Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Τι ακριβώς εξετάσεις περίμενες σπερμοδιαγραμμα κατάτμηση και τέτοια ή πιο εξειδικευμένα;

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Θες να μας πεις λίγο τις τιμές????

 

Είναι 6 σελίδες, δεν καταλαβαίνω καν τι γράφει η κάθε σελίδα, έτσι όπως τα γράφουν..

1. Σπέρμα με αριθμό σπερματοζωαρίων εντός των ορίων αναφοράς, αλλά με διαταραχή της κινητικότητας. Παρουσία κηρωδών πηγμάτων. 

2. Μορφολογία κάτω του ορίου αναφοράς, σύμφωνα με τα αυστηρά κριτήρια αξιολόγησης κατά Tygerberg. Το 38% των εξετασθέντων σπερματοζωαρίων παρουσίαζε σπειροειδή ουρά.

3. Η βιωσιμότητα των σπερματοζωαρίων στο καλλιεργητικό υλικό ευρέθη μη ικανοποιητική εντός 5 ωρών από τον καθαρισμό του σπέρματος.

4. Υψηλά επίπεδα υπο-οσμωτικής διόγκωσης στα σπερματοζωάρια έχουν συσχετισθεί, σύμφωνα με σχετικές μελέτες, με αυξημένη γονιμοποιητική ικανότητα σπέρματος σε προσπάθειες φυσικής ή/και υποβοηθούμενης μεθόδου αναπαραγωγής

 

Αυτά είναι τα συμπεράσματα που γράφει , τι σημαίνουν;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angel35 είπε:

 

 

Είναι 6 σελίδες, δεν καταλαβαίνω καν τι γράφει η κάθε σελίδα, έτσι όπως τα γράφουν..

1. Σπέρμα με αριθμό σπερματοζωαρίων εντός των ορίων αναφοράς, αλλά με διαταραχή της κινητικότητας. Παρουσία κηρωδών πηγμάτων. 

2. Μορφολογία κάτω του ορίου αναφοράς, σύμφωνα με τα αυστηρά κριτήρια αξιολόγησης κατά Tygerberg. Το 38% των εξετασθέντων σπερματοζωαρίων παρουσίαζε σπειροειδή ουρά.

3. Η βιωσιμότητα των σπερματοζωαρίων στο καλλιεργητικό υλικό ευρέθη μη ικανοποιητική εντός 5 ωρών από τον καθαρισμό του σπέρματος.

4. Υψηλά επίπεδα υπο-οσμωτικής διόγκωσης στα σπερματοζωάρια έχουν συσχετισθεί, σύμφωνα με σχετικές μελέτες, με αυξημένη γονιμοποιητική ικανότητα σπέρματος σε προσπάθειες φυσικής ή/και υποβοηθούμενης μεθόδου αναπαραγωγής

 

Αυτά είναι τα συμπεράσματα που γράφει , τι σημαίνουν;;;;;;;;;;;;

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι είναι μετρια τα αποτελέσματα για φυσική σύλληψη αλλά στην εξωσωματικη τα ξεπερνούν αυτά.εδω κάνουν και με αζωασπερμια. Δεν θα έχεις θέμα θα το δεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι είναι μετρια τα αποτελέσματα για φυσική σύλληψη αλλά στην εξωσωματικη τα ξεπερνούν αυτά.εδω κάνουν και με αζωασπερμια. Δεν θα έχεις θέμα θα το δεις!!! 

αλήθεια;;;;;;;;;;;;;;;;;; είναι καλά για εξωσωματική;;;;;;;;; νομιζω θα κλαψω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

 

 

Είναι 6 σελίδες, δεν καταλαβαίνω καν τι γράφει η κάθε σελίδα, έτσι όπως τα γράφουν..

1. Σπέρμα με αριθμό σπερματοζωαρίων εντός των ορίων αναφοράς, αλλά με διαταραχή της κινητικότητας. Παρουσία κηρωδών πηγμάτων. 

2. Μορφολογία κάτω του ορίου αναφοράς, σύμφωνα με τα αυστηρά κριτήρια αξιολόγησης κατά Tygerberg. Το 38% των εξετασθέντων σπερματοζωαρίων παρουσίαζε σπειροειδή ουρά.

3. Η βιωσιμότητα των σπερματοζωαρίων στο καλλιεργητικό υλικό ευρέθη μη ικανοποιητική εντός 5 ωρών από τον καθαρισμό του σπέρματος.

4. Υψηλά επίπεδα υπο-οσμωτικής διόγκωσης στα σπερματοζωάρια έχουν συσχετισθεί, σύμφωνα με σχετικές μελέτες, με αυξημένη γονιμοποιητική ικανότητα σπέρματος σε προσπάθειες φυσικής ή/και υποβοηθούμενης μεθόδου αναπαραγωγής

 

Αυτά είναι τα συμπεράσματα που γράφει , τι σημαίνουν;;;;;;;;;;;;

Κορίτσι μου από Λυμπερόπ.......... είναι??? Από ότι καταλαβαίνω είναι απλό σπερμοδιαγραμμα.....δες με ψυχραιμία τις τιμές του συζύγου και δίπλα τις τιμές αναφοράς για να δεις αν είσαι μέσα στα φυσιολογικά όρια....που απ' ότι καταλαβαίνω από τα συμπεράσματα υπάρχει ένα θέμα στην κινητικότητα και την μορφολογία......το λέω αυτό μόνο από τα συμπεράσματα που γράφεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου από Λυμπερόπ.......... είναι??? Από ότι καταλαβαίνω είναι απλό σπερμοδιαγραμμα.....δες με ψυχραιμία τις τιμές του συζύγου και δίπλα τις τιμές αναφοράς για να δεις αν είσαι μέσα στα φυσιολογικά όρια....που απ' ότι καταλαβαίνω από τα συμπεράσματα υπάρχει ένα θέμα στην κινητικότητα και την μορφολογία......το λέω αυτό μόνο από τα συμπεράσματα που γράφεις....

ναι απο εκεί ειναι, δεν ειναι το απλο, είναι το πλήρες! στην κινητικότητα το ξέραμε από την αρχή ότι υπάρχει θέμα. για αυτό μας είπε ο γιατρός της εξωσωματικής να παμε εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

αλήθεια;;;;;;;;;;;;;;;;;; είναι καλά για εξωσωματική;;;;;;;;; νομιζω θα κλαψω!!!!!!!

Στην εξωσωματικη αν χρειαστεί σου κάνουν μικρογονιμοποιηση.αυτο σημαίνει ότι διαλέγουν ένα σπερματοζωαριο μορφολογικα καλο και το βάζουν μέσα στο ωαριο.αρα ούτε κινητικότητα μας νοιάζει ούτε τα άλλα.αλλα κι αυτό αν χρειαστεί. Θα σου πουν.μη σκας.μια χαρά θα τα πας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Στην εξωσωματικη αν χρειαστεί σου κάνουν μικρογονιμοποιηση.αυτο σημαίνει ότι διαλέγουν ένα σπερματοζωαριο μορφολογικα καλο και το βάζουν μέσα στο ωαριο.αρα ούτε κινητικότητα μας νοιάζει ούτε τα άλλα.αλλα κι αυτό αν χρειαστεί. Θα σου πουν.μη σκας.μια χαρά θα τα πας 

Βουνό τα έχω κάνει στο κεφάλι μου τώρα και νιώθω και ηλίθια γτ υπάρχουν κοπέλες εδω που αγωνιούν για τις ενέσεις τους για τα εμβρυάκια τους και γω σας απασχολώ με κάτι αριθμούς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Στην εξωσωματικη αν χρειαστεί σου κάνουν μικρογονιμοποιηση.αυτο σημαίνει ότι διαλέγουν ένα σπερματοζωαριο μορφολογικα καλο και το βάζουν μέσα στο ωαριο.αρα ούτε κινητικότητα μας νοιάζει ούτε τα άλλα.αλλα κι αυτό αν χρειαστεί. Θα σου πουν.μη σκας.μια χαρά θα τα πας 

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι!!!!!!!! Κορίτσι μου μην σκας το σπέρμα είναι αυτό που παρακάμπτεται εύκολα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

ναι απο εκεί ειναι, δεν ειναι το απλο, είναι το πλήρες! στην κινητικότητα το ξέραμε από την αρχή ότι υπάρχει θέμα. για αυτό μας είπε ο γιατρός της εξωσωματικής να παμε εκει.

Αν πάρεις τηλ τον Λυμπερόπουλο και είναι διαθέσιμος μπορεί να σου κάνει μια πρώτη αξιολόγηση.

Δεν είναι ομως ουρολόγος. Σε προβλήματα στο σπέρμα εγώ προτείνω ,τώρα που έχω καεί βέβαια στον χυλό , οτι αρμόδιος ειναι μονο εξειδικευμένος ουρολόγος σε υπογονιμότητα.

Γενικά όμως το θέμα του σπέρματος είναι ο "σχετικά¨εύκολος παράγοντας στην εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Τι ακριβώς εξετάσεις περίμενες σπερμοδιαγραμμα κατάτμηση και τέτοια ή πιο εξειδικευμένα;

η περιγραφή λέει: αριθμός, κινητικότητα, ζωτικότητα, ανοσολογία, μορφολογία, σπερματοδιάγραμμα, percoll test, μακροβιοτητα, ενεργοποίηση. 

Είναι το πλήρες σπερμοδιάγραμμα μας ειπαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angel35 είπε:

Βουνό τα έχω κάνει στο κεφάλι μου τώρα και νιώθω και ηλίθια γτ υπάρχουν κοπέλες εδω που αγωνιούν για τις ενέσεις τους για τα εμβρυάκια τους και γω σας απασχολώ με κάτι αριθμούς..

Καμία απορία δεν είναι χαζή, καμία δεν είναι ηλίθια.

Όλες έτσι ξεκινήσαμε αυτό το ταξίδι. Δεν ξέραμε που πάνε τα τέσσερα. Και ότι ξέραμε ήταν επιδερμικό.

Κάποιες ήταν τυχερές και δεν χρειάστηκαν να αποκομίσουν περισσότερες "γνώσεις" επί του θέματος, κάποιες άλλες δεν ήμασταν και καταλήξαμε να γίνουμε "γιατροί στην θέση των γιατρών" , που ούτε αυτό ειναι σωστό.

Οπότε μη νιώθεις ούτε άσχημα , ούτε ηλίθια.

Βήμα βήμα και όλα θα γίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αν πάρεις τηλ τον Λυμπερόπουλο και είναι διαθέσιμος μπορεί να σου κάνει μια πρώτη αξιολόγηση.

Δεν είναι ομως ουρολόγος. Σε προβλήματα στο σπέρμα εγώ προτείνω ,τώρα που έχω καεί βέβαια στον χυλό , οτι αρμόδιος ειναι μονο εξειδικευμένος ουρολόγος σε υπογονιμότητα.

Γενικά όμως το θέμα του σπέρματος είναι ο "σχετικά¨εύκολος παράγοντας στην εξωσωματική.

ναι γράφει ότι μπορούμε να πάρουμε τον λυμπερόπουλο από τις 18.00 μέχρι τις 19.00

εννοείται θα πάρουμε συν οτι θα τα στειλω και στο γιατρό της εξωσωματικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Βουνό τα έχω κάνει στο κεφάλι μου τώρα και νιώθω και ηλίθια γτ υπάρχουν κοπέλες εδω που αγωνιούν για τις ενέσεις τους για τα εμβρυάκια τους και γω σας απασχολώ με κάτι αριθμούς..

Κοριτσι μου εδω ειμαστε για να βοηθαμε οπως μπορουμε κ αν γνωριζουμε. Δεν νομιζω να εχει σχεση το τι εχει στο μυαλο το καθε κοριτσι ολες παλευουμε ενα μωρακι . Κ ολες παιρναμε απο αριθμους κ απο ενεσεις κ αυγουλακια κ μπεμπακια στο τελος. Τωρα εσυ παιρνας απο το σταδιο των αριθμων.  Δυστυχως δεν ξερω για τις εξετασεις να σου πω κατι σιγουρα ομως μην ντρεπεσαι να ρωτησεις οτι θες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Margitc είπε:

Κοριτσι μου εδω ειμαστε για να βοηθαμε οπως μπορουμε κ αν γνωριζουμε. Δεν νομιζω να εχει σχεση το τι εχει στο μυαλο το καθε κοριτσι ολες παλευουμε ενα μωρακι . Κ ολες παιρναμε απο αριθμους κ απο ενεσεις κ αυγουλακια κ μπεμπακια στο τελος. Τωρα εσυ παιρνας απο το σταδιο των αριθμων.  Δυστυχως δεν ξερω για τις εξετασεις να σου πω κατι σιγουρα ομως μην ντρεπεσαι να ρωτησεις οτι θες.

Σε ευχαριστώ κορίτσι, το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω και να πάει 15.00 να το στειλω στο γιατρό και να πάει 18.00 να παρουμε στον γιατρό του κέντρου τηλέφωνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι, το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω και να πάει 15.00 να το στειλω στο γιατρό και να πάει 18.00 να παρουμε στον γιατρό του κέντρου τηλέφωνο.

Υπομονη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

 

στις πριν 54 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

 

 

Είναι 6 σελίδες, δεν καταλαβαίνω καν τι γράφει η κάθε σελίδα, έτσι όπως τα γράφουν..

1. Σπέρμα με αριθμό σπερματοζωαρίων εντός των ορίων αναφοράς, αλλά με διαταραχή της κινητικότητας. Παρουσία κηρωδών πηγμάτων. 

2. Μορφολογία κάτω του ορίου αναφοράς, σύμφωνα με τα αυστηρά κριτήρια αξιολόγησης κατά Tygerberg. Το 38% των εξετασθέντων σπερματοζωαρίων παρουσίαζε σπειροειδή ουρά.

3. Η βιωσιμότητα των σπερματοζωαρίων στο καλλιεργητικό υλικό ευρέθη μη ικανοποιητική εντός 5 ωρών από τον καθαρισμό του σπέρματος.

4. Υψηλά επίπεδα υπο-οσμωτικής διόγκωσης στα σπερματοζωάρια έχουν συσχετισθεί, σύμφωνα με σχετικές μελέτες, με αυξημένη γονιμοποιητική ικανότητα σπέρματος σε προσπάθειες φυσικής ή/και υποβοηθούμενης μεθόδου αναπαραγωγής

 

Αυτά είναι τα συμπεράσματα που γράφει , τι σημαίνουν;;;;;;;;;;;;

ολα καλα ειναι μεχρι στιγμης οπως τα λες,ποσα εκατομυρια στο ml η συνολικα?ποσο τις εκατο ειναι οι φυσιολογικες μορφες?τη κινητικοτητα γραψτην κανονικα εφοσον δε πας για φυσικη συλληψη γενικα μη σε ενδιαφερει και πολυ διοτι με την μικρογονιμοποιηση παρακαμπτωνατι το 99% των προβληματων σπερματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι, το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω και να πάει 15.00 να το στειλω στο γιατρό και να πάει 18.00 να παρουμε στον γιατρό του κέντρου τηλέφωνο.

Παντως το ξερω οτι ειναι η πρωτη σου φορα και τρελενεσαι αλλα αν μπορεις παρτο πιο χαλαρα.Δηλαδη οταν με το καλο κανεις οωληψια και θα περιμενεις να σου πουν τις γονιμοποιησεις τι θα κανεις?Μετα την εμβρυομεταφορα οι 14 μερες?Μην τρελενεσαι λοιπον γιατι το αγχος ενταξει λογικο αλλα ο πανικος μετα την εμβρυομεταφορα θα σου κανει κακο κοριτσι μου.Ηρεμες βαθιες ανασες.Οτι ειναι να γινει θα γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

 

 

ολα καλα ειναι μεχρι στιγμης οπως τα λες,ποσα εκατομυρια στο ml η συνολικα?ποσο τις εκατο ειναι οι φυσιολογικες μορφες?τη κινητικοτητα γραψτην κανονικα εφοσον δε πας για φυσικη συλληψη γενικα μη σε ενδιαφερει και πολυ διοτι με την μικρογονιμοποιηση παρακαμπτωνατι το 99% των προβληματων σπερματος

Φωτογραφίες μπορώ να σας βάλω;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά  σας!!!  Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζει και έχει πάρει καμία σας  τα Cyclo Progynova αντί για Cyclacur? Ψάχνω παντού για cyclacur η Divina αλλά δεν υπάρχει τπτ και μια φαρμακοποιός μου είπε ότι τα αντίστοιχα είναι αυτά. Ξέρει καμία σας τπτ? Ευχαριστώ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zoupaki είπε:

το επιδομα το παιρνει μονο αν κανεις σε μη συμβαλλομενο με τον εοπυ κεντρο τις ενεργειες.Καλημερα γατουλι!!!!

καταλαβα!!ευχαριστω πολυ και εσενα @BlackCat και εσενα @Zoupaki και οποια αλλη κοπελα μου απαντησε και ισως ξεχνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zoupaki είπε:

μολις εμαθα οτι ειχα καταλαβει λαθος τι μου ελλεγε ο γιατρος και νομιζα οτι θα κανω σε αυτον τον κυκλο αλλα ο γιατρος εννοουσε τελη ιουλιου.Αλλα αν κλεισει το ΝΝΑ αυγουστο με βλεπω σεπτεμβρη.Τον κοβιντ μου μεσα δηλ!

ζουπακι να σου πω κατι;;; αστο να εχετε την ηρεμια σας και να μην αγχωνεσαι !!!!εγω νομιζω το εχω τραβηξει απο τα μαλλια αυτο τον μηνα και τελικα ξεκινησα αλλα με ολες τις γκαντεμιες που με εχουν βρει δεν εχω καλο προαισθημα!!οπτε αστο να ειναι ολα ευνοικα με ηρεμια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα από το κέντρο σπέρματος!!!!!! Έχω πάθε μια ταραχη δεν καταλαβαίνω τίποτα και ο αντρας μου μόλις εφυγε!!!! δεν ξερω τι ειναι καλο και τι οχι θελω την μαμα μουυυυυυυυυυυυυυυ

Άσε την μαμά σου τώρα!!!!!   Όχι από τώρα έχεις ακόμα μπροστά σου να την φωνάζεις!!!!!!! Κοίτα εγώ δεν ξέρω κ πολλά άλλα μπορείς να την συγκρίνεις και με την πρώτη εξέταση που έχεις!!!!!! Κ αν αυτοί δεν σου είπαν τπτ .....τι έμεινε μισή ωρίτσα μέχρι να μάθεις!!!! Αν κ νομίζω ότι για εξωσωματική είναι μια χαρά αυτά που διάβασα!!!!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Αχ καλό μου 1000ευχαριστω αλήθεια ..... Παίρνω λίγο κουράγιο όταν ακούω τέτοια!!!!!!!μακάρι αλήθεια να πάρουμε λίγα κ καλά έστω κ ένα!!!! Τα καλύτερα σου εύχομαι κ σε σένα!!!!!! 😍Όλα να πάνε καλά !!!!!!!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!!!!!! ❣️❣️❣️❣️❣️

ολιακι μου ειδες τι σου ειπε η @kk88;;;; καταχαρηκα τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Άσε την μαμά σου τώρα!!!!!   Όχι από τώρα έχεις ακόμα μπροστά σου να την φωνάζεις!!!!!!! Κοίτα εγώ δεν ξέρω κ πολλά άλλα μπορείς να την συγκρίνεις και με την πρώτη εξέταση που έχεις!!!!!! Κ αν αυτοί δεν σου είπαν τπτ .....τι έμεινε μισή ωρίτσα μέχρι να μάθεις!!!! Αν κ νομίζω ότι για εξωσωματική είναι μια χαρά αυτά που διάβασα!!!!!! 😘

Και γω αυτό νομίζω, τώρα που το είδαμε με ηρεμία και με τον άντρα μου αυτό είπαμε, ότι για εξωσωματική είμαστε οκ. 

Θέλω την μαμά μου ρε παιδί μου 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

ολιακι μου ειδες τι σου ειπε η @kk88;;;; καταχαρηκα τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναιιιιιετσι να παίρνουμε θάρρος από κάπου!!!!!!  🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...