Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Ελπίζω να έκανε το θαύμα του ο καλούλης και σε μένα όπως και σ εσας!! 🙏🙏

Στον Π κ εσύ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Όχι για φύλο είναι πολύ νωρίς αυχενική έχω στις 23/8

Ε, τότε σίγουρα πια! Τι έμεινε; Λίγες μερούλες μόνο! 🤗

Έχεις προαίσθημα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

@Tvz πώς είσαι καλή μου; Άντε αύριο η μεγάλη ημέρα! 🤗

Έχω αγωνία δεν μπορώ να πω πως είμαι χαλαρή!! Όσο περνάει η ώρα αυξάνεται κ η αγωνία.. Ελπίζω να έχουν πάει όλα καλά κ να ξεκινήσει κ για εμένα για 1η φορά το όνειρο!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Έχω αγωνία δεν μπορώ να πω πως είμαι χαλαρή!! Όσο περνάει η ώρα αυξάνεται κ η αγωνία.. Ελπίζω να έχουν πάει όλα καλά κ να ξεκινήσει κ για εμένα για 1η φορά το όνειρο!! 🙏🙏

Στο εύχομαι από καρδιάς! Σου στέλνω άπειρη μπεμπεδόσκονη κ θετικά vibes! 🤗🥰💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Έχω αγωνία δεν μπορώ να πω πως είμαι χαλαρή!! Όσο περνάει η ώρα αυξάνεται κ η αγωνία.. Ελπίζω να έχουν πάει όλα καλά κ να ξεκινήσει κ για εμένα για 1η φορά το όνειρο!! 🙏🙏

Μακαρι να ειναι η στιγμη ρου για το ονειρο κοριτσι μου!! Σου στελνω κι εγω φουλ, καργα μπεμπεδοσκονη!!!! ❤️❤️🍀🙏🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Στον Π κ εσύ;;;

Στον Π κ εγώ!! Τι να πω;; Μακαρι! Λίγες είναι αλλά δεν περνάνε με τίποτα!! Δεν ξέρω αν έχω προαίσθημα πραγματικά! Δεν νιώθω τίποτα παρα μόνο μερικά τσιμπηματάκια αραιά και που! Βέβαια κ την προηγούμενη τίποτα δεν ένιωθα! Δεν ξέρω καθόλου! Ενώ νιώθω σχετικά σίγουρη για το θετικό επειδή ήταν και την προηγούμενη προσπαθώ να με συγκρατώ γιατί δεν σημαίνει κάτι αυτο! Και μετά ξαφνικά λέω κάτσε και θα δεις τώρα θα ναι αρνητικό!  Κ αυτό μ έχει τρελάνει! Δεν ξέρω καθόλου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Έχω αγωνία δεν μπορώ να πω πως είμαι χαλαρή!! Όσο περνάει η ώρα αυξάνεται κ η αγωνία.. Ελπίζω να έχουν πάει όλα καλά κ να ξεκινήσει κ για εμένα για 1η φορά το όνειρο!! 🙏🙏

Άντε να μαθαίνουμε κι αλλά ευχάριστα σιγά σιγά! Τα καλύτερα και τα πιο χαρούμενα νέα να παρεις αύριο!! Στο ευχομαι με όλη μου την ψυχή! 🙏🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Στον Π κ εγώ!! Τι να πω;; Μακαρι! Λίγες είναι αλλά δεν περνάνε με τίποτα!! Δεν ξέρω αν έχω προαίσθημα πραγματικά! Δεν νιώθω τίποτα παρα μόνο μερικά τσιμπηματάκια αραιά και που! Βέβαια κ την προηγούμενη τίποτα δεν ένιωθα! Δεν ξέρω καθόλου! Ενώ νιώθω σχετικά σίγουρη για το θετικό επειδή ήταν και την προηγούμενη προσπαθώ να με συγκρατώ γιατί δεν σημαίνει κάτι αυτο! Και μετά ξαφνικά λέω κάτσε και θα δεις τώρα θα ναι αρνητικό!  Κ αυτό μ έχει τρελάνει! Δεν ξέρω καθόλου! 

Κ η προηγούμενη στον Π ήταν; Έκτοτε έκανες κάποια θεραπεία ή κάτι άλλο; Άρα είναι η 2η αυτή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evaki! είπε:

Καλημέρα,, στο δικό μου κέντρο θεωρούν αχρείαστη την εξέταση E2 -PRG. Τις έκανα μόνη μου (λόγω ροής) μαζί με τη 2η χοριακή (11η μέρα από ετ) και ήταν :

E2 77.29 pg/mL (από 3.500 που είχα πριν την ωοληψία) -  PRG 36.58 ng/mL

ούτε από το κέντρο ούτε ο γιατρός μου έδωσαν σημασία και θεώρησα ότι οι τιμές είναι φυσιολογικές. Μου είπαν μόνο να μείνω ξαπλωμένη. Ελπίζω το "πρόβλημά" μου να μην έχει τόσο απλή λύση και παιδεύομαι άδικα. Εν τω μεταξύ δεν έχω καθόλου συμπτώματα εγκυμοσύνης, ίσως έτσι να εξηγείται.

@Nefeliap και όσα άλλα κορίτσια παίρνετε utrogestan κολπικά και από το στόμα παράλληλα, παίρνετε των 200 ή των 100; 

 

Εγώ την πρώτη φορά έπαιρνα μόνο ενδοκολπικα vasclor κ όταν βγήκε θετική η χοριακη η προγεστερονη ήταν χαμηλή όποτε μετά έπαιρνα ενδοκολπικα το vasclor και 2 utrogestan 200 mg 3 φορές την ημέρα. Βέβαια να πω ότι όταν παίρνεις μόνο ενδοκολπικα δεν ανιχνεύεται στην εξέταση αίματος αλλά για να είμαστε σίγουροι προσθέσαμε το vasclor. 
 Τώρα ξεκίνησα πέντε μέρες πριν την ετ και συνεχίζω ακόμα με utrogestan 200mg πρωί - μεσημέρι- βράδυ ένα στόμα ένα κόλπο. 
Την ημερα της ετ είχα ήδη 60 φαντάσου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ η προηγούμενη στον Π ήταν; Έκτοτε έκανες κάποια θεραπεία ή κάτι άλλο; Άρα είναι η 2η αυτή;

Ναι εκεί ήταν, δεν έχω πάει άλλου! Όταν παλινδρόμησε φαντάσου με πήρε τηλ και μου λέει πραγματικά δεν ξέρω τι πήγε στραβά ήταν όλα τοσο καλα και το απέδωσε σε τυχαίο γεγονός μιας και είμαι και μικρή ακόμα! 
Τώρα έκανα σκρατσιν την δεύτερη μέρα του κύκλου, βάλαμε 4ης ημέρας αντί 3ης και παίρνω και την προγεστερονη από το στόμα από την αρχη ( πριν την έπαιρνα ενδοκολπικα και ξεκίνησα από το στόμα μετά τη χοριακη). Κατά τ αλλά τα υπόλοιπα ίδια ακριβώς! Κ από την ίδια ωοληψια είναι τα εμβρυα και τα ίδια φάρμακα και όλα τα ίδια! 
Ελπιζω πραγματικά να ήταν τυχαίο γεγονός και τώρα να τα καταφέρουμε! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikol88 είπε:

Ναι εκεί ήταν, δεν έχω πάει άλλου! Όταν παλινδρόμησε φαντάσου με πήρε τηλ και μου λέει πραγματικά δεν ξέρω το πήγε στραβά ήταν όλα τοσο καλα και το απέδωσε σε τυχαίο γεγονός μιας και είμαι και μικρή ακόμα! 
Τώρα έκανα σκρατσιν την δεύτερη μέρα του κύκλου, βάλαμε 4ης ημέρας αντί 3ης και παίρνω και την προγεστερονη από το στόμα από την αρχη ( πριν την έπαιρνα ενδοκολπικα και ξεκίνησα από το στόμα μετά τη χοριακη). Κατά τ αλλά τα υπόλοιπα ίδια ακριβώς! Κ από την ίδια ωοληψια είναι τα εμβρυα και τα ίδια φάρμακα και όλα τα ίδια! 
Ελπιζω πραγματικά να ήταν τυχαίο γεγονός και τώρα να τα καταφέρουμε! 
 

Εγώ είμαι σίγουρη! Αλήθεια στο λέω! 

Πόσα βάλατε; Χοριακή πότε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Ναι εκεί ήταν, δεν έχω πάει άλλου! Όταν παλινδρόμησε φαντάσου με πήρε τηλ και μου λέει πραγματικά δεν ξέρω τι πήγε στραβά ήταν όλα τοσο καλα και το απέδωσε σε τυχαίο γεγονός μιας και είμαι και μικρή ακόμα! 
Τώρα έκανα σκρατσιν την δεύτερη μέρα του κύκλου, βάλαμε 4ης ημέρας αντί 3ης και παίρνω και την προγεστερονη από το στόμα από την αρχη ( πριν την έπαιρνα ενδοκολπικα και ξεκίνησα από το στόμα μετά τη χοριακη). Κατά τ αλλά τα υπόλοιπα ίδια ακριβώς! Κ από την ίδια ωοληψια είναι τα εμβρυα και τα ίδια φάρμακα και όλα τα ίδια! 
Ελπιζω πραγματικά να ήταν τυχαίο γεγονός και τώρα να τα καταφέρουμε! 
 

Επίσης να σε ρωτήσω γιατί δεν το θυμάμαι, σε ποια εβδομάδα παλλινδρόμησε; Είχατε προλάβει να το δείτε στον υπέρηχο; Είχες αιμορραγία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επίσης να σε ρωτήσω γιατί δεν το θυμάμαι, σε ποια εβδομάδα παλλινδρόμησε; Είχατε προλάβει να το δείτε στον υπέρηχο; Είχες αιμορραγία; 

Μακαρι Βασιλική μου, μακαρι!! 
Βάλαμε 2 ( μέχρι τόσο επιτρέπεται) και μου είπαν χοριακη 11/08 αλλά αλήθεια δεν θα κρατηθώ! Την προηγούμενη είχα κάνει την 11 και ήταν θετική όποτε εκεί με κόβω να πηγαίνω! 
Παλινδομησε πολύ γρήγορα, δεν πρόλαβα να παω καν στο γιατρό! Σκέψου έκανα μια χοριακη που ήταν θετική, η δεύτερη είχα τριπλασιαστεί και η επόμενη είχα αρχίσει να μειώνεται! Μπορεί λέει να είναι και χρωμοσωμικη ανωμαλία αλλά κ αυτό του φαίνεται λίγο δύσκολο λόγω της ηλικίας μας γιατί κ οι δυο 32 είμαστε! Και πάλι τότε το ένα ήταν σίγουρα γιατί δεν είχα πολύ μεγάλη χοριακη!  Κ δεν είχα καθόλου αιμορραγία απλά μειώθηκε η χοριακη! Ούτε απόξεση έκανα ούτε τίποτα! Σταμάτησα τα φάρμακα και μου ήρθε περίοδος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Μακαρι Βασιλική μου, μακαρι!! 
Βάλαμε 2 ( μέχρι τόσο επιτρέπεται) και μου είπαν χοριακη 11/08 αλλά αλήθεια δεν θα κρατηθώ! Την προηγούμενη είχα κάνει την 11 και ήταν θετική όποτε εκεί με κόβω να πηγαίνω! 
Παλινδομησε πολύ γρήγορα, δεν πρόλαβα να παω καν στο γιατρό! Σκέψου έκανα μια χοριακη που ήταν θετική, η δεύτερη είχα τριπλασιαστεί και η επόμενη είχα αρχίσει να μειώνεται! Μπορεί λέει να είναι και χρωμοσωμικη ανωμαλία αλλά κ αυτό του φαίνεται λίγο δύσκολο λόγω της ηλικίας μας γιατί κ οι δυο 32 είμαστε! Και πάλι τότε το ένα ήταν σίγουρα γιατί δεν είχα πολύ μεγάλη χοριακη!  Κ δεν είχα καθόλου αιμορραγία απλά μειώθηκε η χοριακη! Ούτε απόξεση έκανα ούτε τίποτα! Σταμάτησα τα φάρμακα και μου ήρθε περίοδος! 

Πόσο ήταν οι χοριακές σου; Sorry αν σε πρήζω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πόσο ήταν οι χοριακές σου; Sorry αν σε πρήζω…

Τι με πρήζεις καλέ ;; Ίσα ίσα που με ξεαγχωνει να μιλάω! 
11 μέρα από ετ 163

14 μέρα από ετ 469

17 μέρα από ετ 291 και πήρε την κάτω βόλτα! 
 

Εσυ όλες τις προσπάθειες εκεί τις έκανες;; Εγώ ζήτησα και προεμφυτευτικο αλλά επειδή δεν είχα πολλά κατάψυξη μου το απέκλεισαν και δεν το θεώρησαν και πολύ απαραίτητο βασισμένοι πάλι στην ηλικία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

εγω παιρνω 200 και παιρνω και ενεσιμη το μεσημερι αντι για ουτροτζεσταν.... τι αξριβως προβλημα εχεις ευακι;;
 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εγώ 200 έπαιρνα αλλά κολπικά έβαζα vasclor..σε ποια εβδομάδα είσαι? Έχετε κάνει υπέρηχο?

σήμερα κλείνω την 6η εβδομάδα. ΄Έχουμε δει το σάκο με εμβρυικά στοιχεία, αλλ΄α ήταν νωρίς για καρδούλα.

Έχω καφέ υγρά και αίμα από την 6η μέρα από ετ , κάτι που όλο και χειροτέρευε. Έπαιρνα utro από το στόμα 3 των 200 την ημέρα και σε ενεσιμη μορφή. Όταν ενημέρωσα το κέντρο για το αίμα μου αύξησαν τα χάπια σε 4 τη μέρα. Ο γυναικολόγος μου (βρίσκομαι επαρχία) μου είπε ότι η vasclor έχει καλύτερη απορρόφηση και να αντικαταστήσω όλα τα χάπια με 1 δόση κολπικής κρέμας ημερησίως. Η αλήθεια είναι ότι αφού άρχισα την κολπική κρέμα τα υγρά σχεδόν εξαφανίστηκαν. Όμως είπα να κόψω σταδιακά τα χάπια, οπότε έπαιρνα 2. Χθες που πήρα μόνο 1 χάπι άρχισαν πάλι τα καφέ. 

Δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι κάποια αποκόλληση ή προέρχεται απλά από ελλειψη προγεστερόνης και διορθώνεται πιο εύκολα και με λιγότερο άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου @Vasilique @JNtina @nikol88 αλλά κ όλες τις υπόλοιπες για τις ευχές κ τη συμπαράσταση όλο αυτόν τον καιρό!! Μακάρι αύριο να έχω να σας πω τα πιο χαρμόσυνα νέα!! Κ σιγά σιγά να έχουμε όλες χαρμόσυνα, όχι αλλά δυσάρεστα μόνο ευχάριστα πια. Ευχάριστα κ μωράκια!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tvz είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου @Vasilique @JNtina @nikol88 αλλά κ όλες τις υπόλοιπες για τις ευχές κ τη συμπαράσταση όλο αυτόν τον καιρό!! Μακάρι αύριο να έχω να σας πω τα πιο χαρμόσυνα νέα!! Κ σιγά σιγά να έχουμε όλες χαρμόσυνα, όχι αλλά δυσάρεστα μόνο ευχάριστα πια. Ευχάριστα κ μωράκια!! 🙏🙏🙏

Κ εσύ θα μας πεις θετικά κ η @nikol88 το ίδιο! Όλα θα πάνε καλά! Θα το δείτε! Η ηλικία σας είναι σύμμαχος! Έρχονται… 🥰  Κ από φθινόπωρο κ τα υπόλοιπα κορίτσια μας σιγά σιγά… 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

@kk88 -> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@Vasilique--> 1729 🥰

@Διόνη -> 703 🥰

@Tvz ->4/8

@nikol88 ->11/8

Έτσι για το γούρι!!! 💚💚💚💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου @Vasilique @JNtina @nikol88 αλλά κ όλες τις υπόλοιπες για τις ευχές κ τη συμπαράσταση όλο αυτόν τον καιρό!! Μακάρι αύριο να έχω να σας πω τα πιο χαρμόσυνα νέα!! Κ σιγά σιγά να έχουμε όλες χαρμόσυνα, όχι αλλά δυσάρεστα μόνο ευχάριστα πια. Ευχάριστα κ μωράκια!! 🙏🙏🙏

🙏🙏🤞🤞❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ εσύ θα μας πεις θετικά κ η @nikol88 το ίδιο! Όλα θα πάνε καλά! Θα το δείτε! Η ηλικία σας είναι σύμμαχος! Έρχονται… 🥰  Κ από φθινόπωρο κ τα υπόλοιπα κορίτσια μας σιγά σιγά… 💚

🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

 

Επιτροπή📅

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

@kk88 -> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@kaposetsi--> 754 🥰

@Vasilique--> 1729 🥰

@Διόνη -> 703 🥰

@Tvz ->4/8

@nikol88 ->11/8

Έτσι για το γούρι!!! 💚💚💚💚💚

Μπράβο ρε Βασιλική!! Άντε να μας φέρει τύχη!! 🍀🍀🍀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου @Vasilique @JNtina @nikol88 αλλά κ όλες τις υπόλοιπες για τις ευχές κ τη συμπαράσταση όλο αυτόν τον καιρό!! Μακάρι αύριο να έχω να σας πω τα πιο χαρμόσυνα νέα!! Κ σιγά σιγά να έχουμε όλες χαρμόσυνα, όχι αλλά δυσάρεστα μόνο ευχάριστα πια. Ευχάριστα κ μωράκια!! 🙏🙏🙏

Καλά αποτελέσματα αύριο κορίτσι μου γλυκό 🙏💜 εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να δεις ένα τεράστιο νούμερο ! Κάτι μου λέει πως θα έχεις πολύ καλό νούμερο χοριακης αυριο 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!σημερα έχω τρελαθεί από την χαρά μου νομοζω σήμερα κατάλαβα ότι είμαι εγκυος και σε δίδυμα!!εχπυν αρχίσει μα σχηματίζονται δεν το περίμενα τόσο νωρίς!το ένα ήταν ξαπλωμένο με γυρισμένη πλάτη χαχαχαχαχαχ!ειναι τόσο όμορφα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Πωπω τη υπέροχα νέα..   :-) μπράβο κοριτσάκι μου  . Σε λίγο καιρό θα φουσκώνει και η κοιλίτσα και θα νιώθεις τις πεταλουδιτσες:-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...