχιστον πάλι δεν επιτρέπονται οποτε συνολικά νομίζω δεν επιτρέπονται. 
οσο για τη δουλειά εγώ έλεγα διάφορες άσχετες δικαιολογίες αλλά επίσης έχω το περιθώριο να πάω αργότερα στο γραφείο (και να φύγω επίσης αργότερα). Άσε που κάποιες από τις διαδικασίες την προηγούμενη φορά με πέτυχαν σε τηλεργασια. Οι υπέρηχοι πάντως για να δουν τα ωοθυλάκιο γίνονται νωρίς το πρωί οπότε πήγαινα στο κέντρο για υπέρηχο κ μετά γραφείο και δε χρειαζόταν να πω τίποτα σε κανενα. Μόνο σε ωοληψια και εμβρυομεταφορα έπαιρνα κανονική άδεια. Ο δικός μου γιατρός μετά την εμβρυομεταφορα ήθελε να μείνω μέσα στο σπίτι 3-4 μέρες οποτε ενώ ήθελα να το κρατήσω κρυφό, τελικά αναγκάστηκα να πω στη διευθύντρια μου σε τι φάση βρίσκομαι γιατί ζήτησα φουλ τηλεργασια όλες τις 14 μέρες αναμονής για τη χοριακη. Εξαρτάται και από το είδος της δουλειάς που κάνει η καθεμία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Ε μα και εσύ γιατί τα λες όλα κρατά και τίποτα κρυφό......ας περάσουμε στα πιο απλά τότε μια γαστρεντερίτιδα, μια αναφυλαξια μια σπαστική κολίτιδα βρε αδερφέ....κάτι θα βρούμε......🤣🤣🤣🤣 επίσης το ότι έκανες εμβόλιο δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να κολλήσεις την μετάλλαξη δέλτα που κυριαρχεί.....

Μη μου δίνεις ιδέες χαχααχ μετά όμως θα μου το ακυρώσουν γτ θα είμαι καραντίνα  🤣🤣🤣 μίλησα με το κέντρο μου είπαν θα με γράψουν άρρωστη αλλά δεν θέλω να φαίνεται 🤔 πήρα την οικογενειακή γιατρό ενημέρωσα και μου είπε οκ , οπότε θέλω να πάω να πάρω το χαρτί;-) όχι που θα σκάσω χαχαχΧ έχω αλλά βάσανα... σε λίγο η ενεση πάμε ουφ ουφ ουφ ουφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Χωρίς να είμαι σίγουρη αν απαγορεύεται 100% ο δικός μου γιατρός είχε πει σαφώς όχι επαφές κατά τη διέγερση. Μετά την ωοληψια επίσης για λίγες μέρες καλό είναι να προσέξεις ανάλογα και ποσα ωάρια θα σου πάρουν αλλά η περιοχή θα είναι κάπως τραυματισμένη γι αυτό λογικά θα σου δώσει και λίγη αντιβίωση. Επίσης μετά την εμβρυομεταφορα κ μέχρι τη χοριακη τουλάχιστον πάλι δεν επιτρέπονται οποτε συνολικά νομίζω δεν επιτρέπονται. 
οσο για τη δουλειά εγώ έλεγα διάφορες άσχετες δικαιολογίες αλλά επίσης έχω το περιθώριο να πάω αργότερα στο γραφείο (και να φύγω επίσης αργότερα). Άσε που κάποιες από τις διαδικασίες την προηγούμενη φορά με πέτυχαν σε τηλεργασια. Οι υπέρηχοι πάντως για να δουν τα ωοθυλάκιο γίνονται νωρίς το πρωί οπότε πήγαινα στο κέντρο για υπέρηχο κ μετά γραφείο και δε χρειαζόταν να πω τίποτα σε κανενα. Μόνο σε ωοληψια και εμβρυομεταφορα έπαιρνα κανονική άδεια. Ο δικός μου γιατρός μετά την εμβρυομεταφορα ήθελε να μείνω μέσα στο σπίτι 3-4 μέρες οποτε ενώ ήθελα να το κρατήσω κρυφό, τελικά αναγκάστηκα να πω στη διευθύντρια μου σε τι φάση βρίσκομαι γιατί ζήτησα φουλ τηλεργασια όλες τις 14 μέρες αναμονής για τη χοριακη. Εξαρτάται και από το είδος της δουλειάς που κάνει η καθεμία. 

Και εγώ γραφείο είμαι αλλά δεν γίνεται απ το σπίτι καθόλου:-/ ετοιμάζω όλοι την χαρτουρα για τους οδηγούς.  Δεν με φοβίζει η δουλεοα οπότε θέλω κάθομαι στην καρέκλα αμα θέλω όρθια και καλύτερα να πάω γιατί στο σπίτι θα χω το μυαλό μου μονο εκει. 

Μάλιστα, το είχα φανταστεί ότι μάλλον απαγορεύεται.  

Σε ευχαριστώ πολύ  πολύ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Φαίνεται ότι πάμε για μια ακόμα εγκυουλα εδώ μέσα! Από αυτα που έχω διαβάσει από τις υπόλοιπες κοπέλες, φαίνεται καλό σημάδι. Άραξε και να μας δίνεις ανταπόκριση. Κοντά είναι η Δευτέρα. Ξεκίνησε η Βασιλική το χορό και πληθαίνουν τα θετικά αποτελέσματα!
@Vasilique Δεν είχα καταλαβει ότι είσαι 43. Για εμάς που είμαστε οι μεγαλύτερες εδώ μέσα είναι πολύ αισιόδοξο να βλέπουμε ότι με λίγη τύχη, το σωστό γιατρο και την κατάλληλη μέθοδο όλες μπορούμε να προχωρήσουμε. Αν έχω καταλαβει καλά είσαι με τον Π? 

Ναι κορίτσι με τον Π έκανα όλη την διαδικασία κ θα τον κρατήσω. Τον επισκέφτηκα πρώτη φορά τον Σεπτέμβριο κ τον Ιούλιο έμεινα έγκυος. Ο ίδιος βιαζόταν περισσότερο από εμάς! Μας το είχε πει κιόλας ευθέως! 😂 Του έχω απεριόριστη εμπιστοσύνη. Αλλιώς δεν προχωράς! Εμπιστοσύνη στις γνώσεις του γιατρού κ πίστη στο Θεό! Ούτε να με ξεπετάει ένιωσα ποτέ παρά τον τόσο κόσμο που έχει, ούτε έφυγα ποτέ με απορίες κ αμφιβολίες. Το κέντρο του έχει οργάνωση κ το team του κάνει πολύ καλή δουλειά! Δεν κάνω διαφήμιση προς Θεού, δεν έχω εξάλλου λόγο… 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Φαίνεται ότι πάμε για μια ακόμα εγκυουλα εδώ μέσα! Από αυτα που έχω διαβάσει από τις υπόλοιπες κοπέλες, φαίνεται καλό σημάδι. Άραξε και να μας δίνεις ανταπόκριση. Κοντά είναι η Δευτέρα. Ξεκίνησε η Βασιλική το χορό και πληθαίνουν τα θετικά αποτελέσματα!
@Vasilique Δεν είχα καταλαβει ότι είσαι 43. Για εμάς που είμαστε οι μεγαλύτερες εδώ μέσα είναι πολύ αισιόδοξο να βλέπουμε ότι με λίγη τύχη, το σωστό γιατρο και την κατάλληλη μέθοδο όλες μπορούμε να προχωρήσουμε. Αν έχω καταλαβει καλά είσαι με τον Π? 

Απ' το στόμα σου και στου Θεού το αυτί κορίτσι..μακάρι μια μια να παίρνουμε σειρά..αράζω ναι δεν κάνω τίποτα τα έχει αναλάβει όλα ο αντρουλης μου αν και ο γιατρός είπε δεν παίζει ρόλο και να είμαι συνέχεια ξάπλα αλλά για ψυχολογικούς λόγους το προτιμώ να μην κάνω τίποτα για λίγες μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Θυμάμαι ότι είχες δει και εσύ αιματακι..σταγόνες καφε στο εσώρουχο έχω μόνο και ευτυχώς λίγες..ναι βάζω κολπικά 3 outro..η μέρα που θα μου ερχόταν περίοδος είναι η Κυριακή μεθαύριο..εσένα σου έχουν σταματήσει τώρα τα καφέ υγρά? όλα καλά?

Όχι έχω ακόμη, όχι πολλά άλλα έχω.. Κ εκεί που ηρεμώ κ λέω τι ωραία αντε θα τελειώσουν επιτέλους βλέπω κ μια σταγόνα κόκκινο.. Σήμερα πάλι όλη μέρα σπίτι είμαι κ ξάπλα, θα βγω αργότερα να πάω σε ένα φιλικό σπίτι.. Το πρωί μετά που έβαλα το υπόθετο είδα μια σταγόνα κόκκινο προς καφέ, οπότε ξεκούραση η σημερινή μέρα.. Έχω αρχίσει να ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι, να τελειώσουν οι διακοπές μας μήπως κ απαλλαγώ από αυτά τα καφέ.. Μίλησα χθες με το γιατρό κ είπαμε Δευτέρα για υπέρηχο να δούμε κ τι θα γίνει με αυτά τα καφέ κ από τι προκαλούνται.. Να δω κ τα μωράκια μου τι κανουν❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Χωρίς να είμαι σίγουρη αν απαγορεύεται 100% ο δικός μου γιατρός είχε πει σαφώς όχι επαφές κατά τη διέγερση. Μετά την ωοληψια επίσης για λίγες μέρες καλό είναι να προσέξεις ανάλογα και ποσα ωάρια θα σου πάρουν αλλά η περιοχή θα είναι κάπως τραυματισμένη γι αυτό λογικά θα σου δώσει και λίγη αντιβίωση. Επίσης μετά την εμβρυομεταφορα κ μέχρι τη χοριακη τουλάχιστον πάλι δεν επιτρέπονται οποτε συνολικά νομίζω δεν επιτρέπονται. 
οσο για τη δουλειά εγώ έλεγα διάφορες άσχετες δικαιολογίες αλλά επίσης έχω το περιθώριο να πάω αργότερα στο γραφείο (και να φύγω επίσης αργότερα). Άσε που κάποιες από τις διαδικασίες την προηγούμενη φορά με πέτυχαν σε τηλεργασια. Οι υπέρηχοι πάντως για να δουν τα ωοθυλάκιο γίνονται νωρίς το πρωί οπότε πήγαινα στο κέντρο για υπέρηχο κ μετά γραφείο και δε χρειαζόταν να πω τίποτα σε κανενα. Μόνο σε ωοληψια και εμβρυομεταφορα έπαιρνα κανονική άδεια. Ο δικός μου γιατρός μετά την εμβρυομεταφορα ήθελε να μείνω μέσα στο σπίτι 3-4 μέρες οποτε ενώ ήθελα να το κρατήσω κρυφό, τελικά αναγκάστηκα να πω στη διευθύντρια μου σε τι φάση βρίσκομαι γιατί ζήτησα φουλ τηλεργασια όλες τις 14 μέρες αναμονής για τη χοριακη. Εξαρτάται και από το είδος της δουλειάς που κάνει η καθεμία. 

εμένα πάντως μου είπε άλλα ο γιατρός...οι υπέρηχοι κανονίζονται ανάλογα τι ώρα μπορείς να τους κάνεις.. εγώ πχ θα πηγαίνω απόγευμα, όπως γνωρίζω και αλλα κορίτσια που έκαναν απόγευμα.

σχετικά με τις επαφές επίσης, κατα την διάρκεια των ενέσεων κάνεις κανονικά, και πρέπει κ ολας για να είναι φρέσκο το σπέρα όταν θα πας για ωοληψία, μετά ναι δεν κάνεις. αλλα μεχρι την ωοληψία κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Έχω καιρο να μπω να σας διαβασω. Βέβαια που κ που έριχνα κλέφτες ματιές και ήταν μεγάλη η χαρά μου να βλεπω συνεχεια θετικά τεστακια 🤰🤰 

Άντε να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες 🙏🙏🙏

αγαπημένη μου @Vasilique πως πάει η εγκυμοσύνη σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Που είναι μωρέ τα κορίτσια μου τα όμορφα;;;;;;

Α...πουλάκι μου πολλα χρόνια θα ζήσεις... σε είχα στο μυαλό λέω χάθηκε μάλλον θα είναι διακοπές..  

Εσυ που είσαι κυρία μου χαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Όχι έχω ακόμη, όχι πολλά άλλα έχω.. Κ εκεί που ηρεμώ κ λέω τι ωραία αντε θα τελειώσουν επιτέλους βλέπω κ μια σταγόνα κόκκινο.. Σήμερα πάλι όλη μέρα σπίτι είμαι κ ξάπλα, θα βγω αργότερα να πάω σε ένα φιλικό σπίτι.. Το πρωί μετά που έβαλα το υπόθετο είδα μια σταγόνα κόκκινο προς καφέ, οπότε ξεκούραση η σημερινή μέρα.. Έχω αρχίσει να ανυπομονώ να γυρίσω σπίτι, να τελειώσουν οι διακοπές μας μήπως κ απαλλαγώ από αυτά τα καφέ.. Μίλησα χθες με το γιατρό κ είπαμε Δευτέρα για υπέρηχο να δούμε κ τι θα γίνει με αυτά τα καφέ κ από τι προκαλούνται.. Να δω κ τα μωράκια μου τι κανουν❤️❤️

Χμμ πρόσεχε πως βάζεις το υπόθετο. Στην εγκυμοσύνη είναι πιο ευαίσθητα τα αγγεία. Ίσως και από αυτό να είναι το αίμα, την είχα πατήσει στον 6 μήνα..  είχα φάει σοκ δεν είχα όμως ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα και όταν μίλησα με την γιατρό είδα ότι προέρχοταν από κάποια υποθέτα (δεν έφτανα με την κοιλιά να χαχαχαχχα) και έσπρωχνα αχχαχχα μη γελας 🤣🤣🤣🤣 σε βλεπω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

εμένα πάντως μου είπε άλλα ο γιατρός...οι υπέρηχοι κανονίζονται ανάλογα τι ώρα μπορείς να τους κάνεις.. εγώ πχ θα πηγαίνω απόγευμα, όπως γνωρίζω και αλλα κορίτσια που έκαναν απόγευμα.

σχετικά με τις επαφές επίσης, κατα την διάρκεια των ενέσεων κάνεις κανονικά, και πρέπει κ ολας για να είναι φρέσκο το σπέρα όταν θα πας για ωοληψία, μετά ναι δεν κάνεις. αλλα μεχρι την ωοληψία κάνεις. 

Νομίζω 2 ημερών πρέπει να είναι.  25.08 θα πάω και φυσικά θα ρωτήσω. Για το σπερμα ξέρω, για το άλλο είναι το θέμα:-/ ντράπηκα να ρωτήσω ωραίος μπουφος  είμαι χααχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α...πουλάκι μου πολλα χρόνια θα ζήσεις... σε είχα στο μυαλό λέω χάθηκε μάλλον θα είναι διακοπές..  

Εσυ που είσαι κυρία μου χαχααχα

Ξέρω πότε εμφανίζομαι 😂😂 να μην ντρέπεσαι καθόλου! Εγώ την πρώτη μέρα πήγα κανονικά με λίστα από απορίες!!!!! Που τέτοια τύχη για διακοπές!!!! Μετράω μέρες πλέον για τις ενέσεις!!!! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Νομίζω 2 ημερών πρέπει να είναι.  25.08 θα πάω και φυσικά θα ρωτήσω. Για το σπερμα ξέρω, για το άλλο είναι το θέμα:-/ ντράπηκα να ρωτήσω ωραίος μπουφος  είμαι χααχαχα

Το άλλο ποιο είναι;;;;; χαχαχαχαχαχα για το πότε να πηγαίνεις;;;; 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Που χαθηκες εσυ;

Έλα μωρέ παιδί μουυυυυυυυυ, εδώ εδώ είμαι!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου όμορφα. Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά και με ευχάριστα νέα.. δεν σας προλαβαίνω να σας διαβάσω μιας και είμαστε διακοπές για να γεμίσουμε μπαταρίες όσο γίνεται γιατί από το μυαλό μας δεν φεύγει το γιατί και όσο περνάνε η ημέρες όλο και το σκεφτόμαστε. Δεν σας έχω ξεχάσει σας σκέφτομαι συνέχεια..

θελω να είστε όλες μα όλες καλά και μόνο με χαρούμενα νέα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εύχομαι πραγματικά να είστε όλες καλά.. εγώ έφτασα αισίως στην 6η μέρα από την έμβρυομεταφορά αλλά σήμερα έχω καφέ υγρά λίγα ευτυχώς.. είχα διαβάσει ότι είχατε αρκετές πριν την χοριακη και λέω να μην αγχωθω (αν μπορέσω).. μίλησα και με το γιατρό και ούτε αυτός ανησυχεί οπότε αναμονή..ελπίζω μόνο να μη μου γίνει κανονικό αίμα..🙏

Κορίτσι μου ευχάριστο μου ακούγεται ❤️❤️❤️❤️❤️❤️ εγώ φαντάσου είχα ροζ....άντε 3 μερουλες έμειναν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου όμορφα. Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά και με ευχάριστα νέα.. δεν σας προλαβαίνω να σας διαβάσω μιας και είμαστε διακοπές για να γεμίσουμε μπαταρίες όσο γίνεται γιατί από το μυαλό μας δεν φεύγει το γιατί και όσο περνάνε η ημέρες όλο και το σκεφτόμαστε. Δεν σας έχω ξεχάσει σας σκέφτομαι συνέχεια..

θελω να είστε όλες μα όλες καλά και μόνο με χαρούμενα νέα..

Τι κάνεις κορίτσι μου;;;;; Εμείς καλά είμαστε!!! Καλά κάνετε γεμίστε μπαταρίες για να έρθετε με νέες ιδέες και σχέδια...τα γιατί ποτέ δε θα φύγουν...όμως κάποια στιγμή θα το έχετε το μωράκι σας θα δεις!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η angel35 είπε:

εμένα πάντως μου είπε άλλα ο γιατρός...οι υπέρηχοι κανονίζονται ανάλογα τι ώρα μπορείς να τους κάνεις.. εγώ πχ θα πηγαίνω απόγευμα, όπως γνωρίζω και αλλα κορίτσια που έκαναν απόγευμα.

σχετικά με τις επαφές επίσης, κατα την διάρκεια των ενέσεων κάνεις κανονικά, και πρέπει κ ολας για να είναι φρέσκο το σπέρα όταν θα πας για ωοληψία, μετά ναι δεν κάνεις. αλλα μεχρι την ωοληψία κάνεις. 

Ναι γλυκούλα μου και εμένα έτσι μου τα είχαν πει....💜💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου όμορφα. Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά και με ευχάριστα νέα.. δεν σας προλαβαίνω να σας διαβάσω μιας και είμαστε διακοπές για να γεμίσουμε μπαταρίες όσο γίνεται γιατί από το μυαλό μας δεν φεύγει το γιατί και όσο περνάνε η ημέρες όλο και το σκεφτόμαστε. Δεν σας έχω ξεχάσει σας σκέφτομαι συνέχεια..

θελω να είστε όλες μα όλες καλά και μόνο με χαρούμενα νέα..

Καλημερα κοριτσι. Καλα κανετε κ φυγατε διακοπουλες το χρειαζοσασταν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου όμορφα. Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά και με ευχάριστα νέα.. δεν σας προλαβαίνω να σας διαβάσω μιας και είμαστε διακοπές για να γεμίσουμε μπαταρίες όσο γίνεται γιατί από το μυαλό μας δεν φεύγει το γιατί και όσο περνάνε η ημέρες όλο και το σκεφτόμαστε. Δεν σας έχω ξεχάσει σας σκέφτομαι συνέχεια..

θελω να είστε όλες μα όλες καλά και μόνο με χαρούμενα νέα..

Ωραία φωτογραφία..

Σου εύχομαι να γίνει πραγματικότητα σύντομα..

Καλή ξεκούραση και ανάρρωση ψυχική και σωματική 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έχω πολλές ερωτήσεις....

Ποια θα με βοηθήσει?

Επαφές όσο κανείς διαιγερση επιτρέπονται; 

Μετα; 

Επίσης τι δικαιολογίες λέτε στη δουλειά:-/

Είμαι σε άδεια τώρα αλλά από εβδομάδα πρέπει να γυρίσω και τους είπα 25.08 θα λείψω το πρωί καμια ώρα και τσινισαν:-/ συν οτι 30 θα βγω άρρωστη συν μετά η εμβρυομεταφορα γίνεται μόνο πρωί αρα παλι και εκει με βλέπω να βγαίνω άρρωστη.   

Και εμένα όλοι οι γιατροί μας απαγόρευαν επαφές κατά την διάρκεια της διέγερσης έως την ωοληψία και μετά την εμβρυομεταφορά.

Όσον αφορά το σπέρμα ναι πρέπει να ανανεώνεται οπότε με εναλλακτικούς τρόπους βρίσκεις την λύση.😁

Στους υπερήχους πάντα πήγαινα 6,30-7,00 το πρωί και πήγαινα μετά στην δουλειά στην ώρα μου δεν χρειαζόταν να πω κάτι.

Στην ωοληψία / ΕΤ έπαιρνα κανονική άδεια ή παθαινα γαστρεντεριτίδα ανάλογα την περίοδο.

Μια φορά είχα μείνει και από μέση. Φαντασία να έχεις κάτι θα βρεις.

Καλή επιτυχία😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Ξέρω πότε εμφανίζομαι 😂😂 να μην ντρέπεσαι καθόλου! Εγώ την πρώτη μέρα πήγα κανονικά με λίστα από απορίες!!!!! Που τέτοια τύχη για διακοπές!!!! Μετράω μέρες πλέον για τις ενέσεις!!!! 

Το άλλο ποιο είναι;;;;; χαχαχαχαχαχα για το πότε να πηγαίνεις;;;; 

Έλα μωρέ παιδί μουυυυυυυυυ, εδώ εδώ είμαι!!!!!! 

Οι μέρες περνάνε πολύ γρήγορα ποτε ήμουν με ? Πότε μπήκε 30.08 στο πινακάκι  χαμπάρι δεν το πήρα. 

Εμ έχουμε το άγχος μας , έχουμε τον πόνο μας (ενέσεις να με  πάει, αλλά Δεν πονάνε καθολοθ) , κόψαμε και αυτο  χαχααχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου όμορφα. Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά και με ευχάριστα νέα.. δεν σας προλαβαίνω να σας διαβάσω μιας και είμαστε διακοπές για να γεμίσουμε μπαταρίες όσο γίνεται γιατί από το μυαλό μας δεν φεύγει το γιατί και όσο περνάνε η ημέρες όλο και το σκεφτόμαστε. Δεν σας έχω ξεχάσει σας σκέφτομαι συνέχεια..

θελω να είστε όλες μα όλες καλά και μόνο με χαρούμενα νέα..

Κοριτσάκι μου , γέμισε μπαταρίες, ανέβασε ψυχολογία και ξεκινά σχέδια.  Πρέπει να δεις τώρα το μπροστά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και εμένα όλοι οι γιατροί μας απαγόρευαν επαφές κατά την διάρκεια της διέγερσης έως την ωοληψία και μετά την εμβρυομεταφορά.

Όσον αφορά το σπέρμα ναι πρέπει να ανανεώνεται οπότε με εναλλακτικούς τρόπους βρίσκεις την λύση.😁

Στους υπερήχους πάντα πήγαινα 6,30-7,00 το πρωί και πήγαινα μετά στην δουλειά στην ώρα μου δεν χρειαζόταν να πω κάτι.

Στην ωοληψία / ΕΤ έπαιρνα κανονική άδεια ή παθαινα γαστρεντεριτίδα ανάλογα την περίοδο.

Μια φορά είχα μείνει και από μέση. Φαντασία να έχεις κάτι θα βρεις.

Καλή επιτυχία😘

Υπερηχους έχω άλλον έναν στις 25.08 που τσινισαν αλλά τους γράφω κανονικά. 

Ετ ποσες μερες καλό είναι να καθίσεις σπίτι? Προσωπικά θέλω λίγο για να μη το σκέφτομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Υπερηχους έχω άλλον έναν στις 25.08 που τσινισαν αλλά τους γράφω κανονικά. 

Ετ ποσες μερες καλό είναι να καθίσεις σπίτι? Προσωπικά θέλω λίγο για να μη το σκέφτομαι. 

Κοίτα στην 1η ΕΤ έκατσα σπίτι 5 μέρες μηδέν χοριακή.

Στην 2η ΕΤ έκατσα 14 ημέρες γιατί νόμιζα οτι θα είναι καλύτερα , μηδέν χοριακή και λάλησα στην κυριολεξία.

Στην 3η και 4η ΕΤ έκατσα 3 ημέρες και είχα θετικές χοριακές ,άσχετα που παλινδρόμησαν.

Όταν με το καλό φτάσω πάλι σε ΕΤ το ίδιο θα ακολουθήσω θα κάτσω δηλαδή 3-4 ημέρες γιατί δεν την παλεύω ψυχολογικά. Πρέπει να ξεφεύγει το μυαλό.

Οι περισσότεροι γιατροί συμβουλεύουν 3-4 ημέρες σπίτι ξεκούραση και μετά επιστροφή στην καθημερινότητα σου με προσοχή και χωρίς υπερβολές.

Θα το συζητήσεις και με τον γιατρό σου να δεις τι προτείνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...