Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

μα και ο γιατρός αυτό μου είπε σήμερα ότι δεν κάνουμε ωορρηξία κανονικά είναι σπανιο αυτό που εγινε ειπε..ποιος ξέρει? Θα το ψάξω λίγο το θέμα να ξέρω για την επόμενη φορά.. μην αγχώνεσαι εγώ έκανα πολύ πολύ νωρίς ωορρηξία αλλιώς θα το έσωζε..ο κύκλος μου είναι ότι να ναι μετά την αποβολή μάλλον..θα περιμένω νέα σου.. 

Εσύ γλυκιά μου έχεις τραβήξει το δρόμο για τον επόμενο κύκλο. Είμαι σίγουρη ότι ο γιατρός σου θα σε καθησυχάσει και θα σου δώσει όλες τις απαντήσεις. Επίσης ,,,είσαι σίγουρη ότι δεν κλείνει καθόλου το κέντρο σου? Τα περισσότερα την εβδομάδα πριν το 15αυγουστο ειδικά κλείνουν, φέτος τουλάχιστον. Αν παραμένει ανοιχτό,,φυσικά και βουρ!!!! 🙏👶❤️👶❤️

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μακάρι να έχω να σου δώσω καλά νέα αύριο!! Κ εμένα ο προηγούμενος κύκλος ήταν ανωορρηκτικος από ότι μου είπε για αυτό κ είχα καθυστέρηση! Εσύ πόσες μέρες έπαιρνες 3 χάπια τη μέρα; 

Εσύ να είσαι ήρεμη και σύντομα θα μάθεις !!!! Κάθε γυναίκα και οργανισμός είναι μοναδικός!!! Μαζί με αυτά και ο κύκλος και τα καμώματα του και οι αντιδράσεις σε φάρμακα!!! Αν ο γιατρός σε βλέπει καλά ,,, καλά είσαι και συνεχίζεις κανονικά! Μην αγχώνεσαι ματάκια μου για πράγματα που δε μπορείς να επηρεάσεις! Ναι? 🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μακάρι να έχω να σου δώσω καλά νέα αύριο!! Κ εμένα ο προηγούμενος κύκλος ήταν ανωορρηκτικος από ότι μου είπε για αυτό κ είχα καθυστέρηση! Εσύ πόσες μέρες έπαιρνες 3 χάπια τη μέρα; 

4 μέρες έχω πάρει από τρία τη μέρα από 9/7 δηλαδη.. Δεν ξέρω νομίζω σε αγχωσα κατά λάθος αλλά να σκέφτεσαι ότι όλα θα είναι καλά δεν νομίζω ότι είναι συχνό αυτό που έπαθα εγώ βασικά δεν το έχω ξανά ακούσει ποτέ. θα δείτε αύριο και θα χαλαρώσεις.. Μπορεί να έχει κάνει κάτι λάθος ο γιατρός μου και να μου λέει μπούρδες που ξέρεις τόσα έχουμε δει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Εσύ γλυκιά μου έχεις τραβήξει το δρόμο για τον επόμενο κύκλο. Είμαι σίγουρη ότι ο γιατρός σου θα σε καθησυχάσει και θα σου δώσει όλες τις απαντήσεις. Επίσης ,,,είσαι σίγουρη ότι δεν κλείνει καθόλου το κέντρο σου? Τα περισσότερα την εβδομάδα πριν το 15αυγουστο ειδικά κλείνουν, φέτος τουλάχιστον. Αν παραμένει ανοιχτό,,φυσικά και βουρ!!!! 🙏👶❤️👶❤️

Εσύ να είσαι ήρεμη και σύντομα θα μάθεις !!!! Κάθε γυναίκα και οργανισμός είναι μοναδικός!!! Μαζί με αυτά και ο κύκλος και τα καμώματα του και οι αντιδράσεις σε φάρμακα!!! Αν ο γιατρός σε βλέπει καλά ,,, καλά είσαι και συνεχίζεις κανονικά! Μην αγχώνεσαι ματάκια μου για πράγματα που δε μπορείς να επηρεάσεις! Ναι? 🙏👶❤️👶❤️

ναι το ρώτησα σήμερα αν κλείνουν και μου είπαν όχι απλά φεύγουν διαδοχικά οι γιατροί και αφήνουν αντικαταστάτη μάλιστα έτσι όπως τα υπολόγισε η μαία μου ο γιατρός μου θα έχει επιστρέψει από την άδεια του όταν τον χρειαστώ οπότε ναι βουρ.. Δεν αργεί άλλωστε και πολύ ο επόμενος κύκλος.. Αχ ευχαριστούμε πολύ για την εμψύχωση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Βρε κορίτσια μόνη μου θα είμαι τον Αύγουστο? Όλες για Σεπτέμβρη λέτε.  Όλα τα κέντρα κλείνουν μόνο το δικό μου δουλεύει?περιεργο είναι αυτό. Να κάνεις ότι σε κάνει να νιώθεις πιο σίγουρη από εξετάσεις κορίτσι μου!! Δεν μας παίρνει καμια μας να ρισκάρουμε...

Εσυ θα εισαι η εκπληξη του Αυγουστου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Εσυ θα εισαι η εκπληξη του Αυγουστου !

Ω λες?  Θα κάνω και εντύπωση, θα τρέχω τους γιατρούς μου 15αυγουστο για υπέρηχους και εμβρυομεταφορες!! Κανένας διακοπές φέτος!! Απτό στόμα σου και στου θεού το αυτί κορίτσι μου μπας και γίνει η εκπληξη!! Εσυ για πότε λες? Έχεις επιτροπή πρώτα ή πέρασες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ω λες?  Θα κάνω και εντύπωση, θα τρέχω τους γιατρούς μου 15αυγουστο για υπέρηχους και εμβρυομεταφορες!! Κανένας διακοπές φέτος!! Απτό στόμα σου και στου θεού το αυτί κορίτσι μου μπας και γίνει η εκπληξη!! Εσυ για πότε λες? Έχεις επιτροπή πρώτα ή πέρασες?

Βρε εσύ θα κάνεις την διαφορά!!!!!! Τον Σεπτέμβρη δεν θα μας προλαβαίνετε σε ποστ εδώ μέσα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Βρε εσύ θα κάνεις την διαφορά!!!!!! Τον Σεπτέμβρη δεν θα μας προλαβαίνετε σε ποστ εδώ μέσα 😂

Ναι ο Σεπτέμβρης θα ειναι πολύ δυνατός.. σας βλέπω όλες ετοιμοπόλεμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; δεν προλαβαίνω να μπω καθόλου τον τελευταίο μήνα λόγω δουλειάς θέλω να σας ρωτήσω έχετε κάνει όλες το εμβόλιο;;; είμαι τόσο προβληματισμενη δε ξέρω τι να κάνω εκτός του ότι είμαι σεζόν κ το σκέφτομαι μήπως ανεβάσω πυρετό με φοβιζει το ότι Σεπτέμβρη θα κάνω έμβρυομεταφορά ο γιατρός μου μου είπε βέβαια ότι έχω αργήσει ήδη. Τι λέτε να κάνω; 

Εγω προσωπικά το έχω κάνει. Θεωρώ όμως ότι το εμβόλιο είναι προσωπική επιλογή του καθενός και της καθεμίας.  Εγω στη θέση σου θα έκλεινα αύριο ραντεβού, ώστε μέσα με τέλη Αυγούστου να έχω ξεμπερδέψει και θα πήγαινα για ετ Σεπτέμβρη ή ακόμα καλύτερα τέλη Σεπτέμβρη ή αν είναι δυνατόν και Οκτώβρη. Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα απο Σεπτέμβρη,  Οκτώβρη με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα είναι υποχρεωτικός. Ασε που φοβάμαι ότι με αυτή τη νέα μετάλλαξη θα κολλήσουμε όλοι. Καλύτερα να είμαστε εμβολιασμενοι, ώστε να το περάσουμε ανώδυνα.  Δεν θέλουμε να είμαστε έγκυες και να φοβόμαστε και για τον κορονοιο. Επαναλαμβάνω όμως ότι είναι προσωπική και μόνο απόφαση του κάθε ατόμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω προσωπικά το έχω κάνει. Θεωρώ όμως ότι το εμβόλιο είναι προσωπική επιλογή του καθενός και της καθεμίας.  Εγω στη θέση σου θα έκλεινα αύριο ραντεβού, ώστε μέσα με τέλη Αυγούστου να έχω ξεμπερδέψει και θα πήγαινα για ετ Σεπτέμβρη ή ακόμα καλύτερα τέλη Σεπτέμβρη ή αν είναι δυνατόν και Οκτώβρη. Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα απο Σεπτέμβρη,  Οκτώβρη με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα είναι υποχρεωτικός. Ασε που φοβάμαι ότι με αυτή τη νέα μετάλλαξη θα κολλήσουμε όλοι. Καλύτερα να είμαστε εμβολιασμενοι, ώστε να το περάσουμε ανώδυνα.  Δεν θέλουμε να είμαστε έγκυες και να φοβόμαστε και για τον κορονοιο. Επαναλαμβάνω όμως ότι είναι προσωπική και μόνο απόφαση του κάθε ατόμου.

Κάπως έτσι το σκέφτομαι κ εγώ, από Σεπτέμβρη θα είναι δύσκολα τα πράγματα, εννοείται ότι είναι απόφαση του κάθε ατόμου απλά επειδή είμαστε όλες στην ίδια κατάσταση γι αυτό ρώτησα. Ευχαριστώ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Εσύ γλυκιά μου έχεις τραβήξει το δρόμο για τον επόμενο κύκλο. Είμαι σίγουρη ότι ο γιατρός σου θα σε καθησυχάσει και θα σου δώσει όλες τις απαντήσεις. Επίσης ,,,είσαι σίγουρη ότι δεν κλείνει καθόλου το κέντρο σου? Τα περισσότερα την εβδομάδα πριν το 15αυγουστο ειδικά κλείνουν, φέτος τουλάχιστον. Αν παραμένει ανοιχτό,,φυσικά και βουρ!!!! 🙏👶❤️👶❤️

Εσύ να είσαι ήρεμη και σύντομα θα μάθεις !!!! Κάθε γυναίκα και οργανισμός είναι μοναδικός!!! Μαζί με αυτά και ο κύκλος και τα καμώματα του και οι αντιδράσεις σε φάρμακα!!! Αν ο γιατρός σε βλέπει καλά ,,, καλά είσαι και συνεχίζεις κανονικά! Μην αγχώνεσαι ματάκια μου για πράγματα που δε μπορείς να επηρεάσεις! Ναι? 🙏👶❤️👶❤️

Αύριο τα σπουδαία οπότε!! 🙏🙏Σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Διόνη--> 13/7

@Jesabell --> 16/7

@Tvz -> 23/7

 Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@kaposetsi--> 754 🥰

@Vasilique--> 16/7

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; 

@Διόνη κορίτσι μου τι κάνεις; Πού χάθηκες; Όλα καλά; Δεν μας ενημέρωσες για την εμβρυομεταφορά … Αναμένουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Διόνη--> 13/7

@Jesabell --> 16/7

 Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@kaposetsi--> 754 🥰

@Vasilique--> 16/7

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; 

@Διόνη κορίτσι μου τι κάνεις; Πού χάθηκες; Όλα καλά; Δεν μας ενημέρωσες για την εμβρυομεταφορά … Αναμένουμε! 

καλημερα κοριτσια μου!!! μπηκα τωρα !χτες καθισα και χαλαρωσα λιγο γιατι ειχαμε και ταξιδι μετα την εμβρυομεταφορα!
πηγαν ολα καλα! ηταν πολυ ωραια εμπειρια!
το αρνητικο βεβαια ειναι οτι 2 εφτασαν σε βλαστοκυστες, αυτα που βαλαμε.
ο εμβρυολογος μου ειπε οτι θα παρακολουθησουν και τα αλλα και σημερα και αυριο κι αν γινουν βλαστοκυστες θα τα καταψυξουμε!
αλλα απο την αλλη λεω δυο και καλα!! ας παει καλα αυτη και βλεπουμε! τωρα χαλαρα ειμαι,δεν εχω αγχος!
περνανε βεβαια σκεψεις απο το μυαλο μου οπως αν πρεπει να βηχω η στην τουαλετα αν πρεπει η οχι να ζοριζομαι 🤣🤣🤣 αλλα ειπα να μην το πολυψαχνω!!!!
 

@Vasilique μου τωρα αναμενουμε εσενα !!! με το καλο !!!💓🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ω λες?  Θα κάνω και εντύπωση, θα τρέχω τους γιατρούς μου 15αυγουστο για υπέρηχους και εμβρυομεταφορες!! Κανένας διακοπές φέτος!! Απτό στόμα σου και στου θεού το αυτί κορίτσι μου μπας και γίνει η εκπληξη!! Εσυ για πότε λες? Έχεις επιτροπή πρώτα ή πέρασες?

Θα γινει θα γινει δεν φτανει που σε εχουμε μονη σου.εγώ ειμαι ακομα σε αναμονη επιτροπης εχω 23/9 ειμαι στο Μαρουσι κ εχω κλεισει απο το Μαιο. 5 μηνες αναμονη χαχα παλι καλα να λες μου ειπε η υπαλληλος. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!! μπηκα τωρα !χτες καθισα και χαλαρωσα λιγο γιατι ειχαμε και ταξιδι μετα την εμβρυομεταφορα!
πηγαν ολα καλα! ηταν πολυ ωραια εμπειρια!
το αρνητικο βεβαια ειναι οτι 2 εφτασαν σε βλαστοκυστες, αυτα που βαλαμε.
ο εμβρυολογος μου ειπε οτι θα παρακολουθησουν και τα αλλα και σημερα και αυριο κι αν γινουν βλαστοκυστες θα τα καταψυξουμε!
αλλα απο την αλλη λεω δυο και καλα!! ας παει καλα αυτη και βλεπουμε! τωρα χαλαρα ειμαι,δεν εχω αγχος!
περνανε βεβαια σκεψεις απο το μυαλο μου οπως αν πρεπει να βηχω η στην τουαλετα αν πρεπει η οχι να ζοριζομαι 🤣🤣🤣 αλλα ειπα να μην το πολυψαχνω!!!!
 

@Vasilique μου τωρα αναμενουμε εσενα !!! με το καλο !!!💓🤰

Με το καλό!! Καλά αποτελέσματα!! Ευχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να είσαι διδυμομανούλα!! ❤️
 

@Vasilique μετράω τις μέρες μαζί σου!! Σου ευχομαι τα καλύτερα!! 

Κορίτσια μου ευχομαι όλες να είστε καλά! Δεν είμαι πολύ ενεργή αλλά να ξέρετε ότι σας διαβάζω κάθε μέρα ανελλιπώς και χαίρομαι παρα πολύ με τις επιτυχίες και συμμερίζομαι τις αγωνίες σας!! Ας είναι αυτή η χρόνια, η χρόνια μας!! Σας φιλώ!! ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!! μπηκα τωρα !χτες καθισα και χαλαρωσα λιγο γιατι ειχαμε και ταξιδι μετα την εμβρυομεταφορα!
πηγαν ολα καλα! ηταν πολυ ωραια εμπειρια!
το αρνητικο βεβαια ειναι οτι 2 εφτασαν σε βλαστοκυστες, αυτα που βαλαμε.
ο εμβρυολογος μου ειπε οτι θα παρακολουθησουν και τα αλλα και σημερα και αυριο κι αν γινουν βλαστοκυστες θα τα καταψυξουμε!
αλλα απο την αλλη λεω δυο και καλα!! ας παει καλα αυτη και βλεπουμε! τωρα χαλαρα ειμαι,δεν εχω αγχος!
περνανε βεβαια σκεψεις απο το μυαλο μου οπως αν πρεπει να βηχω η στην τουαλετα αν πρεπει η οχι να ζοριζομαι 🤣🤣🤣 αλλα ειπα να μην το πολυψαχνω!!!!
 

@Vasilique μου τωρα αναμενουμε εσενα !!! με το καλο !!!💓🤰

Μπράβο ρε κορίτσι! Με το καλό να φωλιάσουν μέσα σου! Να βρουν ζεστασιά κ να δώσει ο Θεός να συναντηθείτε! Έτσι να είσαι, χαλαρή κ ήρεμη… Όλα με μέτρο! Χωρίς υστερία! Κ να περπατάς λιγάκι! Να αιματώνεται το σύστημα… Παίρνεις πολλά φάρμακα; Ό,τι θέλεις να μας το λες να το συζητάμε… Σε φιλώ κ είμαι σίγουρη για την επιτυχία σου! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Με το καλό!! Καλά αποτελέσματα!! Ευχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να είσαι διδυμομανούλα!! ❤️
 

@Vasilique μετράω τις μέρες μαζί σου!! Σου ευχομαι τα καλύτερα!! 

Κορίτσια μου ευχομαι όλες να είστε καλά! Δεν είμαι πολύ ενεργή αλλά να ξέρετε ότι σας διαβάζω κάθε μέρα ανελλιπώς και χαίρομαι παρα πολύ με τις επιτυχίες και συμμερίζομαι τις αγωνίες σας!! Ας είναι αυτή η χρόνια, η χρόνια μας!! Σας φιλώ!! ❣️❣️

Πολύ σ´ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Για την σκέψη σου! Μακάρι να πάνε όλα καλά! 🙏🏻

Θα έρθει σε όλες μας το θαύμα! Δεν μπορεί να μην έρθει! Πίστη κ υπομονή … 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2021 at 4:38 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Δεν ξέρω μωρέ παιδί μου, από τη μια θέλω πολύ να το χαρώ κ να έχω θετική σκέψη αλλά από την άλλη φοβάμαι τόσο πολύ μην κάτι πάει πάλι στραβά κ εχω ξεσηκωθεί τσάμπα. Σκέφτομαι κ τον αντρα μου, πόσο πολύ το θέλει κ εκείνος κ πόσο πολύ με έχει ανεχτεί γιατί μετά από κάθε αναποδιά δεν είμαι καθόλου εύκολος άνθρωπος, το παίρνω πολύ βαριά.. Τέλος πάντων σήμερα έχω ξυπνήσει καλύτερα, ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον.. ❤️❤️Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά, να με δει την Τετάρτη ο γιατρός κ να προχωρήσουμε παρακάτω.. Εσύ αύριο πας, ε; 

πηγα γλυκια μου!!!! τωρα χαλαρωνω με 2 εμβρυακια! εσυ εισαι καλυτερα ψυχολογικα;;;

στις πριν 20 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα. Μόλις γύρισα από την ωοληψια... Τελικά από τα 20 ωοθυλάκια που περίπου βλέπαμε στην υπέρηχο (γιατί δεν τα είχε μετρήσει αλλά μου είχε πει στο περίπου) σήμερα μου είπε ότι έχουμε 15 τέλεια ωάρια... 

Μας είπε ότι την Κυριακή είναι η 5η μέρα και θέλουμε να πάνε 5ης ημέρας βλαστοκυστες οπότε επειδή πέφτει Κυριακή, να τον πάρουμε τηλέφωνο τη Δευτέρα για να μάθουμε ποσα πήγαν βλαστοκυστες... Αυτά τα είπε στον άντρα μου όσο εγώ ήμουν στην αίθουσα ανάνηψης, επομένως δεν θα μπορέσω να μάθω αύριο πόσα γονιμοποιήθηκαν και θα με φάει το άγχος μέχρι τη Δευτέρα!!! 

 

θεεεεε μου!!! τι τελεια!!!!!συγχαρητηρια κοριτσαρα μου!!!! υπομονη κι εγω τα ιδια επαθα!!!

 

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Με το καλό!! Καλά αποτελέσματα!! Ευχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να είσαι διδυμομανούλα!! ❤️
 

@Vasilique μετράω τις μέρες μαζί σου!! Σου ευχομαι τα καλύτερα!! 

Κορίτσια μου ευχομαι όλες να είστε καλά! Δεν είμαι πολύ ενεργή αλλά να ξέρετε ότι σας διαβάζω κάθε μέρα ανελλιπώς και χαίρομαι παρα πολύ με τις επιτυχίες και συμμερίζομαι τις αγωνίες σας!! Ας είναι αυτή η χρόνια, η χρόνια μας!! Σας φιλώ!! ❣️❣️

σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου!!! μακαρι να ερθει η να ερθουν!!! ❣️💓 το/τα περιμενω με πολλη αγαπη!!!

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι! Με το καλό να φωλιάσουν μέσα σου! Να βρουν ζεστασιά κ να δώσει ο Θεός να συναντηθείτε! Έτσι να είσαι, χαλαρή κ ήρεμη… Όλα με μέτρο! Χωρίς υστερία! Κ να περπατάς λιγάκι! Να αιματώνεται το σύστημα… Παίρνεις πολλά φάρμακα; Ό,τι θέλεις να μας το λες να το συζητάμε… Σε φιλώ κ είμαι σίγουρη για την επιτυχία σου! 💚

μακαρι βαλικουλα μου!!!! για να δουμε λοιπον!!! αααχ ωραια ναι θελω να σηκωνομαι λιγο...να ξεμουδιαζω!εσυ σηκωνοσουν και μαγειρευες κιολας απ ο,τι θυμαμαι!!!
παιρνω αντιπηκτικη,utrogestan,prolutex,fanolit... εσυ;;;
γενικα απο την ωοληψια ειχα πονους χαμηλα... και τωρα νιωθω το ιδιο..... να περιμενω κανενα συμπτωμα αν και εφοσον γαντζωθουν;;;η ειναι μυθοι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

πηγα γλυκια μου!!!! τωρα χαλαρωνω με 2 εμβρυακια! εσυ εισαι καλυτερα ψυχολογικα;;;

θεεεεε μου!!! τι τελεια!!!!!συγχαρητηρια κοριτσαρα μου!!!! υπομονη κι εγω τα ιδια επαθα!!!

 

 

σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου!!! μακαρι να ερθει η να ερθουν!!! ❣️💓 το/τα περιμενω με πολλη αγαπη!!!

 

μακαρι βαλικουλα μου!!!! για να δουμε λοιπον!!! αααχ ωραια ναι θελω να σηκωνομαι λιγο...να ξεμουδιαζω!εσυ σηκωνοσουν και μαγειρευες κιολας απ ο,τι θυμαμαι!!!
παιρνω αντιπηκτικη,utrogestan,prolutex,fanolit... εσυ;;;
γενικα απο την ωοληψια ειχα πονους χαμηλα... και τωρα νιωθω το ιδιο..... να περιμενω κανενα συμπτωμα αν και εφοσον γαντζωθουν;;;η ειναι μυθοι;;;

Με το καλό η χοριακή σου!!

Να είσαι ήρεμη και χαλαρή και όλα θα πάνε καλά.

Συμπτώματα τώρα είναι σχετικό άλλες κοπέλες έχουν άλλες όχι. Δεν διαφέρουν και πολύ με της περιόδου επίσης πολλά τα προκαλούν και τα φάρμακα.

Οσο μπορείς απασχόλησε το μυαλό σου και με άλλα πράγματα για να περάσουν οι μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω όσες κοπέλες έχουν πέτυχει εξωσωματική, τις ενέσεις που περισευουν τι τις κάνουν?? 

Μπορείς να τις χαρίσεις είτε εδώ είτε σε άλλο φόρουμ

Μπορείς να τις πας στο φαρμακείο της γειτονιάς σου αφού ρωτήσεις πρώτα αν τα δέχονται. Το δικό μου τα δίνει στο κοινωνικό φαρμακειο της περιοχής μου.

Μπορείς να τις δώσεις στον γιατρό σου ίσως τις χρειάζεται κάποια άλλη κοπέλα που παρακολουθεί.

Εγώ επειδή ειμαι και καχύποπτη και δεν θα ήθελα ο γιατρός να τις πουλήσει έστω και σε χαμηλότερη τιμή τα χάριζα ή τα έδινα στο κοινωνικό φαρμακείο του δήμου μου. Μπορείς να ρωτήσεις και εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό η χοριακή σου!!

Να είσαι ήρεμη και χαλαρή και όλα θα πάνε καλά.

Συμπτώματα τώρα είναι σχετικό άλλες κοπέλες έχουν άλλες όχι. Δεν διαφέρουν και πολύ με της περιόδου επίσης πολλά τα προκαλούν και τα φάρμακα.

Οσο μπορείς απασχόλησε το μυαλό σου και με άλλα πράγματα για να περάσουν οι μέρες.

αυτο θα κανω κοριτσι μου!!! σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα. Μόλις γύρισα από την ωοληψια... Τελικά από τα 20 ωοθυλάκια που περίπου βλέπαμε στην υπέρηχο (γιατί δεν τα είχε μετρήσει αλλά μου είχε πει στο περίπου) σήμερα μου είπε ότι έχουμε 15 τέλεια ωάρια... 

Μας είπε ότι την Κυριακή είναι η 5η μέρα και θέλουμε να πάνε 5ης ημέρας βλαστοκυστες οπότε επειδή πέφτει Κυριακή, να τον πάρουμε τηλέφωνο τη Δευτέρα για να μάθουμε ποσα πήγαν βλαστοκυστες... Αυτά τα είπε στον άντρα μου όσο εγώ ήμουν στην αίθουσα ανάνηψης, επομένως δεν θα μπορέσω να μάθω αύριο πόσα γονιμοποιήθηκαν και θα με φάει το άγχος μέχρι τη Δευτέρα!!! 

 

Καλημερα...κ γω στο μητερα ειμαι κ με πηρε χθες το πρωι η εμβρυολογος κ μου με οτι γονιμοποιηθηκε βεβαια παω την πεμπτη για εμβρυομεταφορα ισως κ για αυτο να με πηραν τηλ λογω οτι θα ναι 3ων ημερων...συγχαρητηρια κιολας εχεις πολλα οποτε μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω προσωπικά το έχω κάνει. Θεωρώ όμως ότι το εμβόλιο είναι προσωπική επιλογή του καθενός και της καθεμίας.  Εγω στη θέση σου θα έκλεινα αύριο ραντεβού, ώστε μέσα με τέλη Αυγούστου να έχω ξεμπερδέψει και θα πήγαινα για ετ Σεπτέμβρη ή ακόμα καλύτερα τέλη Σεπτέμβρη ή αν είναι δυνατόν και Οκτώβρη. Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα απο Σεπτέμβρη,  Οκτώβρη με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα είναι υποχρεωτικός. Ασε που φοβάμαι ότι με αυτή τη νέα μετάλλαξη θα κολλήσουμε όλοι. Καλύτερα να είμαστε εμβολιασμενοι, ώστε να το περάσουμε ανώδυνα.  Δεν θέλουμε να είμαστε έγκυες και να φοβόμαστε και για τον κορονοιο. Επαναλαμβάνω όμως ότι είναι προσωπική και μόνο απόφαση του κάθε ατόμου.

Και εγώ έχω κάνει την πρώτη δόση και ετοιμάζομαι και για την δεύτερη.

Ήταν να κάνω διέγερση Ιούνιο αλλά προέκυψε πρόβλημα και μεταφέρθηκε για Σεπτέμβριο οπότε βρήκα ευκαιρία γιατί ένοιωθα μεγάλη ανασφάλεια αν έρθει η ευλογημένη ώρα και μείνω έγκυος να είμαι ανεμβολίαστη.

Ο γιατρός μου ανήκει στου σκεπτικιστές και δεν πήρε ξεκάθαρη θέση οπότε δεν μπορώ να πω οτι με βοήθησε.

Οπότε αποφάσισα να ακολουθήσω το ένσικτό μου και αυτό που θα με κάνει εμένα να είμαι οσο γίνεται λιγότερο αγχωμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω όσες κοπέλες έχουν πέτυχει εξωσωματική, τις ενέσεις που περισευουν τι τις κάνουν?? 

Η τις χαρίζεις κάπου που χρειάζονται ή τις δίνεις στον ιατρό σου και τις δίνει εκείνος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

πηγα γλυκια μου!!!! τωρα χαλαρωνω με 2 εμβρυακια! εσυ εισαι καλυτερα ψυχολογικα;;;

θεεεεε μου!!! τι τελεια!!!!!συγχαρητηρια κοριτσαρα μου!!!! υπομονη κι εγω τα ιδια επαθα!!!

 

 

σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου!!! μακαρι να ερθει η να ερθουν!!! ❣️💓 το/τα περιμενω με πολλη αγαπη!!!

 

μακαρι βαλικουλα μου!!!! για να δουμε λοιπον!!! αααχ ωραια ναι θελω να σηκωνομαι λιγο...να ξεμουδιαζω!εσυ σηκωνοσουν και μαγειρευες κιολας απ ο,τι θυμαμαι!!!
παιρνω αντιπηκτικη,utrogestan,prolutex,fanolit... εσυ;;;
γενικα απο την ωοληψια ειχα πονους χαμηλα... και τωρα νιωθω το ιδιο..... να περιμενω κανενα συμπτωμα αν και εφοσον γαντζωθουν;;;η ειναι μυθοι;;;

Εγώ ναι, μαγειρεύω από την δεύτερη ημέρα καθόσον είπα να το πάω αλλιώς αυτή τη φορά, αλλά εσύ να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Απλά μην είσαι όλη την ημέρα σαν τον Βούδα! Εγώ κάνω αντιπηκτικές, παίρνω cyclacur, cyclogest (αντί utrogestan), salospir, prezolon, filicine, βιταμίνη Ε κ προβιοτικά…

Οι πόνοι είναι φυσιολογικοί καθώς οι ωοθήκες ενοχλήθηκαν αρκετά. Τα φάρμακα δημιουργούν αρκετές παρενέργειες που εσφαλμένα κάποιοι χαρακτηρίζουν ως συμπτώματα εγκυμοσύνης. Θεωρώ πως το μόνο έγκυρο σύμπτωμα είναι το αίμα της εμφύτευσης που όμως δυστυχώς δεν το έχουν όλες οι γυναίκες αλλά μόνο το 25% αυτών… Άρα τι μένει; Υπομονή! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
    • Κι εμένα κορίτσια ο άντρας μου 2 μέτρα και γεροδεμένος είναι αλλά εγώ είμαι μινιόν, 1,63 με το ζόρι και πολύ αδύνατη! Ελπίζω να μοιάσει στον πατέρα του 😀 καλά εννοείται αστειεύομαι! Προτιμώ να βγει όμορφος 😀 αστειεύομαι και πάλι! Να έχει υγεία και να είναι μυαλωμένος, αυτό θέλω και γι' αυτό θα προσπαθήσω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...