Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με τον Μάη έρχονται "Μαγιατικα" μωράκια!!!


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου αυτές οι αποφάσεις δεν είναι εύκολες και ειδικά όταν χρειάζεστε συμμετοχή και από τους δύο... Καταλαβαίνεις ότι δεν είναι τόσο απλό από εκεί που ήμουν εντελώς αντίθετη να πω στον άντρα μου έτσι απλά πάμε για εξωσωματική θέλει πολύ συζήτηση και δεν ξέρω αν έχουμε τα κουράγια για μια τόσο χρονοβόρα διαδικασία τα σπερματοδιαγγραματα που ζητάνε μόνο πρέπει να έχουν 6 μήνες διαφορά το ένα με το άλλο 

Μην νιώθεις άσχημα αν είχες μια άλφα γνώμη για την εξωσωματικη και μετά άλλαξες. Είναι ανθρώπινο και λογικό οι εξελίξεις να μας κάνουν να αλλάξουμε πορεία αν χρειαστεί.. 

Επίσης όσο περιμένεις να ξεκινήσει μια διαδικασία, συνεχίζεις κανονικά την προσπάθεια. 

Αυτό που συμφωνώ μαζί σου απόλυτα είναι πως χρειάζονται και οι δύο στην εξωσωματικη ενωμένοι και αποφασισμενοι, γιατί πρόκειται για από κοινού προσπάθεια  

P. S. Μην ασχολείσαι με τα τεστ fsh.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μην νιώθεις άσχημα αν είχες μια άλφα γνώμη για την εξωσωματικη και μετά άλλαξες. Είναι ανθρώπινο και λογικό οι εξελίξεις να μας κάνουν να αλλάξουμε πορεία αν χρειαστεί.. 

Επίσης όσο περιμένεις να ξεκινήσει μια διαδικασία, συνεχίζεις κανονικά την προσπάθεια. 

Αυτό που συμφωνώ μαζί σου απόλυτα είναι πως χρειάζονται και οι δύο στην εξωσωματικη ενωμένοι και αποφασισμενοι, γιατί πρόκειται για από κοινού προσπάθεια  

P. S. Μην ασχολείσαι με τα τεστ fsh.. 

Απλά με κάλυψες σε όλα... 

Κορίτσια η εξωσωματική είναι μια λύση σε ένα πρόβλημα υγείας, ούτε ντροπή είναι ούτε κανένα ταμπού. Τώρα που έχω τη μικρή μου (με εξωσωματική) σας λέω 100 θα έκανα αξίζει τον κόπο! Κ πια ούτε τα φάρμακα είναι τόσο βαριά ούτε τόσο επίπονη η διαδικασία. Αν κάποια δεν θέλει δικαιωμα της αλλά αν το θέλετε μη χάνετε χρόνο είναι τόσο πολύτιμος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου αυτές οι αποφάσεις δεν είναι εύκολες και ειδικά όταν χρειάζεστε συμμετοχή και από τους δύο... Καταλαβαίνεις ότι δεν είναι τόσο απλό από εκεί που ήμουν εντελώς αντίθετη να πω στον άντρα μου έτσι απλά πάμε για εξωσωματική θέλει πολύ συζήτηση και δεν ξέρω αν έχουμε τα κουράγια για μια τόσο χρονοβόρα διαδικασία τα σπερματοδιαγγραματα που ζητάνε μόνο πρέπει να έχουν 6 μήνες διαφορά το ένα με το άλλο 

Πόσο καιρό προσπαθείτε συνολικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μην νιώθεις άσχημα αν είχες μια άλφα γνώμη για την εξωσωματικη και μετά άλλαξες. Είναι ανθρώπινο και λογικό οι εξελίξεις να μας κάνουν να αλλάξουμε πορεία αν χρειαστεί.. 

Επίσης όσο περιμένεις να ξεκινήσει μια διαδικασία, συνεχίζεις κανονικά την προσπάθεια. 

Αυτό που συμφωνώ μαζί σου απόλυτα είναι πως χρειάζονται και οι δύο στην εξωσωματικη ενωμένοι και αποφασισμενοι, γιατί πρόκειται για από κοινού προσπάθεια  

P. S. Μην ασχολείσαι με τα τεστ fsh.. 

Δεν νιώθω άσχημα γιατί δεν ξέρω αν θέλω να το κάνω ξέρω ότι είναι μια λύση αλλά δεν ξέρω αν έχω τα κουράγια για μια τέτοια διαδικασία. Σήμερα έκανα μια νύξη στον άντρα μου και προς το παρών είναι εντελώς αρνητικός και το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό δεν καταλαβαίνει από τέτοια πράγματα και θεωρεί ότι κάποια στιγμή θα έρθει μόνο του και δεν έχω και επιχειρήματα να του αλλάξω γνώμη με ρώτησε αν θέλω να κάνω εξωσωματική και του είπα δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν νιώθω άσχημα γιατί δεν ξέρω αν θέλω να το κάνω ξέρω ότι είναι μια λύση αλλά δεν ξέρω αν έχω τα κουράγια για μια τέτοια διαδικασία. Σήμερα έκανα μια νύξη στον άντρα μου και προς το παρών είναι εντελώς αρνητικός και το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό δεν καταλαβαίνει από τέτοια πράγματα και θεωρεί ότι κάποια στιγμή θα έρθει μόνο του και δεν έχω και επιχειρήματα να του αλλάξω γνώμη με ρώτησε αν θέλω να κάνω εξωσωματική και του είπα δεν ξερω

Κατάλαβα.. Πρέπει σίγουρα να το θες πολύ για να προχωρήσεις και να το θέλει κι ο άντρας σου. Εγώ το είπα μόνο από την άποψη πως βλέπω ότι θες πολύ ένα παιδάκι και γι αυτό να δεις κι άλλη λύση. 

Μακάρι να σας κάτσει φυσιολογικά και τσάμπα να τα λέμε όλα αυτά ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια μας πολλά μανούλες!!! Και σε εμάς που έχουμε ήδη παιδακια αλλά και στις εν δυνάμει μανούλες... ❤️

Screenshot_20210509_110534_com.facebook.katana.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. 13η ημέρα από την ενεση βγήκε πάλι θετικό το τεστ 😁 παίζει να είναι ακόμα από την ένεση;;; τι λες εσύ που έχεις εμπειρία;;; δεν κρατήθηκα τελικά ξαναέκανα σήμερα τεστ 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Zeta. 13η ημέρα από την ενεση βγήκε πάλι θετικό το τεστ 😁 παίζει να είναι ακόμα από την ένεση;;; τι λες εσύ που έχεις εμπειρία;;; δεν κρατήθηκα τελικά ξαναέκανα σήμερα τεστ 😂 

Όχι κορίτσι μου!!! 13 μέρες τι στο καλό, θα έφυγε η ovitrelle!!! Σου δίνω 95% ότι είναι από σποράκι😁. Ούτως ή άλλος σε 2 μέρες περιμένεις περίοδο, άρα πήγαινε για χοριακή την Τετάρτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

Όχι κορίτσι μου!!! 13 μέρες τι στο καλό, θα έφυγε η ovitrelle!!! Σου δίνω 95% ότι είναι από σποράκι😁. Ούτως ή άλλος σε 2 μέρες περιμένεις περίοδο, άρα πήγαινε για χοριακή την Τετάρτη. 

Ρωτάω εσένα γιατί έχεις εμπειρία από αυτή την διαδικασία!!! Πέμπτη θα πάω για χοριακή... Υπομονή λίγες ημέρες ακόμα! Εσυ έκανες καθημερινά τεστ;; από ποια ημέρα έως ποια;;; λέω να πάω να πάρω και predictor να κάνω πριν πάω για χοριακή. Συγνώμη αν σε ζαλίζω 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ρωτάω εσένα γιατί έχεις εμπειρία από αυτή την διαδικασία!!! Πέμπτη θα πάω για χοριακή... Υπομονή λίγες ημέρες ακόμα! Εσυ έκανες καθημερινά τεστ;; από ποια ημέρα έως ποια;;; λέω να πάω να πάρω και predictor να κάνω πριν πάω για χοριακή. Συγνώμη αν σε ζαλίζω 😁

Δε με ζαλίζεις καλέ. Πάρε 2 predictor early. Κάνε ένα αύριο το πρωί κ ένα την Τρίτη. Αν είναι πιο σκούρο της Τρίτης όλα πάνε τέλεια😁. Σήμερα της clearblue έκανες; Ήταν πιο σκούρο από το προηγούμενο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Δε με ζαλίζεις καλέ. Πάρε 2 predictor early. Κάνε ένα αύριο το πρωί κ ένα την Τρίτη. Αν είναι πιο σκούρο της Τρίτης όλα πάνε τέλεια😁. Σήμερα της clearblue έκανες; Ήταν πιο σκούρο από το προηγούμενο;

Ήταν ίδιο με το προηγούμενο βασικά... Δεν έχει μεγάλη διαφορά 🙄 ναι θα πάρω και τα predictor... 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Απλά με κάλυψες σε όλα... 

Κορίτσια η εξωσωματική είναι μια λύση σε ένα πρόβλημα υγείας, ούτε ντροπή είναι ούτε κανένα ταμπού. Τώρα που έχω τη μικρή μου (με εξωσωματική) σας λέω 100 θα έκανα αξίζει τον κόπο! Κ πια ούτε τα φάρμακα είναι τόσο βαριά ούτε τόσο επίπονη η διαδικασία. Αν κάποια δεν θέλει δικαιωμα της αλλά αν το θέλετε μη χάνετε χρόνο είναι τόσο πολύτιμος! 

Συγνώμη που πετάγομαι στο θέμα δεν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά ήθελα να σου πω ένα ευχαριστώ για το θάρρος που δίνεις σε όλες και σε μένα που προχωράω σε 2η προσπάθεια εξωσωματικής μετά από αποβολη γιατί και εγώ πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο. Η διαδικασία δεν είναι τίποτα μπροστά στη θετική χοριακη που είδα για πρώτη φορά στη ζωή μου πολύ πιο επίπονο ήταν οι "προγραμματισμένες" επαφές με τον αντρουλη μου και τα κλάματα όταν ερχόταν η περίοδος!! Να χαίρεσαι την κούκλα σου και χρόνια σου πολλά γλυκιά μανούλα!! ❤️ εύχομαι και σε όλα τα κορίτσια ότι επιθυμείτε να γινει γρήγορα πραγματικότητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι στο θέμα δεν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά ήθελα να σου πω ένα ευχαριστώ για το θάρρος που δίνεις σε όλες και σε μένα που προχωράω σε 2η προσπάθεια εξωσωματικής μετά από αποβολη γιατί και εγώ πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο. Η διαδικασία δεν είναι τίποτα μπροστά στη θετική χοριακη που είδα για πρώτη φορά στη ζωή μου πολύ πιο επίπονο ήταν οι "προγραμματισμένες" επαφές με τον αντρουλη μου και τα κλάματα όταν ερχόταν η περίοδος!! Να χαίρεσαι την κούκλα σου και χρόνια σου πολλά γλυκιά μανούλα!! ❤️ εύχομαι και σε όλα τα κορίτσια ότι επιθυμείτε να γινει γρήγορα πραγματικότητα!!

Σε ευχαριστω πολυ! Συμφωνώ κ γω πολύ πιο κουραστικό εύρισκα κ ψυχοφθορο όλο αυτό με τις επαφές! Κ δεν είχα δει θετικό ούτε μια φορά... Εγώ έκανα μια πρώτη ωοληψια που πήγε μέτρια κ καταψυξαμε 2 εμβρυα. Πήγα σε 2η ωοληψια που πήγε παααρα πολύ καλύτερα κ μετέφερα (από επιλογή) 1 έμβρυο που έπιασε κ όλα πήγαν καλά! Θέλω να πω ότι μια φορά που κάτι δεν πήγε καλά δεν προδικαζει τπτ για την επόμενη! 

Καλή επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα και χρόνια μας πολλά μανούλες!!! Και σε εμάς που έχουμε ήδη παιδακια αλλά και στις εν δυνάμει μανούλες... ❤️

Screenshot_20210509_110534_com.facebook.katana.jpg

Χρονια Πολλα Κοριτσια σε ολες μας, εγψ θεωρω και πριν γεννησω ημουν μανα, ειχα το ενστικτο φροντιζα τον αφελφο μου μετα τον μπαμπα μου οταν το ειχε αναγκη, ειχα ενα σκυλακι το λατρευα για μενα ηταν παιδι! Οποτε ευχομαι σε όλες χρονια πολλα γιατι ειμαστε ολες μανουλες στην καρδια οποτε ολες γιορταζουν!

Υ.Γ τι ωραια αυτα που λεει η φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/5/2021 at 7:11 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν νιώθω άσχημα γιατί δεν ξέρω αν θέλω να το κάνω ξέρω ότι είναι μια λύση αλλά δεν ξέρω αν έχω τα κουράγια για μια τέτοια διαδικασία. Σήμερα έκανα μια νύξη στον άντρα μου και προς το παρών είναι εντελώς αρνητικός και το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό δεν καταλαβαίνει από τέτοια πράγματα και θεωρεί ότι κάποια στιγμή θα έρθει μόνο του και δεν έχω και επιχειρήματα να του αλλάξω γνώμη με ρώτησε αν θέλω να κάνω εξωσωματική και του είπα δεν ξερω

Καλησπέρα κορίτσι μου να ξέρεις σε καταλαβαίνω απόλυτα!ετσι ένιωθα κι εγώ πριν 2 χρόνια αλλά τώρα έκανα το μεγάλο βήμα με τον άντρα μου και πήραμε την απόφαση θα εξωσωματική ούτε εγώ ήμουν σίγουρη αν ήθελα και όλο έλεγα θα έρθει κάποια στιγμή και αν είναι να έρθει θα έρθει όποτε θέλει αλλά τελικά αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι πολλές φορές για να έχουμε αυτό που θέλουμε κάποιοι άνθρωποι θελουμε λίγο περισσότερο κόπο!τελικα εγώ με τον άντρα μου ανήκουμε σε αυτούς!λοιπον ξεκινησα την διαδικασία για εξωσωματική και τελικά εγώ είμαι τέρμα φοβητσιάρα μπορώ να σου πω ότι τελικά δεν είναι το κάτι τόσο δύσκολο και όσο για τα χαρτιά τις επιτροπής δεν είναι και κάτι το παράλογο γιατί έτσι κι αλλιώς αυτές τις εξετάσεις θα τις χρειαστείς για να δει και ο γιατρός που μπορεί να είναι το θέμα που έχετε επίσης όσο κάνετε εξετάσεις και μαζεύεις χαρτιά μπορείς να προσπαθείς και φυσιολογικά!παντως αν ήξερα την διαδικασία από την αρχή να ξέρεις εγώ που ήμουν κατά θα είχα ξεκινήσει πολύ πιο νωρίς!!!!τωρα απλά ανυπομονώ μέρα μέρα την μέρα νιώθω φτάνω πιο κοντά!ξεκινα απλά με εξετάσεις και στην πορεία σκέψου το πιο καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/5/2021 at 7:11 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν νιώθω άσχημα γιατί δεν ξέρω αν θέλω να το κάνω ξέρω ότι είναι μια λύση αλλά δεν ξέρω αν έχω τα κουράγια για μια τέτοια διαδικασία. Σήμερα έκανα μια νύξη στον άντρα μου και προς το παρών είναι εντελώς αρνητικός και το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό δεν καταλαβαίνει από τέτοια πράγματα και θεωρεί ότι κάποια στιγμή θα έρθει μόνο του και δεν έχω και επιχειρήματα να του αλλάξω γνώμη με ρώτησε αν θέλω να κάνω εξωσωματική και του είπα δεν ξερω

Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός!!!! Και μόνο που σε ρώτησε λέει πολλά!!! Δούλεψε το μέσα σου και ξέρεις πως ότι χρειαστείς είμαστε τόσες εδώ πλέον που μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε όλα σου τα βήματα. Πάρε βαθιές ανάσες και θα φανερωθεί μόνος του ο δρόμος που θα σας οδηγήσει στο πολυπόθητο. Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα 🥰😍🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η condios είπε:

Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός!!!! Και μόνο που σε ρώτησε λέει πολλά!!! Δούλεψε το μέσα σου και ξέρεις πως ότι χρειαστείς είμαστε τόσες εδώ πλέον που μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε όλα σου τα βήματα. Πάρε βαθιές ανάσες και θα φανερωθεί μόνος του ο δρόμος που θα σας οδηγήσει στο πολυπόθητο. Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα 🥰😍🙏👶❤️

Ναι νομίζω ότι θέλουμε αρκετό χρόνο ακόμα για μια τέτοια απόφαση ειδικά ο αντρουλης μου που είναι εντελώς ασχέτως με τέτοια θέματα και πιστεύει ότι απλά δεν προσπαθούμε καιρό και κάποια στιγμή θα έρθει μόνο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι νομίζω ότι θέλουμε αρκετό χρόνο ακόμα για μια τέτοια απόφαση ειδικά ο αντρουλης μου που είναι εντελώς ασχέτως με τέτοια θέματα και πιστεύει ότι απλά δεν προσπαθούμε καιρό και κάποια στιγμή θα έρθει μόνο του

Ο γιατρός σου κορίτσι μου πως σε καθοδηγεί; Ανεξάρτητα από τους μήνες προσπαθειών που έχουν περάσει σε ενθαρρύνει να προσπαθήσετε ακόμα για καιρό φυσιολογικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Ο γιατρός σου κορίτσι μου πως σε καθοδηγεί; Ανεξάρτητα από τους μήνες προσπαθειών που έχουν περάσει σε ενθαρρύνει να προσπαθήσετε ακόμα για καιρό φυσιολογικά;

Κοίτα να δεις ο γιατρός μου έκανε νύξη για εξωσωματική από το πρώτο 6 μηνο αλλά εγώ τότε του ξεκαθάρισα ότι δεν συζητάω κάτι τέτοιο τώρα δεν το έχω ξανά συζητήσει μαζί του αλλά είμαι σίγουρη ότι είναι υπέρ μιας τέτοιας λύσης το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θέλω εγώ να το κάνω και έτσι κι αλλιώς και αν ακόμα το αποφασίσω θα απευθυνθώ σε άλλον γιατρό γιατί μπορεί να έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον γιατρό μου αλλά δυστυχώς είναι του ιδιωτικού τομέα και δεν έχω τα χρήματα για κάτι τετοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.. Σήμερα φοβερή αναγούλα τώρα κατάφερα να φάω κάτι... Από το πρωί μου ερχόταν εμετός... Αρχίζω να πιστεύω ότι το χθεσινό τεστ εγκυμοσύνης ήταν αληθινό... Πέμπτη θα κάνω χοριακη...🙏😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κοίτα να δεις ο γιατρός μου έκανε νύξη για εξωσωματική από το πρώτο 6 μηνο αλλά εγώ τότε του ξεκαθάρισα ότι δεν συζητάω κάτι τέτοιο τώρα δεν το έχω ξανά συζητήσει μαζί του αλλά είμαι σίγουρη ότι είναι υπέρ μιας τέτοιας λύσης το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θέλω εγώ να το κάνω και έτσι κι αλλιώς και αν ακόμα το αποφασίσω θα απευθυνθώ σε άλλον γιατρό γιατί μπορεί να έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον γιατρό μου αλλά δυστυχώς είναι του ιδιωτικού τομέα και δεν έχω τα χρήματα για κάτι τετοιο

Ναι, απόλυτα κατανοητό. Κ το βασικό να είναι ειδικός στη γονιμότητα, γιατί όλοι γυναικολόγοι είναι, αλλά αν δεν ειδικεύονται πάνω σε αυτό, γίνονται πολλά λάθη... Πράξτε όπως νιώθετε κ όπως είσαι εσύ καλά με τον σύντροφο σου. Το πιο σημαντικό είναι να είστε αγαπημένοι κ μακάρι να έρθει κ ένα μωράκι σύντομα να ταρακουνήσει τη ζωή σας😁.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια.. Σήμερα φοβερή αναγούλα τώρα κατάφερα να φάω κάτι... Από το πρωί μου ερχόταν εμετός... Αρχίζω να πιστεύω ότι το χθεσινό τεστ εγκυμοσύνης ήταν αληθινό... Πέμπτη θα κάνω χοριακη...🙏😁 

Αν ξεκίνησαν οι αναγούλες από τώρα «καλά» θα περάσεις... Σήμερα δεν περίμενες περίοδο; Πότε κ τι ώρα έκανες την ovitrelle?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...