Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με τον Μάη έρχονται "Μαγιατικα" μωράκια!!!


Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα @Zeta. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης clear blue και βγήκε θετικό.. Είναι η 10η ημέρα από την ένεση... Είναι ψευδως θετικό δηλαδή;;;; επιτέλους είδα σταυρό σε αυτό το τεστ....θα ρωτήσω και τον γυναικολόγο αλλά από εχθές έχω φοβερή αναγούλα από το απόγευμα... Μακάρι να είναι αληθινό... 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου. Σου εύχομαι πραγματικά το τεστ να είναι θετικό και όχι ψευδώς θετικό.Να σκέφτεσαι μόνο θετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημερα και χρόνια πολλά!!!

Εμείς πήγαμε σε ανδρολογο με τον άντρα μου και μας είπε να κάνουμε triplex οσχεου για να έχουμε μια πλήρη εικόνα αν υπάρχει κάποια κιρσοκηλη και η κινητικότητα είναι χαμηλή..σημερα έχουμε ραντεβού να δούμε τι θα δείξει και ο υπέρηχος.. εντωμεταξυ μας έδωσε και αντιβίωση για τον άντρα μου για έναν μήνα μηπως υπάρχει κάποια φλεγμονή στον προστατη εξ ου και η χαμηλή κινητικότητα.. αναμένουμε μέχρι το βραδάκι να δούμε τι θα δείξει...

Εύχομαι να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα μεγάλο και να λύνεται εύκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημερα και χρόνια πολλά!!!

Εμείς πήγαμε σε ανδρολογο με τον άντρα μου και μας είπε να κάνουμε triplex οσχεου για να έχουμε μια πλήρη εικόνα αν υπάρχει κάποια κιρσοκηλη και η κινητικότητα είναι χαμηλή..σημερα έχουμε ραντεβού να δούμε τι θα δείξει και ο υπέρηχος.. εντωμεταξυ μας έδωσε και αντιβίωση για τον άντρα μου για έναν μήνα μηπως υπάρχει κάποια φλεγμονή στον προστατη εξ ου και η χαμηλή κινητικότητα.. αναμένουμε μέχρι το βραδάκι να δούμε τι θα δείξει...

Εύχομαι να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα μεγάλο και να λύνεται εύκολα...

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου όλα να σας πάνε δεξιά... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα @Zeta. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης clear blue και βγήκε θετικό.. Είναι η 10η ημέρα από την ένεση... Είναι ψευδως θετικό δηλαδή;;;; επιτέλους είδα σταυρό σε αυτό το τεστ....θα ρωτήσω και τον γυναικολόγο αλλά από εχθές έχω φοβερή αναγούλα από το απόγευμα... Μακάρι να είναι αληθινό... 

 

 

Δεν τα αγαπώ ιδιαίτερα τα clearblu... Σε λίγη ώρα θα παρατηρήσεις ότι ο σταυρός γίνεται πιο αχνός κ αύριο μπορεί να μην φαίνεται κιόλας. Early ήταν να φανταστώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια... καλορίζικο το νέο θέμα και με το καλό να γεμίσει θετικά τεστ και πολλά μωράκια!!! Εγώ μπαίνω στον μήνα μου... @Lacostaki βάλε πητ 11/6 αν και θα βγει νωρίτερα!! 

Καλή δύναμη σε όλες 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Έντονος είναι κιόλας.. Ναι early ειναι

16202963343557815246209006174540.jpg

@Zeta. Πως το βλέπεις το δικό μου;;; αχ μου δίνεις ελπίδες!!!!!! Μακάρι να ειμαιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Zeta. Πως το βλέπεις το δικό μου;;; αχ μου δίνεις ελπίδες!!!!!! Μακάρι να ειμαιιιιιι

Τα early είναι πολύ ευαίσθητα. 10 mlu. Κάνε ένα ίδιο αύριο να δούμε πως θα είναι. Αν είναι πιο αχνό από αυτό δεν θα είναι καλό. Αν σκουρήνει όμως θα σημαίνει ότι έγινε εμφύτευση. Απλά τσέκαρε την γραμμή στο clearblue γιατί δεν είναι κ τα καλύτερα για σύγκριση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zeta. είπε:

Τα early είναι πολύ ευαίσθητα. 10 mlu. Κάνε ένα ίδιο αύριο να δούμε πως θα είναι. Αν είναι πιο αχνό από αυτό δεν θα είναι καλό. Αν σκουρήνει όμως θα σημαίνει ότι έγινε εμφύτευση. Απλά τσέκαρε την γραμμή στο clearblue γιατί δεν είναι κ τα καλύτερα για σύγκριση.

Θα το αφήσω να το κάνω στις 13/05 και αν είμαι εκεί θα φανεί πολύ σκούρος ο σταυρος... Δεν θέλω με αγχώνει ετσι.. Βέβαια εφόσον λες ότι εσύ ήσουν έγκυος που έκανες τεστ από τόσο νωρίς και ήταν θετικό άρα σημαίνει ότι κάτι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Θα το αφήσω να το κάνω στις 13/05 και αν είμαι εκεί θα φανεί πολύ σκούρος ο σταυρος... Δεν θέλω με αγχώνει ετσι.. Βέβαια εφόσον λες ότι εσύ ήσουν έγκυος που έκανες τεστ από τόσο νωρίς και ήταν θετικό άρα σημαίνει ότι κάτι γίνεται 

Αν μπορείς να περιμένεις ακόμα καλύτερα. Θα έχεις σίγουρο κ ξεκάθαρο αποτέλεσμα. Εγώ δυστυχώς είναι υπερβολικά ανυπόμονη. Θα περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια... καλορίζικο το νέο θέμα και με το καλό να γεμίσει θετικά τεστ και πολλά μωράκια!!! Εγώ μπαίνω στον μήνα μου... @Lacostaki βάλε πητ 11/6 αν και θα βγει νωρίτερα!! 

Καλή δύναμη σε όλες 🥰🥰

Με το καλό κορίτσι μου!!! Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι θα βγει δίδυμακι... Έτσι να αυξανόμαστε.... Χιχιχι😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημερα και χρόνια πολλά!!!

Εμείς πήγαμε σε ανδρολογο με τον άντρα μου και μας είπε να κάνουμε triplex οσχεου για να έχουμε μια πλήρη εικόνα αν υπάρχει κάποια κιρσοκηλη και η κινητικότητα είναι χαμηλή..σημερα έχουμε ραντεβού να δούμε τι θα δείξει και ο υπέρηχος.. εντωμεταξυ μας έδωσε και αντιβίωση για τον άντρα μου για έναν μήνα μηπως υπάρχει κάποια φλεγμονή στον προστατη εξ ου και η χαμηλή κινητικότητα.. αναμένουμε μέχρι το βραδάκι να δούμε τι θα δείξει...

Εύχομαι να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα μεγάλο και να λύνεται εύκολα...

Καλησπέρα κορίτσι!!χρονια πολλά!!!εγω πιστευω πως θα το βρείτε το θέμα και θα λύνετε εύκολα!περιμενε να δεις και με την αντιβίωση πιστεύω θα φτιάξει η κινητικότητα!του δικού μου από 0 κινητικότητα με την αντιβίωση πριν δυο χρόνια που πήρε για ένα μήνα έφτασε 35%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημερα και χρόνια πολλά!!!

Εμείς πήγαμε σε ανδρολογο με τον άντρα μου και μας είπε να κάνουμε triplex οσχεου για να έχουμε μια πλήρη εικόνα αν υπάρχει κάποια κιρσοκηλη και η κινητικότητα είναι χαμηλή..σημερα έχουμε ραντεβού να δούμε τι θα δείξει και ο υπέρηχος.. εντωμεταξυ μας έδωσε και αντιβίωση για τον άντρα μου για έναν μήνα μηπως υπάρχει κάποια φλεγμονή στον προστατη εξ ου και η χαμηλή κινητικότητα.. αναμένουμε μέχρι το βραδάκι να δούμε τι θα δείξει...

Εύχομαι να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα μεγάλο και να λύνεται εύκολα...

Γειαα σου , καινουργια πια κ εγώ στην ομάδα, ειμαι 29 χρονών. . Προσπαθουμε για μωράκι από το δεκεμβρη. . Εγώ έχω πολυκυστικες ωοηθηκες. Έκοψα τα αντισυλληπτικά πριν 6 μήνες κ δεν είχα περιοδο οπότε παιρνω χάπια για ωορρηξία κ Ovitrele. Ο συντροφος μου από έλεγχο που κάναμε και οι δυο πριν ξεκινήσουμε προσπαθειες ανακαλυψαμε πως έχει κιρσοκηλη.. Ήδη έχει χειρουργηθεί. Ήταν αδυναμο το σπέρμα. Είχε 5% κινητικότητα κ τωρα 20 μέρες μετά το χειρουργείο έχει 56% . Απίστευτο. Παίρνει αντιβίωση μετά το χειρουργείο κ κίτρινη κλομιφαινη. Κάνουμε σπερματεγχυσεις προς το παρων μέχρι να δυναμωσει λίγο το σπέρμα. Μην ανησυχείς είναι συχνό φαινόμενο στους άνδρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Θα το αφήσω να το κάνω στις 13/05 και αν είμαι εκεί θα φανεί πολύ σκούρος ο σταυρος... Δεν θέλω με αγχώνει ετσι.. Βέβαια εφόσον λες ότι εσύ ήσουν έγκυος που έκανες τεστ από τόσο νωρίς και ήταν θετικό άρα σημαίνει ότι κάτι γίνεται 

Στις 13/5 θα κάνω κ εγώ τεστ. Εκανα ένεση στις 28/4 και 29/4 σπερματεγχύση και επαφή. Είναι η 2 η φορά που το κάνω. Αλλά έχω αγωνια.!! Καινουργια κ εγώ κορίτσια εδώ! 🤜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Zeta. Διάβασα τώρα τις οδηγίες του τεστ... Είναι το express clear blue και γράφει πάνω από 25mlu ότι βγαίνει θετικό... 

Σε λίγες μέρες θα ξέρεις σίγουρα κορίτσι μου!!! Καλό σημάδι το τεστ, αλλά σαν την χοριακή δεν είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Γειαα σου , καινουργια πια κ εγώ στην ομάδα, ειμαι 29 χρονών. . Προσπαθουμε για μωράκι από το δεκεμβρη. . Εγώ έχω πολυκυστικες ωοηθηκες. Έκοψα τα αντισυλληπτικά πριν 6 μήνες κ δεν είχα περιοδο οπότε παιρνω χάπια για ωορρηξία κ Ovitrele. Ο συντροφος μου από έλεγχο που κάναμε και οι δυο πριν ξεκινήσουμε προσπαθειες ανακαλυψαμε πως έχει κιρσοκηλη.. Ήδη έχει χειρουργηθεί. Ήταν αδυναμο το σπέρμα. Είχε 5% κινητικότητα κ τωρα 20 μέρες μετά το χειρουργείο έχει 56% . Απίστευτο. Παίρνει αντιβίωση μετά το χειρουργείο κ κίτρινη κλομιφαινη. Κάνουμε σπερματεγχυσεις προς το παρων μέχρι να δυναμωσει λίγο το σπέρμα. Μην ανησυχείς είναι συχνό φαινόμενο στους άνδρες. 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Αυξήθηκε πολύ η κινητικότητα πράγματι. Έχετε σκεφτεί κ για εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Αυξήθηκε πολύ η κινητικότητα πράγματι. Έχετε σκεφτεί κ για εξωσωματική;

Οχι γιατι είναι πολύ νωρίς ακόμη και ο συντροφος μου είναι μόλις 28 μας είπε ο χειρουργός πως περιμενουμε να φτιάξει το σπέρμα στο 3 Μηνο και μετά κάθε 3 Μηνο θα κάνει εξετάσεις. Ωστόσο ξεκινήσαμε σπερματεγχύση επειδή δεν μπορουσαμε από επαφές  λόγω σπέρματος. Όσο βελτιώνεται το σπέρμα λογικά θα μπορουμε και επαφές η ακόμη κ να συνεχίσουμε με σπερματεγχύση. Αλλά για εξωσωματική νομίζω είναι νωρίς ακόμη να συζητήσουμε ειναι μονο 4 μήνες, στην ουσία με 2 πραγματικές προσπαθειες γιατί στις άλλες δυο δεν είχα κάνει ωορρηξία. Μετά αρχισα την αγωγή. Στις 29/4 που έκανα την σπερματεγχύση το σπέρμα δεν ήταν πολυ πυκνο λόγω του χειρουργειου γιατί ήταν ακόμη πρισμενος ο ορχις, αλλά κορίτσια την στιγμή που γυρισα σπίτι από την σπερματεγχύση είχα καφέ βλεννα. Αναρωτιέμαι αν ήταν ωορρηξία αυτό η ήταν από το καθετήρα. 

Σίγουρα ειχαμε πετυχει τη στιγμή κ κάναμε και επαφές. 

Πως θα περασουν οι μέρες ;; περιμενω σε λίγο κ τις ορμονικές. Να δω αυτή τη προγεστερονη που είναι όλο χαμηλή 😏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!ελπιζω να ειστε όλες καλα!!εγω ειχα 5 μερες καθυστερηση ειχα μια κρυφη χαρα πηρα χθες έκανα τεστ βγηκε αρνητικο και σημερα πρωι πρωι εμφανίστηκε η σιχαμενη!! @Lacostaki καινουρια ημερομηνια 6/6 μαλλον γιατι εχει γινει ο κυκλος μου οτι να ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα κοριτσια μου!!ελπιζω να ειστε όλες καλα!!εγω ειχα 5 μερες καθυστερηση ειχα μια κρυφη χαρα πηρα χθες έκανα τεστ βγηκε αρνητικο και σημερα πρωι πρωι εμφανίστηκε η σιχαμενη!! @Lacostaki καινουρια ημερομηνια 6/6 μαλλον γιατι εχει γινει ο κυκλος μου οτι να ναι!!

Δεν πειράζει κορίτσι μου τον επόμενο μήνα.... 😘😌💘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Οχι γιατι είναι πολύ νωρίς ακόμη και ο συντροφος μου είναι μόλις 28 μας είπε ο χειρουργός πως περιμενουμε να φτιάξει το σπέρμα στο 3 Μηνο και μετά κάθε 3 Μηνο θα κάνει εξετάσεις. Ωστόσο ξεκινήσαμε σπερματεγχύση επειδή δεν μπορουσαμε από επαφές  λόγω σπέρματος. Όσο βελτιώνεται το σπέρμα λογικά θα μπορουμε και επαφές η ακόμη κ να συνεχίσουμε με σπερματεγχύση. Αλλά για εξωσωματική νομίζω είναι νωρίς ακόμη να συζητήσουμε ειναι μονο 4 μήνες, στην ουσία με 2 πραγματικές προσπαθειες γιατί στις άλλες δυο δεν είχα κάνει ωορρηξία. Μετά αρχισα την αγωγή. Στις 29/4 που έκανα την σπερματεγχύση το σπέρμα δεν ήταν πολυ πυκνο λόγω του χειρουργειου γιατί ήταν ακόμη πρισμενος ο ορχις, αλλά κορίτσια την στιγμή που γυρισα σπίτι από την σπερματεγχύση είχα καφέ βλεννα. Αναρωτιέμαι αν ήταν ωορρηξία αυτό η ήταν από το καθετήρα. 

Σίγουρα ειχαμε πετυχει τη στιγμή κ κάναμε και επαφές. 

Πως θα περασουν οι μέρες ;; περιμενω σε λίγο κ τις ορμονικές. Να δω αυτή τη προγεστερονη που είναι όλο χαμηλή 😏 

Κοπέλα μου εμένα μετά την ένεση Και τις επαφές που είχαμε μου δίνει κάθε βράδυ προγεστερονη... Εσένα γιατί δεν σου δίνει; 🙄 βοηθάει λέει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια η δικιά μου η ακατανομαστη ήρθε ακριβώς στην ώρα της μην χάσει... 

Καλησπέρα κορίτσι μου δεν πειράζει πάμε για τον άλλον μήνα 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...