Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποτυχημένες Προσπάθειες


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Προσπαθούμε για μωράκι 1 χρόνο τώρα χωρίς αποτέλεσμα. Δεν έχω σταθερό κύκλο και ο γυναικολόγος μου έδωσε clomiphene για να κάνω ωορρηξία αλλά και πάλι δεν έχουμε πετύχει κάτι... Όλοι μου λένε να μην αγχώνομαι τα συναφή αλλά είναι ποτέ δυνατόν να μην το σκέφτομαι;;;; Υπάρξει γυναίκα που προσπαθεί για παιδί και δεν το σκέφτεται; Είναι πολύ ψυχοφθόρο για εμένα. Ο γιατρός μου είπε αν δεν μείνω έγκυος αυτό το μήνα να πάμε σε εξωσωματική... Αυτό το μηνα έκανα ωορρηξία με την ovitrelle στις 12/4 και από την επόμενη ημέρα έχω πόνους περιόδου συνεχώς... Είχε καποια από εσάς τέτοιους πόνους μετά την ωορρηξία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολά θα πανε καλα κορίτσι μου μην ανυσηχεις.Απλα  καντε εξετασεις να δειτε τι φταιει,και οχι τις απλες.Ψαχτειτε καλα γιατι ειναι αρκετο το διαστημα ενος χρονου.Και πολυκιστικες πχ οπως εχω εγω να εχεις πρεπει να τις φτιαξεις δε πας ετσι απλα για εξωσωματικη.Μεχρι να ψαχτειτε καλα οτι και να λεμε ειναι ακυρο.Μετα θα δειτε πιο μονοπατι θα ακολουθησετε.Καντε οτι ειναι γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!Συμφωνώ με Νικολινι...Πρέπει να κάνετε όλες τις προβλεπόμενες εξετάσεις μέχρι να φτάσετε στην εξωσωματική...με σωστή καθοδήγηση και ψυχραιμία όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/4/2021 at 10:24 ΜΜ, ο/η Roula 92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Προσπαθούμε για μωράκι 1 χρόνο τώρα χωρίς αποτέλεσμα. Δεν έχω σταθερό κύκλο και ο γυναικολόγος μου έδωσε clomiphene για να κάνω ωορρηξία αλλά και πάλι δεν έχουμε πετύχει κάτι... Όλοι μου λένε να μην αγχώνομαι τα συναφή αλλά είναι ποτέ δυνατόν να μην το σκέφτομαι;;;; Υπάρξει γυναίκα που προσπαθεί για παιδί και δεν το σκέφτεται; Είναι πολύ ψυχοφθόρο για εμένα. Ο γιατρός μου είπε αν δεν μείνω έγκυος αυτό το μήνα να πάμε σε εξωσωματική... Αυτό το μηνα έκανα ωορρηξία με την ovitrelle στις 12/4 και από την επόμενη ημέρα έχω πόνους περιόδου συνεχώς... Είχε καποια από εσάς τέτοιους πόνους μετά την ωορρηξία; 

Αν επιτρέπεται να σε ρωτήσω κάτι? Αν κατάλαβα καλά σου δίνει clomiphene για να κάνεις ωορρηξία και να έχετε φυσικές επαφές έτσι? Έχετε παρακολουθήσει τον κύκλο και δεν κάνεις καθόλου ωορρηξία ή απλώς έχεις άστατο κύκλο άρα δεν ξέρεις πότε είναι? Επίσης σαλπιγγογραφια δεν έχεις αναφέρει έχεις κάνει? Σε ρωτάω γιατί μου πρότειναν το ίδιο και μένα αλλά αρνήθηκα να φορτωθώ ορμόνες χωρίς να ξέρω αν έχω διαβάτες σαλπιγγες και άλλαξα γιατρο. Είναι πολύ δύσκολο να μην το σκέφτεσαι και να μην αγχώνεσαι αλλά συμφωνώ με τα κορίτσια με ψυχραιμία κάντε τις απαραίτητες εξετάσεις και θα λυθούν όλα. Δεν πάμε έτσι απλά για εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αν επιτρέπεται να σε ρωτήσω κάτι? Αν κατάλαβα καλά σου δίνει clomiphene για να κάνεις ωορρηξία και να έχετε φυσικές επαφές έτσι? Έχετε παρακολουθήσει τον κύκλο και δεν κάνεις καθόλου ωορρηξία ή απλώς έχεις άστατο κύκλο άρα δεν ξέρεις πότε είναι? Επίσης σαλπιγγογραφια δεν έχεις αναφέρει έχεις κάνει? Σε ρωτάω γιατί μου πρότειναν το ίδιο και μένα αλλά αρνήθηκα να φορτωθώ ορμόνες χωρίς να ξέρω αν έχω διαβάτες σαλπιγγες και άλλαξα γιατρο. Είναι πολύ δύσκολο να μην το σκέφτεσαι και να μην αγχώνεσαι αλλά συμφωνώ με τα κορίτσια με ψυχραιμία κάντε τις απαραίτητες εξετάσεις και θα λυθούν όλα. Δεν πάμε έτσι απλά για εξωσωματική.

Πολύ σωστα τα λές,Σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δε φορτωνοματε με φαρμακα αν δεν κανουμε εξετασεις.Το λεω σαν παθουσα.Με εστειλε ένας κλοουν 3 φορες σε σπερματεγχυση χωρις καν ολοκληρωμενο σπερμοδιαγραμμα,χωρις να εχω λυσει το θεμα μου διοτι τελικα ειχα,χωρις σαλπιγγογραφια.Οσο σκληρο και αν ακουγεται,οταν το ζευγαρι δε μπορει να πιασει μετα απο ενα διαστημα κατι φταιει,ας μην τα ριχνουμε ολα στο θεο και στο αγχος.Επισης ειναι καλο να κανεις μια φορα στη ζωη σου ολοκληρωμενες εξετασεις διοτι φαινονται πολλα πραγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...