Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

οχι τοτε βουρ στα βιβλια δεν το συζητω!!! χαχαχχαχα αληθεια γλυκια μου;;; στις διακοπες;;;ευχομαι να ειναι τυχερες λοιπον και να εχεις να εξιστορεις στο παιδακι σου που το μαθατε!!! προς το παρον δεν εχουμε κανονισει κατι!!!αν ειναι αρνητικη σιγουρα θα παμε καπου να ξεχασουμε τον πονο μας!!!στην θετικη δεν ξερω τι θα κανουμε...ο,τι πει ο γιατρος!!!
αληθεια εχω ερωτησουλα....οχι ο,τι καιγομαι να κανω μπανιο στη θαλασσα αλλα επιτρεπεται μετα απο εμβρυομεταφορα;;;δεν ρωτησα το γιατρο!!

Με το καλό να έχεις μια τεράστια χοριακη Διονη μου!! Άσε τα αρνητικά μη σκέφτεσαι τώρα.. Θετικό θα είναι..ρωτα τον καλύτερα για θαλασσα εμένα δεν θα με αφήσει αλλά μπορεί να είναι απλά η άποψη του.. Ότι σου πει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

οχι τοτε βουρ στα βιβλια δεν το συζητω!!! χαχαχχαχα αληθεια γλυκια μου;;; στις διακοπες;;;ευχομαι να ειναι τυχερες λοιπον και να εχεις να εξιστορεις στο παιδακι σου που το μαθατε!!! προς το παρον δεν εχουμε κανονισει κατι!!!αν ειναι αρνητικη σιγουρα θα παμε καπου να ξεχασουμε τον πονο μας!!!στην θετικη δεν ξερω τι θα κανουμε...ο,τι πει ο γιατρος!!!
αληθεια εχω ερωτησουλα....οχι ο,τι καιγομαι να κανω μπανιο στη θαλασσα αλλα επιτρεπεται μετα απο εμβρυομεταφορα;;;δεν ρωτησα το γιατρο!!

Όχι βέβαια! Ούτε πισίνα, ούτε γέμισμα μπανιέρας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όχι βέβαια! Ούτε πισίνα, ούτε γέμισμα μπανιέρας! 

Α και μένα ακριβως τα ίδια μου είπε.. άρα απογοερευεται γενικά ε? Γιατί είπα να μην πω ότι μου τα απαγόρεψε μην έχει άλλη άποψη ο δικός τους γιατρός και είναι ο δικός μου ο υπερβολικός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Με το καλό να έχεις μια τεράστια χοριακη Διονη μου!! Άσε τα αρνητικά μη σκέφτεσαι τώρα.. Θετικό θα είναι..ρωτα τον καλύτερα για θαλασσα εμένα δεν θα με αφήσει αλλά μπορεί να είναι απλά η άποψη του.. Ότι σου πει.. 

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όχι βέβαια! Ούτε πισίνα, ούτε γέμισμα μπανιέρας! 

 ευχαριστω @Sandyb μου!!!!|
χαχαχαχ οκ κοριτσια!! κι εγω δε βρισκω λογικο να επιτρεπεται...νομιζω και στην εγκυμοσυνη τους πρωτους μηνες δεν επιτρεπεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!! μπηκα τωρα !χτες καθισα και χαλαρωσα λιγο γιατι ειχαμε και ταξιδι μετα την εμβρυομεταφορα!
πηγαν ολα καλα! ηταν πολυ ωραια εμπειρια!
το αρνητικο βεβαια ειναι οτι 2 εφτασαν σε βλαστοκυστες, αυτα που βαλαμε.
ο εμβρυολογος μου ειπε οτι θα παρακολουθησουν και τα αλλα και σημερα και αυριο κι αν γινουν βλαστοκυστες θα τα καταψυξουμε!
αλλα απο την αλλη λεω δυο και καλα!! ας παει καλα αυτη και βλεπουμε! τωρα χαλαρα ειμαι,δεν εχω αγχος!
περνανε βεβαια σκεψεις απο το μυαλο μου οπως αν πρεπει να βηχω η στην τουαλετα αν πρεπει η οχι να ζοριζομαι 🤣🤣🤣 αλλα ειπα να μην το πολυψαχνω!!!!
 

@Vasilique μου τωρα αναμενουμε εσενα !!! με το καλο !!!💓🤰

Καλόβαλτα και με το καλό να πιαστούν εκεί στα ζεστά και να μείνουν,,,,,και μπορείς να κάνεις κανονικά όλα τα πράγματα ,,,βήχα, τουαλέτα μπλα μπλα μπλα,,,μη σκέφτεσαι τίποτα,,,,μπήκες στο χορό,,,ας είναι της κοιλιάς,,,χεχε!!!!!!!! 🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι ναι ναι ναι!! η περίοδος μου όπως πάντα στην ώρα της!!!!! άρα αύριο πάμε για τα τελευταία, ορμονικά, ηπατίτιδες, συφιλες και αυστριανό αντιγόνο, και μια χοριακή έτσι για το γαμώτο! Δευτέρα πάμε γιατρο να υπογράψει το βασικό χαρτί της επιτροπής και μετά αναμένουμε την επιτροπούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Και ναι ναι ναι ναι!! η περίοδος μου όπως πάντα στην ώρα της!!!!! άρα αύριο πάμε για τα τελευταία, ορμονικά, ηπατίτιδες, συφιλες και αυστριανό αντιγόνο, και μια χοριακή έτσι για το γαμώτο! Δευτέρα πάμε γιατρο να υπογράψει το βασικό χαρτί της επιτροπής και μετά αναμένουμε την επιτροπούλα!!

Άντε κορίτσι μου όλα να μπαίνουν σε μια σειρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλόβαλτα και με το καλό να πιαστούν εκεί στα ζεστά και να μείνουν,,,,,και μπορείς να κάνεις κανονικά όλα τα πράγματα ,,,βήχα, τουαλέτα μπλα μπλα μπλα,,,μη σκέφτεσαι τίποτα,,,,μπήκες στο χορό,,,ας είναι της κοιλιάς,,,χεχε!!!!!!!! 🙏👶💖👶💖

αχαχχαχαχαχα δεν ξερεις ποσο γελασα με το χορο της κοιλιας!!ωραια!!μακαρι να τον χορεψω!!!! ευχαριστω κοριτσακι μου!!!💓💓

 

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Και ναι ναι ναι ναι!! η περίοδος μου όπως πάντα στην ώρα της!!!!! άρα αύριο πάμε για τα τελευταία, ορμονικά, ηπατίτιδες, συφιλες και αυστριανό αντιγόνο, και μια χοριακή έτσι για το γαμώτο! Δευτέρα πάμε γιατρο να υπογράψει το βασικό χαρτί της επιτροπής και μετά αναμένουμε την επιτροπούλα!!

τιποτα δεν εμεινε πια!!!!!!!! μονο η επιτροπη και φυγαμεεε!!!!!!!💜💜:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όχι βέβαια! Ούτε πισίνα, ούτε γέμισμα μπανιέρας! 

Αληθεια; Ξερετε γιατι απογορευεται κατι τετοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αληθεια; Ξερετε γιατι απογορευεται κατι τετοιο;

Για μικρόβια και λοιμώξεις της μητρικής κοιλότητας.

Είναι το τελευταίο που θέλουμε γενικά στην εξωσωματική και ειδικά στην ΕΤ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αληθεια; Ξερετε γιατι απογορευεται κατι τετοιο;

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ρωτήσει ποτέ το γιατί δεν επιτρέπεται, αλλά το θεωρώ λογικό δεδομένου ότι πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο μιας πιθανής μόλυνσης από μία  φαινομενικά καθαρή θάλασσα ή μια πισίνα ως πιθανή εστία μικροβίων. Τώρα όσο για το γέμισμα της μπανιέρας νομίζω πως ισχύει το ίδιο με τα παραπάνω κ επιπλέον ότι μάλλον δεν θέλουν να εισχωρήσει πολύ νερό στον κόλπο αφού όταν τους ρώτησα εάν ρίχνουμε στο ντουζ αρκετό νερό στην περιοχή μου είπαν ναι μεν αλλά όχι όπως κάνουμε κολπική πλύση…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ σωστά τα λες φίλη,,,,επίσης τις πρωτες μερες μετα την ετ απαγορευεται το καυτο ντους,,,,μη σου πω επιτρεπονται μόνο τα πιο γρηγορα χλιαρα ντους της ζωης σου !!!! 

Επίσης κορίτσια φουλ αυγά ε? ασπραδια κυρίως,,,καθαρή πρωτείνη,,,μαζί με φυτικές ίνες και πρωτείνες τύπου μαυροματικα φασολια, κοκκινες φακες, φαγοπυρα, και πολλά υγρά!!!!!! Φιλικά και με αγάπη. 🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Πολύ σωστά τα λες φίλη,,,,επίσης τις πρωτες μερες μετα την ετ απαγορευεται το καυτο ντους,,,,μη σου πω επιτρεπονται μόνο τα πιο γρηγορα χλιαρα ντους της ζωης σου !!!! 

Επίσης κορίτσια φουλ αυγά ε? ασπραδια κυρίως,,,καθαρή πρωτείνη,,,μαζί με φυτικές ίνες και πρωτείνες τύπου μαυροματικα φασολια, κοκκινες φακες, φαγοπυρα, και πολλά υγρά!!!!!! Φιλικά και με αγάπη. 🙏👶💖👶💖

Τα πολύ ζεστά ντους γιατί; Νομίζω ότι μετά δεν θέλει που θα είναι πιο μωράκι όχι τώρα στην αρχή. Επίσης ο γιατρός μου μου λέει ότι όλα αυτά είναι λίγο ξεπερασμένα και αγχωτικά και οτι μπορεις να πάς για μπάνιο κανονικά και να κάτσεις και στον ήλιο.
Επίσης στην εμβρυομεταφορά με σήκωσαν αμέσως, κατευθείαν δεν περίμενα μισή ώρα με την κύστη γεμάτη να υποφέρω. Ότι τα έμβρυα είναι προστατευμένα μέσα στην μητρική κοιλότητα και ότι όσο και να χτυπιέμαι δεν βγαίνουν από εκεί. Στην σπερματέγχυση λέει έχει νόημα. Που στην σπερματέγχυση με σήκωσε -άλλος γιατρός βέβαια- αμέσως. 

Επισης λέει να κάνουμε  τις δραστηριότητες μας κανονικά και να μην σκεφτόμαστε  όλη μέρα αυτό. Άσχετα με το αν εμεις δεν κάνουμε σχεδόν τίποτα. Κι αγχωνόμαστε γιατί το σκεφτόμαστε  συνέχεια. Δεν έχει αποδειχθεί όμως ότι βοηθάει σε κάτι. Το αντίθετο! Απλά δεν θέλει να κάνεις υπερβολές. Πιο ήπια για τις πρώτες 2-3 μέρες που γίνονται όλα και μετά κανονικά την ζωή σου γιατί έτσι είσαι και πιο ξένοιαστη προφανώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Τα πολύ ζεστά ντους γιατί; Νομίζω ότι μετά δεν θέλει που θα είναι πιο μωράκι όχι τώρα στην αρχή. Επίσης ο γιατρός μου μου λέει ότι όλα αυτά είναι λίγο ξεπερασμένα και αγχωτικά και οτι μπορεις να πάς για μπάνιο κανονικά και να κάτσεις και στον ήλιο.
Επίσης στην εμβρυομεταφορά με σήκωσαν αμέσως, κατευθείαν δεν περίμενα μισή ώρα με την κύστη γεμάτη να υποφέρω. Ότι τα έμβρυα είναι προστατευμένα μέσα στην μητρική κοιλότητα και ότι όσο και να χτυπιέμαι δεν βγαίνουν από εκεί. Στην σπερματέγχυση λέει έχει νόημα. Που στην σπερματέγχυση με σήκωσε -άλλος γιατρός βέβαια- αμέσως. 

Επισης λέει να κάνουμε  τις δραστηριότητες μας κανονικά και να μην σκεφτόμαστε  όλη μέρα αυτό. Άσχετα με το αν εμεις δεν κάνουμε σχεδόν τίποτα. Κι αγχωνόμαστε γιατί το σκεφτόμαστε  συνέχεια. Δεν έχει αποδειχθεί όμως ότι βοηθάει σε κάτι. Το αντίθετο! Απλά δεν θέλει να κάνεις υπερβολές. Πιο ήπια για τις πρώτες 2-3 μέρες που γίνονται όλα και μετά κανονικά την ζωή σου γιατί έτσι είσαι και πιο ξένοιαστη προφανώς. 

Το πολύ ζεστό νερό λένε οτι προκαλεί συσπάσεις και δεν τις θέλουμε στην φάση της ΕΤ και μετά βέβαια.

Τώρα όλα αυτά ειναι ψιλά γράμματα.

Η κάθε μια ας κάνει οτι την κάνει να αισθάνεται καλύτερα χωρίς υπερβολές και βασιζόμενη στις οδηγίες του γιατρούς της.

Εγώ πχ τα έχω δοκιμάσει ολα.

Και το ακίνητη σαν μούμια και πήρα κουλούρι στη χοριακή και το τα κάνω όλα με μέτρο και είχα θετική χοριακή που παλλινδρόμησε όμως.

Πισίνα - Θαλασσα ομως τα απέφευγα λόγω μικροβίων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η TRigirl είπε:

Τα πολύ ζεστά ντους γιατί; Νομίζω ότι μετά δεν θέλει που θα είναι πιο μωράκι όχι τώρα στην αρχή. Επίσης ο γιατρός μου μου λέει ότι όλα αυτά είναι λίγο ξεπερασμένα και αγχωτικά και οτι μπορεις να πάς για μπάνιο κανονικά και να κάτσεις και στον ήλιο.
Επίσης στην εμβρυομεταφορά με σήκωσαν αμέσως, κατευθείαν δεν περίμενα μισή ώρα με την κύστη γεμάτη να υποφέρω. Ότι τα έμβρυα είναι προστατευμένα μέσα στην μητρική κοιλότητα και ότι όσο και να χτυπιέμαι δεν βγαίνουν από εκεί. Στην σπερματέγχυση λέει έχει νόημα. Που στην σπερματέγχυση με σήκωσε -άλλος γιατρός βέβαια- αμέσως. 

Επισης λέει να κάνουμε  τις δραστηριότητες μας κανονικά και να μην σκεφτόμαστε  όλη μέρα αυτό. Άσχετα με το αν εμεις δεν κάνουμε σχεδόν τίποτα. Κι αγχωνόμαστε γιατί το σκεφτόμαστε  συνέχεια. Δεν έχει αποδειχθεί όμως ότι βοηθάει σε κάτι. Το αντίθετο! Απλά δεν θέλει να κάνεις υπερβολές. Πιο ήπια για τις πρώτες 2-3 μέρες που γίνονται όλα και μετά κανονικά την ζωή σου γιατί έτσι είσαι και πιο ξένοιαστη προφανώς. 

Σε αυτο το πρώτο 5-6ήμερο αναφέρομαι και εγώ. Αν το σκεφτείς λογικά,,,όταν περιμένουμε περίοδο,,,και δεν έρχεται η ρουφιάνα,,,βρέχουμε την κοιλιά μας με καυτό νερό,,,τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω και γιατί ανακουφιζόμουν και απο πιθανούς κοιλιακούς πόνους,,,,άρα λογικό να μην το θέλουν (λέω η ξανθιά ανόητη😉). Συμφωνώ απόλυτα ότι είναι προστατευμένα απλά θα προσθέσω "+Αθηνά και χείρα κίνει",,,καλό κάνει να προσέχουμε ,,,κακό δεν κάνει. Φυσικά ακούμε τις συμβουλές του γιατρού ,,,η χαλαρότητα βοηθά σε όλα τα επίπεδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!Συγνωμη που χαθηκα τοσες μερες οσες σας εχει τυχει η στραβη καταλαβαινετε.Συνηλθα ομως και ο αντρουλης μου που το πηρε λιγο κατακαρδα και αποφασισαμε απο κοινου μιας και μας παιρνει ηλικιακα να το αναβαλλουμε κανα 6μηνο διοτι κοντευουμε να χασουμε τον εαυτο μας.Ετσι κι αλλιως τα φαρμακα λιγουν 12/2022...Τοσα χρονια δεν ειχαμε παει διακοπες λογω χρηματικου επειδη πηγαινανε ολα στους γιατρους και οσα φαρμακα πηραμε ιδιωτικα εξετασεις κλπ.Επειδη λοιπον αρχισαμε να χανουμε τον εαυτο μας απο τις στερησεις και τη στεναχωρια ειπαμε για μια φορα επειτα απο 3,5 χρονια να φαμε λιγα λεφτα για την παρτη μας.Πηγα και εκανα μετα απο πολυ καιρο μια φορα ψωνια σαν ανθρωπος...Αποφασισαμε η αποκτηση παιδιου να γινει σκοπος και οχι ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ.Στο κατω κατω της γραφης αν δεν ειμαστε καλα εμεις δε θα ναι και το παιδι μας ΑΝ τα καταφερουμε,διοτι δεν ειναι και τιποτα δεδομενο.Σας φιλω και σας ευχομαι καλα αποτελεσματα και καλο καλοκαιρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Το πολύ ζεστό νερό λένε οτι προκαλεί συσπάσεις και δεν τις θέλουμε στην φάση της ΕΤ και μετά βέβαια.

Τώρα όλα αυτά ειναι ψιλά γράμματα.

Η κάθε μια ας κάνει οτι την κάνει να αισθάνεται καλύτερα χωρίς υπερβολές και βασιζόμενη στις οδηγίες του γιατρούς της.

Εγώ πχ τα έχω δοκιμάσει ολα.

Και το ακίνητη σαν μούμια και πήρα κουλούρι στη χοριακή και το τα κάνω όλα με μέτρο και είχα θετική χοριακή που παλλινδρόμησε όμως.

Πισίνα - Θαλασσα ομως τα απέφευγα λόγω μικροβίων.

Έτσι ακριβώς, το σίγουρο είναι ότι δεν ήσουν "μαυγόγατα" αγαπημένη εσύ 🤣😂

Κορίτσια πόσο καύσωνα μπορούμε να αντέξουμε? εγώ είμαι σαν κοτόπουλο όλη μέρα,,,σκεφτομαι να ανάψω φούρνο να μαγειρέψω ή να σιδερώσω,,,,έλεος! 🤯🙃😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zoupaki είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!Συγνωμη που χαθηκα τοσες μερες οσες σας εχει τυχει η στραβη καταλαβαινετε.Συνηλθα ομως και ο αντρουλης μου που το πηρε λιγο κατακαρδα και αποφασισαμε απο κοινου μιας και μας παιρνει ηλικιακα να το αναβαλλουμε κανα 6μηνο διοτι κοντευουμε να χασουμε τον εαυτο μας.Ετσι κι αλλιως τα φαρμακα λιγουν 12/2022...Τοσα χρονια δεν ειχαμε παει διακοπες λογω χρηματικου επειδη πηγαινανε ολα στους γιατρους και οσα φαρμακα πηραμε ιδιωτικα εξετασεις κλπ.Επειδη λοιπον αρχισαμε να χανουμε τον εαυτο μας απο τις στερησεις και τη στεναχωρια ειπαμε για μια φορα επειτα απο 3,5 χρονια να φαμε λιγα λεφτα για την παρτη μας.Πηγα και εκανα μετα απο πολυ καιρο μια φορα ψωνια σαν ανθρωπος...Αποφασισαμε η αποκτηση παιδιου να γινει σκοπος και οχι ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ.Στο κατω κατω της γραφης αν δεν ειμαστε καλα εμεις δε θα ναι και το παιδι μας ΑΝ τα καταφερουμε,διοτι δεν ειναι και τιποτα δεδομενο.Σας φιλω και σας ευχομαι καλα αποτελεσματα και καλο καλοκαιρι!!!

@Zoupaki αγαπημένο!!!

Και πολύ καλά κάνατε!!!

Χρειάζεται η ανάσα άλλωστε πριν από ένα μεγάλο μακροβούτι..

Όλα να πάνε καλά!!

Αγκαλιά 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Έτσι ακριβώς, το σίγουρο είναι ότι δεν ήσουν "μαυγόγατα" αγαπημένη εσύ 🤣😂

Κορίτσια πόσο καύσωνα μπορούμε να αντέξουμε? εγώ είμαι σαν κοτόπουλο όλη μέρα,,,σκεφτομαι να ανάψω φούρνο να μαγειρέψω ή να σιδερώσω,,,,έλεος! 🤯🙃😓

Σε αγαπώ γιατί έπιασες το "nickname" 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zoupaki είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!Συγνωμη που χαθηκα τοσες μερες οσες σας εχει τυχει η στραβη καταλαβαινετε.Συνηλθα ομως και ο αντρουλης μου που το πηρε λιγο κατακαρδα και αποφασισαμε απο κοινου μιας και μας παιρνει ηλικιακα να το αναβαλλουμε κανα 6μηνο διοτι κοντευουμε να χασουμε τον εαυτο μας.Ετσι κι αλλιως τα φαρμακα λιγουν 12/2022...Τοσα χρονια δεν ειχαμε παει διακοπες λογω χρηματικου επειδη πηγαινανε ολα στους γιατρους και οσα φαρμακα πηραμε ιδιωτικα εξετασεις κλπ.Επειδη λοιπον αρχισαμε να χανουμε τον εαυτο μας απο τις στερησεις και τη στεναχωρια ειπαμε για μια φορα επειτα απο 3,5 χρονια να φαμε λιγα λεφτα για την παρτη μας.Πηγα και εκανα μετα απο πολυ καιρο μια φορα ψωνια σαν ανθρωπος...Αποφασισαμε η αποκτηση παιδιου να γινει σκοπος και οχι ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ.Στο κατω κατω της γραφης αν δεν ειμαστε καλα εμεις δε θα ναι και το παιδι μας ΑΝ τα καταφερουμε,διοτι δεν ειναι και τιποτα δεδομενο.Σας φιλω και σας ευχομαι καλα αποτελεσματα και καλο καλοκαιρι!!!

Πόσο χαίρομαι για αυτή σας την απόφαση. Να απολαύσεις τα ψώνια σου και να χαρείτε τις όποιες διακοπές πάτε! Σημασία έχει το ζευγάρι να είναι ενωμένο,,,και εσείς φαίνεται να είστε,,,οπότε όλα καλά θα πάνε!!!! Έχει ο Θεός για όλες μας,,,το λέω και θα το ξαναλέω,,,ηρεμία, αγάπη, πίστη και καθαρή σκέψη !!!! Και ξανά προς τη δόξα τραβά....🙏👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!Συγνωμη που χαθηκα τοσες μερες οσες σας εχει τυχει η στραβη καταλαβαινετε.Συνηλθα ομως και ο αντρουλης μου που το πηρε λιγο κατακαρδα και αποφασισαμε απο κοινου μιας και μας παιρνει ηλικιακα να το αναβαλλουμε κανα 6μηνο διοτι κοντευουμε να χασουμε τον εαυτο μας.Ετσι κι αλλιως τα φαρμακα λιγουν 12/2022...Τοσα χρονια δεν ειχαμε παει διακοπες λογω χρηματικου επειδη πηγαινανε ολα στους γιατρους και οσα φαρμακα πηραμε ιδιωτικα εξετασεις κλπ.Επειδη λοιπον αρχισαμε να χανουμε τον εαυτο μας απο τις στερησεις και τη στεναχωρια ειπαμε για μια φορα επειτα απο 3,5 χρονια να φαμε λιγα λεφτα για την παρτη μας.Πηγα και εκανα μετα απο πολυ καιρο μια φορα ψωνια σαν ανθρωπος...Αποφασισαμε η αποκτηση παιδιου να γινει σκοπος και οχι ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ.Στο κατω κατω της γραφης αν δεν ειμαστε καλα εμεις δε θα ναι και το παιδι μας ΑΝ τα καταφερουμε,διοτι δεν ειναι και τιποτα δεδομενο.Σας φιλω και σας ευχομαι καλα αποτελεσματα και καλο καλοκαιρι!!!

Μπράβο! Πολύ χαίρομαι που αποκτήσατε αυτή την οπτική απέναντι σε αυτό το τόσο ευαίσθητο θέμα. Πολύ καλά το κάνατε! Να περνάτε όμορφα και όποτε είσαι ξανά έτοιμη,  εδώ θα είμαστε να τα λέμε! Καλό καλοκαίρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Σε αγαπώ γιατί έπιασες το "nickname" 💗

Νιάουυυυυυυυυ,,,,,στο εχω ξαναπει,,,τρολάρω πολύ και εγώ με τέτοια,,,κόντρα στα κατεστημένα και στις προλήψεις χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η condios είπε:

Πολύ σωστά τα λες φίλη,,,,επίσης τις πρωτες μερες μετα την ετ απαγορευεται το καυτο ντους,,,,μη σου πω επιτρεπονται μόνο τα πιο γρηγορα χλιαρα ντους της ζωης σου !!!! 

Επίσης κορίτσια φουλ αυγά ε? ασπραδια κυρίως,,,καθαρή πρωτείνη,,,μαζί με φυτικές ίνες και πρωτείνες τύπου μαυροματικα φασολια, κοκκινες φακες, φαγοπυρα, και πολλά υγρά!!!!!! Φιλικά και με αγάπη. 🙏👶💖👶💖

💚💚💚💚💚💚💚💚 Καρδούλες, καρδούλες, πολλές καρδούλες γιατί δεν έχω άλλες αντιδράσεις! 

Υ.Γ Και avocado full! 😉

15B7BAD1-6B94-49BF-A4FA-94459E69E1EA.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!Συγνωμη που χαθηκα τοσες μερες οσες σας εχει τυχει η στραβη καταλαβαινετε.Συνηλθα ομως και ο αντρουλης μου που το πηρε λιγο κατακαρδα και αποφασισαμε απο κοινου μιας και μας παιρνει ηλικιακα να το αναβαλλουμε κανα 6μηνο διοτι κοντευουμε να χασουμε τον εαυτο μας.Ετσι κι αλλιως τα φαρμακα λιγουν 12/2022...Τοσα χρονια δεν ειχαμε παει διακοπες λογω χρηματικου επειδη πηγαινανε ολα στους γιατρους και οσα φαρμακα πηραμε ιδιωτικα εξετασεις κλπ.Επειδη λοιπον αρχισαμε να χανουμε τον εαυτο μας απο τις στερησεις και τη στεναχωρια ειπαμε για μια φορα επειτα απο 3,5 χρονια να φαμε λιγα λεφτα για την παρτη μας.Πηγα και εκανα μετα απο πολυ καιρο μια φορα ψωνια σαν ανθρωπος...Αποφασισαμε η αποκτηση παιδιου να γινει σκοπος και οχι ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ.Στο κατω κατω της γραφης αν δεν ειμαστε καλα εμεις δε θα ναι και το παιδι μας ΑΝ τα καταφερουμε,διοτι δεν ειναι και τιποτα δεδομενο.Σας φιλω και σας ευχομαι καλα αποτελεσματα και καλο καλοκαιρι!!!

αχ ποσο χαιρομαι για οτι διαβασα!!!!!! και ποσο συμφωνω με ολα!με τα ψωνια, με το ταξιδι, με το σκοπο και τον αυτοσκοπο και με το οτι σα ζευγαρι κατσατε κατω και πηρατε μια τοσο ομορφη κοινη αποφαση!!!
 

οποτε θες ειμαστε εδω να μας πεις τα νεα σου!!προς το παρον ξεφυγε λιγο απο εμας!!!!!💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

πηγα γλυκια μου!!!! τωρα χαλαρωνω με 2 εμβρυακια! εσυ εισαι καλυτερα ψυχολογικα;;;

θεεεεε μου!!! τι τελεια!!!!!συγχαρητηρια κοριτσαρα μου!!!! υπομονη κι εγω τα ιδια επαθα!!!

 

 

σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου!!! μακαρι να ερθει η να ερθουν!!! ❣️💓 το/τα περιμενω με πολλη αγαπη!!!

 

μακαρι βαλικουλα μου!!!! για να δουμε λοιπον!!! αααχ ωραια ναι θελω να σηκωνομαι λιγο...να ξεμουδιαζω!εσυ σηκωνοσουν και μαγειρευες κιολας απ ο,τι θυμαμαι!!!
παιρνω αντιπηκτικη,utrogestan,prolutex,fanolit... εσυ;;;
γενικα απο την ωοληψια ειχα πονους χαμηλα... και τωρα νιωθω το ιδιο..... να περιμενω κανενα συμπτωμα αν και εφοσον γαντζωθουν;;;η ειναι μυθοι;;;

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό ! Σου εύχομαι να ανταμώσεις τα εμβρυακια σου σε 9 μήνες πάλι ! Ανυπομονώ να μάθω νέα σου όσο πιο σύντομα! Άντε να παίρνουμε όλες μας τα πάνω.... 🤞🙏 Τώρα ξεκούραση με τα εμβρυακια σου στην κοιλίτσα σου και ονειρεψου το θαύμα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...