Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.....μόλις γύρισα από την έμβρυομεταφορά και πλέον δεν είμαι μόνη αλλά έχω και δύο εμβρυακια στην κοιλίτσα μου!!!! Τα κατάφερε τελικά το εμβρυακι μου από τον φυσικό κύκλο και έγινε μια βλαστοκυστη 4ΑΑ, οπότε το έβαλα μαζί με την κατεψυγμένη 5ΑΑ....χοριακη στις 05.07....κοριτσια μου στείλτε μου όλη την θετική σας ενέργεια..... 

Με το καλό να πάρεις μια τεράστια χοριακή και να έχεις μια υγιή τελειόμηνη κύηση.

Ξεκουράσου και μίλα στα σποράκια σου να μείνουν εκεί για πολύυυυυυ καιρό.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Κοριτσακι μου θελω να σου πω τα εξης.Η εξωσωματικη ειναι μαραθωνιος και οχι αγωνας δρομμου.Δεν τον τελειωνουν ολοι οι αγωνιζωμενοι και δεν μπορει κανεις να σου πει με σιγουρια το αποτελεσμα το καλο αν θα ερθει ή πότε.χαλας ψυχολογικα και χρηματικα αποθεματα.Μια φιλη μου μου ειπε σε καθε προσπαθεια να ξεχναω τι κανω.Ποσα εδωσες,ποσα κοστιζει?Ξεγραψε τα και πες στον εαυτο σου να προσπαθει απλα αλλα χωρις να αγχωνεσαι.Ειναι δυσκολη η σφαλιαρα που τρως απο τη ζωη οταν δε μπορεις να κανεις ευκολα παιδι.Εγω εμαθα οτι πολλες γυναικες πετυχανε με την δευτερη και αλλες με την τεταρτη φορα.Τι να κανουμε δηλαδη!Αρα πρεπει να φροντισεις τον εαυτο σου ωστε να αντεξει για αυτο το ταξιδι.Και τον γιατρο καλυτερα να κανεις ερευνα μονη σου και να μην παιρνεις υπ οψην τις προωθησεις που γινονται κατ εξακολουθηση εδω.

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τις συμβουλές σου , εύχομαι ότι καλύτερο!! Θα κρατήσω την πρόταση σου ότι η εξωσωματική είναι μαραθώνιος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννια27 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τις συμβουλές σου , εύχομαι ότι καλύτερο!! Θα κρατήσω την πρόταση σου ότι η εξωσωματική είναι μαραθώνιος!!!

Το ειπα γιατι ειπες κατι για χρηματα και η αδερφη μου πουλησε 2 οικοπεδα στο χωριο γιατι εκανε 2 διεγερσεις και πετυχε με την 5η ετ.Μακαρονια και τυρι τρωγανε.Αστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

 

Αγαπημένες ,,,, οι κύστες ενδομητρίωσης δεν επηρεάζουν τη διαδικασία της εξωσωματικής ειδικά αν η γυναίκα είναι σε ηλικία 38-50. Τι εννοώ? Αν μια κοπέλα είναι παθούσα και είναι 30 ετών το βλέπει αλλιώς ο γιατρός αλλά και πάλι μπορεί να κάνει εξωσωματική. H @lactaki μας ζωντανό παράδειγμα που τώρα έχει τα διδυμάκια της αγκαλιά,,,πες τα και εσύ αγαπημένη. Εγώ που είμαι 40 με βαριά ενδομητρίωση παντού δεν επηρεάζει την προσπάθεια της εξωσωματικής εφόσον ξαναλέω παραμένω καθαρή ενδομητρικά, κολπικά και τραχηλικά από ενδομητρίωση έτσι? Επίσης,,,γνωστός λαπαροσκόπος χειρουργος στην Αθήνα, εξαιρετικός στην ειδικοτητα του, όταν τον ρώτησα να κάνω (ξανά) αφαίρεση κύστεων ενδομητρίωσης μου είπε "δεν πειράζεις μια γυναίκα στα 40 που είναι στη διαδικασία παιδιού". άρα,,,όλα γίνονται,,,μόνο του σπανού τα γένια δε γίνονται κορίτσια μου όμορφα! Ελπίζουμε πάντα για το καλύτερο. 

τελικα πετυχες με την ενδομητριωση που εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.....μόλις γύρισα από την έμβρυομεταφορά και πλέον δεν είμαι μόνη αλλά έχω και δύο εμβρυακια στην κοιλίτσα μου!!!! Τα κατάφερε τελικά το εμβρυακι μου από τον φυσικό κύκλο και έγινε μια βλαστοκυστη 4ΑΑ, οπότε το έβαλα μαζί με την κατεψυγμένη 5ΑΑ....χοριακη στις 05.07....κοριτσια μου στείλτε μου όλη την θετική σας ενέργεια..... 

καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!ευχομαι μια τεράστια χοριακη στις 05/07!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ευχαριστω. Και σε σένα καλή επιτυχία!! 
αυριο πάω για τον τελευταίο υπέρηχο μάλλον. Είμαι στην 7η μερα ήπιας διέγερσης. Μαλλον Δευτέρα η Τετάρτη Θ κάνω ωοληψια. Κ μετά από 5 μερες εμβρυομεταφορα. Έχω μια βλαστοκύστη ήδη στην κατάψυξη. Εσυ;

Τέλεια!!κοντεύεις..καλή επιτυχία να έχεις..εγώ έχω 3 κατεψυγμένα και περιμένω περίοδο για να γίνει έμβρυομεταφορά με τα δύο από αυτα..είναι η δεύτερη μου προσπάθεια και πιο τυχερή θέλω να πιστεύω...θα περιμένω νέα σου από τον υπέρηχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.....μόλις γύρισα από την έμβρυομεταφορά και πλέον δεν είμαι μόνη αλλά έχω και δύο εμβρυακια στην κοιλίτσα μου!!!! Τα κατάφερε τελικά το εμβρυακι μου από τον φυσικό κύκλο και έγινε μια βλαστοκυστη 4ΑΑ, οπότε το έβαλα μαζί με την κατεψυγμένη 5ΑΑ....χοριακη στις 05.07....κοριτσια μου στείλτε μου όλη την θετική σας ενέργεια..... 

Πολύ καλά αποτελέσματα!!!!!!! Όλα να πάνε καλά!!!!!!!! Υπομονή ξεκούραση και ηρεμία!!!!!!! Και σκεφτόμαστε μόνο θετικά!!!!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Και όμως είναι από περισυ φέτος δεν έχω κάνει πέρα από την οιστροδιολη και τα αντιγόνα που χρειάζονται στο νοσοκομείο!!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και καρυότυπο δεν έχουμε κάνει!! Θέλω να βρω ένα γιατρό που θα μου βγάζει εμπιστοσύνη και να έχω κάνει τα πάντα πριν την επόμενη προσπάθεια!! Σε ευχαριστώ κ πάλι κοπέλα μου 💓💓💓

@Αννια27 μου αν θέλεις να σου συστήσω τον δικό μου γιατρό (τον γυναικολόγο μου, τον εξωσωματικο μπορεί κ να τον ξέρεις) . Είναι μεγάλης ηλικίας, κ είμαι σίγουρη πως μετά από 2 αποτυχίες εμφυτευσεις θα σε έβαζε σίγουρα για λαπαρασκοπηση. Εγώ έχω κάνει ήδη μια λόγω κυστεων που είχα στις ωοθήκες τον προηγούμενο Σεπτέμβρη, μου τις καθαρισε όλες είδα κ τη μήτρα, κ τις σάλπιγγες ξανά αν κ είχα κάνει μόλις σαλπιγγογραφια κ επειδή είδε αρκετά κυστικα ωαρια αποφάσισε να μου εφαρμόσει την τεχνική drilling για να με βοηθήσει να μείνω έγκυος φυσικά. Εννοείται πως δεν τα καταφέραμε για αυτό κ κατάφύγαμε στη μέθοδο της εξωσωματικής αλλά τουλάχιστον ξέρω πως μετά από αρκετά χρόνια επιτέλους απαλλαχτηκα από κυστικα ωαρια που με πολλά κουτιά αντισυλληπτικα δεν έφευγαν με τίποτα. Όσο για την ενδομητριωση, στον προηγούμενο μου φυσικό κύκλο ο εξωσωματικος μου με ενημέρωσε ότι ενδεχομένως να βρήκε εστία ενδομητριωσης γιατί μαζί με το ωάριο που ήταν να πάρει τρύπησε κ ένα διπλανό κ βγήκε σκούρο αίμα. Οι εναλλακτικές νου ήταν οι εξής ή λαπαρασκοπηση να με καθαρίσει αλλά με το φόβο ότι θα μπορούσε να μου καταστρέψει ωοθηκικο ιστό καθαρίζοντας τις ή να μείνω έγκυος με εξωσωματική που η προγεστερονη της εγκυμοσύνης τα "σκουπίζει" ολα. Το πρώτο θα μου έδινε αποτέλεσμα κ για φυσική σύλληψη μεν αλλά μόνο για 3 χρόνια ενώ η εγκυμοσύνη μπορεί κ να έλυνε το πρόβλημα διαπαντός. Βέβαια ο γυναικολόγος μου που έκανε τη λαπαρασκοπηση μου είπε πως αποκλείεται να απέκτησες μέσα σε 6 μήνες ενδομητριωση. Όταν κάναμε τη λαπαρασκοπηση ήταν όλα καθαρά. Ελπίζω να σε βοήθησα. Δεν ξέρω που ακριβώς υπάρχουν εστίες ενδομητριωσης σε σένα αλλά σίγουρα μια λαπαρασκοπηση θα σε βοηθούσε πολύ. Δεν ξέρω βέβαια γιατί το κόστος είναι κάπως μεγάλο, εγώ έχω ιδιωτική ασφάλεια λόγω του συζύγου κ μου τα κάλυψε όλα. Για αυτό κ ότι κ αν συμβαίνει προτιμώ τις επεμβατικες λύσεις από τα φάρμακα γιατί τις θεωρώ πολύ πιο άμεσες!! Συγγνώμη για το τεράστιο μνμ, ότι χρειαστείς κ για ονόματα αν θέλεις στείλε μου κατ ιδίαν να τα πούμε. Εμείς έτσι κ αλλιώς είμαστε στο ίδιο κέντρο αν θέλεις σου λέω κ το όνομα του εξωσωματικου να κάνεις κ ενα ρβ μαζί του να δεις τι θα σου πει.. Δύναμη κ θα τη βρεις τη λύση σου.. Είμαι σίγουρη.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.....μόλις γύρισα από την έμβρυομεταφορά και πλέον δεν είμαι μόνη αλλά έχω και δύο εμβρυακια στην κοιλίτσα μου!!!! Τα κατάφερε τελικά το εμβρυακι μου από τον φυσικό κύκλο και έγινε μια βλαστοκυστη 4ΑΑ, οπότε το έβαλα μαζί με την κατεψυγμένη 5ΑΑ....χοριακη στις 05.07....κοριτσια μου στείλτε μου όλη την θετική σας ενέργεια..... 

Μπράβο κορίτσι μου!! Εννοείται ότι έχεις τη θετική μας ενέργεια!! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα με μια τεράστια χοριακη σε λίγες μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις ευχές σας!!!!! Με γεμίζετε αισιοδοξία...... εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

 

Αγαπημένες ,,,, οι κύστες ενδομητρίωσης δεν επηρεάζουν τη διαδικασία της εξωσωματικής ειδικά αν η γυναίκα είναι σε ηλικία 38-50. Τι εννοώ? Αν μια κοπέλα είναι παθούσα και είναι 30 ετών το βλέπει αλλιώς ο γιατρός αλλά και πάλι μπορεί να κάνει εξωσωματική. H @lactaki μας ζωντανό παράδειγμα που τώρα έχει τα διδυμάκια της αγκαλιά,,,πες τα και εσύ αγαπημένη. Εγώ που είμαι 40 με βαριά ενδομητρίωση παντού δεν επηρεάζει την προσπάθεια της εξωσωματικής εφόσον ξαναλέω παραμένω καθαρή ενδομητρικά, κολπικά και τραχηλικά από ενδομητρίωση έτσι? Επίσης,,,γνωστός λαπαροσκόπος χειρουργος στην Αθήνα, εξαιρετικός στην ειδικοτητα του, όταν τον ρώτησα να κάνω (ξανά) αφαίρεση κύστεων ενδομητρίωσης μου είπε "δεν πειράζεις μια γυναίκα στα 40 που είναι στη διαδικασία παιδιού". άρα,,,όλα γίνονται,,,μόνο του σπανού τα γένια δε γίνονται κορίτσια μου όμορφα! Ελπίζουμε πάντα για το καλύτερο. 

Συμφωνώ αρκεί να μη γίνεται χαμός μέσα στο συστημα... όπως είπες!! Εγώ ενώ ήμουν καθαρή μετά από λαμπαροσκοπιση δεν έπιανα φυσιολογικά.. Όταν εμεινα έγκυος με εξωσωματική είχα ήδη μια κυστη ενδομητρίωσης η οποία δεν μας ενόχλησε καθόλου μας καθόλου ίσα ίσα επειδή δεν είχα περιοδο μίκρυνε με τη παροδο της εγκυμοσύνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Συμφωνώ αρκεί να μη γίνεται χαμός μέσα στο συστημα... όπως είπες!! Εγώ ενώ ήμουν καθαρή μετά από λαμπαροσκοπιση δεν έπιανα φυσιολογικά.. Όταν εμεινα έγκυος με εξωσωματική είχα ήδη μια κυστη ενδομητρίωσης η οποία δεν μας ενόχλησε καθόλου μας καθόλου ίσα ίσα επειδή δεν είχα περιοδο μίκρυνε με τη παροδο της εγκυμοσύνης. 

Σίγουρα θα παίζει ρόλο πόσες έχεις στα σημεία που είναι και το μέγεθος και τι τύπος κύστης είναι!!αλλα λαπαροσκόπηση είχες κάνει για να το δείτε απλά η αφαιρέσεις και κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

τελικα πετυχες με την ενδομητριωση που εχεις?

Θα σου πω πως είχα μια φυσιολογική σύλληψη που κατέληξε σε βιοχημική,,,αλλά ο λόγος δεν ήταν η ενδομητρίωση,,,,και μια εμφύτευση με εξωσωματική που είχα θετικό τεστ αλλά και αυτή εξελίχθηκε σε βιοχημική, αντίστοιχα δεν έφταιγε η ενδομητρίωση. Παλαιοτερα είχα κάνει davinci ρομποτική για αφαίρεση ενδομητριωμάτων αλλά αν ο οργανισμός προδιαθέτει ξαναβγάζεις ενδομητρίωση. Οι λόγοι πάντα που δεν προχωρούσαν οι εγκυμοσύνες ήταν διαφορετικοί. Είμαι στην προσπάθεια για την επόμενη εξωσωματική. Και το μόνο που θα σου πω είναι πως είμαι πολύ συνειδητοποιημένη για το πόσο χρονών είμαι (40), τί έχω (ενδομητρίωση, στενό τραχηλο, 3πλη καμπυλη τραχηλου)  και πως θα τα καταφέρω. Άρα , το μόνο που περιμένω είναι το χρόνο να κάνω ότι κρίνεται απαραίτητο για την περίπτωσή μου και να φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Θέμα χρόνου ελπίζω λοιπόν! Στο σώμα υγεία και στο μυαλό διαύγεια ,,, μόνο αυτό εύχομαι να έχουμε εγώ και ο σύζυγός μου! Όλα τα υπόλοιπα έρχονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.....μόλις γύρισα από την έμβρυομεταφορά και πλέον δεν είμαι μόνη αλλά έχω και δύο εμβρυακια στην κοιλίτσα μου!!!! Τα κατάφερε τελικά το εμβρυακι μου από τον φυσικό κύκλο και έγινε μια βλαστοκυστη 4ΑΑ, οπότε το έβαλα μαζί με την κατεψυγμένη 5ΑΑ....χοριακη στις 05.07....κοριτσια μου στείλτε μου όλη την θετική σας ενέργεια..... 

Θετική ενέργεια, να σκέφτεσαι σαν να είσαι ήδη έγκυος κ μια τεράστια χοριακη!! Αντε να μπει ο Ιούλιος με το δεξί κ να έχουμε μόνο θετικά αποτελέσματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζει καμία, περιμένω όπου να ναι να έρθει η ακατανομαστη (που όσο καιρό προσπαθούσαμε ερχόταν στην ώρα της με το ρολόι κ τώρα βρήκε να καθυστερήσει τεσπα!!) για να ξεκινήσω προετοιμασια για εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένες βλαστοκυστες. Η ερώτηση μου είναι η εξής:υπάρχει περίπτωση αν βρει κανένα μυστικό ωάριο στις ωοθήκες ή υπολείμματα από αυτά της ωοληψιας (γιατί είχα κ 23!) να αναβάλλουμε πάλι τη μεταφορά; την έχουμε αναβάλλει ήδη ένα κύκλο γιατί μου ήρθε περίοδος μια εβδομάδα μετά την ωοληψια κ ο γιατρός θεώρησε ότι είναι πολύ σύντομα για να προχωρήσουμε στη μεταφορά! Ευχαριστώ για τη βοήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η condios είπε:

Θα σου πω πως είχα μια φυσιολογική σύλληψη που κατέληξε σε βιοχημική,,,αλλά ο λόγος δεν ήταν η ενδομητρίωση,,,,και μια εμφύτευση με εξωσωματική που είχα θετικό τεστ αλλά και αυτή εξελίχθηκε σε βιοχημική, αντίστοιχα δεν έφταιγε η ενδομητρίωση. Παλαιοτερα είχα κάνει davinci ρομποτική για αφαίρεση ενδομητριωμάτων αλλά αν ο οργανισμός προδιαθέτει ξαναβγάζεις ενδομητρίωση. Οι λόγοι πάντα που δεν προχωρούσαν οι εγκυμοσύνες ήταν διαφορετικοί. Είμαι στην προσπάθεια για την επόμενη εξωσωματική. Και το μόνο που θα σου πω είναι πως είμαι πολύ συνειδητοποιημένη για το πόσο χρονών είμαι (40), τί έχω (ενδομητρίωση, στενό τραχηλο, 3πλη καμπυλη τραχηλου)  και πως θα τα καταφέρω. Άρα , το μόνο που περιμένω είναι το χρόνο να κάνω ότι κρίνεται απαραίτητο για την περίπτωσή μου και να φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Θέμα χρόνου ελπίζω λοιπόν! Στο σώμα υγεία και στο μυαλό διαύγεια ,,, μόνο αυτό εύχομαι να έχουμε εγώ και ο σύζυγός μου! Όλα τα υπόλοιπα έρχονται! 

Όλα τα υπόλοιπα έρχονται και θα έρθουν!!λοιπον και εσυ δεν έχεις περάσει λίγα!!! Συγχαρητηρια για τον αγώνα που δίνεις!!!!ευχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Θετική ενέργεια, να σκέφτεσαι σαν να είσαι ήδη έγκυος κ μια τεράστια χοριακη!! Αντε να μπει ο Ιούλιος με το δεξί κ να έχουμε μόνο θετικά αποτελέσματα!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Αυτό κάνω ήδη😉😉😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Αυτό κάνω ήδη😉😉😉😉😉

Κορίτσι καλή επιτυχία!!!✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η condios είπε:

Θα σου πω πως είχα μια φυσιολογική σύλληψη που κατέληξε σε βιοχημική,,,αλλά ο λόγος δεν ήταν η ενδομητρίωση,,,,και μια εμφύτευση με εξωσωματική που είχα θετικό τεστ αλλά και αυτή εξελίχθηκε σε βιοχημική, αντίστοιχα δεν έφταιγε η ενδομητρίωση. Παλαιοτερα είχα κάνει davinci ρομποτική για αφαίρεση ενδομητριωμάτων αλλά αν ο οργανισμός προδιαθέτει ξαναβγάζεις ενδομητρίωση. Οι λόγοι πάντα που δεν προχωρούσαν οι εγκυμοσύνες ήταν διαφορετικοί. Είμαι στην προσπάθεια για την επόμενη εξωσωματική. Και το μόνο που θα σου πω είναι πως είμαι πολύ συνειδητοποιημένη για το πόσο χρονών είμαι (40), τί έχω (ενδομητρίωση, στενό τραχηλο, 3πλη καμπυλη τραχηλου)  και πως θα τα καταφέρω. Άρα , το μόνο που περιμένω είναι το χρόνο να κάνω ότι κρίνεται απαραίτητο για την περίπτωσή μου και να φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Θέμα χρόνου ελπίζω λοιπόν! Στο σώμα υγεία και στο μυαλό διαύγεια ,,, μόνο αυτό εύχομαι να έχουμε εγώ και ο σύζυγός μου! Όλα τα υπόλοιπα έρχονται! 

Δε ξερω τι εφτεξαι και δε σου εκατσε η καλη,ξερω με αυτα που εγραψες οτι εχεις τραβηξει πολλα και εχεις πονεσει και ελπιζω να δεις χαρα συντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά και λατρεμένα!!! Πόσο σας ευχαριστώ όλες δεν λέγεται!!! Πραγματικά νιώθω τυχερή που είμαι σε αυτή την ομάδα!! Δεν έχω αλλά λαικ αλλά να ξέρετε ότι σας ευχαριστώ μια μια ξεχωριστά μέσα από την καρδιά μου!!! Μόνο ευτυχιες και χαρές σε όλες σας ❤️!! Χθες δεν ήμουν καθόλου καλά στην αρχή στεναχωρήθηκα αλλά μετά το τηλέφωνο με το γιατρό ήμουν τόσο τσαντισμενη όσο δεν φαντάζεστε,σήκωσα πίεση κυριολεκτικά!!! Και ξεκινώ να λέω: 

Επειδή έχω άλλα τρεις βλαστοκυστες 6 ημέρας αλλά πολύ μέτριας ποιότητας ΒΓ σκέφτηκα ότι θα συνεχίσω μέχρι να πετύχω!! Αλλά πρώτα θεωρώ ότι πρέπει να ψαχτω γιατί δεν γίνεται στην ηλικία μου χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα δεύτερη φορά με άριστες βλαστοκυστες άριστο ενδομήτριο να μην γίνεται καν η εμφύτευση!!

Οπότε μιλάω με το γιατρό για το αποτέλεσμα και τον ρωτάω τι φταίει;; Και η απάντηση σου ήταν έτυχε!! Την επόμενη φορά ίσως να είσαι τυχερή!! Και ξαναρωτάω εγώ μήπως γιατρέ πρέπει να κάνουμε κάποιες επιπλέον εξετάσεις;; ( Υστεροσκοπιση που δεν έχω κάνει ποτέ π.χ) και μου απαντάει όχι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο ,ξεκουράσου και εάν θες μιλάμε πάλι όταν θα θες να ξαναπροχωρησεις!!! 

Και τώρα πείτε μουυυυ γιατί θα τρελαθώ με κοροϊδεύει;;;;; Έχω χαλάσει ήδη 7 χιλιάρικα ( που δεν τα έχω κιόλας) έχω χάσει κάμποσο ψυχικό πόνο , για να μου λέει έτυχε και την επόμενη μπορεί να είσαι πιο τυχερή;;;!!!!!!

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο κορίτσια μου,όπως καταλαβαίνετε είμαι στην αναζήτηση νέου γιατρού πλέον!!!

Ακριβώς αυτό!!! Κι εγώ έκλαψα πολύ τη μέρα που είδα το αίμα και μετά όταν μου είπαν ότι η χοριακη είναι αρνητική το περίμενα... Πιο πολύ στενοχωρήθηκα τη μέρα αυτή για τον άντρα μου που δεν τον έχω ξαναδεί να κλαίει έτσι και ακόμα το σκέφτομαι και συγκινουμαι. Πιο πολύ έχω θυμώσει με τον γιατρό κι έχω πεισμωσει γιατί δε γίνεται όταν δεν σου βρίσκουν τίποτα ( έχω κάνει και υστεροσκοπηση και σκρατσινγκ) εκτός από χαμηλή ΑΜΗ ούτε σε εσένα ούτε στο σύζυγό σου να μην μένεις έγκυος!!! Για αυτό και θα το προσπαθήσουμε με τους δικούς μας όρους συνονόματη!!! Και δεν είμαστε πια τα ψαρωμενα που δε γνωρίζουμε.... Έχουμε δύο αποτυχημένες προσπάθειες στο ιστορικό μας!!! Για αυτό κι έχω πεισμωσει τόσο πολύ και θα το ξαναπροσπαθήσω!!! Κάνε αυτό που θεωρείς καλύτερο για σένα... Βρες άλλο γιατρό και κάνε σταθερά και μελετημένα βήματα!!! Τέλος έχω θυμώσει πολύ με όλους αυτούς τους γιατρούς που βάζουν πάνω από όλα το χρήμα και όχι τον άνθρωπο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε όλες, είμαι καινουρια και παρακολουθώ σιωπηλά. Μόλις έκανα τη δεύτερη διέγερση και περιμένω αποτελέσματα από προεμφυτευτικο για να δούμε αν θα μας μείνει καμία καλή βλαστοκύστη από τις 5 που προέκυψαν. 
στο μεταξύ όμως μου ήρθε περίοδος χτες και τα αποτελέσματα δεν θα τα έχω πριν την Πέμπτη Παρασκευη οποτε αν χρειαστεί κι άλλη διέγερση δυστυχώς χάνω τον κύκλο.

εχω στο ψυγείο menopur 1200 από το οποίο έχω τραβήξει μόλις μια δόση των 300 επομένως για δόσεις 300 μονάδων φτάνει για άλλες 3 ενέσεις. Το διάλυμα ανά συστήθηκε την 6η Ιουνίου και άρα μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι τις 4 Ιουλίου (σύμφωνα με τις οδηγίες κρατάει 28 μέρες). Επειδή όπως είπα χάνω τον κύκλο, το χαρίζω σε οποίακοπέλα το χρειάζεται. Ενημερώστε εγκαίρως αν είναι κάποια σε φάση διέγερσης αυτές τις μέρες με menopur. Είμαι κέντρο Αθήνας. 
το έχω ξαναγράψει πριν 3 μέρες αλλά για κάποιο λόγο περιμένει ακόμα έγκριση το σχόλιο μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Το γεγονός που κρατάω από όλη τη συζήτηση είναι πως συμφωνούμε ότι ο κάθε οργανισμός είναι μοναδικός και θέλει αποκλειστική διαχείριση και παρακολούθηση. Εγώ απλά προσπάθησα να εξηγήσω σε λιγες γραμμές τί συμβαίνει γενικά με την εξωσωματική και την ενδομητρίωση. Σκέψου πως υπάρχουν αρκετές γυναίκες που έχουν ενδομητρίωση και δεν το γνωρίζουν, που έχουν ενδομητρίωση και το γνωρίζουν και παρόλα αυτά μένουν έγκυες φυσιολογικά και που έχουν ενδομητρίωση και μένουν έγκυες αντίστοιχα με εξωσωματική. Σημασία έχει πάντα το αποτέλεσμα για μένα. Γερά μωρά στις αγκαλιές μας , με όποιο τρόπο και αν θελουν αυτά να έρθουν! Αγωνιστικούς χαιρετισμούς στις δυνατές γυναίκες της ομάδας όλης! 🙏👶💖

Κοριτσάκι μου η ενδομητρίωση μπορεί να είναι υπεύθυνη για την γονιμότητα. Είναι μεγάλο κεφάλαιο στη γυναικολογία. Είτε ήπιας, είτε εκτεταμένης μορφής χρίζει αντιμετώπισης όταν η γυναίκα επιθυμεί να μείνει έγκυος. Αν η ενδομητρίωση προχωρήσει αρκετά με τα χρόνια τότε δημιουργούνται συμφύσεις. Με συμφύσεις έγκυος δεν μένεις. Για το λόγο αυτό συστήνεται πρωτίστως η λαπαροσκόπηση κ μετά οποιαδήποτε άλλη πράξη. Εδώ η γλυκιά μας @Αννια27δεν έκανε καν μια διαγνωστική υστεροσκόπηση! Προφανώς ο γιατρός της το ιστορικό της ενδομητρίωσης το γνωρίζει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Ευχαριστω. Και σε σένα καλή επιτυχία!! 
αυριο πάω για τον τελευταίο υπέρηχο μάλλον. Είμαι στην 7η μερα ήπιας διέγερσης. Μαλλον Δευτέρα η Τετάρτη Θ κάνω ωοληψια. Κ μετά από 5 μερες εμβρυομεταφορα. Έχω μια βλαστοκύστη ήδη στην κατάψυξη. Εσυ;

7η ημέρα ήπιας διέγερσης κ εγώ! Μαζί θα πορευτούμε! 😉🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zoupaki είπε:

Θα σου προτεινα να πας και να τα συζητησεις με εναν αλλο γιατρο γιατι οτι και να λεμε εδω δεν μπορει να ισχυει για ολες μας(πχ η αδερφη μου εκανε επεμβαση για την ενδομητριωση ενω σου λεει καποια κοπελα δε πειραζει,γιατι ειχε θεματα στην εμφυτευση).Ειμαστε ολες διαφορετικες σε ηλικια,κιλα προβληματα υγειας.Και το να συγκρινεις καταστασεις δεν ειναι και το καλυτερο γιατι καταστρεφει την ψυχολογια....δεν παει να πει τιποτα αν δυο κοπελες εχουμε το ιδιο θεμα.Δε σημαινει τιποτα.

 

Πολύ σωστά! Καθόσον κάθε περίπτωση ενδομητρίωσης είναι διαφορετική από γυναίκα σε γυναίκα. Σε καμία περίπτωση δεν υπάρχουν ακριβώς όμοιες περιπτώσεις αφού έχει να κάνει από το σημείο στο οποίο εντοπίζεται αλλά και από το συνολικό ποσό των ενδομητριωσικών εστιών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.....μόλις γύρισα από την έμβρυομεταφορά και πλέον δεν είμαι μόνη αλλά έχω και δύο εμβρυακια στην κοιλίτσα μου!!!! Τα κατάφερε τελικά το εμβρυακι μου από τον φυσικό κύκλο και έγινε μια βλαστοκυστη 4ΑΑ, οπότε το έβαλα μαζί με την κατεψυγμένη 5ΑΑ....χοριακη στις 05.07....κοριτσια μου στείλτε μου όλη την θετική σας ενέργεια..... 

Έστειλα μπόλικη! Έφθασε;;; Καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...