Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • χαχαχαχα όχι κορίτσι μου, είμαστε πολλ΄ές 🤣🤣🤣🤣 ναι κι εγώ ήθελα να τη ρωτήσω για τη θέση του πλακούντα τις προάλλες και το ξέχασα, οπότε όταν ξαναπάω το χω γράψει στη λίστα μου 😅
    • Κλαίω!!! Οκ δεν είμαι η μόνη τρελή!!! 🤣🤣🤣🤣 Ωραία πληροφορία αυτή δεν το ήξερα! Για την εβδομάδα ναι και εγώ το ξέρω και είναι ο μοναδικός λόγος που δεν έχω πάρει ήδη!!! 😂😂😂 Αλλά κοντός ψαλμός..!! Χαχαχαχαχα!! Για την θέση του πλακούντα δεν το ήξερα όμως.. θα το ρωτήσω στο γιατρό την επόμενη φορά.. όχι αν θα πάρω Doppler.. ξέρω θα με "βρίσε"!! Ποια είναι η θέση του πλακούντα για να μην το πάρω τσάμπα... 😝😂😂😂😂
    • πωπωωωωω ακούγεται φουλ ψυχοφθόρο! Νομίζω έχει να κάνει και με τους γιατρούς βασικά γιατί παρατηρώ ότι άλλοι ζητάνε επαναλήψεις κι άλλοι όχι. Στο εξωτερικό πχ δε ζητάνε καν, δλδ μου φάνηκε παράξενο που η δικιά μου ζήτησε, αλλά ίσως το έκανε γιατί τον προηγούμενο μήνα είχα βιοχημική. Οπότε όταν μίλησα με τον έλληνα γυναικολόγο, επηρρεασμένη απ αυτά που δια΄βαζω εδώ, ήμουν προετοιμασμένη ότι θα μου ζητήσει 2-3! Σχεδόν απογοητεύτηκα δλδ χαχαχαχα
    • από κοιλιές πως είστε κορίτσια; 🤣  εμένα ξεπετάχτηκε απότομα τη Δευτέρα ένα κάτι, εννοείται πως δεν είναι το μωρό σ αυτή τη φάση, αφού είναι άντε το πολύ 2εκ, το ξέρω. Απλά έτσι ξαφνικά είμαι σα να έχω τυμπανισμό ένα πράγμα 😅 και νιώθω ότι άνοιξε κι η λεκάνη μου κάπως. περιέργα πράγματα συμβαίνουν 🤪
    • Είσαι πολύ τυχερή να ξέρεις!!!! Όσες κοπέλες είμαστε από εξωσωματική συνήθως ζητάνε τουλάχιστον δύο με τρεις χοριακες.. ευτυχώς φέτος είχαμε εξαιρετικές αυξήσεις.. και σταμάτησα στις 3.. πέρσι μου βγήκε η ψυχή.. 8 χοριακες έκανα και κάποιες από αυτές σε διαφορετικά εργαστήρια ταυτόχρονα με 15' διαφορά μήπως ήταν θέμα εργαστηρίου, είς διπλούν δηλαδή!! Γιατί η εικόνα του υπερήχου δεν έστεκε με τις χοριακες.. είδαμε σάκο με χοριακη σκέψου 500.. ακούσαμε καρδούλα με χοριακη 900... Μετά από αυτό μου ζήτησε και άλλη χοριακη ο γιατρός και εκεί είπα όχι τέλος.. ότι είναι να γίνει θα γίνει! Εφόσον είχαμε ακούσει καρδούλα η χοριακη δεν θα μας έδινε τίποτα παραπάνω.. είχα απηυδήσει!!! Φοβία σου λέω μου έμεινε!!! Εδώ τώρα ο γιατρός ήθελε να πάω νωρίτερα για χοριακη από ότι πήγα.. δεν ήθελα να πάω κάν..!🤣🤣🤣🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...